'wmsen 10 JAAR BEDRIJFSSPORTCOMPETITIE /etoi nwYwm meenemm Mffietistencmtmiri GEMAR - SOEST, Parallelweg 19 OKÉ VRUCHTEN LIMONADE SINAS HELE LITER59 cent Bij 3 flessen gratis glas. EENVOUD IN MANNENKLEDING AllDienstontrum Politieke Soos in Soesterberg trok nauwelijks belangstelling /"hapje 'eten AMfctfflcentrum DeSffteMifiii /benzine; tanken AMDrenstmcffltrum MbifeMiai dippen x AMfctmtmm MorfeMiai MKeiistaitrant DefibrteDumeii VERONICA'S TIPPARADE SOESTERBERG AM Diensteiicentmin /kdootje 'kopen iöI4 Drensteiicentruin DeïiffltDuirai Jaarlijkse uitvoering van leerlingen van P.V.0. Kontaktavonden van brandweer en politie Nummerwijziging telefoon N.C.V.B. Soest-Zuid Wijkraad mysterieus orgaan D. van Woudenberg nieuwe trainer van S.E.C. Collecte Bentinck-fonds Kapelaan Brummelhuis benoemd tot pastoor te Beltrum Voordrachtsavond voor leden van 't Nut Maatschappelijk werk Trainer B. Wouterse verlaat Hees Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Economisch rijden Cabaret voor K.V.G. Auto over de kop 50 jaar voetbal Soesterberg" Historisehe notulen AraifflitnlW-R mm. Grote ravage bij inbraak buit 300, Gelijkspel tegen kampioen schaken Amstoön S«S.-Jel.02155-722^, v' T'/ 'UtC"Sle d' bedrUf^portcompetUie van da Soea- u,ZakenkrinDe voorbereidingen r«n nog gaande, maar zcUer is dat de2c jubileum-competitie een enigszins andere vorm gaat krijgen De individuele sporten ala atletiek en fietsen z«„ k„men vervuilen. De evene- menten commissie van de Soester Zakenkring, bestaande uit de heren G. Kruimer, A. J. Bnnk en J Elderman, heeft gemeend dit jaar de wedstrijd te laten bestaan uit team-wedstryaen. Daardoor wordt een korter, populair pro gramma afgewerkt met als voornaamste regel: per sport één team per bedrijf. Dit kunnen dan zowel een dames- en een herenteam zijn (één dames en één heren volleybalteam per bedrijf is uite raard mogelijk, zo ook met handbal enz.). Het zwemmen geschiedt in estafettevorm 4x50 meter vrije slag, zowel voor da mes en/of heren. Op veler verzoek blijft de visdag in de oude vorm gehandhaafd en zal er weer gehengeld kunnen worden naar persoon lijke prijzen. Ook het wandelen is niet van het programma geschrapt. Van 16 mei tot 3 juni 'Alle evenementen worden afgewerkt in de periode van 16 mei tot en met 3 juni, op 7 avonden en 3 zaterdagmorgens. Ge voetbald wordt er op 16 mei, 23 mei en de finale op 29 mei. De volleybal wed strijden worden gespeeld op 18 mei en de finale op 1 juni. Ook de handbal wedstrijden worden op twee avonden verspeeld, nml. op 19 mei en op 25 mei Deze wedstrijden worden verspeeld op de sportterreinen aan de Bosstraat, volleybal in de sporthal Beukendal. Ge zwommen wordt er op zaterdag 20 mei in het Natuurbad, het wandelen vindt plaats op zaterdag 27 mei en op zaterdag 3 juni wordt deze bedrijfssportcompetitie gesloten met vissen. Tot 20 maart hebben de deelnemende bedrijven de gelegenheid te reageren op dit plan. De evenementen-commissie stelde er prijs op te vermelden dat deelname niet alléén is voorbehouden aan bedrijven die lid zijn van de Zakenkring. Op deelname van politie, brandweer en gemeente wordt weer gerekend. Ook an dere bedrijven zijn welkom. Combinatie van bedrijven bij het vormen van teams is uiteraard toegestaan. Iedere deelnemer krijgt een persoonlijk aandenken. Op vrijdag 9 juni tenslotte vindt de tra ditionele feestavond plaats, welke dit Vrijdagavond werd in het gebouw „De Open Hof" in het Soesterveen, de jaar lijkse openbare leerlingen-uitvoering ge geven van leerlingen van de Soester Muziekschool waaraan ook het leer lingen-orkest van de Soester Muziek vereniging FV.O. haar medewerking verleende. Onder de talrijke aanwezigen bevon den zich de burgemeester, Mr. S. P. Ba ron Bentinck en de wethouder, de heer L. Dijkstra. Zij werden welkom geheten door de directeur van de muziekschool de heer A. Herckenrath. Voor de pauze concerteerden de violis ten Rosita van Oosten en Rineke Becks met vier Duo's van Béla Bartok. Ver volgens speelde de pianoleerlinge Con- stance Smit enige werkjes van Antony Hopkins, waarna Ellen Driebergen, cel lo en Martha Roelofs, piano, het Sicilia- no en Allemanda van Willem de Fesch ten gehore brachten. Na hen volgde het optreden van Karin van Dreven met dwarsfluit, de piano- leerlinge Irma Lagerwey, Koos Mirck, blokfluit en Martin Mirck, gitaar, de harpleerling Diederik Waardenburg, de gitaarleerlinge Josje Berkhof en de ac cordeonleerling Eddy de Goede. Na de pauze voerden het lêerlingênor- kest onder leiding van de heer H. Wil- derdijk werken uit van H. J. v. kin schoten, P. B. Bisselink, A. den Arend en Oscar Tschuor. Voordat de uitvoering begon brachten buiten het groot orkest met majorettes een serenade. jaar wordt gegeven in het gebouw „De Open Hof" aan de Dalweg in het Soes terveen. Teneinde nog meer kontakt tot stand te brengen tussen de leden van de Soester brandweer en de Soester politie en vooral tussen de dames, werd enige tijd geleden besloten, dit winterseizoen een paar kontaktavonden te organiseren. Een commissie van voorbereiding, be staande uit de heren H. Kamphorst en C. van Doorn van de brandweer en W. aen Hartog en R. Meinema van de poli tie, was daarin zeer goed geslaagd. In het laatst van februari vond de eerste avond plaats in de grote zaal van de brandweerkazerne. De avond werd gevuld met diverse spelen, zoals bal gooien, doeltrappen (bal door gat schie ten), ringwerpen, sjoelen enz. enz. Na afloop konden vijf en twintig prijsjes aan de diverse winnaars worden uitge reikt. Het werd een geslaagde avond en be sloten werd voort te gaan onder de naam „BRAPO-avonden". De tweede avond vond j.1. vrijdag avond plaats, maar nu met een speciale klaverjasavond voor dames en heren. Veertig personen namen deel. Doordat in totaal drie avonden zullen worden gehouden, werden de punten berekend. De eerste avond behaalde de brandweer 48.134 punten, tegen de po litie 47.529 punten. Na de tweede avond was de stand: brandweer 99.495 pun ten en politie 98.931 punten, dus een klein verschil. „AVIA" heeft voor deze wedstrijd 'n schitterende wisselbeker ter beschikking gesteld. De uitslag van het klaverjassen is: 1. C. T. de Bruin (Br) 5162 p. 2. T. Ta bak (Br) 5103 p. 3. H. Kamphorst (Br) 5017 p. 4. H. Peters (SPSV) 4942 p. 5. T. C. de Bruin (Br) 4903 p. 6. T. C. Maassen (Br) 4865 p. 7. B. Snijders (SPSV) 4810 p. 8. H. van Assen (Br) 4806 p. 9. T. Ruiter (Br) 4799 p. 10. C. van Wijngaarden (SPSV) 4781 p. 11. Mevr. Dasselaar (Br) 4754 p. 12. Mevr. Ver meulen (Br) 4744 p. 13. Mej. M. de Bruin (SPSV) 4686 p. 14. H. J. Radema ker (Br) 4654 p. 15. Mej. A. Groart (Br) 4649 p. 16. G. de Rooij (Br) 4646 p. 17. W. Fabriek (Br) 4628 p. 18. T. v. d. Meulen (SPSV) 4627 p. 19. J. Hofstee (SPSV) 4610 p. 20. J. Koole (Br) 4594 p. 21. J. H. Hoogma (SPSV) 4556 p. 22. J. Wiggermans (Br) 4555 punten. De troostprijs was voor mevrouw Fabriek, die slechts 3711 punten wist te behalen. De prijzen werden uitgereikt door de heer J. F. Groart. De nummers van het telefoonnet Soest zullen omstreeks december 1972 worden gewijzigd in 5-cijferige nummers door plaatsing van het cijfer 1 voor de be staande nummers. Omtrent de juiste datum van wijziging is de PTT wel zo vriendelijk iedere abonnee tijdig in te lichten. Zij maakt ieder er reeds nu op attent bij het be stellen van drukwerk hiermee rekening te houden. De maandelijkse ledenvergadering wordt gehouden op woensdag 15 maart, om 8 uur, in De Rank, Soesterbergsestraat 18. De heer M. de Klijn uit Amsterdam zal dan bespreken het boek: „De Zonne bloem" van S. Wiesenthal. Eenvoud kenmerkt de stijl in mannenkleding voor voorjaar- en zomerseizoen in 1972. Eigentijdse kleding passende bij de huidige manier van leven, kleren waarin je je gemakkelijk beweegt, zo gemakkelijk zelfs dat ze als het ware een deel van de man zelf zijn geworden. De zaterdag gehouden politieke soos van de confessionele partijen in het Dorps huis te Soesterberg is min of meer mis lukt. Er was eigenlijk geen sprake van belangstelling, maar dat lag kennelijk aan een misverstand bij de aankondi ging. Toch werden er voor inwoners van Soesterberg interessante zaken bespro- Aan de orde kwam ondermeer het ge brekkig functioneren van de Wijkraad en de vermeende oorzaken daarvan. Zo bleek, dat de leden van de wijkraad de raadsagenda en bijbehorende stukken niet toegestuurd kregen. „Eén exemplaar rouleert onder de zeven leden", zei de heer J. Eijpe en de aanwezige raadsle- dn waren daarover meer dan verbaasd. Zij vroegen zich daarbij wel af, waar- om de wijkraad daarvoor geen initiatief genomen had. De gehele werkwijze van deze raad bleek nogal duister en men zal zich daarin duchtig gaan verdiepen. Dan zal de vraag ook beantwoord kun nen worden of de wij kraak ooit om ad vies gevraagd wordt en, zoals men meende, voor alle zaken die op Soester berg betrekking hebben, geraadpleegd wordt. Men meende dat alleen dit on derwerp al van zo'n impotant belang was om te besluiten de „soos" op 15 april we derom in Soesterberg te houden. Toiletten Carolusschool Ook de toiletten van de Carolusschool en de daarmee verbandhoudende pro blemen werden behandeld. De heer C. Verheus (Pr.' Chr.) meende, dat na de verleende goedkeuring in 1969, nu met de bouw begonnen kon worden, waar voor aan b. en. w. een voorschot ge vraagd kon worden. Indien b. en w. om welke reden dan ook, dit voorschot niet verlenen, kan het schoolbestuur de ge meenteraad weer inschakelen, die dan dit beleid van het college zal beoorde len. Het leek een interessant gegeven, waar de heer P. Storimans (KVP) zeker te veld zal gaan. De heer H. Beekman, trouw bezoeker van deze soos-bijeenkomsten, benadrukt nog eens het belang van deze gespreks- mogelijkheden, door de aanwezige raads leden te bedanken voor de aandacht die zij besteed hadden aan de vraag van de heer Van Kampen, directeur van het pension Het Witte Huis, tijdens een vo rige soos gesteld. Korte jacks, battledresses en mouwloze hessen van uiteenlopende materialen als soepele stoffen, leer ribfluweel en fluweel in evenzoveel kleuren en in vele dessins. Daarbij dan nog coltrui en, debardeurs, vesttruien, truien met leren garneringen op schouders, al of niet geruite jasjes in hemdstijl en jacks in blousonstijl. Verder drukknoopsluitingen en blit- sende asymmetrische ritsen. Eenvou dige broeken, lang, tot net onder de knie of in laarzen gestopt. Dick Holt- haus, onze grote en zeer creatieve cou turier, ontwierp voor Macintosh mode voor mannen. Konfektie voor het ko mende voorjaar. Kontrasten De kollektie bestaat uit pakken, kom- binaties en blazers met daarnaast een aantal jassen en regenjassen en niet te vergeten een serie vrijetijdskleding. Kostuums met klassiek aanzicht in kamgaren, flannel, tweed, jersey, vis graatdessins en Prince de Galles-rui ten. Enkele rij kostuums met drie kno pen en vierknoops-overslag. Bij deze pakken laat Holthaus b.v. een rood-wit gestreept overhemd met daarbij een zwarte crochet das dragen, of vrij felle blauwe hemden. Een zwart kostuum wordt gekompleteerd door een bruin- wit gestreept hemd met daarbij een bruine das met wit dessin. Klassieke kostuums worden iets spor tiever met opgestikte zakken of klep- zakken. De pijpen van de broeken zijn over het algemeen vrij wijd. „Suitable man" is de naam van wat meer ge makkelijke kleding, van b.v. pakken van beige suèdine, van tweed en van linnen. De zomen van de jasjes zijn als regel doorgestikt. Alles zeer spor tief met ritsen, stiksels, soms grote re vers en drukknoopsluitingen aan voor panden en mouwen. Corduroy broeken hebben opvallende achterzakken met rits. Vaak heeft deze sportieve kleding tussengestikte rugceintuurs. Weekend-pakken Vóór het vrije weekend zijn er dan verder de sets in madrasruiten, gedra gen wat wel betekent dat er dan laar zen bij horen. De tailleband van de Het bestuur van de voetbalvereniging S.E.C. hééft de oud-eerste elftal speler D. v. Woudenberg bereidt gevonden in het komende seizoen 1972/1973, de trai ning op zich te nemen van de Sec-zondag voetballers en de jeugd-selectie. De heer Van Woudenberg, die dit sei zoen reeds de A-junioren trainde, volgt per 1 augustus a.s. trainer Boerboom op, die op eigen verzoek, na 2 jaar, zijn functie neerlegt. Gisteravond zijn de leiders van de groe pen „inzamelaars" voorzien van de laat ste instructies voor de collecte op 28 maart a.s. ten bate van het Bentinck- fonds. Zij ontvingen allen een kaartje van de wijk die de aan hen toevertrouw de groep moet bewerken. Ook namen zij de legitimatiebewijzen voor de inzame laars en de vierkante bussen in ont vangst waarin de te verzamelen enve lopjes moet worden gedeponeerd, mede. De organisatoren rekenen op een gewel dige opbrengst, die geheel ten goede komt aan de minder-valide inwoners van Soest. Uit het fonds zullen voorzlertingèn be kostigd kunnen worden welke noodzake lijk zijn om de gehandicapte inwoners in staat te stellen sport te beoefenen. Op de te verspreiden zakjes staan enkele voorbeelden aangegeven wat dergelijke voorzieningen kunnen kosten. Vrijdag 24 maart a.s., 's avonds om half acht, zal de tot pastoor benoemde ka pelaan H. G. F. Brummelhuis van de etrus en Paulus kerk, geïnstalleerd wor den in de parochiekerk van O.L. Vrouw ten Hemelopneming in Beltrum bij Groenlo. In het weekend van 18 en 19 maart a.s. kan men na iedere H. Mis in het kerk gebouw persoonlijk afscheid nemen van de kapelaan. Het officiële afscheid zal plaatsvinden na de eucharistieviering van 9.30 uur. Bij het officiële afscheid zal het geschenk onder enveloppe wor den aangeboden. Het seizoen 1971-1972 van de Maat schappij tot Nut van 't algemeen zal worden afgesloten met een voordrachts avond, te geven door mevrouw Renée Hélène de la Parra uit Den Haag. De avond wordt gehouden in het Oranje Hotel aan de Burgemeester Grothestraat op woensdag 15 maart en begint om 20.00 uur. Mevrouw de la Parra zal een program ma brengen van verhalen en gedichten o.a. van Leonard Huizinga, Guy de Maupassant, Hans Andersen, Godfried Bomans enz. Bij voldoende belangstelling zal nog een excursie-dagtocht worden georganiseerd naar West-Brabant. Deze dagtocht staat geplanned op zaterdag 10 juni a.s. broeken heeft een zeer bijzondere ge leide voor de leren riemen, namelijk geen gewone lussen maar twee aan twee gekruste lussen. Ook in katoe nen poplin zijn deze weekend-pakken uitgevoerd en wie dat wil kan er ook een truitje, liefst wit, bij dragen. Lichtblauwe jeanspakken hebben jas jes in overhemdstijl en ze kunnen hoog gesloten worden. Veel stiksels, zakken hebben vaak ruitstiksels. Denim jas jes worden zowel op corduroy broeken als op denim broeken gedragen en om gekeerd is dat ook het geval. Allerlei kombinaties zijn mogelijk, waarbij aan gemerkt mag worden dat het vlot staat de manchetten van de mouwen even om te slaan. Een serie „losse" broeken, Dicmac- broeken in scrubbes denim, katoen, suédine en tinneroy vertoont allerlei grappige vindingen van de ontwerper. Kleppen waar men geen kleppen ver wacht, anderskleurige opgestikte zak ken, anderskleurige inzet- en opzet- stukken op vóór- en rugpanden, opval lende drukknoopgarneringen. Soms valt de gesp van de broekriem op de rug. Holthaus laat effen en geruite blazers dragen op lichte, katoenen broeken en koltruien, onder een zwart fluwelen blazer een truitje in rood, of een rood geruit hemd. De zilveren knopen van de blazers zijn gegraveerd met de naam van de meester. Dan is er nog een serie sportieve re genjassen met splitten, asymmetrisch gesplaatste lange ritsen; ritsen aan mouwen en zakken, drukknopen, knoop- sluitingen en sierstiksels in katoen, scrubbed demin en poplin. Favoriete kleuren voor deze jassen zijn wel veld- grijs en naturel. De spreekuren van mej. E. Kamper, maatschappelijk werkster van het Prot. Int. Kerkelijk Sociaal Centrum te Amersfoort, waaronder ook Soest valt, zijn vanaf 15 maart a.s. iedere werkdag, behalve maandag, om 9.10 uur, aan het nieuwe adres Braamweg 34, telefoon 8140. Hees, dat in de komende wedstrijden nog alles zal moeten geven om de vol gende competitie niet in de 2e klasse te moeten spelen, zal het 't komende sei zoen zonder trainer B. Wouterse moeten stellen, die de rood-witten na twee sei zoenen gaat verlaten om zijn succes te beproeven bij het Utrechtse H.M.S. dat op dit moment ook nog niet vrij is van degradatie-gevaar. De leden van de afdeling Baarn, Soest en omstreken van de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen worden op dinsdag 14 maart in de nieuwe demon stratiezaal van het gasbedrijf verwacht. Zij krijgen een bakdemonstratie van paasgerechten. Aanvang 2.15 uur. Vrijdag 24 maart gaan de leden op ex cursie naar Amsterdam. Op het pro gramma staat ondermeer een bezoek aan de school voor banketbakkers. De zelfde dag kunnen de bridgers deelne men aan een gewestelijke bridge-drive in „Boschlust" te Zeist. Dinsdag 18 april wordt de Gewestelijke dag gehouden in Utrecht in het gebouw Kunsten en Wetenschappen aan de Mariaplaats. De voormalige minister van maatschappelijk werk, mevrouw Schouwenaar-Franssen, houdt een cau serie over „De vrouw en de maatschap pij". Maandag 24 april wordt voor de afde ling een lezing gehouden over drugs en druggebruik. De landelijke ledenverga dering wordt op 18 mei in Apeldoorn gehouden. Daaraan is een tentoonstel ling verbonden van bekroonde kreatieve werkstukken. In de afgelopen periode kon de plaatselijke vereniging 8 nieuwe leden inschrijven. Deskundigen hebben berekend dat er in veel gevallen voordeliger kan worden gereden. Het middel daarvoor is: met meer overleg chaufferen. In dit verband wordt onder chaufferen niet alleen de rijstijl in het algemeen verstaan, maar ook de behandeling en de verzorging van het voertuig. Voor voordeliger - en daardoor zelfs veiliger rijden - zijn enkele punten van veel be lang. Zorg er voor dat uw voertuig de nood zakelijke onderhoudsbeurten regelmatig ondergaat en controleer of deze naar be horen worden uitgevoerd. Zorg vooral I voor een goede stuurinrichting en voor I goede remmen en banden. Let op de juiste bandenspanning, vooral bij lange afstanden en bij warm weer. Rijd ver standig. Kijk verder dan uw neus lang is, dat voorkomt gierende rempartijen. Begin uw rit niet direct met hoge snel heid. Daarvoor moet de motor eerst goed warm zijn. Kom op lange afstanden niet boven de 100 km per uur, want bij elke tien km boven de honderd neemt het benzineverbruik toe met zeven a acht i procent. Uw banden slijten, vooral bij warmer klimaat, bij 110 km tweemaal harder dan bij 70 km per uur. Gebleken is dat autobanden bij een temperatuur van 37 graden twee en een half maal zo hard slijten als bij een temperatuur van 21 graden. Behoed uw motor voor oververhitting en laat uw motor na een lange rit nog even doordraaien voor u het contact af zet. Plotselinge stilstand en afkoeling is funest voor vrijwel alle onderdelen en kan vervelende pech tengevolge hebben. Tank bij voorkeur in de vroege ochtend. U krijgt dan de meeste benzine voor uw geld, want bezine zet bij warmte uit en krimpt des nachts. Vooral in de vakantie met veel kilometers op warme landen kan dat dubbeltjes of kwartjes per tank schelen. Let er op dat de automatische choke niet een te gasrijk mensel geeft.. Dat kan guldens per tank extra kosten. Laat1 de motor niet onnodig stationair draaien. Ook dat kost onnodig geld want binnen 1 20 minuten verbruikt u voor ongeveer tien kilometer werkelijk rijden. Kijk bij warm weer, vooral in de va kantie in warme landen, wekelijks naar uw accu, want dan verdampt de vloei stof namelijk sneller. Controleer regelmatig uw oliepeil, vul tijdig bij en ververs op tijd met goede olie. Waak tegen overbelasting van zowel bagage als van het motórisch vermogen. Rijd beheerst, want ruig en roekeloos rijden kan in éénmaal honderdmaal on voordeliger zijn dan de winst van een jaar voordelig tanken en zuinig rijden. Jmsfata]Soe£-a®5ffiL IN SAMENWERKING MET „DE GOUDEN SNAAR" 1 TOGETHER Think Tank - Dureco 2 5) SAMSON AND DELILAH Big Secret - Dureco (Tom Collins) 3 3) TELEGRAM SAM T. Rex - CNR/Ariola 4 9) ANGELIQUE André van Duin - CNR 5 (10) LONG COOL WOMAN Hollies - Bovema 6 (7) SÓ DISSATISFIED Cobra - Polydor 7 (11) INDIAN FIG Duke of Burlington - Dureco 8 (13) JUNGLE FEVER The Chakachas - Polydor (Will Luikinga) 9 (18) I DON'T KNOW HOW TO LOVE HIM Helen Reddy - Bovema (Stan Haag) 10 (17) MIJN ZOON Hans Dieckman - Phónogram 11 FREEDOM Mac and Katie Kissóon - Negram 12 (15) A PART OF ME IS A PART OF YOU Brainbox - Bovema 13 RUNNIN' AWAY Sly Family Stone - CBS/ Artone 14 EINE ROSE SCHENK ICH DIR Roy Black - Polydor 15 JESSICA Rocco Granata - Negram 16 DONNA Will de Bras - Bovema 17 (19) LA DéCADANSE J. Birkin/S. Gainsbourg - Phonogram 18 RINGS Cymaron - CBS (Will Luikinga) 19 I DIDN'T KNOW Alexander Curly - Negram (Tineke) 20 ALONE AGAIN NATURALLY Gilbert O'Sullivan - Phonogram Het gezelschap „Gemini 8" uit Utrecht brengt woensdag 15 maart een geheel nieuw cabaretprogramma voor de leden van het katholiek vrouwengilde. Daarbij zijn ook de dames van de Ned. Christen Vrouwen Bond uitgenodigd. De gezellige avond wordt gepresenteerd in een zaal van de Gereformeerde kerk. Aanvang 20 uur. Vrijdagavond laat slipte de 25-jarige A. M. uit Genemuide op de Amers- foortsestraat toen hij bij een inhaalma noeuvre plotseling werd geconfronteerd met een tegenligger. Zijn wagen sloeg twee keer over de kop en kwam via het fietspad in de berm ter hoogte van de Dumoulin-kazerne terecht. De be stuurder moest zich onder doktersbe handeling stellen. Zijn auto is total-loss. De politie nam het kentekenbewijs van de wagen in beslag. In het kort verslag der gehouden bespre kingen tot oprichting der Soesterbergse voetbalvereniging „Soesterberg" lezen we; „Bijeengekomen op het hulpvlieg terrein einde Sportweg, op Zaterdag 29 april 1922. De heer H. Reeswijk leidt de besprekingen in en stelde voor aller eerst een voorloopig bestuur te kiezen, dat verder de leiding der bijeenkomst zal nemen. Gekozen werden F. J. Pe ters, D. de Roder, J. W. v. Hattum. Aangenomen het inleggeld te stellen op ƒ1,contributie ƒ0,15 per week. Aan commandant aan te vragen vergunning op het militair hulpterrein einde Sport weg in gebruik te mogen nemen en dit terrein in orde te mogen maken. Aan vragen prijslijsten sportcostumes. Be noemd tot commissaris van materiaal H. Verzijde. Verders aanschaffing van doelpalen, ballen enz. Waarna de besprekingen en te nemen maatregelen zijn afgehandeld en besloten werd met een partijtje voetballen". Al dus de voorlopig secretaris, D. de RolJer. Bij de eerstvolgende besprekingen bleek het eerstbedoelde terrein (hulpvliegveld) gelegen einde Sportweg bij nader in zien geheel ongeschikt voor voetbalter rein. De keus viel op het terein, waar in den zomer de militaire tenten staan, maar de huurder de heer Scheffer gaf geen vergunning dit te bespelen. Besloten werd tot het huren van een terrein, gelegen aan de Amersfoortse- straatweg en de oefenavonden werden vastgesteld op Dinsdag en Donderdag. De eerste elftalcommissie bestond uit de heren H. Verzijde, C. v. d. Hoofd en G. de Roder. Na enige discussie werd „zwarte kleeding met gele omslagen" aangenomen. Bij de rondvraag nam W. van Apeldoorn op zich zorg te dragen voor aankoop hout en het afwerken en plaatsen der doelpalen. Er worden vanaf 3 oktober in hotel 't Zwaantje of in hanger 2 nogal wat vergaderingen gehouden, maar de be langstelling was niet er groot. De fusie met de voetbalvereeniging Schiphol le verde aanvankelijk slechts twee leden op, de luitenants A. Steup en Nicolai, die krachtdadig wilden meewerken om Soesterberg tot bloei te brengen. De bur gerleden werden als buitengewone leden ondergebracht en de toegangsgelden werden bepaald op 15 cent (voor jon gens op 5 cent), want meisjes kwamen in 1922 kennelijk nog niet kijken! Indien een werkeloze of milicien niet in staat is de contributie te betalen, hem bij be stuursbesluit vrij te stellen. Toegestaan werd, dat Smink de ballen repareert. De daders van de inbraak, die in de nacht van zaterdag op zondag werd ge pleegd in het gebouw van de Ned. Herv. Stichtingen voor Zenuw- en Geestes zieken aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg, hebben een grotere schade aangericht dan ze aan buit binnenhaal den. Na het doorzoeken van 25 vertrek ken verdwenen ze tenslotte met 300 gulden. De onbekende daders zijn binnengeko men aan de achterzijde van het gebouw, waar ze een deur forceerden. Bij het doorzoeken van de vertrekken braken ze een groot aantal bureauladen open. Het was de daders kennelijk alleen om geld te doen. Met achterlating van een flinke ravage namen ze de benen. De conciërge ontdekte de inbraak zondag morgen. De schaakvereniging Soesterberg heeft het reeds gepromoveerde tweede tiental van het Spakenburgse En Passant een 5-5 eindstand afgedwongen. De uitsla gen waren: J. P. de Bruin-H. Pruys 1-0. A. van Vliet-P. van Halteren 0-1. H. Thörig-A. van Diermen 1-0. A. Labrie-H. van Diermen 0-1. H. Venema-P. Vedder 0-1. Möhlmann-Huygen 1-0. J. van de Berg-B. Koelewijn 0-1. K. Hart-Treffers 0-1. N. J. van Eijk-P. Nagel 1-0. N. Ver- laan-J. Bos 1-0.

Soester Courant | 1972 | | pagina 7