vanaeWmi pp Een bank die overal voor je Waar staat Vergadering commissie Stadspark Kijk groen is onbetaalbaar, gebruiksgroen is noodzakelijk Verlaag zelf Uw belastingaanslag Ned. Chr. Vrouwenbond Soestdijk Tarieven voor schoolzwemmen Officiële kennisgeving Woningwet Ned. Chr. Vrouwenbond Soest-Zuid SEC Carnavalsfeest Bevordering doorstroming Voorbereidingsbesluit Hinderwet-vergunning voor N.E.M.A.S. aan de Duinweg Eiermarkt Reconstructie kruispunt F oekenlaan-Heideweg Verdienstelijk verweer van de M.H.C. Soest Schaaknieuws Red Stars dames spelen goede wedstrijd NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK „Tempo" nu al onbereikbaar voor andere verenigingen Fraaie positie in voorlaatste wedstrijd opnieuw verstevigd Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Gemeenteraadsvergadering Dinsdag 8 februari 1972 Sterk contrasterende meningen kwamen gisteravond naar voren tijdens de ver gadering van de „Engpark"-commissie, want uiteindelijk werd de naam „park" toch weer geïntroduceerd door ir. J. W. Zaaijer, die een belangrijke stempel op de avond drukte. Zyn opponent was de heer L. Copijn, een landschapsarchitect en in mindere mate mr. H. H. Houtman, die als geïnteresseerd burger aanwezig was. Beide sprekers, ir. Zaaier en de heer Copijn, waren door de commissie uitgenodigd hun visie te geven over de mogelijkheden die de commissie heeft bij de opvulling van het zgn. „groene hart" van Soest. De voorzitter van de commissie zette in het kort uiteen hoe zij aan de opdracht gekomen waren en de beperktheid van die opdracht waar zij pas later achter kwamen. „Eerst dachten wy dat de Eng er nog was, maar al spoedig bleek ons dat er slechts 70 ha overbleef, nadat Kerckelandt en de Weg-over-de-Eng er afvielen", aldus de heer de Heus, die daarna de heer W. Hulsbergen, de gemeentelijke projectcoördinator, het woord gaf met het verzoek uiteen te zetten in welke stadia de gemeentelijke plannen verkeren voorwat betreft „de weg" en de bebouwing van Kerckenlandt. Blijf binnen het raam van uw opdracht De heer Hulsbergen stelde direct dui delijk dat hij als privé persoon aanwezig was en niet als ambtenaar, waarbij hij meende te weten uitgenodigd te zijn in verband met zijn werkzaamheden voor een soortgelijk plan in Utrecht. Aan de hand van een tekening, waarop het groene-hart was aangegeven, meen de hij dat de commissie zich in eerst in stantie moest houden aan de grenzen van het terrein en dus moest uitgaan van de gedachte dat er gebouwd gaat worden en dat de weg er komt. Wanneer een en ander uitgevoerd gaat worden kon de heer Hulsbergen niet zeggen, maar hij meende wel te mogen zeggen dat de weg over de Eng pas over 6 a 8 jaar gereali seerd kan zijn „al was het alleen maar uit financieel oogpunt". „Er is voor deze weg ook nog steeds geen goed alternatief plan, dus u moet er eigenlijk wel reke ning mee houden", aldus de heer Huls bergen. Bij een opmerking van de heer W. v. Elmpt, dat de commissie het terrein te klein vond om de opdracht goed uit te voeren, dat daarom over de grens van het gebied gekeken werd en dat daarom twee plannen zullen worden ingediend, zei de heer Hulsbergen: „U streeft dan uw doel voorbij. Het tweede plan kan niet in procedure gebracht worden". Hij meende dat bij deze opvatting de com missie de opdracht niet had moeten ac cepteren. Uitgaande van de realiteit, ci teerde de heer Hulsbergen wethouder De Haan, die tijdens het hearing gezegd had, dat als de gemeente 15 jaar geleden gemeend had dat woningbouw in Soest niet toegestaan kon worden, vele oppo santen niet in de zaal gezeten zouden hebben. Hij vond met deze bewering de heer Joosten op zijn weg, die het een zwak argument vond: „Niemand wil de woningbouw remmen". De onzalige weg over de Eng De landschapsarchitect de heer Copijn was het bij zijn tocht door het gebied opgevallen dat „de weg" als een onzalig plan bestempeld moest worden. „Kan dat niet teruggedraaid worden", zo vroeg hij. Bij de veteranen was het „Tempo"-ren- ner Gerrit Ruttenberg, die de eer van Soest hoog hield door de le plaats op te eisen. De 2e plaats ging nu naar de Stadion-renner H. Pronk, terwijl de sterk rijdende Henk de Bree de eervolle 3e plaats bemachtigde. Henk de Bree neemt De heer Copijn sprak wat het terrein betreft over een bodemkundig-uniek-ge- bied, waarvan er nog slechts een paar in Nederland te vinden zouden zijn. Hij vond bovendien dat er bij alle reeds uit gevoerde plannen wel degelijk rekening gehouden was met het bestaan van de Eng, „er is omheen gebouwd". Wel be treurde hij het dat de meeste steden bouwkundigen geen hart hadden voor „groen" en dat bomen sparen nog niet altijd wil zeggen dat er dan ook reke ning gehouden wordt met de relatie van de boom tot zijn omgeving. Als objectief niet-Soester wilde hij de Eng bewaard zien als een soort gemeen schappelijk erf, met wandel- en speel ruimten, die zoveel mogelijk in zijn na tuurlijke staat behouden moest worden. „Geen asfaltpaadje en banken beslist geen verkeerstuin en crossbaan, maar een gebied met de oorspronkelijke in heemse begroeiing." „Leg niet teveel aan", was zijn slot conclusie, maar maak er een gewoon stuk natuur van". Wel park Ir. J. W. Zaaijer van het Staats Bosbe heer, had een geheel andere mening en lichtte deze later toe aan de hand van een serie dia's. Sprekend uit een veel jarige ervaring wist hij dat er bij der gelijke plannen altijd een compromis uit de bus kwam. De realiteit was naar zijn mening dat men te maken heeft met een verstedelijkt gebied „waar ik wel van geschrokken ben". Deze stads mensen hebben iets anders nodig dan een woest gebied. Zij zoeken naar een terrein met voorzieningen om hun flat neurose kwijt te raken. De Eng was daarvoor een ideaal stuk grond, meende hij en hij zag „de weg" slechts als een detail dat er weinig toe deed. Hij wilde de Eng dan ook meer zien als een ge ïntegreerd deel van de tuin-stad Soest, met vele gebruiksmogelijkheden. „We mogen uit sentiment niet hangen aan het oude, het heeft in deze tijd voor deze mensen geen zin meer zich daaraan vast te klampen". Hij noemde de Eng een verpauperd terrein, wat het in ieder ge in het algemeen klassement na acht wedstrijden de 3e plaats in met 41 pt. Gerrit Ruttenberg, door een blessure vele weken op non-actief, kon mede door deze overwinning met 20 punten de 6e plaats bereiken. Nieuweling Joop Schaafsma voert op dit moment het algemeen klassement nog aan met 2 punten voorsprong op num mer twee, zonder dat hij zaterdagmiddag in actie kwam. Herstellend van een longontsteking mocht de Maartensdijker van de dokter nog niet starten, zodat hij zijn voorsprong niet kon vergroten. Wan neer zijn conditie echter niet al te veel van zijn ziekte zal hebben geleden, mo gen we a.s. zondag tijdens de laatste wedstrijd nog wel wat van hem ver wachten, al ligt de concurrentie op de loer. Het adspiranten-duo Bert v. d. Broek en Jaap Bon hadden het in het sterke rennersveld niet makkelijk 'maar in goede samenwerking wisten zij toch de respectievelijke 4e en 5e plaats te berei ken, waardoor zij in het algemeen klas sement als 7e en 8e werden geklasseerd. Bij de amateurs was het de Amersfoort- se, en kersverse provinciaal-kampioen Max de Vries, die zijn goede vorm on derstreepte en de le plaats opeiste. Tempo-renner Kees Bokma wist tijdens de laatste meters een dubbele Amers- foortse triomf te voorkomen door H. van Velzen te kloppen en naar de 3e plaats te verwijzen. Jos Schipper klas seerde zich als 7e, terwijl Jaap van de Broek met de 10e plaats genoegen moest nemen. In het algemeen klassement hebben we nu de unieke situatie gekregen dat drie Temporenners de ranglijst aanvoeren, 1. Kees Bokma 54 pt. 2. Jos Schipper 45 pt. en 3. Jaap van den Broek 41 pt. Op de 4e plaats volgt de Amersfoorter Schurink en de 5e plaats wordt ingeno men door de Hilversummer De Jong. In het verenigingsklassment neemt ..Tempo" met 80 punten voorsprong de le plaats in, die in de laatste wedstrijd door geen andere vereniging bereikt kan worden. Zondagmorgen om 10 uur komen de renners in actie op het ongetwijfeld eveneens zware parkoers van de Hil-- versumse wielervereniging „De Adelaar" gelegen nabij „Anna's Hoeve", waar het Soester trio zeker instaat moet worden geacht, de aanvallen op de ereplaatsen in eendrachtige samenwerking af te slaan. Na de wedstrijd volgt in het clubge bouw van „De Adelaar" op de Hilver- sumse wielerbaan de uitreiking plaats. De Tempo-jeugdploeg komt het ko mende weekeind in actie in Amsterdam voor hun vijfde wedstrijd van de Mid den-Nederland-competitie. Belastingalmanakken en -gidsen halen bij: BOEKHANDEL 7 o.j. wessels Soester bergscst raat 53-tol 2419 SOEST val op den duur worden zou en haalde daarbij Blaricum als voorbeeld aan. Hij geloofde niet in korenveldjes en vond dat men positief moest denken. „Maak er een stadspark van", zei hij. „U moet alle wenselijkheden uitbuiten die een stads uitbreiding vraagt". Hij waarschuwde voor het hanhaven van ruigheid, die vervuiling aantrekt. „U moet voldoen aan de gevarieerde wensen van een nieuwe bevolking, waarvoor het houden van een enquete overbodig is. Aan kijkgroen heeft de bevolking niets, gebruiksgroen is nood zakelijk", vond hij. Hij pleitte daarom de zaak als een park te blijven beschou wen wat de noodzakelijke contrast wer king geeft in deze versteende omgeving. „Klimbomen, barbecue-plaatsen en een race baan voor de brommende jeugd". De heer Copijn had grote bezwaren te gen deze georganiseerde opzet, maar ir Zaaijer wees hem er op, dat hij uit moest gaan van de gegeven situatie „de stad". De heer Hulsbergen wees in dit ver band nog op de omgeving, die alle fa cetten heeft van ruigte tot rust vinden in de natuur. „Soest heeft iets. Maak van de Eng de tegenstelling met de omringende bossen". Ir. Zaaijer: „de hang naar rust en stil te leeft bij slechts een zeer klein ge deelte van de bevolking. Niemand gaat verder dan 150 meter het bos in en de meeste gaan zover als de auto hen brengt. Dan gaan zij pal naast die auto zitten, op het grensgebied van rust en verkeer. Concentratiepunten zijn no dig, daar doet u de mensen een plezier mee". Oudheidkundige waarde Mr. Houtman meende dat ook de waar de van het terrein, het unieke, niet uit het oog verloren moest worden. „Wij moeten dit bewaren voor het na geslacht", vond hij, die bang was dat anders later het verwijt gemaakt zou kunnen worden dat deze waarden klak keloos opgeofferd zouden zijn. Ir. Zaaijer was het daar niet mee eens en meende dat kijkgroen onbetaalbaar zal worden. „Boeren om de grond te bewerken zullen niet meer te vinden zijn", welke opmerking volledig onder steund werd door het commissielid de heer J. Hilhorst. Nadat nog uitvoerig gesprken was over de overloop van het park in de woongebieden van o.m. het stadscen trum, ir. Zaaijer: „hoogbouw in een natuurgebied is niet altijd een vloek, over 100 jaar zullen hoogspannings masten als relikwieën bewaard wor den", dankte de heer de Heus allen voor de interessante discussie. „We zijn er nog lang niet uit, maar zullen uit de dwangbuis moeten komen tegen parkaanleg. Een brede visie is gewenst". Hij sprak verder de hoop uit dat de commissie niet- als een lastige commis sie gezien zou worden. De heer Hulsbergen was blij te kun nen constateren dat de commissie door drongen was geen gemakkelijk taak op zich genomen te hebben. „U ziet nu hoe moeilijk een gemeente het kan hebben met het realiseren van plan nen. Er zijn altijd zóveel wensen, dat compromissen noodzakelijk zijn". De afdeling Soestdijk houdt op 10 febru ari a.s. 's avonds 8 uur, haar jaarverga dering in het wijkgebouw bij de Emma- kerk, Regentesselaan. Na de opening, jaarverslag en bestuurswisseling, zal één der leden een vraaggesprek houden met een bekend t.v.-akteur. De leden worden in de gelegenheid ge steld aan dit gesprek deel te nemen. Blijkens een voorstel van het college van burgemeester en wethouders aan de raad zal het tarief voor het schoolzwem men, per leerling per les (half uur) op 1,25 moeten worden vastgesteld. Daar bij komt nog de ouderbijdrage in de kosten van het vervoer, die voor het schooljaar 1971/1972 (vanaf 1 januari 1972) zal ƒ5,per leerling gaan bedra gen en voor het schooljaar 1972/1973 17,per leerling. Zoals bekend wordt er in het natuurbad geen les meer ge geven voor wat betreft de diploma's A en B. Het tarief voor het recreatiefzwemmen wordt per uur voor personen tot en met 14 jaar 1,en voor ouderen 1,25. Zwemleskaarten gaan 35,kosten. Groepen, zonder instructie, moeten 65, per uur betalen, groepen met inzet van 3 instructeurs, 50,-per halfuur. Toe schouwers moeten ƒ0,50 betalen. De begroting voor het instructiebad de Turf heeft een exploitatietekort van 112.650,—. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan A. S. Beijer, Beetzlaan 50, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een dub bel woonhuis, op het perceel, gelegen aan de Hartweg, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H, nr. 7816. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelf de termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 8 februari 1972. De jaarvergadering zal gehouden worden op woensdag 9 februari a.s. in De Rank, Soesterbergsestraat 18. Aanvang half 8. Einde half elf. Het programma zal mede verzorgd worden door een aantal leden. Gasten zijn deze avond van harte wel kom. Op uitbundige wijze heeft SEC haar jaarlijkse carnaval gevierd in het club huis aan de Bosstraat. 95 deelnemers, uitgedost in de meest exotische cos- tuums, zorgden voor een vrolijke entou rage. Door de SEC-evenementencommis- sie waren voor de vijf meest opvallend geklede deelnemers prijzen ter beschik king gesteld. Na een moeilijke keuze werd de eerste prijs toegekend aan mevrouw van Essen, die met haar crea tie Pippi Langstrumpf veel lof verwierf. De overige prijzen waren voor Henk Huyink, die zich als dame verkleed had, voor veel verwarring zorgde, vooral bij de SEC-grensrechter W. Pureveen. Het echtpaar Veldhuizen kreeg een prijs voor presentatie van een clowns-duo. De echt genote van oud-voetballer R. Koster kreeg een prijs voor het dokterscostuum, waarin zij gehuld ging en het daarbij behorende koffertje. Dr. P., zoals haar naam luidde, was tot 12 uur door geen der deelnemers herkend. De dames Elly Hooyer en vriendin toon den badpakken van omstreeks het jaar 1900 en kwamen hiermede in de prijzen. Van het SEC-bestuur woonden de heren Van Dasselaar en Ruttenberg met hun dames het carnavalsfeest bij. Alle winnaars ontvingen van de SEC- carnavalsvereniging „De Gouden Hei- mand" een oorkonde. De muzikale verzorging van het SEC- feest was in handen van de Tojadis uit Scherpenzeel, die voor een speciaal car navalsprogramma zorgden. In de Bijdrage regeling ter bestrijding van de woningnood in bepaald, dat uit de gemeentekas een bijdrage kan wor den verstrekt aan diegene, die mee werkt dat woonruimte beschikbaar komt. Deze bijdrage wordt gegeven aan degene die verhuist uit een woning, waarvan de huur ten hoogste ƒ140,- per maand bedroeg, naar een woning waarvan de huur tenminste 50 hoger is, evenwel tot een maximum huur van ƒ250,per maand. De ontwikkeling van de huurprijzen zijn voor de minister aanleiding geweest de genoemde huurgrenzen te verhogen en respectievelijk te brengen op 160,en 325,—. Deze wijziging zal mogelijk ten aanzien van de doorstroming effect sorteren. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een besluit als bedoeld in arti kel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, een zgn. voorbereidingsbe sluit, te nemen voor de gronden omsloten door de spoorlijnen Utrecht-Baarn en Amersfoort Baarn en door de Maatweg, en voor de gronden gelegen in de op 18 februari 1971 ingetrokken vastgestelde bestemmingsplannen Wieksloterplas en Kerckenlandt. Dé op deze gronden betrekking hebben de bestemmingsplannen verkeren nog niet in een dusdanig stadium van voor bereiding, dat zij in ontwerp ter inzage kunnen worden gelegd. Enige jaren geleden vestigde zich aan de Duinweg de firma NEMAS met een be drijf voor reparatie en service aan rönt genapparatuur. Het viel toen niet onder de Hinderwetbepalingen, daar het totaal vermogen van de machines slechts lVi p.k. was. Door uitbreiding is het totaal vermogen op ongeveer 7 p.k. gekomen, waardoor een hinderwet plichtige inrich ting is ontstaan. Het perceel is gelegen in het bestem mingsplan „Soest-Zuid", waarin het be stemd is voor bedrijfsdoeleinden. B. en W. stellen de raad voor een ont heffing als bedoel in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet te verlenen. Een zelfde verzoek om ontheffing werd in de vergadering van 19 mei 1971 aan gehouden, omdat een aantal bewoners van de Braamweg bezwaren hadden, in gebracht tegen de bij de inrichting be horende spuitinrichting, waarvan zij last ondervonden. De firma NEMAS heeft inmiddels voorzieningen getroffen, waar door de spuitruimte geheel voldoet aan de technische eisen, welke in de Hin derwetvergunning zullen worden ge steld. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 35.000 stuks eieren in prijzen van ƒ13,75 tot ƒ15,-. Middenprijs ƒ14,25. Prijs per kg 2,23. Voor de reconstructie van het kruispunt Foekenlaan-Heideweg wordt een krediet gevraagd van 24.800,Verbetering van het kruispunt is nodig omdat het wegen beloop nabij het punt Kastanjelaan-Foe- kenlaan-Schoutenkampweg en Heideweg nogal onoverzichtelijk is. Het nieuwe plan vqorziet in een door trekking van de Kastanjelaan naar de Foekenlaan en in het op deze doorgaan de verbinding vrijwel loodrecht aanslui ten van de Heideweg en de Schouten kampweg. De daar doodlopende overweg naar de spoorlijn Utrecht-Baarn komt te vervallen. Vrijdag j.1. hebben het eerste herenteam van de basketbalvereniging The Red Stars en het vierde „veteranen"-team van de M.H.C. Soest elkaar in sporthal Beukendal ontmoet, waarbij een basket balwedstrijd op het progamma stond. Dat de Red Stars dit duel zouden win nen, stond natuurlijk al bij voorbaat vast, doch ondanks het feit, dat de meeste hockeyers hun basketbal-debuut maakten, werd toch een behoorlijke te genstand geboden. Het werd tenslotte een 116-17 overwin ning voor de Red Stars, wat altijd nog een tegenscore van 10.8 is, iets wat Red Stars in de return, waar dan ho- key op het progamma staat, nog moet zien te realiseren. Soest I weer op winst Afgelopen vrijdagavond vond de ontmoe ting plaats tussen Soest I en Amersfoort V. Voor Amersfoort stond behoud van de 2e klasse op het spel en voor Soest de eerste plaats, zodat er op een stevige partij schaak gerekend kon worden. R. Henze was de eerste, die zijn partij beëindigde en in winst omzette, het krachtsverschil was te groot. A. van Dijk verloor en S. Samson won in 20 zetten. Drs. A. C. Bervoets verloor een beetje ongelukkig. W. Huiser zette ook zijn partij zonder moeite in winst om. C. van Dijk maakte remise. J. Leydes won zijn partij. Zijn tegenstander trachtte met af brekend spel remise te forceren, hetgeen niet gelukte. De persoonlijk uitslagen waren als volgt: 1. Ir. K. Vegter-Mej. J. Graveland V2-V2 2. J. K. v. Zijtveld-S. Jessayan V2-V2 3. C. Samson-H. Peperkamp 1-0 4. Dr. Ir. T. Schneider-H. Mattheyer 1-0 5. W. Huiser-H. Langman 1-0 6. R. G. E. Henze-W. Haak 1-0 7. J. Leydes-W. Schouten 1-0 8. C. van Dijk-C. Kerkhof V2-V2 9. Drs. A. C. Bervoets-T. A. Potjes 0-1 10. A. van Dijk-A. Gijsbertse 0-1 6V2-3V2 Aan de voorronden voor het persoonlijk kampioenschap van S.G.S. wordt door 3 Soester spelers deelgenomen, nl. door de kampioen van Soest Ir. K. J. Vegter en de jeugdkampioenen van Soest en Baarn de heren H. Korvinus en R. Stoltenhof. Ir. K. J. Vegter won zijn eerste partij van H. Peperkamp. H. Korvinus verloor en R. Stoltenhof won. Geen slecht be gin. Over 14 dagen vindt de tweede ronde plaats en deze wordt gespeeld in de Johanneskerk te Amersfoort, aanvang 2 uur. Er wordt door veel sterke spelers aan deelgenomen, dus liefhebbers van schaken kunnen daar hun hart ophalen. Afgelopen zaterdag wonnen de dames in sporthal Beukendal met ruime voor sprong van het Utrechtse Eagles. Voor het eerst sinds lange tijd draaide het team weer goed en bij het begin- signaal. werd meteen gestart met een man-to-man verdediging. Deze taktiek werd de gehele ewdstrijd gevolgd. De Red Stars openden de score en behiel den tot de 17e minuut een kleine voor sprong. Op dit moment benutte het fa natieke Eagles 2 strafworpen en kon zowaar nog een voorsprong nemen. Het slotoffensief van Soester zijde bracht echter toch nog zóveel punten op, dat bij het rustsignaal toch nog een voor sprong van 3 punten op het score-bord prijkte. (19-16). In de tweede helft werd het Soester overwicht ook duidelijk in punten uit gedrukt. Door de gebrekkige techniek van Eagles scoorden de Stars nu ook zeer veel uit drives. Dit leidde tot de hoogste score van de Red Stars dames in dit seizoen. Het werd tenslotte een verdiende 60-25 overwinning. Uitslagen overige teams: Red Stars jongens adsp. b-Eagles a 40-24. A.B.C. '60 I-Red Stars dames III 0-2. Red Stars dames II-Flux I 44-23. Red Stars meisjes adsp. a-Ola Stars Ma 26-23. Red Stars meisjes jun. A-Flux Ma 42-16. Red Stars jongens jun A-U.V.V. A 65-43. A.B.C. '60-Red Stars herén 2 55-53. Red Stars heren 3-Flux 1 19-51. O.S.G. a-Red Stars jong. adsp. a 13-58. VERMIST: 1 februari: Zwarte poes, gester., witte pootjes en bef, drie jaar oud. Fam. Pau- lusma, Bartolottilaan 47, tel. 4197. 2 februari: Cyperse kater, zeer korte snorharen, stijve achterpoot, 8 V« maand oud. Mevr. Pijnenborg, Van Lijndenlaan 5, Soestduinen. 3 februari: Rode poes, half jaar oud. Mevr. v. d. Wild, Nieuweweg 111, tele foon 3365. 3 februari: Zwarte kater, gecastr., grij ze strepen op de rug, witte bef, 6 jaar. Heeft rood halsbandje om met plastic kokertje. Fam. Klaassen, Schoutenkamp weg 165, telefoon 6695. Wanneer u een dier aan ons opgeeft als „vermist", en het wordt terugbezorgd, wilt u ons dan even een berichtje stu ren. Inlichtingen over deze en andere dieren aan het Dierentehuis, Klein Engendaal- weg 36a, Soest, telefoon 3583. Opgaven voor vermelding in deze ru briek uiterlijk zaterdagavond telefonisch onder de nummers 3583, 3282 of 2501. De gemeenteraad van Soest komt op donderdag, 17 februari a.s., om 19.30 uur, in openbare zitting bijeen in de zaal van de brandweerkazerne, ter be handeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling notulen d.d. 22 november 1971, 24 november 1971, 1 december 1971 en 16 december 1971. 2. Ingekomen stukken. a. Motie gemeente Delfzijl met betrek king tot individuele huursubsidie, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. b. Brief bewonerscommissie woningen te Soesterberg van de bouwvereniging „St. Joseph", met voorstel te berichten conform de terinzage gelegde concept brief. c. Circulaire Stichting Emmaus Commu- nauteiten betreffende „Aktie koppelge meenten Oost Bengalen", met voorstel deze circulatie voor kennisgeving aan te nemen. d. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiëla Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten, met voorstel deze voor kennsgeving aan te nemen. e. Brief d.d. 30 november 1971 van de heer mr. H. H. Houtman, Parklaan 47, Soest, inzake de aankoop van een per ceel grond aan de Parklaan, met voor stel deze brief voor kennisgeving aan t# nemen. f. Brief d.d. 28 december 1971 van bur gemeester en wethouders van de ge meente Kortgene, met verzoek adhesie te betuigen aan een door de raad van deze gemeente aangenomen motie inzake de lening van de bestaande woningnood, met voorstel de brief voor kennisgeving aan te nemen. g. Brief d.d. 29 december 1971 van Mona Rademaker en nog 11 andere kinderen inzake het eenrichtingsverkeer op het industrieterrein met voorstel conform de ter inzage gelegde concept-brief te ant woorden. 3. Voorstel tot verkoop van grond, gele gen: a. aan de Nieuweweg, aan de heer A. Gros te Soest; b. nabij de Titus Brandsmastraat te Soest, aan de Provinciale Utrechtse Electriciteits Maatschappij N.V. 4. Voorstel tot wijziging van de „bijdra geregeling ter bestrijding van de wo ningnood 1965". 5. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor bereidingsbesluit). 6. Voorstel tot het verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de Zo neverordening Hinderwet ten behoeve van de Firma N.E.M.A.S., Duinweg 14 te Soest. 7. Voorstel inzake het opnemen en uit lenen van gelden gedurende het 2e kwartaal 1972. 8. Voorstel tot goedkeuring van de be groting 1972 van het overdekt instruc tiebad, tevens inhoudende vaststelling van de tarieven, alsmede tot vaststelling van ouderbijdragen in de vervoerskos ten van het schoolinstructiezwemmen. 9. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Woon- en Dienstencentrum Bejaarden te Soesterberg te sluiten geldlening. 10. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan: a. de Kerkstraat van J. H. de Bruin; b. de Insingerstraat van A. G. Andries- sen; c. de Talmalaan van G. Volkers. 11. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Staalwijklaan 4 en 6. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de ver betering van het kruispunt Foekenlaan/ Heideweg. 13. Voorstel tot het geven van straatna men in de wijk Soest-Zuid. 14. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de Provinciale Utrechtse Electriciteits Maatschappij voor het leggen, onderhouden en heb ben van een hoogspanningskabel nabij het ziekenhuis Zonnegloren. 15. Voorstel tot het aaneaan van een overeenkomst tot het betalen van rente met betrekking tot een aangegane koop overeenkomst met: a. A. G. Andriessen; b. J. H. de Bruin; c. G. Volkers c.a. 16. Voorstel tot verhoging van het ge meentelijk subsidie aan de Stichting Dorpshuis Soesterberg. IN SAMENWERKING MET „DE GOUDEN SNAAR" 1 MORING HAS BROKEN Cat Stevens - CNR/Ariola 2 8) MIGHTY MIGHTY ROLY POLY Mal - RCA 3 7) HEART OF GOLD Neil Young - Negram 4 (16) POPPA JOE The Sweet - Inelco 5 (11) SLEEPY SHORES Johnny Pearson orches. - Dureco (H. v. Dorp) 6 5) LOCOMOTIVE BREATH Jethro Tuil - CNR/Ariola 7 (13) ISABELLA JE T'AIME Poppys - CNR 8 ROUNDABOUT Yes - Polydor (Lex Harding) 9 MY WORLD Beegees - Polydor 10 (20) IGOROWITSCHJ Corrie en de Rekels - Dureco 11 (12) L. B. BOOGIE Livin' Blues - Phonogram 12 BALL OF CONFUSION Undisputed Truth - Bovema (Rob Out) 13 GEEF MIJ JE HAND Ciska Peters - Phonogram 14 ALLTOGETHER NOW Beatles - Bovema 15 LEVON Elton John - Phonogram 16 BYE BYE JANE Frsh Air - Bovema 17 (10) HALLELUJAH Sweathog - CBS/Artone 18 MOTHER AND CHILD REUNION Paul Simon - CBS/Artone 19 (17) BARBARA Alan Decker - Ariola 20 ON THE RIDE Continental Uptight Band - Bovema Zaterdagmiddag werd op het parkoers In Veenendaal door de Amersfoortse Wieler vereniging de voorlaatste wedstrijd georganiseerd in het kader van de Midden- Nederland competitie veldrijden. Door de invallende dooi was het parkoers veranderd in een enorme modderpoel, waarby vooral de gedeelten rond de zandafgravingen werkelijk met geen pen te beschrijven waren, zodat het met de regelmaat van de klok uitvallen van deel nemers dan ook geen verwondering wekte. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455.

Soester Courant | 1972 | | pagina 3