1 DIRECTEUR TH. M. PEET ACHT DE ACHTERSTAND IN BASIS VOORZIENINGEN VRIJWEL INGELOPEN 53.60 m2 A. MAASWINKEI 10 JAAR SPORTSTICHTING Waarom een sportstichting? Samenstelling bestuur Kela-berber tapijttegels Voorjaarsbeurs te Amersfoort Werkt Sportstichting te ambtelijk? Onderlinge samen werking verenigingen Spreiding sportvelden Nieuw sportpark bij de Dorresteinweg Sport-optochten Openluchttheater „Red Stars" basketbaltoernooi opnieuw groot succes Tweede keus van Transol/R.Z. hield Garage Stam-trofee in Rotterdam STEREOTYPETJE DE GOUDEN SNAAR KLEIN- EN STIJLMEUBELFABRIEF 10 Jaar Sportsticliting ST. BARBARA J. LUSTENHOUWER VrUdag 7 april 1972 Op 1 januari 1.1. vierde de heer Th. M. Peet (56) zyn zilveren jubileum als ambte naar in dienst van de gemeente Soest. Slechts in ambtelijke kring werd dit feest herdacht. De heer Peet, vooral in sportkringen bekend als directeur van de Stich ting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest, is ook directeur van de Stichting Socster Natuurbad en sinds 1947 secretaris van de Stichting Openluchttheater Soest. Komende van de gemeente-secretarie van Lobith, trad hij op 1 januari 1937 in dienst van de gemeente Soest. Tot 1953 was hij werkzaam op de afdeling Alge mene Zaken en Onderwijs. Daarna werd hij ambtenaar in algemene dienst. Hij behandelde toen vele zaken waarvoor bij een gemeente als Soest toen was. geen directe afdeling bestond. Daar viel toen ook sport en lichamelijke opvoeding on der, maar dan niet in de beheerssfeer, maar meer in de adviserende sfeer. In die functie maakte hij ook op verzoek van het college van burgemeester en wethouders een nota over wat er met het openluchttheater moest gebeuren. Dat heeft toen geleid tot de huidige stich- tings-consetellatle. In 1962 besloot de gemeenteraad tot de oprichting van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest. De heer Peet werd er directeur van. „Ik wilde na zoveel jaren van veel din gen weinig te weten, weieens van één ding meer weten, me concreter bezig houden met één zaak". Dat hij tevens te maken heeft met besturen van Open luchttheater en Natuurbad is geen toe valligheid. Het is een ontwikkeling ge weest, die positieve kanten heeft. Werk zaamheden varT de drie stichtingen over lappen elkaar hier en daar. „Je kunt", aldus de heer Peet, „bij een gemeente twee kanten uit; zuiver ambte lijk, dan wordt het een dienst zoals ge meentewerken, het gasbedrijf enz., öf je kimt de burgerij, waarvoor het werk verricht wordt, inschakelen. Dan wordt het een Stichting". Daarvoor heeft het college indertijd gekozen en de heer Peet is het daar van harte mee eens. „Ik geloof dat dat wél zyn vruchten af werpt. dat mensen uit de burgerij, die geïnteresseerd zijn, meepraten. Bij een „dienst" voor sportzaken is dat ook wel mogelijk, maar dan moeten er in dat ge val aparte sportraden worden opgericht en dan zit het dwangmatige „moeten" er minder in." Een sportraad vindt de heer Peet teveel een adviserende instantie, terwijl een Stichtingsbestuur veel meer mogelijk heden biedt. Men is daar wel gebonden aan het goedkeuringsbeleid van het ge meentebestuur, maar er zijn veel grotere mogelijkheden van mee-besturen. „Ik ben zelf voorstander van een Stichting en heb indertijd het college zo ook geadvi seerd." Alle sporten zijn er lid van, ook de zgn. denksporten. „Geen zangkoren e.d.", zegt de heer Peet, „want die vallen onder de sector Cultuur". Niet iedere vereniging is in het bestuur vertegenwoordigd, wel alle takken van sport, met dien verstande dat er bij kleine verenigingen wel eens samenvoe gingen kunnen zijn, „anders krijg je een soort parlement". De denksport zit er nog niet in. Alle bestuursleden hebben stemrecht en van hen wordt uiteraard objectiviteit verwacht. ,,Het gemeentebestuur heeft indertijd (100 pet. zuiver scheerwol) in naturel en bruin. Kunt u zo neerleggen. Zonder plakken. Zonder spijkeren. Zonder ondertapijt. Dit geldt ook voor onze andere ta pijttegels o.a. Kela-felt, Kela-lux en Kela flor. Alleen verkrijgbaar in onze eigen Kela-tapyt- showrooms. Voor verdere informatie Hoofdkan toor Kela-tapijt, Van Lenneplaan 73, Soest. Alleenverkoop voor Soest: Kela-tapijtshowroom, Van Lennep laan 73 Soest, tel. 02155-8995 (ook zaterdags geopend). Nieuw te Soest: prachtige kollektie aangepaste gordijnen. Maandagmiddag 10 april, om 2 uur, gaat voor de 7de maal de Voorjaarsbeurs Amersfoort van start in de Markthal al daar. Deze beurs loopt t.m. zaterdag 15 april. Naast het vele op het gebied van de huishouding en andere zaken zijn er ook stands op het gebied van voorlichting. Tot deze standhouders behoren o.m. het Gewestelijk Arbeidsbureau dat voorlich ting heeft op het gehele arbeidsgebeuren, zoals cursussen voor omscholing e.d. Het Amersfoorts Gasbedrijf geeft uitge breide voorlichting op het gebied van c.v. gasverwarming. gastoestellen, terwijl er interessante demonstraties worden ge geven. De Stichting Amersfoortse Credietbank is dit jaar eveneens voor het eerst aan wezig. Het Jeugd Advies Centrum presenteert sich eveneens voor het eerst. Deskundi gen beantwoorden vragen van jeugd of ouders van moeilijke jeugd in zake drugs e.d. Er is een demonstratie van een echte diamantzetter, hetgeen nieuw voor deze beurs kan worden genoemd. voor een formulering in de statuten ge kozen, die het mogelijk maakt dat be stuursleden niet gebonden behoeven te zijn aan plaatselijke verenigingen. Het mag wel. maar moet niet. De weg is opengehouden mensen aan te kunnen trekken, die erkende representanten van een soort sport zijn, zonder binding aan een vereniging. In het allereerste be stuur waren maar weinig verenigings bestuurders vertegenwoordigd. Dit is in de loop der jaren veranderd en de ver houding is nu ongeveer fifty-fifty", zegt de heer Peet. ,Ja, dat kan ik gedeeltelijk onderschrij ven. Ik denk dat het een onvermijdelijk iets Ls, omdat het toch een ambtelijk ap paraat blijft, gebonden door statuten die door het gemeentebestuur zijn vastge steld, gebonden ook aan een door het gemeentebestuur goedgekeurde begroting. Daar binnen moeten wij werken, jc hebt nu eenmaal bepaalde voorschriften na te leven. Daarbij komt ook, dat wij ons er goed van bewust zijn met knap wat gemeenschapsgeld te werken en dat je moet zorgen, dat dat op een redelijke manier wordt gebruikt." Overigens meent hij, dat de gekozen stichtings-constellatie ook een zekere vertraging inhoudt. „Het bestuur moet zijn oordeel geven, voordat de zaak naar het gemeentebestuur gaat, want wat niet in de begroting is opgenomen, zal toch afzonderlijk goedgekeurd moeten wor den." Ook het ontbreken van een eigen, tech nische dienst betekent vragen om advie zen aan de gemeentelijke technische dienst en ook dat kost tijd. „Het bezwaar van ambtelijk werken on derkennen we wel en dat zit er ook in, maar we doen echt ons best om dat zo- zeel mogelijk te omzeilen. Het is echter niet zo, dat de sportstichting maar zelf standig kan doen en handelen zoals ze zelf wil. Ik zeg wel eens", aldus de heer Peet, „ik heb 40 bazen, 25 gemeente raadsleden en 15 leden van het bestuur van de Sportstichting. Dat werkt ook vertragend." Het ophouden van het raadsvoorstel voor het aanleggen van een trimbaan is er een goed voorbeeld van. De bestuurs leden van de Stichting moeten hun oor deel erover uitspreken, dat is de conse quentie van deze werkwijze. De heer Peet meent dat het voorstel binnenkort doorkomt. „Als het gemeentebestuur dat zonder meer gedaan had, dan had ze haar eigen opzet geweld aangedaan. Dat zou niet kunnen." Resumerend zegt de heer Peet: „Wij proberen het zo snel mogelijk te doen, er is een bepaalde ruimte voor het dagelijks bestuur om wat sneller te beslissen, maar zo gauw het gaat om bedragen van enige betekenis, zit je gebonden. De mensen vergeten wel eens, dat, ook al is er een begrotingspost, het bedrag niet mag wor den uitgegeven zonder toestemming. Dat ligt allemaal in de statuten vast". „Of de onderlinge samenwerking van de by de sportstichting aangesloten vereni gingen optimaal is, onttrekt zich een beetje aan mijn beoordeling", zegt de heer Peet, die zich afvroeg wat voor samenwerking er zyn kan. „Als men denkt aan een samenwerking, een fusie zoals tussen de gymnastiekver enigingen Crescendo en de STC, waaruit de vereniging „De Springbokken" is ont staan, dan ben ik daar wel voor. Alhoe wel, een schaduwzijde van een grote vereniging kan zijn, dat het een té groot apparaat dreigt te worden wat te log kan gaan werken." In dit verband zegt hij groot respect te hebben voor de mensen die de clubs draaiende houden, want zonder die men sen zou het doodeenvoudig niet mogelijk zijn. De heer Peet ziet overigens als een van dé grote problemen voor de toekomst het leveren van voldoende kader. „Hoe organiseer je in het particuliere vlak de sport? Laat ik voorop stellen, dat ik mij principieel nooit bemoei met interne ver enigingszaken, dat is mijn terrein niet." Slechts als men een beroep op het ge meentebestuur zou doen, „maar dat is een andere zaak", vindt de heer Peet. Hij ziet het dan ook niet als zijn directe taak de onderlinge verhoudingen van verenigingen te gaan beoordelen, laat staan te beïnvloeden. „Zonder meer van meerdere verenigin gen één vereniging maken lijkt mij een onmogelijke zaak. Elke club heeft zijn eigen sfeer, zijn eigen geschiedenis, dat voeg je niet straffeloos bij elkaar." Hij wijst daarbij op de problemen in de betaalde sport, waar van boven af fusies gestimuleerd worden met als gevolg veel spanningen. „Iets anders is of bijvoorbeeld twee of meer clubs zouden kunnen komen tot het formeren van cén toptcam. Ik zie aic mogelijkheid niet zo direct, maar het is leuk met de gedachte te spelen. Overi gens, wanneer dat zou gebeuren, zouden mogelijk de grotere verenigingen in de omgeving interesses krygen, waardoor het bestaan van zo'n team weer wankel wordt." Hij vindt het wel jammer dat in de ama teursport te veel professionele tendenzen gaan spelen, die zich ook uiten in de sportverslaggeving. Naar zijn mening worden teveel terminologieën gebruikt, die je alleen bij dc betaalde sporten zou verwachten. Hij noemt de professionali sering geen gunstige ontwikkeling, „het echte plezier in het spel gaat er wel een beetje af dan". Het zich-zelf-bedruipen van een vereni ging is uiteraard belangrijk, maar dat heeft naar zijn mening niet altijd te ma ken met „hoog"-spelen. „Succes, kan op een kampioenschap, ook van lager spelende clubs, trekt belang stelling, eventueel ten koste van hoger spelende teams, waar mogelijk kwalita tief beter spel vertoond wordt, maar die geen kans op een kampioenschap heb ben." Velden waarop competitie-sport gespeeld moet worden, brengen met zich mee dat veel mensen zich verplaatsen met alle mogelijke vervoermiddelen. Bovendien zijn dat dan meestal verenigingen van zo'n omvang, dat zij aan twee velden niet genoeg hebben. Uit een oogpunt van be schikbare grond is dus een grote opper vlakte nodig aan velden en parkeerter reinen. „Dat zie ik niet meer mogelijk midden in de bebouwing", aldus de heer Peet. „Er zit dan weinig anders op dan deze accomodatie naar de rand van de wooncentra te brengen. Daar tegenover moet je binnen de bebouwing kleine sportgelegenheden aanleggen. Dat is in Soest bewust gebeurd, het handbalveld aan de Henriëtte Blaekweg, het korf- balveld echter de Staringlaan zijn er voorbeelden van. Dat zou men ook in de nieuwe wijken moeten realiseren. Die velden kunnen dan toegewezen worden aan de zgn. niet-publiektrekkende spor ten en bovendien kunnen zij gebruikt worden voor de schoolsporten." Bovendien moet ook rekening gehouden worden met het feit dat Soest groeit naar een gemeente met 60 a 70.000 inwoners. De verenigingen zullen groeien, mogelijk komen er nieuwe verenigingen bij._ „Een gezamenlijk complex voor bijvoor beeld de voetbalvereniging VVZ (waar al nieuwe velden voor aangelegd worden) en de hockeyclub (die aan andere velden toe is) gaat niet. Beide verenigingen heb ben minimaal nu al drie velden nodig. Het terrein aan de Eemweg, dat nu voor VVZ in orde gemaakt wordt, is te klein voor beide verenigingen. Er is daar geen grond meer beschikbaar". Spreiding heeft ook zijn aantrekkelijk heid, vindt de heer Peet. De bezoekers lopen niet verloren over enorm grote sportparken, zoals je die in de steden ziet. Het dan noodzakelijke samenvoegen van cantines, is ook niet zo aantrekke lijk. „Cantines zijn bronnen van inkom sten voor iedere vereniging. Samentrek ken zou problemen geven voor de exploi tatie. De overheid zou die taak dan op zich moeten nemen, gaan verpachten bij voorbeeld, waardoor de baten dan weer niet aan de eigen vereniging ten goede komen". „Van de opbrengst van een goed geleide cantine, kan een vereniging zich be druipen. Het zijn kurken waarop een vereniging kan drijven". Er staat in de structuurnota voor de verdere toekomst nog een sportpark op de nominatie, dat geprojecteerd is aan de Dorresteinweg. Daar zal pas mee begon nen worden als er behoefte aan blijkt. De heer Peet is ervan overtuigd dat in de toekomst het aantal clubs zich zal wijzigen, logisch in verband met de toe name van de bevolking. Multi-verenigingen, zoals de S.O. Soest, waarin meerdere takken van sport ver enigd zijn,, hebben naar zijn mening wel toekomst. „De vraag is echter, hoever moet je een vereniging laten groeien om haar „leef baar" te houden, waarbij dan ook weer de kadervorming een belangrijke rol speelt". Aan de Bosstraat is geen grond meer beschikbaar, op dit moment althans. Mogelijk in de toekomst wel, maar dan zullen er aankopen gedaan moeten wor den. In de investeringsnota van de ge meente Soest staat voor 1982 een atle- tiek-accomodatie opgenomen. De vraag is of die gerealiseerd kan worden aan de Bosstraat. De toekomst zal dat uitwijzen. Er is ook wel eens gedacht aain een re presentatief hoofdveld, waar de beide verenigingen die aan de Bosstraat huizen, hun eerste elftal zouden kunnen laten spelen, maar ook dat is toekomstmuziek. „Bovendien", zegt de heer Peet, „weet jc niet hoe daar over 5 jaar over gedacht wordt. Wat is de toekomst van de bui tensporten? Krijgt dc zaalsport, waar alle weersinvloeden zyn buitengesloten, op den duur meer belangstelling? We zullen dat goed in de gaten moeten hou den". ,,Zijn uit de tijd", vindt hij. „Dat hebben wij in Soest twee maal gedaan, met veel problemen en beperkt succes. Ver enigingen er enthousiast voor krijgen is moeilijk, speciaal de ouderen en je moet er geen kinder-optochten van maken". De mogelijkheid blijft bestaan om bij een bijzondere gebeurtenis nog eens zo „Wij moeten hier wel in het oog houden, dat het openluchttheater zijn reden van bestaan heeft gekregen toen er gebrek aan zaalruimte was. Daardoor was het nooit mogelijk in groter verband iets te organiseren", stelt de heer Peet op voor hand. Nu we zo'n theater hebben, vindt hij het soms onbegrijpelijk, dat goede voorstellingen, typisch geschikt voor de openlucht, nauwelijks belangstelling trek ken. Dat ligt elders soms anders. De be volking hier ziet er schijnbaar tegenop naar het openluchttheater te gaan, „de service is natuurlijk minder dan in een schouwburg, je zit er niet in fluwelen stoelen, maar daar staat tegenover dat je bij redelijk weer alles in een heel an dere sfeer ziet". „Wat de toekomst van het Soester Open luchttheater zal zijn, is moeilijk te zeg gen. We beginnen dit jaar weer met een programma en aan het eind van dit sei- zien zal de zaak opnieuw bekeken moe ten worden." De belangstelling verleden jaar is wat tegengevallen, die had groter moeten zijn, vindt ook de heer Peet. Ook al om dat er toen voor het eerst de uitwijkmo gelijkheid bestond naar de sporthal. Het is daar wel niet zó ideaal, maar de voor stellingen trokken toen toch de meeste belangstelling, „er was sfeer en het pu- biek was erg enthousiast". Een centraler in de plaats gelegen open luchttheater, doet naar zijn mening niets af aan de belangstelling. „Soest-zuid (waar het theater nu gelegen is) heeft toch wel ruim zesduizend inwoners cn wat komt daarvan naar een openlucht- voorstelling?" De Soester basketbalvereniging is uiterst tevreden over het door haar georgani seerde paastoernooi voor verenigings teams. Paaszaterdag werd gespeeld in de cate gorie dames, jongens junioren en jon gens adspiranten. Hier bleek al een trend, die zich op tweede paasdag zou voortzetten, dat Rot terdam Zuid en Red Stars een belang rijke vinger in de pap hadden. Bij de dames werd in poule A Red Stars eerste en PSV tweede. In poule B was Transol eerste en The Wolves uit Am sterdam tweede. De kruisfinale tussen Red Stars en The Wolves werd door de Soester dames gewonnen met 29-13 ter wijl Transol de andere kruisfinale woh van PSV met 51-9. Hierdoor ging de strijd bij de dames om de derde en vierde plaats tussen PSV en The Wolves, welke wedstrijd werd ge wonnen door PSV met slechts één punt verschil 30-29. De finale ging tussen de aloude rivalen Transol en Red Stars. De Soester dames waren zeer fel op de zege en na twee maal vijftien minuten spelen was de stand gelijk 21-21. Een verlenging bracht uiteindelijk Red Stars met 23-21 de zege op, waardoor de Soester dames de eerste prijs in ontvangst mochten nemen en tevens de door de Baarnse sportzaak Van Vugt beschikbaar gestelde wisselbeker. Bij de jongens junioren was het al niet minder spannend en ook hier ging de finalewedstrijd tussen Transol en Red Stars. De Soester jongens hebben tijdens dit paastoernooi toch zeer verrast en moesten het nu uiteindelijk opnemen in de finale tegen een jeugdteam, dat ko mende zaterdagavond in de Utrechtse Dreef de finalewedstrijd zal spelen om het Nederlandse jeugdkampioenschap. Dat Red Stars tegen dit op papier veel sterkere Transol toch probeerde de finale te winnen, werd al gauw duidelijk. Het is een uitstekende wedstrijd geworden, waarbij vooral het taktische concept van beide teams het aankijken waard was. Met een uitmuntend spelende Piet van Hunen van Red Stars wisten de Soester jongens het net niet te redden en moes ten zeer eervol met een 30-29 nederlaag genoegen nemen. Ook bij de jongens adspiranten was Transol eerste, gevolgd door PSV en op de derde plaats Red Stars a. Derde plaats heren op tweede paasdag: Op tweede paasdag bij alle categorieën een oppermachtig Transol dat alle eerste plaatsen wist te veroveren. Bij de meis- jesadspiranten was de uitslag: 1. Transol. Spelmoment uit de wedstrijd Transol/ R.Z.-U.S.S. De inzet laat voorzitter R. Valk zien die de „Garage Stam"-wisseltrofec voor dc tweede keer aan het team van Transol/ R.Z. overhandigd. Tja, wat wil je? Stereo is fijn. Stereo is goed. Stereo is: met je vingers meeknippen naast 'one of the boys of the band'. Stereo is óók: plaatsnemen tussen diep donker gestreken concert- bassen. Stereo geeft je immers 2 volle dimensies. Stereo geeft je 1000 x méér lustergenot van de favoriete muziek. Kom die maar eens beluis teren in de studio's van Enkele namen? Sony - Dual - B O - Kenwood - Akai - Thorens - Kef - Dynaco - Philips - Grundig - Garrard. Sorry, het is te veel om op te noemen. STEENHOFFSTRAAT 15 TELEFOON 2132 2. Hoogvliet. 3. PSV. 4. Red Stars a. 5. Red Stars b en 6. Zeemacht. Bij de meisjes junioren: 1. Transol. 2. Red Stars. 3. Haarlem Cardinals. 4. Hoog vliet. 5. Zeemacht en 6. Utrecht B.C. Bij de heren senioren moest Transol de door garage Stam beschikbaar gestelde „Renault"-wisselbeker verdedigen. Zij waren ingedeeld bij USS en Jumpers en wisten in deze poule op vrij gemakke lijke wijze de eerst plaats te bereiken. Tweede werd USS, dat niet veel moeite had met Jumpers. In de andere seniorenpoule was Red Stars ingedeeld bij Hoogvliet en Zee macht. In een uitstekende wedstrijd won nen de Soester heren van Hoogvliet, maar in een zeer slechte wedstrijd moes ten zij in Zeemacht hun meerdere erken nen, althans in de poulewedstrijd. Hierdoor gingen de kruisfinalewedstrij den tussen USS en Zeemacht, welke door USS met 35-30 werd gewonnen en tussen Transol en Red Stars, waarbij de Soes ter heren uitstekend tegenstand boden en uiteindelijk pas in de laatste minuten door de knieën ging en verloren met 36-47. De strijd om de derde en vierde plaats ging hierdoor tussen Zeemacht en Red Stars. Voor de tweede maal dus beide teams tegenover elkaar, maar nu liet Red Stars zijn ware gezicht zien en ver sloeg Zeemacht met grote overmacht en behaalde daardoor de derde plaats in deze herenafdeling. De finalewedstrijd tussen USS en Tran sol werd uiteindelijk verdiend en over tuigend door Transol gewonnen, waar door de Rotterdammers voor de tweede maal in het bezit kwamen van de wis selbeker. Na beide dagen organiseerde Red Stars in aanwezigheid van diverse verenigingen een gezellige dansavond. DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST TELEFOON 02155- 3991 SHOWROOM Geopend dagelijks van 9 tot 6 uur Zaterdags van 10 lot 5 uur. Zijn heel persoonlijke mening is wel dat een gemeentebestuur er niet één, maar meerdere nachtjes over moet slapen, wanneer uit de burgerij de gedachte komt aan een openluchttheater, of het daaraan moet meewerken. Een uitzondering maakt hij, wanneer het bespelen van zo'n theater gedragen wordt door een hechte gemeenschap. „Je ziet bijvoorbeeld in Diever, in Drenthe, ca. 3200 inwoners, dat het mogelijk is geweest zo'n theater redelijk te laten lo pen. Dat moet dan niet ambtelijk geleid worden, maar door de bewoners zelf. Van heinde en ver ging men daar naar toe. Someren in Noord-Brabant, 14.000 inwoners, is ook zo'n voorbeeld en ook Heeswijk liep goed. Dit laatste steunde helemaal op de abdij." In Amersfoort is de exploitatie van het openluchttheater inmiddels gestaakt. Soest gaat in ieder geval dit jaar nog door. Het blijft wel een moeilijke zaak. In de naaste omgeving, Amsterdam inbe grepen, zijn de meest fantastische voor stellingen te zien. Wat evenwel niet wil zeggen dat hij het er niet mee eens is, dat het hier nog eens een jaar gepro beerd wordt, „Wij hebben het theater nu eenmaal en er zijn voorstellingen te ge ven, die beslist een eigen karakter heb ben, dat beter uitkomt in een openlucht- uitvoering dan in een zaal". In de afgelopen 10 jaar is geprobeerd, met niet genoeg te waarderen medewer king van het gemeentebestuur, een ach terstand in te lopen, te zorgen voor vol doende basisvoorzieningen voor de sport. „Ik dacht", zegt de heer directeur van de sportstichting, „dat met de opening van het instructiebad „De Turf", het af ronden van het sportpark aan de Bos straat, het sportpark aan de Eemweg, het tot stand komen van de sporthal, de bouw van, hopelijk dit jaar nog, een nieuwe sportzaal, wij volgend jaar kun nen zeggen, dat wij voor een gemeente van 40.000 inwoners de basis-voorzienin gen wel hebben. Wat niet wegneemt dat met name de veldsporten in Soesterberg nog dringend betere huisvesting nodig hebben. Daar wordt serieus aan gewerkt. De belemmerende factoren liggen echter voorlopig nog buiten de macht van het gemeentebestuur." De achterstand is dus vrijwel ingelopen. „Nu moeten we zorgen by te blijven". Om alle misverstanden te voorkomen, stelt dc heer Peet dat hij praat over voorzieningen voor verenigingsgebruik. Dc achterstand uit een oogpunt van on derwijs, de gymnastiekzalen, blijft be staan. Maar dat is een andere hoofd stuk. „Een ander punt is nog dat er in toe nemende mate behoefte blijkt te bestaan aan vrijblijvend sportbeoefenen, niet in verenigingsverband en dat we ook daar in de toekomst meer onze aandacht op zullen moeten gaan vestigen. Het inlopen van de achterstand heeft zich meer ge richt op de georganiseerde sport en w® zullen er oog voor moeten krijgen, dat veel met gemeenschapsgeld aangelegd® speelterreinen, met name bij de scholen, 'buiten de schooltijd niet voor die ge» meenschap beschikbaar zijn. Op dat ter rein moeten wij in de komende jaren ook wat gaan doen. Daar is beslist behoefte aan", aldus de heer Peet. Maar dat is weer een ander hoofdstuk. Verzorging van R.K. Begrafenissen voor Soest, Soestdyk en Soest-Zuid. Kolonicwcg 10 - Soestdyk Tel. 2327, b.g.g. 03490-22444

Soester Courant | 1972 | | pagina 9