stroxkorr/L EBvSETTEN /<6Aa<6> J Badmintonclub Selby Clubkampioenschappen S.O. Soest stuurde Roda '46 met 4-3 nederlaag naar huis Blunders van Hamersveldse doelman brachten Soest de winst KELA-FELT 5,60 per tegel van Lenneplaan 73 Soest Handbal B.D.C. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming S.L.L. besloot competitie met Z-i zege op Baarn Streekderby kreeg pas in 2e helft iets van de derby-sfeer Wie wordt klaverjas- kampioen van de S.P.S.V.? „Een van de acht" Geringe belangstelling voor veldloop- clubkampioenschap Gerjo Spans onbedreigd winnaar bij de heren senioren SEC 2-BVC 2 (2-3) WZ wint ook laatste wedstrijd Dinsdag 11 april 1972 eerste helft had S.E.C. de beste soester bergsëstraat44 telefoon, 2045 De allereerste start was voor de gecom bineerde pupillen-meisjes a en mini, in de b-klasse waren geen deelneemstertjes. Geheel volgens de verwachting ging de titel naar Marieke Schuiling, die 4.26.8 min. nodig had voor de 1000 meter. Arja Greefhorst hoefde op de favoriete maar nauwelijks vijf seconden toe te geven en bezette de 2e plaats. Pauline Groen kwam verrassend goed voor de dag en legde beslag op de 3e plaats. 4 Irina Majoor. 5 Hanneke Uyland. 6 Sandra Wessel. 7 Birgitte Haas. 8 Elly Bos. 9 Carry v. d. Maas. 10 Bea van Kouwen. De 8-jarige „minies" Balbine en Jocintha van kouwen finishten respectievelijk in 5.50 min. en 5.52 min. Na dit „vrouwelijk" gevecht kwamen de jongens pupillen a-b en mini aan de beurt voor hun 1000 zandzware meters. Bij de 8-jarigen de mini-pupillen ging de club titel naar Arend Kok in 4.51.8 min. 2 Arjen Schuiling. 3 Frits Meine- ken. 4 Arjan Groot. 5 Robin Carter. Bij de b-klassers ging het gouden K.N.A.U.-kruis volgens verwachting naar Arnoud Klarenbeek die voor de 1000 meter slechts 4.42.2 min nodig had. René Wessel volgde hem op slechts 6 sec. 3 Ernst de Wit. 4 Jan Willem Greefhorst. 5 Mark Varenkamp. 6 R. Woudstra. Coen Kok stak bij de a-pupillen met kop en schouder boven zijn concurrenten uit. Na een goed gelopen race finishte hij in 4.26 min. Itse de Wit had 18 sec. méér nodig en eindigde als 2e. 3 Rolf Kouwen. 4 Robin Varenkamp. 5 Nico Groot. 6 Peter Dorrestein. 7 Frank Peter v. d. Weij. 8 Jeroen Kok en 9 Jeroen v. d Weij. Bij de meisjes-d ging het goud naar Ingrid Wessel die voor de kilometer 4.45 min. nodig had. Geen al te beste tijd wanneer we die tijd vergelijken met de winnares bij de pupillen meisjes-a waar Marieke Schuiling bijna 20 seconden sneller was. 2 Nelleke Uyland. 3 Bibiane Haas. 4 <g\$NGEL5t fcaSfe TRFEL- ifïöj) klokjes OUViELlEP HORLOGER REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Dick Dorrestein schiet S.O. Soest naar 4-2. Jacintha Tolboom. 5 Aaltje van Tricht. Marcel Klarenbeek en Menno Lievers waren bij de jongens-d favoriet voor de ereplaats. Ook ditmaal ging de zege naar Marcel Klarenbeek in 3.55 min. Menno Lieverse volgde op bijna 13 sec. 3 Joost Kok. 4 Dennis Peereboom. 5 Ben nie van 't Klooster. 6 Arjen Ruiter. Irene Woudstra eiste de titel bij de c- meisjes op met een tijd van 4.45.7 min., op de 2e plaats gevolgd door Erna Wil- lemsen. De strijd bij de b-meisjes, door leuke deelname een van de aardigste wedstrij den, spitste zich toe tussen de beide ri valen Nanda Heykamp en Arlette Wil- lemsen. De le plaats ging met 4.33.03 min. naar Nanda Heykamp op drie se conden gevolgd door Arlette Willemsen. 3 Francien Willemsen. 4 Sonja Wessel. 5 Annemarie Lieverse. 6 Gerda van Laar en 7 Ria Lieverse. Herman Vogel ondervond bij de jon- gens-c meer tegenstand dan werd ver wacht en na de twee ronden van 1000 meter bedroeg zijn voorsprong op num mer 2 Maarten Slingerland slecht 8 sec. 3 Johan Ruiter. 4 Jan van Gulik en 5 Eddy van 't Klooster. De verdeling van de clubtitels was bij de jongens a- en b slechts een formali teit. Rien Wols, a-junior en Jaap Berg huis b-junior vertrokken samen aan een kleurloze 3000 meter. Dit „klasse-duel' werd met 13.52 min. beslist in het voor deel van Rien Wols, die daarmede auto matisch de clubtitel behaalde, maar toch moest toestaan dat Jaap Berghuis met 14.15 min. hem goed op de hielen zat. Jaap Berghuis nam deermede de b-titel voor een jaar mee naar huis. Bij de senioren ging de titel natuurlijk naar de grote favoriet de kleine Gerjo Spans, die voor de 5000 meter 17.58.6 min. nodig had. De 2e plaats was voor Ton Duits met 20.50 min. 3 Peter Over- beek in 23.30 min. en op de 4e plaats dienstplichting militair en verenigings showman Richard van Egdom, die zijn originele wedstrijduitmonstering ten spijt toch 24.16.7 min. nodig had. Gerjo Spans ondervond tijdens de race nog de meeste concurrentie van de ve teraan Piet Majoor, die gelijktijdig was gestart en de chronometer liet stoppen op 19.49 min., een tijd die hem de eerste plaats bij de veteranen opleverde, maar hem als 2e achter Gerjo Spans had doen eindigen. In de kansen. E. v. d. Brakel zal zijn kopbal naast zien gaan. Tot besluit van de wedstrijden werd er nog een prestatieloop voor trimmers ge houden waaraan door een klein aantal enthousiastelingen werd deelgenomen. De prijzen werden na afloop van de wedstrijden uitgereikt door atletiekvoor- zitter de heer Klarenbeek, waarvoor het „schavot" bovenop een der tafels van de picknikplaats was geplaatst zodat on danks de geringe belangstelling van de leden van een werkelijk hoogtepunt ge sproken kon worden. Oskam trofee voor M. Andriessen Afgelopen zondag werden in sporthal „Beukendal" de clubkampioenschappen van de badmintonclub Selby gespeeld. Het programma was dermate uitgebreid dat reeds zaterdagavond spelers tegen elkaar in het strijdperk moesten treden. Verschillende wedstrijden verliepen zo als verwacht mocht worden, maar toch waren er de nodige verrassingen. Bij de senioren werd de finale heren enkel gespeeld tussen L. Hilgers en J. Kok, nadat in de voorrondes de num mers 2 en 3 van vorig jaar, R. Vogt en A. van Driest werden uitgeschakeld. L. Hilgers toonde opnieuw zijn kracht door overtuigend de overwinning te behalen. De damesenkel senioren werd zoals verwacht gewonnen door mej. M. An driessen die in de finale mej. M. Gornes versloeg en daarmee evenals vorig jaar de Oskam trofee veroverde. De mixed werd gewonnen door mej. M. Gornes en L. Hilgers, terwijl het da- mesdubbel en het herendubbel de titel betekende voor resp. de dames M. van Driest en M. Andriessen en de heren L. Hilgers en A. van Driest. Ook de jeugd leverde felle strijd en dat resulteerde in de volgende uitslagen. Kampioen herenenkel werd M. de Groot terwijl bij de meisjes M. Hilgers de ti tel veroverde, nadat ze in de halve fi nale in drie sets en na de felle strijd van I. Gelauff had gewonnen. De nog niet zolang lid zijnde mej. C. Akze werd verrassend tweede. De mixed werd veroverd door J. Smits en M. Groen en de damesdubbel door I. Gelauff en M. Hilgers. M. Groen en E. Gornes werden kam pioen in de herendubbel. Om zes uur kon voorzitter J. Hilgers de prijzen overhandigen waarna iedereen na een lange dag badminton huiswaarts ging. Onder goede weersomstandigheden kwam de S.O. Soest-selectie zondagmiddag in het veld tegen Roda '46 uit Hamersveld, vorig jaar met goalgetter Jan Drost in de gelederen een winnende formatie maar dit seizoen niet verder reikend dan de middenmoot. De blauw-witten eisten de eerste minu ten volledig op, waarbij de bezoekers zich moesten beperken tot snelle uitval len die de verdediging volledig contro leerden. In de 15e minuut drukte aan voerder Bert van Veen het overwicht uit in een fraai doelpunt toen hij een direc te vrije trap met behulp van de in de breedte over het veld staande wind ach ter de Roda-keeper plaatste. Vijf minuten later verzuimde de Soester verdediging in te grijpen en maakten de bezoekers gelijk 1-1, maar S.O. Soest bleef aanvallen en hoewel de aanval geen kans zag om een doelpunt te ma ken, zorgde het duo Bert van Veen/Ernst Brandes in de 25e minuut voor een 2-1 stand. Bert van Veen plaatste een vrije trap zó op maat in de ruimte, dat de goed getimed inkomende Brandes de fa lende Roda-doelman geen enkele kan een uit onze collectie los te leg gen tapijttegels. 5 jaar garantie. ALLEEN VERKRIJGBAAR IN ONZE EIGEN KELA-TAPIJT SHOWROOMS. Alleenverkoop voor Soest en omgeving Hoofdkantoor KELA-TAPIJT 02155 - 4985. (Ook zaterdags geopend) De gasten kregen na een half uur spelen wat meer vat op het Soester spel. Nadat zij nog een serie corners hadden ver werkt, waaruit Soest ook al geen kans zag een doelpunt te maken, zorgden zij er vijf minuten voor rust voor dat de stand op 2-2 werd gebracht. Jan Paauw werd vervangen door Paul Dorrestein, die traditie getrouw direct voor snelheid en gevaar zorgde. Beide elftallen kregen daarna nog enige kan sen waarbij de blauwwitte defensie alle steun van keeper Kamphorst nodig had om de stand ongewijzigd te houden. Na vijftien minuten daalde er over Dick Dorrestein weer iets van de oude strijd- geest neer toen hij bij een snelle uitval goed doorzette en de Roda-doelman kansloos maakte. Soest rook de kans op een overwinning en bleef via Lex Dem- mers gevaarlijk. In de 20e minuut wilde aanvoerder Bert van Veen duidelijk een eind maken aan de spanning voor de supporters. Hij trok goed mee naar voren; speelde zich vrij en zag zijn schot doeltreffen, nadat de opnieuw niet, vrijuit, gaande keeper de bal uit zijn handen liet glip pen. Jan Dorrestein verliet het veld en werd vervangen door a-junior Van Fulpen. Roda zette aller op de aanval en toen bij zo'n aanval de Soester defensie wat al te fors ingreep kende de scheidsrechter een penalty toe die in een doelpunt werd omgezet. Met deze 4-3 stand trok Roda nog feller ten aanval en zette de Soester dlefensie onder sterke druk. waardoor er on zeker gespeeld werd, waarbij men on begrijpelijke fouten maakte, die door goed ingrijpen van keeper Kamphorst door de gasten niet konden worden af gestraft. Het laatste fluitsignaal deed supporters en spelers een zucht van verluchting sla ken. Heren Sen.: De Blinkert-BDC 11-8. De Soester heren stonden voor de moei lijke uitwedstrijd tegen De Blinkert in Haarlem. Aanvankelijk ging de wed strijd gelijk op en werd er om en om gedoelpunt, zodat de rust aanbrak met 6-5. Na rust probeerde BDC door te drukken, doch de verdediging van De Blinkert hield goed stand. Daar deze ploegen gelijkwaardig waren, was het geheel een zeer harde wedstrijd, waarin men elkaar de doelpunten bestreed. De uitslag kwam uiteindelijk in deze goed geleide wedstrijd met een stand van 11-8. Dames sen. 1 speelden niet daar het terrein van Takt in Bilthoven was afge keurd. Heren 2 speelden thuis tegen EMM en ook hier was de overschakeling van zaal naar veld goed te merken. In een flauwe wedstrijd wist BDC 2 te winnen met 8-7. Ook de dames sen. 2 speelden niet, daar Sport Vereent niet kwam opdagen. Dames jun. 1 speelden in Hilversum op het nieuwe HHC-complex. Tijdens de eerste helft was het initiatief voor HHC wat ook in de ruststand 6-4 te merken was. Na de thee kwam een herboren BDC jun. in het veld en maakte al spoedig gelijk 6-6. HHC bleef echter doorgaan met felle en gevaarlijke aanvallen, doch de BDC-verdediging was op haar plaats en ook de keepster wist menig schot te keren. Uiteindelijk kwam de overwin ning voor BDC jun. met 7-10. Dames jun. 2 speelden thuis tegen SDO 2 en leden een smadelijke neder laag, daar enige goede schutters' ver stek hebben laten gaan. Eindstand 4-11. Heren jun. speelden uit tegen SDO. Ook hier een gelijk opgaande strijd. Daar SDO een van de sterkste ploegen genoemd kan worden hield BDC moedig stand, doch verloor met 12-11. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestriijk Telefoon 2731. b.g.g. 2455. De Bilthovenaren konden zich iets aan de Soester druk onttrekken en kregen de kans om enige aanvallen op te zetten maar goed ingrijpen van keeper v. d. Vaart voorkwam onheil. De gasten be zaten geen afmaker en met de 1-0 voor sprong voor SEC brak de rust aan. De tweede helft begon met een over weldigend SEC-nffensief dat in de 2e minuut een treffer van Van Velzen op leverde. 2-0. Een overwinning leek slechts een kwestie van tijd. maar de bezoekers krijgen een strafschop toege kend die de nul van de stand wijzigde in een één, waardoor er weer volop spanning ontstond. BVC bleef doorgaan en toen na een half uur de Soester verdediging ver zuimde goed in te grijpen werd keeper v. d. Vaart voor de tweede maal ge passeerd en was de stand gelijk 2-2 BVC dat twee punten nodig had om zich te handhaven in de reserve 3e klasse, zag opeens mogelijkheden en wist zelfs kort voor tijd de stand in haar voordeel om te buigen 2-3. Het tweede team van SEC was overi gens al lang „veilig". Zowel voor de heren als voor de da mes van de SPSV wordt het a.s. don derdagavond een spannende wedstrijd klaverjassen, want dan wordt de vijfde en laatste wedstrijd gespeeld In de grote zaal van de brandweer. Die avond ko men de kampioenen, zowel bij de dames als bij de heren, uit de bus. De grootste spanning heerst bij de he ren, want „Een van de acht", n.1. W. den Hartog, R. ten Hove, B. Snijders, J. Pley, C. van Wijngaarden, j. H. Hoogma, C. Coster en C. M. Jehee, heb ben allen een kans om de grote beker, die door de ereleden van de SPSV ter beschikking is gesteld, te winnen, omdat zij reeds drie hoge series hebben ge scoord. Het hangt nu van de laatste, wedstrijd af, zodat er volop spanning zal zijn. Bij de dames staat mevrouw Pley het hoogst genoteerd, maar mevrouw Rond hout staat nog geen vierhonderd punten bij haar achter, zodat de dames a.s. donderdagavond hun best zullen doen. Voor de dames is ook een wisselbeker ter beschikking. V.V.Z.-aanvoerder Th. v. d. Laan kreeg van ztfn Barneveldse collega bloemen aangeboden tyj de aanvang van de wed strijd. Natuurlek was trainer W. Boerboom blij met de magere 2-1 overwinning van zyn pupillen, die voor de laatste maal officieel onder zijn leiding stonden, maar op hoog peil stond deze laatste competitiewedstrijd bepaald niet. Voor de aanvang van deze wedstrijd werden aanvoerder D. van Woudenberg bloemen aangeboden, in verband met zijn benoeming tot trainer van SEC. Hij speelde zijn laatste wedstrijd voor het 2e elftal Gesteund door het. straffe windje in de rug dicteerde SEC de eerste helft de strijd. Na vijftien minuten zette Leen Zondagmorgen werden in de Soester Duinen, nabij de picknikplaats aan de Foe- kenlaan, de veldloopclubkampioenschappen van de atletickafdeling van de S.O. Soest gehouden. Onder ideale weersomstandigheden, de parkoersomstandigheden waren duidelijk slechter, kwamen de atleten aan de start om de clubtitels te ver delen, waarbij vooral de junior-leden schitterden door afwezigheid, zodat bijvoor beeld bij de jongens junioren a en b slechts één deelnemer aan de start verscheen. Met de straffe wind In de rug startte SEC met een offensief, waarop de op nieuw met invallers uitkomende Baar- naars, lichtelijk in paniek raakten getui ge het onnodig en veelvuldig buiten de lijnen trappen van de bal en het wegge ven van hoekschoppen. E. v. d. Brakel leek al in de eerste mi nuut voor een treffer te gaan zorgen, maar de Baarnse doelman greep koel bloedig in. De groenwitten bleven aan vallen. In de eerste fase vooral via Ries Hoed, die een grote mate van vrijheid kreeg. Met twee fraaie solo's draaide hij de Baarnse defensie dol, maar de SEC- voorwaartsen zagen geen kans van zijn voorzetten te profiteren. Na het eerste onstuimige SEC-aanvals- geweld, kreeg Baarn iets meer ruimte en wist door te dringen tot het Soester strafschopgebied, waar zij echter een solide verdediging vonden, met een op nieuw excellerende Jan van Hattum. In de 20e minuut kreeg Jan Hoefman op links een magnifieke voorzet, die hij afrondde met een daverend schot, waar op de Baarnse doelman geen verweer had. SEC bleef sterker, maar zag geen kans de verschillende kansen, uitvallen van E. v. d. Braken en Ries Hoed, in een doelpunt om te zetten. Na een half uur spelen was het Gert Jan Timmer, die gesteund door de wind, een snelle uitval beloond zag met een mooi doelpunt. De groen-witte aanval liet het opnieuw afweten, ondanks het feit dat er een royaal veldoverwicht was, dat nog eens duidelijk werd onderstreept door de schoten van middenvelder Lüschen en verdediger Brouwer, die overigens geen doel troffen. Met een 2-0 voorsprong, een magere afspiegeling van het Soester overwicht, ging men rusten. Na de rust een verbeten terugvechtend Baarn, dat vooral in zijn linker-aanval- ler een erg gevaarlijke speler had. In de 10e minuut vatte de Soester ver dediging het allemaal iets te lakoniek op en wist Baarn de stand op 2-1 te brengen, waarmede weer alles mogelijk was. De typische Soest/Baarn-sfeer keer de zo'n beetje terug. Het spel golfde op en neer, met voor beide teams kansen die niet benut werden. In de 30e minuut trok Ries Hoed op nieuw op het Baarnse doel af, maar hij zag zijn schot in de veilige handen van de keeper belandde. De laatste minuten van de wedstrijd gingen met het pre- didaat de „hoogst oninteressantste" van de afgesloten competitie de historie in. Met vreugde begroette men in het SEC- kamp het gelijke spel van het Hilver- sumse Zebra's, waardoor SEC in de laatste wedstrijd toch nog een trede op de competitieladder steeg. de Rooy de groenwitte voorhoede aan het werk. W. van Dorrestein stapte tak- tisch over de bal en aanvoerder van Woudenberg kon beheerst maar keihard inschieten. 1-0. Het reeds kampioen zijnde WZ speelde zaterdag zijn laatste wedstrijd van deze competitie tegen het ook geen zorgen kennende Barneveld. Daar er voor beide ploegen niets meer op het spel stond was deze ontmoeting niet bepaald een voorbeeld voor het voetbal. Bij vlagen liet WZ zien waarom zij kampioen is, dit ontaardde dan direct in tal van ge vaarlijke momenten voor het Barne- veld-doel. Er werden vlot 4 treffers ge produceerd. De ruststand was 3-1 in het voordeel van WZ. Na de pauze werd er nog 1 bijgemaakt. Dat Barneveld er ook 3 in mocht schieten, lag hoofdzakelijk aan het feit dat keeper Smink deze middag niet vuil mocht worden, dit is hem aar dig gelukt. Einduitslag derhalve 4-3 voor WZ. Altius 3-WZ 2 0-4. Het in degardatie verkerende WZ 2 moest op bezoek bij medekandidaat Al tius. Bij verlies degradeerde WZ. Zo ver hebben de Akkerman-mannen het deze middag niet laten komen. Vanaf de start toonde WZ in de reser ve le klasse te willen blijven voetbal len en gesteund door de harde wind ontstonden er voor VVZ doelrijpe kan sen, waarvan voorlopig alleen v. d. Baan er 1 benutte. Ruststand derhalve 1-0 in het voordeel van WZ, waarbij de vrees naar boven kwam dat de 2e helft, zo als de laatste tijd veel gebeurde, toch nog veel gevaar in zou houden. Zover is het niet gekomen, de enorm vechtende en met veel inzet strijdende v. d. Munt en de excellerende Ridder bos brachten VVZ op 3-0, waarna Henk Brons de stand op 4-0 bracht in deze door WZ prima gespeelde wedstrijd. Tevreden kon coach Akkerman dan ook de uitslag en het behoud in de res. le klasse in het clubhuis melden. VVZ 3-TOV 2 2-3. Bij winst op VVZ behield TOV haar kansen op het kampioenschap. VVZ was echter niet van plan zich in de hoek te laten drukken en reeds in de eerste helft nam men via v. d. Bosch een 1-0 voorsprong. Beide ploegen kregen kansen, de uitste kende doelman Roetman gaf TOV ech ter geen kans zijn heiligdom te doorbo ren. Ruststand 1-0. Na de rust kreeg nu eens geen enkele speler een inzinking maar de scheidsrechter, die de vreemd ste beslissingen ging nemen. Een doel treffende correcte vrije trap van Brou wer werd afgekeurd, een buitenspel- doelpunt van VVZ werd goedgekeurd en door dit slechte beleid ontstond er een rommilige wedstrijd. Nadat TOV via een buitenspel-goal op 2-1 was gekomen, bracht Brouwer met een afstandschot de stand op 2-2, waar na TOV kort daarop via een buitenspel doelpunt de stand op 3-2 wist te bren gen. Hoewel WZ, ondanks de enorme re genbuien, er daarna nog van alles aari deed mochten er geen treffers meer vallen en drukten de beslissingen van de arbiter duidelijk hun stempel op de ze wedstrijd. Sparta 3-VVZ 4 8-0. Het niet opkomen van 5 spelers, o.a. d# doelman veroorzaakte deze grote ne derlaag voor het 4e. Met een veldspeler in het doel was het duidelijk dat ef veel doelpunten moesten vallen, al heb ben de 5 invallers tot het uiterste hun best gedaan. Voor Sparta dus een pret tige middag, voor de welgekomen spe lers een kans na te denken over hun niet opgekomen collega's. Altius 7-VVZ 5 4-0. Hoewel VVZ heslist niet de mindere ll geweest kon men geen enkele kans be nutten en liet de achterhoede enkel# steken vallen. Derhalve het verlies van 4-0. VVZ 6-Eemnes 4 2-4. Sinds de veteranen hun kansen op een kampioenschap hebben verloren is het „heilige" vuur in de oudere benen be duidend geblust. Het uit vrij veel jonge spelers bestaande Eemnes had dan ook geen moeite de overwinning in de wacht te slepen. Opmerkelijk feit was dat pe nalty-specialist Van Kooy een penalty niet wist te benutten. Als tegenfelt staat echter dat hij er eveneens 1 wist te stoppen.

Soester Courant | 1972 | | pagina 7