SALQMONS <~pdó}oto'ó „LVe jfoto <Swac)er TTïi'iTrcMïïmreiïifTïrt Café-Restaurantéfv „Groeneveld" Groeneveld Gekwalificeerde reizen voor ouderen Politie deed goede vangst Man bekende enorm aantal diefstallen Gevonden voorwerpen 2e ZENDING 50080 WANDTEGELS 14 cent per stuk, Gekleurde wandtegels 17 cent per stuk. Verkeerslichten Nassauplantsoen- Van Weedestraat Verkeersmaatregelen Intrekken en instellen van parkeerverboden Bij ^Snaclz ZIT 1 GOED EIGEN KEUKEN Politiebureau 4444 Natuurwandeling zondag 13 februari F, G. KERKHOF 10-jarig bestaan K.V.G. Pianohandel W. van Tol - Soest Gewijzigde vuilnisbelasting geeft nieuwe mogelijkheden vaak is de steen der wijzen een tegel zijn bij ons mini-portretjes SOEST ielet. Brandweer 3 33 3 WERKGROEP CULTURELE COMMISSIE GEREED MET HUISWERK Raadslid Pieren: „Gemeente vegeteerde op gekken, die hun vrije tijd opofferen" Paspoorten nu nog tegen winterprijzen Vrijdag 11 februari 1972 De 19 januari J.1. in het leven geroepen werkgroep voor het formuleren van doel stelling en taak van een in te stellen culturele commissie, is na twee vergaderin gen voor 99 gereed gekomen met haar opdracht. Hen rest slechts het samenstellen van een voordracht voor te benoemen commis sieleden uit de burgerij. Hierover zullen zjj zich in de komende dagen buigen. Gehoopt wordt dat het geheel afgeronde voorstel, verordening met toelichting en voordracht, nog in de maand maart a.s. in de raadsagenda wordt opgenomen. Doelstelling In artikel 1 van de concept-verordening voor een Culturele Commissie in de ge meente Soest wordt de doelstelling om schreven: „Het culturele leven in de gemeente Soest mede te bevorderen. Zij (de commissie) wordt daartoe o.m. ge hoord over voorstellen aan de gemeen teraad, die op deze materie betrekking hebben". Uitgegaan wordt hierbij van de gedachte dat het een adviescommissie voor de raad is, een en ander als bedoeld in ar tikel 61 van de gemeentewet. De door het raadslid mevrouw mr. E. Korthuis-Elion en de heer R. Drost van de Stichtse Culturele Raad samengestel de verordening bevat verder bepalingen over o.m. taak, samenstelling, zittings duur, werkwijze en openbaarheid. De beide samenstellers kregen veel lof toe gezwaaid en in eerste instantie konden alle leden van de werkgroep zich met de concept-verordening, voorzover het de algemene strekking betrof, wel vereni gen. Wethouder L. Dijkstra drong daar bij wel aan op beknoptheid en in de loop van de vergadering werd er ook nog wel iets aan bijgeschaafd. De toelichting kreeg daardoor enige uitbreiding en iets meer gewicht. Cultureel beleid kost geld De bezetting van het secretariaat was een belangrijk onderdeel van de discus sie. De heer J. Leijendekker stelde dit direct aan de orde en meende, dat hier van het bestaan van de commissie af hing, „daarmee staat of valt ons werk". Algemeen was men van oordeel dat het coltureel beleid geld gaat en mag kos ten. Mevrouw Walma: „Het is helaas zo, dat or nog nooit of nauwelijks geld aan be steed is, terwijl welzijnsstructuur een steeds belangrijker plaats gaat innemen". De heer Joosten haakte daarop in en wees op de uitgaven voor een extra brandweerofficier en een voorlichtings- Amsterdamsestraatweg 42 Baarn - Telefoon 02154-2576 Lekker eten voor weinig geld kan alleen bij Geopend van 7 uur 's morgens tot 11 uur 's avonds. ZAAL MET OPEN HAARD BESCHIKBAAR VOOR BRUI LOFTEN, PARTIJEN, RECEP TIES en VERENIGINGEN. De stichting „Uit Boven 60" heeft een brochure doen uitgeven met betrekking tot het reizen voor ouderen. Nadrukke lijk stelt de stichting, dat zij zich richt op de groep ouderen (men vermijdt het woord „bejaarden") die vanwege de mindere vitaliteit of moeilijker wijze van contactlegging niet aan zijn trekken komt en die niet mee kan met reizen voor ouderen, zoals deze aangeboden worden door de reisbureaus. Het bureau van de stichting luidt: Stich ting „Uit Boven 60" en het adres luidt Fievolaan 53 te Naarden, tel. 02159-40852. Zelfstandig wonende bejaarden, die be langstelling hebben voor de geadviseer de reizen van deze stichting, kunnen zich ter verkrijging van een brochure wenden tot genoemd adres. Een beperkt aantal exemplaren is be schikbaar ten kantoren van de projekt- leider van de Stichting Federatieve Raad voor het Be jaarden werk Soest (Drift je 4a). Laatstgenoemde wil de aandacht vestigen op de begeleiding bij de genoemde ge- zclschapsreizen in deze brochure. Naast de relsleiding zal ook een verpleegster de reizen meemaken. De stichting stelt zich voor met dit initiatief de ouderen vanuit hun kleiner of groter isolement te brengen in een groep, waar gezamen lijke belevenissen worden gedeeld. ambtenaar. „Uitgaven voor cultuurbe leid moeten evenzo een vanzelfsprekende zaak zijn", zei hij en vond dat deze reeds veel eerder beschikbaar gesteld hadden moeten worden. De heer P. Pieren meende, dat de ge meente Soest tot nu toe op rozen geze ten heeft en min of meer gevegeteerd had „op gekken die hun vrije tijd daar voor opofferen". De problemen die wethouder Dijkstra met de kosten had, werden algemeen on derkend, maar desalniettemin werd het een zeer normale en ook zeer dringende zaak gevonden dat geld voor cultuurbe leid beschikbaar gesteld gaat worden. De verordening werd artikelsgewijs be handeld, waarbij, wat de samenstelling betreft, ieder accoord ging met een aan tal van 7 leden, waaronder maximaal 3 gemeenteraadsleden. Aan deze commissie worden toegevoegd 3 niet-stemgerechtig- de adviserende leden, t.w. de wethouder van culturele zaken, een medewerker van de Stichtse Culturele Raad en een ambtelijk secretaris. De commissie zal te allen tijde deskun digen kunnen raadplegen en tot bijwo ning van haar vergaderingen uitnodigen. Werkwijze en openbaarheid In de conceptverordening werd tevens opgenomen dat de commissie tenminste 6 maal per jaar vergadert en dat deze vergaderingen openbaar zijn. Belangstel lenden worden in de gelegenheid gesteld aan de rondvraag na iedere vergadering deel te nemen. De openbaarheid wordt hierdoor optimaal. Opgemerkt werd daarbij door de heer Pieren, dat de mogelijkheid moet blijven bestaan voor onderling, niet openbaar, overleg, waarvoor dan, zoals hij zei: „bij eenkomsten kunnen worden belegd". De besluitvorming zal echter steeds open baar zijn. Het bestaansrecht van de Soester Gemeenschap komt door het in stellen van deze commissie zeker niet in het geding, alhoewel de heer Huiser meende dat een dergelijke opvatting wel zou kunnen gaan leven. Door het instellen van een culturele commissie, waar de S.G. om gevraagd heeft, heeft zij juist een bereikbaar klankbord gevonden voor de bij haar aangesloten verenigingen. Voor het samenstellen van de voordracht van de „burger"-commissieleden zal de werkgroep volgende week nog éénmaal in een korte vergadering bijeenkomen. Met de aanhouding van de drie mannen, die afgelopen zondagnacht ingebroken hebben bij Radio de Jong aan de Van Weedestraat, heeft de politie een goede vangst gedaan. Na zeer langdurige verhoren hebben de heren, die alle drie voorwaardelijke vonnissen hadden lopen, een serie in braken bekend die er wezen mag. Gezamenlijk hebben zij toegegeven schul dig te zijn aan diefstal van twee Fiat personenauto's, een draagbare radio bij een radiohandel in Amsterdam en etens waren uit een winkel in dezelfde plaats. Een poging tot inbraak bij een radio- handel in Uithoorn gaven zij op toen de alarminstallatie in werking trad. Vele records slaat echter de verdachte H. C. J. de V. (21), van beroep schilder, die in Amsterdam woonde. Deze jongeman bekende' ingebroken te hebben in samenwerking met een Ma rokkaan bij een radio en TV-handel in Uithoorn. De buit vervoerde zij met een gesloten Fiat in twee nachtelijke ritten. Een jaar geleden heeft de V. 5 x ingebroken in een kledingzaak nabij de Dam in de hoofdstad. De waarde van de gestolen goederen beliep een bedrag van 5000,Hij bezocht een koffiebranderij in dezelfde plaats en nam daar drie schrijfmachines en een radiotoestel mee. 7 maanden geleden stal hij een Ford- Zephyr, die hij uiteindelijk in het IJ duwde. Ook zakkenrollen was hem niet vreemd. Vele portemonnaies en portefuilles liet hij van eigenaar verwisselen, waarbij hij zijn werkterrein vond in bars en op het Centraal Station in Amsterdam. Uit schepen stal hij een tiental bandrecor ders radio's en sierraden. Op het Rokin in Amsterdam haalde hij uit een auto een etui, waarin 12 briljanten zaten met een gezamenlijke waarde van 5000, Uit een schoenenzaak 18 paar laarzen, uit een hotel een bedrag van 204,en 2 fototoestellen. Bij een groothandel in horloges e.d. haalde hij de hele voorraad weg, wat hem een bedrag van 10.000,oplever de. Daarnaast pleegde hij vele winkel diefstallen. In het Vondelpark beroofde hij een man van 200,een ander van 35,en een derde slachtoffer van 10, Met 7 kornuiten drong hij de woning van een man binnen, waar hij al eens eerder 5,had meegenomen, en haalde daar de zaak grondig overhoop. Fruit, sigaretten en een wekker was het ma gere resultaat van deze overval. Met 3 vrienden overviel hij een post agentschap in Hilversum, waaraan zij 70.000,overhielden. Zijn collega's zit ten een gevangenisstraf van 4 jaar uit. Bij een inbraak in een woning in Leiden nam hij 50,en een bandrecorder mee, plus een grote voorraad aan sie raden. Die sieraden verkocht hij in Am sterdam, wat hem 15.000,opleverde. 2 jaar geleden brak hij in in twee scho len in Eindhoven, 2400,en een pickup hield hij daaraan over. 4 a 5 jaar ge leden heeft hij 10 nieuwe bromfietsen gestolen. Opbrengst 10.000, Op de veemarkt in Den Bosch beroofde hij tenslotte 2 jaar geleden een vee handelaar van zijn portefeuile. Het juiste bedrag wist hij niet zo precies meer, maar er waren in ieder geval een aan tal bankbiljetten van duizend gulden bij. De V. rust nu in Utrecht in het huis van bewaring uit van zijn druk bezette leven. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: goud-fazant, wieldop, herenfiets, konijn, kinderfietsje, portemonnaie, colltrui, damesfiets, diverse sleutels, 4 ballpoints en vierkleuren potloot, wol len want, leren bal en een baby-want je. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. 15 x 15 cm (wit) VERKOPEN WIJ TEGEN GROOTHANDELSPRIJZEN. ALLEEN IN PAKKEN VAN 50 STUKS 5,88 per m2. 10 x 20 cm. Op het kruispunt Van Weedestraat-Nas- I enige weken duren voor ze in werking sauplantsoen worden op het ogenblik de gesteld kunnen worden, verkeerslichten geplaatst. Het zal nog Het parkeerverbod aan de rechterzijde van de Korte Ossendamweg, komende van de Soesterbergsestraat zal inge trokken worden. De Korte Ossendam heeft sinds het gereedkomen van het nieuwe kruispunt op de Soesterbergse straat een andere verkeersfunctie ge kregen, waardoor handhaven van het parkeerverbod geen zin meer heeft. Het stopverbod voor de winkel van de firma Adama aan de Soesterbergse straat zal eveneens ingetrokken wor den. Het onttrekken van de Gallen- kamppelsweg aan het doorgaand ver keer heeft ook daar een andere situatie geschapen. Ook zal het parkeerverbod aan de Tal- malaan, voorzover het betreft het ge deelte aan de rechterzijde tussen Rem- brandtlaan en P. de Hooghlaan betreft, worden opgeheven. Er zijn of worden op dat gedeelte van de laan parkeer havens aangelegd. Parkeerhavens zijn ook aangelegd aan dé linkerzijde van de Braamweg, tus sen Ossendamweg en Oude Utrechtse- weg, zodat ook daar het parkeerverbod opgeheven kan worden. F.C. Kuyperstraat wordt afgesloten Ondanks een nieuw verzoek van de be woners van de F.C. Kuyperstraat deze weg in ieder geval open te laten voor fietsers en bromfietsers, meent de com missie van openbare werken dat alge hele afsluiting voor doorgaand verkeer de enige veilige en juiste oplossing is. Men vreesde gevaarlijke situaties van overstekende fietsers, die komende uit de F.C. Kuyperstraat de rijksweg over steken, om richting station Soestdijk hun weg te vervolgen. Opgemerkt werd daarbij dat slechts weinig bewoners gehoor gaven aan de oproep van ge meentewege hun bezwaren kenbaar te maken tijdens een gehouden hoorzit ting. De afsluiting zal naar alle waar schijnlijkheid nog deze maand een feit zijn. De situatie op het nieuwe kruispunt VAN WEEDESTRAAT 7B TELEFOON 02155-5389 Stadhouderslaan/Korte Brinkweg zal nog nader bekeken worden. Tot nu toe heeft deze nog geen aanleiding ge geven speciale maatregelen te nemen. Als laatste verkeersmaatregel werd donderdag tijdens de vergadering van de commissie van openbare werken akkoord gegaan met het voorstel het „illegale" fietspad rond het perk op de hoek van de Schrikslaan/Beetzlaan deugdelijk en afdoend te sluiten voor fietsers. De Natuurwacht „Eemland" organiseert haar maandelijkse Natuurwandeling dit keer a.s. zondag, 13 februari, (bij re delijk weer) om 14 uur vanaf de inrit van de Marechaussee-kazerne aan de Amsterdamsestraatweg. De duur van de wandeling is ongeveer IV2 uur, de deelname is kosteloos. g^sgss^ssgsg LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Gas-installaties, waterleiding sanitair, lood- en zinkwerken Hart weg 58 Soest Telef. 02155-4332 Het K.V.G. vierde op 2 febr. '72 haar 10- jarig bestaan met een gezongen Eucha ristieviering in de Petrus en Paulus kerk. Na afloop werd er koffie ge dronken in het verenigingsgebouw, 't Feest werd voortgezet op 8 februari wederom in het verenigingsgebouw, dat feestelijk versierd was. De vele aanwezige dames hebben ge noten van toneel, zang en 'n kwis. Tot ieders verrassing kwam later op de avond Prins Carnaval met de raad van elf 't feest opluisteren. De voor zitster mevr. Schulte-Erftemeier dankte aan het slot allen die meegewerkt had den om dit feest zo goed te den slagen. Donderdag 24 febr. bezoek aan edel- en siersteenslijperij „De Sprong". Om 10 uur verzamelen in café-rest. 't Hoogje, Kerkstraat 10. 3 Maart is wereldgebedsdag. Nadere in lichtingen in de Soester Courant. Wij rekenen ook op U dames van het KVG. BURG. GROTHESTRAAT 20 - TEL. 2968 Voor: Inkoop - Verkoop - Onderhoud etc. Met ingang van 1 januari j.1. is het ta rief van de vuilnisbelasting nogal dras tisch gewijzigd. De raad nam het besluit in haar vergadering van 21 oktober 1971. In de bij dit besluit behorende toelich ting werd gezegd, dat het voorgestelde tarief gebaseerd was op de. afvoer per perceel van een hoeveelheid vuil over eenkomende met de inhoud van twee emmers. Het tarief werd gebracht van 24,- op ƒ39,- per jaar. Daarvoor mag het huisvuil worden aan geboden via a. stortkokers (dus ongeli miteerd) b. in ten hoogste zeven vuilnis emmers en in de papieren zakken die a ƒ0,25 verkrijgbaar zijn in Soest bij de afdeling comptabiliteit in het gemeente huis. De emmers welke men vóór 21 oktober in bezit had zijn eigendom geworden. Een nieuwe emmers kost 15,-. De reini gingsdienst heeft in de begroting voor het jaar 1972 een nadelig saldo van 160.660,-. Uitgerekend werd, dat per perceel de werkelijke kosten 104,55 zouden moeten bedragen en met het maken van een matige winst zou dat opgevoerd kunnen worden tot ƒ130,- per woning. Zover wilde men echter niet gaan en besloten tegen hebben. werd een bedrag van slechts ƒ39,- fc» heffen. Een loffelijke gedachte zo te zien, dia echter toch wel enige onbillijkheid in houdt. Vooral ouderen en alleenwonen- den, die minder vuil „produceren", wor den onevenredig zwaar belast. 1 en-of 7 emmers voor hetzelfde bedrag Bij navraag is ons gebleken dat niemand verplicht is huisvuil af te voeren via de gemeentelijke ophaaldienst, ergo kan iedereen mededelen, dat men van deze dienst geen gebruik wil maken. De ƒ39,- behoeven dan uiteraard niet betaald te worden. Met buurtgenoten kan een afspraak ge maakt worden de vuilnisemmers, die toch uw eigendom zijn, bij een van hen te plaatsen, mits niet meer dan 7 per perceel. Dat kan een aardige besparing opleveren op deze jaarlijkse uitgave. Het is slechts een kwestie van organisatie en de ge meente kan er, gezien artikel 14 van de Verordening Vuilnisbelasting: „Een ge bruiker van een perceel of perceelge deelte mag per ophaalbeurt het vuilnis in niet meer dan zeven vuilnisemmers of papieren zakken aanbieden", niets op Salomonswijsheid: Ooit gedacht over een mooie plavuizen vloer in uw kamer? Kost niet of nauwelijks meer dan een goede vaste vloerbedekking. Is wèl zo origineel en onverslijtbaar bovendien. Onze grote kollektie vloer- en wandtegels brengt u op nog veel meer nieuwe woon-ideeën. Komt u eens langs? amersfoort kleine koppel 7 tel. 03490-11945 Showroom open dagelijks van 8.00 -1730 uur Zaterdags van 10-12 uur 1 Het Salomonszegel I Uw garantie moderne keukens open haarden natuursteen baksteen wand - en vloertegels ALLEEN PER PAK a 50 STUKS. Indien gewenst, „klaar terwijl u wacht". HOUT- en BOUWSTOFFEN- HANDEL Geopend alle werkdagen van 8 Itot 18 uur. Vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Zaterdag tot 17 uur. BURG. GROTHESTRAAT 45 - SOEST TELEFOON 3917 VELDWEG 4 - TEL. 4879

Soester Courant | 1972 | | pagina 3