/oHë 'vervemn AMfetantmm TEUR ITIEVE ER 'wassen m Mlenstmceirimtri DeïtóMiai /ticiwinc 'tanken w M4feteiiffiitram „LIEF ZIJN VOOR DIEREN" MDienstaKeninim MarteMieii /^hdootje 'kom AMfcslmcöitmni MoiieDimi eten tmeenemen AMWeiisteicentiTiiii MtóeMiett RENTE .MABieiisicntcÉinn MbifeMieii MWeiistmtrmii MorfeDuiiieti de snelste wegwezers starten op een echte LUCAS batterij Pedicure „Rido" 1. van Kooij Zn EUGELS - PIANO'S I0LLAND N.V., j VILLA ren 54 - 5003 Dienstencentrum „De Korte Duinen" uniek in Nederland Méér dan zo maar een restaurant Cursus Welfarewerk van het Rode Kruis Brandbare lading lekte uit vrachtwagen Openbare commissie vergaderingen Vleesverkoop Bij <Snack a <~Qoute» ZIT U GOED EIGEN KEUKEN Peter van de Kant onbedreigd clubkampioen van „Peter's Baan" Gecombineerde wedstrijden tussen „Woerden", ,Het Biltse Meertje' en Peter's Baan' voor de deelnemers niet ideaal Officiële mededelingen Ruimtelijke ordening Verkeerslichten Van YVeedestraat in werking Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. M van Hal-Zonderop TRANSMARK schoorsteenvegen t Bel naar Tak. Electrlsch vegen. Groot gemak. Van YVeedestraat 41. tel. 2676. Gedipl. Chiropodiste Levering v. steunz., elast. kousen, gezondh. sand., voetcrèmes enz. Telefoon 5405 voor al uw VERZEKERINGEN FINANCIERINGEN HYPOTHEKEN Ossendaraweg 33, Soest-Zuld, tel. 61G2. 1-19189 geheel d, van au op het. gebied van de heeft vakatures voor: van diploma M.T.S. of varing in de chemische ng Inkoop, in het bezit avo. een gevarieerde werk- .aris, prettige werksfeer. i worden gaarne inge- van Degrëmont Holland 6 te Zeist of telefonisch centrale verwar- et vliering en ca. :zelligc hall met zorgd toilet, kei zonder gezellige 2t fraaie open royaal tuinterras modern inge ven met stalen kken) - afzuig en eetbar-tje - Dor het plaatsen iten, ruime bo chel is geplaatst ide ruimte voor verse apparaten, igc slaapkamers 1 x 4.20 m, groot goed verzorgde bad - douche - ïl. Ruime ovcr- ge zolder met kamer(s). Met uken en de ra- ijn alle ramen beglazing. Een verzorgd huis bergruimten. In n. k.k. Vrijdag 3 maart 1972 „Waar", aldus de heer H. Huisma, bedrijfsleider van het Dienstencentrum, „vindt je in Nederland een dienstencentrum zoals De Korte Duinen in Soest aan de Birk- straat? Waar gaat de dienstverlening zó ver dat je tijdens het drinken van een kopje koffie gewaarschuwd wordt, dat je auto na een wasbeurt weer klaar staat of dat de (hcren)kappcr op je staat te wachten?". Met recht een unieke kombinatie: autowassen, olie verversen, benzine tanken, haarknippen, koffiedrinken, hapje eten, kadootje kopen en daarna de reis verfrist en gelaafd met een schone auto vervolgen. Bovendien bestaat er gelegenheid tot een heerlijke wandeling in het aangrenzende natuurreservaat. En, last but not least, parkeergelegenheid is er te over! Restaurant Via een tochtwerende, gastvrije entrée komt men in een sfeervol café-restau rant, dat geheel afgestemd is op de eisen van deze tijd. In de hal bevindt zich de garderobe, de sigaretten-automaat, tele foonboxen, een wachthoekje, een boe kenmolen en tijdschriftenrek, een shop voor geschenkartikelen en de zogenaam de check-out met de centrale kassa. Tegenover de ingang treft men de „kou de keuken" aan, die tevens de funktie van eetwinkeltje heeft, ingericht om bordklaar eten (warm en koud) mee naar huis te kunnen nemen. Rechts daarvan bevindt zich de rötisserie met een draaiende grill, twee Zwitserse infrarood grills en een grote bakplaat. Daarnaast de afdeling waar groenten en andere garnituren, zowel koud als warm, toebereid en aan de schotels toegevoegd worden. Vóór de zes meter lange grill, rooster, bak- en kookapparatuur is een eetcoun- ter geplaatst, die plaats biedt aan 12 gasten. In het restaurant is er overigens voldoende ruimte voor 80 tot 100 gasten. Er is een goede ventilatie en een pre- zierig achtergrondmuziekje. U vindt er geen gladgestreken professio nele bediening, maar wel beschaafde hostesses, die iedereen graag van dienst zijn. Uit een uitgebreide menu-lijst, eetlijst staat erop, kan keus gemaakt worden. Er is een toeristen-menu, een speciaal menu voor junioren met junior-prijzen. Alle prijzen zijn trouwens schappelijk én bovendien zijn bij ieder gerecht de voedingskaloriën vermeld. Voor kinde ren is er meestal op zondag nog een extra attractie, zoals bijvoorbeeld voor een gulden per persoon, oliebollen eten zoveel ze willen. Het restaurant is verder een ingenieus drankbuffet rijk, waar op de beste ser- Tot een van de vele taken van het Ne derlandse Rode Kruis behoort ook het ..Vrijwillige Welfarewerk". Het heeft tot doel aan chronische zie ken, gehandicapten en bepaalde catego rieën bejaarden door middel van ver antwoorde handvaardigheidstechnieken of door andere vormen van zinvolle tijdsbesteding bezigheid te geven, die de aandacht van het ziek-zijn, van de han dicap of van het eenzaam-zijn afleidt en die de geest activeert. Het werk wordt in de eerste plaats ver richt met chronisch zieken, gehandicap ten en eenzame bejaarden, die THUIS wonen; vervolgens onder bepaalde voor waarden ook in verzorgingstehuizen, ziekenhuizen, verpleeginrichtingen, dien stencentra e.d. Hier ter plaatse richt men de activitei ten op de momenteel twintig thuiszijnde patiënten en een aantal in diverse rust en verpleegtehuizen. Al dit werk wordt gedaan door tien vrijwilligsters. Om echter de nodige aandacht aan iede re patiënt te kunnen geven en om aan alle nieuwe aanvragen te kunnen vol doen, zou men dit veel te kleine aantal gaarne aangevuld zien. Degenen, die zich voor het „Vrijwillige Welfarewerk" van het Rode Kruis willen inzetten, moeten een korte basiscursus volgen van tien lessen. In april start weer een nieuwe cursus en de afdeling Soest/Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis wil dan ook gaarne een beroep doen op dames, die veel voor dit dankbare werk voelen en over enige vrije tijd beschikken en nog geen cursus hebben gevolgd en bo vendien achttien jaar en ouder zijn, om zich in verbinding te stellen met de leidster van het „Vrijwillige Welfare werk" mevrouw J. S. G. van Zanten- Wentink, Heideweg 55 te Soest-Zuid, telefoon 3916. Dames uit Soesterberg kunnen zich aan melden bij mevrouw J. E. Stigter-van Hagen. Lt. Koppenlaan 1 te Soesterberg, telefoon 1278. veertemperatuur, een grote sortering drankjes kan worden getapt. Onzichtbaar voor de bezoekers is er dan nog de onontbeerlijke afwasmachine voor borden en bestek. Deze machine wast, spoelt, spoelt na met water van 90° C, droogt en desinfekteert, zonder dat iemand er aan te pas komt. De keuken is doorlopend geopend van 's mor gens elf tot 's avonds half negen, zeven dagen per week. Het restaurant sluit om negen uur. Herenkapsalon De herenkapsalon is eigenlijk een haar- verzorgingscentrum aan het worden, waar drie vakbekwame kappers, even tueel op afspraak, gereed staan. Sinds enkele maanden zijn ze ook gespeciali seerd in herenpruiken en toepets. In de shop van de kapsalon vindt men een presentatie van wat de wereld biedt aan cosmetica. Tankstation Het tankstation verkoopt naast benzine In de nacht van maandag op dinsdag is de politie van Soesterberg, daarbij ge assisteerd door de brandweer, urenlang bezig geweest met een met vaten gela den truck met oplegger. Deze vaten be vatten een brandgevaarlijke afvalstof. Op last van de heer A. Beeker, con troleur van het korps gevaarlijke stoffen van het ministerie van Verkeer en Wa terstaat, moesten de vaten overgeladen worden om de lekke er uit. te halen. De 120 vaten bevatten elk 200 liter, waar schijnlijk vuile verfverdunning die zeer brandbaar moet worden geacht. De bestuurder van de wagen, de 35- jarige A. A. uit Dordracht, was hiervan niet op de hoogte en het stond ook niet vermeld op de bij de lading behorende papieren. De hele zaak kwam aan het rollen door dat een voorbijganger merkte dat de lading van de op de Rademakerstraat geparkeerd staande wagen, lekte. Hij waarschuwde de politie die de oplegger- combinatie naar een open terrein liet brengen. Nadat een andere vrachtwagen was ge arriveerd werd onder toezicht van de brandweer met het overladen begonnen. De lekke vaten werden in beslag ge nomen. de om Op donderdag 9 maart a.s. komt commissie van openbare werken 16.00 uur in openbare vergadering bij een in de grote commissiekamer in het gemeentehuis. De commissie van onderwijs vergadert dezelfde dag des avonds om 20.00 uur en de financiële commissie op vrijdag 10 maart des middags om 15.30 uur. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vin den aan de houders van gele kaarten genummerd van 1 tot 50 en van 301 tot 360 en aan de houders van grijze kaar ten genummerd van 1 tot 66. en dieselolie, ook BK-LPG (gas). Het servicestation is ingericht voor het door- smeren en verversen van auto's en het verrichten van kleine service-werkzaam heden. Grote reparaties worden hier niet uitgevoerd. Er is een goede accomodatie voor het wassen van auto's, terwijl er bovendien een moderne inrichting aan wezig is voor het geven van tectyl-be- handelingen. Relatie met Avia De Avia-organisatie, met meer dan 5000 tank- en servicestations langs de Euro pese wegen, bestaan uit zelfstandige, na tionaal en internationaal samenwerkende groothandelsondernemingen, in Neder land gegroepeerd onder Avia Nederland c.v De 19 Nederlandse ondernemingen heb ben hun inkoop en bevoorrading gecen traliseerd in de n.v. Aardolie Belangen gemeenschap en verkopen hun produkten onder het merk Avia. Het centrale kantoor is gevestigd in Soest, Birkstraat 108; directeur is sedert 1960 de heer A. H. Hoegen Dijkhof. Een dochtermaatschappij van de n.v. Aardolie Belangengemeenschap, genaamd „n.v. De Korte Duinen", exploiteert het dienstencentrum. Ook van deze n.v. is de heer Hoegen Dijkhof directeur. VAN WEEDESTRAAT 7B Naast Gielen Ijzerwaren TELEFOON 02155-5389 De plantsoenendienst van de gemeente heeft deze week in Colenso 8 stuks en in de vyvers langs de Koningsweg 7 stuks broedkooien voor eenden geplaatst.. bar gezellig Telefoon 02155-8252 Zondagavond werden in Utrecht op de kunstijsbaan de clubkampioenschappen 1972 van de Soester hardrijdersvereniging „Peter's Baan' gehouden. Mede in verband met het zeer beperkt beschikbaar zijn van de baan voor dergelijke wedstrijden, moesten op die avond ook de schaatsvereniging „Het Biltse Meertje" en „Woerden" hun clubkampioenschap verrijden, een aangelegenheid die de drie verenigingen oplosten door gezameljjke organisatie, die aan het eind van de avond voor de deel nemers bepaald niet ideaal bleek te zijn. De meisjes van 7 tot en met 9 jaar be ten de spits af. Petra Tempelman werd le met 137 pnt. totaal, die zij verzamel de met een tijd van 61.3 sec. op de 400 meter en 75.7 sec. op de 500 meter. Yvonne Dijs klasseerde zich als 2e. De 7-jarige Corinne v. d. Meyden reed slechts een 100 meter waarvoor zij 15.8 sec. nodig had. Bij de 11, 12 en 13-jarige jongens liet Hans Kaats zijn concurrentjes ver ach ter zich. Met 40.3 op de 400 meter en 49.7 op de 500 meter verzamelde hij 90 pnt., maar liefst 13 pnt. minder dan de als tweede eindigende Hans Dijs die 103 pnt. behaalde. Michiel Cuypers met 105.3 pnt. en Ben Kaats met 106.8 pnt. moes ten met de 3e en 4e plaats genoegen nemen. Heiko Jessoyan reed als enige een 100 meter in 15.8 sec. Thea Driessen werd Peters Baans snel ste dame. Met 58.6 sec. op de 500 meter en 2.04.9 min. op de 1000 meter behaal de zij totaal 121.050 pnt. Corry Alme- kinders 174.150 pnt. en Mariena Holter- man 219.100 pnt. bleven royaal bij haar ten achter. Gert van de Heuvel, de favoriet bij de jongens adspiranten, verspeelde zijn kans op titelprolongatie door een val op de 500 meter, die nu met 50.1 sec. ge wonnen werd door Erik Duit, met Gert v. d. Hoven op de 2e plaats, die on danks een val toch nog in 65.5 sec. over de finish kwam. Op de 1500 meter re vancheerde v. d. Heuvel zich sterk door in 2.26.7 min. te eindigen. Ondanks een val waardoor zijn tijd op de 1500 meter opliep tot 3.22.9 min. ging de clubtitel naar Erik Duit met 117.573 pnt. Gert v. d. Hoven werd 2e met 161.167 pnt. Gert v. d. Heuvel werd niet geklas seerd. Bij de B-junioren ging de titel naar favoriet Wim van de Kant, maar dat grote keuze De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan G. W. van Rossenberg, Insingerstraat 56a, Soest, op zijn daartoe gedaan vér- zoek, op grond van het bepaalde in ar tikel 19 van de Wet op dc Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van a. het bouwen van een woonhuis met dubbele garage; b. het aanbouwen van een bestaande schuur, op het perceel, gelegen aan de Lange Brinkweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nrs. 3299-3300. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter Inzage. Soest, 3 maart 1972. jjrwcwi luoinai^pwegmiicnjiwn- Andadam) Erik Butzelaar hem zó dicht op de hie len. zou gaan zitten had niemand ver wacht. Op-.de 500 meter was v. d. Kant met 44.3 sec. ongrijpbaar voor zijn con currenten, waar Miel Govaerts hem met 46.3 sec. nog het beste volgde met Erik Butzelaar, 46.6 sec. en Sipke Boersma 50.1 sec. als 3e en 4e. Op de 1500 meter onderstreepte Erik Butzelaar zijn schit terende vorm door „geselecteerde" Wim van de Kant met 2.22 min. 1.3 scc. voor te blijven, die daarmede 2e werd. Miel Govaerts met 2.26.5 werd 3e en Sipke Boersma met 2.42.3 4e. De nrs. 1 en 2 uit het klassement ontmoetten elkaar op de 3000 meter. Opnieuw zorgde Erik Butzelaar voor een prachtige prestatie. Met 5.02.3 min. werd hij niet alleen le op die afstand, maar brak evenals op beide voorgaande afstanden zijn per soonlijk record. Wim van de Kant werd weer 2e met 5.08.6 min. Door zijn formi dabele winst op de 500 meter werd hij toch nog met 143.600 pnt. clubkampioen, met Erik Butzelaar met miniem ver schil op de 2e plaats. 3. Miel Govaerts. 4. Sipke Boersma. Drie junioren-a streden om het club kampioenschap dat door meerijden van Peter van de Kant bij voorbaat al was beslist. De strijd om de 2e en 3e plaats tussen Eddie Dijkhuizen en Tonny Lankreyer bleef een open vraag. Peter van de Kant werd geheel volgens de verwachting clubkampioen met 43.7 sec. op de 500 meter. 2.17 min. op de 1500 meter en 4.57.2 min. op de 3000 meter, waarmede hij op een totaal van 138.900 pnt. kwam. Eddie Dijkhuizen reed verrassend sterk en met 45.8 sec. op de 500 meter, 2.27 min. op de 1500 meter en 5.09.4 min. verzamelde hij 146.367 pnt. Tonny Lank reyer kreeg door tijdgebrek geen gele genheid om een drie kilometer te rij- rij'den, ondanks het feit dat men hem onder de douche uithaalde en hem de gelegenheid gaf zich opnieuw in te rij den. Maar de ijsbaan-directie was on verbiddelijk en sloot even na elf uur de poorten, het beloofde drie-kilometer- avontuur van Lankreyer ten spijt. Onder de vijfentwintig Soester deelne mers was ook een kwartet senioren, dat in de tijden maar nauwelijks op de ju nioren en adspiranten kan aansluiten. Otto 't Lam met 48.3 sec. op de 500 me ter en 2.36.5 min. op de 1500 meter klasseerde zich als le met 100.467 pnt. 2. Rob Admiraal 101.367 pnt. 3. Kees 't Lam 101.467 pnt.4. Jaap Kareisen met 109.900 pnt. Door deze resultaten prolongeerden Pe ter van de Kant zijn clubtitel, waarbij de 2e plaats wordt ingenomen door broer Wim. Erik Butzelaar eiste verras send de 3e plaats op met Eddie Dijk huizen als eervolle 4e. Sinds woensdagmiddag zijn de verkeers lichten op het kruispunt Van YVeede straat, Nassauplantsoen, Stadhouders laan in werking gesteld en is het vooral voor doorgaand verkeer nog onaantrek kelijker geworden de rijksweg door Soest te gebruiken. In deze weg waren reeds (zelfbedienings stoplichten) bij het postkantoor, bij het kruispunt Dalweg, Steenhof fst raat straat, Soesterbergsestraat en bij de Birkstraat-Vondellaan. Een zeer belangrijk voordeel van de verkeerslichten op de Van Weedestraat is wel dat voetgangers nu gelegenheid krijgen in deze drukke winkelstraat veilig over te steken. Een nadeel is wel, dat de optrekkende auto's en bromfiet sen een extra bijdrage gaan leveren aan de luchtverontreiniging en hierdoor ook de geluidshinder sterk zal toene men. De uiteindelijke oplossing, waar door het verkeer tot voor een woon plaats normale proporties wordt terug gebracht, zal nog wel vele jaren op zich laten wachten. De doorsnee-Nederlander wordt wel eens gebrek aan ekonomisch inzicht verwe ten wanneer een beroep wordt gedaan op zijn begrip voor bepaalde regerings maatregelen. Toch is dat verwijt onge grond. Er wordt door de moderne eko- nomen zo gegoocheld met voor de hand liggende ekonomische gegevens dat zelfs deskundigen het spoor bijster raken. Een treffend voorbeeld vinden wij in de rentepolitiek van de westelijke landen. Er is geen sprake van aanpassing van de prijs van het geld aan de wet van vraag en aanbod. De wereld schreeuwt om kapitaal, de konsumptie is veel te groot in vergelijking met de geweldige investeringsbehoeften bijvoorbeeld voor onderwijs, woningbouw en mileu-vervui- ling. Toch daalt de rentevoet ziender ogen. De oorzaak ligt in het manipuleren van de monetaire autoriteiten, ditmaal met name in de V.S. om de motor van de ekonomische aktiviteit op een bepaald toerental te krijgen. Een lage rentevoet prikkelt de inves- teringslust omdat zij in eerste instantie de konsumptie aanmoedigt en het op nemen van geld voor het doen van grote aankopen bevordert. Voor Nederland is dat beslist niet gunstig, omdat een deel van de ekonomie nog overbelast is. Toch moeten wij mee doen met hetgeen in de financiële centra van de wereld wordt uitgedokterd anders .worden wij de dupe van dit beleid. Bij toenemende drang om kunstgrepen uit te voeren met een po litieke achtergrond is het een opdracht van bankmensen en andere deskundigen van geldzaken om het publiek te wijze op de gevolgen van het trekken van ver keerde konklusies uit deze gang van za ken. Zodra de presidentsverkiezingen in de V.S. weer achter de rug zijn zal de rentewind in de V.S. uit een andere hoek gaan waaien en komen wij op de tocht te staan. Het valt te betreuren dat er met de we- reldekonomie wordt gesold. Het geloof aan welvaart en depressie wordt ho« langer hoe meer een speelbal van inter nationale politieke en zakelijke belangen. Dat moet het vertrouwen van de enke ling in een persoonlijke bijdrage aan d« welvaart wel zeer sterk ondermijnen. Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Affitedanl S«A-B,QZ155OTT, Agentschappen in 't Gooi; B.V. KAM0ELMAATSCHAPPI1 TRANSMARK HOOFTLAAN 57. BUSSUM TELEFOON 02159-46242* I Auto-accessoires. H. van Kollem Huygensstraat 42 - Hilversum Tel. 02150 - 56359 Auto-elektriciteit R. Majoor De Rijt 2 - Laren N.H. Tel. 02153 - 5310 Auto-matërialen Schans Kerkstraat 60 - Soest Tel. 02155 - 8404* B.V. Handelmij Transmark Industrieterrein De Kronkels Bunschoten - Tel. 03499 - 2224

Soester Courant | 1972 | | pagina 5