995.- MP! I goede •oplichting vanae </t ï£uykje» «t i^uykje» 'Bistro 'De Dissel „God - Wereld - Kerk" Frans Bosman N.V. Frans Bosman N.V. Europa B'j ^Snack S^oufe» ZIT U GOED E90EN KEUKEN Soester EHBO-ers oefenden buiten Riolering en verbetering Julianalaan en omgeving Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Kentekenplaten Ledenvergadering winkeliersvereniging Politiebureau 1 i s ijf r i ie f I in F Nieuwe kantoren van het gasbedrijf officieel geopend Zo maar een greep uit bestsellers De eerste van vele tientallen Officiële mededeling Intrekking verkeersmaat regelen Vleeskeuringsverordening Krabbels van Knelis Specialiteiten van de houtskeoigrill Beter beveiligde overweg in de Molenstraat Vrijdag 3 maart 1972 Dr nieuwe Asterix ASTERIX EN DE INTRIGANT ƒ3,45 halen t»U ISFOORT i in bosrijke omgeving ïierenpark) nde villa is met grote tuin, circa net aangebouwde berging, en volières. Ind.: entree, ralc luxe keuken (ameri- Douwde vaatwasmachine, de suite met open haard, ïg: 3 slaapkamers, bad- toilet; 2e verd.: 2 slaap- Incl. vaste vloerbedck- itrage, gordijnrails, T.V. anv. begin mei 1972. 175.000,- k.k. REPARATIE KUNST GEBITTEN, snel en billijk. Cantonlaan 9A, Baarn, tel, 02154-4136. De Raad van Kerken te Soest verzocht opname van het navolgende. Misschien weet u het reeds: het cen traal comité van de Wereldraad van Kerken, dat jaarlijks bijeenkomt om in grote lijnen de koers van de Wereld raad vast te stellen, vergadert dit jaar in augustus in Utrecht. De Raad van Kerken in Nederland wil tijdens deze vergadering een landelijke bijeenkomst organiseren van regionale en plaatselijke raden van kerken en oecumenische gespreksgroepen. Met het oog daarop is er een boekje verschenen waarin vier onderwerpen worden besproken: 1. God kiest voor de wereld. 2. Gods Kerk en onze vele kerken. 3. Brood voor het leven der wereld. 4. De daad bij het woord. De Raad van Kerken in Soest hoopt dit voorjaar ook de nodige aandacht aan dit boekje te besteden. Om de gemeen teleden zoveel mogelijk bij de hier be sproken onderwerpen te betrekken, is aan de plaatselijke Raad van Kerken in Soest gevraagd om speciaal onze aan dacht te vestigen op het 2e onderwerp: Gods Kerk en onze vele kerken. Andere raden van kerken in de omgeving kre gen een ander hoofdstuk uit dit boekje als „huiswerk" op. Om de voorbereiding zo vruchtbaar mo gelijk te maken, zal de Raad op donder dag 16 maart, om 8 uur, in het gebouw St. Joseph, Steenhoffstraat 30, zaal Noord, een bespreking aan dit onder werp wijden. Alle belangstellenden zijn hier hartelijk welkom. We hopen dat dit er zeer velen zullen zijn. Het bewuste boekje „God-Wereld-Kerk" is nu reeds verkrijgbaar bij de heer Schram, Pr. Hendriklaan 28 en op 5 en 12 maart na afloop van de dienst in alle kerken, (prijs ƒ2,50.) Laat Soest tonen dat het zich betrokken weet bij het werk van de Wereldraad. Koopt en leest daarom het werkboekje en neemt op 16 maart deel aan de be spreking! RAAD VAN KERKEN TE SOEST. ELECTROTECHNISCH BUREAU Verkoop - Radio - T.V. - Service Dealer van: B en O, Blaupunkt, Philips, Nordmende, Akai, Sony en National VerkoopSoesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 ELECTROTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, drogers, afwasautomaten, koelkasten enz. O.a.: Miele, Siemens, Zanussi, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Teleloon 7253 Serviceplaats: •Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 BOEKHANOEl f G J WESSELS t S3-W 2419 KAMERPLANTEN in een grote sortering. Snijbloemen - Kamerplan- tenmest - Gieters - Spuiten enz. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490) - 17031. SCHRIJFI\L\CIIINES. Nieuwe overjarige ƒ125.-. Olivetti ƒ175,-, excl. b.t.w. 1 jr. gar. Tel- en reken machines. kassa's, bureaus. BEKA Hilvertsweg 151, a tel. 02150-46789, Hilversum. nieuwe kamer! :iT-ELEMENTEN Jubelen, die zich ;ken naar Uw gezel- 'auteuils of samen- 3-zits of 4-zits Dter. Moderne grove 1 rug- en zitkussens, f 249,-. Unieke aan- iten samen met gra- (Naast het postkantoor) Telefoon 2476 Denkt U vooral aan de boekenweek geschenken Komt U eens gezellig neuzen. VAN WEEDESTRAAT 7 B Naast Gielen Ijzerwaren TELEFOON 02155 - 5389 bar gezellig Telefoon 02155-8252 J.l. dinsdagavond werd te 20.15 uur met. een forse knal een grootscheeps ongeval aangeduid, dat zich afspeelde op het parkeerterrein bij het Middel- wijk-Gebouw aan de P. de Hooghlaan, tevens „zetel" van de E.H.B.O. afd. Soest. Het ongeval werd dan ook door deze afdeling „georganiseerd", in de hoop dat de in het gebouw aanwezige cur sisten direct eerste hulp zouden gaan verlenen. Dit gebeurde prompt door een zevental ploegen, die gezamenlijk veertien „slachtoffers" moesten helpen. Na afloop van deze grote buitenoefe ning werden de eerste-hulp-verrichtin- gen nogmaals door beide instructrices, de dames Beers en Verkade, onder de loep genomen. Met de vakkundige hulp van Lotus- deelnemers bij het creëren van de slachtoffers, mag deze oefening als vol ledig geslaagd worden beschouwd. Namens het college van burgemeester en wethouders zal door de directeur van gemeentewerken op maandag 20 maart a.s. in het openbaar worden aanbesteed de riolering en verbetering van de Julianalaan, vanaf de Wilhelminalaan tot de Nassaulaan, het Julianaplein, de Emmalaan, de Sophialaan, de Prins Hendriklaan vanaf het Julianaplein tot de Anna Paulownalaan, de Anna Pauiownalaan tussen de Prins Hendriklaan cn de Julianalaan en de Oranjelaan tussen Anna Paulowna laan en Nassaulaan. Het ligt in de bedoeling zeer spoedig met de werkzaamheden aan te vangen. In 1969 stelde de gemeenteraad hiervoor een krediet van 400.000,- beschikbaar. Anna Paulownalaan, zal de bestaande verharding van 472 op ongeveer 5 meter komen en het gedeelte van de Anna Paulownalaan, dat nu van riolering voorzien wordt, krijgt een breedte van 6 meter. Emmalaan krijgt weer bomen Nieuwe verkeerssituatie Julianaplein De Julianalaan en de Prins Hendriklaan worden in het Julianaplein in elkaar ge bracht, met dien verstande, dat er een loodrechte verbinding van klinkerbe strating komt. Een paar oude bomen op het Julianaplein zullen het slachtoffer worden van deze reconstructie, maar zullen t.z.t. als er goede, daar passende, bomen beschikbaar zijn, vervangen wor den. Enkele bomen zullen verplaatst moeten worden en de blauwe ceder blijft gehandhaafd, evenals een groenvoorzie ning. De Julianalaan vanaf de Nassau laan tot de Korte Bergstraat en het te rioleren gedeelte van de Prins Hendrik laan worden geasfalteerd. De Juliana laan wordt ongeveer 7 meter breed, de Prins Hendriklaan 8 meter. Prins Hendriklaan Op de Prins Hendriklaan, waar de P.U.E.M. inmiddels een nieuwe straat verlichting heeft aangebracht, zullen de bomen, zodra de oude boveneidingen verwijderd zijn, 1 a lVs meter naar de huizen toe verplaatst worden. De rijweg wordt ongeveer 6 meter breed. Oranjelaan Van de Oranjelaan, tussen Nassaulaan en v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestöijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Zowel de Sophialaan als de Emmalaan blijven op de huidige breedte. Langs de Emmalaan worden weer prunusbomen (japanse kers) geplant, waarvan er ve len de laatste jaren waren doodgegaan door lekken in de aardgasleiding. In totaal moet 4000 m2 asfaltverharding worden aangebracht, 7700 m2 tegelwerk, 7000 m2 straatwerk en 3600 m riolering van p.v.c. worden gelegd. NIEUWEWEG 49 klaar terwijl U wacht. De ledenvergadering van de Winkeliers vereniging „Soest" zal gehouden worden op dinsdag 21 maart a.s„ des avonds om 8 uur, in hotel v. d. Brink aan de Soesterbergsestraat. van 's morgens 9 tot 's avonds 12 W (q Soesterbergsestraat 188 1 Telefoon 2739 - Soestduincn r ,£>oeMdyb' Vredehofstraat 6 - Tel. 2525 c (s> ^S) S^S Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter voldoening aan ar tikel 133 van het Reglement Verkeers regels en verkeerstekens, ter openbare kennis, dat hun college heeft besloten tot het intrekken van een drietal ver keersmaatregelen, te weten: a. intrekking parkeerverbod, geldende voor de rechterzijde van de Talmalaan (gerekend vanaf de richting spoorlijn Baarn-Den Dolder) en wel het gedeel te, gelegen tussen de Pieter de Hoogh laan en de Rembrandtlaan; b. intrekking parkeerverbod, geldende voor de rechterzijde, (gerekend vanaf de Soesterbergsestraat) van de Korte Os- sendam; c. intrekking parkeerverbod, geldende voor de linkerzijde van de Braamweg, (gerekend vanaf de Ossendamweg), en wel het gedeelte dat is gelegen tussen de Ossendamweg en de Oude Utrechtseweg. Tegen de besluiten tot intrekking van genoemde verkeersmaatregelen staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en be hoort te worden ingediend bij de Com missaris der Koningin te Utrecht. De besluiten tot intrekking van de on derhavige verkeersregelen zijn in af schrift toegezonden aan de hoofdinge nieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, de Koninklijke Ne derlandse Automobielclub K.N.A.C., de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. en de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging, allen te 's-Gra- venhage, en aan gedeputeerde staten de zer provincie. Soest, 29 februari 1972. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter lezing voor een ieder gedurende drie maanden is neer gelegd, de door de gemeenteraad in zijn vergadering van 18 november 1971 vast gestelde verordening tot wijziging van de vleeskeuringsverordening voor de ge meente Soest. Deze verordening, die door gedeputeer de staten van de provincie Utrecht is goedgekeurd op 18 februari 1972, is te gen betaling der kosten algemeen ver krijgbaar. Soest, 28 maart 1972. %9 (51%S S^S> (5^ ;Een kopje koffie Donderdagmiddag heeft de burgemeester, Mr. S. P. Baron Bentinck, de nieuwe kantoren van het gasbedrijf officieel geopend. Hij werd welkom geheten door de wethouder, de heer J. Ebbers, die in zijn speech op deze voor het gasbedrijf zo belangrijke dag dank bracht aan allen, die meegewerkt hadden aan de tot stand- koming van de nieuwbouw: het bouwbedrijf Schuur, de firma Huurdcman, die het schilderwerk verzorgde, de firma Van der Horst voor de electriciteitsvoorzieningen, de firma Yegro uit Utrecht, die de toonkamer ontwierp en uitvoerde en dc firma Steitner, die de vloerbedekking legde. Woorden van dank sprak hjj ook tot de medewerkers van het eigen bedrijf. „Dc betere aceomodatie heeft er toe bijge dragen dat de werksfeer aangenamer geworden is' aldus dc heer Ebbers. ZOLLING: Meesterspion Gehlcn 19.90 SOLZJENITSYNEen dag van Ivan Denisovitsj 14.90 M. v. d. PLAS: Luns, ik herinner müS 12,50 VOS: De Ajaxieden ƒ12,50 FOUDRAINE: Wie is van hout 22,50 FREDERICK FORSYTH: De dag van dc jakhals f 16.50 ASTRID LINDGREN: Pippi Lang kous 12,90 Kluwcrs belastinggids 1972 4,90 GODFRIED BOMANS BOEKEN DIEREN: Handboek voor vervuild Nederland 12,50 KIM: Liefde is 5»90 ERICH FROMM: Liefhebben een kunst, een kunde J 9,90 MARTEN TOONDER: PrawDer hcmeldonder weder GWEN BRISTOW: Calico Palacc 17,90 JAN BRUSSE: Leven en Parijs laten leven 12,50 Onder grote belangstelling assisteerde de directeur van gemeentewerken de heer Van der Dusscn maandagmiddag bfj het slaan van de eerste paal in het plan „Klaarwater". BURG. GROTHESTR. 16 - SOEST TELEFOON 02155- 7249 Reservering na 16 uur. Elke dag geopend van 17.00-24.00 u. Expositie collages, wandkleden en wandschilderijen van Marion Holtrop. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dat ter in ongs darrup, en daat is nle alle- nug in ongs darrup, heul waat minse rongdlope die der eige un schoolveur- beeld vingde vaan de mins vaan deuze tied. Veuruutstre- vend, bie de haand en netuurluk bie de lied. Ik zaal de laotste weze om te be- were daat da nie zo zouw weze, maor toch bin ik zo vrie op te marreke, daat der ongder ongze bar iedejaolc mede- minse toch un kwak luu binne die Ut messchien vaan der eige nie wete. maor toch ut preediekaat smeerpoets en vuul- pruum mit ere vurdiene. Der is netuurluk nie ongderuut te kom- me daat de mederne tied, meer as ooit te veure un tiedparruk is, daat de hies- torie in zaal gaon as ut begin vaan vuultied, zoon bietje as opvolluger vaan ut stene en ijstiedparruk. Der is nie an veurbie te gaon: ut dao- gelukse leve staot der heulemaol midde in. En noeng binne der netuurluk genog minse die bie hoog en laog vol houwe daat der ok elleke daag bar haard an gewarrekt wordt om der waat an te doen, maor daan binne die minse bar gauw tevreeje. Ut enugge waat der re- gulmaotug, en wullie magge daan ge- rus da daogeluks vurgete, is praote praote en nog us praote. Der wordt wel is opgemarrukt daat zao- ke waor ut haart vaan vol is, de mongd vaan ovurloop. Zo bekeke binne der heul waat minse die haos an niks aors kenne denke as an de vurontreiniging, ajje tenminste ofgaot op al ut gepraot. Der binne aal minse die de hoop heule maol hebbe opgegeve. Zullie glove der nie meer in daat deuze ginneraatsie der in zaal slaoge om warrekeluk waat te doen an de vurvuuling. Eerluk gezeit zie ik ut ok nie heulemaol meer zitte. Wullie magge daan de ovur- hied as veurbeeld neme en zcige die luu wete ok nie waat of zullie der mee an motte, maor daormee binne wullie nie vaan ongze vuraantweurdelukhied of. Wullie minse binne op de weruld ge- komme om der zogezeit ut allerbeste vaan te maoke, maor daor binne der maor heul wienug die daor in slaoge. Noeng binne we zo veer daat wullie der mitmekaor un heule grote rommel vaan an ut maoke binne. Laote wullie ut polletieke maor effe vurgete, waant daor kenne de gewone minse zekur niks an vuraandere, veur« aal nie omdaat minse die der veur bin ne angesleld ok aal geen kaans zien om daor vuraandering in te brenge. Maor anun schone weruld kenne wullie wel waat doen, en as wullie daat nie doen, daan ontrekke wullie ongs zoge zeit an de vuraantweurdelukhied die ongs bie betrede vaan de weruld is op- geleigd. Ik darruf dan ok wel te zejge daat der un heule kwak minse binne die der eige willes en wetes an ontrek ke, de zogenaamde vuraantweurdeluk- hiedsontduukers. De minse die der eige noeng kwaad maoke, waant juust in zuk soort zaokt blieft gelde „wie de klomp paas, trekt um maor an", die wil ik wel effe, hoe onsmaokeluk ut ok klinke maag, mit der luu neus op de vuule en vieze war- rekelukhied drukke. Vaan de week hep ik aachtur op ming fiets ,ok aal as biedraoge in de stried teuge vurontreiniging, waat taake ert zuk soort dinge uut de tuun naor óm Schaans gebraacht. Daat hep ik teminste geprebeerd, waart! toen ik vaanof de Laange Brink weg a* kwaam rieje krieg ik aal in de gaot# daat der trammelaant waas, en dart! waas daan nog maor zachies uutgedruk» Minse ajje toch haad kenne zien, eft der binne der genog gewees die ut ge zien hebbe, waant ut binne beslis keboutertjes nie gewees die der zoon troep vaan hebbe gemaok, waat veur un zooi der bie die konteeners vaaJH waas gemaok, daan hajje net as ik oll geen woorde gehaad om daat te be- schrieve. De vuulughied waas midde op de straot gegooid, omdaat de baakke, un stuk of aacht, zogenaomp vol waore. Ut liek narruguns op. En wullie maor praote en zwaamme ovur hoe of de vurontreiniging bestrede mot worre. Waat ming betref kenne wullie daat betur veurlopug maor vur gete. De ovurhied zouw bordjes motte maoke die elleke inwonur bove zun bed mos haange en waor op mot komme te staon „Houw de weruld schoon, maor begin wel bie jezelluf". Aal bin ik baang daat der nie zo bar veul vaan die bordjes opgehaangc zallc worre, omdaat de meeste minse noeng eenmaol toch zalle blieve vingde daat zullie der vaan allus an doen om de weruld schoon te hauwe, motte we ut der maor op houwe daat toch de ke- bouturs ut doen. De burgemeester vond het een eer deze uitbreiding te mogen openen. „Velen zullen zich afgevraagd hebben, waarom, gezien de spectaculaire uitbreiding van het gasgebruik, de nieuwbouw niet eer der tot stand gekomen is, dat de ruim te voor de administratie niet gelijk is meegegroeid". Hij had er echter begrip voor dat men daarover pas was gaan denken, toen bleek dat de werksfeer ging lijden onder de beknopte ruimte. Dankzij de uitbreiding is men nu ook bar gezellig Telefoon 02155-8252 Maandag a.s., 0 maart, zullen de spoor wegen aanvangen met de werkzaamhe den voor vervanging van de met knip perlichten beveiligde (AKI) overweg in de Molenstraat, door een met halve bo men beveiligde (AHOB) spoorwegover gang. De werkzaamheden duren tot on geveer 18 april en komen geheel voor rekening van de N.S. in staat de service verlening aan het publick te vergroten. „Het gasbedrijf is hierdoor ook instaat de voorlichtings taak van de Stichting Gezinsvoorlich ting, die begin dit jaar werd opgeheven, over te nemen. Hier kan de huisvrouw nu ook geleerd worden hoe een kook boek gebruikt kan worden", aldus de burgemeester. Naar zijn mening zouden ook de installateurs hiervan profiteren, vooral ook omdat de gastoepassing nog voortdurend in beweging is. Hij roemde het sober beleid van het gasbedrijf en zei dat deze uitbreiding niet tot gevolg z.ou hebben dat de gasprijs, die tot de laagste van het land behoort, verhoogd zou worden. „De gehele verbouwing, (waarvoor in oktober 1971 een krediet beschikbaar werd gesteld) is betaald uit een over schot in de exploitatie en wordt ook in één jaar afgeschreven". Het feit dat het gas relatief goedkoper was gewor den vond mede zijn oorzaak in het ef ficiënte beheer. „Het lijkt erop of ik een praatje houd van iemand die gas moet verkopen", aldus de burgemeester, „maar ik kan wel zeggen, dat wij in Soest gelukkig zijn met dit bedrijf". Na dc gascommissie gelukwenst te heb ben, verrichte hij de officiële opening door als eerste de nieuwe toonkamer binnen te gaan. Onder de vele belangstellenden, die de ze feestelijke gebeurtenis bijwoonden, bevonden zich de raadsleden mevrouw P. Oranje-Entink, mevrouw G. Alting- Ambrosius, mevrouw T. Walma v. d.- de Vries, de wethouders mevrouw M. Een toast op het resultaat. Links dc heer Bredevcld, wethouder Ebben en de bur gemeester. Walter-v. d. Togt en L. Dijkstra en de heren A. Smit, R. van Logtenstein en D. Hoekstra. Aanwezig waren verder de heer H. Scholtmeijer, de korpschef van de poli tie, de voorlichtingsambtenaar de heer B. v. Os, de directeur van het gasbe drijf, de heer N. Breedeveld, oud-wet houder de heer Van den Arend, de heer H. v. Hal, de directeur van sociale za ken, de heer H. v. Dongen, hoofd van de afdeling financiën en vele plaatselij ke installateurs.

Soester Courant | 1972 | | pagina 9