49. bij EX CITIZEN FA. SPIJKER 5SEN TITELS fraaier haar door Biosthetische haarverzorging SAiAMKOfflïL Zingende dolfijnen in het Dolfinarium Harderwijk DOLFINflRIUm VTB n.v. f Een trouwpartij VOLLEYBALVERENIGING 0LYMPIA BESTAAT TWINTIG JAAR Meer aandacht nodig voor actieve en passieve recreatie Wekelijkse sportinstuif voorzag in duidelijke behoefte Onderdelen opgevoerde bromfiets in beslag genomen V.V.V.-nieuws Pianohandel W. van Tol - Soest Bijkantoor Bondsspaarbank in Smitsveen in gebruik genomen Koopt u een bromfiets J. L. M van Hal-Zonderop Rommelmarkt van de Vangrail Rijverbod opgelegd Gevonden voorwerpen Lawntennisvereniging ..Soest-zuid" opende seizoen '72 belooft enerverend verenigingsjaar te worden Vrijdag 7 april11972 soésterbergsestraat44 telefoon 2045 overdekte Dolfijnenstadi'on ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijdendagelijks 10.00 - 11.30 - 13.00 -14.30 - 16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. Onderwaterpanorama. Robarium. Expositie walvisachtigen. Harderwijk - Tel. 03410 - 6041. 1 jaar garantie Horloger - Juwelier - Opticiën SOESTERBERGSESTR. 26. tel. 2982 WOENSDAGMIDDAG GESLOTEN. Bijna ongemerkt heeft vorige week de laatste sportinstuif van dit seizoen, na tuurlijk in de sporthal, plaatsgevonden. Onoverkomelijk blijft natuurlijk het feit dat deze en komende zaterdagen heel erg enthousiaste jongeren een vergeefse reis naar „Beukendal" zullen maken, want de deuren zijn voor de sportinstuif gesloten. Met het succes voor ogen (elke week was er gemiddeld een bezoek van zo'n tweehonderd kinderen in leeftijd varië rend van zes tot en met twaalf jaar. met een aantal „hoogtepunten" die over de driehonderd reikten) beraadt het bestuur van de Sportstichting zich over bet voortzetten en de eventueel aan te bren gen wijzigingen. Dat het sluiten niet bij iedereen in goede aarde zou vallen stond bij voorbaat vast. De idee, die enige ouders terloops lan ceerden, om die sportinstuif tijdens de „grote" vakantie, vooral bij aanhoudend slecht weer, tijdelijk nieuw leven in te blazen, zal waarschijnlijk grote organi satorische problemen met zich meebren gen, maar is misschien het overwegen toch wel waard. Onderdelen van de bromfiets van de 17- jarige J. H. W. uit Baarn werden zon dagmiddag in beslag genomen en de jongeman kreeg een proces verbaal we gens te hard rijden. Met een vaart van 80 km reed hij op de rijbaan van de Stadhouderslaan en die snelheid is ook daar niet toegestaan voor brommers. Het kleine met bloemen versierde meisje* dat U vanaf het raambiljet een ruiker aanbiedt met Frora's kinderen van de Floriade, doet dit ook vanuit haar hoek je van de folder, die juist bij ons lf binnengekomen Dit vouwblad hoort na tuurlijk bij ieder thuis, want het is toch wel een nationale plicht deze fleurige en gevarieerde manifestatie van tuin- bouwkunst te gaan bezoeken. Laat U door de -gezellige bloemrijke fol der inlichten. Het gehele programma van maart tot oktober staat erin vermeld. We blijven nog even doorgaan met het aanbieden van bloemenpracht. Evenals vorig jaar nodigt het Opleidings instituut voor het buitenland, dat geves tigd is op kasteel Nijenrode te Breukelen, U uit te komen kijken naar de voor- jaars- en zomerbloei. Op welke dagen dit zal zijn, vertelt het informatieblaadje, dat ons werd toegezonden en dat wij graag aan U willen doorgeven. Wel moe ten wij U erbij vertellen, dat het hier al leen gaat om de schoonheid van de kas teeltuin in het voorjaar in zomerse glorie. Het kasteel zelf blijft voor bezoe kers gesloten. Wie geïnteresseerd is in de Volkshoge scholen en natuurlijk vooral in de cur sussen die daar worden gegeven, zal met plezier het zomerprogramma 1972 willen bekijken. Ook dit is bij ons verkrijgbaar en er wordt zoveel geboden, dat keuze maken nog moeilijk zal worden. Kreativiteit, Geluid en Beweging, Foto grafie, Film en Theaternu noem ze maar op deze cursussen, waaronder ook speciale aangelegenheden voor echtparen, ouderen, het gezin of de vrouw alleen. De moeite waard dit programma even bij ons te komen halen. En, al komt het lentezonnetje nu toch weer vrolijk achter de wolken vandaan, op de kunstijsbaan in Utrecht kunt U volop zien schaatsen in de vermaarde show Holiday on Ice, waarvoor wij de kaartverkoop bij U aanbevelen. Van 25 arpil tot en met 2 mei zal dit zwierige feest er zijn, maar uw plaats bespreken is een zaak van: Vandaag al doen! Zaterdag 8 april a.s. gaat Olympia volleybal een groots feest aanrichten in het St. Josefgebouw aan de Steenhoffstraat, ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum. Reden voor ons om een gesprek te hebben met de huidige voorzitter van Olympia Werner Paans, die een aantal uitgesproken ideeën heeft over dc wijze waarop b.v. het volleybal een rol kan vervullen by de actieve en passieve recreatie. Het is niet precies de dag dat Olympia volleybal werd opgericht, dat was 1 oktober 1951. Maar aangezien die datum gelijk viel met de aanvang van de com petitie leek het ons juist in de loop van die jubileumjaar een groot feest aan te richten en dat gebeurt zaterdag 8 april in het St. Josefgebouw. Als we twintig jaar geleden een feest hadden gehouden dan was een kamer met de schuifdeuren open groot genoeg geweest. Nu met zo'n 270 leden gaat dat een beetje moeilijk". Wat was de aanleiding om een volleybalclub op te richten? „Wel in het begin van de jaren vijftig bemoeiden de heren senioren van Olym pia gymnastiek zich niet alleen met de turntoestellcn maar werd een soort vuistbal als een aangenaam spel ervaren. In die tijd werd er in Soest ook al een Soester volleybal competitie georgani seerd waaraan bedrijven en verenigingen deelnamen. Ook Olympia schreef ieder jaar in en wist zich altijd in de boven ste regionen te plaatsen. Toen in '51 Olympia na een enerverende strijd met de Soester Politie kampioen werd, beslo ten de spelers Olympia voor te stellen een aparte afdeling volleybal op te rich ten. Het bestuur ging hiermee accoord en stelde de heer Frankema aan als trainer. Een functie die hij nu nog ver vult. De huisvesting van Olympia vol leybal was ronduit lachwekkend. Een gymnastiekzaaltje dat iets groter was dan een gemiddeld klaslokaal aan de Prins Bernhardlaan werd de bakermat van vele successen." In die tijd waren er in Soest nog geen sportzalen, waar speelde Olympia haar wedstrijden? „Ja, die zalennood deed zich al spoedig gevoelen. Vooral toen Olympia ging deel nemen aan de NeVoBo competitie in Hilversum. Het betekende dat wij van het begin af aan een beroep moesten strijden. De honderdvijftig bekers, hon derdzeventig medailles en veertig andere ordetekenen wijzen daar wel op." Bent u als voorzitter tevreden over dc huidige accomodatic? „Dat zou ik denken. We beschikken in Soest over een uitstekende sporthal. We hebben een aantal goede gymnastieklo kalen en er zijn plannen om nog tot uit breiding te komen. Het blijft echter jammer dat de nieuwe spelzaal aan de Smitsweg niet voldoet aan de eisen van NeVoBo. Het vloeroppervlak is uitste kend maar de zaal is te laag voor b.v. wedstrijden. Wat ik ook in hoge mate betreur is dat de Sporthal, nu toch zeer duidelijk een tehuis voor diverse verenigingen, Red Stars, SVV, Selby en Olympia, geen mogelijkheid bied om de verworven tro feeën aan de leden te tonen. Het argu ment is geen ruimte, maar wel worden speel- en consumptie automaten in die zelfde ruimte onderbracht. We hebben al enkele malen getracht hierin veran dering te brengen, maar zonder succes. Misschien kan de Sportstichting ons bij het volgend jubileum een fraaie kast in de restauratie van de Sporthal aanbie den." Wat zou er moeten gebeuren om het volleybalspel nog attractiever tc maken zowel voor deelnemers als toeschouwers? „I moet u zeggen dat u nu een gevoelige snaar raakt. Want hoewel ik al achten twintig jaar lid ben van Olympia vind ik dat er nodig een verandering moet komen in de bestaande situatie. En ik heb daar ook, dacht ik redelijke argu menten voor. Kijk een ieder weet dat de exploitatie van een sporthal niet renda bel is. De gemeente, de gemeenschap, legt daar ieder jaar een fiks bedrag op toe. Toch gebruikt maar een tamelijk klein deel van die gemeenschap diezelfde sporthal. Sterker nog, doordat de sport- De eerste Olympia kampioenen. Het team dat deelnam aan de compe titie 2953-'54 behalede de titel en promoveerde. Op de foto staand van links naar rechts voorzitter F.Slijper, Joop Berkhof, Werner Paans, Guus Verburg en secretaris Cees van der Werken. Onder aanvoerder Herman Frankena, Hessel de Zoete, Ger Blom en Nico Baltus. doen op de zaalruimte van de andere verenigingen en de thuis- zowel als de uitwedstrijden speelden we in Hilversum. Toch was het eerste jaar al direct een succesvol jaar. De beide herenteams wer den kampioen en promoveerden. Het tweede damesteam werd ook kampioen terwijl het eerste damesteam op de twee de plaats eindigde. Een mooiere start had Olympia zich niet kunnen denken." Maar Olympia heeft toch ook in de afdeling Amersfoort gespeeld? „Ja, in 1956 verhuisde Olympia naar Amersfoort. Dat had vooral practische voordelen. De afdeling Amersfoort speel de competitie op een vaste avond en in een centrale ruimte, de Amersfoortse Markthallen. Daardoor zag de toenmalige secretaris Cees van der Werken zich voor heel wat minder problemen, vooral op vervoers gebied, geplaatst clan in de jaren daar voor. Want wat Cees van der Werken heeft moeten organiseren en regelen om alle teams op tijd in Bussum, Huizen of Hilversum te krijgen laat zich nauwelijks beschrijven. Afgezien nog van al het an dere administratieve werk dat hij ver richtte. Het eerste jaar in Amersfoort was al direct bijzonder succesvol, vooral voor de Olympia dames. Zij legden al meteen beslag op het kampioenschap van die afdeling. Het zou te vervoeren om alle successen die Olympia in de afgelopentwintig jaar heeft behaald te memoreren. Maar Olym pia is altijd een zeer gewaardeerde en gevreesde gast geweest op diverse toer nooien en in de vele competitie wed- hal en als oefen- en als wedstrijdzaal dienst doet wordt het aantal gebruikers nog geringer. Je hebt als vereniging na tuurlijk als eerste taak de leden een aangename en verantwoorde wijze van Japanse precisietechniek Citizen Automatic: datum, 17 steens, Parashock schokdemper-, waterdicht, edelstalen kast Voor het eerst neemt Olympia deel aan dc competitie in Amersfoort en met succes. De titel ging naar Soest. Op de foto gemaakt in 1957 het eerste dames team. V.l.n.r. Janny de Hartog, trainer/coach Herman Frankena, Diny Kamerbeek en Elly den Broeder. Zittend Alice Kamerbeek, Janny Kamerbeek en Leny de Bruin. ontspanning te bieden. Maar daarnaast is er een groep mensen die om zeer uit eenlopende redenen niet aan sport in verenigingsverband wil en kan doen en 'n groep mensen die de zogenaamde passie ve recreatie bedrijven. Mensen die het aangenaam vinden naar wedstrijden te gaan kijken. Nu vind ik dat, om roe.tot mijn tak van sport te bepalen, wij vol leyballers dat publiek weinig te bieden hebben. We bedrijven geen topsport. We bewegen ons, en dat geldt ook voor onze zustervereniging SVV, op een redelijk niveau maar echte in het oog springende prestaties daar komen we niet aan toe. Willen we echt iets aan die passieve re creatie doen, en ik vind dat men daar récht' op heeft, dan zullen we in Soest bijvoorbeeld moeten komen tot een be langengemeenschap of zelfs tot een sa mengaan. Het is toch te dol dat in af deling Amersfoort, een van de grootste afdelingen van ons land, geen team in de eredivisje of hoofdklasse uitkomt. Ik ben er van overtuigd dat wanneer Soest alle krachten zou bundelen we binnen twee jaar zouden kunnen doorstoten naar de volleybaltop. Afgezien nog van een groot aantal andere administratieve en organisatorische voordelen en een ge richter jeugdbeleid. En wat betreft die groep niet-vereni- gings-gezinden? Ik heb bij de bouw en verdeling van de ruimte van de Sporthal gepleit voor een sportinstuif, zowel voor jeugd als voor ouderen. Men stond daar nogal sceptisch tegenover. De sportin stuif voor de jeugd draait nu en ik dacht niet zonder succes. Het zou de moeite waard zijn te over wegen om een avond in de nieuwe spel- BURG. GROTHESTRAAT 20 - TEL. 2968 Voor: Inkoop - Verkoop - Onderhoud etc. zaal aan de Smitsweg voor dat zelfde doel te bestemmen maar dan voor de ouderen." En dan de haast wel traditionele laatste vraag. Heeft Olympia nog plannen? „Op die vraag past een traditioneel ant woord. Wij barsten van de plannen. We willen binnen onze vereniging nog meer aandacht besteden aan de jeugd- en aan de recreatievolleyballers. We denken aan een seniorentoernooi in de komende herfst. We denken aan een pupillentoer- nooi. Maar vooral denken wij aan het feest dat we morgen gaan vieren ter ge legenheid van ons jubileum. En u bent van harte welkom." Bewijs en plaatje direkt verkrijgbaar bij Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Op het terrein van het clubhuis „De Vangrail" aan de Beetzlaan, zal zaterdag 22 april weer een rommelmarkt gehouden worden. Deze markt wordt niet gehouden omdat ze vorig jaar een groot succes werd, maar vooral omdat de opbrengst drin gend nodig is om het bestaande werk, dat steeds groter wordt, te kunnen blij ven doen en nog uit te breiden. De marktcommissie doet een dringend beroep op de gehele Soester bevolking, goederen die niet meer gebruikt worden om welke reden dan ook, af te staan. Alles is welkom, huishoudelijke artike len, meubelen, kleden, lampen, sportar tikelen, fietsen, speelgoed, ijskasten, was machines, verpakte levensmiddelen, schoenen, tassen, toiletartikelen, sieraden, antiek, schilderijen, boeken enz. Ook ingrediënten voor de oliebollenstand en de koffie-stand worden gaarne op gehaald. U kunt zich in verbinding stel len met het clubhuis, telefoon 7615. Bin nen veertien dagen worden de goederen afgehaald. Zaterdagavond kreeg de 28-jarige G. v. S. uit Amersfoort een rijverbod opge legd. Hetzelfde overkwam de 23-jarige H. B. die met enige kornuiten moeilijk heden veroorzaakte bij het ehinees- indisch restaurant aan de Torenstraat. Daarbij sneuvelde een grote ruit. Zowel v. S. als B. verkeerden lichtelijk onder invloed. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: portemonnaie met inhoud, school- etui, bos huissleutels, bed voor tuin stoel, hond, jongensjasje, 1 paar hand schoenen, zakmes, basketbal, want, een paar dameshandschoenen, damesbril, 2 muntbiljetten, tas, dameshorloge, heren fiets en herenhandschoen.. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. Met een openings/kennismakingstoernooi heeft de Lawntennisvereniging „Soest- zuid" tijdens het paasweekend liet tennisseizoen geopend. Hoewel het er op leek dat de weergoden roet in het tennismenu zouden gaan gooien, kon op paaszaterdag worden gestart met de wedstrijden voor dames, met het toernooi voor heren op le paasdag gevolgd door „gemengd-dubbel" op 2e paasdag. Zonder enig officieel vertoon is woens dagmorgen het bijkantoor van de Bonds spaarbank in het Smitsveen in gebruik genomen. Plet is gevestigd in een lokaal van De Open Hof en mogelijk dat daar door het bruidspaar P. van Buurèn- Keijf, dat juist die dag in het huwelijk trad en dat in De Open Hof werd inge zegend door ds. Hoff, ervan profiteerde. Namens de bank kregen zij een spaar bankboekje „met inhoud" en eeri fles champagne aangeboden. De beheerder, de heer P. Kriele, bijgestaan door de heer Verkerk, zorgde voor deze feeste lijke noot. De heer Kriele mocht op deze eerste dag overigens niet over gebrek aan be langstelling klagen. Meerdere bewoners uit de omgeving wisten het kantoor reeds te vinden. Zij werden daar wel op bijzondere wijze op attent gemaakt. De avond tevoren werden een kleine 500 anjers „met de complimenten van do Bondsspaarbank" in de omgeving aan huis afgegeven. Met het ingebruiknemen van dit kan toor is de bank in Soest zijn 4e kantoor rijker geworden. De andere drie zijn gevestigd aan de Steenhoffstraat, de Soesterbergsestraat en de Koninginne- laan. De dames begonnen, ondanks wat min dere aangename temperaturen, enthou siast aan hun eerste wedstrijden, die, mede door cle perfekte organisatie, een vlot en daardoor gezellig verloop kregen. Voor de heren en vooral voor de ge mengde dubbels bracht de wind een ex tra handicap, maar dat kon aan het suc ces van dit openingstoernooi, waarin iedereen met iedereen speelde, niets meer afdoen. Na enige jaren waarin voornamelijk het recreatieve tennis voorop stond, start „Soest-zuid", met zijn ideale accomodatie aan de Bosstraat dit seizoen met drie teams in de 5e klasse van de K.N.L.T.B., waarnaast tevens nog twee jeugd- en twee veteranen-teams aan de districts competitie gaan deelnemen. Door deze onontkoombare deelname aan „echte" wedstrijden, komt het recreatie ve tennis bepaald niet op de achtergrond, daar zorgen de ruim vierhonderd leden wel voor. Is het deelnemen aan de competitie voor elke jonge vereniging al een indrukwek kende stap hoger op de lange tennislad- der, „Soest-zuid" gaat door. Nog deze zomer hoopt men, eveneens op de Bos straat, een overdekte tennishal ingebruik te nemen, waarin twee banen zijn gepro jecteerd, waarmede men uitstekend in 'staat is ook in de wintermaanden ten nis te beoefenen. De hal, die een maximum hoogte van 11 meter krijgt, wordt aan de lange zijden van grote ramen voorzien, die bij redelijk weer tennissen zonder bijver lichting mogelijk maken. Door een doel matige indirecte verlichting, die een fraai égaal licht verspreid, is het natuur lijk ook mogelijk om 's avonds te spelen. Hoewel er nog weinig ervaring is op dit gebied (de hal van de Lawntennis vereniging „Soest-zuid" wordt de eerste in de wijde omgeving), is men er na langdurig onderzoek toe overgegaan de vloer van een nylon produkt te voorzien, die het gravel het meest benadert. Door een overdekte verbinding wordt de hal met het clubgebouw verbonden, zo dat ook met slecht weer de spelers en speelsters geen last van de weersomstan digheden hebben. De uitslagen van tijdens de paasdagen gespeelde wedstrijden waren: Dames dubbel: 1. Mevr. V. Winkel. 2. Mej. E. Kuiper. Heren dubbel: 1. A. v. Eig. 2. R. Schuiling. Gemengd dubbel: 1. Mej. M. ten Cate en de heer H. Vink. 2. Mevr. M. v. Eig en de heer W. Ver kerk. Door de recent gereedgekomen uitbrei ding tot acht banen en de komst van de tennishal is er weer gelegenheid voor het aanmelden van nieuwe leden, zowel jeugd als ouderen. De secretaris de heer W. H. Schotel, Park Colenso 117, telefoon 3318, verstrekt gaarne alle inlichtingen, terwijl de trainer/exploitant van „Soest-zuid", de heer H. van Harskamp, dagelijks op de baan aanwezig en zonodig alle informatie kan verstrekken.

Soester Courant | 1972 | | pagina 5