(politica (;ï5MI5I5\ TI5 S 015 S I MARCHAL HAARMODE „iet vlag m wimpel" Gemeentelijke enquete onder flatbewoners over huisvuilafvoer ILÊI I l iN Sl)i të .N ST STANDPLAATS WAGEN 1' ITSIJ' ITKNI» STOKT! N VAN 0110 F IN DE WOENSDAG VAN m isn i ii. WAGEN IO.ÓO-117,0 II Onteigening gronden in plan Klaarwater Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Burgerlijke stand Geen school van de ver. „De school met den Bijbel" in plan Klaarwater Aawiadeilje vat! de week SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Krabbels van Knelis Inbraak in het Witte Huis aan fle Birkstraat Kela-tapijt verovert vanuit Soest de wereld Progressieve aanpak sleutel tot imponerend snel succes Discussie-avond met Roel van Duyn Café-Restaurant „Groeneveld" Uitbreiding Klockner-Bamaco Ir Een trouwpartij Jjr Modeshow van Arnould G. Diepeveen Vrijdag 10 maart 1972 KAPSALON BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTD1.TK TELEFOON 3990 Bewoners van flats aan de Vrijheidsweg en Dal weg hebben van directeur van gemeentewerken een kaart toegezonden gekregen met een drietal vragen over huis vuilafvoer. Deze vragen worden gesteld aan de flatbewoners, die gebruik maken van stortkokers. De directeur van G.W. zegt dat het nogal eens voorkomt dat de huisvuilafvoer door middel van stort kokers moeilijkheden oplevert. De stort- koker-inlaten, alsmede de verticale ko kers, hebben een bepaalde (geringe) doorsnede. Het komt voor dat bewoners meer en grotere stukken in de kokers willen brengen, dan voor een goede af voer gewenst is. Hij verzoekt hen daar om in de eerste plaats de kokers zoda nig te gebruiken dpt er geen verstop pingen optreden en geen vuil vóór de stortkokerinlaten op de vloer achter blijven: In de tweede plaats wil hij gaarne vernemen of dit afvoersysteem kan worden voortgezet of dat men toch aan een andere wijze van afvoer de voorkeur geeft. Hij merkt daarbij op dat uiteraard maar één methode in aan merking komt. De bewoners mogen hun voorkeur; ken baar maken door te kiezen voor: a. de huidige afvoermogelijkheid d.m.v. stortkokers; b. afvoer van het huisvuil door gebruik te maken van metalen of plastic huis vuilemmers van 33 liter, die zij één keer gratis van de gemeente ontvangen (bij nadere informatie bleek dat één emmer te zijn), en c. afvoer van het huisvuil in van ge meentewege beschikbaar gestelde papie ren zakken, 3 maal per week, meerdere te koop a 0,25. In de gevallen b en c dient dé bewo ner de emmer of zak op straat bij het portiek te plaatsen en de emmer na le diging terug te halen. Vermeld zij verder dat de bewoners van de flats aan de Veenbesstraat iede re week in de gelegenheid gesteld wor den het grof huisvuil te deponeren op een daarvoor bestemde plaats in de buurt van hun woning. De bewoners worden verzocht hun voorkeur vóór 15 maart bekend te ma ken HORLOGERIE Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319 Nieuwe collectie Comtoise klokken, Stfjlklokken en moderne wand klokken. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor een besluit te nemen, tégen een 8-tal inwoners een rechtsvordering tot onteigening in te stellen in het belang van de volkshuis vesting en de ruimtelijkeontwikkeling. Het betreft hier 5 huizen met opstallen en grond, gelegen in het onherroepelijk goedgekeurde plan Klaarwater. In het besluit wordt tevens voorlopige inbezitneming van de te onteigenen percelen gevraagd, waarbij in overwe ging wordt genomen dat het niet mo gelijk is gebleken de grond bij minne lijke overeenkomst in eigendom te ver krijgen. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestöijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. GEBOREN: Marco, zoon van J. M. Brehler en A. M. ten Broek. Michel Eduard, zoon van H. J. van der Horst en J. J. Vonk. Jai, zoon van L. M. van Hardeveld en H. van Klompenburg. Harold Andries, zoon van C. H. Kop pen en A. M. H. A. Altena. Danny, zoon van F. van de Pol en E. Jacobs. Gerardus Johannes Simon, zoon van G. H. A. Plagge en A. C. Hoffer. Gabi, zoon van P. J. Walet en W. C M. Koch. ONDERTROUWD: Leendert Willem Ruyssenaers en Yvonne Marianne Bruckwilder. Gijsbert Arend Vos en Maria Hendrika Francisca van de Vlag. Johannes Cornelis Adelaar en Chris- tine Nicolette Allen. Jan Hendrik Roest en Astrid Theresia Wilhelmina van Woudenberg. Jacob Akkerman en Lucia Cornelia Maria Jansen. GETROUWD: Theodorus Leonardus Walsteijn en Ivonne Marijke Tjerks. Frans van de Beek en Jacoba Martina van Vliet. OVERLEDEN: Jacobus Botterblom, ge huwd met F. J. S. W. van Kalleveen. Stijntje Koopmans, weduwe van D. Bijlsma. Arnoldus Fremouw, weduw naar van T. de Boer. Lubbechien Westerdijk, gehuwd met W. Bos. Sophie Margaretha Annette Padt. Gerrit Roelofsen, gehuwd met G. Broek. Antoinette Adriana Eller, gehuwd met F. A. W. de Jong. Barendina Geertruida Kamerling, gehuwd met B. .1. T. ter Horst. In de raadsvergadering van december 1971 werd het besluit genomen een openbare lagere school en een openbare kleuterschool te bouwen op een centraal gelegen perceel in de wijk Klaarwater. De katholieke scholen en de scholen van de vereniging „De School met den Bijbel" kregen een stuk grond toegewe zen, dat gelegen was aan de rand van de wijk nabij de Wijnand Toplaan. Nu het bestuur van „De School met den Bijbel" besloten heeft geen scholen te bouwen in de wijk Klaarwater en het bestuur van de Stichting voor Katho liek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest te kennen heeft gegeven de voorkeur te geven aan het centraler gelegen stuk grond, wordt de raad voorgesteld dit verzoek in te willigen. De openbare scholen worden dan ge bouwd op het perceel bij de Wijnand Toplaan. De Stichting Donarium, gevestigd te Amsterdam, heeft de gemeente gevraagd een stuk grond ter grootte van onge veer 4200 m2, gelegen aan de Konings weg, te mogen kopen. Het college, van b. en w. stelt de raad voor hiertoe te besluiten en de koop ster te verplichten de grond te bestem men voor uitbreiding van het reeds Do narium in eigendom toebehorende be- drijfscomplex, verhuurd aan de n.v. Klöckner-Bamaco. Donarium is verplicht, indien tot be bouwing wordt overgegaan, deze te doen uitvoeren naar ontwerp en onder volle dige leiding van een door hem ten ge- noege van b. en w. aan te wijzen ar- chitekt. Unieke l.p. met 12 Ned. hits (origi nele versies) o.a. Als het om de liefde gaat, San dra en Andres - Geef mij je hand, Ciska Peters - Wat heb je gedaan Daan, Adèle Bloemendaal M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155 - 4R32 In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in het pension voor buiten landse arbeiders Het Witte Huis aan de Birkstraat. Uit de recreatiezaal werd de kleuren-tv en een bedrag van 150, meegenomen. De dader(s) hebben zich toegang tot het gebouw verschaft via de niet afgesloten voordeur en na verbreking van de afge sloten toegangsdeur tot de recreatiezaal. Reeds in januari waren twee onbekend gebleven mannen betrapt bij een onge wenst bezoek aan het pension. Hiervan werd toen echter geen aangifte gedaan. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dok nie weet ofter aal is un keer un ongder- zeuk is gedaon nac: de belaangriekheid vaan de sport in ut allegemeen in ut leve vaan de inwonurs vaan ongs laand, nie omdak denk daat da zo bar nodug mot gebeure, maor ge woon omdak un bietje niewsgierug bln naor de plaots die de sport inneemp in ut daogelukse paatroon vaan ongze sao- meleving. Der binne noeng netuurluk minse, die zeige: „ut liek wel ofter niks belaang- riekers meer is as sport", maor die min se, motte ut ming maor nie kwaoluk ne me, waant ut binne heul gewoon de feite, die ming tot ut denke en krabbele hebbe gedwonge. Vaan de week zaag ik beveurbeeld, aal waas ut toevaallug, de antalle minse die bie de olimpiese speule snaachts der bed binne uuttegaon om te luustere hoe of de vaoderlaandse schaotsers en schaotsters en schaotsters ut der of zou- we bringe. Ik haad wel de gedaachte datter un heu- lekwak minse naor der luu bed binne gegaon mit de gedaachte: „as de raadie- joo-uitzendinge beginne, daan gao ik der uut", en daat der vaan daat uutgaon in de praktiek maor. bar wienug terecht is gekomme. Maor daor hep ik ming wel effe op vurkeke. Hoe of zullie daat alle- gaor kenne bekieke weet ik nie, maor de techniek is noeng zoveer, daat haos presies is nao te gaon hoeveul minse der naor un bepaold pregrammao luustere of tyeke. En daat waore der maor effe un paor meljoen. Wie haad daat kenne denke. En noeng hebbe wullie daan weer effe voetbaalwoensdaag gehaad. Ik wouw Iaat ik vaan elleke laandgenoot, die hep zitte te kieke un stuurvur kreeg toege stuurd. Minse ik ken jullie wel vurzeke- re dak der daan un heul stukkie betur veur kwaam te staon as daat noeng ut gevaal is. Eerluk gezeit vin ik de uutslaag nie zo belaangriek, ut feit daat uut ongs kleine kikkurlaand, aal binne der daan haos geen kikkurs meer, twee klups zó hoog wete te komme op de raangliest vaan voetbaalklups in Uropao, vin ik veul be- laangrieker. Der wordt vaok gezeit „klein maor dap- pur" en klein maor fijn", maor waat de sport angaot magge wullie bepaold nie meer vaan klein praote. Meljoene minse doen op de een of aore menier zelluf an sport en weer aore meljoene hebbe bar veul plezier om der allenug maor naor te kieke, maor allus bie mekaor binne der heul waat minse in ongs laand die op de een of aore menier wel waat mit de sport vaan doen hebbe. Waat daat angaot vraog ik ming wel is of, of die minse, die mitmekaor de ovur- hied vorreme, daor eigeluk noeng wel heulegaor vaan deurdronge binne. Neem noeng beveurbeeld is effe ongs eige darrup bie de kop. Ik zaal de leste weze, die zeit, daat der in Soest nie veul an sport gedaon wordt. Deur de ovurhied bedoel ik daan netuurluk. Maor ik zaal nie de leste weze om vol te houwe daat der eigeluk nog veul meer mos gebeure, aal zaal ut feit, daat ut nie gebeurd, wel un zaok vaan cente weze en daor hep ik ok geen oplossing veur. Vaan de week kwaam ik' ok'"weer fpit iets in anraoking waor ik heulegaor niks vaan begreep. Vreuger kon ik mit de beste wil vaan de weruld maor een vur- klaoring vaan ut woord trimme geve, omdak toevallug zelluf un hongd haad, maor ajje teugeswoordug over trimm» praot, daan hejje ut nie meer ovur un hongd, maor meer ovur un menier om welvaortsbuuke en meer vaan zukke uutwaase weg te kriege, aal is ut daan op un sportieve menier. Nog nie zo laang geleje waas de enugg® mogelukhied, omdaat mit lope en aore spelletjes te doen, maor ok daat is aal vuraanderd. Der binne noeng op be« paolde plaotse zellufs aal iaangs dt rieksweg trimbaone anneleid, zodaat iemaand die daat wil, daor effe naor toe ken gaon om de zo hoognodugge lichaomsbeweging te plege. Omdaat der an zoon baon nie zo bar veul koste kleve, waant ut binne allë- gaor apperaote, opgebouwd uut geschil de boomstamme, haad ik wel gedoch daat wullie in Soest ok Wel gauw zoon baon zouwe kriege, veuraal omdaat der heul veul Soesders bar aktieve trimmers binne, maor vurgeet ut veurlopug maor. De raod hep ut zogezeit opgehouv/e. Der zaal vaandaog of marrege wel un vur- klaoring komme, maor waat ming an gaot motte zullie die trimbaon der maor gauw neerzette en maor waat andurs, zogezeit waat netuurlukkurs, gaan op- houwe. Zo laang as daat gaot netuurluk. is pas begonnen". De heer Van Heugten heeft met „Kela-tapijt" een gedachte, die hij al jaren bij zich droeg, ten uit voer gebracht. „De gedessineerde tegel zoals wij die fabriceren en leveren, heeft zoveel onge kende mogelijkheden, dat veel binnen- liuisartitecten „Kela" in hun ontwerpen verwerken, waardoor zij verrassende re sultaten bereiken. De zachte vloerbedek king heeft zoveel voor op de harde be dekkingen, waarbij we slechts hoeven te wijzen op de akoestiek en de intieme sfeer die dergelijke vloerbdekking bij zich draagt". Niet alleen de vloerbedeking, al blijft het natuurlijk hoofdzaak, krijgt bij „Ke la" de belangstelling. Doordat veel cliën ten, wanneer zij overgaan tot aanschaf van nieuwe vloerbedekking tegelijker tijd ook de stoffering aanpassen, ont stond er een steeds groeiende vraag naar bijpassende gordijnstoffen. Dat was dan ook de voornaamste reden dat besloten werd om één wand in de showroom vol ledig te gebruiken voor gordijnstoffen, in vele dessins en kleuren. Doordat „Kela" tapijt door zijn gewel dige eigenschappen net zo makkelijk in huiskamer, eetkamer of keuken is toe te passen, is er in de showroom ook een inbouwkeuken geplaatst die aantoont dat vloerbedekking in de keuken en der gelijke vertrekken uitmuntend kan wor den toegepast. De samenstelling van de tegels - Kela is ook op kamerbreed leverbaar - is zo danig, dat bijna iedereen in staat is de vloerbedekking zelf te leggen. Maar voor diegene die het zelfleggen niet ambieert, zijn twee teams van stoffeerders be schikbaar, die overal in Nederland en ook daarbuiten in snel tempo - en daar door voor een scherpe prijs - de vloer bedekking leggen. Vanuit het hoofdkantoor, waar nu al vijfentwintig man personeel werkt, wor den de showrooms bevoorraad en zorgt een zich steeds uitbreidend wagenpark voor de leveringen door heel Nederland. Dat het de heer Van Heugten (35 jaar) inderdaad menens is met zijn idee: ..voordeel voor de cliënt door directe levering", blijkt wel duidelijk uit het feit dat hij onlangs een aanbod van de „Bijenkorf" en „V. D." afsloeg, die „Kela" tapijt in hun sortering wilden >nnemen. Voorlopig nemen de activiteiten nog niet af. .want voor het ideaal, dat de heer Van Heugten zich voor 1972 heeft ge steld: „vijftien showrooms, verspreid over het hele land, misschien wel met een knipoog naar over de grens", moet nog heel wat werk worden verzet. Vredehofstraat 6 - Tel. 2525 Het meest imponerende van de hoofdkantoor van Kela-tapijt, n.v. Carpet-Center Holland, gevestigd aan de Van Lenneplaan hoek Birkstraat, vormde zeker in de beginperiode van het cén jaar jonge bedrijf de met uiteraard Kela-tegels bekleed de binnenmuur grenzend aan de Birkstraat. Als een bladzijde uit een reuzenmonsterboek worden werkelijk in één oogopslag bijna alle mogelijkheden aan de voorbijgangers getoond, die niet alleen de patro nen bij zullen blijven, maar misschien nog meer onder de indruk raken van het feit dat een en ander permanent aan wind en weer blijft blootgeteld. Amsterdamsestraatweg 42 Baarn - Telefoon 02154-2576 ZATERDAG EN ZONDAG „PLATE SINGAPORE" Gebakken tartaartje met kerry saus waarin stukjes ananas en mangochutney, geserveerd met kroepoek, rijst en doperwtjes ƒ8,75 Keuken geopend van 10-9 uur. Zaak geopend van 7-11 uur. ZAAL MET OPEN HAARD BESCHIKBAAR VOOR BRUI LOFTEN, PARTIJEN, RECEP TIES en VERENIGINGEN. Op vrijdag 17 maart a.s. om 20.00 uur, organiseert de Soester Kunstenaars vereniging Artishock een discussie avond met Roel van Duyn. Roel van Duyn, paniekzaaier, provo, vegetariër en ex-lid van de Amsterdamse Gemeen teraad, is de auteur van „Panies Dag boek", dat onderwerp van gesprek zal zijn. Hij schrijft o.m. „Houd er wel rekening mee, dat zover het mij mogelijk is, ik alle posities van de gevestigde orde panies zal bestrijden. Door er op te blij ven wijzen dat je in ons tijdperk, dat door een scheppende paniek beheerst zou moeten worden, niet slapen, vluch ten, verkrampen of berusten mag". Zijn opponent op deze avond zal zijn de Soester econoom drs. Gerrit Gerritse, lid van het economisch en sociaal comi té van de Europese Gemeenschap. Als economisch adviseur van het CNV is hij tevens plaatsvervangend lid in de SER. Tenslotte is hij kandidaatlid voor de Tweede Kamer van de CHU. Hij verwacht zelf nog dit jaar in het par lement zitting te nemen. Gespreksleider is de heer Jan Visser, bestuurslid van Artishock. kreeg. In de grandioze showroom, nog dagelijks wordt er veranderd, zijn alle mogelijk heden van Kela-tapijt zonder uitzonde ring toegepast, zodat een bezoek aan die showroom een volledig inzicht geeft van het assortiment. Na die beginperiode, die de heer Van Heugten bepaald niet als een makkelijke wil zien, begonnen de eerste leveranties. Met gepaste trots toont de dynamische directeur een beschieden lijstje met de namen van een paar grote objecten die Kela-tapijt verkozen: 1700 vierkante meter in de kantoren van een Rotter damse scheepvaartmaatschappij, acht honderd vierkante meter in hotel Beet hoven te Amsterdam, honderdvijftig vierkante meter in het gemeentehuis in Soest en zo staan er nog verschillende andere bekende namen op het lijstje, dat in een kleurige folder verwerkt gaat worden. Door de leveranties door het hele land ontstond er al snel behoefte aan vesti gingen, „laten we het maar showrooms noemen" en achtereenvolgenens verre zen er door het hele land „Kela-show- rooms", die naar voorbeeld van de Soes ter showroom werden ingericht. Als eerste werd Eindhoven in gebruik genomen, twee maanden later gevolgd door Groningen. Op de grens van '71 werden nog showrooms geopend in A- mersfoort en Dongen, in het nog zo korte nieuwe jaar gevolgd door Amster dam en Utrecht. Op dit moment wordt nog hard gewerkt aan een vestiging in Rotterdam en in het oosten van het land, Enschede. Dóórdat het verkoop-apparaat "bij een dergelijke verkoop-opzet sterk in de be langstelling staat, krijgt het produktie- appëraat en de ontwikkeling van nieuwe soorten de dessins niét de aandacht die het eigenlijk verdient. Toch wordt in de fabrieken in Leusden, Dongen en Amers foort constant gewerkt aan de ontwikke ling en vervaardiging van nieuwe soor ten, waarbij de produktie van de be staande soorten zich sterker uitbreidt. „De opmars van zachte vloerbedekking %SS%S)(5%9(5%9êl zalen van 25 tot 150 personen t Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen - Nog maar nauwelijks een jaar geleden liet de heer P. van Heugten zijn oog vallen op het pand met zijn vele mo gelijkheden aan de Van Lenneplaan, om er zijn N.V. Carpet-Center te beginnen dat in datzelfdfe jaar zijn naam ver drongen zag door het korte maar vooral krachtige Kela Tapijt Soest. Een onge wilde naamsverandering die bij nadere beschouwing volledig voor de hand lig gend is. Er zijn geen voorbeelden te vinden waarmede do stormachtige ontwikkeling van Kela-tapijt Soest valt te vergelijken. Om in amper een jaar een volledig pro duktie- en verkoop-apparaat op te bou wen, dat in staat is om de grondgedach te van het jonge bedrijf, directe verkoop aan de consument zonder tussenkomst van groothandel of detaillist, volledig te doen slagen, vraagt om volledige inzet en daar ontbreekt het de heer Van Heugten en zijn medewerkers niet aan. De eerste zes maanden concentreerde de opbouw van het bedrijf zich rond het hoofdkantoor aan d Van Lenneplaan, waar vooral de showroom, het visite kaartje van de firma, alle belangstelling Dinsdag en woensdag hield de Soester couturier Arnould G. Diepeveen zijn jaar lijkse voorjaarsmodeshow in het restaurant van het Soester Natuurbad. Dat hjj daar velen een groot plezier mee deed, bewees de overweldigende belangstelling op beide dagen. Arnould Diepeveen brengt, mode voor Nederland en interpreteert in zjjn ontwerpen b.v. de Franse mode met kennis van zaken. De Franse rouches-mode past hij al leen toe bjj avondkleding, „voor een dergelijke romantische mode zijn wij overdag te zakelijk en te nuchter ingesteld". De Soester couturier meent dat de vrouw, na de mini-, de maxi- én de midimode, „modemoe" is geworden. Uit al die stijlen is een, zoals hij het noemt, „zekerheidsmode" ontstaan, van mooie, draagbare en rustige kleding, die zich nog wel even zal handhaven. Broekpakken blijven in, daarnaast komt de navy-style sterk naar voren. Mari ne-blauw, met sterk contrasterende kleuren als wit, maar ook geel en oran je voor pakjes met grote matrozenkra gen. De roklengte blijft tot op de knie of er boven. De rechte rok gaat plaats maken voor plooi- en klokrokken en zij worden gecombineerd met blazers. Van de overhemdstijl werden enkele modellen geshowed. Een belangrijke plaats nam de vakantie- en strandkle ding in. Lange jurken met bikini's en ook zomerbroekpakken. Ook aan de corsages, in de vorm van fruit of bloemen, werd veel aandacht besteed. Verder ook shawls en grote kralen. Een enkele mantel werd ge toond, waarbij de heer Diepeveen op merkte, dat hij ze op bestelling leverde. Ze zijn niet meer op voorraad. „Tot april worden ze niet gedragen omdat het meestal te koud is, daarna worden ze al gauw te warm gevonden". Ook aan de herenkleding werd aan dacht besteed. Veel lichte pantalons met gekleurde jasjes en blazers en overhem den met ruiten of stippen. Sportiève, betaalbare kleding. De show was een succes en zal in de komende jaren steeds meer belangstel ling trekken.

Soester Courant | 1972 | | pagina 9