(hli AMfetamtmm iS>ckoemaker - antenneteckniek Jaarvergadering gymnastiekvereniging „De Springbokken" Meningen van lezers zfiamri lauppen AMIMmfram VERVOER IN EUROPA /isadootje kopen VV1A Diciistnicmtnini MörieMiai 3 dagen LONDEN 158»— BENFICA-AJAX Roemenië v.a. f 438, olie 'wveflsen AWlenstencentrum DelïoiieDuineti DE DERDE WERELD POOGT ZICH GEZAMENLIJK STERKER TE MAKEN Sbepzinc tanken AATA Dreastencentruni MbiïeMiat SOESTERBERG GEMAR GROOTHANDELSMARKT EEN ASSISTENT BEDRIJFSLEIDER /eten meenemen FISKUS-GREEP MBieiistmtram MoiteDÉieit EKONOMISCH HERSTEL AVIffieiistaiceÉum MfiteMieii /auto 'wassen /MDieiisteiicfltan Contributieverhoging met ingang van 1 oktober a.s. Kompetitie-rit Baarnse Auto Club Soest - - Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Bulgarije v.a. ƒ453,— DFDS SEAWAYS REISBUREAU GERTH B-junioren ongeslagen kampioen Feestprogramma v.v. Soesterberg Café-Restaurant „Groeneveld" jteladaiilSast-lLQZSS'Zffl Emmalaan het eerst aan de beurt Paaswedstrijd Politiehonden-dressuur Vergadering van de Soester Vogelvrienden Politiebureau 4441 Telef. Brandweer 3333 VrUdag 7 april 1972 Vooruitlopend op een te verwachten hogere afdracht aan de KNVG en in verband met de ingevoerde contributie van de Stichtse Turnkring, besloot de ledenvergade ring van de gymnastiekvereniging „De Springbokken" gisterenavond tijdens de jaarvergadering de contributie met ingang van 1 oktober a.s. te verhogen met ƒ0,50 per maand. Tevens werd besloten weer het inschrijfgeld voor nieuwe leden in te voeren en dit gelijk te stellen aan één maand contributie. Het aantal zwevende leden kost de vereniging geld door veel voorkomend tussentijds bedanken, terwijl de bonds- contributie per jaar vóóraf betaald moet worden. Bijdrage aan Bcntinck Fonds De vergadering, onder voorzitterschap van de heer H. Teeuwen, stond overi gens in het teken van „terugkijken". De jaarverslagen van de secretaris, de technische commissie, het financieel verslag van de penningmeester over het jaar 1971 en het verslag van de kascom- missie kwamen allen aan de orde en werden onveranderd goedgekeurd. De opstellers ontvingen de dank van de vergadering. De heer Teeuwen merkte daarbij op, dat het bestuur zocht naar iemand die de pennignmeester, de heer W. Burgerhout, zou gaan assisteren bij het zeer vele administratieve werk, dat een vereniging met meer dan 1000 leoon met zich meebrengt. Zij meenden dat het niet langer verantwoord was zoveel beslag te leggen op de vrije tijd van de heer Burgerhout, die evenwel bij het aantrekken van een administrateur, de financiële verantwoording blijft behou den. Bestuursformatie 1972 De 2e voorzitter, de heer P. Ekel, gaf een toelichting op de voorgestelde be stuursformatie voor het jaar 1972. De bestuurstaken zijn in deze opzet zeer ver uitgesplitst, waardoor iedere bestuurs- functionaris een eigen verantwoording krijgt en de vergader-frequentie tot een minimum kon worden teruggebracht, In deze constellatie is gevormd een alge meen bestuur, dat beherend en beleids bepalend gaat werken en een technisch bestuur dat een regelende en uitvoeren de taak krijgt. Beide besturen bestaan uit negen leden, die weer opgesplitst zijn in groepen van drie, belast met speciale taken. Daarnaast zal een presidium gevormd worden, dat geen bestuurlijke verantwoordelijkheid krijgt, maar filo soferend gaat werken en van waaruit e'gen suggesties naar voren kunnen ko men. De vergadering was het er helemaal mee eens en de heer L. Dammers sprak tijdens de rondvraag zijn waardering voor dit voorstel uit. "Uit de leden was de wens naar voren gekomen meer te doen voor de drum band en het majorettenkorps. De heer L. Houkes lichtte namens een gevormde commissie deze wens nader toe. Zij wa ren van oordeel dat, nu door de fusie met Crescendo, deze beide onderdelen aanwezig waren, er ook mee gewerkt moest worden. Als eerste en belangrijk ste taak had de commissie zich gebogen over de aanschaf van nieuwe uniformen. De kosten daarvoor waren 10.000,en van het bestuur wilden zij weten of daar middelen voor beschikbaar waren. Het bestuur had die gevonden en kwam mèt het volgende voorstel. De uniformen kunnen aangeschaft worden, blijven ei gendom van de vereniging en worden gefinancierd, deels uit eigen middelen deels door een te sluiten lening. De dek king van deze financiering kan gevonden worden door: a. de majoretten en leden van de drumband in te delen in de hoogste contributie-groep; b. hen enige keren per jaar tegen betaling te laten optreden en c. door de subsidie van de gemeente. De uniformen komen ook in onderhoud bij de vereniging, wat ook in hield dat zij centraal bewaard zullen worden. De vergadering ging met dit voorstel accoord. De heer Teeuwen zette uiteen waarom „De Springbokken" niet mee gedaan had den aan de huis-aan-huis inzameling t.b.v. het Bentinck Fonds. Alhoewel de doelstelling van dit fonds geheel onder schreven werd, had het bestuur prin cipiële bezwaren tegen de wijze van geldinzamelen en bovendien waren zij te laat in kennis gesteld van de actie. Na mens het bestuur stelde hij voor nu een bedrag in het fonds te storten, maar dit werd niet voetstoots aangenomen. De heer F. de Rond sprak van „schuld afkopen" en wilde weten of het bedrag •jaarlijks zou worden gegeven. De heer L. Dammers vond bij een één malige gift het bedrag te laag, waarna bleek dat het bestuur niet op de hoogte was hoe het Stichtingsbestuur gedacht had aan geld te komen. Daar zal nu eerst naar geïnformeerd worden en het be stuur kreeg de volmacht al naar gelang haar bevindingen, te beslissen in het ge ven van een jaarlijkse donatie van 100,dan wel het geven van een be drag ineens. Sportstichting Het lidmaatschap van de sportstichting werd bij de rondvraag aan de orde ge steld door de heer L. Houkes. Hij vroeg dit in verband met de sportuitwisseling met Soest in Duitsland, waarvan hij meende dat het een Soesterbergse aan gelegenheid geworden was. „Is de AGAVS-vertegenwoordiging in het Stich- «Andsdanl Aan „Een bewoner van Soest-Zuid" Ingezonden stukken van personen die hun naam en adres niet aan ons bekend maken, worden door ons niet geplaatst. Dat u de „kapitalistische schraapzuch tige banken" door de staat wil laten naasten ter voorkoming van moeilijk heden met die banken in verband met verstrekte gelden voor het kopen van woningen, is een wel zeer gemakkelijke manier van schuld af te komen. Even gemakkelijk is het voor u ons uw schrijven toe te zenden in een envelop waarop u geen postzegel plakt en ons de porto en strafport te laten betalen. Redactie. Zaterdag a.s., 8 april, wordt een kom petitie-rit verreden van de Baarnse Auto Club. De lengte van de rit is voor de A-klasse ongeveer 40 km, voor de B- klasse 35 km en voor de C-klasse 30 km. Deelnemers kunnen inschrijven vanaf 19.00 uur in Café-Rest. „Astoria", Oran jestraat te Baarn, alwaar om 19.31 uur de eerste deelnemer gestart wordt. tingsbestuur daar soms de oorzaak van?", wilde hij weten. De voorzitter van het technisch bestuur, de heer F. Engberink, kon dat ontken nen, in zoverre, dat ook De Springbokken in de gelegenheid gesteld waren aan een selectie deel te nemen, „helaas enige uren voordat deze wedstrijden begon nen". Het betrof hier de jeugdige deel nemers, voor het dames turnen had hij geen groep beschikbaar kunnen stellen. „De vraag blijft trouwens", aldus de heer Engberink, „of de geselecteerde jeugd uit Soesterberg. de reis wel zal meemaken. Het kan zijn dat de organi satoren in Duitsland daar, gezien de leeftijd, geen prijs op stellen". Wat het functioneren van de sportstich ting betrof, zei de heer Ekel, dat het lid maatschap nauwelijks financiële conse quenties had, maar dat het nodig was in verband met beschikbaarstelling van za len e.d. Overigens meende hij wel dat er iets schortte aan de vertegenwoordiging van de gymnasten als groep, maar daarover zal het bestuur zich nader beraden en eventueel contact opnemen met het be stuur van de sportstichting. In de afgelopen tien jaar heeft west-Europa zijn grote achterstand op het Ame rikaanse autopark snel ingelopen. Maar vooral het verkeer in de steden (grote, middelgrote cn kleine) was op een dergelijke snelle uitbreiding van het autopark geenszins voorbereid. „In alle steden zijn teveel auto's en te weinig straten", zo schreef het blad Europese Gemeenschap onlangs terecht. Het probleem is dat het aantal auto's zal blijven toenemen maar dat de straten niet onbeperkt kunnen worden uitge breid. Aan een meer rationele vervoers- regeling valt dan ook niet meer te ont komen. Daarom worden in de grote ste den van de E.E.G.-landen overal metro's gebouwd of bestaan er - zoals in Am sterdam - plannen in die richting. Ook het transport, een van de belang rijkste pijlers van welvaart in alle E.E.G.-landen, zal op nieuwe leest moe ten worden geschoeid. Treinverkeer krijgt nieuwe mogelijkheden Hoe er ook zal worden gedokterd^ aan het stratennet in de meeste steden - we zullen er in moeten berusten dat de straten in die steden nooit aan de behoef ten van het partikulier autoverkeer zul len voldoen. Teveel straten zou de ver bouwing te zeer beperken en bovendien de stad van haar identiteit beroven. Hét openbaar vervoer zal daarom steeds intensiever moeten worden ingeschakeld om het verkeer tussen bijvoorbeeld wo ning en werk en tussen de verschillende stadsgedeelten vlot te kunnen doen ver lopen. Het openbaar vervoer heeft nu eenmaal veel minder straatoppervlakte nodig dan personenauto's en zelfs vrij wel niets, wanneer dat ondergronds ge schiedt. Vandaar dat in de grote steden van de E.E.G.-landen nieuwe metro's worden gebouwd of de bestaande metro's worden uitgebreid, bijvoorbeeld in Brus sel, Berlijn, Hamburg, München, Rotter dam, Frankfort, Stuttgart, Keulen, Han- nover, Milaan e.a. Maar ook het openbaar vervoer boven de grond behoeft verbetering, zowel in de grote steden alsook in de kleinere plaat sen, waar de aanleg van een (kostbare) metro niet persé noodzakelijk en/of ren dabel is. Autobussen zullen eigen rij stroken moeten krijgen en trams eigen baan. Amsterdam en Rotterdam kunnen een voorbeeld nemen aan Keulen, waar meer dan 60% van de trams niet langer over straat rijdt, Aparte rijstroken voor autobussen treft men o.a. aan in Parijs, Rome en Milaan - soms tegen het een richtingsverkeer in meer ook in veel kleinere steden als b.v. München-Glad- bach en Wiesbaden. Voorts hebben de ondernemingen voor openbaar lokaal vervoer in west-Europa veel belangstelling voor allerlei techni sche uitvindingen en projekten. Groot is de belangstelling bijvoorbeeld voor elek tronisch bestuurde voertuigen (waarmee ook het probleem van de geluids- en luchtverontreinigingshinder voor een groot deel zou zijn opgelost). Een speciale werkgroep van de E.E.G. houdt zich hiermee bezig. Ook het vrachtvervoer kan zich in de belangstel ling van de E.E.G. verheugen. Volgens „Europese Gemeenschap" is vooral het vrachtautovervoer de laatste jaren snel gestegen. Ze ligt nog boven het vervoer per spoor, dat in 1969 reeds 552,6 mil joen ton bedroeg! Het transport spitst zich toe: minerale grondstoffen en bouwmaterialen, land en bosbouwprodukten, ertsen, aardolie, metaalprodukten en eindprodukten in- klusief machines en voertuigen. De ekonomie van de E.E.G. wordt op het gebied van transport al snel met belang rijke veranderingen gekonfronteerd, na melijk de vergroting van de Gemeen schap. We moeten veronderstellen dat de uitbreiding van het E.E.G.-gebied tot net zo'n nauwe vervlechting van de onder linge goederenruil tussen de lid-staten zal leiden als thans reeds tussen de zes lidstaten bestaat. 500 km per uur Uiteraard proberen de afzonderlijke tak ken van transport ieder voor zich een zo groot mogelijk pakket van het goede renpakket te veroveren. De spoorwegen, die voortdurend kampen met verliezen die met name veroorzaakt worden door het stand houden van onrendabele lijnen, zullen de konkurrentie met het autover voer alleen kunnen volhouden wanneer zij hun transporten nog sneller kunnen verzorgen dan nu het geval is. Daarom wordt er momenteel hard gewerkt aan de ontwikkeling van de luchtkussentrei- nen en andere vervoermiddelen, die snel heden kunnen ontwikkelen van rond 500 kilometer per uur! De kosten zijn even wel astronomisch hoog. Nochthans hoopt men in west-Duitsland over enkele jaren te kunnen starten met een luchtkussen treinverbinding tussen Hamburg en München, waarmee een nieuw tijdperk in het modern verkeer zal aanvangen. Zal voorlopig het vervoer per spoor nog een teruggang vertonen, in de naaste toekomst krijgt het transport en perso nenvervoer per trein vermoedelijk nieu we impulsen, dit gezien in het licht van de enorme technische mogelijkheden die in deze eeuw zullen worden ontwikkeld. (incl. logies en ontbijt) per KLM lijndienst. Lissabon - 19 april 1972 1-daagse vlucht per KLM 295,p.p. geheel verzorgd. 15 dagen Met de auto naar Mallorca, Costa del Sol, Tunesië en Griekenland. Vraag naar de speciale folder van Boekingen bij SOEST - LAANSTRAAT 66 Telefoon 02155 - 2683 Eind deze maand wordt in Chili Unctad III gehouden, de derde konferentie over handel en ontwikkeling die onder auspi ciën van de V.N. wordt gehouden. De eerste en tweede kunnen onmogelijk grote suksessen genoemd worden en de verwachtingen voor de derde zijn even min al te hoog gespannen. Maar enige resultaten zijn onontkoombaar om de eenvoudige reden dat veranderingen moeten komen om een totaal vastlopen van de ontwikkeling in de zogenaamde derde wereld te voorkomen. Een probleem daar is dat het ontwikke len van een land, dat wil zeggen het een ekonomische struktuur geven waardoor het zich welvaart kan verwerven, inves teringen aan kapitaal vergt die van bui ten zullen moeten komen omdat ze bin nenslands niet voldoende aanwezig zijn. Voor een deel wordt hierin voorzien door schenkingen, nog meer door leningen. Het bezwaar van die laatste is dat ze afgelost moeten worden en in vele ge vallen ook rente betaald moeten worden. Het geld hiervoor moet verdiend worden, maar dit is precies het moeilijke punt. Het merendeel van de geldverdiende ex port van de ontwikkelingslanden bestaat uit grondstoffen en de marktprijs daar van schommelt sterk - zodat verwachte Met nog vijf wedstrijden voor de boeg in de anderhalve competitie hebben de B-junioren van de v.v. Soesterberg thans reeds het kampioenschap behaald na een 4-0 zege op CDN-C uit Driebergen. Het is voor de zesde maal in successie, -dat deze spelerskern vanaf de pupillen- Tijd kampioen is geworden. Het ligt dan ook in de bedoeling om het komende sei zoen met deze junioren en de A-junioren, die nog niet overgaan naar de senioren een regionale ploeg te vormen. Elftalleider de heer G. van Walsem en trainer de heer Griek hebben met recht eer van hun werk; de gele tulpen waren dan ook tenvolle verdiend. De kampioensploeg bestaat uit: Jan Dek ker, Cees Altena, Wijnand van Nieuwen- burg, Harry Stel, Martin Kenter, Piet Ravenhorst, Antoine Konings, Rob Be- rendse, Cees van As, Martin Bloem, Roel van Marle, Fokke Leyenhorst, Loek de Groot, Jan Roelofs en Peter Verburgt. De B-junioren hebben 32 punten uit 16 wedstrijden en zijn dus ongeslagen Het is de eerste Soesterbergse kampioen. Over twee weken kunnen de A-junioren volgen, terwijl bij de senior-en Soester berg 4 er prachtig voorstaat (12-24). In het tweede nummer van de „Soester- berg-Revue", het clubblad van de v.v. Soesterberg, wordt onder de titel „Goud voor Soesterberg" een feestprogramma met vele sportactiviteiten bekendge maakt. De feestelijkheden ter gelegen heid van het gouden jubileum van de voetbalvereniging „Soesterberg" worden op zaterdag 22 april officieel geopend met een receptie van 16.00-18.00 uur in het Dorpshuis. Op zaterdag 29 april zullen er turnde- monstraties gehouden worden door de zustervereniging AGAVS en wordt de traditionele „stratenloop" door Soester berg gehouden. Op maandag 1 mei (Koninginnedag) wordt in samenwerking met het plaatse lijke Oranjecomité de eerste damesvoet balwedstrijd in Soesterberg gehouden. Verder zijn er jeugdvoetbaltoernooien op zaterdag 6 en 13 mei. Op Hemelvaartsdag (donderdag 11 mei) is er een veteranentoernooi. De lagere elftallen komen aan hun trekken op zon dag 14 en 28 mei, terwijl op zaterdag 13 mei het toernooi voor zaterdagelftallen is gepland. Woensdag 16 augustus beginnen de ne derlaagwedstrijden voor het eerste elftal, die worden voortgezet op zondag 20 en woensdag 23 augustus. Deze nederlaag wedstrijden komen in de plaats van het roemruchte Vliegtoernooi. PARALLELWEG 19 SOEST opent binnenkort een nieuwe vestiging. De huidige ass. bedrijfsleider wordt in deze nieuwe zaak bedrijfsleider. Wij vragen daarom voor spoedige mdiensttreding voor onze zaak in Soest. Ervaring in de levensmiddelenbranche is noodzakelijk. Diploma's strekken tot aanbeveling. Een verantwoordelijke en prettige werkkring, alsmede een goed in komen worden gegarandeerd. Bel voor het maken van een afspraak nr. 02155-5921. inkomsten opeens sterk tegen kunnen vallen - maar dan altijd om een tame lijk laag gemiddelde. Wat de olielanden thans als gezamenlijk front trachten te verwezenlijken is die grondstof prijs voor een allerbelangrijkst ingrediënt van vrijwel de hele ekonomie van de ontwikkelde landen een beetje omhoog te brengen, min of meer in rela tie tot hoe belangrijk de olie voor de verbruiker is. Dit lukt voornamelijk doordat de vraag naar olie groter is dan het aanbod. Maar bijvoorbeeld een cacao of koffie of jute of sisal producerend land kan zich met een dergelijke samenwerking niet per mitteren de prijs op te schroeven, zelfs niet als voldaan is aan een absolute voorwaarde, namelijk dat ze enige tijd kan weigeren te leveren zonder zelf in financiële moeilijkheden te raken. Meestal kan ze zich dit niet veroorloven: het sterke punt van de olielanden is dat ze dit thans wel kunnen. Bovendien zijn de exportprijzen van de meeste zwakke exportstoffen vastgesteld in dol lars. Menig land in de derde wereld is daardoor behoorlijk de dupe geworden van de dollardevaluatie vorig jaar. En invloed op het internationaal monetair beleid hebben de ontwikkelingslanden nagenoeg niet. Weinig resultaat Als er op dit punt iets te regelen valt komen de tien zogenaamd rijke landen bijeen en maken de dienst uit. Ook bij voorbeeld bij maatregelen om de inter nationale geldstroom zo soepel mogelijk te laten vloeien, door het instellen van zogenaamd papiergoud, dat zijn speciale trekkingsrechten van het Internationaal Monetair Fonds. Wie krijgen die? Juist de rijke landen zelf in grote mate, de arme landen evenredig minder, terwijl zij ze juist het hardst nodig hebben. Vierentwintig landen van de derde we reld hebben nu een verbond gesmeed om in deze wat meer invloed te kunnen uit oefenen. Ongelijk hebben ze niet. Maar het gaat hun erom konsessies af te dwingen van de rijke landen. In zekere zin zien die ook wel in dat ze enige kon sessies zullen moeten doen, maar alle maal kampen ze thans met teruggang in hun eigen ekonomie. En ook al is die teruggang van een omvang dat ze ver geleken met de misère van de ontwik kelingslanden niets voorstelt, het zal er wel toe leiden dat de grootste zuinigheid wordt betracht met toegeven. Unctad III zal waarschijnlijk dus geen grote resultaten boeken, al zullen bittere woorden bij de vleet door de konferen- tiezaal schallen plus veel mooie uitspra ken die geen geld kosten. Maar wat wel bereikt zal worden is dat de derde we reldlanden nog meer reden krijgen dan ze al hadden om een gezamenlijk front te maken om misschien iets te bereiken van wat ze elk apart niet kunnen reali seren. Ze zijn misschien arm, maar ze maken wel de overgrote meerderheid uit van de aardbevolking waarnaar de minderheid wel een tijdje kan weigeren te luisteren maar niet voorgoed. Amsterdamsestraatweg 42 Baarn - Telefoon 02154-2576 ZATERDAG en ZONDAG MIXTO „FILOSOOF" Overheerlijke vleesmix in pikan te saus, aardappelpuree en ap pelmoes 8,75 EXPRESSO KOFFIE van 's mor gen 7.00 u. tot 's avonds 23.00 tl. Keuken open van 10.00 u. 's mor gens tot 21.00 uur 's avonds. ZAAL MET OPEN HAARD BESCHIKBAAR VOOR BRUI LOFTEN, PARTIJEN, RECEP TIES en VERENIGINGEN. De kontrole op aangiften van de belas ting zal volgens staatssekretaris Scholten worden geïntensiveerd. De bewindsman wordt daarbij gedreven door zijn recht vaardigheidsgevoel. Hij meent dat er door allerlei manipulaties teveel mazen in het belastingnet zijn gekomen. Voorts zal de staatssekretaris van financiën een werkgroep instellen die de problematiek van de belastingvlucht onder schot zal nemen. Er schijnen nogal wat fraudu leuze aspekten aan verschillende vormen van belastingvlucht te kleven. Uit het voornemen van de bewindsman kunnen we verschillende konklusies trek ken. In de eerste plaats is het zeker dat bij de zeer hoge tarieven velen zullen proberen fiun inkomens langs onder grondse banen te leiden. In zoverre is hier slechts sprake van een bekentenis van hetgeen mocht worden verwacht. Voorts erkent de regering tussen de re gels door dat de belastingvlucht een fak- tor is die het bestuderen waard is. Dit is in het verleden wel eens ontkend. Het komt ons voor dat het leven sterker is dan de leer en dat de regering hier de konklusie uit zou moeten trekken dat men bezig is met de heffing van de belasting te ver te gaan. Uit zo'n ontboezeming van een bewinds man mag nu wel lijken alsof de boos doeners bij de „kapitalisten" zitten, de werkelijkheid is dat aan de voet van de belastingpaal het reeds ingeburgerde ge woonte is geworden dat voor beloningen aan werksters en allerlei hulpdiensten geen loonbelasting wordt afgetrokken. Van de voet tot de top wordt de fiskus blijkbaar als een onaanvaardbaar mee- eter gezien. Voorts vragen wij ons af of de vele zenuwziekten bij het belas- tingpersoneel worden veroorzaakt door het werk of door de tegenzin om mede burgers in financiële moeilijkheden tc brengen. Onze belastingtarieven zijn zo onredelijk hoog geworden dat de wal het schip gaat keren. De regering is bezig de financiële „eind jes" voor 1973 op een planbord aan el kaar te knopen maar kan die „eindjes" niet aan elkaar krijgen. Nu worden er van verschillende zijden voorstellen ge daan om tot een aanvaardbaar financieel patroon te komen. Namens de konfessionele zijde hpeft nu prof. Steenkamp een herstelplan voor onze ekonomie aanbevolen waarin op nieuw wordt gepleit voor aandraaien van de belastingschroef. Prof. Steenkamp wil de vermogensbela» ting verhogen, verlaging van direkte be lastingen verder uitstellen, de B.T.W. verhogen en enkele accijnzen optrek ken. Het komt er op neer dat hij de overheidsekonomie wil redden door de belastingschroef in Nederland nog ver der aan te draaien. Zoals bekend zijn in Nederland de belastingtarieven al hoger dan in welk Europees land ook. In het kort kan gezegd worden dat ver hoging van de vermogensbelasting de besparingen afroomt. Het meeste in komen uit vermogen wordt bespaard. Daarmee wordt dus het investeren per saldo getroffen. Verhoging van B.T.W. en elke accijns treft het verbruik. Bij stijgende werkloosheid gaat de heer Steenkamp dus het verbruik aantasten en de investeringen verder afremmen. Hij treft daarmee niet in de eerste plaats de kleinere ondernemingen want die staan al op de rand van de afgrond. Door de afwenteling van de B.T.W.-prijs- verhogingen zullen de lonen verder wor den opgeschroefd en laait het inflatie- vuur ook feller op. Met name de grote konserns zullen hun konklusies trekken en hun investeringen nog verder naar het buitenland verleggen. De onderne mingsinkomens zullen dalen en de be lasting-opbrengst, die door stijgende B.T.W. toeneemt, zal door winstslijtage verder afnemen. Het Steenkamp-herstel zal vermoedelijk er wel toe leiden dat deze regering haar periode kan uitzit ten maar het zal zeker niet betekenen dat de ekonomie van ons land er door gestimuleerd wordt. Het lijkt ons beter dat déze informatie-Steenkamp maar voor kennisgeving wordt aangenomen. Maandag 10 arpil a.s. start het Gooi» Wegenbouwbedrijf uit Hilversum met d» werkzaamheden voor de riolering van de Julianalaan en omgeving. Het werk zal in fasen worden uitgevoerd en zal in to taal 8 a 9 maanden in beslagnemen. Men zal beginnen bij de Emmalaan. De met de werkzaamheden verband hou dende verkeersornleidingen, zullen met borden worden aangegeven. Op de Paaswedstrijd Politiehonden-dres suur, gehouden op 3 april te Zeist, be haalde de heer H. C. Mol uit Soest met zijn bouvier „Marco" de 2e prijs. De eerste prijs was voor de heer Veeier uit Utrecht, de derde prijs ging naar de heer Leegwater uit Baarn. In totaal namen 9 honden aan deze dressuurwedstrijd van de afdeling Utrecht deel. De maandelijkse vergadering van de Soester Vogelvrienden wordt gehouden a.s. maandag 10 april, des avonds om 8 uur, in restaurant „De Kleine Witte" aan de Middelwijkstraat. De heer Dommerholt houdt die avond een lezing met dia's over tropen-, grote en grasparkieten. Men kan zich tijdens de vergadering opgeven voor deelname aan de derby-wedstrijd. De Soester Vogelvrienden gaan een maandblad uitgeven, waarvoor de re dactie, bestaande uit de heer en me vrouw Van Fulpen en de heer T. Schalkx, een geschikte naam zoekt. Hier voor wordt de hulp van de leden inge roepen. Tot 1 mei kunnen zij die inzen den op het adres Nieuwerhoekplein 7a. $1» émsiBdan] SoesL-$LCEË5-7ZW

Soester Courant | 1972 | | pagina 13