<Sckoemaker - antenneteckniek neet reizen voo r j aa rsco! lectie ecldynette Uitreikingen Bloedtranstusie Dienst R DE BALIE ESTOFTAKE- LAAR BUREAU TH niet alle« en T Jaarvergadering Muziekvereniging P.V.0. GEBREK AAN OEFENRUIMTE UITERST URGENT Café-Restaurant „Groeneveld" K0ÖRDINATIE Kinderwagen Speciaalzaak Soest - - Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 GOED BADEN IS EEN KUNST Koopt u een bromfiets J. L. Sül van Hal-Zonderop Pianohandel W. van Tol - Soest Het voorjaar kondigt ziek duidelijk aan Frans Bosman N.V. Lichtgewonde bij autobotsing Zaterdagvoetbal Opstellingen elftallen WZ Officiële mededelingen Hinderwet Frans Bosman N.V. De Soester Gemeenschap E. G. KERKHOF Vrijdag IS februari 1912 ioel maar weer vies toege- de politierechter uit tegen udent van nauwelijks ne- ere herfsten. liet, ik ben niet vies ge leed 't voor de éérste keer, er ook geen sprake van e die knaap terug, u deed 't niet, u deed maar u deed 't wel voor «kent dus, dat u het wél vies gedaan en niks toe- muur anders aardig vol- Maar niet vies. Als u *t moet u niet „vies" zeg- jistraat achter hamer en er niets aardigs aan. Hij Es zeer onsmakelijk, wat allemaal had aangeplakt e zijn omschrijving „vies il wat papieren die u in óók vies toegetakeld," plakker, „want sommige jdschriften drukken voor msmakelijke artikelen af. de vrije-meningsuiting. ïwaarborgd door de wet. drukken wat ik denk, Dok m'n mening aan de Als kranten mogen, mag t ook." rafie mag niet. En een «n waar niet aangeplakt mag ook niet. Die vrij- ningsuiting geldt slechts wet die manier van me- ïstaat." gemuilkorfd als ik m'n wil uiten!" ie mening op een nette ir maakt. Er zijn aan- larop u wèl mag plak- it ook fatsoenlijke woor- 1 om üw medemensen Waarom stuurt u geen kken naar de kranten?" zitten al lang verstopt ie denken dat zij 't be- willen niet eens naar je 2 om ruimte komt vra- i als je ze zo'n manifest nooit nagedacht, of het uw manier van optre- r woordkeus lag? Als ik een krant was, zou ik taal ook niet in mijn ;men." i/e nou vreten? Dit is man. Stinken die fa- iet? En stinken de rijke En stinken de vrouwen ■tinkers niet? Het stinkt alleen om dat woordje eet u heel goed, maar makelijke uitdrukkingen orden." woorden op een schut- ïoemt u dat schutting- k kan u verzekeren dat gewoon spraakgebruik liedjes voorzingen met "den erin, die gewoon ie worden uitgezonden, van naam, meneer, o'n naam nog niet en om een vies klein man- /oorden voor zich moet et mag zeggen wat-ie moet." fficier zich niet langer ontplofte met: „Als u unt u dat beter in de og erger dan ik dacht," aanplakker. De zittende ;t de hamer hanteren id twistgesprek tussen aat en staande ver delen. De officier eiste waarvan ƒ50,— voor een proeftijd van één d van de student ont- itvoerig betoog, waarin de Grondwet citeerde over het recht om de ïformeren, zelfs over lestanden, veroorzaakt rs die van oordeel zijn inkt, maar dat stank kan opbrengen. Zijn j als een „mene tekel" wand. Daarom moest ian de muren blijven 1de 't heilig vuur in wantoestanden te be- n een boete kosten, mocht hem niet door i die muur afhouden, zijn met de Grondwet, maar een verkeerde en verkeerde woor- 1 de politierechter. „U ning uiten, maar dan 2 taal en op de juiste werd 75,zonder voor ngcar-trein-privé - LAANSTRAAT 66 i 02155-2683 pudding of vla te u er dadelijk suiker i de schaal of glazen maar geen blauwe ren vier minuten en 1 poosje in het hete in de wasmachine n uw vingers, staók it de oorzaak is vrij n de isolatie van de 1 gevaarlijk worden ker uit het stopkoa- of doek. iet ophangen daar, tgesteld aan zonne ver kan de stralen ■door het glas vlek- De jaarvergadering van de Soester Muziekvereniging P.V.O. kreeg woensdagavond een eigenaardig verloop toen de balans van 1971 op verzoek van de adviescommis sie, bestaande uit de heren N. Breedeveld, Th. de MuUnck en F. Knaapen werd teruggenomen. De commissie kon zich niet verenigen met de toegepaste afschrq- vingstechnlek, waar ook de kascommissie in haar verslag reeds op gewezen had. Een nieuwe balans zal worden opgesteld, waarin duidelijk de slechte financiële positie van de vereniging naar voren zal komen. De vereniging is overigens kern ge zond en zoals de voorzitter de heer K. Jaarsveld het uitdrukte: „de toe komst lijkt verzekerd gezien het groot aantal jeugdleden, het heden is nog moeilijk". De voorzitter was het niet eens met het subsidie-beleid van de gemeente en vond dat Soest moest begrijpen dat de jeugd gesteund moet worden. Wat dat subsidiebeleid betrof verwees hij naar een voorstel van de Stichting Overkoepelende Muziek Organisaties die meende dat P.V.O. aanspraak kan maken op een gemeentelijke bijdrage van ruim ƒ4000,—, in plaats van het nu beschikbaar gestelde bedrag van 2550,—. In het voorstel van de SOMO wordt de prestatie van een korps ge honoreerd. Het uitkomen in de afdeling "Uitmuntendheid wordt beloond met 800,en dit bedrag wordt lager al naar gelang men zakt in de afdelingen. Een grotere beloning stimuleert de muzikanten, waarmee uiteindelijk ook de burgerij gediend is. Gebrek aan oefenruimte Een grote zorg voor het bestuur was ook het gebrek aan oefenruimte. „Wij hebben een ledenstop moeten invoeren", aldus de heer Jaarsveld, „omdat het onmogelijk was in ons lokaal te oefe nen", Inmiddels was men verhuist naar een ander groter lokaal, wat weer ho gere kosten meegebracht had. Een goe de oefenruimte voor het majorette- Amsterdamsestraatweg 42 Baarn - Telefoon 02154-2576 ZATERDAG EN ZONDAG HONGAARSE GOULASH met RIJST en DOPERWTJES ƒ6,50 Geopend van 7 uur 's morgens tot 11 uur 's avonds. ZAAL MET OPEN HAARD BESCHIKBAAR VOOR BRUI LOFTEN, PARTIJEN, RECEP TIES en VERENIGINGEN. Bij een in aantal afnemend winkelbe stand en een vertraagde groei in de konsumptie begint de bouwdrift voor de vestiging van nieuwe winkelcentra bui ten en aan de rand van de gemeenten af te koelen. In vele gemeenten bestaat echter een ferme drang tot vernieuwing van de stads- of dorpskernen. Ook hier dreigen gevaren van overinvestering wanneer niet enigszins koördinerend wordt opge treden. Meer dan eens komt het al voor dat partikulieren en overheden probe ren verder te springen dan hun finan ciële draagkracht groot is. Het is verheugend dat uit de begrotings behandeling van Ekon. Zaken in de Tweede Kamer blijkt dat er naar meer koördinatie van bestaande plannen zal worden gestreefd. Het midden- en kleinbedrijf heeft bij deze koördinatie een levensgroot be lang. De rijkskonsulenten voor midden- en kleinbedrijf zullen zorgdragen voor zoveel mogelijk intergemeentelijke sa menwerking. Van de zijde van de ondernemersorga nisaties is gevraagd om de inschakeling van rekonstruktiekonsulenten. De Kon. Heidemaatschappij heeft ge suggereerd dat via het verstrekken van voorrangscertifikaten aan de bestaande eigenaren voorrang van vestiging zal worden gegeven. Een komplex van fak- toren speelt hier mee, dat zo ingewik keld kan worden dat mogelijk vele plan nen langdurig uitstel zullen ondervinden. De koördinatie zal er wellicht toe leiden dat reeds in gang gezette saneringspro cedures zullen moeten worden terugge draaid. Te vrezen valt dat door de lang durige voorbereiding velen in moeilijk heden zullen komen voor zover dat niet reeds het geval is. Wij zijn verheugd dat deze zaak de aandacht van de regering heeft. Wij hopen dat er spoed wordt be tracht met het trekken van duidelijke richtlijnen. Regerings-begeleiding is goed als de uitwerking ervan maar niet meer brokken veroorzaak dan de uitvoering van reeds voorgenomen stads- en dorps sanering. peloton was in het geheel niet beschik baar en men behelpt zich hier met een lokaal dat twee keer zo groot zou moeten zijn. Van de Sportstichting is in deze kwestie geen soelaas te ver wachten, omdat daar vrij ambtelijk geredeneerd wordt, dat een majorette korps geen gymnastiek- of sportvereni ging is. Deze opmerkingen van de voorzitter, deed de heer Breedeveld de vraag stel len, hoe het bestuur gevaren was met het plan, dat vorig jaar reeds gereed lag voor een eigen hal. Volgens de heer Jaarsveld was die zaak de mist in gegaan. De gemeente had te kennen gegeven geen grond beschikbaar te kunnen stellen en gaf het advies zelf maar naar een geschik te plaats uit te gaan kijken. Wethou der Dijkstra had nog wel het Open luchttheater aanbevolen, maar uiter aard kan daar niet geoefend worden in de winter en op regendagen. Van de burgemeester, die men slechts telefo nisch te spreken gekregen had, was nog een aanbod gekomen voor een hal op de vliegbasis, maar ook dat aanbod moest worden afgeslagen in verband met de grote afstand. „We kunnen de meisjes toch niet in het donker daar naar toe laten fietsen"? De kestie zal echter binnenkort weer besproken worden in een onderhoud dat wethouder De Haan heeft toege zegd. De heer De Muijnck lanceerde nog het voorstel in het Openluchttheater: „dat wordt toch nooit iets", een grote loods te zetten. Vele verenigingen zouden I daarmee gebaat zijn en dat hoeft geen I miljoenen te kosten. Om enige verlichting in de moeilijke financiële situatie te krijgen heeft het bestuur besloten voor het optreden voor verenigingen en instellingen 150,te vragen en voor het brengen van een serenade op huwelijksfeesten 75, De krantenophaaldienst had het afge lopen jaar minder opgebracht dan ver wacht werd, maar de oorzaak was be kend. Eén van de medewerkers ver kocht het papier ten eigen bate. Deze dienst wordt nu beter georganiseerd, de ophalers krijgen een legimitatie-be- wijs en men verwacht zeker 3000, hiermee te verdienen. „Wij leven wel bij de gratie van de voddenboer", zei de heer Jaarsveld, die daarbij wees op de wankele financiële positie, als het papier niet meer verkocht kan worden. Planning 1972 Op zes vrijdagen in de maanden mei, juni en augustus, worden op diverse plaatsen in de gemeente openlucht concerten gegeven, waar ook het ma jorette-peloton zal optreden. Men hoopt op deze manier meer interesse voor P.V.O. te kweken. Op 10 maart wordt de avond van de muziekschool gehouden, waarvoor alle raadsleden zullen worden uitgenodigd. Ook daar treedt het majorettekorps op. Op 24 maart volgt het concert voor de donateurs. Het Lunapark ten bate van P.V.O. wordt gehouden van 19 tot en met 21 april. Op 9 september nemen de majorettes deel aan een concours in Weesp en op 18 november het leerlingenorkest en de senioren aan een concours in Lei den.. 5 januari 1973 wordt het 75-jarig be staan van de vereniging gevierd. De heer J. K. de Bruin werd verzocht zich met de organisatie van dit feest te be lasten. Deze nam het voorzitterschap van de jubileumcommissie gaarne op zich, mits hij op de volle steun van al le leden kon rekenen. De heer Jaarsveld herkozen Op voorstel van het bestuur werd het aantal bestuursleden uitgebreid tot 11 man. Hierdoor is de mogelijkheid ge schapen ook jeugdleden een bestuurs functie te geven. De majorette Ans v. d. Broek en de tamboer Ruud Roeten gaan deze plaat sen bezetten. Bij acclamatie werd de heer Jaarsveld tot voorzitter herkozen. In zijn slotwoord dankte hij zijn mede bestuurders voor de prettige samen werking, die, naar hij vertrouwde, be stendigd zal blijven. Ook sprak hij woorden van dank tot de adviescom missie, de Winkeliersvereniging Soest „die ons geweldig gesteund heeft", de dames Wallet en Jaarsveld voor hun zorg voor de majorettes, de heren Paerel, Mol en Veldkamp voor hun enorme inzet. ROLT BINNEN. BIJ WIE? BIJ... Burg. Grothestraat 14 - Soest (Naast Braamhage) Telefoon 7951, b.g.g. 8895 Voorboden van de lente. Tegenwoordig is het de gewoonste zaak van de wereld, dat beschaafde mensen zich elke dag wassen en regelmatig een bad nemen. Toch is dit een leefregel, die nog niet zo heel oud is, ja eigenlijk is het een soort mode, want in de loop der eeuwen is de zindelijkheid door veel faktoren beïnvloed, ook in belangrijke mate door de godsdienst. Hoe eigenaardig het ook mag klinken, maar de volkeren in de oudheid, dus van zo'n drie-vierduizend jaar geleden, waren, als het er op aan komt vermoe delijk nog zindelijker dan wij beschaafde mensen van de twintigste eeuw. Er werd door deze mensen zeer veel gebaad, wij mogen, bijna wel zeggen, dat deze vol keren er aan verslaafd waren. Bij de Romeinen werd het baden tot een soort kultus, met als nevenverschijnsel een zekere decadentie, waardoor het ba den door de Christenen werd gezien als liederlijkheid en onzedelijkheid. Het kreeg een slechte naam! Bij wijze van zelfverloochening zagen velen er van af het lichaam te baden. Daarbij kwam ook nog, dat door het water van openbare badgelegenheden dikwijls ziekten werden overgebracht, waaruit zelfs epidemiën ontstonden. Dit alles was oorzaak dat na verloop van honderden jaren het baden steeds meer verzaakt werd. Badhuis als kijkspel In landen waar het baden zich nog lang handhaafde, zoals in Engeland, greep tenslotte de kerk in. Het baden geschiedde in die dagen ge mengd en zonder enige kleding. Het pu bliek betaalde om in de badgelegenheden vanaf galerijen de baders te kunnen aanschouwen. In die dagen kende men geen gulden middenweg, doch trachtte het baden geheel te doen verdwijnen. Langzamerhand werd het mode zich in het geheel niet meer te baden en de dagelijkse wasbeurt sloeg men ook dik wijls over. In de zestiende en zeventien de eeuw was vervuiling iets geheel nor maals. Vele lieden die een hoge leeftijd haalden, beroemden zich er op, zich nooit te wassen. En de enkeling die het voor een gewoonte hield het lichaam met grote tussenpozen eens grondig te reinigen door een bad, deed dit in het grootste geheim, om niet de schijn van onzedelijkheid op zich te laden. Een „modegril" Pas in de 19de eeuw begon heel lang zaam het besef door te dringen, dat ba den niet alleen prettig is, maar dat was sen met water ook zeer bevorderlijk is voor de gezondheid. Een en ander was het gevolg van de zich snel ontwikkelen de geneeskunde, die nieuwe wegen in sloeg. Aanvankelijk ondervond deze nieuwe „mode" veel weerstand, maar tegenover goed gefundeerde wetenschappelijke ar gumenten stond men toch machteloos en langzaam maar zeker kwam het baden weer in zwang. Goed baden is echter een kunst. Wij moeten niet denken, dat we er zijn door elke dag bij het opstaan ons even te wassen en eenmaal in de week het ge hele lichaam te reinigen. Oh, zeker, het is een grote vooruitgang vergeleken bij enige eeuwen geleden, maar het echte baden is toch nog wel iets anders, iets dat men, wanneer men in het bezit is van een badkamer of douchegelegenheid, ook kan doen. Bij een heet bad openen zich de poriën van de huid en deze open poriën bieden de vuile stoffen de gelegenheid uit te treden. Het lichaam werk hier door tran spireren spontaan aan mee. Dit betref fende het verwijderen van vuile stoffen uit het lichaam. Een goed gehanteerde douche kan tevens dienst doen als mas sagemiddel, want het met kracht uit stromende water geselt de huid en de weefsellagen hier dadelijk onder. Ontspanning Een bad is ook zeer aan te bevelen bij psychische spanningen, vooral wanneer we over een kuipbad beschikken. Dat heerlijke rustige moment in zo'n bad waarbij het lichaam door opwaartse druk van het water kilo's lichter lijkt, geeft het gevoel van volkomen ontspan ning, dat de moderne mens juist zo drin gend nodig heeft. Bij velen is het baden tot nog toe een zeker noodzakelijk kwaad, want het fat soen en de hygiëne eisen het nu een maal, maar dat moet anders zijn. Wij moeten het baden wederom tot een kul tus verheffen, doch nu op een fatsoen lijke wijze tot heil van ons lichaam en onze geest en het kan, wanneer we meermalen per week een bad nemen en dit doen met verstand, zodat wij er het grootste nut van hebben. Spring niet dadelijk onder of in te heet water. Kontroleer de temperatuur goed en voer die langzaam op tot een redelijk peil. Laat niet na een heet bad dadelijk de ijskoude straal op uw lichaam plen- sen, wanneer u daarin niet getraind bent, doe kalm aan en oefen u, zelfs ook in de weldadige rust. Het baden kan dan een goed medicijn zijn. Bewijs en plaatje direkt verkrijgbaar b(j Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 BURG. GROTHESTRAAT 20 - TEL. 2968 Voor: Inkoop - Verkoop - Onderhoud etc. Het milde winterweer, of zo u wilt het bijzonder vroege voorjaarsweer, wordt niet door iedereen op prijs gesteld. De liefhebbers van de schaatssport en in mindere mate de beoefenaren van de skisport, die toch altijd wel een plaats je in ons land vinden, zelfs in de Soes ter duinen, om bij behoorlijke sneeuw val de lange latten onder te binden, willen de winter '71-'72 maar het liefst zo snel mogelijk vergeten. Maar de natuur trekt zich van die din gen niets aan. Een duidelijk voorbeeld is de geboorte van een viertal geitjes in de particuliere, niet voor publiek toegangkelijke dierentuin van het be jaardentehuis „De Hertenhof" aan de Van Lijndenlaan in Soestduinen. Zondagmorgen kondigde een luid ge mekker de komst van nieuw leven aan, dat bij nader onderzoek gemaakt werd door een viertal dartele geitjes, waar van er kort na de geboorte één dood ging. „Moeder", die vorige zomer ook al een drietal nazaten op de wereld bracht, die in de dierentuin rondlopen, zorgde met deze vierling voor een niet veel voorkomend feit. Of de schrik van dit kwartet te veel voor haar geweest is valt niet te achterhalen, maar doordat zij de voeding niet zelf kan opbren gen, heeft het echtpaar Van Egdom de handen vol aan deze drie melkdrinken- de gasten. Niet alleen de geit kondigde het vroe ge voorjaar aan, ook een kleurige krielkip wilde niet achterblijven en stapte eind vorige week de tuin bin nen met in haar gevolg een zevental donzige kuikentjes, die zij in het bos achter het huis had uitgebroed. De koude nachten zijn er natuurlijk wel de oorzaak van dat ook zij voorlopig nog tot de „internen" gerekend worden. Met de komst van deze dieren begint het er op de Van Lijndenlaan erg „dierlijk" uit te zien. In de dierentuin bevinden zich nu al een drietal dam herten (vader, moeder en een half jaar oude zoon), twee kalkoenen, vijf parel hoenders, zeven ganzen, zeven geiten, inclusief drie bokken, twintig eenden van verschillende soort en ruim vijftig kippén, waarvan een aantal sterk ver wilderd is, waardoor de heer Van Eg- dom gedwongen wordt, als garantie voor nachtelijke rust, hun aantal bin nenkort drastisch te miniseren. In de komende weken verwacht men nog de geboorte van een vierde hertje, waarna de heer Van Egdom de aankoop van nog enkele herten overweegt om de tuin inderdaad het aanzien van een Hertenkamp te geven. De zestien bejaarde gasten van „De Hertenhof" genieten volop van deze ei gen dierentuin, nu nog achter het glas, maar van de zomer zitten ze er als het ware middenin. ELECTROTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, drogere, afwasautomaten, koelkasten enz. O.a.: Mlele, Siemens, Zanussf, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 Een dezer dagen meldde zich op het politiebureau de 21-jarige A. P. D. uit Soest, die licht gewond was aan het linkerbeen als gevolg van eèn autobot sing. D., die licht onder invloed van alkohol verkeerde, verklaarde met zijn wagen tegen een op de Parallelweg geparkeer de tankauto te zijn gereden, zijn wagen die zwaar beschadigd werd, is naar het politiebureau gesleept. VVZ 4-NSC 3, aanvang 1.45 uur. G. Smid, A. Neerbos, H. Wegerif, M. v. Ginkel, R. v. Ruizendaal, R. v. Herwaar den, G. v. Kooy, J. v. d. Vlekkert, W. Bloemendaal, A. H. v. Wijk, J. A. Kam pen en de wisselspelers L. Brunt. VVZ 7-TOV 6, aanvang 1.45 uur. H. A. v. d. Brink, K; Boeklagen, N. A. v. Wakker, T Delfgou, J. Boekema, J. Hop, J. Kanters, W. v. d. Meer, H. Grooters, F A. Steenkamp, L. v. d. Berg en de wisselspelers G. Ruizendaal en J. v. Dijk. Burgemeester en wethoudes van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van a. dé Technische Industrie en Handel Mij. A.S.I. N.V., Kostverlorenweg 6 te Soest om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een metaalbewerkingsbedrijf, op/in het perceel Kostverlorenweg 6 te Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nrs. 5017 en 5027. b. de N.V. Shell Nederland Verkoop maatschappij, Hofplein 20 te Rotter dam om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een inrichting voor de opslag en het afleveren van motorbrandstof fen op/in het perceel Laanstraat 80 (nieuwbouw), kadastraal bekend ge meente Soest, sectie G, nrs. 4420, 4428 en 5326. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal (voor a.) op dinsdag 7 maart a.s., des voormiddags 9.00 uur en (voor b.) op woensdag 8 maart a.s., des voormiddags 9.00 uur in het ge meentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Soest, 18 februari 1972. ELECTROTECHNISCH BUREAU Verkoop - Radio - T.V. - Service Dealer vari: B en O, Blaupunkt, Philips, Nordmende, Akai, Sony en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 Door de afdeling Soest Soesterberg werd op donderdagavond 17 februari in „De Hoeksteen" te Soesterberg aan onder staande personen namens het Neder lands Rode Kruis een Landsteiner Pla quette of Landsteiner Penning aange boden voor het minstens vijf maal af staan van bloed voor een medemens. Zij, die voor de Plaquette in aanmer king kwamen waren de dames: W. M. Blok-Hardesmeets; A. Dolman; E. Meyer-Versteeg: M. C. de Rooij-Sel- derbeek; W. A. Sanders-Fikke; G. J. Wormmeester-Rij ksen en E. B. van Zomeren-Eppenga. De heren die deze onderscheiding kre gen zijn: E. van der Baan; P. J. Bergman; H. Bertelsmann; A. W. de Bruin; W. Ch. Butzelaar; A. van Dalen; A. P. van den DijsselJ. Grift; J. Jakma; P. Koppe nd; R. A. Meijer en P. J. L. Wijier. Bovenstaande dames en heren gaven allen tenminste twintig keer bloed. Voor de Penning kwamen in aanmer king de dames: W. Akkerman-van der Molen; D. M. Blankestijn; A. G. Bui tendijk-van Peer; G. Doornekamp-de Ruig; G. A. van Drie-Castricum; F. Fraai-Uiterwijk; A. J. C. van den Ham- Kalée; G. B. Klein-Pauwels; J. J. de Kok-van Thiel; E. J. van Kooij-Bovee; J. L. C. Lagerwerf-Fraai; C. A. A. van Leeuwen-Pellekoorne; H. M. van der Linden-Metzger; J. Lijbaart-Boekhout; G. M. G. Morssinkhof; S. J. den Ouden- Kornelis; L. Paul-Visser; J. G. van den Pol-Ram; J. M. van de Poll; A. D. Slob-van Gils; A. Spetter-Borcherding; E. Stomp-Kaspers; C. J. M. Taris-Pe- ters; F. Thie-van Wijngaarden; W. C. Til-Stierhout; G. te Velde; J. van Ven- delo-van den Broek; J. Verheul-Kol man; M. J. van de Vlag-van Haastrecht; M. P. M. de Vogel-Lustenhouwer; G. M. L. Wanders-MathiesenG. E. S. Wij lens-Hommes; J. C. van Zuylen-Schorf- haar en H. Zweers-Brink. De heren, die in aanmerking kwamen zijn: W. A. C. van Alphen; H. W. van Asch; H. W. van Beek; P. J. W. van Beek; G. J. van Beest; F. J. van den Berg; L. van den Berg; P, N. van den Berg; A. J. Blankestijn; H. T. de Boer; F. W. Bosboom; P. J. van den Bremer; R. W. Brink; C. van den Broek; D. van den Broek; D. J. van den Broek; R. de Bruin; Ph. J. Buitendijk; J. H. van den Burg; R. C. Buurman; A. N. Cos- terus; C. J. van der Donk; C. H. J. van der Donk; H. M. van Doorn; J. T. H. van Doorn; J. H. E. van Dorresteijn; C. N. N. I. Duin; A. van Duin; D. Duits; A. Dijkstra; M. G. A. Eurelings; J G. van Eijk; F. van Essen; C. H. Fa- ber; F. Faber; H. A. Fugers; B. A. Gi ling; J. Haaksma; O. W. Heidman; A. M. Heidt; Sj. Heringa; M. H. W. Her wijnen jr.; J. van den Hoed; J. J. P. Hoefsmit; A. H. Hoegen Dijkhof; A. M. Hovestad; G. Holdtgrefe; H. Hummel; G. Hurenkamp; P. P. J. M. Jagers; J. H. W. Jansen; R. Jansen; Fr. de Jong; H. Kaats; G. Kasander; E. P. van Kes- teren; J. B. G. M. Kitselaar; J. van Kooten; C. Koster; H. T. I. Krops; H. J. Lichtenberg; M. Los; H. Lub; A. H. M. Maaswinkel; C. L. A. van Maarseveen; F. J. Marsman; H. F. Meulenveld; A. Meijer; J. J. ter Mors; C. Oldenbroek; A. M. van Oostrum; G. Paul; A. C. H. van Peski; A. J. H. Plekkepoel; B. A. B. van der Pol; D. van der Pol; A. de Putter; L. J. Reij; F. J. J. A. de Roo- vere; G. de Ruig; J. de Ruiter; A. U. Saathof; G. Th. Sakkers; J. C. J. Sak kers; A. G. Schep; W. Th. van Schep pingen; H. Schilder; J. van Schoondra- ger; J. A. Schoute; C. Schut; J. C. W. Semper; A. H. Severs; A. Smid; A. T. Snijders; T. Spelt; J. C. Spruyt; L. C. Stilma; C. H. Stolp; A. H. M. Taris; P G. M. Tebbens; R. P. Tensen; H. H. M. van Thienen; C. J. Tupker; P. J. J. Valk; W. W. van Veldhuizen; G. Ver kade; A. J. A. Vermeulen; M. Ver woerd; C. van der Vliet; J. Vos; H. do Vries; J. A. de Vries; J. C. Wabeke; H. F. M. Westhof; P. M. Westra; B. Wiersma; C. M. de Wildt; A. van Wil- ligenburg; B. Zoethout; R. C. M. van der Zwaan en C. A. Zijderveld. Door vertrek naar andere plaatsen en omdat men op zekere leeftijd geen bloed meer mag geven, vallen er na tuurlijk helaas altijd open plaatsen, maar deze hiaten kunnen weer worden opgevuld, indien er zich nieuwe donors aanmelden. Dit kan dagelijks gebeuren in het plaatselijke ziekenhuis „Zonnegloren", Soesterbergsestraat 125 te Soest-Zuid. Wil men zich liever telefonisch opge ven, dan kan dat via het nummer 5351 of 3751, met verzoek doorverbinding aan de Bloedtransfusie Dienst. Men kan zich ook opgeven bij de secr. van de afd. Soest/Soesterberg van het Ned. Rode Kruis, de heer P. Bergema, Prins Bernhardlaan 38, tel. 2250. In Soesterberg kan men zich boven dien nog opgeven bij de heer G. van de Pijpekamp, Amersfoortsestraat 32. A.s. dinsdag, 22 februari, wordt in de zaal van de duivenvereniging „De Vriendschap" aan de Nachtegaalweg de algemene ledenvergadering gehouden van de vereniging „De Soester Gemeen schap". De vergadering begint om 20.00 uur en staat onder leiding van de waar nemend voorzitter van de S.G., de heer W. Huiser. Op de agenda staat de bestuursverkie zing, waarvoor tot op heden kandidaat gesteld zijn mevrouw G. H. Bijlenga- Dragt, mevrouw A. van Dusseldorp- Boomert, mevrouw G. L. H. Houtman- Prins, drs. J. Ipema, ir. E. J. Holtrop van het voorlopige bestuur t.w. me vrouw M. H. B. Muurling-Voorthuis. en de heren W. Huiser, G. Snijdelaar, J. v. Venrooy, P. Wijsmuller en C. v. Zome ren. Tot aan het begin van de vergadering kunnen nog kandidaten voor het bestuur worden opgegeven. De stemming ia uiteraard schriftelijk. VERWARMINGSBEDRIJF Het adres voor een goede op gas gestookte CENTRAL!7 VERWARMING. Hartweg 58 Soest Telef. 02155-4332

Soester Courant | 1972 | | pagina 11