1 E m m BH888I gil! Fa. Spijker Stichting Amersfoortse Kredietbank Bank zonder u ,et toch we| op winstoogmerk Met bouw van nieuwe school aan de Molenstraat is een begin gemaakt Pianohandel W. van Tol - Soest Huissteden neemt aparte naaimachine- afdeling in gebruik Een trouwpartij Banken bij beeldhouw werk „De straatmuzikan ten" Gevonden voorwerpen Koningsweg onveilig voor eenden Soester kocht te goeder trouw gestolen auto de kosten bij het afsluiten van een krediet Eerste Soester Begrafenis-Onderneming F, G. KERKHOF Één kerkblad voor de Krabbels van Knelis Hervormde en Gereformeerde Gemeenten Diefstal uit auto Brandje aan de Dorresteinweg Opening nieuwbouw gasfabriek Waterschap De Eem SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke Stand Vrijdag 25 februari 1972 Afgelopen maandag werd een begin ge maakt met de bouw van de zesklassige basisschool voor openbaar onderwijs aan de Molenstraat, hoek Parallelweg. Men hoopt deze nieuwe school nog in de herfst van dit jaar in gebruik te kunnen nemen. Hierin worden gehuisvest de kinderen die nu zijn ondergebracht in de voor malige villaIngenhof aan de Molen straat en in noodlokalen welke in de omgeving van de villa staan. De school is een ontwerp van het ar chitectenbureau A. A. Bos n.v. uit Baarn en wordt gebouwd door de Hollandse Bouw Combinatie. De bouwkosten be dragen driekwart miljoen. Uiteraard zijn de inrichtingskosten hier niet bij inbegrepen. Bij de zesklassige school komen twee speelterreinen en een speelgazon met toestellen voor leerlin gen van de lagere klassen. In het bouw plan is een grote gemeenschapsruimte en een fietsenberging opgenomen. BURG. GROTHESTRAAT 20 - TEL. 2968 Voor: Inkoop - Verkoop - Onderhoud etc. Voor de heer J. van Huissteden zal de maand februari 1972 zeker minder onop vallend de geschiedenis ingaan dan alle voorgaande februarimaanden in zijn leven. Want niet alleen herdenkt hy deze maand het feit dat hy vijf jaar geleden startte met zjjn stoffenzaak in het pand Soesterbergsestraat 28, tegelijkertijd opende hij een speciale afdeling naaimachines. waren, want ik heb een jarenlange er varing op het terrein van de naimachi- ne". De incidentele vraag groeide uit tot een regelmatige. Ruimtegebrek was er echter de oorzaak van dat het tot vorig jaar duurde, voordat er wat meer werk van gemaakt kon worden. Toen waren het enkele merken die voorradig waren, maar de vtaag naar andere merken steeg. Wilden we bijblijven, dan moest er wat gebeuren. De mensen wilden graag een demonstratie, maar er was haast geen plaats voor. Uitbreiden was de enige mogelijkheid, maar elk hoekje en elk gaatje was al benut „we kunnen geen kant meer uit". Maar de heer Van Huissteden zag weer een mogelijkheid. Het kantoortje en het magazijn verdwenen en in de vrijko mende ruimte werd een „naaimachine centrum" gecreëerd, waar alle merken naaimachines gebruiksgereed staan opge steld. Maar er worden bij Van Huisste den niet alleen naaimachines verkocht (waaronder ook de goedkopere merken), alle reparaties aan alle merken worden met vooraf opgegeven prijs uitgevoerd. Door deze laatste uitbreiding is er zelfs nog een hoekje vrijgekomen om een „bruidsboetiek" in te richten. Misschien een groot woord voor zo'n klein hoekje met exclusieve stoffen, maar in elk ge val een aparte afdeling waar niet alleen de bruidsjapon-stoffen, maar ook de stoffen voor gelegenheidskleding, 'n ei gen plaats gevonden hebben. Wat is overigens een stoffenzaak met een keur-collectie van binnen- en bui tenlandse stoffen zonder de mogelijkheid om er het juiste patroon te vinden? Daarom bevinden zich in de patronenbar de laatste uitgaven van o.a. Burda, Vo- gue, Simplicity, Stil e.a. waarin de laat ste mode uitvoerig te vinden is. Ter gelegenheid van het 5-jarig jubi leum startte vorige week een aktie die elke koper op iedere aankoop een kor ting van 10 °/o opleverde. Deze actie duurt tot a.s. zaterdag 26 februari. „Als ik nu achterom kijk, dan vraag ik me af waar ik de moed vandaan haalde om zo maar een stoffenzaak te begin- ïen". Op die vraag kunnen wij de heer Van Huissteden ook geen antwoord ge ven. Waar wij wel een verklaring voor kunnen geven is het feit, dat die zaak nu in 1972 een springlevende is, dankzij de enorme inzet van zijn jonge eigenaar. „We wisten toen helemaal niet wat voor genre we moesten gaan voeren. De gang naar de markt voor zo maar even een rokje of jurkje zat er zó vast in, dat we het goedkope genre rustig konden ver geten. Eigenlijk daardoor zijn we in het betere genre terecht gekomen, hoewel er zeker in die beginperiode bij ons toch ook nog wel heel billijke stoffen waren". De heer en mevrouw Van Huissteden hebben de genre-bepaling voor het grootste deel aan hun cliënten overge laten, Nu, na vijf jaar, hebben zij mede het karakter van de zaak bepaald. Naast het zich nog dagelijks uitbreidende as sortiment stoffen, „voert" men bij Van Huissteden een schitterende collectie wol, waarbij ook de handwerken niet zijn vergeten, waarbij de fournituren niet meer weg te denken zijn. Onopvallend deden de naaimachines hun intrede. „We kregen steeds meer vraag naar deze staaltjes van technisch ver nuft, die voor mij bepaald niet onbekend i zalen van 25 tot 150 personen Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen Tel. 2525 3 Vredehofstraat i«)S%9S%9S%3(?| U weet wél vanjdie prachtige kolléktiej lo.s'te leggen tapijtte'gels/is NIET VERKRIJGBAAR RIJ In de loop van deze week is de plant soenendienst begonnen met de werk zaamheden voor de entourage van het beeld „De Straatmuzikanten" aan de Alb. Cuyplaan, Rond het beeld worden gewassen grinttegels aangebracht en er worden twee bloemschalen en vier zit banken geplaatst. Het beeld van de kunstenaar Rietveld werd 13 oktober vorig jaar door de wethouder De Haan onthuld, maar met het aanbrengen van de entourage moest gewacht worden tot dit voorjaar. De navolgende voorwerpen op het poli tiebureau als gevonden aangegeven: schippershondje, horloge, diverse sleu tels, sjaal plasticzak met kleding, por- monnaie met inhoud, hond, kinderhand schoen, wollenwant, damesvest, arm bandje met plaatje, ijsmuts, grijze tas met groente, een paar kinderwanten, een paar gymnastiekschoenen, brandkast- sleutel en een bromfiets. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woensdag en zaterdag van 14 tot 18 uur, inlichtin gen worden verkregen. 25 februari: Oude Kerk, Torenstraat, 20 uur, Concert Ned. Cantorij. 25 februari: Artishockgebouw, 21.15 uur, Filmclub. 26 februari: Artishockgebouw, 20.00 uur, kamermuziek play-in. 27 februari. Artishockgebouw, 15 uur, Kindervoorstelling Haags Marionetten theater. 28 februari. Gemeentehuis, 19.30 uur, Openbare vergadering commissie Stads park. 28 februari, 't Zwaantje (Soesterberg), 20.00 uur, lezing voor leden Soester Za- kenkring. 29 februari. Artishockgebouw, 20.15 uur, literaire avond. 2 maart. R.K. Kerk, Nieuwerhoekplein, 20.00 uur, Orgelconcert door Gert Muts, m.m.v. Parochieel zangkoor. 3 maart. Artishockgebouw, 20.30 uur, le zing „Van inrichting meubel tot bouw de tail". Bewoners van de Koningsweg ergeren zich mateloos aan automobilisten, die zonder veel aandacht, de Koningsweg als racebaan gebruiken en waarvan de laat ste dagen diverse eenden het slachtoffer zijn gworden. De dieren, die nu in de paartijd verkeren, steken nogal eens de weg over en worden dan kennelijk niet of te laat door de te hard rijdende chauffeurs opgemerkt. De heren automobilsten worden dan ook vriendelijk verzocht iets meer aandacht te hebben voor dit deel van de levende natuur, waarvoor zij mogelijk in hun vrije tijd wel op een bres staan en pro testmarsen en vergaderingen organiseren. De bewoners van de Koningsweg en hun kinderen zullen hen dankbaar zijn. De politie van Hardewijk heeft de Soes ter J. van C. aangehouden, die, naar later bleek volkomen ter goeder trouw, rondreed in een gestolen auto. Hij kocht deze bij een Eindhovense handelaar en was zich niet bewust een auto aange schaft te hebben, die van diefstal af komstig was. De wagen werd in januari gestolen van een parkeerplaats op Schiphol. Van C. mag zijn auto behouden, omdat de verzekeringsmaatschappij de oor spronkelijke eigenaar inmiddels schade loos stelde. De Eindhovense handelaar zal nog moe ten verklaren hoe hij aan de gestolen wagen gekomen is. leefd motte hebbe", vaok presies de spieker op de kop slaon. Neem noeng beveurbeeld is ut bekende gezeigde „ovur smaok vaalt nie te twist te". Wullie gebruuke ut veelaal zongder bie nao te denke, maor der mot un mins gewees zijn die ut veur de allereerste keer hep gezeit. en daat is, noeng beke- ke, un hiestories moment gewees. Ik waas heulemaol nie op die gedaachte gekomme as ik vaan de week, feguurluk gezeit, nie in anraoking gekomme waas mit de majerettes vaan de harremenie P.V.O. Ut sting in de kraant, dus bin ik is effe gaon kieke bie de tillevisieopnaome vuer daat kingderprogramma, waor kingders zo bar verzot op binne. An de ene kaant gong ik om is effe te kieke hoe of ongze harremenie mit zun majerettes veur de daag zouw komme en an de aore kaant was ik toch ok wel bar nieuwsgierug naor de gaang vaan zaoke bie zoon tille- visie-opnaome. Daat wier weer vuroorzaokt deur ut feit dak nog aaltied bie ming eige mot laa- che aas ik an die opnaome denk die der indertied gemaok wier vaan ut pregram- mao „Fars mesjeur" in de F. C. Kuuper- straot. Minse zoon trammelaant as die luu daor toeng stongde te maoke. Veur aampur vief minute beeld ure rippetere en daat vaalt netuurluk bar teuge ajje denk daat zukke pregrammaos zo gezeit spontaon en zongder aal te veul bemeujenis tot staand komme. Maor daat viel daor toen wel effe teuge. Daorom bin ik zaoterdaagmiddaag naor de Daalweg bie de Ope Hof gegaon om effe te kieke hoe of ut der noeng toe gaon. Nog veur ik eigeluk goed en wel in de gaote haad waat der an de haand waas, zaat ik aal midde in de vurraassinge, waant naost de harremenie in de be kende uutmongstering stongde un kwak levensgrote zuurstokke, zo ak die vaan ming leve nog nie heb gezien. Maar toen drong ut meteen tot ming deur daat in diezellufde kraant ok haad gestaon daat de sjoow-kurls vaan de Soesder harre- menie un nieuw tenuu zouwe kriege, en die zuurstok uutmongstering waas da nieuwe tenuu. Eerluk gezeit, maor daat komp mes- schien ok wel omdak nie zoon bar me- derne kerul meer bin, vong ik de ouwe kledij veul moojer. Maor ik zei ut aal, waat zullie noeng draoge zaal wel me- derner weze, maor in ming oge nie moojer. Maor daormee binne wullie angekomme op ut punt waor ik bin begonne, de smaok waor ok noeng nog nie ovur vaalt te twistte. Ik gao der ok heulemaol nie ovur twistte, omdak der vaan ovurtuugd bin, daat de minse die de zaok hebbe uutgekoze ongetwiefeld bar der best op gedaon zalle hebbe om ut allemaol zo mooj meugeluk te maoke. Ik gloof daat die minse bie der- eige gedaacht zalle hebbe, wullie motte der veur zorrege daat ongze majjerettes heul goed opvaalle, daan valle wullie bie wedstriede messchien nog meer in de prieze. Maor daat liek ming un bietje vurkeerd gezien. Angezien der ovur smaok nie vaalt te twistte, doe ik ut ok maor nie, maor un mins maag noeng eenmaöl wel veur zun eige mening uutkomme. Ajje noeng effe die zuurstokke kleur vurgeet en je let allenug op de prestaat- sie die die Soesder deerntjes levere, daan magge wullie daor wel effe groo« op weze. Op de tillevisie zie je nog wel is meer vaan zukke kluppe deerntjes, maor ong ze eige majerettes doen der nie veur ongder. Woengsdaagavongd hebbe wullie zelluf kenne zien waat zullie der vaan kenne. Om een ding waas ik wel un bietje blie, en daat waas daat die uutzending nie in kleur waas, waant ik blief der bie dak vaan die kleur ni bin aacrturovur geslaoge, maor daat hek wel gedaon toen ik zaag waat die deerntjes allemaol lieten zien. NIEUW VAN INDUS COMPRESSOR-SUSPENDER 100% SCHOKVRIJ EN 100% WATERDICHT v.a. f 135.- in vele modellen. Horloger - Juwelier Opticiën Soesterbergsestraat 26, telefoon 2982 m Bijkantoor Soest: maandag 9.00-12.00 uur en 2.00- 4.00 uur. woensdag 9.00-12.00 uur. vrijdag 5.00-8.00 uur. Standplaats rijdend bijkantoor Soest: woensdagmiddag 14.00-15.00 uui bij het winkelcentrum „de SmitJ- hof" (Soesterveen). v.h H. IV. VELMNGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestaijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Gas-installaties, waterleiding, sanitair, lood- en zinkwerken. Hartweg 58 Soest Telef. 02155-4332 „Het Is op zich zelf geen schokkend nieuws, wanneer een blad moet melden dat het financieel een moeilijke tijd doormaakt", aldus begint een artikel in het blad „Soestterkerk" van de Cen trale Kerkeraad der Hervormde Ge meente Soest. De oorzaak van de financiële proble men is niet gelegen in een achteruit gang van het aantal abonnementen, maar wel in de steeds stijgende kos ten en de achteruitgang van het aan tal advertenties. Het bedrag dat de kerkvoogdij op de exploitatie van „Soestterkerk" in het afgelopen jaar moest bijpassen s zó groot geworden, dat de huidige vorm waarin het blad verschijnt eenvoudig onverantwoord is geworden. Op de abonnementsprijs van 10,wordt 7,toegelegd. Bij het zoeken naar een oplossing wa ren er twee reële mogelijkheden. Of het blad niet langer drukken, maar stencillen, óf een fusie aangaan. Met name uit het Soesterveen werd trouwens reeds aangedrongen op een gemeenschappelijk kerkblad. De Centrale Kerkeraad sprak zich uit voor de fusiegedachte en de Kerkeraad algemene zaken van de Geref. Gemeen te aanvaardde dit voorstel. Met ingang van 1 april a.s. zal het nieuwe blad in offsetdruk verschijnen. Afgezien van enkele zomermaanden komt het weke lijks uit. Het abonnementsgeld wordt ƒ12,-. Ds. P. Kloek zegt In zijn artikel in „Soestterkerk" dat er slechts één voor waarde aan deze fusie is verbonden, nml. dat het aantal abonnementen blijft gehandhaafd. Tot 12 maart a.s. hebben de gemeente leden gelegenheid hun bezwaren tegen deze fusie in te dienen. Daarna wordt aangenomen dat ieder zijn abonnement continueert ONDERTROUWD: Frans van de Beek en Jacoba Martina van Vliet. Samuel van de Vliert en Anna Maria Delissen. Willem Weeda en Jeanne Gout. Martin Arend Veltkamp en Myrna Olij- slager. Willem Martinus van Dijk en Cornelia Catharina Koster. GETROUWD: Willem Johan van Dijk en Hendrika Maria van Fulpen. Gerar- dus Cornelis I-ïilhorst en Waltraud Zim- mermann. OVERLEDEN: Regina Elisabeth Berend- sen, gehuwd met C. H. van Buuren. Jacobus Casparus Jagtman, weduwnaar van C. M. Huigen. Johanna Maria Engelen, weduwe van J. C. J. van Luijn. Andrina Cornelia Adriana van Ginkel, gehuwd met C. van der Vlist. Hen- drikus Verburgt, weduwnaar van S. Dijkstra. Maria Cornelia Hendrika van Hussen, weduwe van M. .T. Houten. Geertje Diena Bonhof, gehuwd met F. J. Adam. Dinsdagavond deed de heer J. A. S. uit 's Gravenland aangifte van diefstal van een damestas uit zijn auto, welke hij geparkeerd had langs de Eikenhorst- weg. Het windraam in het portier bleek te zijn geforceerd, waarna het zijraam kon worden opengedraaid. De damestas waarin een rijbewijijs, paspoort en het kentekenbewijs van de auto, is spoor loos. Twee met lucifers spelende kinderen, R. v. d. B. en B. v. R., beiden 9 jaar, hebben woensdagmiddag een brandje gesticht in de schuur achter de woning van de heer G. aan de Doresteinweg. Het schuurtje brandde van binnen ge heel uit en ook een deel van het dak ging verloren. De brandweer, die snel ter plaatse was, voorkwam erger. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting ten gemeentehuize alhier. Donderdagmiddag, 2 maart, om 3 uur, zal de burgemeester de nieuwgebouwde lokalen bij de gasfabriek aan de Lange Brinkweg officieel openen. In deze nieuwbouw worden onderge bracht de demonstratie- en voorlich tingsruimte, twee kantoren en een spreekkamer. Hierdoor is het mogelijkgeworden de bestaande ruimte bij de oude achter ingang in te richten als kantoorruimte voor de technisch hoofdambtenaar, ter wijl de sanitaire voorzieningen zijn ge bouwd in de oude demonstratie- en voorlichtingsruimte. Het overblijvende gedeelte van deze ruimte is ingericht als tekenkamer. De uitbreidingskosten werden gedekt door een overschot van 132.000,uit de exploitatie van het jaar 1971. Tot deze uitbreiding werd besloten om dat de gemeente Soest niet accoord ging met de concentratieplannen van het gas bedrijf Centraal Nederland. Tegen deze concentratiegedachte was zoveel verzet gerezen, dat verwezenlijking daarvan voorlopig niet aan de orde zal zijn. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 GEBOREN: Peter Alexander, zoon van J. C. de Jong en G. H. Hagenaar. Marije, dochter van E. ten Wolde en G. G. M. van Heukelem. Natasja Jean- nette, dochter van J. G. G. Kok en J. J. Hazekamp. Karin Brigitta, dochter, van B. H. Bos en E. M. Wever. Ernest Michaël, zoon van E. Herklots en Y. J. de Vries. Aron, zoon van K. E. van Campen en W. Heinhuis. David Bert, zoon van A. Hoeve en G. Tienkamp. Suzanne, dochter van J. Limburg en H. Gouw. Guido Gijsbert, zoon van G. H. W. Kok en S. M. Wolfsen. Gerlinde Diana, dochter van J. van Veen en J. ten Napel. Menno Bernard, zoon van L. W. J. M. Hilkman en C. M. A. Jansen. Astrid Theodora Gerarda, dochter van T. G. Hendriksen en G. J. M. Ver- nooij. Olaf Sicco, zoon van E. A. Banki en J. M. Brogtrop. Menno Pop- pe, zoon van P. G. W. Valderpoort en H. M. Holst. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat van 23 februari tot en met 22 maart 1972 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken c.a., ter inzage is ge legd een ontwerp van een door provin ciale staten van Utrecht en van Gel derland vast te stellen besluit tot op richting en reglementering van het Wa terschap De Eem. Door de oprichting van dit waterschap zullen de Waterschappen Beoosten de Eem, Bewesten de Eem, 't Hogeland, De Melm, alsmede De Pijnenburger Grift, vervallen. Behalve het genoemde besluit zijn te vens de verdere van belang zijnde be scheiden (toelichting, kaarten e.d.) ter inzage gelegd. Bezwaren tegen het ontwerp-besluit kunnen tot uiterlijk 27 maart 1972 bij provinciale staten van Utrecht worden ingediend. Soest, 25 februari 1972.

Soester Courant | 1972 | | pagina 7