r AUTO EGvSETÏEN ZIEKENAUTO 2727 tslagen UMMER acht) 28 agendapunten voor gemeenteraads vergadering van 16 maart a.s. fraaier haar door Biosthetische SMOX kOPPU Architect Visee droeg nieuwe biskwie- fabriek over aan directeur Van Doesburg „Iedere opdrachtgever krijgt gebouw dat hij verdient" -^3 Burgerlijke Stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Boutique Classiquc viert le lustrum met expositie Unieke behuizing trekpleister voor binnen- en buitenland (dag en nacht) Van inrichting meubel tot bouwdetail Lezing van Amsterdamse architecten in Artishockgebouw Dinsdag 7 maart 1972 3b rg B n a b 3 an f ►erg lb 2-0 3-1 0-3 7-0 1-6 1-7 1-1 MAART 2-2 uitgest. 0-5 1-9 1-0 2-0 3-2 12-0 2-3 4-1 1-2 3-1 2-1 1-0 5-3 10-0 1-1 2-7 2-4 1-3 2-1 0-2 2-1 2-4 5-0 0-2 3-0 1-6 4-0 7-1 afgelast 4-1 0-0 3-2 1-0 0-0 1-1 0-4 3-5 7-0 2-7 2-1 7-0 2-2 0-1 0-1 1-0 3-1 0-4 2-1 2-1 3-0 0-2 0-1 0-1 2-2 0-2 1-1 1-2 0-0 0-1 1-0 0-3 afgelast afgelast 2-1 4-1 2-5 3-1 3-3 1-5 4-0 5-1 1-1 2-0 2-0 4-2 2-5 0-6 0-6 1-2 0-1 3-1 3-1 0-5 dstrijd) 2-0 6-0 3-2 2-1 2-0 1-2 Donderdag 16 maart a.s. komt de gemeenteraad In openbare vergadering bjjeen om een agenda van 28 punten af te werken. B\j de lijst van ingekomen stukken bevinden zich een concept-antwoordbrief aan drs. G. S. de Hoog, die bezwaren maakt tegen bespuiting van bermen en trottoirs; een concept-antwoordbrief aan de Wereldwinkel Soest, inzake het laten rijden van leen speciale bus door de gemeente ten behoeve van de marktbezoekers en een antwoord aan mr. H. H. Houtman inzake verlenging van voorbereidingsbesluiten. Verkoop van gronden. De N.V. Bouwmaatschappij W. Uyland B.M.U. te Soest heeft verzocht een per ceel grond, groot ongeveer 1580 m2, te mogen kopen voor de bouw van 8 een gezinswoningen en 8 garages in het plan Klaarwater. B. en W. stellen de raad voor deze grond te verkopen voor 124.000,De woningen moeten bin nen 2 jaar, nadat de opschortende voor waarde is vervuld, voltooid zijn. Met het kerkbestuur van de parochie van Maria Onbevlekt Ontvangen op het Nieuwerhoekplein is overeenstemming bereikt over de verkoop aan de parochie van twee percelen grond, gezamenlijk groot ongeveer 900 m2 en gelegen aan de Industrieweg, aansluitend aan de R.K. begraafplaats. Ten laste van één der percelen is echter een erfdienst baarheid van uitweg bedongen, waar door de gebruikswaarde van de perce len grotendeels teniet wordt gedaan. Het college stelt de raad daarom voor, de percelen te verkopen voor de prijs van in totaal ƒ1, Inrichting voor het bouwen van ovens. üi IS soesterbergsèstraat44 tüiefoon 2015 v ..Vb -. De heer C. H. Westeneng, wonende aan het Kerkpad, verzoekt om ontheffing van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van een inrichting voor de bouw van ovens in het perceel Laan straat 54. Dit perceel is gelegen in het bestemmingsplan Industrieterrein, waar op tot voor kort een autoherstel inrich ting was gevestigd. In het bedrijf zullen electrische ovens worden vervaardigd die bestemd zijn voor gebruik in aarde werkfabrieken, pottenbakkerijen en ook op scholen, niet echter voor huishou delijk gebruik. De in het bedrijf aan wezige cirkelzaag wordt gebruikt voor het zagen van een zachte steensoort; de stalen binnenkasten van de ovens wor den van een ander bedrijf betrokken. In haar voorstel zegt het college dat het bedrijf behoort tot de „lichte cate gorie", waarbij verspreiding van dam pen, lawaai enz. zeker niet zal plaats vinden. Noodgebouw voor uitbreiding politicbureau Teneinde de noodzakelijk geachte uit breiding van het hoofdbureau van poli tie te kunnen realiseren is vorig jaar het café-Verkerk aangekocht. Bij nader inzien blijkt het niet mogelijk te zijn dit café zodanig te verbouwen, dat een deel van het politie-apparaat erin kan worden ondergebracht. Afbraak van het pand en plaatsing van een noodge bouw wordt thans als enig juiste oplos sing in het huisvestingsprobleem van het politiekorps gezien. Voor het slopen van het café, het aan kopen en plaatsen van het noodgebouw, alsmede een aanpassing c.q. verbouwing van het huidige bureau, wordt de raad gevraagd een krediet te verstrekken van 250.000, Verharding binnenterrein aan de Nachtegaalweg. Het binnenterrein aan de Nachtegaal- weg, waaraan gelegen zijn een kleuter school, een muzieklokaal, het jeugd ge bouw „De Vangrail' 'en het clubgebouw van de Postduivenvereniging „De Vriendschap", is niet geheel egaal. Voor het aanzien is gedeeltelijke ophoging noodzakelijk, waardoor het tevens mo gelijk wordt een speelgclegenheid en een parkeerplaats aan te leggen. De speelgelegenheid komt tevens ten goede aan de peuters van de peuter- In aanwezigheid van het voltallige personeel en vele genodigden, waaronder de wethouders mevrouw M. Walter-v. d. Tögt en de heer J. Ebbers, droeg de architect Visee uit Vreeswijk z\jn bouwwerk, de nieuwe biskwiefabriek van de B.V. Bern, van Doesburg en Zn., over aan de directie van het bedrijf. „Iedere opdrachtgever krijgt het gebouw dat hij verdient", zei de heer Visee, daar bij de woorden van de directeur, de heer Van Doesburg aanhalend, uit hun eerste contact. Juist daarom had hü de opdracht aanvaard en hy voelde zich dan ook zeer vereerd dit complex te hebben mogen ontwerpen. Hjj had nooit eerder een biskwiefabriek gebouwd en dankte iedereen die hem waardevolle adviezen had verstrekt. Ter symbolisering van de overdracht over handigde hij daarna een sleutel. Dank aan ouders Directeur A. van Doesburg memoreerde in zijn dankwoord het vele werk dat zijn ouders voor het bedrijf hadden ver zet. Dank zij hun noeste arbeid was het noodzakelijk geworden het bedrijf te vergroten, waarvoor, de gemeente Zeist verlaten moest worden. Hij dankte de gemeente Soest voor de prettige samen werking. „Wij hebben daar elders ari~ dere ervaringen mee opgedaan." Hij complimenteerde de architect Visee met. zijn ontwerp. Dank bracht hij ook aan zijn vrouw, 'voor de steun die zij» hem verleende, aan de uitvoerders en alle medewerkers. De officiële ingebruikneming werd ver richt door het oudste in leven zijnde lid van de familie Van Doesburg en door zoon Arie van de huidige directeur, met het inwerking stellen van de automa tische inpakmachine. De dochter van de directeur onthulde daarna een plastiek, het geschenk van de familie, waarna de chef de bureau, de heer J. Steggink het woord voerde namens het personeel. Ook hij memo reerde het vele werk van de ouders van de directeur en bood een plaquette aan van de de kunstenaar Luigi Amati, voorstellende de oprichter van het be drijf, de heer Bern. v. Doesburg. De opening werd verricht door de oudste en jongste Van Doesburg. Namens de raad van commissarissen sprak de heer Van Rhijn, die zijn ge lukwensen vergezeld liet gaan van een oude tulbandvorm. Burgemeester was snuffelaar Namens het college van burgemeester en wethouders sprak de wethouder me vrouw M. Walter-v. d. Togt, die beken de, dat toen het bedrijf zich in Soest meldde voor grondaankoop, de burge meester in Zeist, waar het bedrijf toen gevestigd was, was gaan snuffelen om te constateren of de komst van de fa briek wel op prijs gesteld moest wor den. Het bleek een „schoon" bedrijf te zijn, waarvan niet verwacht mocht wor den dat zij hinder zou veroorzaken. Er waren slechts wat problemen geweest over een aarden wal waarachter de fraaie gevel schuil zou gaan, maar daar was een goede oplossing voor gevonden. Zij feliciteerde de directie met de ope ning en ook de gemeente Soest met de aanwinst van deze industrie. Na dit officiële gedeelte volgde een druk bezochte receptie. De sprekers werden ingeleid door de verkoopleider, de heer Martens, die ons vertelde, dat het bedrijf node uit Zeist was vertrokken, maar dat daar geen uit breidingsmogelijkheden meer waren. Soest bood deze wel en men had een optie op een terrein, dat grenst aan het nu ingebruik genomen complex. De vaste staf was mee overgekomen naar Soest. '-re* KËITUM PLEET JUWELIER HORLOGER en DURFINE CASSETTES REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Café „Centraal" by het station Soest- dyk, dat gesloopt moet worden om ruimte te maken voor een noodgebouw b(j het politiebureau. speelzaal, welke in het gebouw van „De Vriendschap" is gevestigd. Na het ophogen van het terrein zullen een zandbak, een groenvoorziening en een negental parkeervakken worden aangebracht. De totale kosten worden geraamd op ƒ21.000, Sluiting van wegen. Een gedeelte van de Maatweg dient, naar de mening van het college van B. en W., afgesloten te worden en ont trokken te worden aan het openbaar verkeer. Dit houdt verband met de uit breiding van de rioolwaterzuiveringsin stallatie. Van deze afsluiting zijn enige landbou wers de dupe, omdat zij slechts via een omweg hun land kunnen bereiken. Aan vankelijk werd gedacht aan een oplos sing door hen recht van overpad te ver lenen. De recentelijk gereedgekomen nieuwe ontsluitingswegen in het gebied van de Eem en de spoorlijn Amersfoort/ Baarn (A. P. Hilhorstweg en Weideweg) maken deze oplossing voor de meeste belanghebbenden echter overbodig. Slechts drie landbouwers, t.w. de heren A. J. Kuijper, Korte Brinkweg 51, J. P. v. d. Breemer, Kerkpad N.Z. 47 en W. P. Schimmel, Noorderweg 2, zullen als gevolg van de voorgenomen onttrek king, nog enige schade ondervinden. Genoemde drie personen zouden resp. met een schadevergoeding van 3000,-, 1500,- en 500,- voldoende schadeloos worden gesteld. Dit althans is de me ning van de hiervoor ingeschakelde Ko ninklijke Ned. Heide Mij. De heer Schimmel kan met de schadevergoeding instemmen ,de beide anderen niet. Het college meent dat de onttrekking aan het openbaar verkeer niet langer kan worden uitgesteld, omdat dit een efficiënte bedrijfsvoering van het riool- waterzuiveringsbedrijf in de weg staat. Mochten de reclamanten ook na het be sluit van de raad met de voorgestelde schadevergoeding niet accoord gaan, dan kunnen zij zich wenden tot G.S., die het besluit van de raad nog dient goed te keuren. Ook wordt de raad gevraagd een be sluit te nemen inzake het onttrekken van een gedeelte van de Kostverloren- weg aan het openbaar verkeer. Tegen deze sluiting hebben het kerkbestuur van de parochie Maria Onbevlekt Ont vangen en de N.V. Golfkarton Industrie Mercurius bezwaar gemaakt. Deze be zwaren worden onderkend en er kan aan tegemoet gekomen worden, indien het gebruik van genoemd weggedeelte door reclamanten verzekerd blijft. Voorts ligt het in de bedoeling de Bos- laan aan het openbaar verkeer te ont trekken. Tegen deze onttrekking werden geen bezwaren ingebracht. Nieuwe hockey- en handbalvertegen woordigers in Sportstichting. In de vacature, die ontstaat door het vertrek van de heren J. P. G. F. Cor- smit en J. W. W. J. Steenbakkers, bei den lid van het bestuur van de Stich ting Lichamelijke Opvoeding en Sport, respectievelijk voor dehockeysport en de handbalsport, kan worden voorzien door benoeming uit de volgende voor dracht: a. hockeysport: 1. mevrouw J. M. van Asselt-de Vries, 2. Mevrouw C. Felix- Schut. b. handbalsport: 1. de heer E. A. Hil- horst. Nieuwe scholen in plan Klaarwater. Het bestuur van de Stichting voor Ka tholiek Basis- en Kleuteronderwijs vraagt een krediet, groot 350.000, voor de stichting van een kleuterschool en een krediet van 850.000,voor een school voor gewoon lager onderwijs, beiden te bouwen in het plan Klaarwa ter. Het bestuur van het Van Arkelinstituut vraagt een voorschot op het verschul digde honorarium van de architekt, die het schetsplan heeft vervaardigd voor een zevenklassige school met gymna stieklokaal te bouwen bij het van Ar kelinstituut aan de Hellingweg. Daar dit honorarium behoort tot de stichtings kosten, wordt de raad gevraagd een krediet van ƒ32.000,- te voteren. Dit bestuur vraagt eveneens een kre diet, groot 2.250.000,beschikbaar te stellen voor de bouw van de eerder ge noemde school. Het hoofd van de openbare school aan de Molenstraat vraagt een krediet van ƒ550,- voor de aanschaf van een band recorder. Het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" vraagt voor de Insingerschool een krediet van 800, voor de aanschaf van twee loco-dozen met de daarbij behorende boekjes, als mede enige instrumenten als aanvul ling op het reeds bestaande muziekin- strumentarium. Burgerlijke stand d.d. 20 tot en met 26 februari 1972. GEBOREN: Antoinette Johanna Maria, dochter van A. H. Kuijer en A. J. M. Westerveld. Marcel Hendrikus, zoon van R. P. H. van Dorrestein en A. C. M. Dorenbos. Miranda, dochter van F. S. Wong en N> Vos. Christiaan, zoon van M. J. W. A. de Vos en M. G. van de Kooij. Kaj, zoon van S. Wierda en R. Y. Tjong-A-Hung. Maria Lucienne Cindy, dochter van K. van Zandwijk en F. Roorda. Laurens Hendrik Jan, zoon zoon van C. J. M. Slikkerveer en M. L. Hartung. Alexander Karei, zoon van A. Holderbusch en E. Vooren. Rem- brandt Richard, zoon van A. F. W. Dels man en M. M. Mijnhout. Sanderft zoon van C. F. Dorrestein en M. C. V. Huijser. Jeremy Alan Morrison, zoon van Baker en M. M. Maclean. ONDERTROUWD: John Hitchens en Edith Elisabeth Winklaar. David J. Jr. Sullen en Peggy Ann Leurs. Arie Hendriks Louis en Gwijnia Emeline Ma- riette Zeeman. GETROUWD: Jan van Alfen en Tietje Christina IJsbrandy. Roelof Lodewijk Hoekstra en Nicolette Maria Engel. Hendrik Frederik Gustaaf van Harten en Dina Maria Glaasker. Pieter Mo lenaar en Anna Maria Petronella Engels. Jan Herman Wijnhoud en Eveline Angela van Selms. Hendrik van de Kuit en Margaretha van Roest. OVERLEDEN: Gerritje Legemaat, we duwnaar van D. Bleijerveld. Carolina Bertha van Nes, weduwe van C. F. Nu- poort. Pieter Kornelis van Baaien, gehuwd met T. A. Kastein. Gerrit Visch, weduwnaar van J. van Heerde. Jannetje Kooijmans, weduwe van P. Kooij. Simon Timmer, weduwnaar van N. A. Goor. Amalia Jacoba Pond man, weduwe van A. J. Franse. Martha Bruijn. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. bloemenkransen uit China, oude pren ten uit Spanje en o.a. kaarsen uit Italië. In verschillende gevallen wordt overleg 4 maart was het precies vyf jaar geleden dat mevrouw A. G. van der Lugt- Bijlsma in het toen juist gerestaureerde pand Kerkstraat 9, haar intrek nam en op de bovenverdieping startte met een bescheiden boutique. In die vijf jaar is er wel het een en ander veranderd. Niet alleen kon in 1968 het naastliggende pand 9a als woning worden betrokken, waardoor Kerkstraat 9 geheel als boutique kon worden ingericht, maar de als hobby begonnen zaak kreeg, mede door zyn exclu siviteit, belangstelling uit het gehele land. Geïnteresseerd zijn in mooie dingen heeft er bij mevrouw Van der Lugt van jongs af aan ingezeten. Als 17-ja- rige sleepte zij tot grote verbazing van haar moeder al met antieke meubelen, terwijl het inrichten van kamers in ver schillende stijlen toen al een grote wens was. Die wens is eigenlijk pas in vervulling gegaan toen in '67 in Soest werd begon nen met een boutique. „Toen had ik nog wel wat tijd om zo af en toe naar mensen toe te gaan om desgevraagd advies te geven bij het inrichten van woningen, maar nu zie ik daar geen rede meer voor". Het spijt mevrouw Van der Lugt echt, maar de boutique die in '69 opnieuw werd uitgebreid met het pand 7a, waardoor nog meer en nog beter getoond kon worden wat er alle maal aanwezig was, eiste haar helemaal op. Veel tijd voor andere zaken bleef er niet over. Helemaal alleen doet zij alle werkzaam heden, met slechts op de weekends wat assistentie. Vooral omdat het ook na vijf jaar zaken doen in het groot toch nog voor een groot deel hobby is geble ven, heeft de inkoop haar volledige aan dacht. Omdat Nederland wel erg mooie meubelen kan maken, maar de woning- accessoires als het ware vergeet, komen die voornamelijk uit het buitenland. Porcelein en kussens uit Duitsland, gepleegd met de Amsterdamse binnen huis architect A. Lambregts die mevr. Van der Lugt met adviezen terzijde staat. Boutique Classique geniet in binnen- en buitenland grote bekendheid, waarbij vooral de schitterende behuizing de cliënten erg aantrekt. „Het moment dat ik in contact kwam met de eigenaar van de fraaie panden, de heer Van Ee, heeft mijn leven vol ledig veranderd. Een mooiere behuizing kon ik me niet wensen". Mevrouw Van der Lugt werkt met duidelijk plezier in haar boutique, die regelmatig qua in terieur wordt gewijzigd. „Door het feit dat^ ik voor een dergelijke zaak een goede omzetsnelheid heb, is het mogelijk om regelmatig wat anders te brengen. Niet alleen de dingen die mijn cliënten mooi vinden, maar ook datgene wat ik zelf mooi vind". Een voorbeeld van deze inkoop-„politiek" is een fraaie handge maakte Italiaanse kast. Nog maar nau welijks afgeleverd, was er gelijk al een koper. Mevrouw Van der Lugt wilde natuurlijk wel verkopen, maar slechts op die voorwaarde dat de kast nog een paar weken in de boutique mocht blijven staan. Ter gelegenheid van het le lustrum houdt „Boutique Classique" deze week een expositie die voor iedereen vrij toe- gangkelijk is. Om de expositie nog meer glans te geven zijn enkele Italiaanse handwerkmeubelen aan de collectie toe gevoegd, die met elkaar tot de duurste stukken van de boutique behoren, die de bezoekers veelal met bewondering bekijken. Een uniek pronkstuk vormt op dit mo ment ook het handgemaakte porcelei- nen schaakspel van de bekende Duitse porseleinfabriek Fürstenburg. De stuk ken zijn licht geglazuurd, en worden per stuk opgeborgen in een laatje waar van de vakjes met zijden zijn bekleed. Prijs, en die zal voor menig schaaklief hebber wat aan de hoge kant zijn. 650,-. Maar vast staat dat de koper van een dergelijk schaakspel, zeker van het „edele schaakspel" mag spreken. Deze lustrum-expositie kan een goede gelegenheid zijn om eens binnen te wandelen in het kleine paradijsje van erg mooie dingen, waar het kijken een belevenis is. Vrijdagavond hielden de Amsterdamse architecten, ir. E. J. Jelles en jr. A. Alberts, in het Artishockgebouw een lezing met als onderwerp „Van inrichting meubel tot bouwdetail". Aan de hand van een serie dia's liet ir. Alberts zien met welke eenvoudige mid delen kinderen op bouwspeelplaatsen in bun bouwsels vele varianten aanbrengen# waaraan zy kennelijk behoefte hebben. De beperkte ruimten, zowel van speel plaats als hut, spelen daarbij nauwelijks een rol. De variaties worden erin ver werkt en het geheel wordt zeer intensief gebruikt. Bij een tweede serie dia's liet ir. Alberts zien dat deze wensen ook bestaan bij de volwassenen, waardoor van flatwoningen de balcons voorzien wórden van bloem bakken, plantenkassen, volières e.d. Ook binnen wordt gewoekerd met de be perkte ruimte en zijn hobby-isten in staat zelf veranderingen aan te brengen. Dit ondanks vaste gegevens als constan te hoogten en indelingen. Ir. Jelles behandelde in aansluiting hiei'- op de „blanco" opdracht voor de bouw van een woning waarin aan alle latent aanwezige wensen van de opdrachtgever kan worden voldaan, zonder dat dit ex tra grote kosten met zich meebrengt. Het meubel speelde daarbij eveneens een rol, omdat deze het meest relateert aan het menselijk lichaam. Voorbeelden daarvan zijn op de tentoonstelling te zien. De beide inleiders besloten hun betoog 3ê met het bespreken van een eenvoudig zomerhuisje (kosten 3000,dat bin nen een rechthoekig frame, door ver plaatsbare wanden, geheel naar eigen wens ingericht kan worden. Voor de lezing bestond flinke belangstel ling, zowel uit vakkringen als bij jong» echtparen. Artishocklid Gert Beien wal hun tolk, toen hij aan het slot van de avond de beide architecten bedankte. A.s. vrijdagavond, aanvang 20.30 uur, is ér opnieuw een lezing in het kader van de tot 19 maart lopende tentoonstelling „Tien jaar ontwerpen en bouwen". Ir. Jelles en ir. W. Gerritsen zullen dan een inleiding houden over het onderwerp „Van woning tot werkgebouw". Een schakelbaar vacantiehuisje van het architectenbureau Jelles uit Amsterdam.

Soester Courant | 1972 | | pagina 7