h 2727 Heren SVY 1 kwamen niet verder dan gelijkspel S.E.C. behaalde moeizame overwinning op 's-Graveland „Schutters" staan bovenaan verlanglijst van trainer en bestuur „Peter's Baan"-team niet verder dan 3e plaats in competitie Wim van de Kant verraste vriend en vijand met 43.8 sec. op 500 meter ZIEKENAUTO (dag en naeht) „Lucky" WZ handhaaft zich aan kop Het eerste herenteam van de Soester Volleybal Vereniging kwam afgelopen donderdag niet verder dan een gelijk spel tegen het Baarnse BG SV. Al leek het er in de eerste twee sets op dat SVV deze wedstrijd zou gaan win nen. dit bleek in de derde en vierde set slechts een illusie. Het was een vrijwel gelijkopgaande strijd tussen beide teams. In de eerste twee sets hadden de SVV-ers iets beter spel. In de derde en vierde set was er weinig verschil. In de eerste set kwamen de SVV-ers tot een 15-12 winst. In de tweede set kwam er een zelfde eindstand op de scorebord. In het begin van de derde set wisten de Soester heren nog goed vat op het spel te houden. Dit liet BG SV er echter niet bij zitten en kwam terug door lang aanhouden. Dit BG SV zag zelfs kans deze set te winnen met 13-15. In de vierde set ging het BG SV ook goed af. Ze wisten deze set met 11-15 te win nen. Dames SVV 2 verslaan BG SV met 3-1 Het tweede damesteam heeft in een ge weldige strijd het Baarnse BG SV uit geschakeld. BG SV bevond zich nog op de tweede plaats in de promotieklas se. SVV stond op een vierde plaats. Dit SW 2 toont de laatste tijd een beter spel dan in de eerste helft van de kom petitie. Ook in deze wedstrijd werd er weer hard gestreden om de overwinning bin nen te halen. Vooral in de eerste set waren de Baarnse dames hier niet tegen op gewassen. De set werd al snel met 15-6 gewonnen. In de tweede set kregen de Soester dames iets meer tegenstand, al waren de SVV-sters niet meer van een tweede setwinst af te houden. Deze tweede set werd met 15-11 gewonnen. In de derde set was er een gelijkopgaan de strijd te zien, die na een lang aan houden door BG SV met een miniem verschil met de stand van 13-15 werd rvonnen. In de laatste set behaalden SVV-sters weer een set overwinning, tfe geheel verdiend was. Het werd 15-10. SW 5 verliest van WH. 8W 6 wint met 3-0 van SVV 7 vijfde damesteam moest uitkomen tegen plaatsgenoot WH. Dit werd een wedstrijd waarbij vooral in de eerste en tweede set het krachtsverschil tussen beide teams duidelijk te zien was. Het was de dames niet mogelijk om de te genstandster in deze set de winst af handig te maken. De dames verloren met 7-15 en 8-15. In de derde set wisten de dames vlakbij de tegenstandster te blijven en hadden evengoed kunnen winnen want deze set werd met een miniem verschil gewonnen door WH met 14-16. Het zesde damesteam moest uitkomen tegen het zevende. Ook hierbij stond de winnaar reeds tevoren vast. Toch heb ben de dames van het zevende zich bij zonder goed verweerd en wisten de ach terstand in de derde set zeer klein te houden. De setstanden werden 15-4, 15-6 en 15-11. Heren SVV 5 verliezen van AGAVS Het vijfde herenteam verloor met 0-3 van het Soesterbergse AGAVS 3. Vooral in de eerste en tweede set verliep het voor de SVV-ers niet zo goed. Er wer den nogal veel fouten gemaakt, die de tegenstander de kans gaven om zonder veel moeite met 15-6 en 15-6 te winnen. In de derde set gaven de SVV-ers be ter partij en vooral in het laatste ge deelte was het zeer spannen en hadden beide partijen gelijke kansen voor de setwinst. Het werd echter op het nipper tje een overwinning voor AGAVS met 15-17. Meisjes SVV a winnen Jongen b verliezen van Olympia Het meisjesteam van SVV was te sterk voor Olympia D. De sets werden gemak kelijk gewonnen met resp. 15-4 en 15-0. Jongens b zagen geen kans om Olympia B te verslaan. Toch wonnen de jongens met een goede start de eerste set, door dat ze Olympia enigszins overdonderden. Deze eerste set werd met 15-13 gewon nen. In de twee volgende sets kwam Olympia pas in zijn ritme, dat voor het toch zeer goed spelende SW b te zwaar was, zodat de twee volgende sets met resp. 5-15 en 9-15 werden gewonnen door Olympia B. De complete wedstrijdploeg van de Soes ter hardrydersvereniging „Peter's Baan". Van links naar rechts: Miel Govaerts, Wim van de Kant, Erik Butsclaar, Gert van de Heuvel, Eddie Dijkhuizen, Ton Lankreyer, Trainer Dick Vervloet, Bob Admiraal, Peter van de Kant, Kees Lam en Gert van de Hoven. REmBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Programma voor de komen week: Dames: SVV 1-SDO. DEVU 2-SVV 6. SVV 7-Olympia 4. Heren: SVV 2-Spirit 2. Jongens: SVV a-Olympia a. Deze wedstrijden worden a.s. donderdag in Soest gespeeld. In Harderwijk wor den a.s. vrijdag gespeeld Dames Shok 2-SVV 2 Heren HK 9-SVV 1 Na enkele weken rust kwam S.E.C. zondagmiddag in het veld tegen 's-Graveland, ▼orige seizoenen een tegenstander van formaat, maar dit seizoen een medestryder In de groep voor behoud vechtenden. Een groep waaruit de groenwitten zich mid dels een overwinning op hun tegenstander wilden distancieeren. Die overwinning hebben ze inderdaad behaald, alleen de wijze waarop maakt de afloop van de komende wedstrijden tot een erg groot vraagteken. Er werd bij vlagen aardig gevoetbald, alleen de doelpunten waren opnieuw erg schaars. Direct na de start van het duel, dat een vroege voorjaarszondag als decor had gekregen, maakte de groen-witten hun plannen duidelijk. Het snel aanvalsspel, waarbij vooral de rechtervleugel met Ries van den Hoed opviel, trok men op het 's-Gravenlandse heiligdom af. Al in de eerste fase van de wedstrijd kreeg diezelfde Ries van den Hoed de kans om zijn team aan de leiding te helpen, maar hij schrok van de schitterende kans en miste. Direct daarna, de bezoekers kre gen wat meer vat op het Soester spel, kreeg Evert v. d. Brakel een mooie voor zet van rechts, maar de bal belandde achter hem en kon door de 's-Graven landse verdediging worden opgeruimd. SEC bleef aandringen. Dirk Jan v. d. Broek kreeg op rechts een corner te nemen, die door de verdediging onvol doende werd weggewerkt en door Lüschen op het middenveld goed werd onderschept. Met een pass in de diepte bereikt hij de goed inkomende Van den Hoed, die met zijn keiharde schot de doelman geen enkele kans gaf, waar mede de groen-witten na twintig minu ten verdiend de leiding namen. Hierna probeerde 's-Graveland de ba kens te verzetten, maar de Soester-de- fensie stond pal en de ijverige Brouwer met een als altijd weer even stabiel spe lende Krijt, hielden samen met de wat onzeker ingrijpende Pouw de aanvallers op verlige afstand. Toch was het na een half uur doelman -Jan van Hattum, die de gelijkmaker voorkwam door met een geweldige safe de bal uit het doel te tikken. Direct daarna kreeg v. d. Brakel een fraaie kans om de score op te voeren. De doelman kve -g de bal niet onder controle, v. d. Brakel wist de bal in te schieten, maar de bal viel stil op de doellijn waar een der verdedigers stond om de bal weg te werken. Dirk Jan v. d. Broek stond goed opge steld en schoot de bal direct weer in, waar de overeind gekrabbeldè keeper op zijn plaats stond en de bal via zijn vuisten opnieuw het veld in zond. SEC nam het middenveld volledig in handen, waardoor de bezoekers weinig kans kregen om gevaarlijk te worden. Met een licht overwicht bereikten de moegestredenen de rust. De tweede helft bracht een gewijzigd SEC-team in het veld. Evert v. d. Bra kel, die het nu ook weer niet kon waar maken, was vervangen door Gert Jan Timmer. Direct na het eerste fluitsignaal probeer den de groen-witten de score op te voe ren. Ries van den Hoed en Jan Hoefman, waarvan de laatste vaak in de tweede helft beter voor de dag kwam dan in de eerste vijfenveertig minuten, maakten het de verdediging van 's-Graveland erg lastig, maar er werd bijna niet gescho ten. zodat de doelman vooral in die tweede helft weinig te doen kreeg. De Soest middenvelders raakten hun terrein kwijt, 's-Graveland vocht zich terug en de groen-witte verdediging kreeg het drukker. Jan van Hattum liet enige staaltjes van zijn kunnen zien bij een tweetal vrijeschoppen, maar ook de bezoekers blonken uit in schotloosheid. Door het opdringen van 's-Graveland kreeg SEC via uitvallen nog een paar kansen, maar ook Gert Jan Timmer schoot niet. Dirk Jan v. d. Broek zag zijn zwoegen ook al niet beloond, terwijl ook v. d. Hoed en Hoefman niet meer gevaarlijk konden worden. Het slot-offensief van 's-Graveland werd door de SEC-verdediging met kunst- en vliegwerk opgevangen, waarbij Krijt en Ries van den Hoed maker van het kost bare doelpunt was een doorlopend ge vaar voor de verdediging. Brouwer zich bijzonder onderscheidden. Zonder dat er nog van werkelijk doel- rijpe kansen sprake was geweest kwam voor SEC het gelukkige einde aan een wedstrijd, waarin ze het erg moeilijk hebben gehad om hun snel verkregen voorsprong vast te houden, ondanks het feit dat zij in het algemeen toch het beste van het spel hadden. SEC 2-Hercules 2: 1-2 Een matig spelend SEC, dat zijn ritme niet kon vinden, heeft een toch niet ver diende nederlaag geleden. SEC kwam in het veld met debutant junior Evert Hooijer, die het heel verdienstelijk deed. SEC begon met een klein overwicht, waarbij enkele goede kansen werden ge schapen, maar niet werden benut. Dirk van Woudenberg had ook al geen geluk met zijn knal tegen de kruising. Bij een aanval van SEC, waarbij Dirk van Wou- een kopbal afvuurde, werd de keeper denberg weer mee naar voren trok en van Hercules bijna verrast. Hij kon de bal wegwerken maar die kwam terecht bij Albert Posthuma. Diens kopbal werd door een verdediger uit het doel gehaald. In de 30e minuut, een corner, genomen door Leen de Rooij, zeer subliem tot corner verwerkt door de keeper. Ook deze corner leverde niets op, doordat een back goed wegwerkte. Rust 0-0. Na de rust werd, na ongeveer 15 minu ten spelen, Peter Huizinga door een knieblessure vervangen door junior Jan van Rees, die het ook heel verdienstelijk deed. Na dit incident kwam op onbe grijpelijke wijze de rechtsbuiten van Hercules volkomen vrij te staan. De bal werd hem op maat gegeven, waarna hij dan ook niet twijfelde deze kans te benutten: 0-1. 30 minuten na rust ging Jan van Rees goed door, maar werd op hardhandige wijze neergelegd in het strafschopgebied. De scheidsrechter had geen pardon en legde de bal op de stip. Dirk van Wou denberg benutte deze kans goed: 1-1. Na 35 minuten spelen kwam voor SEC het ongelukkige ogenblik. Weer werd een aanvaller vrijgelaten en de voorzet van rechts werd goed tot doelpunt ver werkt: 1-2. Een toch wel ongelukkige wedstrijd voor SEC. daar er hard gewerkt werd door het hele elftal. Door deze nederlaag lij ken de twee bovenste plaatsen voor SEC niet meer te bereiken. Het wedstrijd-team van de Soester hardrijdersvereniging „Peter's Baan" kwam zondag op de Utrechtse kunstijsbaan in actie voor de 3e wedstrijd in poule 2 van de competitie regio West. Was tijdens de tweede wedstryd het ontbreken van Peter van de Kant een excuus voor het behalen van de 2e plaats, ditmaal zijn er buiten de val van Eddie Dyk- huizen op de 500 meter geen excuses te vinden voor de matige prestatie van het team waardoor zij niet verder kwamen dan de 3e plaats achter de teams van „Vechtstreek" en „Lekstreek". Ondanks de wat tegenvallende prestatie van het team in zijn geheel was er toch nog een hoogtepunt. Peter en Wim van de Kant ontmoetten elkaar in een recht streeks duel op de 500 meter. Alle fac toren voor een goede prestatie waren aanwezig. Bijna geen wind, prachtig ijs en twee schaatsers die niets te verliezen hadden en vrij van zenuwen aan de start konden staan. Peter van de Kant, beste tijd tot nu toe 43.8, kreeg van zijn broer Wim, die in tegenstelling tot Peter een zeer snelle eerste 100 meter rijdt, grandioze tegenstand. Bij het uit komen van de laatste bocht lagen beide schaatsers gelijk en in een closed finish "bereikten zij de streep, waar voor beiden ■43.8 sec. werd afgedrukt. Voor Peter be tekende dat een evenaring van zijn per- soohlijkrecord, maar b-junior Wim haal de maar liefst 1.3 sec. van zijn tot dan beste tijd af. Op de 1500 meter kwamen de gebroeders opnieuw tegen elkaar op het ijs. De grotere routine en kracht van Peter ze gevierde hier over de jongere Wim. Met 2.14.6 min. stelde Peter zijn persoonlijk beste prestatie opnieuw scherper, terwijl Wim met 2.20.8 min. ook zijn beste sei zoen-prestatie leverde. Derde man in de Soester ploeg Ton Lankreijer komt langzaam weer op het oude niveau. Bij de sprint finshte hij ditmaal in 46.4 sec. Op de 1500 meter verbeterde ook hij met 2.24.7 min. zijn persoonlijk record. Eddie Dijkhuizen was de pechvogel in het Soester team. Op de 500 meter kwam hij ten val waarmede de kans op een goede klassering werd verspeeld. Hij re vancheerde zich voortreffelijk op de 1500 meter door in 2.26.1 min. te finishen, wat ook al een nieuw persoonlijk record be tekende. De drie overige Soester schaat sers Erik Butzelaar, Gert v. d. Heuvel en Miel Govaerts bleven op de sprint met respectievelijk 48.1, 48.1 en 48.2 wat achter, maar kwamen op de 1500 meter toch aardig in de buurt van het sterke duo Peter en Wim van de Kant, met 2.25 min., 2.27 min. en 2.28.5 min. Voordat zondagavond aan de 3e compe titie werd begonnen, kwamen de a-ju nioren Peter van de Kant, Eddie Dijk huizen en Lankreyer in Utrecht aan de start voor het eerste deel van de z.g. vierkamp voor geselecteerden uit de re gio. Peter van de Kant blijkt zijn 500 meter duidelijk gestabiliseerd te hebben, want hij reed ook die morgen al 43.8 Eddie Dijkhuizen zorgde met 45.8 sec. voor een verbetering van zijn persoonlijk récord, terwijl Ton Lankreyer met 47.3 duidelijk achterbleef. Op de 5000 meter zorgde Peter van de Kant voor een prachtige prestatie door in 8.11.3 te finishen waarmede hij zijn persoonlijk-record met maar liefst 10 sec. verbeterde. Eddie Dijkhuizen moest zijn explosie op de 500 meter erg duur bekopen. Kenne lijk in de winning-mood wilde hij ook een goede prestatie op de vijf kilometer gaan leveren. Hij vertrok in veel te snel tempo, dat hij bij lange na niet wist vol te houden en uiteindelijk eindigde hij met 9.15.6 min. ver beneden zijn kun nen. Ton Lankreyer liet 8.54.3 min. voor zich noteren. Terwijl de a-junioren in Utrecht reden, verschenen op de Amsterdamse Jaap E- denbaan de b-junioren aan de start voor het eerste deel van hun 4-kamp: een drie kilometer. Wim van de Kant zorgde ook die mor gen al voor een goede prestatie door zijn persoonlijk beste tijd op die drie kilo meter met 5 sec. te verbeteren en op 5.6.2 min. te brengen. Erik Butzelaar finishte in 5.12.6 min., waarmede hij ook al vijf seconden van zijn tot dan beste tijd afhaalde. Miel Govaerts reikte dit maal niet verder dan 5.28 min. waarvan een defekte schaats als oorzaak ge zien moet worden. Na dit voor de wedstrijdploeg van „Pe ter's Baan" record-weekend, komt de ploeg 12 maart voor de laatste wedstrijd in actie om te proberen de 2e plaats, die zij nu nog in het totaalklassement inne men, veilig te stellen. Vrouwe Fortuna was zaterdagmiddag geheel op de hand van WZ, dat na de winterstop aan de Ferd. Iiuyklaan De Meern ontving. WZ speelde de eerste helft dermate slecht dat voor hetzelfde geld De Meern thee gaat drinken met een 3 of 4-1 voorsprong. Nu was by de rust de stand 1-1, voor WZ scoorde Peter Brouwer. Na de rust een beter spelend WZ, waarin na korte tijd v. d. Bremer ver vangen werd door Hospes. De conditie ging nu ook meespreken, te meer daar de De Meern-ploeg enkele oudere spe Iers telde. Na 20 minuten spelen schoot Floor zeer gaaf naar Peter Brouwer, die een dave rend schot op het Meerndoel lostte. Het schot was zo hard, dat de Meern-keeper de bal niet onder controle kon krijgen en Jos Brouwer kon de terugspringende bal inschieten, hetgeen de stand voor WZ op 2-1 bracht. Hierna bleef WZ wel het betere van het spel houden. De beste kans kreeg echter nog De Meern, waarbij een De Meern- aanvaller vrij voor het WZ-doel staan de de bal keurig voor zijn voeten kreeg. Hij verzuimde echter doeltreffend af te ronden. Al met al blijft WZ door deze winst de leiding behouden en verdient iedere club wel eens geluk. Beste man bij WZ was ongetwijfeld Wim Ruizendaal, die als linksback een goede wedstrijd speelde. Indien WZ de wedstrijden tegen de lager geklasseerde verenigingen niet gaat onderschatten, moet er een kam pioenschap voor de Vrienden van Zonne gloren inzitten. NSC 2-VVZ 2: 4-1. De reeks nederlagen van het tweede houdt aan, ditmaal werd er met 4-1 van NSC 2 verloren. Door een doelpunt in eigen goal van een der VVZ-verdedigers ging de rust in met een 1-0 achterstand. Direct in de tweede helft scoorde NSC haar tweede treffen. WZ kwam nog terug via een doelpunt van Ridderbos tot 2-1, daarna produceerde NSC er echter nog 2, zodat de reserves met de bovenvermelde uit slag de thuisreis aanvaardden. Peter Brouwer liggend ziet samen met twee De Meern-verdedigers en hun doelman de bal in het net verdwijnen. (1-D- Hoogerheide 2-VVZ 3: 2-1. Een beter spelend H'heide werd tot de rust door WZ nog op 0-0 gehouden. Na de rust konden Hilhorst c.s. toch de stand niet meer houden en werd, overi gens verdiend, met 2-1 verloren. Voor WZ scoorde F. Bunnik. Hoevelaken 4-VVZ 4: 4-1. Het herstel dat zich voor de winterstop bij het vierde elftal aankondigde door enkele overwinningen, hield in deze eerste wedstrijd aan. De vrij spannende wedstrijd bleef tot 1 minuut voor tijd op 0-0, toen echter scoorde Van Wijk met een vlammend schot uit een vrije trap, hetgeen WZ op het nippertje de 2 punten bezorgde. Aangetekend dient te worder. dat WZ nog een half uur met 10 man speelde, aangezien v. d. Grift uit het veld werd gestuurd. WZ 5-Hoogerheide 3: 2-2. Een grote verrassing bereidde het vijfde elftal aan koploper H'heide door in een spannende wedstrijd, waarbij de rust inging met een 2-1 voorsprong voor H'heide, in de tweede helft de gelijk maker te scoren en deze stand tot het einde toe vast te houden. Voor WZ scoorden v. d. Wal en Schaper. Huizen 7-VVZ 6: 3-1. De veteranen kunnen hun kansen op de titel wel als vervlogen beschouwen door de 3-1 nederlaag tegen Huizen. Hoewel WZ, met 10 man spelende, de eerste helft nog een 1-0 voorsprong bezat, werd in de 2e helft de stand door Huizen snel op 3-1 gebracht. Het afwezig zijn van enkele spelers heeft hier toch wel een kampioenschap gekost. WZ 7 ging volledig op de knieën tegen Chefana 6. Hier verloor WZ mei 5-0. Pupillentraining De pupillentraining wordt hervat op woensdag 16 februari a.s., op de bekende tijden.

Soester Courant | 1972 | | pagina 6