ven ƒ12,90 vandel PIPPI LANGKOUS Kamerconcert in Artishockgebouw SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Soest raakt in de ban van het Karnaval Feestvieren geen privilege van zuidelijke provincies J| Burgerlijke Stand Kcrste Soester Begrafenis-Onderneming Kaapt i! een bromfiets l L. SU van Hal-Zonderop „Het Soester Applaus" neemt afscheid met Shakespeare li' Een trouwpartij f? Rouw- en Trouwkleding M. TUSSEN lekker, hè drink GEMENEBEST ALS FOPSPEEN Krabbels van Knelis Dameskapsalon „Henri" paradijs van de haute coiffure Vrijdag 4 februari 1972 Zojuist verschenen alle avonturen van in één groot boek, vol meesterlijke tekeningen van Carl Hollander. Voor de „boek-van-de-maandprijs" BOEKHANDEL 7 j G. J. WESSELS SoesttfbergietfrMt 53-14. 2419 SOEST Zondagmiddag, 6 februari a.s. wordt in de tentoonstellingszaal van het Artis- hjockgebouw aan de Steenhoffstraat een kamerconcert gehouden met het U.S.O.- Harptrio. Het harptrio bestaat uit Ada Brussen, harp; George Lindeman, viool en alt viool en Marius Ruysink, fluit. Uitgevoerd lullen worden werken van o.a. Karl Stamitz, George Ph. Telemann, enkele Spaanse meesters en Camille Saint Saens. Het concert begint om drie uur. Tijdens de voorstelling kunnen ouders hun kinderen onderbrengen bij de pop penkastvoorstelling van Ronald de Zeeuw. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 Dat men er by ons, net als in de zuidelijke provincies, het hele jaar voor spaart lijkt wat te ver gezocht, daarvoor zijn dc mogelijkheden nu eenmaal in het noor den ook nog wat te beperkt, maar dat er in dat „noorden" met spanning wordt uitgekeken naar het Karnaval, staat zo vast als een huis. GEBOREN: Lodewijk, zoon van B. Reu vers en A. Buikema. Raimond, zoon van C. W. van Rouwendaal en E. Kan- ters. Lars, zoon van N. A. M. van Eenige en A. L. Glich. Jeroen, zoon van F. J. Verweij en W. T. Stroomber- gen. Albert, zoon van A. J. ten Caat, en G. O. Groenendijk. Laurens, zoon van C. C. N. van Ede en J. G. Rutten. Patricia, dochter van W. A. H. Deijs en P. E. H. Vos. Christiaan, zoon van J. C. Westerbeek en E. V. Middelman. ONDERTROUWD: Nico van den Heu vel en Joyce Margaret Bloem. Pieter van Buuren en Jennie Constance Irene Kijf. Theodorus Leonardus Walsteijn en Ivonne Marijke Tjerks. Hendrik van de Kuit en Margaretha van Roest. Hendrik Frederik Gustaaf van Har ten en Dina Maria Glaasker. GETROUWD: Martin Huizenga en Lu cia Maria Stalenhoef. Hendrikus van de Veen en Johanna Maria Groenestein. OVERLEDEN: Hendrikus Franciscus Rijkaart, weduwnaar van T. Scheer. Willem Oud, gehuwd met W. A. Tijhaar. Maria Jansen, weduwe van A. Hop. Maria Dcdcrika Leuning, weduwe van M. van Zinderen Bakker. Adria- nus Gros, gehuwd met L. L. Lammer- ding. Gijsberta van den Deijssel, we duwe van L. Wijntjes. Angenteta Ma ria van der Graaf, gehuwd met C. C. J. Lommen. Wilhelmina Cornelia Bion- da, gehuwd met H. van den Broek. Catharina Cornelia Mul, gehuwd met P. de Borst. Antonia Verweij, weduwe van J. Hom. Nog een week en dan is het zover. Dan gaan voor een weekend de remmen los en stort de Soester karnaval-vierder zich in het geweld dat losbarst in en rond het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat, waar alle zalen volledig in stijl zijn gebracht. Maar als er een ding is, waar de be stuurders van de Soester kanavalsvere- niging „De Narre Knol" van doorge drongen zijn, dan is het wel het feit, dat zij kunnen organiseren wat ze wil len, en dat de Prins met zijn Raad van Elf nóg zo'n goeie mag zijn, maar als de deelnemers niet willen, dan komt er niets van terecht. Zover komt het echter beslist niet. De deelnemers willen wel en degene die dat het best kunnen merken, zijn de leve ranciers van de ontelbare uitrustingen, die voor een weekeinde een min of meer anonimiteit moeten garanderen. Het oudste bedrijf ter plaatse waar een tijdelijke gedaantewisseling vooral in deze tijd aan de orde van de dag is, is de firma Rouwendaal aan de Konin- ginnnelaan. Met een dertigjarige erva ring in Sinterklaas- en kerstmannen, waarbij natuurlijkook de costuumver- huur aan toneelverenigingen, (variërend van Napoleon tot een levensechte olie sjeik) regelmatig voorkwamen, mag de firma Rou\yendaal zich de oudste zaak in Soest noemen. Maar dat oud nog niet behoeft te betekenen „niet meer passen in deze tijd", wordt duidelijk als men de zaak binnenkomt. Van alle kanten grijnzen de mombak- kessen je tegemoet. De bekende bolle- wangen-gezichten en de vooral bij kin deren geweldig in trek zijnde clownsge zichten en dierenkoppen, maar ook de „koppen" van politieke figuren, die op dit moment min of meer aan de weg timmeren, waarvan wij slechts noemen de heren Brandt en Pompidou. „Bij ons kan men voor 12,50 als minis ter de deur uitgaan, waarbij we er na tuurlijk wel vanuit gaan dat het cos- tuum met zijn steek onbeschadigd re tour komt. Wat de karnavals-artikelen aangaat, is dat ,pas de laatste vijf jaar belangrijk toegenomen. En de weken voor het karnaval zijn natuurlijk onze grootste piek". Maar eigenlijk gaat de verkoop van dit soort artikelen het gehele jaar door. Er wordt tegenwoordig steeds meer v.h. H VV. VEIXINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat I - Soestaljk Telefoon 2731, b.g.g. 2455 werk' gemaakt van kinderverjaardagen, terwijl b.v. verschillende bedrijven jaar lijks een gecostumeerd bal geven, waar voor de deelnemers best wel een paar centen willen uitgeven, omdat in veel gevallen de mooiste en origineelste uit monstering op de een of andere wijze wordt beloond. In „Narre Knollen-kringen" ziet men de firma Rouwendaal dan ook niet voor niets als één van de twee leveranciers aan het hof van Prins „Nol de Eerste". De andere leverancier is het feestarti kelenmagazijn „Het Masker" aan de Kerkstraat. Een in Soest volledig nieu we zaak, vorig jaar oktober geopend. Een filiaal van een 'soortgelijke' zaak iri Utrecht. De heer en mevrouw J. Lant zijn als het ware opgegroeid tussen de feestartikelen en hun winkel is dan ook een eldorado voor elke feestganger en karnavalsvier- der in het bijzonder. De etalages laten niets te raden over, en in de winkel blikken honderden bekende en onbe kende gezichten de bezoekers aan. Op verschillende rekken hangen alle moge lijke kledingstukken die met de mode niets te maken hebben, maar toch wel aan deze tijd zijn aangepast. „Voor amper 30,kan men bij ons de winkel uitgaan in een uitmonstering waar zelfs je eigen vrouw je niet meer in herkent". Maar er is in „Het Masker" nog veel meer. Snorren, neuzen in vele maten en kleuren, al of niet met snor en bril. En natuurlijk een unieke col lectie mombakkessen. „Onze ervaring is dat politieke figuren het niet zo goed doen. Dat is met de t.v.-helden eigenlijk weer anders. Tot verleden jaar waren de fabeltjeskrant-figuren niet weg te denken, maar de uil met zijn trawan ten zijn voor een groot deel van het toneel verdwenen". Maar er is nog keu ze genoeg, in prijs varieërend van on geveer 3,tot 6,waarbij de kin- Bewys en plaatje direkt verkrijgbaar bij Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 De toneelgroep „Het Soester Applaus" gaat het seizoen '71-'72 op zaterdag 6 mei ~.s. afsluiten met het blijspel „Reist u mee naar Romeo en Julia?" geschreven door Drs. P. H. M. S. Offermans. De schrijver heeft het werk van Wil- liam Shakespeare als uitgangspunt ge nomen en er een kostelijke, humoris tische persiflage van gemaakt. De repe tities van dit stuk met „grote" bezetting, zijn in volle gang en staan onder leiding van Joop Knippenberg. Zowel door de bekendheid die „Het Soester Applaus'1 heeft gekregen door een serie geslaagde voorstellingen, als door de oproep via een advertentie om leden, zodat er meer keus kwam, is het aantal enthousiaste spelers en speelsters sterk gegroeid, wat in het aantal mee spelenden dan ook duidelijk tot uiting komt. Naast de dames Lenie Blomberg, Betty Beyer, Marianne Boomgaard, Diny de Jong, Evelyn Mutze, Lia van Veen, Ag- niet van der Haar, Laura Rol, Jokè van de Bom, Marga van der Lans en Tama ra van Hooydonk en de heren Jan Rol, Kick Boomgaard, Co de Haan, Nick El- derman en Frans van Hooydonk, wer ken aan dit stuk nog mee Soldaten, Ser veersters, geesten en geheime agenten. De regie van dit mammoet-spel is in handen van Joop Knippenberg. Kos tuumadviezen Ietje Kroon, grime Rien Frederikse, met de heer Fans van Hooy donk als artistiek-vormgever. Door het niet beschikbaar zijn van „De Rank" heeft men het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat als nieuwe speel- mogelijkheid uitgekozen. In tegenstel ling tot de vorige uitvoeringen, waar na afloop spelers en speelsters met enkele fervente aanhangers nog enige tijd ge- noegelijk bijeen bleven, krijgen nu ook de bezoekers gelegenheid om na afloop van het stuk op de tonen van de hofka pel van Caesar en Cleopatra, hetAmers- foortse orkest van Ton Steenbeek, sa men met Romeo en Julia te dansen, waarvoor de zaal geopend blijft tot 2 uur. %9 (?%9 G-%£) <5^ zalen van 25 tot 150 personen Socsterbcrgsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen Vredehofstraat 6 - Tel. 2525 %9 <5^9 <3^9 S^9 <5^i Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Dat Pakistan het Britse Gemenebest heeft verlaten, herinnert er aan dat de ze merkwaardige club nog bestaat. Meer dan een club is het niet: af en toe ko men de deelnemers bijeen om ruzie te maken over eikaars politieke beleid en daar blijft het bij. Formeel zijn er ook handelsvoorrechten over en weer, maar veel houden die niet in. Sinds b.v. Zuid-Afrika Gemene best verliet is er in de handel tusen dit land en Gemenebest nauwelijks iets ver anderd. Maar het instituut heeft nog altijd een zekere prestigewaarde en daar van maakt Pakistan gebruik. "Nu diverse landen van het Gemenebest het nieuwe Bangladesj erkennen, uit Pakistan door uittreding zijn ongenoe gen. Wellicht vinden de Pakistani dat hiermede een voldoende repressaille is genomen. Aanvankelijk dreigde hun premier èr- mede om alle betrekkingen te verbreken met landen die Bangladesj erkenden, maar hij kan dit eenvoudig niet door zetten: hij heeft de ander harder nodig dan de anderen hem. En als de grote woede bedaard is en men in Pakistan zich ermee verzoend heeft dat Bangla desj echt bestaat, kan hij altijd terug in het Gemenebest. Dat kan in de toe komst nog belang hebben als kruiwa gen om tot wat gunstiger betrekkingen met de E.E.G. te komen. Dat en een fopspeen om de Pakistani over hun verdriet heen te helpen is praktisch nog het enige bestaansrecht van het vroeger befaamde en geduchte Gemenebest. Ajje ut ming vraog dan mek zeige dak geen tied gehaad hep om ming eige der in te vurdiepe, dus ut zouw heul makke luk kenne gebeure dak un bietje bezij- je de warrelukhied zit, maor ik hep ut gevuul daat wullie in Soest tot un groep plaotse behore die as veurbeeld gesteld magge worre as ut gaot om de veurzieninge om ongs vuul kwiet te raoke. Noeng weet ik heul goed daat vuullug- hied niks is om der bie stil te staon, omdaat der vaok vaan gezeit mot worre daat ut noeng nie bepaold in zoon beste reuk staot. Maor ondaanks ut feit daat ut heule darrup de ofgelope weke de jaorlukse betaolingsvurraassing kreeg tuus ge stuurd, gloof ik daat ut toch wel effe nodug is om bie ongs vuul, aal is ut maor effe, stil te staon. Ut zaal bie ming wel net zo gewees zijn as in elleke femielie in ongs darrup. Toen Kneliao de kaant en klaore kaort uut de envellop te veurschien haolde, hoorde ik, teuge de normaole gaang vaan zaoke in, heulemaol niks, maor effe laotur kwaam ut der daan toch uut, toen ze vaan heul van veer uut- braacht: die luu op daat gemeentehuus durreve nog al, en ik kon die vurzuch- ting ok wel un bietje begriepe, waant ondaaks priesbescharreming en zuk soort zaoke gong de pries in vurgeliek mit veurug jaor un knaap bietje om hoog, en daor maag un mins toch wel effe vaan schrkke en zonodug waat vaan zeige. Maor ajje un klein bietje je kop ge- bruuk, daan ken ut ok haos nie aors. Wullie binne allemaol heulemaol „in" zoas daat hiet as ut gaot om miljeu- vurvuuling teuge te gaon. Der worre pretest-maarse gehouwe, en bar veul ure op raadiejo en tillevisie volgeleuterd ovur daat bar mederne ongderwarrup en ajje daor maor effe naar luusterd of kiekt, daan liekt ut wel of iedereen der heul waat veur ovur hep om te veurkomme daat wullie ovur nie aal te laange tied as ut waore om- komme in ongs eige vuul. Daat liek wel un bietje ovurdreve, maor zo mit mekaor zorrege wullie veur heul waat vuul en wullie vinde daat ut de aallurgewoonste zaok vaan de weruld is daat die vuulughied op regulmaotugge tijje wordt weggehaold. Der is een ding daat wullie nie motte vurgete, en daat is daat de gemeente twee keer per week bie ongs laangs de deur komp om allus waat in un vuul- nusemmer zit of un pepiere zaak zit, op te haole, waant der binne gemeen ten genog in ongs laand waor daat maor een keer per week gebeurd, zodaat wul lie waat daat betref heulemaol nie mag ge moppere. Maor ut blief nog nie bie ut leegmaoke vaan de emmurs. As wullie, en wie hep daat teugesweurdig nie, nog waat meer vuul hebbe waat nie in de emmur of de pepiere zaak gaot, daan kenne wullie daat naor de Schaans, achtur de braand- weerkezerne brenge, waor un heule kwak baake staon. Verder magge wul lie ok nie vurgete daat een keer péf' maond der op vurzeuk un waoge laang® de deur komp om ut zogehiete grovve huusvuul op te haole. Allus bie mekaor un „apperaot" daat wel waat geld kos en deur un mederne bril bekeke ok wel maag koste. Mit ut ophaole allenug binne wullie der nog nie, ut mot ok noch arruguns naor toe, en daat zaal waat ut grovve deel angaot wel steeds muujelukker worre. Daor zaal un oplossing veur gevonde motte worre en oplossinge koste bar veul cente. Mit ut heul gewone vuul gaot daat alle maol nog wel, waant daorveur hebbe wullie saome mit Baorn un praachtugga veurziening an de Maotweg, waordeur ut zellufs meugeluk werd daat der nog un klein beitje geld trug komp deur de verkoop vaan kompos, waat weer ge- bruuk wordt om de tuun goed te laote groeje en bloeije. Ajje ut zo bekiek kan ut nie aors of de pries mos omhoog. Ut liek netuurluk un bietje vreemd om geld te motte betaole om iets kwiet te kenne raoke, maor nao aal ut gepraot zalle wullie der zo laangzaomerhaand an motte wenne daat un zuuver miljeu nie allenug gepraot maor ok geld zaal vraoge, en ut is zongder enugge twieful heulemaol waord. Un zuuver darrup veur mingder as un gulde per week per femielie. dermaskers zelfs nog wat voordeliger uit kunnen vallen. Voor degene die op het komende karnaval voor korte tijd hun hoofd willen verliezen, is er zelfs de mogelijkheid om voor 25,een vol ledig nieuwe kop aan te schaffen. De deelnemers aan het komende karna val hebben nu in elk geval de mogelijk heid om origineel voor de dag te ko men, waarbij we mogen vaststellen dat er beslist geen kapitalen besteed behoe ven te worden om voor een avond of desnoods het hele weekend in de ano nimiteit te verdwijnen. Zaterdag 12 en zondag 13 februari gaat het feest dan in al zijn hevigheid los barsten. Op beide avonden zorgen een vijftal orkesten voor de goede stemming, natuurlijk met de Hofkapel, „The Tem ping Six", „The Rodeo Boys", „The Sound Mixers" en het trio van Ab Stui- venberg. Kaarten voor het karnaval zijn nog in beperkte mate verkrijgbaar bjj Slagerij Den Blanken op de Nieuwstraat, B. Ba tenburg, Middelwijkstraat 26 en bij de heer Roeten aan het Verenigingsgebouw .„JVaxro Knollen", op vertoon van hun recluctiekaart, alleen op hef adres Mid delwijkstraat 26. In het pand aan de Koninginnelaan, waar tot voor kort kapsalon De Vries was gevestigd, heeft sinds vorige week opnieuw een dameskapsalon zyn intrek ge nomen. De eigenaar van de nieuwe kapsalon is de 21-jarige heer H. van der Zant, afkomstig uit Den Haag. „Myn ouders wilden de gejaagdheid van de grote stad ontvluchten en lieten, terwijl ik in dienst zat, het oog vallen op Soest, waar ik ze nu helemaal erg dankbaar voor ben". De heer van der Zant trad als 16-jarige de wereld van dameskappen binnen, en zorgde er voor met twee jaar volledig wegwijs te zijn en bovendien alle beno digde diploma's in bezit te hebben, om, zodra de mogelijkheid aanwezig zou zijn, op „eigen benen te gaan staan". Voor het zo ver was deed hij in drie grote en bekende Haagse kapsalons de ook voor dit vak benodigde ervaring op, terwijl hij ook de gelegenheid kreeg om als 18-jarige deel te nemen aan een aantal nationale wedstrijden, waarbij de verkiezing tot de groep van dertig „bes ten" van heel Nederland, ook nu nog als bijzonder waardevol wordt gezien. Na de diensttijd bleek het moment om het dan maar „alleen" te gaan probe ren aangebroken. Slechts de vraag „waar" vormde even een puzzel, totdat het pand waarin „De Vries" was ge vestigd beschikbaar kwam, „Er moest natuurlijk wat aan veran derd worden. Vooral als je iets zelf gaat beginnen, dan wil je er een eigen stijl inbrengen". Voor de heer Van der Zant betekende dat enkele weken hard wer ken, maar het resultaat mag gezien worden. Geen overbodige opsmuk, maar een functioneel geheel, waarbij de in tieme sfeer volledig aanwezig bleef. Op zes plaatsen kan tegelijk gewerkt worden, hoewel dat voorlopig nog wel even moeilijk blijft, doordat hij, behou dens enige hulp tijdens het weekend, nog alleen „staat". Dat alleen staan is dan ook de voor naamste reden, dat voornamelijk op af spraak wordt gewerkt, Waardoor wach ten in elk geval wordt voorkomen. Wat dat betreft is het lastig dat de salon nog niet over telefoon beschikt, zodat de dames de deur uit moeten om een afspraak te maken. In de kapsalon, die voorlopig alleen op dinsdagmiddag gesloten is, wordt ge werkt met de produkten van het beken de franse merk L'Oreal, terwijl we zon der overdrijving mogen stellen dat „Henri" bepaald niet de duurste kapper is. Zijn openings/kennismakingsaanbieding: een permanent voor 16,50, duidt al duidelijk in die richting. Maar die en andere bijzonderheden heeft u al kun nen vinden in de advertentie van dins dag j.1.

Soester Courant | 1972 | | pagina 9