en ïstdijk ands dswomngen BOHEEMSE JACHTSCHOTEL „AFWEGEN" weer eens oemen. VILLA'S BUNGALOWS BREINEN EKEN ëi hypotheken ui advies 11 analyse. „Waar een Willeke is, is een weg" Mevrouw Nixon is geen „goedkope vrouw" OON 3097 Chr. Nat. School- School met den :e Soest (ENEMANS, 79,50 165,- ƒ69,50 iet maat er maat. ƒ29,50 24,95 13,50 ƒ16,95 confectie. ien we weer adviseren U T weg. OPEN. ;liëntenkring vragen wij te koop: •ijsklassen. aan ons kantoor. De mode □mier de mode De mode is als sociaal verschijnsel zo oud als de bescha ving. Kleding is door de eeuwen heen zowel een status symbool als een tyran geweest. Men kon zich van de mode niet distantiëren, want wie niet meedeed hoorde er gewoon niet hij. Toen de gestegen welvaart de mogelijk heid van verwezenlijking van haast alle wensen binnen ieders bereik bracht, is ook de mode meer dan ooit in beweging gekomen. Toch is een zeer belangrijk onderdeel van de kleding voor de vrouw nog lang als „stiefkind" behandeld: de foundation. Maar toen 't knellende keurs lijf, dat korset werd genoemd, eenmaal plaats had ge maakt voor modieuze foundations, was de achterstand in rekordtijd ingehaald. Voor het voorjaar 1972 is de kol- lektie foundations weer uiterst modieus en functioneel. Het is een verheugend verschijnsel dat de laatste tijd steeds meer aandacht wordt besteed aan de foundation voor vrouwen die „wat meer hebben". Lange tijd behoor den zij met zwaardere figuren tot de „vergeten groep". Maar ook voor hen brengen de fabrikanten van de hetere foundations, zoals Lovable, Schiesser en Triumph nu een prachtige, modieuze en functionele kollektie. Nieuwe kleuren zijn: een zeer gedinstingeerd grijsblauw en wild rose, een vrouwelijk lila-rose. Verder werd ook de kollek tie panties uit zijdezacht antron lycra belangrijk uitge breid, terwijl de in grote maten gebrachte corselets, gaines met rits en beha's bewiizen, dat „zware" foun dations ook erg mooi kunnen zijn. Boven links: Inhakend op de schortenmo&e wordt deze katoenen set van boerenbont op de markt gebracht. Prijs van beha en slipje nog geen achttien gulden. Boven: Een geraffineerd modieus setje in de kleuren wit, beige, oudrose en grijs blauw voor tezamen bijna veertien gulden. Links: Een setje vervaardigd uit een zijde achtig glanzend antron lycra voor zeer jonge figuurtjes. (Alle modellen staan op naam van Lovable Nederland) Als je nou maar niet denkt dat dit „memoires" worden, want ten eerste heb ik eigenlijk nooit wat bijzonders beleefd en ten tweede doe je zoiets, als je van plan bent ergens mee op te houden en ik ben iedere dag opnieuw weer vast van plan met iets te begin nen. Nou, dus die memoires komen misschien nog wel, als ik bijvoorbeeld zestig jaar op „de planken" sta. Want dat wil ik. 't Mogen kleine cabaret plankjes zijn, of oude balken van Carré, en wie weet misschien nog wel eens de mahonie delen van een grote schouwburg, want die stel ik me altijd van een heel dure houtsoort voor. En mijn afkomst brengt mee, dat ik ma honie het deftigst vind van alle hout. Zo begint het eerste hoofdstuk „De kleine waarheid over mezelf" van het boek „Waar een Willeke is, is een. weg", kleine confidentie" van Willeke Alberti, toevertrouwd aan en opgete kend door Willy van Hemert, en uitge geven door Ad Donker, Rotterdam (prijs, 12,50). r Willeke is een gew,oori aardig kind met en ik ben zo vrij dat vol te houden of het erkend wordt of niet een groot talent, zegt Willy van He mert. Juist omdat zovelen van ons haar kennen door haar grammofoon platen en haar rol in De Kleine Waar heid, is het heel goed mogelijk dat u zegt: Hoe is zo'n meisje nou werke lijk? Is ze over het paard getild? Stelt ze zich aan? Kan ze nog eerlijk voor de dingen uitkomen? Wie dit boek leest zal al gauw mei> ken dat Willeke net zo spontaan, onge compliceerd en eerlijk is als ze zich voordoet. Het leven van haar „memoi res" zult u ondergaan als het waaien van een frisse voorjaarswind door uw haren Otto Dicke verluchtte het boek met goede tekeningen, terwijl de tekst ook nog werd versierd met een aantal foto's. Dat mevrouw Nixon wel wat hieer huishoud- en kleedgeld in haar „beurs" heeft dan u en ik. hoeft eigen lijk niet eens gezegd te worden. Stel je voor dat ze net zo moest rekenen als wij. Er mag warempel wel iets tegenover staan dat ze presi dentsvrouw is. Want reken maar dat zij wel iets meer aan haar hoofd heeft dan wij, ook al wordt de grote was voor haar gedaan en zal ze geen moei te hebben een werkster te krijgen. Maar wat er laatst in New York op een modeshow gebeurde, was toch wel een beetje onverstandig. Er werd een japon van zijde geshowd, met een hoog gesloten kraag en kimono-mou wen. De lady speaker zei met vakkun dige onverschilligheid, alsof ze een uit- verkoopje „aanprees", dat het toiletje 795 dollar kostte plm. 2600 gulden en, let u op, „dat het toilet bestemd was voor mevrouw Nixon". Die laatste mededeling had men be ter achterwege kunnen laten Natuur lijk moet mevrouw Nixon zelf weten wat ze met haar kleedgeld doet Maar bij velen, vooral bij laloerse mensen zet het nu eenmaal kwaad bloed als een presidentsvrouw een japon van 2600 gulden laat maken Et zullen na tuurlijk wel mensen geweest zijn die gezegd hebben „dat dit geld beter naar Pakista., of Biafra kon worden gestuurd" Ofschoon je dan ook niet met zekerheid kunt zeggen waar het geld precies terechtkomt. Enfin, u en ik hebben er misschien wel van ge leerd dat we. als we ooit ln de gele genheid komen eens zo'n aankoop te doen je weet het *iooit wel uit drukkelijk consigne moeten geven dat de koopster anoniem wenst te blljvea. In Bobemen (Noord-Tsje- cho-Slowakjje) wordt voortreffelijk bier gebrouwen. Ons pilsje heet ten slotte naar de Boheemse stad Pllsen en op de groene hellingen van het Bohemer Woud bloeien in de lente de pruimebomen. Zeer be grijpelijk dan ook dat men in de Boheemse keukens dankbaar ge bruik, maakt, zowel van het schui mende pils als van de heerlijke zoe te gedroogde pruimen voor koste lijke wlnterschotels. Probeert u eens de Boheemse jachtschotels. U hebt er de volgende ingrediënten voor nodig. 500 g. runderlappen (liefst met een randje vet eraan), 200 g. ge droogde pruimen, 1 flesje pils, 1 eetl. magere spekblokjes, 50 g. bo ter, 1 ui, 1 eetl. bloem, 1 eetl. pa prikapoeder, thijm, laurier, zout, peper en aardappelpuree. Zet de pruimen de avond van te voren in de week in water, of lie ver nog in koude thee. Neem ze uit het weekvocht en verwijder de pit ten. Snijd het vlees in dobbelsten'e- ne, snipper de ui. Strooi zout en peper op het vlees en haal de stuk- jer door de bloem. Smelt de boter, fruit daarin de spekblokjes met de gesnipperde ui en paprikapoeder. Leg het vlees erbij als de ui mooi goudgeel is en laat het vlees aan alle kanten zachtjes bakken. Voeg een kopje lauw water toe en roer alles even goed om. Giet er dan de pils bij, laat dit even goed prutte len en voeg vervolgens thijm en laurier toe. Laat dit met het deksel op de pan zachtjes een uur stoven Voeg er dan de pruimen bij en laat alles met elkaar sudderen. De zoe te smaak van de pruimen harmo nieert zeer goed met de typische biersmaak. Schep alles in een vuur vaste schotel, trijk er aardappelpu ree over uit en laat er in de oven een korstje op komen In plaats van pils kunt u ook rode wijn ge bruiken; in plaats van pruimen ge droogde appeltjes. Grote sortering kamer planten tegen billijke prijs, o.a. Chrysanten 0,85, Primula's 1.50, Azalea's 1.50 tot 6,00, Begonia's 1,25 tot 5,00 enz. enz. Kwekerij E. v. OEST, Oude Grachtje 17, tel. 2142. Reviseren, balanceren, ver nieuwen van AANDRIJF ASSEN, tussenassen, voor wielaandrijvingen. N.V. A.S.I., Kostverloren- weg 6, Soest, tel. 02155- 7044. zal er gelegenheid zijn hooi te Soest, het Kerkelijk Centrum straat te Soest. Aanvang harte welkom. Het Bestuur. Het is van grote invloed op ons le ven of we de kunst van het „afwe gen" verstaan. Bij het nemen van on ze besluiten, bij het doen van een keu ze gaat het erom of we het juiste onderscheid weten te maken tussen wat meer en wat minder belangrijk is. Daarbij moeten we de kracht en de moed hebben op de dingen te door denken, mogelijke gevolgen eerlijk te overwegen. Want veel dingen die op het eerste gezicht zo verleidelijk schij nen, brengen ons achteraf allerlei na righeid, terwijl we aan de andere kant zoveel voldoening of vreugde kunnen beleven. Wanneer we over een aanvan kelijke tegenzin zijn heengestapt en de wijste weg hebben gekozen. Als er ernstige zaken in ons leven optreden, vragen velen zich af hoe ze zich ooit zo druk hebben kunnen maken over onnozele pleziertjes, over kleine me ningsverschillen of onbeduidende opoffe ringen, die werden gevraagd. Toch hebben ook al die minder gewichtige dingen noodzakelijk hun plaats in ons dagelijks leven. We mogen gerust eens blij zijn een kleinigheid of kwaad om een of andere behandeling, die ons niet aanstaat. Het is maar de vraag of wij er niet ernstiger zaken om ver zuimen of bederven en daarom is het wel goed er een gewoonte van te ma ken over meer onbeduidende zaken wat licht en gemakkelijk heen te stap pen. We maken het onszelf en ande ren vaak zo moeilijk als we Iedere kleinigheid overwegen, bekijken, beoor delen, bestrijden, bekritiseren, alsof het wereldschokkende zaken betrof. Hoeveel ruzietjes, hoeveel misverstand, hoeveel verontwaardi ging en verdriet zou ons bespaard blij ven. Een goede verstandhouding, een prettige stemming kan verstoord wor den door een enkel woord, dat we even goed hadden kunnen weerhouden of bewaren voor een betere gelegen heid. We maken onze omgang met an deren niet prettiger, maar bederven ook ons eigen goed humeur, wanneer we al te lange tenen blijken te hebben of rondlopen met afgunstige gedach ten, omdat we ons achteruitgezet of veronachtzaamd voelen. Als we klein laten wat klein is, scheppen we ruim te voor „grotere" gevoelens, die an ders nauwelijks aan bod komen. En we zullen spoedig voelen hoe weldadig dat isl Jetty

Soester Courant | 1972 | | pagina 7