hu&swk ARNOIJLD G. DIEPEYEEN DE mmi „V.V.Z. 49 in elf jaar van 3e naar le klas Twee Soester inwoners bouwden eigen cross-auto's BOOMFEESTDAG VOOR SOESTER SCHOOLJEUGD PaassSiow 2e Paasdag ARN0ULD G, DIEPEVEEN Fa. Spijker 10% korting KEUKEN- TAPUTTEGELS KATOENEN HEREN BLAZERS is strepen en dsssïiis, '«sa! f 95,— drink VIEUX lekker, hè Pianohandel W. van Tol - Soest Kentekenplaten Kampioenschap stap dichter bij zilveren-jubileum geschenk „de grote bond" V.W.-specials favoriet tijdens races in Kootwijkerbroek en Leusden KATOENEN HEREN BLAZERS in strepen art dessins, vanaf 95.— VRIJ ENTREE van 10-17 uur "Ha kar gezellig Telefoon 02155-8252 Vrachtwagen zakt door as Late aangifte van diefstal Nederlands Motet en Madrigaalkoor naar België v. Lenneplaan 73 Soest Concert „The Midland Boy Singers" In de schaduw van de Oude Kerk Kerkpad Z.Z. 160 BURG. GROTHESTRAAT 20 - TEL. 2968 Voor: Inkoop - Verkoop - Onderhoud etc. nog aktief aan de voetbalsport deel neemt, terwijl de heer v. d. Broek zijn langdurige secretariaats werkzaamheden door ziekte moest beëindigen. Op dit moment bestaat het WZ-be- stuur uit: De heer H. Duit, voorzitter; de heer J. Strietman, secretaris en de heer C. Oskam die de financiën beheert. Het ledental dat nog dagelijks stijgt schommelt in de buurt van de driehon derd, waaruit men wekelijks zo'n zeven senioren en elf tot twaalf jcugdelftallen samenstelt. Nu ruim drieëntwintig jaar na het oprichten van de „Vrienden Van Zonnegloren" is er nog maar heel be perkt contact met ziekenhuis „Zonne gloren". Wellicht is dit behaalde kam pioenschap en hel naderende zilveren jubileum een goede gelegenheid om die banden weer wat nauwer aan te halen. Men heeft nog steeds contact met di verse leden van het eerste uur die over het gehele land zijn uitgestorven, waar van wij slechts de namen van de gebr. Huigen en de neven Van Kooij in her innering willen roepen. In '73 eind aan een zwervend bestaan Wanneer in '73 het sportcomplex aan de Eemweg in gebruik genomen zal wor den, komt voor VVZ het eind aan een voetbalnomaden bestaan. Niet voor niets wordt er wel eens gekscherend opge merkt „er is in Soest geen gras of VVZ heeft er op gevoetbald". In '49 werd aan de Bosstraat, op het huidige SEC veld gestart, overigens voor een erg korte periode, want het jaar daarop werd er gevoetbald op het veld aan de Birkstraat waar nu de korfbal vereniging „De Meteoren" speelt. Vijf jaar heeft men daar gespeeld, waarna men moest verhuizen naar een weiland achter „De Witte Boerderij" op de Engh, dat met een grote dosis fantasie niet als een voetbalveld beschouwd kon worden. Voetballen was beslist niet mo gelijk en het akt.ieve bestuur vond ge lukkig een oplossing door „tijdelijk" op de Ernst SilTerhhbeve aari dé Biltseweg. Door een bestuurswisseling bij die Stichting, die van geen toezeggingen wist, kwam VVZ opnieuw op straat. Het toenmalige BDC, nu Sportorgani satie Soest, stak de helpende hand toe en verleende tot '61 onderdak. Op het moment dat VVZ toetrad tot de zater dagmiddagafdeling, kreeg BDC de be schikking over de velden aan de Bos straat en kon VVZ het terrein aan de Ferd. Huycklaan gaan bespelen. Geen geweldige grasmat en ook geen ideale accomodatie, maar men was geholpen. In de loop der jaren is er op het ter rein een schitterende kantine en kleed- accomodatie gebouwd, waaraan door heel veel'leden daadwerkelijk is mee geholpen, terwijl ook een tweede veld werd gecreëerd, met als noviteit voor de wijde omgeving, de eerste doelen met. ronde palen en lat. Om met twin tig elftallen over twee velden te be schikken waarvan het tweede de naam voetbalveld eigenlijk niet mag dragen is wel erg weinig, maar aan die situatie komt gelukkig een eind. Het gereedkomen van het nieuwe sport complex aan de Eemweg valt bijna ge lijk met de viering van het zilveren jubileum, een viering die door het eer ste elftal nog meer glans zou kunnen krijgen wanneer zij in hun opzet slagen in dat jaar het kampioenschap van de le klasse te behalen met de promotie naar het grote doel „de Bond". NIEUWEWEG 49 - TEL. 3126 klaar terwijl U wacht. De boomfeestdag voor de schooljeugd is in Soest gevierd met het planten van 12.000 stuks bosplantsoen in Colenso. Dit bosplantsoen bestond uit hazelaars, eenstijlige meidoorn, vogelkers, wilde li guster, struikkamperfoelie, vuilboom, eik, iep, beuk, hulst, lijsterbes, kornoelje en fijnsparren. In Soesterberg werden dinsdag 750 gro ve dennen geplant aan de Kampdwars weg. De kinderen werden feestelijk onthaald met een versnapering en een filmvoor stelling in de brandweerkazerne, in Soesterberg in De Hoexsteen. Internationaal tintje Aan het feest zouden oorspronkelijk enige kinderen van de Internationale school uit Amsterdam deelnemen. Door een misverstand kwamen ze te laat in Soest aan, om met hun gastheren, leer lingen van de Groen van Prinsterer- school, bomen in Colenso te planten. Ze waren wel op tijd om het festijn in de brandweerkazerne mee te maken, waar zij werden verwelkomd door de heer A. v. d. Broek, hoofd van de plant soenendienst. Ook de burgemeester sprak de kinderen toe. Hij wees hen erop, dat zij nu wel hadden meegewerkt aan de verjonging van Colenso, maar dat hij verwachtte dat zij hun aanplant ook in ere zouden houden. „Jullie werk zal nog wel even nagelopen worden door de vakmensen van de plantsoenendienst, want ieder vak vereist zijn eigen deskundigheid". Hij dankte hen hartelijk voor hun mede werking. Tot de vier kinderen van de Internatio nale school, Lesley Coolahan en Russell Ellacott uit Engeland, Midori Satoh uit Japan en het Nederlandse meisje Cathe- rin Altink zei hij te verwachten dat er nog wel een boompje over zou zijn in Colenso om te planten. Hij hoopte dat zij nog een prettige dag in Soest zouden hebben met de kinderen van de Groen van Prinstererschool. Hij overhandigde hen als aandenken een boek over Soest. De vier kinderen boden de leerlingen van de Groen van Prinsterershcool bloe men en planten aan en ontvingen een van handtekeningen voorziene klasse foto. Met de heer B. van Os, de voorlich tingsambtenaar maakten zij een tocht door Soest, waarbij zij een lunch aangeboden kregen in het restaurant van het Na tuurbad. Ook bezochten zij het Luchtmachtmu seum op de vliegbasis Soesterberg, de Paardenkamp aan de Birkstraat, de Soes ter duinen en maakten zij een rit door het Soesterveen. In het bejaardencen trum Molenschot werden zij ontvangen door de directrice, die hen een verfris sing aanbood. Vervolgens werd de brandweerkazerne bezichtigd, waarna zij rond 5 uur voorzien van veel documen tatie over Soest weer vertrokken naar Amsterdam. Het kampioenschap met de daaraan verbonden automatische promotie naar de le klas dat de „Vrienden Van Zonnegloren" het afgelopen «eekend behaalden, is bepaald geen eindpunt in het stormachtige bestaan van V.V.Z. Het moet meer gezien «orden als een tussenstation op weg naar het grote doel. dat hopenlijk in het jaar van de viering van het zilveren-jubileum 1973, bereikt kan worden, de overgang van de afdeling naar de „grote bond". De heren N. A. van Homsveld en J. J. Molenaar, in het dagelijks leven aannemer en assuradeur, z^jn een dezer dagen gereed gekomen met de werkzaamheden die hen in b\jna een halfjaar tjjd ieder een originele V.W.-special hebben opgeleverd, of beter gezegd een grandioze cross-auto. In de schaduw van de Oude Kerk Kerkpad Z.Z. 160 VERMIST: Mevrouw Wiersma mist sinds 13 maart haar Siamese poes „Doekes", ondanks de twee belletje aan zijn groene halsband is het dier nog steeds niet teruggekeerd op Heideweg 100, tel. 8102. Mevrouw Meysen, Da Costalaan 2, zoekt sinds 18 maart naar haar gecastreerde rode kater. Met zijn witte borst, buik en pootjes toch geen dier dat niet opvalt. Bij aantreffen vindt u op telefoonnr. 6435 een verheugde eigenaresse. Mevrouw De Vos van de Dijkhuizen- straat 4 in Soesterberg, mist al de hele maand maart haar beige/witte hondje dat luistert naar de naam „Trottel". Hoewel veel Soesterbergers de tocht over de „berg" erg naar vinden, verwacht men dat het teefje, aangetrokken door het mooie weer, richting Soest is getrokken. GEVONDEN: In het Hilversumse dierenasyl „Crailo" bevindt zich sinds enige dagen een bastaard bouvier/herder met lichte snuit en donkere poten, waarvan het ver moeden bestaat dat zij uit Soest of om geving afkomstig is. De bazin van een ongeveer twee-jarige rode kater die haar huisdier mist, moet zich met het Dierenhuis in verbinding stellen. Wanneer u een dier aan ons opgeeft ala „vermist", en het wordt terugbezorgd, wilt u ons dan even een berichtje stu ren. Inlichtingen over deze en andere dieren aan het Dierentehuis, Klein Engendaal- weg 36a, Soest, telefoon 3583. Opgaven voor vermelding in deze ru briek uiterlijk zaterdagavond telefonisch onder de nummers 3583, 3282 of 2501. Niets wees er in 1949 op, dat het perso- I neelselftal wat toen werd opgericht, voortkomend uit de peroneelsvereniging van het sanatorium „Zonnegloren", ooit nog eensinteresse zou gaan tonen voor het hogere voetbal. Nam men in het jaar van oprichting erg enthousiast deel aan de zomeravond competitie met twee elftallen, snel min derde dat enthousiasme door het be danken van verschillende aktieve leden, waardoor zelfs het deelnemen met één elftal aan de competitie aan de bekende zijden draad kwam te hangen. Voor de initiatiefnemers reden om door het, aantrekken van spelers van bui tenaf het voortbestaan veilig te stellen. Het moet voor die mannen van het eerste uur dan ook een enorm hoogte punt zijn geweest toen het elftal in '56 beslag legde op het kampioenschap van het district Amersfoort van de zomer avondcompetitie. Mede door de goede prestaties bloeide de vereniging weer op en dat die groei tevens een verbe tering van het spelpeil inhield kwam het best tot uiting in het behalen van het kampioenschap van de provincie Utrecht. Steeds draaide men in de bovenste re gionen mee, en onoverkomelijk kwam de wens naar voren om zodra de kans er was van de zomeravondcompetitie over te stappen naar het zaterdagmid dagvoetbal. In 1961 kon die stap dan eindelijk worden gedaan. De naam bleef ongewijzigd, de KNVB eiste alleen ringen 'veftlOVlN6S6iM<jEN Horloger - Juwelier Opticien Soesterbergsestraat 26, telefoon 2982 toevoeging van het jaar van oprichting aan de naam, om verwarring met ande- Ire voetbalverenigingen met ongeveer gelijkluidende naam te voorkomen. Het volledig „open" worden van de vereniging had direct een enorme groei tot gevolg, terwijl reeds in '62 het sa menstellen van jeugdteams niet meer te voorkomen was. In '63 misten de groenwitten de kans om de 2e klasse binnen te gaan. De beslissingswedstrijd tegen het Nigtevechtse DOB werd op het nippertje met 3-2 verloren. Het zou tot '66 duren voor dat VVZ opnieuw in een beslissingswedstrijd het 2e klaser schap kon bevechten. Het Bilthovene FAK was de tegenstander in dit treffen, hoewel er eigenlijk niet van tegenstan der gesproken kon worden, want VVZ veegde de Bilthovenaren met 13-0 van het veld en mocht het in de 2e klasse gaan proberen. VVZ bleef groeien en maakte natuurlijk vele ups maar ook downs mee. De grootste down voor een vetbalvereni- ging, degradatie van het eerste elftal, leek in '69 onafwendbaar toen in Ha- mcrsveld een beslissingswedstrijd ge speeld moest worden tegen Vallei vogels om het behoud van het 2e klasserschap. Onder de ogen van een groot Soester publick stelden de VVZ-ers dat in een sentationele wedstrijd veilig. Het jaar daarna werd opnieuw een gooi naar het kampioenschap gedaan, maar met nog enkele wedstrijden te spelen was de bovenste plaats van Wouden berg onaantastbaar, zodat de groenwit ten het geloof in een kampioenschap volledig verloren. Het nu met nog een wedstrijd te spelen seizoen werd afgesloten met het kam pioenschap, maar is bepaald geen walk- over geweest. Na enige wedstrijden vond een trainerwisseling plaats waar bij Henk Hofstee de plaats overnam van de heer Bijlard, die bepaald geen kans loze formatie achterliet. Henk Hofstee voerde in nauwe samenwerking met de heer van Esch en het bestuur de groen- witte-selectie in een schitterende rush naar de le klas. Leden van het eerste uur Dat WZ bepaald geen vereniging van „lopers" is, blijkt wel uit het feit dat de vereniging drie ereleden heeft, waarvan het tweetal Morren en van Ginkel nu In de nacht van dinsdag op woensdag brak de as van een vrachtauto met op legger van het transportbedrijf Kuijer, toen hij de bocht nam om van de Toren straat de Veldweg in te rijden. De Veld weg werd volkomen geblokkeerd en het achterste deel van de oplegger stond nog op het fietspad van de rijksweg. De po litie maakte door middel van lampen het verkeer attent op het obstakel. Een an dere vrachtwapgen van de firma Kuijer heeft de gestrande wagen naar het be drijf aan de Veldweg gesleept. J. R. uit Laren deed namens Stexam Nederland n.v. uit Soesterberg aangifte van diefstal van een verfpomp ter waar de van 3000,De pomp wordt sedert december 1971 vermist. Op koninginnedag '71 raakten de beide zwagers, volledig in de ban van de auto cross-sport toen zij zo'n beetje voor de aardigheid in twee oude „kevers" deel namen aan de auto-cross in Leusden. „Toen was het allemaal aardigheid, maar naclat we een paar manches leuk had den meegedraaid, veranderde die aardig heid al heel snel in groot enthousiasme". Dat enthousiasme werd de drijfveer waarop de beide heren van hun hobby ernst maakten. De oude Volkswagentjes waren het niet. Voor een beginneling is dat allemaal wel aardig, maar de goede auto-crosser wil wat meer. Een krachtiger motor, maar niet veel van die kleine dingen die bij een cross-auto mateloos in de weg zitten, maar op een normale personenauto niet zouden mogen ontbreken. Een klein voorbeeld is b.v. de ruitenwisser. Vooral bij slecht weer, waarbij de voorganger bakken modder op de voorruit gooit, is zo'n ding een bron van ellende en als hij dienst weigert kan de rijder wel stoppen, want met 'n bemodderde ruit rijden is gelijk aan met je ogen dicht verder gaan. Na het „seizoen" begonnen de beide Soester auto-crossers met hun eigen „special". Rond twee oude 1500 c.c. Volkswagen motoren, kosten maar net 100,werd een frame gebouwd, dat op het eerste gezicht veel van een conservenblik weg heeft, maar bij nadere beschouwing een meer dan soldie race-car blijkt te zijn, die zwaar is van de ijzeren balken en buizen, die een volledige garantie vor men voor de veiligheid van de inzitten den. „Van dergelijke vehikels zijn natuurlijk geen tekeningen, dus we moesten het helemaal zelf doen." Maar het duo stond voor niets en is vele weken tot 's avonds laat bezig geweest met de constructie van de „Specials", die hen in de komen de wedstrijden naar een gunstige plaats in het klassement moeten voeren. „Nog veel te veel mensen vergelijken de auto-cross met de zogenaamde stockkar - races. waarbij het gaat om elkaar zo veel als mogelijk is in de vernieling te rijden. Dat vind je zelfs nog wel bij verschillende deelnemers, maar dat is bepaald niet de bedoeling van de auto cross". De heer Rouwendaal vergelijkt de auto-cross het liefst met de wel popu laire. motorcross met dat verschil dat er vier inplaats van twee wielen aan te pas komen. Tijdens de bouw van de „specials" wa ren er geen moeilijkheden van enige be tekenis. Die steken nu het werk gereed is wel de kop op, want waar kunnen de beide coureurs in Soest of omgeving hun machines testen om over trainen maar helemaal niet te praten. Een dergelijke gelegenheid is in de ver re omtrek niet te vinden, daarom wordt er wel eens illegaal een rondje gereden. In de omgeving van Nijkerk, waar de auto-cross sterk in de belangstelling staat, is er wel een terrein beschikbaar waar wat geoefend kan en mag worden, dat was voor de beide coureurs reden om lid te worden van de vereniging die daar sinds enige jaren bestaat. Van een bond is nog geen sprake, voor lopig is het allemaal nog wild. Maar af gaand op de belangstelling die in voor gaande jaren bestond voor de ralley- crossés die door de AVRO in zuidelijk Nederland werden georganiseerd, zal het niet lang meer duren, of de auto-cross wordt geaccepteerd als een volwaardige, zij het spectaculaire tak in de familie van de snelheidssporten. Voor de heren Molenaar en Rouwendaal blijft het. voorlopig nog een hobby waar van zij wel een beetje bezeten zijn. „Het zou natuurlijk ideaal zijn wanneer er in Soest nog meer enthousiasten wa ren. We zouden dan een club op kunnen richten en kunnen profiteren van eikaars ervaringen. Maar ook iemand die hele maal geen ervaring heeft is natuurlijk welkom". Voor de kosten hoeft niemand het auto crossen als hobby te laten, want de op de foto afgebeelde „V.W.-specials" heb ben per stuk aan materiaal niet meer dan 1000,gekost. Het aantal werk uren hebben we dan wel even buiten be- In het weekend van 30 april zal het Nederlands Motet en Madrigaalkoor, met haar dirigent Carel Laóut, een be zoek brengen aan de oude stad Meche- len in West-Vlaanderen. In de prachtige St. Romboutskathedraal zingt bet koor zondagsmorgens de mis „Laudate Dominum", een achtstemmig dubbelkorig werk van da Palestrina. De geweldige acoustiek in deze kerk leent zich uitstekend tot het zingen van dubbelkorige muziek. De Rombout, qua bouw gelijkend op de St. Jan in Den Bosch, is een van de belangrijkste en mooiste kerken uit de Brabantse gotiek geworden. De bekende Mechelse organist Floor Pe ters zal de misviering met orgelspel op luisteren. Het ligt in de bedoeling dat de Baarnse fluitist Simon Schouten aan deze dienst zijn medewerking verleent Door het koor zal nog gezongen worden het moeilijke „Ululate" van Pizzetti. Het koor, dat zaterdagsmorgens ver trekt, wordt gehuisvest in het voorma lig Klein Seminarie van Mechelen. De zusters Norbertinen zwaaien hier de scepter en mogen we geloven wat er van deze zusters verteld wordt, dan zal het de Soester en Baarnse zangers en zangeressen tijdens hun tweedaags ver blijf aloaar aan niets ontbreken. Met een diner zondagsavonds wordt de ze tweedaagse trip afgesloten. Ter kennismaking, die dag op KELA-los te leggen van 24Vi x 24'/2 cm. Alleenverkoop voor Soest en omgeving: KELA TAPIJTSHOWROOMS KELA- TAPIJTTEGELS VOOR ALLE VERTREKKEN Dinsdag, 4 april a.s., geeft de beroemde Engelse koorschool, de „Midland Boy Singers" een concert in de Baarnse Nicolaaskerk. Aanvang 20.15 uur. Baarn is de eerste „aanlegplaats" van een europesche concertreis van deze Engelse „Sangerknaben", die „Sacred Music" alsmede „Madrigals and Part- Songs" ten gehore zullen brengen. Onder leiding van Peter Grant worden werken uitgevoerd van Hassler, Philip del Monte, Monteverdi, Buxtehude, des Pres, Benjamin Britten, Stravinski e.a. Medewerking verleent de organiste Miss Kathleen Hermolle.

Soester Courant | 1972 | | pagina 9