milmö de fantastische keuken flüilE Honderden huurders kunnen subsidie krijgen Prins Willem-Alexanderschool bestaat 50 jaar Inbraak bij drukkerij Aanrijding Den Blieklaan SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Frans Bosman N.V. Kamerplanten kweken Showroom: Torenstraat 45 - Soest Tel. 8009 P.T.T. bekent schuld Kleurenfoto-projectie van het Zonnehuiswerk Officiële mededelingen Benoeming tot lid van de gemeenteraad Gestolen brandkast teruggevonden drink VIEUX lekker, hè! Specialiteiten van de houtskoolgrill Bistro Ik „Dissel MARCHAL HAARMODE Bromfietsen op bospaden Emmabloemcollecte Zeepost Krabbels van Knelis Voorjaarsbijenmarkt te Driebergen Blaupunkt cass. ree. bij ons 199,- Akai X 165 D bij ons 750,- Lenco L 75 bij ons 298,- Dual 1209 bij ons ƒ425,- voordeel-festival Dual CV 40 bij ons 399,- Oual CT 15 bij ons 398,- Grundig RTV 800 bij ons 798,- Imperial ST 1500 Stereo Set bij ons ƒ498,- Grammofoonplaten - Hi-fi Stereo afspeelapparatuur - Bandrecorders - Transistorradio's - Cassettespelers - Musicassettes Na 1 april 1972 kunnen de huurders van bepaalde woningen gelegen aan De Ak keren, Albert Cuyplaan, Van Angeren- straat, Beetzlaan, Betje Wolfflaan, Buys Ballotlaan, Chr. Huygenslaan, Colenso, Dalweg, Dorpsplein, Fokkerstraat, F. C. Kuyperstraat, Gen. Spoorstraat, Gen. Winkelmanstraat, Gr. van Prinsterer- straat, Van Goyenlaan, Hartweg, Haver- weerd, Hobbemalaan, Kamperfoeliestraat, Kerkstraat, Klaarwaterweg, Koekoekweg, Koninginnelaan, Korte Hartweg, Kruis weg, Laanstraat, Leeuwerikweg, Van Maarenstraat, Meidoornweg, Merelweg, Moerbessenberg, Nieuwstraat, Park Vre- ^3S%3S%9S%SS^ Een kopje koffie?# r van 's morgens 9 tot 's avonds 12^ Soesterbergsestraat 188 L Telefoon 2739 - Soestduinen dehof, Plesmanstraat, Prof. Lorentzlaan, Rubenslaan, Ruysdaellaan, Saenredam- plantsoen, Schaepmanstraat, De Schans, Simon Stevinlaan, Smitsweg, Sterren bergweg, Staringlaan, St. Theresiastraat, Thorbeckestraat, Troelstrastraat, Toren straat, Varenstraat, Veenbesstraat, v. d. Veldeplantsoen, Vermeerlaan, Vinkenweg, Dr. de Voslaan, Van Weedestraat en Weegbreestraat weer in aanmerking ko men voor een bijdrage als bedoeld in de Beschikking aanvullende huursubsidie. Deze regeling is van toepassing op die woningen, waarvoor na 31 maart 1960 rijkssubsidie is verleend, óf waarvan de huurprijs in het kader van de huurhar- monisatie met meer dan 6 is verhoogd, óf die waarvan de huurprijs belangrijk is verhoogd als gevolg van een ingrij pende verbetering van de woning. Bij het vaststellen of een huurder al dan niet voor een bijdrage (die van rijkswege Vrjjdag wordt verstrekt) in aanmerking komt, wordt rekening gehouden met het inko men en de te betalen huurprijs. De bij drage wordt alleen verstrekt indien het inkomen minder dan 18.000,bedraagt en de huur niet lager is den 1.050,—. Huurders die een periodieke uitkering krachtens de Algemene Bijstandswet ge nieten, komen niet voor deze regeling in aanmerking, daar hier de noodzakelijke woonkosten mede in aanmerking worden genomen. De bijdrage kan variëren van minimaal 120,tot maximaal 1.200, per jaar. Indien men meent voor deze regeling in aanmerking te komen, kan men tot uiter lijk 1 juli a.s. aanvraagformulieren voor het verkrijgen van genoemde bijdrage afhalen bij de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Desgewenst wor den de formulieren op telefonisch ver zoek (telefoon 6744, toestel 153) toege zonden. Wanneer men meer wil weten omtrent deze regeling, zijn er folders op het ge meentehuis aanwezig. Vredehof straat 6 - Tel. 2525 In het begin van de week werd inge broken bij drukkerij De Bruin aan de F. C. Kuyperstraat. Door het forceren van een zijdeur kwamen de inbrekers binnen. De buit was niet noemenswaard. Uit de kassa werd een bedrag van 14,50 meegenomen. Mej. C. G. S. (23) rijdend op Den Bliek laan kreeg woensdagmiddag plotseling een overstekend jongetje G. P. de R. (7) voor haar wagen en kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het knaapje werd met een gebroken arm en een wond aan zijn hoofd naar het ziekenhuis Zon negloren vervoerd. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155- 4832 Afgelopen dinsdag 4 april, was het precies 50 jaar geleden dat de openbare school aan de Beetzlaan officieel ingebruik werd genomen. De opening werd verricht door de toenmalige burgemeester Mr. Dr. J. A. A. H. de Beaufort en werd bijge woond door de wethouders, de gemeentesecretaris, raadsleden, gemeente-architect, afgevaardigden van de bijzondere scholen, ouders en leerlingen. De burgemeester zei toen: „Uit schoonheidsoogpunt neemt het gebouw een waar dige plaats in, waarvoor hulde toekomt aan de gemeente-architect". GEBOREN: Michel Sebastiaan, zoon van C. van Huenen en H. Jansen. Niels, zoon van R. H. van den Akker en Y. van Laar. Sandy Gertrude Cornelia, doch ter van F. A. J. van Wankum en J. A. M. de Gooijer. Cornelis Jan, zoon van W. W. van der Meij en L. M. van der Wende. Maurits Leonardo, zoon van P. W. Hulscher en S. G. H. Mellegers. Aart, zoon van A. van 't Net en M. W. Doornduijn. Hendrika Jacoba Maria, dochter van J. D. G. M. Ruijer en M. A. Schoonderbeek. Trevor Ray, zoon van G. M. Bart en S. R. Emrath. Mirjam Laurinda, dochter van H. M. van Barne- veld en H. F. Zwart. Johannes Jaco- bus, zoon van P. van den Brakel en N. van Brummelen. Jesse, zoon van M. J. B. Vermunt en C. M. Verhaar. ONDERTROUWD: Maarten Johannes Cornelis Jacobus Bode en Lyda Louise van Emrik. Peter Arie Gijsbert Schep en Wilhelmina Teuntje Molenaar. GETROUWD: Cornelis Johannes Matla en Froukje Josien Silivis. Johannes Leonardus Franciscus 't Hoen en Elisa- beth Cecilia Clara Swart. Gerardus van Lint en Agatha Margaretha Maria Rijper. Jose Betorino Duran en Yvette Elizabeth Hardin. OVERLEDEN: Hendrik Boelsma, we duwnaar van S. Jonker. Maria Anna IsabeJla Hubertina Amalia Sophia Coen- ders. weduwe van M. J. P. Chevallier. Frederik Daniël Gerth gehuwd met M. Bomer. Aalt Hendrik Smit. Huber- tus Wilhelmus Koreneef, gehuwd met H. de Jager. Nicolaas van Elteren, we duwnaar van C. J. Haars. De school telde toen 101 leerlingen, in 1926 waren er dat reeds 228. Begonnen werd in een 5-klassige school. De groei deed het hoofd, de heer N. M. van Wely, hoofd van 1922 tot 1941, besluiten B. en W. te vragen om een 6e leerkracht en uitbreiding met 2 lokalen en een gym nastieklokaal. Op 2 februari 1927 stelden B. en W. de gemeenteraad voor de school met één lokaal uit te breiden en op 10 februari werd aldus besloten, zij het dat volgens de notulen dit besluit na veel aanvanke lijke bezwaren van voorstanders van bij zonder onderwijs werd genomen. Bij de uiteindelijke stemming bleken er 9 vóór en twee tegenstemmers te zijn. Inkwartiering In de mobilisatietijd werden Nederlandse militairen in de school ondergebracht. Vele veranderingen werden eigenhandig en zonder toestemming van de gemeente aangebracht. Na de oorlogsdagen van mei 1940 werd de school in desolate toestand achterge laten door de Nederlandse militairen en diverse reparaties moesten worden uit gevoerd om de vele vernielingen onge daan te maken. Door deze werkzaamhe den kon de school niet op de vastgestelde tijd het cursusjaar beginnen en B. en W. stelden voor de Beetzlaanschool vast, dat het schooljaar zou beginnen op 5 sep tember. In het jaar 1945 werd het schoolgebouw gevorderd door de bezettingstroepen en stonden de kinderen op straat. Niet lang echter, want al spoedig werd gastvrij onderdak verkregen in Paleis Soestdijk. Een prachtige oorkonde, gedateerd juli 1946, getuigt van de dank van personeel, oudercommissie en leerlingen, voor de verleende gastvrijheid. 25-jarig jubileum In 1947 werd het 25-jarig jubileum ge vierd. Er werd gesproken door de bur- v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. ELECTROTECHNISCH BUREAU Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties Elektrische fornuizen, boilers e.d. via de P.U.E.M. V 'v V--. .'~i Birkstraat 48 - Telefoon 3367-8978 Op de één dezer dagen gehouden sa menkomst van de afdeling Soest van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield de heer Achter berg uit Zeist, leraar aan de Middelbare Tuinbouwschool te Utrecht, een lezing over bijzondere, maar voor de amateur zeer wel te kweken kamerplanten. Met de vertoning van prachtige kleurendia's werd in het bijzonder de aandacht ge wekt. De aanwezigen - er was een goede op komst - hadden heel wat te vragen en op te merken, daardoor werd het een geanimeerde en leerzame avond, waar bij veel practische tips mee naar huis werden genomen. Uit de mededelingen van de presidente bleek, dat de voorbereidingen voor de expositie, die de afdeling Soest (met Hilversum-Amersfoort-Baarn en Gooi Noord) op de Floriade Amsterdam van 22 juni tot 5 juli houdt, goede vorderin gen maken, mede dank zij de hulp van de zijde van onze Soester Plantsoenen dienst. Een volgende bijeenkomst zal gewijd worden aan de rol van bloemen en planten, die zij kunnen spelen op onze balcons, terrassen en tegen kale muren. gemeester, door de inspecteur van het onderwijs, door het voormalige hoofd, de heer Van Wely, door collega's en door de voorzitter van de oudercommissie, 's Avonds was er feest In het restaurant ..Eemland". Ook ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan zal er feest gevierd worden. De schoolkrant „Praatpaal" besteedt uitvoe rige aandacht aan de historie van de school. Medio april gaan de kinderen genieten van de feestmiddag in de „Open Hof", waar een filmprogramma wordt aange boden. Op een schooldag in mei of juni wordt het feest voortgezet met o.a. de opvoering van de musical „Het koffer tje van meneer Van Dalen". Er wordt geen officiële receptie gehouden. Historie Het eerste hoofd was de heer N. M. van Wely. Met 8 van de 11 stemmen werd hij met ingang van 1 april 1922 door de gemeenteraad benoemd. Tot 1941 bleef hij in functie. De heer Van Wely diende zijn eerste be groting voor de aanschaf van leermidde len in op 28 maart 1922. Er was een be drag van ruim 3600,mee gemoeid. Op 5 april werden benoemd tot tijdelijk onderwijzeres mej. C. Klokke en mej. M. Meijburg. De heer P. Stuurman werd overgeplaatst van de o.l. school in de Kerkebuurt, tot dan de enige openbare lagere school in de gemeente, naar de school aan de Beetzlaan. Op 4 april vond de officiële opening plaats van de school op de hoek van de Beetzlaan en de Kerkhoflaan, thans Nachtegaalweg geheten. Als de school twee jaar draait, neemt het aantal lerelingen behoorlek toe. Re den voor het schoolhoofd om aanvulling van leermiddelen te vragen o.a. een aan tal schoolbanken. Het jaar ervoor heeft hjj 13 zeer oude exemplaren uit Soester- berg ontvangen „zonder inktpotten". Het hoofd van de Mariaschool was zo bereid willig wat afgedankte inktpotten „in bruikleen" af te staan. De banken ver keren in een slechte staat, sommige ban ken moesten met spijkers bij elkaar ge hamerd worden. Ook waren er exem plaren bij, waarbij aangebrachte ijzeren banden tevergeefs trachtten de verschil- door de bank meer „op een wieg dan op lende delen bij elkaar te houden, waar- een bank" leek. Ook kapstokken ontbraken en de jassen werden opgehangen op zelf aangebrachte spijkers. In 1927 werd de school met een lokaal uitgebreid. In 1934 ziet de school er verveloos uit en openbare werken vraagt prijsopgaven voor het buitenschilderwerk. De laagste inschrijver was een Soester firma, die het voor 180,deed. In 1937 vermeldt het jaarverslag: „De schoolmeubelen bevinden zich in goede staat, alleen een streekje verf zou hier en daar veel opknappen, want ook de meu belen hebben sinds 1922 geen beurt ge had". In 1940 en 1945 dient de school als on derkomen voor militairen. De vele aan gebrachte vernielingen worden ongedaan gemaakt. De school telt thans 180 leerlingen en er zijn 6 leerkrachten aan verbonden. Hoofd is de heer L. Overhoff. Hij volgde in die functie de heer A. den Boer op, die van 1941 tot 1955 hoofd was. Daar voor, van 1922 tot 1941, zwaaide de heer N. M. van Wely de scepter. De heer Den Boer overleed enkele jaren geleden. De heer Van Wely is nog in leven en is 91 jaar oud. Eén van zijn leerlingen was de huidige wethouder de heer K. de Haan. (Ook op zaterdag geopend) De waarnemend voorzitter van de Stich ting Bentinck Fonds, de heer B. van Os, heeft woensdagmorgen een ondehoud ge had met de directeur van het plaatselijke P.T.T. kantoor. De posterijen hebben het resultaat van hun onderzoek aangaande de incorrecte huis-aan-huis verspreiding van de envelopjes bekend gemaakt en toegegeven dat meerdere straten verge ten waren. De kwestie is, aldus deelde de heer Van Os ons mede, in goede harmonie gere geld. Donderdag 13 april a.s., aanvang 20.00 uur, wordt in het Wijkgebouw van de Emmakerk een serie van 350 kleuren dia's vertoond van het Zonnehuiswerk. Dit is een avond van de N.C.V.B., afde ling Soestdijk, waarop alle damesleden en begunstigers van de Vereniging „Het Zonnehuis" van harte welkom zijn. Vanaf heden is ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken c.a., voor een ieder een besluit tot benoeming van de heer F. Timmer tot lid van de gemeen teraad van Soest ter inzage gelegd. De benoeming geschiedt ter vervulling van de opengevallen plaats, ontstaan door de ontslagname van de heer J. W. H. Geerlings, als lid van de gemeente raad. Soest, 7 april 1972. De in de nacht van 27 op 29 januari bij het reisbureau Ruys en Co, in het V.V.V. kantoor aan de Steenhoffstraat gestolen brandkast is in Haarzuilens, gemeente Vleuten teruggevonden. Inmiddels was reeds gebleken, dat de zich in de brand kast bevindende travellers-cheques in New York waren verzilverd. BURG. GROTHESTR. 16 - SOEST TELEFOON 02155- 7249 Reservering na 16 uur. Elke dag geopend van 17.00-24.00 u. Expositie collages, wandkleden en wandschilderjjen van Marion Holtrop. KAPSALON BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 De bospolitie, de heer Van Galen, hield gistermiddag in de Soesterduinen drie 15-jarige jongens aan, die op de bospa den met bromfietsen reden. Twee bromfietsen, die niet verzekerd waren, werden in beslag genomen. De jongens, J. M. G„ D. G. H. en E. J. R. S. moesten te voet naar hun woonplaats Amersfoort terugkeren. De collecte welke gehouden werd in de week van 20 tot en met 26 maart, ten bate van de gezondheidszorg, heeft 1642,10 opgebracht. Degenen die hieraan bijgedragen hebben door hun gave of/en door hun medewer king worden hartelijk bedankt. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Czacki" (14/4). Australië: ms „Act II" (11/4). Brazilië: ms „Algorab" (10/4) en „Czacki" (14/4). Canada: ms „CP Discoverer" (11/4). Chili: ms „Cd de Armenia" (10/4). Indonesië: ms „Astyanax" (12/4). Israël: ms „Diamond" (12/4). Japan: ms „Kuran Maru" (12/4). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Spree- wald" (12/4). Ned. Antillen: ms „Neptunus" (10/4). Suriname: ms „Neptunes" (10/4). Verenigde Staten van Amerika: ms „SL 180" (12/4). Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Teniers" (12/4). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. SAjje ut ming vraog dan mok zeige dat ter in ut leve toch nog heul waat dinge veurkomme waor un mins bar veul meuj- te mee hep om te begriepe. Noeng is daat netuurluk nie zo vurwonderluk, waant ut heule leve is eigeluk un bar groot prebleem, waor geen mins ut juuste aantwoord op hep, maor waor wel de meeste minse prebere waat vaan te maoke. Ik waas eers heulemaol nie vaan plaan om ming eige der druk ovur te maoke, maor noeng ze vaan de week mil de eerste warrukzaomhede begonne binne, kon ik ut nie laote om ming der nie mee te bemeuje. Daat wullie in ongs laanggerekte dar- rup um meraokuls groot en uutgestrekt straotenet hebbe zaal veur niemaand un geheim weze. En daat die straole in deuze tied, mit de barre toevloed vaan vurkeer, allemaol zoon bietje der eige prebleme hebbe is ok heulemaol nie vurwonderluk, maor daat wullie ok nog prebleme gaon maoke op plaotse waor ut toch eigeluk allemaol nie nodug is, is toch eigeluk wel un bietje aal te bar. Noeng binne der toch minse die der eige nie mit un kluut in ut riet laote sture en prootestere teuge bepaolde veurzie- ninge. Un praachtug veurbeeld waas die schoolmeester die zun kingders un brief liet sture naor de barregemeester, waor- in die kingders duudeluk maokten daat zullie ut heulemaol nie eens waore mit ut instelle vaan eenrichtingsvurkeer op bepaolde plaotse in ongs darrup. En laote wullie effe eerluk weze die kingders haadde nog geliek ok. Ut waas allnug un bietje jaammur vaan aal ut warruk, waant die veurzieninge gonge allenug de otoos an. Zo laangzaamerhaand hep ik de ge- daachte maor laote vaore om noeng nog ok maor iets te begriepe vaan de zogehiete problemaotiek vaan de weg ovur de Eng. Laote wullie ut der veur ut gemaak maor op houwe daat die reesbaon der ovur un paor jaor inder- daod zal komme, waant aors vraog ik ming of waat de gemeente mit aal die huuze mot die opgekoch binne om of- gebroke te worre omdaat zullie in de weg staon. Der binne der aal ofgebroke, maor der binne der ok die aal leeg stinge en noeng weer un nieuwe huurder hebbe. Maor der is gloof ik zo laangzaomer- haand nie zo bar veul gloof meer in die weg bie de plaotselukke overhied, waant aors begriep ik nie waorom noeng zo nodug ut praachtugge Juulie- jaonaoplein vuraanderd mot worre, de Prins Henderiklaon mot worre vur- breed en vaan aasfaalt mot worre veur- zien, eigeluk biemekaor ut juuste resep om weer un reesbaon te maoke. Noeng zaal der wel un juust aantwoord vaan boveof veur aanwezug zijn, maor daat hoef ik nie te hore, daat weet ik aal bie veurbaot. Waant waat doen de minse die daat kenne wete der an? Zullie zette op bepaolde plaotse we! vurkeerslichte neer en daor veurkom je bar veul naorughied mee, das zekur. Daat un darrup zoas Soest deur zukke veurzieninge vurkeerstechnies gezien un rotdarrup an ut worde is, hebbe nog maor wienig minse deur. Wullie hebbe noeng drie vaan die zoo- genaomde deursnie jende we ge in ongs darrup. De Vredehoffstraot mit aal zun naomsvuraanderinge tot an de splitsing Birrukstraot/Soesderbarrugsestraot, d« Beckeringhstraot tot an de Vondellaon/ Birrukstraot en de Koningsweg, meer as un veurraangsvluchweg veur de Soes- derveners. Das nog nie genog, waant noeng mot ok de Prins Hendriklaon ovurgaond in de Albert Cuuplaon ok nog zoon naore weg worre. Daor komml daan wel un paor raore bochte in om bepaolde rotes nie zo antrekkeluk t® maoke, maor de vraog blief, mot daat noeng allemaol. Die vraog geldt heule maol as die weg ovur de Engh der ok nog gaot komme. Ajje noeng zongder aal teveul naorug hied naor Aomursfoort wil, daan kejje ut beste nog viejao de A.P. Hilhorstweg gaon, zolaang aster teminste geen vur keerslichte of zuk soort dinge worre neergezet, ofter eenrichtingsvurkeer van gemaok gaot worre. As zullie maor nie vurgete daat der een groep is die zun eige der niks vaan antrek, waant der is geen koei die rekening houwd mit waat veur veurschrift ok. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 De voorjaarsbijenmarkt wordt gehouden op zaterdag 15 april a.s., in de voor middag, op het terrein van de Mavo- school aan de Oranjelaan. Bezoekers aan deze markt krijgen een gratis excursie naar de wereldberoemde Heidetuin in het Driebergse bos. Op de markt is een stand met alle soor ten Nederlandse Honing en waskaarsen en er wordt een demonstratie korfvlech- ten gegeven. op batterijen en lichtnet Cat. ƒ258,— Hi-Fi stereo tape-deck met cross.field Cat. ƒ998,— Hi-Fi platenspeler Cat. ƒ418,— op voet met kap met shure M-D el. M 91. Cat. ƒ526,— STEENHOFFSTRAAT 15 - TEL. 2132 stereo verst 2 x 18 W. Cat. ƒ599,— Stereo tuner Cat. ƒ542,— tuner verst. 2 x 20 Watt Cat. ƒ898,— timer verst. 2x8 Watt incl. drukkamcr boxen Cat. ƒ560,-

Soester Courant | 1972 | | pagina 11