Eindelijk is het zover Teddy nette heeft de ruimte CAFÉ CENTRAAL WORDT GESLOOPT FELLE AANVAL VAN DE HEER BLAUW OP AMBTENAREN L MAASWINKEL vanae oen «t ï^uykje» Frans Bosman N.V. E. G. KERKHOF Wij vieren dit gezamenlijk met U, en drinken er een glaasje op Vrijdagavond vanaf 7 uur en zaterdag de gehele dag ecldynette mmm UW SUUUES VZIÜ REULAME UmSalT K," f"8 naam had be' dit k°0r V00r »et èsï-ZuSS Dril'je 4g (bUSSta" GEMEENTERAADSVERGADERING Voordracht leden culturele commissie niet gehonoreerd KLEIN- EN STIJLMEUBELFABRIEK Agenda HET BOEK VAN DE MAAND HERDRUKT De werelden van M. C. Escher nu ƒ22,50 Apotheek in Smitsveen STEREOTYPETJE DE GOUDEN SNAAR Café Centraal wordt gesloopt CoinmniiicatiesÉoornis Uitbreiding politie korps was bekend Café-Restaurant „Groeneveld" Sanering Toeziclit op terrein IVachtegaaHveg Geen Sleedoormveg AfisÜMÜÉsüsg" Maatwegj lüitgesSeld Coininissie culturele zaken gelidmoü-ccrd isiuslaan 19 A ;l 02154 6687 Kinderwagen Speciaalzaak ÈftttM Vrijdag 17 maart 1972 WU lessen in 1 EL KADETT - DAF - V.W. 1302 L V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. standigen (niet landbouwers) ise- d voor ondernemers benedei65 die hun bedrijf beëindigen <in voorlaatste kalenderjaar een faal >men van niet meer dan 14.1, Den genoten. Zij ontvangen m- le ten hoogste twee jaar na cl»e- Isbeëindiging een maandelijkseit- ng van 75 van het hierten jegeven inkomen, herleid op mid- s. De uitkering is nooit lageran minimumloon. hrijving bij het arbeidsburea Is •licht, het aanvaarden van pand c eveneens. Personen, geboren ior muari 1008, kunnen bovendienen nalige uitkering krijgen van ru- l 5000,ter kompensatie vanen itueel negatief vermogen, waaiee Dkkene na de likwidatie eindif bedrijfsbeëindigingsregeling ior riërs is geheel anders van opz« is bedoeld voor personen beren iaar, die in de laatste drie .ar •over zij een belastingaanslag it- en een fiskaal zuiver inkomen ,d- van niet meer dan gemiold 00,— (kinderbijslag niet inbce- Personen beneden 50 jaar keen 'eëindiging van hun bedrijf uiUi- in aanmerking voor een eenrrige ring, welke kan variëren van 000 f 20.000,De grootte van hebe is afhankelijk van de omvangan jedrijf. Geen voot riërs boven de 50, die hun beijf idigen ontvangen een eenmlge ring plus een maandelijkse uce- tot het 65e jaar. De eenmalige it- g is lager als die, bedoeld >or nen beneden de 50 jaar. Hoem- jetrokkene is, des te lager de ?n- :e uitkering. Wel kan eventueede delijkse vergoeding worden oge- n een eenmalige uitkering. ïiar moet men een goede rede kuien 'eren. Hoe hoog de maandekse "ing is, hangt af van de leeijd Ie betrokkene alsook van de gDt- n zijn bedrijf. De vergoeding vrdt uitgebreid met een extra prnie f1200,— voor elke bij bedrijbe- png gerooide hectare appel- of oomgaard. iërs met een relatief groot be-jjf wanneer zij hun bedrijf beëidi- Dog een aardige uitkering kunen >eren, maar voor de overige a*a- is de uitkering bepaald geen ét- vanneer zij geen andere bestaas- vinden, is de eenmalige uitkéng ?lijks toereikend, ook niet waneer de maandelijkse uitkering (vsië- van ƒ140,- tot ƒ233,-) bij wedt O "U11^ 7=J,iri?.?nt "J"1 het bejaarcen- .Zanglust - dat in wijkgebiuw „emaakt, bleek, dat in „Moèn- een zangkoor bestaat, dat cbze eveneens draagt. eeft thans een nieuwe naam ge en wel „Vreugd door zang". wJY eden en wel lr> het encentrum „Groot-Engendaal" TovaerTaterNadere gegeVens f' tnkele stemmen kunnen aan j door zang" worden toegevoegd. ^Z°r-^Xrno^heeft is welkom el- te hal( twee in het 'adedverSadertag van de VPRO, av=imaart as- moeten nieuwe rdigden gekozen worden voor de hAerln dn J. A. de Koning, •kfe.h" ,?avensl°°t stellen zich kiesbaar. Kandidaat zijn gesteld Veltman uit Bilthoven, mevrouw ?™an|;Schurink uit Utrecht en Mensontdes uit Bilthoven. vnrdtaher.ing' dle om 20'00 uur wn,, programma-beleid van oepvereniging ter discussie ge- ifïerl' 9 UUr' Zal aan het ,an dj U°PJ Vm vlees Plaats ian de houders van gele kaar- ummerd van 1 tot en met m erd van w fVan griize kaarten' erd van 1 tot en met 66. gpunten uit „The Messiah" Handel met Heien Watts> nhn ÏE'r.' 'Tol,n 'Vakcfield Havis Quirk Gisteravond kwam de gemeenteraad on- Ider voorzitterschap van de burgemeester j-; bijeen, teneinde de ondervolgende agen- |da te behandelen. Bericht van verhin- I dering was binnengekomen van het IVVD raadslid, mevrouw G. Alting-Am- Ibrosius. De notulen van de vergadering [van 20 januari en 17 februari 1.1. wer- Iden goedgekeurd. [2. Ingekomen stukken. Brieven d.d. 18 oktober 1971 en 6 de- F cember 1971 van drs. G. S. de Hoog in- Izake bespuiting van bermen en trottoirs, I met voorstel adressant conform de ter linzage gelegde concept-brief te berich- Iten. Aldus besloten. I Mevrouw T. Walma v. d. Molen-De f Vries (D'66) deed naar aanleiding van de concept-brief het voorstel een proef [zoals o.m. in Baarn wordt gedaan, één Jjaar in het geheel niet te spuiten. Zij vroeg wat de reële schade daarvan zou 1 kunnen zijn. De wethouder van open- [bare werken, mevrouw M. Walter-v. d. f Togt vond zich niet deskundig genoeg I om hierop te antwoorden. Haar privé- mening was, dat het laten groeien van i onkruid tussen trottoirtegels, (de ber- I men worden gemaaid, de trottoirs be- spoten), een vies gezicht was. Boven- I dien merkte zij op dat het onkruid de I tegels omhoog werkte. Zij nam aan dat I veel burgers haar standpunt delen. I b. Brief d.d. 3 februari 1972 van de We- I reldwinkel Soest, inzake het laten rij- I den van een speciale bus door de ge- meente ten behoeve van de marktbezoe- kers, met voorstel te antwoorden con- I form de brief van burgemeester en wet- houders, d.d. 31 januari 1972, afdeling I, f nummer 5572. j Conform besloten. I De heer K. Levinga (PAK) vond het antwoord wel wat kort en meende dat j een afwijzing niet alleen mocht berus ten op financiële consequenties. Het marktbezoek diende zijnsinziens gestimu- leerd te worden. Gelukkig was hij met de toevoeging aan het antwoord, dat de kwestie bekeken zal worden in het ka der van het onderzoek dat loopt voor het openbaar vervoer in Soest. De heer H. Jonker (D'66) deelde de me ning van de heer Levinga en wees erop dat van uit het Veen, de markt nauwe lijks te bereiken was. Hij verzocht in I het gemeentelijke voorlichtingsblad een artikel te wijden aan de busroutes en de vertrektijden. Wethouder J. Ebbers deelde mee dat het resultaat van het onderzoek medio mei verwacht kan worden. c. Brief d.d. 24 november 1971 van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond, alsmede de brief van 16 februari 1972, afdeling I, nummer 5867 van burge meester en wethouders, met voorstel deze brieven voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. d. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 1 e. Brief d.d. 10 februari 1972 van de heer mr. H. H. Houtman, inzake ver lenging voorbereidingsbesluiten, met het voorstel te antwoorden overeenkomstig de ter inzage liggende concept-brief. Conform besloten. DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST TELEFOON 02155-3991 SHOWROOM Geopend dagelijks van 9 tot 6 uur. Zaterdags van 10 tot 5 uur. 3. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen: a. in het bestemminsplan Klaarwater aan de N.V. Bouwmaatschappij W. Uy- land B.M.U.; Conform besloten. De fractie van het PAK kreeg de aan tekening dat zij tegen stemde. De heer P. Pieren van deze fractie vroeg bestu dering van de mogelijkheid gronden in erfpacht te geven. Deze toezegging kreeg hij van mevrouw Walter, die op merkte dat het probleem zat In het feit dat „het geld in de grond bleef steken", wat weer nare financiële consequenties had. b. aan de Birkstraat aan N.V. Carpet Center; Conform besloten. c. aan de Weegbreestraat hoek Varen- straat aan mevrouw H. Zweers-Brink; Conform besloten. Het volledige grafische werk 'n nieuwe odukties in BOEKHANDEL J Tevens 'n nieuwe collectie losse reprodukties in onze zaak. G.J. WESSELS Soes»rt*ig**ra«t 53-teL 2419 SOEST bar gezellig Telefoon 02155-8252 Bij dit voorstel behoorde een brief van de heer Hille en mede-bewoners van de Valeriaanstraat, die zich niet gelukkig voelden met de gevolgde procedure. De heer H. Jonker (D'66) onderstreepte deze gevoelens en meende dat er geen rekening was gehouden met de ver wachtingen van de bewoners. Van be loofde inspraak was naar zijn mening niet veel terecht gekomen. Overigens was hij, evenals de heren M. van Ee (VVD), D. Hoekstra(Prot. Chr.) en P. Pieren (PAK) wel gelukkig dat er een apotheek kwam. Mevrouw Walter meende dat hier het woord inspraak anders geïnterpreteerd moest worden. De bewoners hebben in april '71 inspraak gehad en toen ging men akkoord het terrein een bijzondere wijkbestemming te geven. Getracht was, door middel van advertenties in vak bladen, een horeca-bedrijf hiervoor te interesseren, maar daar dat niets had opgeleverd, was men blij iemand ge vonden te hebben, die daar de alom gewenste apotheek wilde bouwen. Zij vond dat dat ook een bijzondere wijkbestemming was. Op een vraag van de heer Pieren, of uit de omwonenden andere initiatieven naar voren waren gekomen, moest zij ontkennend ant woorden. d. aan de Industrieweg aan het R.K. Kerkbestuur van de Parochie van Maria Onbevlekt Ontvangen; Conform besloten. e. aan de Koningsweg aan de Stichting Donarium te Amsterdam. Conform besloten. 4. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de Provinciale Utrechtse Electriciteits Maatschappij voor het leggen, hebben en onderhou den van een hoogspanningskabel, gele gen in Colenso. Conform besloten. 5. Voorstel tot het verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van: a. het wijzigen van benzine-installatie op/in het perceel Van Weedestraat 70; Conform besloten. b. een inrichting voor het opslaan van butagasflessen voor kampeerdoeleinden op/in het perceel Birkstraat 118; Conform besloten. c. een inrichting voor het bouwen van ovens op/in het perceel Laanstraat 54. Conform besloten. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een bandrecorder ten behoeve van de openbare school voor gewoon lager on derwijs aan de Molenstraat, alhier. Conform besloten. 7. Voorstel tot het onttrekken van weg nr. 78 (Boslaan) aan het openbaar ver keer. Conform besloten. 8. Voorstel tot het onttrekken van een gedeelte van de Kostverlorenweg aan het openbaar verkeer. Conform besloten. 9. Voorstel tot vaststelling van de Ver ordening Ziektekosten na beëindiging dienstverband. Conform besloten. 10. Voorstel tot wijziging van het Kle- dingreglement. Conform besloten. 11. Voorstel tot wijziging van de Bezol digingsverordening 1971 en het ver strekken van uitkeringen-ineens. Conform besloten. 12. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen: a. aan de Klein Engendaalweg van mej. G. Tensen te Hilversum; Conform besloten. b. aan de Molenstraat van de erven A. N. van Mill-Stork; Conform besloten. Tja, wat wil je? Stereo is fijn. Stereo is goed. Stereo is: met je vingers meeknippen naast 'one of the boys of the band'. Stereo is óók: plaatsnemen tussen diep donker gestreken concert- bassen. Stereo geeft je immers 2 volle dimensies. Stereo geeft je 1000 x méér luistergenot van je favoriete muziek. Kom die maar eens beluis teren in de studio's van Enkele namen? Sony - Dual - B O - Kenwood - Akai - Thorens - Kef - Dynaco - Philips - Grundig - Garrard. Sorry, het is te veel om op te noemen. STEENHOFFSTRAAT 15 TELEFOON 2132 c. aan de Bosstraat van P. van Weelden; Conform besloten. d. aan het Weteringpad van J. Zegge- laar; Conform besloten. e. aan de Nieuweweg van mevrouw S. J. Spreij-van Ghesel Grothe; Conform besloten. f. aan de Kolonieweg van de erven C. van Doorn; Conform besloten. g. aan de Klein Engendaalweg van J. A. Verlaan. Conform besloten. 13. Voorstel tot het aankopen van een houten noodgebouw voor de uitbreiding van hoofdbureau van politie te Soest. In ongekend felle bewoondingen verzette de heer W. Blaauw zich tegen dit voor stel. Hij kreeg bij de stemming, die later volgde, steun van zijn fractiegenoten van de WD, de fractie van D '66 en de heer Storimans van de KVP. Met 17 tegen 7 werd het voorstel van het colle- echter aangenomen, waardoor het café-„Centraal" gesloopt zal worden om ruimte te maken voor een noodlokaal ten behoeve van de politie. De heer Blaauw ging in zijn betoog terug naar de raadsvergadering van april 197L „Reeds toen heb ik in de financiële commissie ernstige bezwaren gehad te gen de aankoop van dit pand. Dat ik niet de enige was, bleek uit het voor behoud van drie leden", aldus de heer Blaauw. Hij was daar in de raadsvergadering nog eens op teruggekomen, maar uiteindelijk gezwicht dankzij het betoog van de bur gemeester. De burgemeester had toen gezegd, dat het café een uitkomst kon bieden voor het politiebureau. Het zou daarvoor kun nen dienen. De heer Blaauw had daarop gezegd, dat hem ondanks dat toch een benauwd ge voel bekroop, omdat er lapmiddelen moeten worden aangewend, die in de krappe financiering van de gemeente behoorlijk gaan oplopen, wellicht in de miljoenen „Ik zal mijn stem niet onthou den", had hij toen gezegd, „maar vast staat dat de gekozen oplossing bijzonder veel geld zal gaan kosten". „En nu, geacht college, gaan we dit zo dure maar toch goed bevonden onder dak afbreken". De heer Blaauw zei nu tag eens te horen welke ambtenaren gezegd hebben, dat het pand geschikt was, „want u wilt mij toch niet vertel len, dat dit niet serieus bekeken is. Als die ambtenaren nu tot de tegenoverge stelde conclusie komen, mogen zij dan wel bekwaam genoeg worden geacht voor dit soort zaken? Volgens mij is hier aanzienlijk geblunderd en bent u verkeerd voorgelicht", aldus de heer Blaauw, die verder ging: „Of heeft het college soms helemaal geen onderzoek naar de geschiktheid tot verbouwen la ten houden?" Ook vroeg hij zich af of de hoofdin specteur van politie wel geraadpleegd was. „Waarom heeft deze destijds geen nota geschreven over het ja of nee van dit pand". De nota was er inmiddels wel gekomen en hij constateerde dat het nu weinig had gekost om een ongeschikt- verklaring uit te spreken. ELECTROTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, drogers, afwasautomaten, koelkasten en*. O.a.: Miele, Siemens, Zanussï, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat ^20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 De heer Blaauw vroeg zich af, of er soms sprake was van een niet te accep teren interne communicatiestoornis van de bovenste plank was geweest, „of heeft men volledig gefaald tijdens de voorbereidende werkzaamheden over de aankoop van dit pand. Deze nota had u moeten laten maken vóór tot aankoop moest worden besloten. Is men niet wat te lichtzinnig te werk gegaan?" De heer Blaauw maakte daarna de op merking dat raadsleden, die in hun vrije tijd werken, geen tijd hebben om hier dagen aan te besteden en voor een groot deel afgaan op de van gemeentewege verstrekte informatie. Releverend aan een opmerking van de wethouder mevrouw Walter-v. d. Togt, tijdens de commissievergadering van Amsterdamsestraatweg 42 Baarn - Telefoon 02154-2576 GROENEVELD BURGER KALFSGEHAKT MET GROENTE EN AARDAPPELEN ƒ5,50 EXPRESSO KOFFIE van 's mor gen 7.00 u. tot 's avonds 23.00 n. Keuken open van 10.00 u. 's mor gens tot 21.00 uur 's avonds. ZAAL MET OPEN HAARD BESCHIKBAAR VOOR BRUI LOFTEN, PARTIJEN, RECEP TIES en VERENIGINGEN. openbare werken, dat niet verwacht werd dat het korps zich zo explosief zou uitbreiden, wees de heer Blaauw de voorzitter op een ernstige onzorgvuldig heid. „Uit een u toegezonden brief d.d. 7 april 1971, blijkt de uitbreiding van het politiekorps. Met de eerste oogopslag kunt U zien, dat deze brief in uw bezit was vóór het bewuste pand was aange kocht". Na aandacht besteed te hebben aan de noodzakelijk geachte centralisatie van het politie-apparaat, de prognose over de uitbreiding 'van Soest, zei hij: „Reeds jaren geleden had u kunnen en moeten onderkennen, dat inharent aan de groei ook het politiekorps, alsmede het ge meentelijke apparaat zou groeien en dus meer ruimte moest hebben". Naar zijn mening had de gemeente maatregelen moeten treffen „maar kennelijk wil de gemeente niet vooruit denken en volgt de ene noodoplossing op de andere". Na gewezen te hebben op het feit dat er beter een sterk, doeltreffend kantoor gebouw gebouwd had kunnen worden, waarna ook de verkeerssituatie nog ter sprake kwam, stelde de heer Blaauw: „Ik ben bank dat er hier te lichtvaardig met gemeenschapsgelden wordt omge sprongen. Ik hoop", zo besloot hij zijn betoog, „dat de raad, maar vooral het college aan het denken gezet is om geza menlijk een betere oplossing te kiezen, dan die welke voor ons ligt. De vele ad hesiebetuigingen vanuit de Soester be volking hebben mij ertoe gedreven hier zo uitgebreid op in te gaan, om u van mijn standpunt, dat door vele Soeste- naren wordt gedeeld, in kennis te stel len. Zo u het niet kunt delen, ga dan door met het weggooien van bijna een half miljoen, dat de bevolking op moet brengen en u zult niet alleen in de ko mende tijd hun reacties merken, maar ook in de toekomst, bij de volgende noodoplossingen, die veel geld gaan ver gen". De heer H. Jonker (D '66) sloot zich hierbij aan en vroeg of er geen kosteq- begroting was gemaakt voor het op knappen van het gebouw. In zijn antwoord ging de burgemeester nog verder terug dan de heer Blaauw. „Reeds 15 jaar geleden werd gesproken over sanering van de omgeving'van het station Soestdijk. Bij deze gedachte is het noodzakelijk grond te verwerven en zo is het huidige politiebureau en enige huizen aan de Spoorstraat aangekocht". Wat betreft de aankoop van café Cen traal zei de burgemeester, dat het meest geschikte moment kwam, toen de heer Verkerk te kennen gaf zijn bedrijf te willen stoppen. „Wachten tot er een nieuwe eigenaar is, maakt het op den duur alleen maar moeilijker en kost baarder". De burgemeester zette daarna uiteen dat er wel degelijk gedacht was dat het café te gebruiken zou zijn. In die tijd was echter, onverwacht, de grote uitbreiding van het korps gekomen, waarop men be slist niet gerekend had. Daarop was het advies van gemeentewerken gekomen het pand te slopen. „U kunt ons verwijten, dat wij niet hebben ingezien dat verbou wen duurder wordt in verhouding tot het plaatsen van een prefab-lokaal". De realiteit had het college echter -doen besluiten te kiezen voor het noodlokaal. Het schermen met het halve miljoen vond hij niet juist. „Gesaneerde grond wordt maatschappelijk gebruikt en brengt maatschappelijke rente op", zei de burgemeester, die het spijtig vond dat men nog niet aan nieuwbouw toe is. Overigens kon hij zich voorstellen dat men zich teleurgesteld voelde. Nadat de heer P. Pieren (PAK), de heren G. Oldenboom en C. Verheus (Prot. Chr.) en de heer J. v. Poppelen (KVP) te ken nen gegeven hadden het met het voor stel eens te zijn, vroegen zowel de heer M. v. Ee als de heer Jonker of deze uit breiding met het noodlokaal voor de komende jaren voldoende zou zijn. De heer Van Poppelen tekende daarbij aan, dat de burgerij er recht op heeft te weten dat het bedrag niet alleen betrek king heeft op het gebouw, maar dat het te maken heeft met het totale aankoop beleid. Het leek hem noodzakelijk dui delijk te maken hoe zo'n groot, bedrag tot stand komt, welke factoren daarbij een rol spelen. Hij was van mening dat er niet gestreefd moet worden naar decentralisatie, wat zeer in-efficiënt werkt. Bovendien meende hij dat bet te plaatsen noodgebouw, mits goed on derhouden, beslist nog wel een flinke waarde zou behouden. In tweede instantie zei de heer Blaauw het betoog van de burgemeester vrij zwak te vinden, waarin om de kwesiie heen gemanoeuvreerd was. Hij bleef te gen de gang van zaken ernstige bezwa ren hebben en gaf te kennen tegen te zullen stemmen. Nadat de burgemeester gezegd had, dat het lokaal voor 6 a 7 jaar voldoende ruimte zou bieden, waarna er rekening mee gehouden mag worden dat dan het 't nieuwe politiebureau gebouwd zou zijn en nadat mevrouw Walter had opge merkt dat vorig jaar de commissie van openbare werken zijn medewerking voor de aankoop had verleend, kwam het tot de stemming, met als resultaat dat het café gesloopt zal worden. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het gedeeltelijk verharden van een binnenterrein aan de Nachtegaal weg. Conform besloten. De heer P. Grift (PAK) vroeg en kreeg de toezegging dat de verkeerssituatie bij het te verharden terrein aan de Nachtegaalweg, nauwlettend in het oog zal worden gehouden. De wet houder, mevrouw Walter, was het met. hem eens, dat de leerlingen voor de kleuterschool niet persé met de auto tot bij het hek van de school gebracht hoeven te worden. De moeilijke situa ties die ontstaan bij het verlaten van de oprit, zijn duidelijk. De heer Grift pleit te voor afsluiting. 15. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor de Stichting van een kleuterschool in de wijk Klaarwater, alsmede het beschik baar stellen van een krediét voor de bouw van die school. Conform besloten. 16. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot het betalen van rente met betrekking tot een aangegane koop overeenkomst met: a. mejuffrouw G. Tensen; Conform besloten. b. P. van Weelden; Conform besloten. c. J. Zeggelaar; Conform besloten. d. mevrouw S. J. Spreij-van Ghesel Grothe; Conform besloten. e. de erven C. van Doorn; Conform besloten. f. J. A. Verlaan. Conform besloten. 17. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tot onteigening tegen een aantal eigenaren van gronden, gele gen in het bestemmingsplan Klaarwater. Conform besloten. 18. Voorstel tot inbreng en uitneming van gronden van het grondbedrijf. Conform besloten. 19. Voorstel tot het aanpassen van de kredieten voor het bouwrijpmaken van de diverse secties van het plan „Klaar water". Conform besloten. 20. Voorstel tot wijziging van het be sluit tot stichting van een openbare school voor gewoon lager onderwijs en een openbare kleuterschool in de wijk Klaarwater. Conform besloten. 21. Voorstel omtrent straatnaamgeving in de wijk Soest-Zuid (zie agendapunt 13 van de raadsvergadering van 17 fe bruari 1972). Na enige discussie werd tot stemming besloten, waarbij de wethouder, mevr. VERWARMINGSBEDRIJF Het adres voor een goede op gas gestookte CENTRALE VERWARMING. Hartweg 58 Soest Telef. 02155-4332 Walter, en de heren Van Ee en Blaauw van de WD, zich van stemming ont hielden. Met 13 tegen 8 werd besloten de naam Sleedoornweg niet in te voeren. Voor dat gedeelte van de weg blijft de naam Oude Utrechtseweg gehandhaafd. Mevr. T. Walma v. d. Molen-De Vries vroeg in dit verband om een betere verlichting van de straatnaambordjes in het Veen en de heer Blaauw wilde graag ten spoedigst op de hoogte ge steld worden van c-en eventuele straat- naarverandering (Van Maarenstraat) in Soesterberg. 22. Voorstel tot he beschikbaar stellen van een krediet voor het vervaardigen van een schetsplan voor een school voor bijzonder buitengewoon onderwijs, uitgaande van het Van Arkel-Instituut Conform besloten. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een zevenklassige school met gymnastieklo kaal voor bijzonder buitengewoon on derwijs, uitgaande van het Van Arkel- Instituut. Conform besloten. 24. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het be stuur van de stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor de stichting van een school voor g.l.o. in de wijk Klaarwater, alsmede het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van die school. Conform besloten. 25. Voorstel tot het onttrekken van een gedeelte van de Maatweg aan het open baar verkeer. Gezien alle in de commissies gevoerde discussies, stelde mevr. Walter voor het voorstel aan te houden. De heren M. v. Ee (VVD) en P. Grift (PAK) betuigden hun instemming, de heer M. de Groot was eveneens blij met het aanhouden, maar zag liever dat het veld werd te ruggenomen. Besloten werd dat de kwestie eerst in de agrarische commis sie besproken zal worden en dat de commissie van openbare werken zich ter plaatse gaat oriënteren, waarbij de be langhebbenden gelegenheid krijgen hun bezwaren te verduidelijken. 26. Voorstel tot ruiling van grond, gele gen aan: a. de Nieuweweg, Soester Engweg en in sectie 5 van het bestemmingsplan Klaarwater met W. Groenesteijn; Conform besloten. b. de Klaarwaterweg en nabij de Vrij- heidsweg met Provinciale Utrechtse Electriciteits Maatschappij N.V. Conform besloten. 27. Voorstel tot het benoemen van leden voor het bestuur van de Stichting Li chamelijke Opvoeding en Sport Soest. Bij de stemming voor een vertegen woordiger van de hockeysport, kreeg mevrouw J. M. van Asselt-De Vries 16, mevrouw C. Felix-Schut 7 stemmen. Eén stem was ongeldig. De vertegen woordiger voor de handbalsport, de heer E. A. Hilhorst, werd met algemene stemmen benoemd. 28. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het be stuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoëve van de Insingerschool voor g.l.o., alhier. Conform besloten. 29a. Voorstel tot het instellen van een commissie culturele zaken en het vast stellen van een verordening, regelend» de taak, samenstelling en werkwijze van deze commissie. Conform besloten. Wethouder L. J. Dijkstra gaf nog een kort historisch overzicht en deelde mee, dat het gestelde in artikel 3 sub. 4 kwam te vervallen. Ook had het college geen bezwaar tegen het doorhalen van artikel 8 lid 1, tweede alinea. Op verzoek van mevrouw E. Korthuis- Elion (VVD) wordt aan artikel 1 het woordje „mede" toegevoegd. Zij was het met de wethouder eens dat dit geen enkele juridische betekenis had, maar dat ook daarmede de historie recht ge daan werd. De raad ging hiermede ac- coord. 29b. Voorstel tot het benoemen van le den in de commissie culturele zaken. In de commissie culturele zaken moesten benoemd worden drie raadsleden en vier leden uit de kring van belangstellenden en'of deskundige uit de gemeente. Bij de stemming werden de raadsleden me vrouw E. Korthuis-Elion (21 stemmen) mevrouw T. R. Walma van der Molen- de Vries (D '66) (15 stemmen) en de heer D. Hoekstra (Prot. Chr.) (22 stem men) benoemd. De met zorg, door de werkgroep sa mengestelde voordracht voor leden uit de kring van belangstellenden werd niet gehonoreerd. Uit de derde groepering, de vertegen woordigers van de kunstenaars, werd niemand gekozen. De bedoeling was dui delijk geweest, dat uit ieder van de vier groeperingen, één vertegenwoordiger werd gekozen. Dit kwam er bij de stem ming, zeker tot teleurstelling van velen, niet uit. Gekozen werden de heer K. T. v. d. Schoot (20 stemmen), de heer J. H. Leij- endekker (14 stemmen), de heer H. Tim mer (16 stemmen). Bij een herstemming tussen de dames mevrouw E. Joosten-Eerdmans en me vrouw H. L. C. van Baaren-van Rossum, die beiden bij de eerste stemming 13 stemmen kregen, kreeg mevrouw van Baaren wederom 13 stemmen en me vrouw Joosten 10. Aan de herstemming nam mevrouw v. d. Molen niet deel. Burg. Grothestraat 14 - Soest (Naast Braamhage) Telefoon 7951, b.g.g. 8895

Soester Courant | 1972 | | pagina 3