RVICE OM fcttssr ™;.;- rr* - - - <S>ckoemaker - Baarn «t t^uykje» vanaej AUTORIJSCHOOL „ENGEL1 ^eddy nette AUTORIJSCHOOL VAN BUUREN Kunstgebitten- reparaties Amersf. Kadio- Storingsdienst Wij repareren iedere T.V. en iedere radio ssdrijf Jaarvergadering V.V.V. Soest Regionale V.V.V.'s ,1,. toekomst Frans Bosman N.V. Aquariumvereniging „Zilver Tetra" Uitwinteringsavond van Bijenvereniging 1 Een trouwpartij SeeaterJuinen.' Beëdiging officieren Goederen uit personenauto gestolen Gevonden voorwerpen Kleuterkursus Soest Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Wethouder Dijkstra installeerde culturele commissie REIZEN NAAR HET BUITENLAND reisagenten Telefoon 02155-8352 ACTUEEL BOEKENNIEUWS Rapport van de club van Rome $2,50 Telef. Brandweer 333 3 &s> (^3 (3^£> <3m Politiebureau 444 4 De filmclub Artishock Raad van kerken te Soest Drs. L. Cohen benoemd tot buitgengewoon lector aan de universiteit te Nijmegen Paasdiens in Iehtuskerk VERKEERSSPIEGEL i «1't; H PANIEKSTEMMING Afstand houden Brandje in Zonnegloren I W SUCCES IS ONZE RECLAME ^eddynette, op z'n paaóbeót BOLDERKAR of STRANDWAGEN 198r— Kinderwagen Speciaalzaak Krabbels van Knelis Zeepost Laanstraat 43 Tel. 4685 I TELEFOON 02154 - 3585 :oro6NcK4Keo Sneller, beter en goedkoper! Ook gouden tanden. DROGISTERIJ AT BREIJ, Koninginnelaan 6, Soest, telefoon 02155 - 2366 AUTOVEHUUR Garage van Dusschoten N.V. spe ciaal verhuur V.W. bus- en bestel, tevens V.W., Opel Kadet en Ford Escort. Memlingstraat 5, Amersfoort. Tel. 03490- 15916. Vermeerstraat 81, Amersfoort - Tel. 17177 AUTO WASSERETTE Nieuwstraat 13 - Soest Wij onderhouden niet al leen de buitenkant van uw wagen. Maar...!I Wij kunnen ook Uw wagen onder en in het chassis behandelen, door onze Teroson ML èn Un- dercoating behandeling. BESCHERM UW BEZIT. Telefoon 02155-3300 in onze nieuwste ojJ SJa 'collectie 'brillen vindt U een keuze voor Uw persoon lijke smaalt. 'OUCKAERTIAAN-m KEUS UIT HONDERDEN COMBINATIES Enige speciaalzaak in Ne derland. I Ovaal Onyx op zwaar ko- iperkl. frame ƒ290. Ronde Onyx op bronssmeed ƒ285. Minisets (3 dlg.) fuo. I Onyx Paladiana, 120 x 50 I™. ƒ150 (chroom frame). Marmer op chroom ƒ100. Wagenwlehafels op smeed- S K Leisteentafels (Rembrandt) 265. Onder stel hand-smeedwerk. Onyx geschenkart.: sig.do- «nXtea: 0 A G 0 i fi R Rijksstraatweg 106, Loenen a.d. Vecht. Tel. 02043-3388 Di' t,m- za- en vrijdagavond open. ELEFOON 3256 3N MMA SERVICE Ivvv In het restaurant De Kleine Witte ruime aandacht™* a"" plaatseliike Id3chte, f in VVV gingen gaat leven' T^TZ I bestuur heeft er zich amg met bezig gehouden in het afgelo^u jaar en vergaderingen aan besteed Het stelt er zich min of meer scepLh tegen over Ón l„iet tegen een verder gaande samenwerking, maar meer tegen de niet te ovliene financiële consequenties. s ",cl lc ove"iene ■pit was het belangrijkste punt van de Ivergadering, die overigens bedroevend Iweinig belangstelling trok, van de 500 lieden die de Soester VVV trekt, waren Ier slechts 13 aanwezig. „Kwalitatief een I slechte opkomst", zei de heer Van den I Arend in zijn openingswoord, „maar I kwalitatief goed". Streek-V.V.V.'s I Reeds in zijn jaarverslag had de heer scholtmeijer gewag gemaakt van de op I handen zijnde veranderingen. De heer Van den Arend sloot hier in een uitvoe- rig betoog op aan. in landelijk verband was reeds in augustus 1969 een rapport van een struc- I tuurcommissie uitgebracht onder de titel I.WV in ombouw". Dit rapport conclu- I deerde tot een intensievere bundeling van de honderden plaatselijke VW in leen provinciaal verband, om uiteindelijk |te geraken tot een overkoepelend lichaam, de ANW. |ln een interimrapport van mei 1970 werd leen analyse gegeven van een bruikbare indeling van Nederland in een aantal streken, die elk voor zich een toeristische eenheid vormen. provinciale directeurs zouden verant- woordelijk zijn voor de gang van zaken. Daartegen en tegen de gebeidsindeling bestond nogal wat verschil van mening, maar in het eindrapport werd dit niet 1 verwerkt. Het bestuur van de WV in Soest gaat er van uit, dat de VW steeds vaker ge- bruikt wordt als bron van informatie en Idan niet alleen voor de buitenlandse toerist. De voorlichting aan de eigen be- volking vormt duidelijk een groeiende taak. Een ruime spreiding van VW in- I formatiekantoren komt aan deze behoef- I te tegemoet. |Men is overigens van mening, dat de taken, die beter regionaal dan plaatselijk I vsrricht kunnen worden, dienen te wor- I den uitgevoerd door streekorganisaties, I die op haar beurt weer deel uitmaken van een provinciale VW. Tot zover kon 1 men met het eindrapport zeer zeker I meegaan. I Ten aanzien van de streekindeling in de I provincie Utrecht kwam de structuur- I commissie tot de volgende vier gebieden; I Eemland (waaronder Soest valt), Midden I Utrecht, het polderland en de Heuvelrug. Hiertegen heeft de Soester VVV zich I zeer gereserveerd opgesteld en tal van I bezwaren naar voren gebracht. De voor naamste was wel de financiële regeling. Opheffing P.U.V.B. Het hoofdbestanddeel van de financie ringsmiddelen behoort van de zijde van het bedrijfsleven en de centrale overheid te komen. De taak van de Provincie kan daarbij niet meer dan aanvullend zijn. De bedoeling van de Provinciale over heid is duidelijk, men gaf te verstaan dat het weinig efficiënt werkende PUVB op geheven diende te worden. De provincie was bereid de vier streek WV's een to taal subsidie van 22.500,te geven, verhoogd met 8000,voor iedere streek. Een van de consequenties van regionale VW's zou o.m. zijn het aanstellen van een directeur, die dan door de aangeslo pL ELECTROTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, droger», afwasautomaten, koelkasten enz. O.a.: Mie Ie, Siemens, Zanussi, Bosch en Candy fsSpyërköóp: Soesterbergsestraat 20a telefoon 7253 - Serviceplaats: ajëBirkstraat 48 Telefoon 3367-8978 Op dinsdag 4 april a.s. wordt voor de leden van de Aquariumvereniging „Zil ver Tetra", in het gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat, een lezing gehou den door de heer T. v. d. Bosch uit Delft over het onderwerp Crypto's uit Tropenland. Het is een echte plantenlezing waarin behandeld zullen worden vermeerdering, bloeiwijze, determinatie enz. Besproken -zal worden hoe deze planten het beste in de aquaria gebruikt kunnen worden. De lezing, die om 20.00 uur be gint, zal worden toegelicht met een groot aantal dia's. Het bestuur van de afdeling Soest en omstreken van de Vereniging tot Be vordering der Bijenteelt in Nederland, organiseert op donderdag 6 april a.s., in De Rank aan de Soesterbedgsestraat, de uitwinteringsavond. De heer Van Elmpt houdt een bijen- praatje en de heer Grijze zal zelfver vaardigde imkersartikelen verkopen. De uitwinteringsavond begint om 20.00 uur. (5^9 (3^9 (3 zalen van 25 tot 150 personen Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen 1 Vredchofstraat 6 - Tel. 2525 t? ™y,S k^aald zou moeten worden, ue 8000,zou niet toereikend zijn, en ae plaatselijke verenigingen zouden een last op zich gaan nemen die zij op het moment niet kunnen dragen. Men was tegen het voorstel dat de federatie van streek-Wy's, de gemeentebesturen rechtstreeks wilde benaderen voor sub sidie, daarbij overwegende dat een ge meente niet tweemaal een bijdrage zal willen leveren voor het zelfde doel. In dit verband merkte de heer Van den Arend op, weliswaar niet tegen een ze kere vorm van samenwerking te zijn, ^aar toch een voorbehoud gemaakt te hebben ten aanzien van bepaalde zaken. De plaatselijke zelfstandigheid zou welis waar niet in gedrang komen, maar de plaatselijke verenigingen kunnen alleen lid zijn van de ANW, de grote informa tiebron, wanneer zij zijn aangesloten bij de provinciale WV en streek-WV. Men werkt thans samen met Amersfoort, Baarn en Bunschoten, die allen met het zelfde probleem worstelen. Sluit Soest zich niet aan, dan kan het geen lid meer zijn van de landelijke bond, en vervalt de informatie. Zowel de heer Scholtmeijer als de heer De Muijnk betwijfelden of het preddcaat VVV dan niet meer gevoerd zou mogen worden. Over deze aangelegenheid werd lang ge- discusieerd. Men voelde de moeilijkheden wel aan en sprak het vertrouwen uit in het tot nu toe gevoerde bestuursbeleid. Afgesproken werd dat de ledenvergade ring bijeen geroepen zal worden, indien de financiële consequenties te zwaar gaan worden. Kruistocht was fantasie In zijn jaarverslag kwam de heer H. Scholtmeijer terug op een in de vorige jaarvergadering gedane aanval op het bestuur. Een van de aanwezige leden had toen gezegd een kruistocht gemaakt te hebben langs de VW's in Eemland en dat hij tot de conclussie gekomen was „dat de VW-Soest er bedroevend op staat". ..De kruistocht is niet gehouden", zei de heer Scholtmeijer. „Er is door ons een onderzoek ingesteld en daarbij is geble ken dat geen enkel bestuur deze infor matie heeft verstrekt. Het is dan ook dien te betreuren", aldus de heer Scholt meijer, „dat dergelijke onwaarheden ten aanzien van onze vereniging in de le denvergadering naar voren worden ge bracht". Hij achtte deze handelingen in strijd met het belang en de goede naam van de vereniging en zou het bijzonder op prijs stellen daarvan in de toekomst verschoond te blijven. In het jaar 1971 was het werk toegeno men en hadden in totaal 18759 personen op een of ander wijze niet verstaan met de VW. Hij bracht dank aan de beide in- formatrices, die met niet aflatend enthousiasme hun werk gedaanhadden.-. Ook bracht hij dank aan de Kamer van Koophandel te Amersfoort en de R.K. Middenstandsvereniging voor de in het afgelopen jaar ontvangen steun. Begroting Het jaarverslag en de begroting van de penningmeester, de heer A. P. A. Mol werden goedgekeurd. Het boekjaar werd afgesloten met een voordelig saldo van 1622,46. Op verzoek van de heer De Muijnk zal bekeken worden of in de naaste toe komst iets aan de contributie gedaan kan worden. De heer De Muijnk vond deze, zeker voor de zaken-leden, aan de lage kant. Bestuursverkiezing In de vacature, ontstaan door het ver trek van de heer A. J. van Balkom, werd gekozen de heer H. C. Schoemaker uit Soesterberg. De aftredende bestuurs leden, de heren H. Verbeek en A. P. A. Mol werden herkozen. Vrijdag 14 april a.s. zal de Generaal- Majoor W. M. v. d. Bosch, comman dant van het Commando Luchtverdedi ging, in het Officierscasino aan de Kampweg te Soesterberg 33 nieuw be noemde officieren van de Koninklijke Luchtmacht beëdigen. Aan deze plechtigheid, die om 14.30 uur begint .verleent de Luchtmachtkapel muzikale - medewerking. Mejuffrouw G. A. R. uit Alkmaar deed aangifte van diefstal van een koffer met kleding, een lederen midi-jas ter waarde van 900,en een krulset ter waarde van 150,uit haar op de Speenkruid straat geparkeerd staande auto. De dief stal moet afgelopen vrijdag zijn gepleegd. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: fietsstuur, passer, hondje, dames fiets, portemonnaie met inhoud, een paar dameshandschoenen, hamer, sleutel, jon gensfiets, kanarie, tas met boeken, brom fiets, sleutels in etui, shawl en fietssleu- teltjes. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen. Dinsdag 11 april beginnen de gezamen lijke kruisverenigingen weer met een kleuterkursus. Deze kursus bestaat uit 6 lessen en wordt in het wijkgebouw gehouden, Middelwijkstraat 36. Aanvang 's avonds 8 uur. Nadere inlichtingen kan men verkrijgen bij de wijkverpleegsters, bij wie men zich ook kan opgeven. Een en ander is ook mogelijk op de spreekuren in de wijkgebouwen, welke gehouden worden op alle werkdagen tussen 13.00 en 14.00 uur en dinsdag en donderdag, 's avonds tussen 18 en 19 uur. Donderdagavond om 8 uur heeft wet houder Dijkstra de culturele commissie van Soest geïnstalleerd. De kunstenaar Hans Timmer uit Soesterberg heeft schriftelijk laten weten dat hij zijn be noeming niet aanvaardt vanwege zijn drukke werkzaamheden. De heer Jan Leyendekker was verhinderd. De eerste opdracht die de raads-com- missie, bestaande uit de dames van Baaren, Walma van der Molen-de Vries en Korthuis-Elion en de heren Klaas van der Schoot. D. Hoekstra en J. Leyendekker kreeg, was een nieuwe op dracht samen te stellen voor de ontstane vacature. Aangezien de groep Kunstenaars door de verkiezingsmanipulaties van de Gemeen teraad uit de boot was gevallen, stelde de heer Hoekstra voor Emmy Joosten- Eerdmans voor te dragen met Otto Schouten op de tweede plaats. Secretaris Kassander, van het Gemeen tehuis zal mevrouw Joosten hierover telefonisch benaderen. Op de eerste ver gadering op 12 mei zal de culturele commissie uit haar midden een voor zitter kiezen. Twee commissieleden vonden de brief van Artishock over de gevolgde in spraakprocedure beslist niet overbodig. Ben Joosten, voorzitter van de Soester Kunstenaarsvereniging, lichtte nog eens toe dat hij niets anders wilde dan een goede verstandhouding te bevorderen wat alleen bereikt kon worden als de overheid rekening houdt met de mening van mondige burgers en hun eerlijke bedoelingen respecteert. Mevrouw Korthuis vertolkte ieders op vatting door dit te beamen en de wens uit te spreken dat de commissie in goe de harmonie haar werk zal aanvaarden. In de werkgroep vergadering gister avond om 7 uur in het Artishock-ge- bouw had zij eerder al haar spijt be tuigd over de gang van zaken bij de stemmingen over de commissieleden tij dens de laatste gemeenteraadsvergade ringen. Wethouder Dijkstra bracht hulde aan de werkgroep die deze commissie heeft voorbereid, in het bijzonder noemde hij de naam van Robert Drost van de Stichtse Culturele Raad die als adviseur aan de gemeentelijke culturele com missie is toegevoegd. Vakantie- en zakenreizen, verzekeringen, alles op reisgebied. Uw garantie: Jarenlange ervaring van een ECHT reisbureau. A.N.V.R. Steenhoffstraat 9a, tel. 6571 en 4905 bar gezellig Aula 500 Het belangrijkste boek van de ze ventiger jaren. Nu weer volop te koop bij BOEKHANDEL. 7 I G.J. wessels SoenertwigsenrMt 53-tel 2419 SOEST De Soester cineclub is een tijdje uit de publicatie geweest. Toch zijn de maan delijkse filmvoorstellingen op de laatste vrijdag van de maand dit hele seizoen normaal doorgegaan. Mede dank zij de geweldige mankracht van de Soester brandweer. Dat zag er aanvankelijk niet naar uit. Financiële moeilijkheden noop ten het bestuur de geldmiddelen over te dragen aan de penningmeester van de Kunstenaarsvereniging, die voor de risi co's garant staat. Sinds die tijd zijn de filmavonden merkwaardigerwijs uitver kocht. Dat is vooral te danken aan de keuze van de films. Het bestuur van de filmclub, de heer C. van Zomeren, Mar jan van der Veen, Henny Visser en Harm Fortuin halen films naar Soest die de gradatie „uitmuntend" ruim schoots verdienen. Belangrijke films die iedereen gezien moet hebben. Zo ook vanavond op Goede Vrijdag. Een geweldige western. Helaas mogen de cinofielen van Arti shock van de bioscoopwet de titel van de film niet publiceren. Telefonisch kunt u echter alle inlichtingen krijgen: 4283 over het lidmaatschap van de filmclub en de film van vanavond. Aanvang 21.15 uur. De Raad van Kerken te Soest hoopt de bespreking van het boekje „God-We reld-Kerk" voort te zetten op donderdag 6 april met hoofdstuk 1: „God kiest voor de wereld". De gespreksavond wordt gehouden in gebouw „St. Joseph", Steenhoffstraat 30, zaal noord, aanvang 8 uur. Belangstellenden, die de vorige avond verhinderd waren aan de bespreking deel te nemen, zijn alsnog hartelijk wel kom. Onze plaatsgenoot Drs. L. Coren is be noemd tot buitengewoon lector in de faculiteit der rechtsgeleerdheid voor het geven van onderwijs in de bedrijfs economie aan de Katholieke Universi teit in Nijmegen. Hij heeft zijn benoe ming aanvaard met het uitspreken van zijn inaugurele reden over het onder werp „Loon naar vermogen". Op 2e Paasdag, 's morgens om 10.00 uur, wordt in de Iehtuskerk aan de Albert Cuyplaan een bijzondere dienst gehou den, uitgaande van het Interk. Evang. Komitee. Hierin zal voorgaan ds. W. Glashou wer uit Driebergen. Muzikale medewerking wordt verleend door het Christelijk gemengd Zangkoor, 'n koor met 100 leden, onder leiding van dirigent Maric Telnekers. Organist is de heer W. Deelen. Voor verdere bijzon derheden verwijzen wij naar de ad vertentie in dit blad. Op liefst drie fronten kwam het fiskale monster in één week in beweging. De staatssekretaris van financiën wil het kontroleren van aangiften versterken. Prof. Steenkamp kwam met een aantal gedachten om de belasting verder te verhogen en uit Brussel kwam een goed keurend gebaar om per 1 juli a.s. dev wiebeltax te verlagen. Zoals bekend is de wiebeltax een extra heffing of toe slag op loon- en inkomstenbelasting, de vennootschapsbelasting en een aantal in directe belastingen. Op dit moment be draagt deze toeslag 5 °/o (het maximum). De fiskale berichtgeving munt bij al zijn uitgebreidheid uit door onzekerheid en onduidelijkheid. Veel berichten wijzen er op dat de komende begroting weer een groot tekort zal aanwijzen. Er zijn politieke partijen die dit dat willen stop pen door belastingverhoging. Anderen voelen daar niets voor en zoeken zelfs naar belastingverlaging om daarmee de ekonomische aktiviteit te stimuleren. Een derde groep streeft naar stabilisatie van de fiskale heffingen om de overheid te dwingen de kosten van het regeerap- paraat te drukken. Het is nog niet te voorspellen hoe dit vraagstuk zal worden opgelost maar ons volk heeft er op deze manier geen enkel zicht meer op. De zin van hogere lasten is alleen duidelijk als daar althans in de regeringsploeg over eenstemming over bestaat. Die overeen stemming is ver te zoeken zelfs met een stringent regeerakkoord op de achter grond en een aantal bijkomende afspra ken als omlijsting. In dit klimaat ligt het voor de hand dat het zittende kabinet de eindstreep niet zal halen en dat wij gekonfronteerd zul len worden met voortijdige verkiezingen. Een ding is zeker dat men met betrek king tot de belastingpolitiek in een pa niekstemming is geraakt met een altijd naar beneden gerichte konjunktuur in het ekonomisch leven. De inzet is niet eens meer de ekonomi sche groei tegenover het voorrang ver lenen aan milieuverbetering. Als wij in het eerstkomende jaar een terugslag in de welvaart kunnen voorkomen mogen wij tevreden zijn. Tenzij door verkeersdichtheid onmoge lijk of onnodig, houden motorrijtuigen- bestuurders buiten de bebouwde kom zoveel afstand dat een inhalend voer tuig kan invoegen. Art. 25 RW. Ongeveer 40 van de verkeersongeval len is te wijten aan het niet voldoende afstand houden op voorliggers. Ondanks de velen en velerlei waar schuwingen voor de hierin schuilende gevaren kan men dagelijks constateren dat met veel te hoge snelheid op veel te geringe afstand wordt gereden. Het gevolg daarvan is dat men bij plotse ling moeten reageren niet tijdig tot stilstand kan komen .waardoor de vele bekende kop en staart botsingen ont staan. De verplichting en de noodzakelijkheid tot voldoende afstand houden is dus niet alleen van belang voor het kunnen in voegen door andere inhalende voertui gen ,maar van even zoveel belang voor het voorkomen van botsingen. Daarom ook zijn de bestuurders verplicht hun snelheid zodanig te regelen dat zij hun voertuig tot stilstand kunen brengen binnen de afstand waarover zij de weg kunnen overzien en waarover deze vrij is. Dat is onmogelijk wanneer men geen voldoende afstand houdt. Daarom moet men de afstand op een voorligger altijd aanpassen aan de snel heid of de bijzondere omstandigheden. In het algemeen geldt: hoe groter snel heid hoe groter afstand. De minimum veilige afstand in meters is gelijk aan de helft van de snelheid in kilometers. Dus bij een snelheid van b.v. 100 km dient een voorligger 50 m afstand te worden gehouden. Daardoor wordt wordt voorkomen dat plotseling moet worden gestopt of afgeremd wanneer de voorligger tot het een of ander wordt genoodzaakt of wanneer zich iemand invoegt. U kunt er toch wel tegen dat iemand U inhaalt en invoegt? Of is dat voor U juist aanleiding om uw snelheid te ver hogen en een verboden gevaarlijke si tuatie te doen ontstaan? Nee toch! Bestuurders van vrachtauto's en auto bussen die buiten de bebouwde kom achter een andere vrachtauto of auto bus blijven rijden moeten daarop altijd tenminste 50 meter afstand te bewaren. Hoewel niet verplicht vereist de ver keersveiligheid dat ook binnen de be bouwde kom een redelijke afstand wordt gehouden. Oók daar móeten in voeg mogelijkheden zijn en dient men er op bedacht te wezen dat men elk ogenblik tijdig moet kunnen stoppen. Donderdagavond rukte de brandweer uit voor een brandje in Zonnegloren. Zij hoefde niet handelend op te treden, om dat zusters inmiddels het vuur met enige emmers water gedoofd hadden. Het brandje was ontstaan doordat een patiënt in bed had liggen roken en zijn matras vlamvatte toen hij in slaap viel. M. LOS Van Lenneplaan 47 Telefoon 6621 WR lessen in t OPEL ASCONA - OPEL KADETT - DAF - V.W. 1302 GedipL V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. op luchtbanden, bekleed met een gezellig boerenbont je, met verstel bare kap, geheel compleet Burg. Grothestraat 14 - Soest (Naast Braamhage) Telefoon 7951, b.g.g. 8895 Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak vaan de week toch wel weer effe op ming neus hep ge- keke. Der wordt deur bepaolde minse nog wel is gezeg daat de weg naor de hemul is geplaa- veijd mit goeje veur- nemes. En waat daat angaot maok ik geen uutzongdering op aore minse. Ok ik maok vaok plaane waor in warreke- lukhied niks terech komp. Daorom kreeg ik vaan de week un knaap bietje de pes in toeng ik hoorde daat ut enugge Nederlaandse sirrekus zun tente nie in ongs darrup op zouw slaon omdaat ut daat sirrekusbaosie nie zo best uut kwaam, net toen ik un keer vaan plaan waas te gaon kieke omdajje as Nederlaander noeng eenmaol mee mot hellepe om daat enugge vaoder- laandse sirrekus in leve te houwe. Der zaal wel geen mins in ongs laand weze die daat sirrekusbaosie Boltienie nie ken, waant die vriejur zorrug der wel veur daat hie bar in de publieke belaangstelling staot. Waat ming betref hep hi eut grootste geliek vaan de heule weruld, want ajje un zaok op wil bou wen en an de gaang wil houwe daan zaal je der waat veur motte doen en daat mojje die vriejer naogeve, hie dee en doet der vaan allus veur. Toeng hie nog in Soesderbarrug sting mit ut heule spul, kepleet mit vurmaok- tente en zuk soort zaoke, waas der waat Soest betrof geen vuultje an de luch. Maor naodaat hie tóevaallug braand haad gekrege, is de heule zaok opge- broke en vurtrokke in de richting vaan de Grebbebarrug, om daor weer waat nieuws te gaon beginne. Omdaak die vriejur un bietje ken, houw ik de heule zaok netuurluk wel un bietje in de gao- te, waant ut is vurmaokeluk waat die vriejur veur muuzenisse in zun kop haolt. Nao un bietbend, hallufblote daanse- resse ,un eige akkedemie om aartieste op te leije, en gao maor deur, gaot hie noeng weer un darrup bouwe veur liel— lieputters. Natuurluk nie om die mins- jes un daak boven derluu koppies te geve, aal beweert die sirrekusbaos daat wel, hie ziet ut allenug maor as un nieuwe menier om de minse geld uut der zaak te kloppe. Waant geld is naor ming idee ut enugge waor die maan an denk. Daat is nie allenug ming gedaach- te, maor aal zun haandele en denke wies daorop. Aal un paor weke haad hie op un heule kwak plaotse in ongs darrup borde laangs de weg gezet waorop sting daat ut sirrekus naor Soest kwaam. En ajje soms baang waas dajje te laot zouw weze veur un kaortje, daan waas der zellufs gelegenheid om vaan te veure aal un kaortje te haole. Vaan die gelegenhied maokte ik ge- bruuk, waant aster iets is op deuze weruld waor ik ut laand an hep, daan is ut an in de rie staon. Ik waas nie de enugge die naor ut wil de beeste spul wou gaon kieke, waant de kaortjes vloge de deur uut, maor daot waas maor veur bar kort, waant de veurstelling gong nie deur en de minse die nog maor kort der kaortjes haadde kongde die meteen weer in gaon levere en krege hullïe geld terug. Ik bin dus ok maor weer gaon ruule. Ming geld terug maor un ielluusië arremer, zoas daat hiet. Noeng kenne der un heule kwak redene weze waorom zoon sirrekus nie an zun ofspraoke voldoet. De baos ken ziek weze, de boel ken ofbraande, de beest# kenne messchien wel in staoking gaon- om ovur ut personeel maor heulemaol nie te praote, maor as daat ut ge va al is, daan is die sirrekusbaos toch niks t# mooi om daat op de een of aore wiez# effe kenbaor te maoke. Maor hie hep d# Soesders maor laote vurrekke. Ik schaat daat as hie nog in Soesder barrug sting met de heule troep, daat hie ut lef nie haad gehaad, maor noeng is Soest in zun oge netuurluk gewoon nie meèr as un darrup mit allemaol boertjes die je wel effe oortjes an ken naoje. Maor die vriejur mot oppaasse, waant waat hie an de ene kaant mit allerlei puubliekaoties en stunte prebeert goed te maoke, slaot hie an de aore kaant mit un bar grote haomur inmekaor. Ut maag daan nog ut enugge vaoder- laandse sirrekus weze, nog un paor vaan zukke graappies en hie ken zun heule spul meteen wel kedoo geve an Ouwehaands dierreparruk. Messchien is daat zun bedoeling wel. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Japan: ms „Tokyo Bay" (5/4). Indonesië: ms „Holsatia" (5/4). Israël: ms „Diamond" (7/4). Kenya, Oeganda Tanzanië: ms „Prignitz" (5/4). Ned. Antillen: ms „Achilles" (4/4). Nieuw-Zeelandms „Halifax City" (6/4). Suriname: ms „Achilles" (4/4). Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Cognac" (5/4). ms „American Ar cher" (6/4). BELASTING. - Een echtpaar ontvangt A.O.W. en een klein pensioentje. Hoe veel belasting moet hiervan betaald worden? Als ik er wat bij ga verdienen voor kleding enz. is dat dan belasting vrij of wordt hier ook belasting van berekend? Antwoord: Gerekend naar de uitke ringsbedragen van het moment zal de A.O.W. over het gehele jaar 7182, bedragen. Het pensioen komt daarbij en afgetrokken mag worden een bedrag ad 150,voor verwervingskosten. Dan resteert een inkomen ad 7.632,—. Rekening gehouden met de bejaarden aftrek en aangenomen dat u geen recht op kinderaftrek hebt is daarover ver schuldigd, naar het tarief 1972: ƒ294, Bijverdiensten uit arbeid van de vrouw komen in beginsel hierbovenop. Een deel is echter vrijgesteld en wel (voor 1972) de eerste 1046,- netto-bijver diensten (na aftrek van 200,- ver wervingskosten) en van het meerdere 20 doch nooit meer dan in totaal 4184,-. Over het belaste deel is in komstenbelasting verschuldigd, welke voor de eerste duizenden guldens ge leidelijk oploopt van rond 15 tot 20 #/o. EERSTE RIJLES GRATIS

Soester Courant | 1972 | | pagina 11