"TWSMBt HIWIIÜIHÜÜI! <t ^uykjs.» m M. TIJSSEN Gymnastiekleraar R. K. Jager nam afscheid op door gemeente aangeboden receptie Wethouder Dijkstra: „U heeft Soest een royale dienst bewezen" Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Burgerlijke Stand Conny Vink zette met haar show „De Rank" op zijn kop Brandweer in actie tijdens eerste „bos- en heidebrand" van dit seizoen SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING 73? Jaarverslag Amersfoortse kredietbank 1971 Boomfeestdag krijgt prettig vervolg voor de kinderen van de Groen van Prinstererschool Ledenvergadering natuur- beschermingswacht „Eemland" Krabbels van Knelis Rouw- en Trouwkleding Pianohandel W. van Tol Soest Vrijdag 17 maart 1972 „Ik heb in Soest altijd alles gedaan voor het kind", zei de heer Jager in zijn dank woord tijdens de hem door de gemeente aangeboden afscheidsreceptie. „Als ik pogingen in het werk stelde plannen te wijzigen, deed ik dat in het belang van het kind". Hij heeft daarbij altijd het zwakkere kind voor ogen gehad en daardoor soms de grotere, sterkere, over het hoofd gezien. „Soest is lang een achtergebleven gebied geweest. 15 jaar lang stond ik in de kou, buiten gymnastiekles te geven. Het ging nu eenmaal niet anders, onderdak was niet te vinden". Gelukkig is daar nu veel in veranderd en hij dankte daarvoor zeer speciaal de voorzitter van de Sportstichting, de wethouder K. de Haan. „Een sporthal en gymnastieklokalen dat waren 20 jaar geleden luchtkastelen", aldus de heer Jager. De veranderingen komen ten goede aan de jeugd en hij was daarbij om. Hij bracht dank aan de heer Borreman, gemeentewerken en de politie voor de medewerking die hij steeds ondervonden had. Dank bracht hij ook aan wethouder L. Dijkstra, die hem namens het college van b. en w. had toegesproken. De heer Dijkstra vond het een genoegen de scheidende gymnastiekleraar deze meer dan verdiende afscheidsreceptie te mogen aanbieden. „Meer dan 40 jaar bent u doende geweest met lichamelijke opvoeding, sport en zwemonderwijs", zei de heer Dijkstra, „waarvan 24 jaar in de gemeente Soest. U hebt zich ten volle ingezet en Soest een royale dienst bewe zen". Dat hij het daarbij niet altijd iedereen gemakkelijk gemaakt had, vond de heer Dijkstra geen probleem. „U bent altijd duidelijk en rechtuit geweest, als u vond dat het beter kon en daarvan heeft uw omgeving geleerd". Het gemeentebestuur was dankbaar voor de constructieve op- v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestóïjk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. GEBOREN: Eduard Alexander, zoon van J. W. Vermeer en A. C. Redeker. Sylvia Maria, dochter van J. T. H. Korthagen en M. C. Roffelsen. Jo- hanna Maria, dochter van W. G. Hil- horst en A. J. M. Koolloos. Tjerk-Ar- noud, zoon van A. B. M. Smelt en E. C. W. M. van Woerkom. Mariska Hélène, dochter van D van der Zee en J. M. H. Wildschut. Christina There sa Maria, dochter van A. A. Roest en H. H. Ebbenhorst. Rolf Patrick, zoon van J. M. A. Portier en B. Se bek. Stephan Anthonius Eduardus, zoon van A. G. N. van Beusekom en P. J. H. Vrakking. Bastiaan Anne Jozef, zoon van M. H. Weller en G. C. J. Naus. Sancho Lambertus Jozef An- ton, zoon van J. Kers en T. G. A. L. van Gompcl. Antoinette, dochter van I C. W. G. Dorrestein en E. Bonestroo. Marco Aart Vincent, zoon van J. van den Broek en A. G. Ravenhorst. Jeffrey Jay, zoon van J. Joustra en A. M. A. van den Brink. Nico, zoon van B. J. van de Veen en S. W. Bo- nestroo. Manon Inez, dochter van J. I van Waardenburg en P. M. I. Dorre- I stijn. I ONDERTROUWD:: Henricus Nicolaas Feïrus de Windt en Theophila Adriana Thijssen. Lambertus Evcrardus Eps- 1 knmp en Elisabeth Catherina Potiek. I Abram Eliza Blokzijl en Ingrid Wini- fred Udcma. Hermanus Marinus van der Kuilen en Francisca Margaretha van Toor. Willtam Blades Daniël en g Florentine Elisabeth Ronnenbergh. f GETROUWD: Willem Weeda en Jeanna Gout. OVERLEDEN: Hendrikus Johannes Spier, gehuwd met J. G. M. Uiterwaal. Hetty Offerman, gehuwd met B. ■prins. Hcndrika Johanna van Lo- hnizen, gehuwd met M. van Vecren. Elbert van de Kamp. gehuwd met H. G. Kraai kamp. Anna Cornelia Hoefkens, weduwe van J. Deuzing. Martina Maria van Ronij. gehuwd met F. Breu- gelmans. I-Ia'ke Visserman, weduwe van H. de Baat. merkingen van de heer Jager, die de kinderen niet alleen een goede lichaams houding, maar ook een goede geestelijke houding had bijgebracht. „Een harmo nisch mens is alleen mogelijk in een ge zond lichaam" zei de heer Dijkstra, die zijn tospraak besloot met de heer Jager, zijn vrouw en kinderen nog vele geluk kige jaren toe te wensen. Hij bood me vrouw Jager namens de gemeente een boeket bloemen aan en de heer Jager een electrische handzaag. De heer Stoel van de Rijksschool Toe zicht voor het Lager Onderwijs, liet zich verontschuldigen, maar betuigde in een brief, die door de heer Dijkstra werd voorgelezen, zijn dank voor het vele werk dat de heer Jager in het belang van de schoolkinderen gedaan had. Onder de velen die afscheid namen van de heer Jager bevonden zich wethouder K. de Haan. het raadslid mevrouw P. Oranje-Entink, de hoofdinspecteur van politie, de heer H. Scholtmeijer, het oud raadslid mevrouw S. Polet-Musler, ge meentesecretaris de heer H. Borreman, de hoofden van de plaatselijke MAVO's, de gemeentelijke voorlichtingsambtenaar de heer B. v. Os, de heer A. v. d. Broek, hoofd van de plantsoenendienst., de heren Ankone en Kloppenburg, de heren Veraar en Kasandcr van de afdeling on derwijs, de heer Dobben en de opvolger van de heer de Jager, de heer R. Blok. Tot grote verrassing van de scheidende leraar en zijn familie kwam de burge meester hem persoonlijk de hand druk ken, daarmede onderstrepend de dank baarheid van het gemeentebestuur voor het vele werk dat de heer Jager in het belang van de Soester jeugd heeft ge daan. bar gezeliig Telefoon 02155-8252 Woensdagmiddag genoten enkele hon derden kinderen en een tiental ouders van de „Conny Vink-show", die door ziekte van de populaire zangeres in de kerstvakantie moest worden uitgesteld. Maar woensdagmiddag was de in Soest- duinen woonachtige radio- en t.v.-ar- tieste in optima forma aanwezig en maakten binnen enkele minuten volle dig duidelijk waarom haar show door het hele land enorm aanslaat. Zelden zal „De Rank" zo op zijn grondvesten hebben geschud. De in haar kinder schoenen teruggetreden spring in 't veld zorgde in de kortst mogelijke tijd voor een laaiend enthousiasme, dankzij haar Woensdagmiddag om drie uur werd de Vrijwillige Brandweer gealarmeerd voor een brandje aan de Zoom, waar een ilegale vuilnisstortplaats door onbeken de in brand was gestoken, waarna de vlammen waren overgeslagen op het in de directe omgeving staande kurkdroge buntgras. Hoewel veldpolitieman Van Galen zeer snel ter plaatse was, was de omvang van de brand dusdanig, dat de komst- van de brandweer noodzakelijk was. Onder leiding van brandmeester Dasse- laar werd met drie stralen van de ho gedrukspuit het vuur bedwongen. Door de gunstige windrichting kreeg het vuur geen gelegenheid over te slaan naar de naastliggende bebossing en bleef de schade beperkt tot ongeveer driehonderd vierkante meter geblakerde grond. repetoire, dat door een groot deel van de jeugd volledig werd gekend. „De toeteraar" en zijn gevolg zorgde voor een geluidsproductie die de ouders zonder uitzondering de handen voor de oren deden slaan. Na haar luidruchtige entreé, kregen de kinderstemmen en de gehoororganen even gelegenheid tot rust -te komen, misschien beter gezegd weer op klank te komen, door het optreden van het acrobaten-gezin Sonja, Sandra en Ben jamin, die ondanks de te geringe hoogte op het podium in „De Rank" enkele staaltjes van evenwichtskunst lieten zién, waarbij in de zaal een vallende speld hoorbaar was geweest, In de show domineerde natuurlijk Con ny Vink, die met puur vakvrouwschap de enthousiaste zaal op het kookpunt bracht, waarbij haar werken tussen de kleine toehoordertjes in de zaal belang rijk bijdroeg.. Veel te snel naar de zin van de kinderen kwam het slot aan een daverende middag, die onder aus piciën stond van de afdeling Soest van het N.V.V. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 M Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155 - 4832 STEENHOFFSTR 53 TEL 2842 50EST Deze maand is het jaarverslag van de stichting Amersfoortse kredietbank, Femstraat 58 verschenen. Uit dit met zorg uitgevoerde verslag blijkt dat de stichting, naast de vele partikuliere in stellingen die zich bezighouden met het verstrekken van persoonlijke leningen, een belangrijke plaats inneemt. Het werk van de bank wordt in brede kring gewaardeerd en geleidelijk maakt een bredere laag van de bevolking van haar diensten gebruik. Opmerkelijk is het dat personen die éénmaal een le ning bij de bank hebben afgesloten, in zeer veel gevallen tot de vaste cliëntele gaan behoren. In 1971 werd in totaal een bedrag van ƒ5.398.840,— uitbetaald. Gebleken is dat de bestemming van de geleende bedra gen in de loop der jaren is veranderd. Steeds meer worden de geleende gelden gebruikt voor duurzame gebruiksarti kelen in de huishoudelijke sfeer, zoals aankleding van de woning, keukenap paraten, enz.... In Aotaal werden er in 1971 3647 aanvragen behandeld. Deze aanvragen konden in de meeste gevallen (veelal binnen één dag) worden ver werkt. De behandeling is in alle geval len van strikt vertrouwelijke aard. De geringe terugloop van het aantal aanvragen in vergelijking met vorig jaar is een verschijnsel dat zich bij alle ge meentelijke en particuliere instellingen voordoet. De potentiële kredietnemers hebben tengevolge van de verslechterde economische toestand een meer gereser veerde houding aangenomen. Men is dui delijk voorzichtiger geworden met het aanschaffen van duurdere gebruiksarti kelen. Het gemiddelde kredietbedrag is t.o.v. 1970 gestegen. Deze stijging vindt zijn oorzaak in de steeds voortschrijden de' inflatie. Per 31 december had de bank 4.253.750,- onder haar leners uitstaan. Gedurende het jaar 1971 werd voor een bedrag van ƒ4.960.175,- aan aflossingen ontvangen. Naast het verstrekken van kredieten heeft de bank in 1971 belangrijke ne venfuncties uitgeoefend. Met name is een zeer belangrijke groei te constateren geweest t.a.v. het behandelen van schuldsaneringen en schuldbemiddelin gen. Een andere belangrijke taak van de bank is het geven van adviezen en in lichtingen. Talloze keren hebben de des kundigen voorlichting en advies gegeven over gezinsbudgettering, financiering voor de aanleg van verwarming, de aan koop van een huis, enz., zonder dat hier kredietverstrekkingen uit voort kwa men. Deze werkzaamheden vergen zeer veel geld, terwijl de kosten niet, of slechts ten dele, kunnen worden doorbe rekend. De direktie is er in geslaagd een zake lijk verantwoord beleid te voeren dat volledig aan de sociale doelstelling heeft beantwoord. Dit beleid is er bewust op gericht geweest de kredietverstrekking niet te beperken tot de lagere inkomens groepen, maar ook de midden- en hogere klassen te bedienen. Uit de vele positieve reakties en het toenemende aantal cliënten blijkt dat de Amersfoortse kredietbank zich zowel In Amersfoort, als in de overige binnen het rayon liggende gemeenten een zeer goe de naam heeft verworven. Tijdens de openings-festiviteiten van de Floriade in Amsterdam, zullen 36 leer lingen van de Internationale School uit Den Haag, 12 bomen planten. Deze 36 kinderen gaan, in groepjes van drie, deelnemen aan de Nationale Boom feestdag op 29 maart a.s. Per provincie is een plaats uitgezocht, waar een school als gastheer zal optreden voor zo'n groepje. In de provincie Utrecht is dat de Groen van Prinstererschool in Soest. Als tegenprestatie krijgen de kinderen van de zesde klas een gratis toegangs bewijs voor de Floriade. Tijdens hun bezoek aan deze Internationale tentoon stelling, maken zij een rondrit over het tentoonstellingsterrein en de gemeente Soest biedt hen daarna een lunch aan. Dinsdag 28 maart a.s. wordt in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat de algemene ledenvergadering gehouden van de Natuurbeschermingswacht „Eem land". De vergadering begint om 20.00 uur. De volgens het rooster aftredende voor zitter, de heer P. M. Wijsmuller, stelt zich herkiesbaar. Tegenkandidaten kun nen vóór de aanvang van de vergade ring worden ingediend. Na de vergadering zal de penningmees ter van de veréniging, de heer Smooren burg, een kleurenfilm vertonen, ge maakt tijdens zijn verblijf in Californië. Ajje ut ming vraog dan mok zei ge dak ming oge wel effe goed uut hep motte vrieve toeng ik in de kraant laas daat de vaakvureniginge huuze gonge bouwe Zoas ik daat hier noeng neer krabbul is daat heulegaor onjuust, omdaat de vaakvureniginge die huuze nie gaon bouwe. Daat doet ok in dit tiedparruk vaan de doe ut zelle- ver de annemur nog steeds zelluf, maor de drie biemekaor gevoegde vure- niginge hebbe de zaok as ut waore op pepier heulegaor in orde gemaok veur hullie lede. Daat is netuurluk ok aal heul waat weerd. Ik weet nie of daat allenug in ongs darrup gebeurd, daat zukke vure- niginge mekaor wete te vingde om ge- zaomeluk zuk soort zaoke te ontwikkele, maor één ding weet ik wel, zukke zaoke worde deur de minse op de voet gevol- lug, en zorrege der zongder twieful veur daat de vaakvureniginge knaap in de belaangstelling komp te staon. Noeng weet ik nie of daat wel nood- zaokeluk waas, maor ut blief toch un feit daat de leste jaore steeds mingder belaangstelling veur de vaakvureniging kwaam, omdaat heul starruk de ge- daachte leefde daat der zo laangzao- merhaand allus beriekt waas waat meu- geluk waas. Der binne netuurluk minse die nooit tevreeje zalle weze, maor ajje ok maor un bietje je vurstaand gebruuk, daan ken ut haos nie aors, of ontevreeje min se die der noeng nog in ongs land rongdlope, binne daat vaan beroep. Die zalle der heule leve wel ontevreeje blieve. Laote wullie effe eerluk weze, ut jaor hep ok teugesweurdig nog zoon bietje driehongderdzestug daoge. Nog geen vieftug jaor geleje moste wullie vaan die driehongderdzestug daoge der drie- hongderdtien warreke. Die aore vieftug daoge waore de zondaoge, waor wullie vrie op haadde of, zoas Kneliao daat zo meraokuls juust kon zeige, de tied krege om uut te ruste. En noeng warreke wullie nog maor net tweehiongderddertug daoge vaan ut jaor. Ajje der baan ok nog effe an wil denke daat ut vieftug jaor geleje ok heulegaor niks bezongders waas as ie- maand twaolluf of meer ure mos warre ke, daan leert un heul klein rekesom- metje ongs daat der vreuger zoon bietje zeuveendartughongderd ure gewarruk mos worde en daat binne der teuges- woordug nog maor net aachtienhong- derd, ofwel de helluft. Der zalle noeng wel minse zeige: „Kne lis daat gao jie toch nie op de rekening vaan de vaakvureniginge zette, waant daat is soosiejaole veuruutgaang, die haad vaanzelluf gekomme". Maor die minse mot ik daan hierbie un bietje teleurstelle. Waant der zaal messchien wel waat vuraanderd weze, ok als de vaakvureniginge der nie ge- wees waore, maor veur ming staot vaast daat ut meeste an die vurenigin- ge te daanke is. Bie ming is de zon nog steeds de enugge die, zongder daat wul lie der waat an kenne doen, vaanzelluf opkomp. Maor ok an de vaakvureniging kleeft un „maor". Waant daat zullie die huuze zo mooi veur mekaor gebrocht hebbe, is netuurluk groots, maor ik vraog ming of wie of daor in zalle komme te woene. Nie de man die met warreke alleen an zun geld jnot komme, waant ik neem an daat die vaakvureniginge ok wel wete daat de meeste vaan hullie lede uutbetaold worde an de haand vaan tabbelle, die in de meeste gevaalle binne saomegevaat in de CeeAaOo'l, drie letturs die mitmekaor net zo be kend as V D en C A saome. Noeng hoef jie geen groot ekonoom te weze om uut te kenne rekene hoe of ie- maand zaal motte gaon leve as hie un huus koop daat zoon bietje zeuvetug gulde in de week gaot koste. Nie alle nug die zeuvetug gulde, maor der kom me, ajje zelluf un huus hep, nog wel waat koste bie. Eerluk gezeit zie ik ut nie heulegaor zitte. Daorom vraog ik ming of: „Haadde der betur nie waat kleinere huuze gebouwd kenne worde' Nie mit zes kaomurs maor beveurbeeld mit vier, daan zouw de pries ok un heul stukkie laoger kenne worde en daan begint ut derop te lieke daat ut veur 'de lede vaan de vaakvureniginge waat zouw kenne worde". Of ut mot zo weze, daat die vaakvure niginge der veur kenne zorrege daat ellek lid, daat zelluf un huus wil kope, un paor rooie rugge wint in de staots- loterie of de voetbaaltoto. Zullie kenne aal zon hoop, messchien komp daat ok nog wel is vermekaor. Zolaang zalle de meeste lede wel waachte schaat ik. %S> S^S> <5^§S£> <5^3 Een trouwpartij zalen van 25 tot 150 personen Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen 8g8S3838%g8g£ Vredehofstraat 6 - Tel. 2525 Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 BURG. GROTHESTRAAT 20 - TEL. 2968 Voor: Inkoop - Verkoop - Onderhond etc.

Soester Courant | 1972 | | pagina 9