mmm Opvoeding Er loopt een {charmant) streepje door EEN PITS- KOOKKUNST voor ERSON 8SJE jnlaan 7 i179 schappij ÖN83TE werkers CER, m Wees eens die andere vrouw ROKEN SS 1 'ukwerk naar i eedeslr. 2')\ JEN M ren huishoudelijke rrichten en in de toor helpen? alle sociale 'oornamelijk be de magazijnen, n- en uitgaande i van boodschap- SOESTDIJK 5 -25 - Soest I ding aar ao-opleiding een veelzijdige :1e internationale belt of schrijft oop van veilig- ge-afdeling uit- arden. zijn eventueel 3oelmanweg 23, jrafische e graag en ter- studie- c., Af- duinen. Onze opvoeding begint in de regel met netjes handje geven, dank u wel zeg gen, voetjes vegen en dergelijke voor het maatschappelijk verkeer onmisba re zaken. Zonder er van die echt glad- gepolitoerde kindertjes van te maken, die nooit eens echt mogen rollebollen, zijn de kinderen zelf toch het meest ge baat met enige beteugeling van een al te grote uitbundigheid. Aanpassing is iets wat ze hun leven lang nodig zul len hebben willen ze niet ten koste van anderen leven. Dan zullen ze ook wel kom zijn bij hun vriendjes thuis, en normaal hun plaatsje in hun kinder- wereldje innemen. Met het vorderen der jaren treedt ech ter meer de vraag naar voren, wat ei genlijk het einddoel van onze opvoe ding is, want dat kan velerlei zijn. Hopen we in de toekomst trots op on ze kinderen te kunnen zijn, zoeken we bevrediging van eigen ijdelheid, al ma ken we onszelf wijs dat xve het beste met ze voorhebben Willen we ze in een richting sturen waarin ze flink kunnen verdienen, om dat we dat zelf eigenlijk het voornaam ste vinden wat er in het leven te be reiken valt Willen we ze zozeer opstuwen tot hard •werken om iets te bereiken dat we ze mogelijk tot overspanning en ontmoe diging drijven Willen we ze vormen tot nuttige leden van de samenleving die hun plaats waard zijn, maar ook anderen het hunne gunnen, of is ons ideaal slechts dat ons kind als een ge lukkig mens in 't leven zal staan door een natuurlijke ontplooiing van eigen gaven en mogelijkheden Gelukkig hoeven we geen absolute keus te ma ken en kunnen verschillende factoren heel goed samengaan. Het blijft voor 'n kind prettig dat het in z'n eerste le vensjaren steun en leiding voelt, dat het ook in zoverre „gedresseerd" is, dat het zich in ieder milieu met een ze kere vrijheid durft te bewegen. Maar zomin mogelijk moeten we werken met dwang. Elk mens heeft een eigen ge zicht, maar evenzeer een eigen gees telijke aanleg, die eigen bevrediging zoektt die lang niet altijd met de door ons uitgestippelde hoeft overeen te stemmen. Opvoeden is eerder helpen en ruimte geven en alleen als 't inderdaad nodig wordt een beetje bij sturen. En dan vooral wat vertrouwen durven hebben en nooit vergeten dat angst 'n slechte raadgever is. JETTY Er loopt een (charmant) streepje door de kleding van modebewuste tieners, tenminste als ze ribfluweel dragen. En er zijn er niet weinig die hun hart heb ben verpand aan deze stof, die zowel veel praktische als modische elemen ten in zich verenigt. De zachte soepel heid en de nonchalance van deze stof spelen daarbij een doorslaggevende rol. velen, die er niet bij de eerste aankon diging zijn „ingestapt". Sportief en behagel ijk voor elke weers gesteldheid zijn deze mantel en dit broekpak van ribfluweel. (Model: Klaus Steilmann, Watten scheid foto: FeVel) Katoenen ribfluweel is een dayikbaar materiaal om te bedrukken. Een voor beeld daarvan is deze pantalon, die uit zo'n modieus bedrukte stof werd ge maakt. (Model: Arizona, St. Gallen foto: FeVel) Deze lange jas met bijpassende schou dertas, hoed en beenkappen zijn alle gemaakt van een warmrode katoen- suède. Er hoort bovendien een bont voering bij, die ervoor zorgt dat zelfs de ergste kou wordt buitengesloten. (Model: PoseidonlPinnenberq foto: FeVel Ook speelt een grote rol dat deze mo derne katoenen stoffen tegenwoordig in vele kleuren en dessins worden ge maakt. Het warmte-isolerend vermo gen van het ribfluweel zorgt er voor dat de van dit gemaakte materiaal niet alleen een bijzonder lichte en luchtige dracht is, maar ook bij kou aangenaam warm is. Mode-experts voorspellen, dat de mode van ribstoffen en fluweel een „lange adem" zal hebben, en het mo debeeld ook de komende seizoenen zal blijven sieren. Wat een troost is voor Een kwartshorloge, dat vorig jaar op de Bazeler Mustermesse werd tentoon gesteld als Zwitsers modél in de goed kopere prijsklasse. Het modél wordt gebracht door Girard-Perregaux. Wanneer je zo om je heen kijkt bij het da gelijkse bezoek aan de supermarkt, de dro gist of het postkantoor, valt het je steeds weer op dat sommige vrouwen zo verschrik kelijk weinig zorg aan hun haar besteden. Je ziet altijd weer dat zelfde knoetje in de nek, die staartjes opzij, het bloemkoolper manentje van de kapper of het afgevreten rattekopje. Er zijn ook wel bepaalde vrou wen die iets van hun haartooi proberen te maken, maar dat „iets" resulteert dan vaak in een soort woest rood, dat je je adem doet inhouden. Je vraagt je dan steeds weer af of ze zelf niet zien hoe opwindend mal ze er uit zien; of ze dan echt helemaal geen zelf kritiek hebben als ze in de spiegel kijken. En dan plotseling zie je een andere vrouw lopen, die haar haar kennelijk met flair en goede smaak met een nieuwe tint een ,pep' heeft gegeven. Het malle is, dat zo'n behan deling met een goede kleurshampoo echt niet zo mal veel tijd en geld hoeft te kosten. En als je van de een op de andere dag plot seling te voorschijn komt met een fraai kas- tanjerood kopje, lobp je de kans dat man lief, verloofde of vriend prettig verbaasd uitroept: „Nee, maar, je bent een heel an dere vrouw geworden!" De vriendinnen vra- In gedachten ziet u „die andere vrouw" lo pen, de vrouiv die met de juiste kleursham poo een (veel bewonderde en nagekeken) blikvanger van zichzélf heeft gemaakt. gen met wat afgunstig opgetrokken wenk brauwen: „Nieuw pruikje?", maar in wer kelijkheid is het hele geheim: een kléur- shampoo. Nu moet u niet denken dat het juist een vol komen nieuwe tint móét zijn; u kunt ook uw eigen kleur alleen maar accentueren. Dat geeft al de „pep" die u nou net nodig had, die u helemaal ophaalt, die een ander mens van u maakt. Lopen er al wat grijze haartjes door uw manen? Geen nood, u kunt ze accentueren of wegwerken met zo'n kleurshampoo-behandeling, net wat u wilt, net wat bij u past. Ik zou u slechts één goe de raad willen geven, die u beslist niet in de wind mag slaan: lees de gebruiksaanwij zing die bij elke goede kleurshampoo „gra tis voor niets" bijgesloten is, en ga pas dan geheel volgens die aanwijzingen te werk. U zult na de behandeling als „die andere vrouw" te voorschijn komen, de vrouw die u al meerdere malen met bewonderende ogen hebt nagekeken. Vrouwen die veel roken, moe ten hun huid grondig verzor gen. Het vaatvernauwend ver gif nicotine verstoort de stof wisseling zo sterk, dat een vet te huid nog vetter wordt en voortijdig verslapt. Hier kan slechts een uitgebreide cosme tische behandeling uitkomst brengen. Er moet namelijk weer voldoende bloed naar de huid gaan stromen. Overigens is het in zó'n geval eenvoudiger en vooral goedko per om het roken te staken; en dit zeker niet alléén voor de huid. Eet u ook om te leven, alleen maar om „in leven te blijven", of hebt u 'n ruimere opvatting van het begrip „le ven"? Het zal u wel bekend zijn dat we onze gezondheid, opgewektheid en werklust kunnen beïnvloeden door on ze voeding. Om niet vóór onze tijd ver sleten te raken, moet ons voedsel voor een deel bestaan uit eiwitrijke voe dingsmiddelen, zoals vlees, vis, ei, kaas, melk of melkprodukten, peul vruchten enz. Alleenstaanden en ka merbewoners vinden het vaak te veel werk voor hen alleen te gaan koken. Dit is zeer onverstandig; ze schaden hun gezondheid en beroven zich van de noodzakelijke energie en levenslust. Voor al die onverstandigen kan (de 2e druk van) het boekje „Eenpitskook- kunst" een ware uitkomst zijn. Het is geschreven door H. C. van Haaften en staat vol goede raad en smakelijke re cepten voor eenpansmaaltijden, die in een minimum van tijd te bereiden zijn. Het is niet alleen een boekje voor ka merbewoners, maar ook voor overbe laste huismoeders en werkende vrou wen. (Uitgave Kosmos, Amsterdam. Prijs f 5.90). 50 HEERLIJKE DESSERTS In de serie tv-kookboekjes van Ben J. Kuyper is een nieuwe druk verschenen van „50 heerlijke desserts", een ware culinaire bloemlezing om degenen die vastgeroest zitten aan de gedachte ie dere dag een puddinkje zus-of-zo als dessert op tafel te zetten, op andere gedachten te brengen. In het boekje zijn exquise recepten uit de hele wereld sa mengebracht. Ze zijn zonder veel moei te of veel kosten te bereiden. Wie eens op de „aparte dessert-toer" wil gaan, moet dit beslist met dit boekje als leidsman doen. Het is uitgegeven bij Zomer Keunings, Wageningen. (Prijs f3) Deze modische mantel uit katoen/Ter- gal heeft grote, kleurige ruiten en is een charmant modél uit de voorjaar zomer-mode van 1972. (Modél: Pom- padour). ■Mi

Soester Courant | 1972 | | pagina 5