DeAIno liet generatie Geef uw ogen vakantie! Alleen Polaroid zonnebrillen hebben al deze eigenschappen: Vanaf £15,- ZIEKENAUTO MARCHAL - HAARMODE olitico TEDDYNETTE TROEF Weekendwagentje ecldynette Fa. Spijker 2727 SAL0M0NS-AMERSF00RT voor 725— Bangla Desh concert DE GOUDEN SNAAR Wethouder mevrouw Walter heeft geen kritiek op de Stadsparkcommissie JAC. DE BRUIN Concerten Soester Orkest Vereniging Ernstige aanrijding op de Soesterbergsestraat Meningen van lezers Milieuvervuiling: feiten, oorzaken en oplossingen Jeugddienst in „De Open Hof" Inbraken TELEFOONNUMMER Emmalaan krijgt riolering S.0. Soest atleten vooraan tijdens eerste baanwedstrijd Fraaie eerste plaatsen voor Marije Vermeulen op discus en kogel Kredieten voor Klaarwater Kinderwagen Speciaalzaak Sportorganisatie Soest verrijkt met eigen embleem Fraai staaltje Zwitsers borduurwerk gaat blauw-witte uitmonstering opfleuren Zevende en laatste klaverjas- en sjoeldrive van B.D.C. handbal Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. M van Hal-Zonderop Politiebureau 444 4 Gevonden voorwerpen (f Vrijdag 14 april 1972 ï§|9 <?Sg^9 <5^9 G^9 m Pannekoeken m (s ln vele variëteiten V9 Gj Soesterbergsestraat 188 fÈ Telefoon 2739 - Soestduinen ^9 <3^9 (?%g^9 George Harrison's 3 l.p.'s ln cassette. Nu i.p.v. 49,50 slechts f 39,50 kunnen tot 99% van de hinderlijke schittering wegnemen zijn optisch correct houden schadelijke ultraviolette stralen tegen zijn spiintervrij en krasbestendig hebben nieuwe modieuze monturen bieden keuze uit diverse lenskleuren Zie de nieuwe Polaroid collectie bij: Opticiën Soesterbergsestraat 26, telefoon 2982 'Polaroid' is esn gedeponeerd handelsmerk van Polaroid Corporation, Cambrldge, Mass., U.S.A. Vlevrouw M. Walter-v. d. Togt, wet houder van openbare werken, heeft met enige verbazing kennis genomen van de reactie van de commissie Stadspark, naar aanleiding van een informeel ge sprekje met de heer Uiterwijk. Zij heeft slechts terloops, in het voorbij gaan, een opmerking gemaakt tegen de heer Uiter wijk, waarbij zij hem herinnerde aan de oorspronkelijke afspraak. 1^9 <5^)9 <s^9 S^S> (a%| Een kopje koffie r van 's morgens 9 tot 's avonds 12 i Soesterbergsestraat 188 L Telefoon 2739 - Soestduinen Vredehofstraat 6 - Tel. 2525 ^9 <3^9 <3^9 <?%i9 Voor een goede fiets naar de vakman. Keuze uit GAZELLE, SIMPLEX, FONGERS, UNION. Ook voor uw kind Na uit de pers vernomen te hebben, dat de commissie de voorzieningen geselec teerd had, verwachtte zij een rapport. Nu dat nog niet binnen was en zij de heer Uiterwijk toevallig ontmoette, meen de zij er goed aan te doen hem attent te maken op de afspraak. Kritiek heeft zij daarmee niet willen uitoefenen. Met zeer veel belangstelling ziet zij het rapport van de commissie tegemoet. Rijwiel- en Bromfietsspccialist GALLENKAMPPELSWEG 1 Telefoon 02155-2857 t.o. busstation Soest-Zuid In onze direkte omgeving zien we veel voorbeelden van milieuvorming. De wasmiddelen zorgen door middel van fosfaten, (de waterontharders) dat het water door een geweldig toegenomen al- gengroei steeds zuurstofarmer wordt, waardoor veel levende organismen ver dwijnen. Ook de enzymen en de wit makers zijn gevaarlijk voor mens en milieu. De moderne verpakkingsmaterialen zoals plastic, karton en blik, die als zeer ge makkelijk worden aangeprezen, hebben grote nadelen voor het milieu: le veel al zijn ze onafbreekbaar; 2e bij ontleding komen schadelijke stoffen vrij; 3e giftige bestanddelen uit de plastic verpakking kunnen in het voedsel terecht komen; 4e ze betekenen veel verspilling van grond stoffen (aardolie, metalen b.v. tin en pa pier); 5e op vuilstortplaatsen vormen ze vaak landschapsbederf. Onze voedingsmiddelen bevatten vaak zgn. additieven (toegevoegde stoffen), die de kwaliteit van het voedsel heten te verbeteren, maar schadelijke bij-effekten kunnen hebben, zoals kankerverwekken de of mutagene eigenschappen. Ook zijn er stoffen die niet geheel ongevaarlijk zijn, maar toch worden toegepast, omdat de schadelijke werking nog niet eendui dig is aangetoond. Veel van deze stoffen zijn overbodig en alleen voordelig voor de voedingsmiddelen-industrie, die hun produkten ermee aantrekkelijker maken en geheel nieuwe op de markt brengen, terwijl de mensen door de reklame ver leid worden ze te kopen. Verder bevat ons voedsel meer resten van iandbouwbestrijdingsmiddelen (b.v. DDT, kwik), antibiotica en andere scha delijke stoffen die in het milieu voor komen (lood, P.C.B.'s cadmium). De auto is natuurlijk ook een groot ge vaar voor de mens en het milieu: le uit laatgassen; 2e vervuiling bij de produk- tie; 3e vervuiling door schroothopen; 4e natuurbederf ten gunste van autowegen; 5e lawaaioverlast; 6e veel parkeerruimte innemend; 7e overlast aan voetgangers en fietsers; 8e verkeersonveiligheid. Niet zo direkt, maar wel op lange ter mijn, is er het gevaar van de kerncen trales door ophoping van radioaktiviteit in het milieu en in de mens, in rivieren en zeeën. Ook de stijging van energie verbruik heeft een steeds toenemende thermische vervuiling van het opper vlaktewater tot gevolg, waardoor de drinkwatervoorziening in gevaar komt. Diepere achtergonden Al deze voorbeelden van vervuiling staan met elkaar in verband, versterken el kaar, zodat ze op den duur (en niet eens zo lange duur) een rampzalige omvang zullen aannemen. Ook hebben ze alle eigenlijk één fun damentele oorzaak: het in de huidige ekonomische, maatschappelijke struktuur ingeweven streven naar maximale winst door maximale groei van de produktie van zoveel mogelijk konsumptie-artike- len, die weer zo snel mogelijk vervangen moeten worden door andere, luxere, mooiere prullen. Dat dit eigenlijk een waanzinnig verspillend produktiesysteem is, moet toch wel duidelijk zijn, als men bedenkt wat er allemaal verspild wordt: grondstoffen, energie, natuur, tijd, geld en misschien mensen nog wel het meest, want bij de vraag welke goederen moe ten worden geproduceerd en op welke wijze, staan niet de mens en de natuur centraal, maar de winst die er te be halen valt. De meest zinnige oplossing voor alle problemen op milieugebied (en m.i. ook op sociaal gebied, en ook in verband met de 3e wereldproblematiek) is een meer zinnig, rationeel produktiesysteem, waar bij het maatschappelijk nut, in de meest algemene betekenis, waarop staat, en niet enkel het eventuele .gemak" of, nog erger, de mate waarin het produkt geld kan opbrengen. Dit alles zou dan een veel beperktere produktie en groei betekenen, waardoor de mensen ook veel minder hoeven te kopen, dus ook veel minder hoeven te verdienen en te wer ken. Het probleem van de werkgelegen heid is dan ook echt geen alles-over- heersende faktor. Bovendien is er op andere gebieden dan de goederenproduk- tie-sektor nog zeer veel werk te ver richten. De grote moeilijkheid is echter het reali seren van een dergelijke maatschappij, die uiteraard veel meer overheidsinvloed zou vereisen, dan nu gebeurd, zowel in kapitalistische als communistische staten. De totale bevolking moet zich ervan be wust zijn dat het ingrijpende verande ringen in maatschappijstruktuur en men taliteit met zich meebrengt. R. VERDUYN Zondagavond, 7.45 uur, concerteert de Soester Orkest Vereniging in „Zonne gloren". Dit betekent een voorproef voor het eerste officiële concert op donder dagavond 20 april, in de Petrus en Pau- luskerk, Kerkplein. Onnodig te zeggen, dat het bestuur op vele toehoorders hoopt. Men kan zich o.a. bij het VVV kantoor van een plaatsbewijs voorzien. Verder verwijzen wij naar de Wiso ad vertentie, in dit blad. U kunt op de daarin aangegeven wijze ook toegang tot het concert verkrijgen. A.s. zondag 16 april, om 19.00 uur, zal er weer een Hervormde Jeugddienst plaats vinden in de „Open Hof" aan de Dal- weg. Voorganger is rector P. J. Valk uit Baarn. Medewerking aan deze dienst wordt verleend door de zang- en combo- groep uit Leusden. Wederom is ingebroken bij garage Van der Lee aan de Kerkstraat. Door het verbreken van een keukenraam is men het pand binnengekomen. Uit de kassa werd een bedrag van ongeveer ƒ50, meegenomen. Ook werd ingebroken bij de firma Lindner aan de Koningsweg, waar uit een kast een bedrag van 180,werd ontvreemd. Dinsdagmorgen, nog vóór 7 uur, vond op het kruispunt Soesterbergsestraat/Von- dellaan een ernstige aanrijding plaats waarbij een vrachtwagen geheel werd vernield en de chauffeur P. V. (35) uit Kollum gelukkig slechts licht gewond raakte. J. R. (25) uit Amersfoort reed met zijn vrachtwagen, geladen met een contrainer met vuil in de richting Soesterberg. Op het kruispunt met de Vondellaan kreeg hij geen voorrang van de vrachtwagen, bestuurd door V. Als eerste laan in het „achtergebleven" gebied van Soest, dat tot nog toe ver stoken was van riolering, is men maandagmorgen begonnen met de werkzaam heden om deze achterstand weg te werken. Wat dat betekent hebben de bewoners van de Emmalaan aan den lijve ondervonden. De komende maanden moet men er rekening mee houden dat de Julianalaan en omgeving dikwijls zeer moeilijk te bereiken zullen zijn. KAPSALON BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK - TELEFOON 3990 Voor het bouwrijpmaken van sectie 7 van het plan Klaarwater vragen b. en w. de raad een krediet van ƒ390.900, (exclusief BTW) beschikbaar te willen stellen. Het bedrag is nodig voor het egaliseren en het ophogen van het ter rein, de aanleg van een asfaltweg, de aanleg van riolering, trottoirs en van openbaar groen. Ook de inrichting van speelterreinen en de aanleg van straat verlichting behoort tot de uit te voeren werken. Voor de aanleg van riolering, voetpaden en plantsoenen in sectie 10 van het plan wordt een krediet gevaard van 166.000,—. Beide wagens kwamen met elkaar in botsing waardoor een grote ravage ont stond. De auto van V. werd geheel ver nield, de wagen van R. ernstig bescha digd. Deze laatste tolde over de weg, vernielde een lichtmast, een verkeers bord, het trottoir en kwam voor de ben zinepomp bij garage Jurriëns tot stilstanck Het vuil uit de container lag over de weg verspreid. De brandweer heeft de weg, waarop ook olie terecht gekomen was, schoongespoten. Chauffeur V. werd naar het ziekenhuis Zonnegloren vervoerd, waar gelukkig bleek dat zijn verwondingen nogal mee vielen. Hij kon later op de dag naar zijn woonplaats terugkeren. HORLOGERIE Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319 EEN HARTEWENS? Kies dan een goed horloge CERTINA I Kijk, dit is keukenlechniekvan I morgen in onze showroom. Bij uw I oriëntatie over aanbouwkeukens I mag u ALNO niet gemist hebben! I Deskundig advios- planning - I verkoop. ibouwkeukens BOUWMATERIALEN-TEGELS-KEUKENS KI. Koppel 7 AMERSFOORT tel. 03490-11945* showroom open: dagelijks 9-17.30 uur, zaterdags 10' 12 uur Burg. Grothestraat 14 - Soest (Naast Braamhage) Telefoon 7951, b.g.g. 8895 snel opvouwbaar, handig in trein, bus of auto,, in diverse frisse kleuren, van 3.1,50 Alleen 14 en 15 april. Het afgelopen weekeind nam een groep Soester senior-atleten deel aan wedstrij den op de Utrechtse sintelbaan „Maar- schalkerweerd". Op deze wedstrijden drukte vooral de S.O. Soest atlete Marije Vermeulen haar stempel door op de nummers discuswer pen en kogelstoten voor dames in de b- klasse de eerste plaatsen op te eisen. Op de discus verbeterde zij met maar liefst vijf meter haar persoonlijk record, dat zij daarmede op 34,38 m bracht. Bij het kogelstoten liet zij de kogel pas na 10,98 m met de grond in aanraking komen. Naast deze technische nummers nam Marijke Vermeulen tevens deel aan de 200 meter, waarin zij met 30.2 sec. de 3e plaats behaalde. Richard van Egdom en Peter Overbeek vertegenwoordigden Soest op de 200 me ter. Van Egdom klasseerde zich in zijn serie met 26.5 sec. als 4e, waarmede hij buiten de finale viel. Peter Overbeek kwam verrassend sterk voor de dag door in zijn serie met 25 sec. rond de le plaats te behalen en in de halve finale, waarin hij overigens werd uitgeschakeld, 25.3 sec. de 5e plaats te bezetten. Piet Majoor kwam aan de start voor de 3000 meter, waarin hij startte in de klasse c-d. Jan de Waerdt, a-klasser, liep buiten mededinging mee. Met een door de storm duidelijk beïnvloede tijd van .9.24.5 min. klasseerde Majoor zich eerval als 3e. De Waerdt kwam uiteraard als eerste door in de tijd van 9.10 min. Gerjo Spans kwam in actie op de 1500 meter. Zijn tijd van 4 min. 7 sec. was net niet voldoende voor de le plaats die nu met gering verschil werd opgeëist door de nationale jeugdgeselecteerde Van der Heul. Rien Wols zorgde bij de junioren-a voor een goede prestatie door de 100 meter in 12 sec. rond te lopen, waarmede hij de le plaats in zijn serie bezette. In de finale moest hij genoegen nemen met de 2e plaats in 12.3 sec., waarbij de storm tegen een geldig excuus genoemd mag worden. Op de 200 meter eindigde hij Met de wetenschap dat elke zichzelf respecterende club, stichting of vereni ging over een eigen embleem beschikt, is men de afgelopen tijd bij de enige Soester „multi"-vereniging, de sportor ganisatie Soest, druk bezig geweest met de realisering van een club-embleem, dat van toepassing moest zijn voor de afd. voetbal (dames en héren) en de at- als 3e met 25.7 sec., net iets tekort om finalist te worden, want slechts de twee snelsten uit elke serie namen deel aan die finale. Langeafstandloper Bertus van Egdom en de veteraan Cor Koster namen het afge lopen weekeind deel aan de 20 kilometer om „De Zilveren Molen" in Leiden. Cor Koster finishte bij de veteranen als 9e in de tijd van 1 uur 29.4 min. Bertus van Egdom klasseerde zich met zijn tijd van 1 uur 20.41 min. als 112e in het uit 276 deelnemers bestaande in ternationale veld. Dinsdag 18 april a.s. zal door de evene mentencommissie van de handbalver eniging BDC de zevende en tevens laat ste klaverjas- en sjoeldrive van dit sei zoen worden georganiseerd. Op deze avond zal bekend worden wie dit jaar de twee grote wisselbekers mee naar huis mogen nemen. Alle leden, begunstigers en verdere be langstellenden zijn dinsdagavond om 20 uur in sporthal „Beukendal" van harte Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 seriand, dat wereldberoemd is om zijn fraaie borduurwerk en ze zijn natuurlijk „wasecht", zodat een lange levensduur gegarandeerd is. Het nieuwe seizoen komt het eerste elf tal van de S.O. Soest met nieuwe shirts te voorschijn, die dan tevens voorzien zullen zijn van het hierbij afgebeelde embleem. De kleurige badges zijn vanaf heden voor alle leden tegen kostprijs verkrijg baar in de kantine, zodat over niet al te lange tijd het simpele effen blauwe shirtje een heel wat vriendelijker aan zien gaat krijgen. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: damestas met inhoud, step, japon, diverse sleutels, portemonnaie met in houd, bromfiets, dameshandschoen, ka narie, rok, kinderfiets, twee badminton- rackets, fietssleuteletjes, trainingsbroek, hond, collier en fiets. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. letiek afdeling. Uiteindelijk is de keus gevallen op een tien centimeter diameter „badge", waar- L op in groen, geel en zilver het gemeen- tewapen van Soest is geborduurd op een j witte ondergrond, waarbij de golven j van de Eem plaats hebben moeten ma- ken voor het woord Soest. De emblemen zijn vervaardigd in Zwit-

Soester Courant | 1972 | | pagina 3