li AUTORIJSCHOOL VAN BUUREN E.H.B.0. naar nieuw gebouw De heer C. Barends tot erelid benoemd KELA-LUX Stichting Federatieve Raad voor het bejaardenwerk Soest houdt jaarvergadering Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Burgerlijke stand SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Expositie over het leven in Nederland in de jaren 1940-1945 „Mardi Gras" Postzegelruilbeurs Benoeming lid culturele commissie Officiële mededelingen Herhalingsinenting tegen difterie, tetanis en kinderverlamming Nederlandse Vereniging van huisvrouwen Specialiteiten van houtskoolgrill Bistro Do Dissel EHBO'districtswedstrijd in Soest Soest een ,5open" gemeente voor inwoner en toerist Fianotiaudel W. van Tol - Soest Na 1976 maar voor 1980 V D vestiging in Soest Krabbels van Knelis Laanstraat 43 - Tel. 4685 GEEN SOESTER COURANT ONTVANGEN UITERLIJK VOOR 7 UUR 'S AVONDS 3982 Vrijdag 14 april 1972 Dinsdagavond werd in het gebouw „Middelwyk" de jaarlijkse algemene leden vergadering gehouden van de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. In zjjn openingswoord zei de voorzitter, de heer H. E. J. Smit, dat, alhoewel de slogan: „In ieder gezin een EHBO-er", nog lang geen realiteit was, de belangstel ling voor de cursussen steeds groeide. Ook het ledenaantal van de afdeling Soest steeg en bedraagt momenteel 232. Hiermede is de afdeling Soest, naast de 2 af delingen in de stad Utrecht, de derde grote afdeling van het district Utrecht, met Amersfoort (194 leden) op de vierde plaats. Ambulance-dienst De heer Smit gaf vervolgens in zijn jaarverslag nog een korte uiteenzetting over de reden van het beëindigen van het ziekenvervoer door de afdeling. Als eerste oorzaak noemde hij de sterke groei van de omvang van het ambulan ce-vervoer, wat uiteraard nauw samen hing met de groei van de gemeente. Op de tweede plaats de zwaar wegende verantwoording voor een op dezelfde wijze paraat hebben van bedieningsper soneel voor een door het gemeentebe stuur noodzakelijk geachte tweede zie kenauto. „Twee wagens met bemanning zeven dagen, 24 uur paraat te hebben, bleek voor ons bestuur een moeilijk te reali seren opdracht. Bij eventuele ziekte of vakantie van personeel, moet de ambu lancedienst honderd procent paraat blij ven, zonder stuntelig improviseren, doch rationeel, zonder enig risico en met kennis van zaken", aldus de heer Smit. Het bestuur was eenstemmig tot de overtuiging gekomen, dat het blijven exploiteren van de dienst door een af delingsbestuur, waarvan de leden allen een drukke werking hebben, niet langer verantwoord was. De dienst is thans georganiseerd onder gemeentelijk beheer en heeft de beschikking over een tien tal chauffeurs en 2 ziekenverplegers. Het afdelingsbestuur achtte zich geluk- een uit onze collectie los te leg gen tapijttegels. 6,20 per tegel 5 jaar garantie. ALLEEN VERKRIJGBAAR IN ONZE EIGEN KELA-TAPIJT SHOWROOMS. Alleenverkoop voor SOEST Hoofdkantoor KELA-TAPIJT van Lenneplaan 73 Soest 02155 - 4985. Donderdagavond 18 mei a.s. zal de Stichting Federatieve Raad voor het Be jaardenwerk Soest haar jaarvergadering houden, des avonds te 20 uur, in de zaal van de Openbare Bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan. Hoewel de officiële uitnodigingen aan de instellingen, bij het bejaardenwerk betrokken, nog niet zijn verzonden, laat het bestuur langs deze weg alle betrok kenen weten, dat op deze avond als spreker zal fungeren de heer C. Egas, voorzitter van de Ned. Federatie voor Bejaardenzorg (NFB). Allen, die bij het open bejaardenwerk zijn betrokken, wordt verzocht, de avond van 18 mei voor deze bijeenkomst te reserveren. U bent van harte welkom! v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestaijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. GEBOREN: Joseph Christiaan, zoon van H. G. Dijkman en M. C. E. Westerveld. Monica Simone, dochter van H. de Zoete en S. A. Butzclaar. Eric Eduard, zoon van R. van Schalm en G. Pieper. Bart, zoon van G. A. Kochelmann en L. J. M. Vermeulen. Mark, zoon van J. M. Brouwer en M. J. Schmidt. Alexander Raimond, zoon van H. A. Bikker en W. M. Smit. Matthee, zoon van J. T. van Fulpen en J. van de Meent. ONDERTROUWD: Hendricus Johannes Kolder en Jantje Raat. James Walter Guttridge en Maria Agnita Vorderhake. Rudolf Frits Kuipers en Maria Wil- helmina Smit. Hendrik Albertus Adrianus Gerardus van Wocrkom en Wilhelmina Engeltje van Ginkel. Jo- sephus Maria Hoksbergen en Henriëtte Theresia van den Breemer. GETROUWD: Pieter van Buuren en Jen- nie Constance Irene Kijf. Paul Jaco- bus Netto en Elise Augusta Drijber. Jacob Akkerman en Lucia Cornelia Ma ria Jansen. Alijbcrtus Berend de Gans en Elbcrta Geertruida v. 't Net. Antho- nius Petras Leonardus Middelman en Ilona Wijnanda Maria Sukkel. OVERLEDEN: Wilhelmus Antonius Kuijer, weduwnaar van R. M. Kok. Hcrmanus van Rouwendaal weduwnaar van W. Harskamp. Jelis Baars, ge huwd met C. Aartsen. Jacobus van Londen, gehuwd met G. Heinhuis. Aleida Mcchtelina Maria Guikers, weduwe van B. C. A. Sprangers. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155 - 4832 kig dat, conform haar uitdrukkelijke wens bij het begin van de besprekingen met de gemeente, de heer C. Klomp in de nieuwe dienst is opgenomen. De heer Smit bracht hulde en dank aan de heer C. Klomp voor de onavolgbare wij ze waarop deze zich tientallen jaren, dag en nacht, van zijn taak gekweten had. „Door hem immers werd het EHBO- ziekenvervoer tot wat het nu is. De op gewektheid, de rust en de kennis van zaken, die hem eigen waren, gaven niet alleen de zieken en slachtoffers, maar ook de Soester huisartsen de zekerheid, dat de hulp en het vervoer in veilige handen was", aldus de voorzitter. De dank werd onderstreept met een bloemstuk dat bij de heer en mevrouw Klomp werd thuisbezorgd. Dank werd ook gebracht aan mej. Van Herwaarden, op wiens initiatief in 1931 de eerste ziekenauto, die toen amper ƒ7000,kostte, op de weg kwam. Twee en 40 jaar lang is mej. van Herwaarden de spil geweest waar alles om draaide. Ook zij kreeg als dank een bloemenhul de. Nieuw gebouw. De afwikkeling van het ambulance-ver voer en de overdracht van de ziekenau to's aan het gemeentebestuur heeft de afdeling, zoals uit een financieel over zicht bleek, in staat gesteld geld te in vesteren in het gebouw Middelwijk, waarvan zij met de Hervormde Ge meente Soest, voor vijftig procent mede eigenaar is geworden. Het gebouw zal verplaatst worden naar de Parallelweg. Met de verplaatsing zal begonnen wor den na de bouwvakvakantie, zodat het bij de aanvang van het nieuwe oefen seizoen gereed zal zijn. Geen EHBO-collecte Aan het slot van zijn openingswoord merkte de heer Smit op, dat hoewel de collecteweek voor de jaarlijkse EHBO- collecte ook voor dit jaar was vastge steld, met het oog op de zeer gewijzigde financiële toestand van de afdeling, het bestuur het niet langer verantwoord acht de Soester bevolking nog langer lastig te vallen voor geldelijke steun. De heer Smit zei: „Ingaande dit jaar zal de collecte voorlopig achterwege blijven. Daarbij is het dan echter wel noodzakelijk, dat wij op de steun van onze donateurs kunnen blijven rekenen" aldus besloot de heer Smit zijn ope ningswoord. Jaarverslagen De notulen van de ledenvergadering van 27 april 1971, het jaarverslag van de secretaresse, het financieel overzicht over het jaar 1971 en de begroting voor 1972 van de penningmeesteresse werden onveranderd goedgekeurde De kascommissie „detacheerde" de pen- r.ingmeestei'esse. Waarheen bleef ondui delijk. De vergadering dechargeerde haar. De vergadering ging accoord met het verslag van de commissie van materi aal en hulpverlening en met het eind verslag betreffende de ziekenauto. Bestuursverkiezing De aftredende bestuursleden, de heren H. E. J. Smit en D. v. d. Wijden werden herkozen. In de plaats van het bestuurs lid de heer C. Barends, die zich om ge zondheidsredenen niet herkiesbaar stel de, werd gekozen de heer W. Tel. De voorzitter dankte de heer Barends voor het vele werk dat hij voor de EHBO verrichtte. „Aan zijn toewijding is het te danken, dat de ambulance-au to's, steeds bedrijfsklaar stonden en on derweg nimmer met- domme pech te kampen hebben gehad". Hij wenste de heer Barends een spoedig herstel toe en stelde de vergadering voor hem, gezien zijn vele verdiensten, te benoemen tot erelid van de afdeling Soest. Het insigne in goud, verbonden aan het erelidmaatschap, zal hem door de voorzitter persoonlijk thuis worden opgespeld. Ook de heer Barends en zijn echtgenote kregen dinsdagavond een bloemenhulde aan huis afgeleverd. In de kascommissie werden gekozen de heren Quick, Vredeveld en Van Leeu wen. 40 diploma's uitgereikt De voorzitter kon tot zijn grote vreugde aan 40 pasgeslaagden het voorlopige EHBO-diploma uitreiken. Zijn bijzonder dank ging uit naar de beide instructri- ces de dames C. Beens-Maas en J. Ver- kade-Bodt. Zij ontvingen als tastbaar bewijs van deze dank een enveloppe met inhoud. Ook de penningmeesteresse en secretaresse kregen zo'n envelop uit erkentelijkheid voor het vele voor de vereniging verzette werk. Vijf jubilarissen, t.w. de heren D. v. d. Wijden, W. Hazeleger, W. den Hartog, De mobiele tentoonstellen over het leven in Nederland in de jaren 1940-1945, die in oktober 1970 in Den Haag werd geopend, werd woensdag j.1. officieel geopend in het Marine-opleidingskamp aan de Noorderweg te Hilversum. Een overzicht van de tentoonstelling. A. Steketee en N. J. C. Steketee ontvin gen een ballpoint met inscriptie bij ge legenheid van hun 12 Va-jarig lidmaat schap. Bij de rondvraag merkte de heer Vre develd op, dat de gediplomeerden die zich als reserves hadden beschikbaar gesteld voor de bemanning van de thans bij de gemeente in beheer zijnde zie kenauto's, nïets meer vernomen hadden. Hij vroeg zich af of op deze bereidwil ligheid geen prijs gesteld werd. De nieuwe l.p. van C.C.R. Bjj ons van ƒ21,— voor ƒ17,50 DE GOUDEN SNAAR O A.s. zaterdag 15 april wordt de door de postzegelvereniging „Eemland" georga niseerde ruilmiddag gehouden in het ge bouw „De Rank" aan de Soesterbergse- straat. Deze ruilbeurs begint om 12.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Ter voorziening in de vacature van de commissie culturele zaken, ontstaan door het bedanken van de heer H. Timmer uit Soesterberg, werd door het college van B. en W. de volgende voordracht sa mengesteld: 1. L. A. Wils, Middelwijk straat 55 en 2. O. C. Schouten, Wete ringpad 2E. De voordracht wordt donderdag a.s. in de raadsvergadering in stemming ge bracht. Alle kinderen, geboren in 1963 en 1968, hebben een oproep ontvangen voor een herhalingsinenting tegen D.T.P., voor zover deze kinderen reeds voorheen zijn ingeënt tegen difterie, tetanus en kin derverlamming. Mochten er kinderen in bovengenoemde leeftijdsklassen zijn, die wèl volledig zijn ingeënt, doch geen oproep hebben ontvangen, dan worden de ouders/ver zorgers verzocht zich te melden bij de entadministratie, p/a gemeentehuis (tel. 02155-6744, toestel 123). Donderdag 20 april a.s. wordt de eerste wandeling in het nieuwe seizoen ge houden door de leden van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen af deling Baarn/Soest. Gestart wordt bij het restaurant „De Roskam" aan de Hilversumsestraatweg, des middags om 2.15 uur, na aankomst van bus 10. De wandeling duurt ongeveer een uur. Op maandag 24 april is een bijeenkomst belegd in de zaal Het Brandpunt, Oude Utrechtseweg 4, te Baarn. De heren Van der Ham en Poelstra, beiden van de Kon. Marechaussee, zullen dan een lezing houden over drugs en drugge bruik. Gezien het feit dat dit onder werp momenteel in het centrum van de belangstelling staat, is besloten deze le zing ook voor introducées open te stel len. De afgelopen maand meldden zich 9 da mes aan voor het lidmaatschap van de vereniging. bar gezellig i, IL Telefoon 02155-8252 BURG. GROTHESTR. 16 - SOEST TELEFOON 02155- 7249 Reservering na 16 uur. Elke dag geopend van 17.00-24.00 u. Expositie collages, wandkleden en wandschilderjjen van Marion Holtrop. Vrijdag 21 april a.s. worden in Soest in het gebouw Middelwijk-centrum, P. de Hooghlaan-hoek Talmalaan, de E.H.B.O.- districtswedstrijd gehouden. Op deze wedstrijd komen uit de vijf winnaars van de rayonwedstrijden in de provin cie Utrecht. Zij zullen .moeten' gaan uit maken wie straks het district zal verte genwoordigen op de nationale wedstrijd in Drachten. De winnaar van het dis trict mag in iedre geval voor een jaar de uitgeloofde wisselbeker mee naar huis nemen. De afdeling Soest behoort za terdag 21 april niet tot de deelnemers. Door het plaatsen van een aantal weg wijzers, waarop bijna alle openbare, ge bouwen, sportvelden, bejaardentehuizen e.d. staan vermeld, is Soest voor de be zoeker eindelijk „open" gemaakt. Slechts de wijze waarop ondervindt lichte kritiek, vooral wanneer de plaats, zoals op het punt Birkstraat/Vondellaan, niet zo erg gunstig gekozen lijkt. Mede door de noodzakelijke hoogte van de palen, vormen de bordjes voor de stil staande en passerende weggebruikers bepaald geen oplossing. Voor men ze in het oog heeft is men er voorbij om van plotseling afremmen e.d. situaties maar helemaal niet te spreken. De enige juis te oplossing is dan door te rijden tot ergens geparkeerd kan worden, teruglo pen en zich oriënteren. Blijft de vraag of dergelijke praktische voorzieningen niet op een andere wat logischer plaats hadden moeten staan, b.v. op plaatsen waar zonder gevaar gestopt kan worden. In ieder geval is door het realiseren van deze wegwijzers een einde gekomen aan de situatie waarin bezoekers van het bekende kastje naar de bekende muur worden gestuurd. BURG. GROTHESTRAAT 20 - TEL. 2968 Voor: Inkoop - Verkoop - Onderhoud etc. Van de V. en D. voorlichtingsdienst in Amsterdam vernamen wij dat het in de bedoeling ligt na 1976 in Soest een zgn. Vendet-zaak te vestigen. Juffrouw G. van Lith van deze dienst kon ons geen bijzonderheden vertellen, maar wel wist zij dat Soest opgenomen was in de plannen die tussen 1976 en 1980 uitgevoerd moeten worden, In de Vendet-zaken komen tegen de zelfde prijzen als in de warenhuizen van V. en D. dezelfde artikelen te koop, alleen het assortiment is beperkter. Het zijn wel steeds de meest courante arti kelen, die in een soort zelfbedienings systeem aangeboden worden. De eerste Vendet-zaak werd ongeveer acht jaar geleden geopend en de ervaring die men daarmee heeft opgedaan zijn zo gunstig, dat men heeft besloten het aantal Ven- dets uit te breiden. Bü gemeente niets bekend De heer B. van Os, de gemeentelijke voorlichtingsambteneaar, deelde ons me de dat er geen direct contact is geweest tussen de gemeente en de directie van Vroom en Dreesman. Alle publikaties hieromtrent zijn voor het college van b. en w. een grote ver rassing. I Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat ut daan teugesweur- dug un bar dure tied maag weze, maor daat der be- paolde dinge binne waor je daat beslis nie an ken merreke. Neem noeng beveur- beeld is effe de op haande wezende sportuutwisseling mit ut Duutse plaotsie waat dezellufde naom hep as ongs darrup, aal mojje ut daan wel effe aors uutspreke, waant andurs ister geen Duutser die begriep wajje bedoel. Mojje je effe veurstelle dajje mit zoon hongderdvieftug sportminse op reis gaot veur un laangwiekend. Daat zoon uaf wisseling wel un paor knaoke mot kos te zit der naor ming vaaste mening bar dik in. Die luu motte der naor toe, zul- lie motte ete en drinke en slaope, om de aore dinge veur ut gemaak maor ef fe te vurgete. En daat kos haande vol geld. In ming gedaachte waas der wel un een mit vier nulle nodug om daat rond te kriege, maor ik bin bedroge uutgekomme. Die hongderdvieftug dar- rupsgenote ,die twee vollekere naodur rupsgenote, die twee vollekere naodur tot mekaor gaon bringe, hebbe an de helluf aal meer as zaat. Veur nog maor aampur dartug gulde per persoon komme twee laande mit mekaor in ketak om un bietje inzich te kriege vaan mekaors mogelukhede en naorughede. Zo bekeke is ut heulegaor veur niks. Ik hep nog effe gedaacht daat ut bie die uutwisseling gong om ut zogenaom- de gewone leve, maor ut gaot om sport minse die mekaor in Duutslaand gaon ontmoete. Gewone minse die nie veer- der komme as vieftug metur feguur- zaoge in un uur, komme der nie veur in anmarreking. Der motte minse naor toe die prestaoties kenne levere, om zo- gezeit te laote zien waat of wullie in daat hollaandse Soest allegaor wel of nie zo best kenne. Noeng wil ik wel effe veurop stelle, dak de zon, as die teminste nog gaot schiene, heul bes in ut waotur ken zien schiene, maor ik vraog ming toch wel effe of, of ut eigeluk wel allenug bie un sportuut wisseling1 haad motte blieve. Der beure in ongs darrup nog genog aore dinge waor buutelaanders messchien ok wel belaangstelling veur kenne hebbe. Daormeej bedoel ik nie daat de sport minse geen prestaotsies vaan betekenis kerine levere, aal zouw ut netuurluk bar mooi weze as de hollaandse Soesders allus zouwe winne waat der maor te winne waas, maor ak heul eerluk mot weze daan zie ik daat der nie in zitte. Wullie hebbe in ongs darrup un heul groot antaal minse die sport bedrieve, maor toptelente zitte der bie ongs noeng eenmaol bepaold nie tusse. Ik vraog ming soms wel is of of daat ongze eige schuld nie is. Kneliao hep ming wel is zitte narre mit ut Soesder voetbaai, waor ming haart, laang leve de vriehied, op zaoturdaag en zondaag- middag veur ope staot. Wullie magge daan nie zoon groot darrup weze, maor uut haos veertugduuzend inwonuri zouw toch wel un bietje behoorluk voetbaalkluppie te maoke motte weze. Mar ho maor, de vierde klaas, ajje ten minste begriep waat daat betekend, en verder nie. Ut is un droeve zaok. Gaart deelt die mening vaan ming nie heule- maol, maor daat komp om daat hit daat vaan kinds of hep biegehouwe. Hie ken zo aachtur mekaor bar grot» telente opnoeme die noeng un belaang- rieke rol speule in de top vaan ongl naasjonaale voetbaai en hie weet daan ok nog wel un paor naome te noemt vaan luu die in klups in aore plaotst speule, die toevallug wel effe waat ho- gur speule daan de Soesder klups. Dr is un heul bekend wiesgeer geweei, die gezeit hep, eendracht maokt maacht en die vriejur haad net zoveul geliek al de maan die opmerruk, „saomewarre- king is kraacht ontplooie". Maor veur ongs darrup is daat allegaor te hoog gegrepe, wullie blieve deur moddere mit maor liefst zes voetbaal- klups, Soesderbarrug inbegrepe. Wullie blieve deurstaampe mit maor liefst vier vaan die „ovur-ut-net-slaon-klups", die mekaor veurigge week nog hebbe ofge- slaacht. Daorom mot daat uutwissele maor deur gaon. Messchien kenne wul lie daan bie ongze oosterbure zien hoe of ut mot en messchien zalle wullie der gewaor worde daat ut eigeluk in eige laand nog nie zo slecht is. Daat is die viefenveertughongderd gulde aal meer as waord. EERSTE RIJLES GRATIS Jammer. Indien u deze klacht tele fonisch had doorgegeven onder nummer 3982 van onze medewerker, de heer J. G. A. Batenburg, dan had u uw Soester Courant nog de zelfde avond ontvangen. Klachten over het eventueel niel ontvangen van de Soester Couranl gelieve u nog dezelfde avond telefonisch te melden onder nummer U ontvangt uw Soester Courant dan nog diezelfde avond.

Soester Courant | 1972 | | pagina 9