tien l 6 Wij hebben hart voor m vakantie tie met de EST Amersf. Kadio- Storingsdienst Wij repareren iedere T.V. en iedere radio DAGOMAR PEUGEOT COMMISSIE KERKPAD HEEFT HAAR TAAK VOLBRACHT Bromfietsen weren - Parkeren niet toegestaan Een kopje koffie ZEEPOST Wilhelminakerk nieuw orgel rijker Gulle gift van anbekende dame SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Krabbels van Knelis Soest wordt voor één week „Knollendam" Wethouder K. de Haan overhandigt Prins Knol de Eerste de gemeentesleutel Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. M van Hal-Zonderop Ralph Polak haalde voorjaar en zomer binnen Ruim zeshonderd dames waren getuigen van geweldige mode-happening Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Burgerlijke Stand reisagenten a.n.v.r Vrydag 11 februari 1972 Vermeerstraat 81, Amersfoort - Tel. 17177 Door eigen Import en fa bricage, le kwaliteit vlek- vrije marmers. KEUS UIT HONDERDEN COMBINATIES. Argentijns Onyx 120 x 50 cm 150. Pakistaans Onyx 120 x 50 cm ƒ165. Pak. Onyx op smeedijzer, rond 90 cm ƒ265. Rond 90 cm Groen Italia op zwaar ko per met brede rand 335 (Elders ƒ450). Mimisets ƒ110, 3-delig leisteen op smeedijzer. Leisteen op smeedijzer 245 (120 x 50 cm). Op maten, op bestel ling en ronde. Ovaal Onyx op zw. koper frame ƒ295. Alles uit voorraad en gratis thuisbezorgd. Tevens AN TIEK koperwerk, steen- vorm, haardplaat, schalen, petr. lamp enz. KI. wieltjes om zelf lamp te maken Rijksstraatweg 106 (Koetshuys) Loenen a.d. Vecht, Tel. 02943-3388 Open van dinsdag t.e.m. zaterdag. Nieuweweg 59 - Soest Telefoon 3288, koopt lompen. IJZER, PAPIER en METALEN. Zaterdags na 12 uur GESLOTEN. du <om een^^^C^ oefrit maken. dij staat voor u klaar bij; ÏÜwielen - Motoren Koop uw brommer ij 'n Peugeot dealer. Waarom? Omdat D'n Peugeot betrouwbaar is en solide en zuinig rijdt in een geweldigs vering heeft en tientjes goedkoper is POON 3256 SERVICE VAN WEEDESTRAAT 7B TELEFOON 02155-5389 De commissie, gevormd uit Kerkpad bewoners, die op 22 september van het vorig jaar door de wethouder van Openbare Werken, mevrouw M. Wal- ter-v. d. Togt, werd geïnstalleerd en tot taak kreeg de reconstructie van het pad opnieuw te bezien, is met haar werkzaamheden gereed gekomen. Na uitgebreide studie en informatie bij alle daartoe in aanmerking komende instanties, zijn de gegevens, die ver kregen werden uit het vragenformulier, dat alle bewoners werd toegezonden, aan het college van burgemeester en wethouders aangeboden. In twee bewogen hoorzittingen vorig jaar tekenden de bewoners protest aan tegen het voornemen van de gemeerde het pad een breedte van 6 meter te geven, t.w. 3 meter rijwielpad, 2 meter trottoir èn 1 meter voor het inplanten van hagen. Volgens de door de gemeente gehan teerde normaalbladen zou het pad deze breedte wel moeten hebben, omdat voor het onderbrengen van riolerings buizen, gas en waterleidingen en Puem- en PTT-kabels een minimale afstand van 3 V« meter was vereist. Dit hield weer in dat er een werkbreedte moest zijn van 5 meter. Kleurige tekeningen en prachtige dia's moesten de gemeentelijke visie toen ondersteunen, maar de bewoners zwicht ten niet en met toestemming van het college werd een adviescommissie aan het werk gezet. Rapport In het nu uitgebrachte rapport wordt een aanbeveling gedaan met betrek king tot de riolerings- en verkabelings- werkzaamheden. In het kort samenge vat kan deze aanbeveling als volgt worden geformuleerd: De bestaande breedte van het pad moet :g; flDs Speyterdni«e«' J. van 's morgens 9 tot 's avonds 12^ Soesterbergsestraat 188 t\L Telefoon 2739 - Soestduinen zoveel enigzins mogelijk is gehand haafd blijven. Een wegdek van asfalt wordt wense lijk geacht. Bij de rioleringswerkzaamheden moe voor het regenwater in verband met de wateroverlast voor de bewoners aan de Eemzijde van het pad. Waar nodig moet het aanzien worden verfraaid door een aanplant van bo men of struiken. De voorkeur gaat uit naar twee-rich- tingsverkeer. Parkeren mag volstrekt niet worden toegestaan en bromfietsen moeten worden geweerd. Hierbij zal een goede politiecontrole absoluut noodzakelijk zijn. Nader bezien moet worden of sommige woningen langs het pad wellicht be ter kunnen worden aangesloten op de riolering van de Lange Brinkweg, in verband met de ligging van de betref fende percelen. Eventuele meerdere aansluitkosten moeten door de Ge meente worden gedragen. De verlichting moet eenvoudig worden gehouden en in overeenstemming zijn met het landelijk karakter van het Kerkpad. De reeds door de Gemeente verworven stroken grond, bedoeld voor de ver breding, zullen een bestemming vinden in overleg met de bewoners die ze hebben afgestaan. Dit rapport gaat nu voor een advies naar de directeur van gemeentewerken en het ligt dan in de bedoeling eind maart weer bij elkaar te komen, ge meente en commissie, om de resultaten van het advies van gemeentewerken te bespreken. Daarna volgt nog een gespreksavond met alle hierbij betrokken bewoners. Vredehofstraat 6 - Tel. 2525 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Ronneburg" (17/2). Brazilië: ms „Ronneburg" (17/2). Canada: ms „CP Discoverer" (18/2). Chili: ms „Ceres" (14/2). Israël: ms „Brigit Ragne" (18/2). Japan: ms „Bendearg" (15/2). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Pa- ranga" (15/2). Ned. Antillen: ms „Chiron" (15/2). Suriname: ms „Marathon" (14/2). Ver. Staten van Amerika: ms „Atlan tic Champagne" (15/2), ms „American Legacy" (18/2). Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Taveta" (16/2). De Wilhelminakerk aan de Soester bergsestraat is een nieuw orgel rijker geworden, dankzij een belangrijke gift van een gemeentelid, die onbekend wenst te blijven. A.s. zondag 13 februari, tijdens de morgendienst, zal het orgel voor het eerst, samen met het koor, te beluiste ren zijn. Gezongen zal o.a. worden het lied „Rejoice in the Lord" van George Rathbone. De Wilhelminakerk bezat reeds een orgel, dat ongeveer twee jaar geleden achterin de kerk werd opgebouwd. Deze plaats had het bezwaar dat de kerkgangers het koor niet te zien kre gen. Met de plaatsing van dit nieuwe bouwjaar 1957, vóór in de kerk, waar één-klaviers mechanisch pijporgel, omheen het koor tijdens haar optreden gegroepeerd kan worden, is dit pro bleem opgelost. De heer Van Boven, die ons een en ander toelichtte, meent dat vele kerkgangers hier een genoe gen mee gedaan wordt. Het orgel werd gekocht van de Geref. Kerk te Oosterland in Zeeland voor een bedrag van 12.000,Het is een zgn. rampenfondsorgel, dat in serie ge bouwd werd door de firma Gebr. Van Vulpen uit Utrecht. Er zijn ca. 30 van deze orgels gebouwd en één ervan heeft een plaats gekregen in de Jo- hanneskerk te Amersfoort, waar de be kende Soester organist Gert Muts het regelmatig bespeelt. Het Wilhelmina kerkkoor, dat onge veer 50 leden telt, „treedt" reeds 11 jaar op in kerkdiensten. De gulle geefster deed hen nieuwe toga's cadeau. Diri gent is de heer Henk van Monsjou, lid van het Groot Omroepkoor. Organist is de heer Wim Deelen. Het nieuwe orgel zal uilsluitend ge bruikt worden tijdens het optreden van het koor, dat gemiddeld eenmaal in de vier weken een dienst muzikaal opijuistert. Het 2-jaar oude orgel zal in gebruik blijven voor begeleiding van de samen zang tijdens de andere diensten. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155 - 4832 ONDERTROUWD: Johannes Leonardus Franciscus 't Hoen en Elisabeth Cecilia Clara Swart. Wilhelmus Johannes Maria van Hall en Marjan Els van Hengel. Jan van Alfen en Tietje Christina IJsbrandy. GETROUWD: Geen. OVERLEDEN: Cornelis Benjamin Beem, gehuwd met A. Boegheim. Natasja Êverarda Cornelia Kuijer. Maria Postma. Cornelis Theodorus Marti- nus Harte, gehuwd met C. A. M. van Weerdenburg. Willem Broerze, ge huwd met M. Wiss. Gerardientje Pluijmers, weduwe van A. Landheer. Johanna Maria Susanna Bulens, we duwe van A. A. Struijk. Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Zaterdagmiddag om drie uur zal wethouder K. de Haan aan Prins Karnaval offi cieel de sleutel van de gemeenteoverhandigen, ten teken dat het komende week einde hy alleen en niemand anders alleenheerser is Soest is, dat gelyktydig wordt omgedoopt in „Knollendam". Hoewel zaterdag het grote karnavalsge- weld pas los zal barsten, heeft de afge lopen week toch al volledig in het teken van karnaval gestaan, want nadat dins dagavond Prins Knol de Eerste met een gedeelte van zijn Raad aanwezig was op het geslaagde feest van het Vrouwen gilde, vond woensdagmiddag de traditio nele karnavalsviering van de bejaarden plaats in de „Knollenburcht". Bijna tweehonderd Soester bejaarden waren woensdagmiddag aanwezig, waar van er ook dit jaar weer een aantal ge7 costumeerd waren. Natuurlijk begon de middag op een bij de leeftijd passende bedaarde wijze, waarbij vooral het bingospel erg aan sloeg. Alle aanwezigen waren bijzonder enthou siast over het optreden van een volks dansgroep, die op charmante wijze enkele Oost-Europese volksdansjes uit voerde. De meisjes de examenklas van de r.k. Mavo, hebben onder leiding van hun leraar biologie, de heer B. Schalkx, zóveel plezier gekregen in deze vorm van vrije tijdsbesteding dat zij ook an deren van deze vorm van amusement willen laten genieten. Een hoogtepunt van deze geslaagde mid dag vormde natuurlijk de komst van Prins Karnaval met enkele leden van zijn Raad. Na de prijsuitreiking voor meest geslaagde en origineelste costuum had de nieuwe Prins kennelijk nog éven de gedacht dat hij daarna weer kon ver trekken, maar hij had buiten de waard, in dit geval de feestvierende bejaarden gerekend, die in elk geval een massale polonaise verwachtten. Natuurlijk ver lieten niet alle aanwezigen hun veilige stoel, maar op de tonen van de aller nieuwste karnavalsliederen volgden toch velen de Prins op zijn feestmars tussen stoelen en tafels door. Hoewel het natuurlijk jammer is, dat de overhandiging van de sleutel niet op het bordes van het gemeentehuis kan geschieden, probeert het bestuur van de karnavalsvereniging „De Narre Knollen" toch nog om een ander een beetje fees telijk tintje te geven. Daartoe vertrekt de Prins met de complete Raad van Elf, voorafgegaan door P.V.O. en natuurlijk de dansmariekes om half drie vanaf „De Knollenburcht", om via Dalweg, Van Goyenlaan, Molenstraat, Steenhofstraat, Kerkplein en Lange Brinkweg de Brand weerkazerne te bereiken. Aan- en afvoer kinderkarnaval Om een chaos te voorkomen, wanneer zondagmiddag duizend kinderen in ga rage Van Kooij hun karnaval gaan vie ren, waarbij de veiligheid van de kinde ren in het gedrang zou komen, verzoekt het bestuur van de karnavalsvereniging „De Narre Knol" de ouders, die hun, kinderen brengen, dit alleen te doen via de Kerkstraat, dus niet de Soesterberg sestraat naderen vanuit Soest-Zuid, maar vanaf „Soestdijk", zodat het gevaarlijke oversteken wordt voorkomen. Ook het afhalen van de kinderen dient op deze wijze te geschieden. Men wordt verzocht zich stipt te houden aan de aanwijzingen van het aanwezige politie personeel. Ut enugge waat un mins dus mos doen, waas ut kope vaan un emraur veuf vieftien guldus. Maor vaan de week gebeurde der waat der dik inzaat. Der kwaam bie Kneliao un buur op de daam en die kwaam mit ut veurslel om mit nog un paor bure geen be- laasting meer te betaole, en in bar goeie saomhorughied twee kere per week de volle emmur bie één huus le zette mit un toiaol vaan zeuve, zodaat der un heule kwaak belaastinggeld uutgespaord wordt. Da zaal de gemeentelukke bedoeling wel nie weze, maor ik vraog ming of hoe daat vaan gemeentelukke zijde wordt opgelost. Waant ut is naor ming mening heulegaor nie denkbeeldug daat der vaandaog of marrege un vriejur un ketoor begint, mit de bedoeling kon- taakte te leige tusse minse die mit zun drieje of viere veur één geld der huus- vuul kwiet wille. Aster niks an gedaon wordt, en ik vraog ming of waat kejje der an doen, daan zie ik ut nog gebeure ok. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. GEBOREN: Michel, zoon van E. Stomp en M. J. M. Dijksma. Suzanne Mar- jolijn, dochter van T. Steenkamp en F. L. Wolters. Petrus Gerardus Johan nes, zoon van E. W. Heideman en E. T. M. van Dijk. Michael Johan, zoon van J. E. M. Nijssen en G. A. H. van Asch. Petrus Adrianus, zoon van P. A. M. van den Heuvel en G. van de Griend. Brenda Petronella, dochter van H. A. van den Berg en G. P. Ha gen. Silvain Mischa, zoon van A. Sorel en E. M. Rooks. Esther Femke Stephanie, dochter van E. A. van Dam en L. W. G. Nieuwkerk. Cyrille, zoon van J. Beenhackker en S. Leidel- meyer. Lennart Jeroen, zoon van M. R. Egmond en I. van Ladesteijn. De Prins temidden van enthousiaste oudere karnavalvrienden. Persoonlijke service en bovendien jarenlange ervaring. Gratis reisprogramma's verkrijgbaar. Speciale jongerenreizen. Steenhoffstraat 9a, Soest, telefoon 6571 en 4905 Kantooruren Maandag t.m. vrijdag van 9-17 uur. Zaterdag van 9-12 uur. S recht genoemp maag worde. Daormee gao zeige daat ut vreuger heul gewoon en heulegaor aors waas. Kiek, vreuger naam je allus, of ut noeng allegaor juust waas of nie, maor ge woon an. Veuraal as ut om dinge gong die zogezeit vaan bove of werde npge- leigd, daan waore der nie veul minse die der mongd ope deeje. Zullie wou we messchien wel, maor zu durrufden heul gewoon nie. Der wao re maor heul wienug minse die vaan hullie haart geen moordkuul mankten, Waat daat angaot is ut noeng toch ge- lukkug allegaor wel effe aors ge worde. Maor ut is nie allenug andurs gewor- de, maor ut is ok veul makkelukker gemaok. Neem noeng is effe de zaoke, die de gemeente betreffe. Nog nie zo bar laang geleeje (der wier wel ovur inspraok gesproke, maor der kwaam toen nog nie zo bar veul vaan terecht), waore der maor heul wienug minse die ok maor un heul klein bietje op de hoogte waore vaan zaoke, die de ge meente, dus ok de inwonurs angaon. Ik weet nie of jullie ok tot de geluk- kuge behore, maor ik hep vaan de ge meente un kraant gehaad, waor aller- haande dinge in stongde die veur be- paolde minse best wel is vaan be- laang zou we kenne weze. Toen ik hoorde daat de gemeente met un eige kraant op de proppe zouw komme zaag ik ut aal veur ming. Ongze barrege- meester mit un opschriefboekie in zun haand, saome mit de sikkeretaorus laangs de straot bezug mit veurbie- gaangers te vraoge of zullie ut mit alle zaoke vaan de gemeente wel heule gaor eens waore. Maor daor sprong ik zogezeit in de fout, waant daat is niet ut warruk vaan de barregemeester, maor vaan ongze levensechte veurlich tingsaamptenaor. Un mins staot der eigeluk nie bie stil astie zo iets leest, maor eigeluk is ut nog laang zo gek nie zoon vriejer der bie. Der binne zaat prebleme die je as inwonur vaan un darrup wel is veur zouw wille leige an de burregervaor, maor ut vaalt netuurluk wel te be- griepe daat zoon barregemeester ok wel is waat aors te doen heb daan naor prebleme, wense of klaachte vaan zun ingezetene te motte luustere. Maor jao, die klaachte, wense en pre bleme binne der aaltied gewees en ze zalle der ok aaltied wel blieve en daat hebbe zu in ongs darrup goed begrepe en daorom is die veurlichtur der. Daorom hoef de barregemeester de straot nie op veur de gemeentekraant, die nog geen naom hep, maor waor- veur wullie der een magge vurzinne. Daat is noeng heulegaor ut warruk vaan de veurlichtur, klaor is hie der mee. Ik weet nie of die vriejer aal veul prebleme op te losse krieg, maor ik weet noeng aal daat der wel un paor op un laog vuurtje staon te prut- tele. Veurrugge week hep ik hier effe staon te krabbele daat wullie nie mochte moppere as ut ging ovur ut kwietraoke vaan ongs huusvuul. Ik Trip daorbie nie innegaon of daat in zaak of em- mur mos gebeure, gelukkug is daor el- lek mins nog vrie in, maor waat ming toen wel effe bar vreemd an dee, daat waas, dajje veur ut zellufde geld één emmur, maor ok zeuve emmurs vuul an de straot kon zette, die daan zoge zeit veur ut zellufde geld ok leegge- maok worde. Verdeeld over een middag- en een avondshow hebben ruim zeshonderd dames, allemaal behorende tot de grote groep Polak-cliënten, woensdag kennis kunnen maken met de fraaie collectie Boussac-stoffen, die het modebeeld gaan beheersen ty'dens het komende voorjaar en de komende zomer. wezig in de vorm van de blouse met short en de afknoopbare overrok. Niet alleen de kleuren zijn nieuw, ook het aantal stoffen is weer uitgebreid, waarbij vooral de „Crêpe de Chine" (Tergal kwaliteit) een belangrijke uit breiding onderging. De door lady-speakster mevrowu Ton- Eenhoorn gepresenteerde modellen oogst ten veel bijval van de aanwezige dames, die duidelijk waarneembare invloeden van bepaalde gebeurtenissen in de mo dellen bespeurden. De western-style, ge ïnspireerd op de film „Gejaagd door de wind", de Olympia-look, waarbij het sportieve element duidelijk aanwezig is, en de Sailerlook, waar jasjes met een soort matrozenkraag de maritieme-ge- dachten naar voren laten komen. De muziek tijdens de bijzonder geslaagde show was letterlijk en figuurlijk in han den van de bekende pianist Eddy San- chez. Grote belangstelling voor fleurige mode. De perfekte organisatie verschilde in rviets met voorgaande jaren, alleen met dit kleine onderscheid, dat nu weer méér dames dan vorig jaar teleurgesteld moesten worden. In een wervelend tempo showden een zestal mannequins de fleurige mode, Waarbij voor de pauze de bad- en strandkleding volledig aan bod kwamen, terwijl na de pauze het accent lag op de meer geklede mode en de „gelegenheids kleding". Door het hele Boussac-sortiment loopt een kleurige en fleurige lijn, die het modebeeld in voorjaar en zomer een werkelijk sprankelend aanzien zullen geven. Van geel tot groen, van oranje tot rood, van geel tot bruin en kobaltblauw zijn de schitterende Boussac-stoffen op vaak kunstige wijze verwerkt. Hoewel de mini nu het modebeeld ver laten lijkt te hebben, de lengten kan gaan variëren van net boven de knie tot op de enkel, blijft het idee nog aan-

Soester Courant | 1972 | | pagina 7