Wij hebben hert voor uw vakantie MARCHAL - HAARMODE DE MUNT de snelste wegwezers starten op een echte LUCAS batterij Tentoonstelling „10 jaar ontwerpen en bouwen" Bouw- en Trouwkleding M. TUSSEN Tarieven vervoer per ziekenauto S0ESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke Stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming reisagenten a.n.v.r Kandidaatstelling leden culturele commissie Fiets in elkaar getrapt Gevonden voorwerpen Bouw gymnastieklokaal aan de Smitsweg vordert snel Omwonenden hebben geen bezwaar Café-restaurant „De Kleine Witte" uitgebreid met bar i Bij iSnack <<^a <^oute» ZIT U GOED EIGEN KEUKEN Gedeelte Oude Grachtje bij park Colenso wordt uitgebaggerd Lezing over Christian Science Kentekenplaten Krabbels van Knel is EmiESEEBHB Vrijdag 18 februari 1972 Zaterdag 19 februari a.s., om 15.00 uur zal de heer Arnaud Beerends, redacteur van het Nederlands-Belgisch tijdschrift „Architectuur en Beeldende Kunst" de tentoonstelling „10 jaar ontwerpen en bouwen" in het Artishockgebouw ope nen. De tentoonstelling loopt van 19 februari tot en met 19 maart en is geopend za terdag tot en met maandag van 14 tot 17 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. De exposanten zijn ir. E. J. Jelles, ir. C. A. Alberts, ir. W. M. Gerretsen, de heer F T. S. Letterie en de heer S. Vlag. De heren Jelles, Alberts en Gerretsen zijn werkzaam bij het architecten en in genieursbureau Jelles in Amsterdam. Zij houden zich o.m. bezig met reconstruc tieplannen voor bestaande stads- en bestuurscentra, structuurplannen, sys teembouw, recreatieprojecten, woning en winkelbouw en verbouwingen. Frank Letterie exposeert plastieken. Hij voerde opdrachten uit voor o.a. het ge bouw van de 2e Kamer in Den Haag, voor het akademies ziekenhuis in Lei den, voor het postkantoor te Haaks bergen, voor scholen in Leiden, Rotter dam, Den Haag en Goes. Hij exposeerde reeds in Amsterdam, Leiden, Haarlem, Delfzijl, Hilversum en Parijs en leverde bijdragen aan groepstentoonstellingen in Antwerpen, Zurich, Dusseldorf en Hel sinki. De heer Vlag exposeert kleurhoogdruk- ken. Hij ontving zijn opleiding aan de Kon. Akademie van Beeldende Kunsten, is lid van de Pulchri Studio en de Haagse Kunstkring. In vele plaatsen in ons land werden zijn werken tentoon gesteld. Ir. Alberts en lr. Jelles geven op 3 maart, aanvang 20.30 uur, een dia le zing over het onderwerp: „Van inrich ting meubel tot bouwdetail". 10 maart, eveneens om 20.30 uur, houden ir. Gerretsen en ir. Jelles een dia-lezing over het onderwerp: „Van woning tot werkgebouw". De toegang tot expositie en lezingen is vrij. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Met ingang van 1 januari j.1. zijn door het college van burgemeester en wet houders de tarieven voor het vervoer per ziekenauto alsvolgt samengesteld: a. Voor een vervoer binnen de gren zen van de gemeente Soest 64, b. Voor een vervoer naar of van een plaats buiten de gemeente een bedrag van ƒ53,—, verhoogd met het aantal afgelegde kilometers, heen en terug, a ƒ1,76, met dien verstande dat ten minste 96,ih rekening wordt ge bracht. (minimaal dus 53,96, c. Voor wachten bij een ziekenhuis e.d. voorzover deze wachttijd de periode van een half uur overschrijdt, boven dit eerste halfuur, ƒ7,50 per kwartier en voor elk gedeelte van een kwartier. d. De onder a, b en c, genoemde be dragen worden, voorzover het vervoer binnen de periode van 22.00 tot 7.00 uur (nachtelijke uren) wordt verricht, alsmede op zon- en feestdagen, met 50 verhoogd. Als basis voor de samenstelling van deze tarieven gebruikte men de bedra gen welke in Amersfoort berekend worden terwijl de gemeente ook con- lakt heeft gehad met het Ziekenfonds Amersfoort Omstreken. In het algemeen zullen verzekerden en zeker verplichtverzekerden zich hier over niet druk behoeven te maken. Het vervoer is dikwijls in de polis opgeno men, bij verplichtverzekerden in ie der geval. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155 - 4832 GEBOREN: Jantine Gertrude, dochter van G. A. van Voorden en P. Twigt. Kasper Guido, zoon van P. J. Uiterwijk en J. L. H. Boldingh. René Maria, zoon van P. A. J. Groenestein en F. C. M. Wesselman. Thcodora Geertrui- da- Jacobine, dochter van J. van den Bosch en T. G. Lourens. Deirdre, dochter van J. H. S. van de Erve en C. L.. Wiemans. Edwin, zoon van E. R. Hagenaars en H. A. van Neerijnen. Sarider, zoon van G. Griffioen en J. G. Keizer. ONDERTROUWD: Pieter Molenaar en Anna Maria Petronella Engels. GETROUWD: Wilhelmus van Alebeek en Bertha van den Heuvel. OVERLEDEN: Rolina Wams, gehuwd met E. Keupers. Dirk Christiaan Stam, gehuwd met A. Jansen. Wil helmus Antonius Gerardus Kuijpers, weduwnaar van G. van Houten. Georg Gerardus Antonius Graffner, ge huwd met. M. E. Okkes. Hessel de Ruig. gehuwd met J. Bruininks. Wil lem Rijndert Kuipers. v.h. H. W VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestaijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455 Persoonlijke service en bovendien jarenlange ervaring. Gratis reisprogramma's verkrijgbaar. Speciale jongerenreizen, o Steenhoffstraat 9a, Soest, telefoon 6571 en 4905 Kantooruren Maandag t.m. vrijdag van 9-17 uur Zaterdag van 9-12 uur. De wergroep voor het formeren van een culturele commissie heeft haar werk zaamheden afgerond met het samen stellen van een kandidatenlijst, waaruit de „burger-leden" van de commissie ge kozen zouden kunnen worden. De werk groep heeft in de conceptverordening voorwat de samenstelling van de cultu rele commissie bepaald, dat deze uit maximaal 7 leden bestaan, w.o. maxi maal 3 gemeenteraadsleden. Bij de keuze van de overige leden wordt er naar gestreefd, dat deze gezamen lijk zoveel mogelijk representatief zijn voor. het culturele leven, in Soest. Verder werd in de -concept-verordening vastgesteld dat de leden worden be noemd door de gemeenteraad op voor stel van burgemeester en wethouders. Op de voordracht van de werkgroep ko men de volgende namen voor: de heren K. v. d. Schoot, H. v. Waardenburg (Soesterberg) en L. Wils uit de sociaal maatschappelijke sector; de heren J. Leijendekker en K. Voges als vertegen woordigers van de burgers met alge meen culturele interesse; mevrouw E. Joosten-Eerdmans en de heer O. Schou ten als vertegenwoordigers van de Kunsternaars en mevrouw H. v. Baaren en mevrouw Borst uit de muzieksector. De werkgroep hoopt dat het instellen van de bedoelde commissie nog op de raadsagenda van maart geplaats zal worden. De 29-jarige O. G. R. uit Soest heeft het nodig gevonden de fiets van een 36-jarige plaatsgenoot, de fotograaf R. J. R., in elkaar te rtappen. Eerstgenoemde R. werd aangehouden en kreeg na verhoord te zijn een pro cesverbaal. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aange geven: handschoen, herenrijwiel, een paar kinderwanten, basketballhand- schoen, 2 kinderjacks, kinderbontkraag, jongenshandschoen en ring met sleutels. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur in lichtingen worden verkregen. Aan de bar in „De Kleine Witte". Tegen bouw van het gymnastieklokaal aan de Smitsweg hebben omwonenden geen bezwaren ingediend. Dit is wel een contrast met een soortgelijke situatie el ders in de gemeente. Als voornaamste reden voor deze tegengestelde meningen wordt verondersteld dat dit gelegen is in de enigszins andere samenstelling van de bewoners. In het Soesterveen wonen voornamelijk jonge gezinnen, die kennelijk niet be ducht zijn voor overlast en zich geheel kunnen verenigen met het feit dat bij de scholen een gymlokaal gebouwd wordt. De zaal is in eerste instantie be stemd voor de omliggende scholen, maar zal ook in de avonduren beschikbaar ge steld kunnen worden voor sportvereni gingen. Zowel de heer Zaadhof van de afdeling nieuwbouw van de gemeente, als de heer Baks, de uitvoerder, zijn beiden uiterst tevreden over de snelle vorde ring die de bouw maakt. „Het lijkt er op", zegt de heer Zaadhof, „alsof ieder die bij de bouw betrokken is plezier in dit werk heeft. Het doorbreekt de sleur van het alsmaar woningen bouwen". De uitvoerder is het daarmede eens en vermelde in dit verband ook de buiten gewoon goede samenwerking die er be staat met gemeentewerken. Met de funderingswerkzaamheden komt men volgende week klaar, in de eerste week van maart worden de staalcon structies geplaatst. Zoals het er nu uit ziet zal de zaal bij het begin van het schooljaar 1972/1973 in gebruik geno men kunnen worden. Het sportveld (45 x 60 m) naast de zaal, in eerste instantie uitsluitend voor de scholen bestemd, is reeds ingezaaid. Het krijgt geen omheining en de toekomst zal uitwijzen of dit later alsnog nodig is. Men rekent van gemeentezijde op volledige medewerking van de ouders en de kinderen. KAPSALON BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 „Toen we in '68 vanuit Amsterdam naar Soest kwamen waar we „De Kleine Witte" hadden overgenomen, waren er maar weinig mensen die begrepen waarom we ons oog hadden laten vallen op dat „dorpscafeetje", dat steeds verder leek in te dutten". De heer en mevrouw Henneberke hebben zich daar helemaal niet mee bezig gehouden. „Vanaf het begin hebben we er vast in geloofd en dat is de enige juiste basis om aan een dergelijke onderneming te beginnen". De heer Henneberke was bepaald geen vreemde in de Horeca toen hij in juni '68 voor zich zelf begon. Met zijn ze ventiende jaar stapte hij het horeca bedrijf binnen en heeft werkelijk alle rangen van piccolo tót bedrijfsleider doorlopen. ,Ik heb in verschillende grote Amster damse zaken ervaring opgedaan, maar _,Lido" op het Leidseplein was toch wel de allerbelangrijkste „halte" in mijn leven. In zo'n zaak leer je pas wat een restaurant is". Toch was ditzelfde „Li- do" voor de heer Henneberke ook de oorzaak van een keerpunt in zijn le ven. Reinier Zwolsman kreeg belang stelling voor het dominerende pand op het Leidseplein, de zaak werd gesloten, het personeel inclusief bedrijfsleider Henneberke stond op straat. Erg lang heeft de heer Henneberke niet bij dit tragische feit stil gestaan. Met nog twee „gedupeerden" werd een firma begonnen die op Schiphol maal tijden voor de vliegtuigpassagiers van alle bekende chartermaatschappijen verzorgde. Maar ook hier kwamen de moeilijkheden, ditmaal in de fusies van een aantal van deze kleine maat schappijtjes en de overname door o.a. K.L.M. „Er zat geen brood meer in voor drie man, en daarom zocht ik maar naar iets anders". Dat iets anders werd dan uiteindelijk het dorpscafeetje aan de rijksweg in Soest. Vanaf het eerste moment dat de fa milie Henneberke zijn intrede in het „Hotel-café-restaurant" deed, is men zonder ophouden bezig geweest met veranderingen, die in de meeste ge vallen moderniseringen inhielden. „Eigenlijk vanaf het eerste begin is het crescendo gegaan. We kregen een gezellige groep stamgasten, waar geen enkel café-restaurant buiten kan, ter wijl we steeds meer buitenlandse za kenrelaties van veel Soester bedrijven binnen kregen". De buitenkant van het café-restaurant, met een redelijke parkeergelegenheid aan de zijde van de Molenstraat, wekt niet de verwachting binnen een bedrijf te vinden waar van alles mogelijk is, van belegd broodje tot één van de spe cialiteiten „Tournados a la Provencale". „In onze eetzaal, waar dertig gasten een royale plaats kunnen vinden, heb ben we als eerste de sfeer volledig aan deze tijd aangepast, zodat men nu in een aantrekkelijke omgeving kan ge nieten van de vele culinaire hoogte punten uit de „Henneberke-keuken". In die keuken wordt de scepter ge zwaaid door mevrouw Henneberke, die in de keuken al haar kennis en fanta sie toepast, waarbij toch vooral de Franse keuken haar favoriet is. „De Kleine Witte" is met geen enkel restaurant te vergelijken. Om half acht 's morgens komen de eerste koffiedrin kers al binnen, vaak vrachtautochauf- De bouwput vanuit d© lucht, links het ingezaaide sportveld. VAN WEEDESTRAAT 7B TELEFOON 02155-5389 Na de inmiddels voltooide restauratie van het Colenso park, zal op verzoek van in de nabijheid wonenden ook het deel van het Oude Grachtje, dat langs het park loopt, uitgebaggerd worden. De gemeente heeft het bestuur van het Waterschap Soesterveen verzocht deze werkzaamheden uit te voeren, dan wel er in toe te stemmen dat men dit voor eigen rekening gaat doen. De heer Robert H. Mitchell, C.S.B. uit Edinburgh, Schotland, lid van de Raad van sprekers van De Moederkerk, zal donderdag 24 februari a.s., in de Markt hal in Amersfoort, een lezing houden getiteld „Staat u open voor nieuwe ideeën?". De lezing begint om 20.45 uur. Hieraan gaat vooraf de voorlezing van de Neder landse vertaling om 19.30 uur. De toe gang is vrij. NIEUWEWEG 49 - TEL. 3126 klaar terwijl U wacht. feurs, die dan rond koffietijd worden gevolgd door vertegenwoordigers, waar na om half één de lunch-gebruikers binnen komen. „Doordat we elke dag iets speciaals bij de lunch hebben, groeit het aantal „lunchers" zo snel dat we ons al eens afvragen hoe of dat over een paar jaar moet gaan". Maar ook dat pro bleem wordt door het echtpaar Henne berke, dat sinds enige maanden wordt geassisteerd door zoon Ed, evenals alle voorgaande zonder twijfel opgelost. „De mensen die bij ons binnen komen om te eten, vinden het 't prettigst dat ze bij ons werkelijk alle kanten uit kunnen. Een diner a la carte, of een plate-service, waarbij de laatste grote roem vergaard heeft door zijn grote gevariëerdheid". De laatste modernisering, gerealiseerd door de behoefte van de cliënten, vormt de bar met een tiental krukken, die bemand wordt door zoon Ed. „De mensen vinden het prettig om hun pilsje of zoiets aan een bar te drinken, dat is een teken van deze tijd. Maar ik wil het niet beperken tot het pilsje, maar wil er ook specialiteiten in halen, waarbij mijn gedachten uitgaan naar mosselen, inktvis, kikkerbilletjes, fran se kaas en dat soort dingen". „De komende zomer gaan we meer aandacht besteden aan het terras waarbij we de gedachten hebben aan het creëren van gezellige zitjes, die vanuit het restaurant bereikbaar moe ten zijn, wat vooral bij bruiloften en recepties erg prettig zou zijn". „De Kleine Witte" vormt in niets een uitzondering op de actieve Soester ho recabedrijven, die zich als nooit te vo ren inspanden om het hun gasten zo goed mogelijk naar de zin te maken. BAjje ut ming vraog dan mok zeige dajje teugewoordug nie weet waor allemaol zogenaomde kemmis- sievurgaoderinge veur worre gehouwe. Ong- derwies en nog veul meer vaan zukke zaoke binne zogezeit an de orde vaan de daag. Ik ken noeng wel opmarreke dak der nle zo bar veul vaan snaap, maor daat kep ik nie helpe omdaat aal die vurgaode- ringe opebaor binne, en daat houwd In dak mit un heul gerus haart naor zoon vurgaodering toe ken gaan. Maor veur- lopug hep ik daor nog nie zo bar veul zin in, en ik schaat daat da komp omdak vaan al die besprekinge toch nie zo veul begriep. Noeng hep ik un heule tied gedaacht dak de enugge in ongs darrup waas die vaan die zaoke nie zo bar veul begriep, maor ik begin zo laangzaomerhaand deur te kriege daat der nog wel meer minse binne die der zogezeit geen touw an vaast kenne knope. En zolaang as de minse veur die zaoke geen belangstel ling kriege, zolaang zalle der ok nie zo bar veul minse weze die der waat vaan snaappe. Ajje ut un bietje vurstaandug bekiek, daan is ut netuurluk wel schaand daat wullie minse eigeluk nie zo bar warrum lope as ut om zaoke gaot die ongs dar rup dus ongs eige angaon. Neem noeng Is de kemmissie staadspar- ruk bie de kop. Der wordt bar veul ge- praot op alle nivoos zoas daat hiet, maor ik vraog ming of waat ofter allemaol te veurschien zaal komme. Ik bin der nie zo bar gerus op. Der is nog niks waat vaaststaot, maor der is aal un heule laange liest vaan zaoke die der in ellek gevaal nie zalle komme en daat maag daan un bietje vreemp an doen, maor ut is in ellek ge- vaal wel duideluk en daor maankeert ut teugeswoordug nog wel is an. De minse die der eige der noeng mes- schien wel daogeluks mee bezug houwe binne spesiejaoliste, dus allus waat wul lie zeige bekieke die luu mit heule aore oge as wullie. Neem noeng allenug is effe de gedaacht© daat er wel un kros- baon mot komme, un bar ruug stuk tur- rein mit berrege en daole, maor nie veur de jonges op brommurs maor veur de fiets. En kiek daoran kejje zien daat de minse die zukke plaanne opzette en uut- denke, nie vaan deze tied binne, maor heul duudeluk aachturlope. De fietsers kenne as zullie daat wille nog best uut- leve in de bosse waor de fietspaode veur geen broomur toegaankeluk binne. Maor die brozum, die ok zo graog is effe haarder wil gaon en vaok gekker wil doen as op de opebaore weg meugeluk is, die ken narregens heen, en daor zouW zoon krosbaon daan in kenne veurzien. Maor jao, ajje un gemotorieseerde fiets nog ziet as un aanslaag op de maot- schappij, omdajje zelluf vruuger ok mof traappe, daan mojje wel vaan heul goeije huuze komme om ut un anduf wel te gunne. Ik bin geen deskundugge, maor ik vraog ming of waorom der in een vaan dl® praachtugge zaandgaote geen kleuter- baad zouw kenne kommen. Minse der binne toch veurbeelde genog in de plaot- se om ongs heen. Bie femilie vaan ming in de domstaat hep de gemeente uit plaots gemaok midde tussen de huuze, waor as ut hoog zomur is un dartig cen- tiemetur waotur staot waat regelmaotug wordt vurverst, en waarop in ut veur- en in ut naojaor gerolschaotst en li» de wingtur geschaotst ken worre. Da zaal in zoon zaandgaat wel nie meu- geluk weze, maor laote die minse dl® daat kenne vurzorrege der is rekening mee gaon houwe daat der in ongs dar rup nog genoeg plaotse binne waor hao® niks of betur gezeid heulemaol niks veuf de kingders beurt. Ik ken ming geen moojere plaots veur- stelle om veur kingders te maoke daalt de plaotse die wullie noeng zo veur ut griepe hebbe in ut staadsparruk. MoojeP ken ut toch nie. Geen wege en straot® die der deur of laangs lope, maor un heul veilug stuk grongd. Ut is netuurluk nie veur mekaor te kriege, maor as ik ut veur te zeige zouw hebbe, daan gaaf ik in heul ruwe trekke an waat ofter zouw kenne gebeure, maor daornao haolde ik de kingders der zel luf bie. Noeng gaot un ouwere ginne- raatsie bepaole waat de kingders wel kenne en magge gaon doen in de kora- mende jaore. Zo laangzaomerhaand mot te wullie der toch wel aachtur gekomme weze daat waat wullie denke daat goed is, in de oge vaan kingders daat presies nie leek te weze. Maor ut zaal wel weer te laot weze. Ut staadsparruk zaal uut- eindeluk wel weer ut produkt worre vaan minse die ut as un stokpeerd be- schouwe. Agentschappen in 't Gooi: B.V. HANDELMAATSCHAPPIJ TRANSMARK I HOOFTLAAN 57, BUSSUM f TELEFOON 02159-46242* T Auto-accessoires. H. van Kollem Huygensstraat 42 - Hilversum Tel. 02150 - 56359 Auto-elektriciteit R. Majoor De Rijt 2 - Laren N.H. Tel. 02153 - 5310 Auto-materialen Schans Kerkstraat 60 - Soest Tel. 02155 - 8404* B.V. Handelmij Transmark Industrieterrein De Kronkels Bunschoten - Tel. 03499 - 2224

Soester Courant | 1972 | | pagina 9