5 VERBETERINGS KREDIETEN Zondagvoetbal S.0. Soest junioren-b op toernooi S.V.V. heren op het nippertje gelijk tegen V.V.A. Dreigende degradatie drukte stempel op wedstrijd Stichting Bentinck Fonds voor de radio S.O. Soest en V.V.Z.A. scoorden niet Laatste thuiswedstrijd van dit seizoen opnieuw tegenvaller S.E.C!.-zaterdag liet Lopik hele winst mee naar huis nemen (1-2) Lroen-witton vergaten opnieuw in bikkelhard duel hun hersens te gebruiken Red Stars dames pas in slotfase naar winst Er wordt met verlangen op de „uitgestelde" Soester trimbaan gewacht worden vlot en coulant verstrekt door de BONDSSPAARBANK HORLOGES JUWELIER HORLOGER SQESTOUK REMBRANDTLAAN18 - TEL 02155-4785 Het junioren-B elftal van de S.O. Soest neemt a.s. zaterdag deel aan een toer nooi in Den Dolder, op het terrein van het Rijksjongensinfcrnaat Den Engh. Gespeeld moet worden tegen het elftal van het internaat, tegen een elftal van DOS '01 uit. Utrecht en tegen een elftal van het Rijksjongensinternaat uit Ame- rongen. De wedstrijden beglnrren om half twee. Heren SVV 3 verliezen met 2-1. Heren SVV 4 winnen met 0-3. Het derde herenteam zag geen kans om van Limvio te winnen. De setstanden waren 15-10, 15-10 en 12-15. Het vierde herenteam won op zeer goede wijze van het zwakkere Voleem. Vooral in de eerste en derde set was de tegenstand zeer gering. Setstanden wa ren 4-15, 9-15 en 4-15. Jongcnsjcugd B verliest. IMcisjcsjcugd wint. Het meisjesteam van SVV wist Olympia B te verslaan met 15-11 en 15-13. Jongensjeugd B had het niet makkelijk. Zij moesten aantreden tegen Olympia C. De eerste set wisten de SVVers te win nen met 15-13. De beide volgende sets verloren ze met 8-15 en 9-15. CDN 2-SEC 2 1-2. Opnieuw hebben de SEC-reserves be wezen uit het goede hout gesneden te zijn. In de uitwedstrijd tegen de reser ves van het aan de top van de 2e klasse KNVB staande, CDN uit Driebergen, werd volkomen met 2-1 gewonnen. De eerste 40 minuten was het een ge lijk opgaande wedstrijd met SEC iets meer in de aanval. Aanvoerder D. van Woudenberg gaf door een geweldige in zet zijn mannen het voorbeeld en was ook de voorbereider van het eerste doelpunt. In de 43e minuut gaf hij een verre dieptepass waarop W. van Vrlzen doorliep en prachtig doelpuntte. 0-1. Keeper Van der Vaart hield op ver dienstelijke wijze zijn doel schoon. Hij werd zeer goed bijgestaan door Ries Dorrestein en Peter Huizinga. De rust hrak aan met een 1-0 voorsprong voor de Soestenaren. Even na rust een doelpunt van Van Velzen, dit werd echter wegens ver meend buitenspel afgekeurd. Bij een SEC-uitval was het P. Huizinga die goed meekwam. Zijn schot werd eerst door de CDN-keeper gekeerd, maar in tweede instantie was het raak en SEC leidde met 0-2. Enkele minuten later was het CDN, dat na een vrije trap scoorde 1-2. Hier bleef het bij. Het eerste herenteam heeft in een bij zonder spannende wedstrijd gelijk ge speeld tegen het Amersfoortse WA 2. Het werd een wedstrijd op leven en dood, daar er nog steeds kans is op de gradatie voor beide teams. Nadat WA 2 in het begin van de eerste set vlot van start was gegaan en al snel een 0-4 voorsprong had opgebouwd kwamen de Soester heren terug en wis ten deze eerste set met 15-5 verdiend te winnen. In de tweede set lukte het bij de SVV ers niet meer zo gemakkelijk. De heren van WA kregen meer en meer vat op het spel en nadat de coach de spelers nog probeerde op te peppen via enkele time-outs, moesten de SWers deze set laten gaan met 6-15. Ook in de derde set kwam er geen har de aanval uit. De tegenstander zag kans ook deze set overtuigend te winnen met 7-15. In de vierde set kwamen de heren van SW weer terug en na enkele benau wende situaties wisten de heren deze set toch te winnen en daardoor tot een gelijkspel te komen. Dames SVV 1 kwamen tegen Cito niet tot winst. Het eerste damesteam kon de wedstrijd tegen het uit Zeist komende Cito niet in winst omzetten. In een gelijkopgaan- de strijd, in een zeer aantrekkelijke wedstrijd, verloren de Soester dames met 0-3. In de eerste _.set zat er eigenlijk geen winst in voor SVV. Cito ging snel van start en had spoedig een onoverbrugba re voorsprong. Al konden de dames te gen het einde van deze eerste set nog veel punten scoren, ze verloren de set met 9-15. In -de tweede set ging het ge lijk op. SVV bouwde een voorsprong op die door Cito kon worden overbrugd en nog net in winst kon worden omgezet. De setstand werd 12-15. Ook in de derde set zat het er in een groot gedeelte van dè set in dat SVV een kans had maar ook ditmaal lukte het weer niet. Dames SVV 2 winnen met 3-0 van Hui zen. Het tweede damesteam won verdiend met 3-0 van een niet zo sterk spelend Huizen. Vooral in de eerste en tweede ste kwamen de dames vrijwel niet in moeilijkheden en was de winst gemak kelijk te behalen. De eerste sets werden gewonnen met 15-8 en 15-6. De tegenstandster verweerde zich in de derde set goed en SVV had toch wel enige moeite om deze set in winst om te zetten. Het werd een 15-13 overwin ning. Andere damesteams kwamen ook tot goede prestaties. Van de andere damesteams van de Soes ter Volleybalvereniging die in het veld moesten komen bracht SW 3 het er het beste af. Dit damesteam won twee keer met 3-0. Eerste werd op donderdag BG SV 2 verslagen. Setstanden resp. 15-13, 15-1 en 15-7. Zaterdag moesten de dames tegen Vo leem. Vooral de laatste set verliep zon der noemenswaardige tegenstand. Set standen waren hier 15-9, 15-8 en 15-10. Dames SVV 4 wisten Limvio 2 met 1-2 te verslaan. Dit was een gelijkop- gaande strijd tussen twee teams van ongeveer gelijk kaliber. Setstanden wer den 12-15, 15-10 en 11-15. Dames SVV 5 verloren met 3-0 van Foxboro dat een te sterke tegenstand ster bleek. Setstanden waren 15-9, 15-10 en 15-7. Dames SVV 7 wisten de tweede set te winnen van WH 2 met 17-15. Ande re setstanden waren 2-15 en 5-15. Progamma voor de komende week: Donderdag Soest: Dames SW 6-WH 3. Heren WH 2-SVV 5 en SVV 2-Spirit 3. Meisjes SW-Olympia C. Vrijdag Ermelo: Dames SVV 2-OMS. Vrijdag Hilversum: Hei'en Huizen-SW 1. Zaterdag Culemborg: Dames Shot-SVV 1 Zaterdag Amersfoort: Vios 3-SVV 2. Donderdag 23 maart a.s. wordt in AVRO's sportjournaal aandacht besteed aan het doel en de opzet van de Stich ting Bentinck Fonds. De bekende sportcommentator Dick van Rijn heeft daarover een interview met de waarnemend voorzitter van de Stich ting, de heer B. J. van Os. De uitzending heeft plaats tussen 12.30 en 13.00 uur. De blauwwitten van de Bosstraat hebben hun laatste kans, om dit seizoen voor eigen publiek dan eindelek eens te laten zien wat voetballen is, tegen het Amers foortse V.V.Z.A. met een onvoldoende eerste en een twijfelachtige tweede helft, ongebruikt gelaten. Het schitterende voorjaarsweer had veel bezoekers naar het veld gelokt, die echter bepaald geen waar voor hun geld kregen. De Amersfoortse Zebra's drukten zeker in het begin van de sportieve wed strijd hun stempel op het duel. In de eerste minuut kroop Soest al door het oog van de naald toen bij een snelle uitval een vrije schop werd veroorzaakt die door de Amersfoorters snel werd ge nomen maar door Egbert van Tienen tot corner kon worden verwerkt. Met de driemans voorhoede, die onvol doende vanuit het middenveld werd ge steund, ging Soest wel in de aanval, maar vooral Jan Paauw kwam van alles tekort om de Amersfoortse verdediging te verontrusten. Slechts Lex Demmers kon met zijn acties nog wat verwarring stichten. Na een kwartier kreeg WZA opnieuw de kans om de score te openen, maar oog in oog met Van Thienen wachtte de middenvoor te lang, zodat de toesnellen de Robert Westbroek tussen beide kon komen. Pas in de 20e minuut kreeg Soest de eerste reële kans op een treffer bij een solo van middenvelder Ernst Brandes. Na een half uur zorgde Lex Demmers vanaf de rechtervleugel voor een prachtige voorzet maar er was nie- mand om die af te ronden. Beide teams i deden niets voor elkaar onder in het missen van kansen en met de 0-0 stand kwam de rust, na een tamme partij voetbal. Trainer J. Zwartkruis heeft in die rust kennelijk wel wat harde woorden tegen zijn spelers gesproken, want direct na het fluitsignaal trok men duidelijk ener gieker op het Amersfoortse doel af, waarbij de middenlinie duidelijk sterker meer naar voren kwam, waarbij vooral Ernst Brandes zich verdienstelijk maak te. Soest kreeg een licht overwicht, wat re sulteerde in schoten van Dick en Jan Dorrestein, maar de schoten gingen of over of konden door de doelman wor den gestopt. Dick Dorrestein verliet het veld voor hem kwam Paul Dorrestein in de ploeg, die direct voor levensgevaar lijke situaties voor het Amersofortse doet zorgde. Uit een van die door „kanon" Dorrestein ontstane situaties kreeg Bran des een goede kans op de openingstref fer, maar opnieuw ging het schot over. Halverwege de tweede helft was het op nieuw Paul Dorrestein, die op rechts goed doorging, de goed mee naar voren gekomen Robert Westbroek op maat bediende, die zijn schot in de handen van de keeper zag belandden. WZA, dat het in de tweede helft dui delijk moeilijk had met de stormachig» Soester aanvallen, kreeg nu nog door snelle uitvallen kansen op een doelpunt, maar de blauwwitte defensie hield met kunst- en vliegwerk de boel hermetisch gesloten. Met nog 15 minuten te spelen werd de tegenvallende Jan Paauw ver vangen door Dijkman. De Amersfoorters kregen in de laatste fase van de strijd nog een mooie kans maar het schot ging rakelings langs de paal. Goed werk van Lex Demmers zorgde in de laatste minuten bijna nog voor een Soester treffer, maar de schitterend voorgetrokken bal werd door iedereen gemist. Met een 0-0 stand kwam het einde aan een sportieve maar oninteressante wed strijd, die opnieuw duidelijk maakte dat schutters in het vaderlandse voetbal, ook het afdelingsvoetbal, erg dun gezaaid zijn. Lex Demmers vormde in de le helft eigenlijk het enige directe gevaar voor de Amersfoortse verdediging. Voor de insiders langs de lijn, en dat zijn er nog al wat, zat het er „dik" in. Lopik zou bepaald niet naar Soest komen om in een gezellig partijtje voetbal één van de laatste kansen om degradatie te ontlopen, uit handen te geven. Die ge dachten is er dan ook volledig uitgekomen. In de eerste fase van de strijd zorgde SEC voor vuurwerk via de voeten van Stalenhoef, Rouwendaal, en Hartman, waarvan de laatste opnieuw als een natuurgetrouwe kopie van Zoef de Haas over de wei snelde, maar de juiste rich ting nog steeds niet weet te vinden. Na het eerste groen-witte geweld, begon Lopik terug te slaan, veelal ingeleid door enorme uittrappen van hun aanvoerder doelman. Zonder duidelijk gevaarlijker te zijn hadden de gasten toch een vcld- ovcrwicht, dat tot uiting kwam in het aantal corners dat zij kregen te nemen. In de 20e minuut, de nerveus leidende scheidsrechter kende Lopik de 5e cor ner toe, ging keeper Kramer onder de bal door. De Soester verdediging kon slechts met een duidelijke handsbal een doelpunt voorkomen. Het was echter uitstel van executie, want de terecht toegekende penalty werd door de Lopi- ker-doclman achter zijn Soester collega geplaatst. SEC probeerde het initiatief in handen te nemen, maar de Lopikker-defensie hield .stevig tacklend de zaak onder con trole. Toch werd de druk wat zwaar en toen Hartman volgens de scheidsrechter wat al te hardhandig werd afgestopt kende deze een indirecte vrije trap toe. Brewerton bracht de bal aan het rollen, waarna Ad van Veen met een keihard schot de bal achter de keeper knalde. Na een half uur leek Lopik opnieuw de leiding te nemen, maar de ingeschoten bal kon door Kramer fraai tot corner worden verwerkt. De SEC voorwaartsen bleven opnieuw machteloos en dit was Rouwendaal kreeg van de Lopik verde diging maar heel weinig kansen. reden voor Luytelaar, Van Veen, Ter- steeg en Brewerton om mee naar voren te trekken, maar ook zij waren niet in staat de Lopikker-defensie tot capitule ren te dwingen. Met de 1-1 stand ging men rusten. Na dc rust een ongewijzigd SEC, dat duidelijk probeerde direct de stand in hun voordeel te wijzigen, maar Lopik was niet alleen bikkelhard, maar men gebruikte ook iets beter het hoofd. Bij een aanval op het Soester doel kregen ze in de 7e minuut opnieuw een vrije trap toegekend. Op het keiharde schot was Kramer machteloos. Met deze 1-2 achterstand kregen de ze nuwen van spelers en publiek het zwaar te verduren. Het Lopikker-legioen kreeg het aan de stok met hun Soester lot genoten toen zij zich zelfs met de spe lers in het veld begonnen te bemoeien, waardoor de scheidsrechter de strijd even moest' onderbreken. De Soester aanval bleef een school voorbeeld van steriliteit. Wat op het middenveld soms aardig werd opgezet, bleek voor de voorwaartsen een onoplos baar probleem. Middenvelder Tersteeg kreeg in de 25e minuut nog een fraaie kans, maar de massaal terugkomende Lopikkers gaven hem geen gelegenheid een schot af te vuren. Toch was het direct daarna diezelfde Tersteeg die een schot rakelings over de lat zag gaan. De strijd werd harder en de Lopik-de- fensie trapte naar alles wat groen-wit was, waardoor die groenwitten zich meer op het vechten (lijfbehoud?) gingen con centreren dan op het voetballen. Tersteeg verliet het veld waarvoor Ge- In de 2e cn 3e set domineerden de Amersfoorters, het „SVV-blok" voor kwam ditmaal geen treffer. rard Beyer door trainer Surstedt werd ingezet. In de laatste fase van de strijd verloor Rouwendaal zijn zelfbeheersing en reageerde op een harde Lopig-charge wel menselijk maar niet tactisch, met als gevolg een voortijdige tocht in de rich ting van de kleedkamer. SEC geloofde er niet meer in en laat het kennelijk aankomen op een plaatselijke beslissing. Zaterdagavond heeft het eerste dames team nog vrij veel moeite gehad met het laaggeplaatste Hoogvliet. Bij het in spelen kreeg Red Stars al een eerste tegenslag te verwerken, toen Rita Vos een blessure aan haar hand opliep, zodat zij deze avond niet kon spelen. Ondanks aantrekkelijk spel kwamen beide teams moeizaam tot scoren en een in de 13e minuut bereikte 13-7 stand bleef tot het rustsignaal gehandhaafd. Ook in de tweede helft kwam de Soester aa,nval weinig tot scoren en Hoogvliet greep deze kans met beide handen en bracht in de 7e minuut de stand zelfs in evenwicht (17-17). Coach Brongers vluchtte in een time-out en binnen 8 minuten werden 16 punten gescoord, wat ruim voldoende was voor een verdiende doch lage 31-22 overwin ning. Red Stars 4-Eagles 2 Plet vierde damesteam heeft weinig moeite gehad met Eagles. De verdediging wist zelfs de gehele eerste helft een te- genpunt te voorkomen. Via 18-0 bij de rust werd het 47-10. Red Stars b-Ola Stars b 17-38 Bij de jongensadspiranten van Ola Stars bleek iets meer lengte aanwezig te zijn, wat in deze wedstrijd van doorslagge vende betekenis was. Via 9-18 bij de rust werd het een verdiende Utrechtse zege met 17-38. Wat het enthousiasme betreft behoort Soest zonder twijfel tot één van die plaatsen in ons land, die met een gerust hart tot voorbeeld gesteld mogen worden. Ver schillende verenigingen stellen de mensen op dc een of andere wijze in staat de als zo belangrijk aangemerkte lichaamsbeweging op te doen, waarbü onder andere de atletiekafdeling van dc sportorganisatie Soest een belangrijke plaats inneemt. Tweehonderdvijftig mannen en vrouwen, in leeftijd varieerend van tiener tot 65 werken in een bijzonder gezonde omgeving aan hun lichamelijk welzijn. Onder deskundige leiding op de zater dag- en zondagmorgen, van 9-10 uur, op de woensdagavonden van 7-8 uur en voor dc dames/huismoeders elke donder dagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur, waar bij zelfs een crèche aanwezig is. 'AL deze genoemde trim-activiteiten star ten vanaf de accomodatie van de S.O. Soest aan dc Bosstraat en vinden voor het grootste deel plaats in de Soester Duinen en/of de bossen van Pijnenburg. Zolang de „aangehouden" trimbanen nog niet is gerealiseerd, gaat men op de oude bekende wijze door, waarbij de mogelijkheden eigenlijk te beperkt zijn. Deze beperking is voor veel Soester trimmers reden om de trimbanen in Amersfoort, (gelegen achter Pasadena") en in het „Panbos" (aan dc weg Amers- foort-Zeist) veelvuldig te bezoeken. Van deze twee trimbanen is „het Panbos" de meest uitgebreide en mag zich dan ook in een enorme belangstelling verheugen. Met de nationale trimdag op 22 april a.s. in het vooruitzicht, waaraan het N.S.F. zo'n tweehonderd trimbanen hoopt over te houden van het bedrag van de in- schrijvings- cn deelnemingskosten, zal het trimmen in de komende maanden meer dan ooit in de publieke belang stelling komen te staan. voor Midden en Oost Nederland

Soester Courant | 1972 | | pagina 7