«e HALVE PRIJS REISS laatste POGING IN NOORD-IERLAND MoifcMieti Yhdooije 'kopen AMlensfeifflitram wei» AMDMisferatmiri MoitMtai A)mkt fankeii AMDienstencentram DeBrfeMiöi meeneMi MBicnstmaaitmin DeMMnai wassen WIA Diensteitceifam /ihami dippen DeMeMiai WOENSDAG en DONDERDAG en Confessionele raadsfracties stellen vragen over wijk raad van Soesterberg Winkelpui omvergereden Romantische lente-serie van het U.S.O. SEC-veteranen-OSO (Omroepvet.) 2-1 Klaverjaskampioenen van de S.P.S.V. VERLOOFD, verlovingskaartjes Drukkerij Smit ++-*•- De heer J. H. Faber overleden Randstad 7 oktober definitief gesloten Compleet spoorweg emplacement wordt bij opbod verkocht Opening tentoonstelling „Werk van Cursisten" Politie-schietwedstrijden om de „Fennemabeker" Rectificatie Pianorecital Jean Janssen SOESTERBERG Filmvoorstelling voor bejaarden Artishock kan zich geheel verenigingen met voor dracht nieuw lid culturele Eiermarkt Geslaagd commissie Voetbalvereniging Soesterberg recipieert Muziekvereniging bestaat 45 jaar Kunt u nog 10 km wandelen Volleybalnieuws AGAVS Al tien jaar „Piep noch stok" Kollekte Nederlands Astma Fonds van 1 tot en met 7 mei a.s. Confessionele partijen nemen deel aan politieke discussieavond van Artishock Inbraak station Soestdijk Msfraat /teM- DE REGEN BftkWiWrf- m)&EL0BH/ Graafwerk voor openen en sluiten beerput niet in nieuwe tarief inbegrepen Vleesverkoop EN OOK MINDER. Ditmaal een wel zeer bijzondere aanbieding van actuele stoffen in grote verscheidenheid. LANGESTRAAT 29 AMERSFOORT ZL6Ï IIJÖB 81 Noord-I^r'^d kijkt nog onwennig tegen de nieuwe situatie aan die ontstaan is doordat premier Heath voorlopig - maar hoe voorlopig het zelfbestuur heeft opgeheven en het rechtstreeks vanuit Londen bestuurt. Met een speciale mi nister voor Noord-Ierland, waarvoor "William Whitelaw de met zorg uitgeko zen man is. Hij heeft de reputatie er al onderhandelende een kompromis uit te slepen als het er maar half in zit. En een kompromis is nodig. Redelijkerwijs gesproken moet het ook mogelijk zijn. Tegenstellingen met reli gieuze boventonen en bovendien veel klasse-elementen als in Noord-Ierland bestaan, treffen we ook in andere ge meenschappen aan zonder dat het daar tot aan de rand van een burgeroorlog moet komen. De beslissing Noord-Ierland vanuit Lon den te besturen heeft al tot enige ver warring bij de I.R.A. geleid, het katho lieke „bevrijdingsleger". Er Is een wa penstilstand afgekondigd door dat deel van de I.R.A. dat rekening houdt met het misnoegen van de katholieke bevol king die van de bomaanslagen en andere terroristische aktiviteiten wel ellende on dervindt maar er geen oplossing voor haar problemen uit ziet voortkomen. Er is de I.R.A. veel aan gelegen de steun van haar achterban niet te verliezen. Bovendien tracht Londen de I.R.A. dui delijk te maken dat alle aktiviteiten die het herstel van een normaal leven in Noord-Ierland belemmeren slechts uitstel betekenen voor wat de I.R.A. uit eindelijk nastreeft: hereniging van heel Ierland. En in zekere zin kan de I.R.A. enige hoop koesteren: alle pogingen om veranderingen teweeg te brengen zijn er tot dusver op gestrand dat de eigen Noord-Ierse regering die veranderingen wist te voorkomen. Nu die barrière is opgeruimd zijn er nieuwe mogelijkheden geschapen om grieven uit de weg te ruimen. Burgeroorlog? De protestanten zijn uiteraard diep be ledigd dat het zelfbestuur - in feite hun regering - aan de kant is gezet. In ze kere zin zouden ze tevreden kunnen zijn: de door hen gevreesde hereniging komt zo zeker niet dichterbij. Maar aan de andere kant blijkt nu ook dat Londen er genoeg van heeft om steeds maar deze Noord-Ieren hun gang te laten gaan uit vrees de enige nog funktionerende poli tieke groep in Ulster - de protestantse Unionisten - te laten vallen waarvan men totale anarchie vreesde. Die vrees heeft tot dusver de Londense regeringen ervan weerhouden over te gaan tot de maatregel die Heath nu wel aandurfde, al heeft hij naar verluidt veel moeite gehad zijn kabinet ervoor om te praten. Heath redeneert dat zo langza merhand wel gebleken is dat via de eigen Noord-Ierse bestuursinstellingen de redelijk mogelijke oplossing niet te bereiken is en dat daarom de enige overgebleven methode toegepast moest worden. Die redenering ito juist, maar het bewijs moet nog geleverd worden dat vanuit Londen een bekwaam man als Whitelaw wel de door haat verziekte atmosfeer kan laten opklaren. Het bewijs zal zeker niet binnen enkele weken geleverd wor den en zelfs het bestand van nu garan deert niet dat de burgeroorlog waar voor de wapens en de motieven zo rijke lijk voorhanden zijn definitief uitblijft. De raadsfracties van KVP en de Prot. Chr. Groepering hebben in een brief aan de voorzitter van de gemeenteraad, vragen gesteld over de Wijkraad van Soesterberg. Zij schrijven: „Blijkens verkregen in lichtingen zouden de leden van de Wijk raad te Soesterberg niet in het bezit worden gesteld van de raadsstukken welke in de gemeenteraadsvergaderin gen aan de orde worden gesteld. Ter informatie zouden een 2-tal exemplaren van de raadsagenda worden toegezon den. Hoewel de samenwerking tussen de Wijkraad en het college van b. en w. zonder meer goed te noemen is, schijnen niet alle op Soesterberg betrekking heb bende problemen vooraf om advies aan de Wijkraad te worden gezonden. Aangezien de artikelen 3 en 6 van de desbetreffende verordening in dit op zicht de wisselwerking b. en w. - wijk raad v.v. vrij nauwkeurig omschrijven, bevreemdt het ons, dat hieromtrent in de praktijk nog al eens storingen schij nen te zijn". „Indien het hierboven gestelde", zo gaat de brief verder, „geheel of gedeel telijk op juiste informatie onzerzijds berust, verzoeken wij om alle leden van de Wijkraad de raadsagenda en de daarop betrekking hebbende stukken, tijdig toe te zenden, bij de raadsstuk ken het advies van de Wijkraad over te leggen, dan wel een motivatie van het college, waarom dit advies niet is gevraagd, uiteraard alleen over zaken, welke betrekking hebben op het gebied waarin de Wijkraad werkzaam is. In dien u onze indruk in dit opzicht deelt, ware hieraan uwerzijds de nodige aan dacht te schenken en eventueel die maatregelen te treffen welke nodig en/ of wenselijk zijn". De brief van de gezamenlijke fracties is gedateerd 15 april 1972. Zaterdagnacht ls de winkelpui van het pand van de heer C. W. aan de Van Weedestraat door een slippende auto omvergereden. De automobilist ver dween, maar getuigen noteerden het kenteken van de wagen. Aan de hand hiervan werd de 22-jarige J. A. L., die onder invloed verkeerde, van zijn bed gelicht. Procesverbaal werd opgemaakt. Het U.S.O. komt in de maanden mei en juni met een „Romantische Lente-serie" van drie concerten op de vrijdagen 5 mei, 26 mei en 16 juni a.s. Drie Nederlandse pianisten, Theo Bruins Daniël Wayenberg en George van Re- nesse, spelen romantische pianoconcer ten van Liszt, Chopin en Beethoven. De concerten, die onder leiding staan van André Vandemoot, Anton Kersjes en Paul Hupperts, omvatten verder werken van Beethoven (Pastorale), Berlioz, Dvorak (Symfonie „Aus der neuen Welt"), Wagner, Weber en Tsjai- kowsky (Serenade en „Romeo en Julia"). De toegangsprijs is laag gehouden zodat men ook in familieverband deze vrij dagconcerten kan bezoeken. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. De veteranenwedstrijd SEC-OSO werd in Soest een zeer sportief voetbalfestijn, dat uiteindelijk door SEC met 2-1 werd gewonnen. Een leuk partijtje voetbal, waarbij bleek dat de door SEC toegezeg de revanche voor de Soesternaren een zware dobber zal worden, want vooral na rust domineerden de omroepvetera- nen zeer duidelijk en was het aan SEC- doelman v. d. Vaart te danken dat er geen doelpunten vielen. Voor rust speelde SEC zeer goed en was ook het meest gevaarlijk. Nadat De Bruin een aantal malen was doorgebro ken, was hij het die Veldhuizen van een goede pass voorzag, waaruit deze speler hoog en onhoudbaar in de uiter ste linkerbovenhoek inschoot. Tijdens een langdurig OSO-offensief na rust, was het SEC dat bij een uitval door Dick Renooy scoorde. Meteen hier na had OSO succes. Wat sekretaris Kees Kranenburg en oefenmeester Kamphorst hun veteranen ook van de zijlijn toeriepen, het hielp niet meer, want de SEC-defensie liet zich niet meer verschalken. Na vijf wedstrijden, waarvan de drie hoogste series in aanmerking kwamen voor het kampioenschap klaverjassen van de Soester Politie Sport Vereniging, kwamen j.1. donderdagavond, na de vijf de wedstrijd, die in de koffiekamer van de brandweer werd gehouden, de kam pioenen uit de bus. De totaal uitslag is: Dames: 1. Mevrouw Den Ouden, 18.779 p. 2. Mevrouw Pley, 18.647 p. 3. Me vrouw Rondhout, 18.285 p. 4. Mevrouw Den Hartog, 17.929 p. 5. Mevrouw Le Clercq, 17.471 p. 6. Mevrouw Houkes, 17.438 p. 7. Mevrouw Koppe, 17.196 p. 8. Mevrouw Jehee, 16.973 p. 9. Mevrouw Meinema, 16.482 p. 10. Mevrouw Ten Hove. 11. Mevrouw Ten Haar. 12. Me vrouw Sterk. (Laatstgenoemde drie da mes hebben niet alle vijf wedstrijden deelgenomen, doch ontvingen wel ieder een prijs.) Heren: 1. W. den Hartog, 18.979 p. 2. B. Snijders, 18.940 p. 3. R. ten Hove, 18.878 p. 4. C. van Wijngaarden, 18865 p. 5. A. Klok, 18.756 p. 6. C. Coster, 18.732 p. 7. J. Pley, 18.481 p. 8. W. Le Clercq, 18.285 p. 9. J. H. Hooma, 17.896 p. 10. W. v. d. Brink, 17.745 p. 11. J. W. Kaspers, 17.693 p. 12. C. G. M. Jehee, 17.667 pun ten. De hoofdinspecteur van politie, de heer H. G. Scholtmeijer, reikte na afloop de prijzen uit, nadat de voorzitter van SPSV, de heer W. v. d. Brink, bekend had gemaakt, dat volgend winterseizoen wederom een dergelijk toernooi zal wor den georganiseerd. Anstmiam fosl-B.QZl 55-7221 ★*-*- Verliefd, getrouwd. Drukwerk voor iedere gelegenheid, ook voor Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 Op 65-jarige leeftijd overleed maandag morgen in het ziekenhuis „De Lichten berg" te Amersfoort de heer J. H. Fa ber, in Soest bekend als secretaris/pen ningmeester van de Federatie Open Be- jaardenwerk. De heer Faber die al geruime tijd in het Amersfoortse ziekenhuis verbleef, was tevens secretaris van de Stichting „Bouwactiviteiten in de bejaardensec tor", en was één der initiatiefnemers van de „warmemaaltijd-voorziening", in Soest. Het college van burgemeester en wet houders hebben de Chemische Industrie Randstad per aangetekend schrijven la ten weten, dat het bedrijf uiterlijk 7 oktkober a.s. gesloten moet zijn. Uitstel wordt beslist niet meer verleend. Zaterdagmiddag a.s. om drie uur vindt op het terrein van „De Vangrail", dat dan al vanaf negen uur 's morgens zal zijn omgetoverd in een natuurgetrouwe kopie van het Waterloo-plein van voor heen, een verkoping bij opbod plaats van een compleet spooremplacement, zogezegd met alles er op en er aan. Het schitterende model zal in „De Vang rail" staan opgesteld, zodat iedereen van te voren kan zien wat er te koop is. In het kader van „Soestock", het krea- tief festival ter afsluiting van Arti- shock's vierde cursusseizoen, opent Ab Meilink vrijdagavond, om 20.30 uur, de tentoonstelling in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat, „Werk van Cur sisten". De heer Meilink uit Amersfoort is in specteur Kunstzinnige Vorming bij het voortgezet onderwijs en lid van de Raad voor Beeldende Vorming. De tentoonstelling duurt van 21 april tot en met 14 mei en is elke dag geopend van 2 tot 5 uur. Dinsdag tot en met vrijdagavond van 7 tot 9 uur. Zestien korpsleden van de Soester poli tie hielden donderdag de jaarlijkse schietwedstrijden om de „Fennema be ker", op de militaire schietbanen op de Leusderheide. De uitslagen zijn: Pistool: 1. J. J. Koppe, 94 p. 2. P. Tuin man, 89 p. 3. J. Hofstee, 88 p. 4. H. H. H. van Thienen, 86 p. 5. J. W. v. d. Brugge, 83 p. 6. C. Kerens, 80 p. 7. R. Meinema, 70 p. 8. G. Smit, 69 p. 9. F. H. Peters, 60 p. 10. J. H. Hartman, 59 p. 11. C. Jehee, 56 p. 12. R. ten Hove, 53 p. 13. P. J. Bergman, 46 p. 14. C. J. Onvlee, 36 p. 15. P. van Loenen, 24 p. 16. W. v. d. Brink, 15 punten. Karabijn: 1. J. J. Koppe, 92 p. 2. J. H. Hartman, 88 p. 3. C. Kerens, 88 p. 4. C. J. Onvlee, 88 p. 5. R. Meinema, 85 p. 6. J. Hofstee, 80 p. 7. H. H. M. van Thienen, 76 p. 8. C. Jehee, 66 p. 9. J. W. v. d. Brugge, 64 p. 10. W. v. d. Brink, 63 p. 11. P. J. Bergman, 58 p. 12. P. van Loenen, 54 p. 13. G. Smit, 45 p. 14. R. ten Hove, 40 p. 15. P. Tuinman, 40 p. 16. F. H. Peters, 32 punten. Algemeen klassement: 1. J. J. Koppe, 186 p. (winnaar Fennema beker). 2. C. Kerens, 168 p. 3. J. Hofstee, 168 p. 4. H. H. M. van Thienen, 162 p. 5. R. Mei nema, 155 p. 6. J. H. Hartman, 147 p. 7. J. W. v. d. Brugge, 147 p. 8. P. Tuin man, 129 p. 9. C. Jehee, 122 p. 10. C. J. Onvlee, 122 p. 11. G. Smit, 114 p. 12. P. J. Bergman, 104 p. 13. R. ten Hove, 93 p. 14. F. H. Peters, 92 p. 15. P. van Loenen, 78 p. 16. W. v. d. Brink 78, punten. Uit nadere informaties is gebleken dat bij de mishandeling van de 16-jarige jongeman, waarvan mevrouw V. aangif te deed, de snackbar aan de Smitshof geheel vrijuit gaat. De mishandeling vond plaats in of bij deze snackbar. S., die de knaap een blauw oog sloeg, heeft in het verleden ooit in de bar gewerkt, maar is daar nu niet meer aan verbon den. De ruzie werd elders in het Smits veen uitgevochten. Onder auspiciën van „Akoesta" presen teert Jean Janssen op donderdag 20 april een pianorecital in de Hoeksteen. Het programma, dat uit twee gedeelten bestaat duurt ongeveer anderhalf uur en bevat werken van Bach, Beethoven, Chopin, Granados, Debussy en Ravel. De evenementencommissie van de Stichting Dorpshuis houdt op vrijdag morgen 28 april a.s. te 10 uur een film ochtend voor bejaarden. Daarbij zullen twee films vertoond worden over Soes terberg. Een en ander kwam tot stand in samen werking met de projectleider van het Open Bejaardenwerk en het gemeente archief. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van ƒ14,75 tot ƒ16,—. Middenprijs ƒ15,15. Prijs per kg ƒ2,36. Aan de technische hogeschool Twenthe slaagde voor het baccalaureaat tech nische wetenschappen onze plaatsgenoot de heer A. W. Beekman. .AVI ft. De kunstenaarsvereniging „Artishock" kan zich geheel verenigen met de voor dracht welke door het college van b. en w. is opgemaakt, ter voorziening in de vacature van de culturele commissie, welke ontstaan was door het bedanken van het commissielid de heer H. Tim mer. Er is bij het samenstellen van de voor dracht contact geweest tussen leden van de culturele commissie en een aantal kunstenaars uit onze gemeente, waaron der leden van Artishock. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Voetbalvereniging Soester berg wordt zaterdag a.s. 22 april, van 16 tot 18 uur in het „Dorpshuis" een recep tie gehouden. Ter viering van dit jubileum is een uit gebreid sportprogramma opgezet. Zaterdag 29 april wordt door de gym nastiekvereniging AGAVS een turnde- monstratie gegeven en is een stratenloop door Soesterberg georganiseerd. Maandag 1 mei speelt het dames-elftal van de v.v. Soesterberg een wedstrijd en zaterdag 6 mei is er een jeugdvoetbal- tournooi, waaraan deelneemt het elftal adspiranten B2. Donderdag 11 mei, Hemelvaartsdag, een toernooi voor de veteranen. Zaterdag 13 mei wederom een jeugdvoetbaltournooi, nu voor junioren A3 en zondag 14 mei een tournooi voor de lagere elftallen. Zaterdag 27 mei een toernooi voor de zaterdagelftallen en zondag 28 mei de voortzetting van het toernooi voor de lagere elftallen. Op een avond in juni is er een Bingo- Dansant in het „Dorpshuis" en op 16, 20 en 23 augustus het nederlaagtournooi van het le elftal. Met een geslaagd concert in het Dorps huis heeft de Muziekvereniging „Soester berg" het negende lustrum ingeluid. Voorzitter C. Merts wilde niet te lang bij dit feit stilstaan, maar verdergaan naar het gouden jubileum. Ter gelegenheid van dit lustrum recipi eerde zaterdagmiddag het bestuur in De Hoeksteen, waarbij niet minder dan ze ven muzikanten onderscheiden werden door de heer Sprong, voorzitter van de Aartsdiocesane Bond St. Willebrord. Veertig jaar muzikant waren de heren C. Merts en H. Rietveld, terwijl de heren A. Reinsma, C. Lensink, H. Reinsma, A. Schouten en R. v. Berg tot de zilveren jubilarissen behoorden. Zeker mag niet onvermeld blijven, dat de heren (Reinsma (erelid) en Gijtenbeek al 45 jaar lid zijn en tot de mede-op richters behoorden. Na de heer Reinsma werd nu ook bij deze gelegenheid de heer Gijtenbeek tot erelid benoemd. Tijdens de receptie werd het woord ge voerd door de Burgemeester van Soest, Mr. S. P. Baron Bentinck. die de 45- jarige harmonie in de naaste toekomst een nieuw repetitielokaal toezegde. Men hoopt op zaterdag 9 september een grootse taptoe te organiseren voor mu ziekkorpsen en drumbands. Onder het motto „Trim met het hele ge zin" heeft ook de plaatselijke regelings commissie van de N.W.B. een tweetal parcoursen uitgezet voor de voor de 5 en 10 km-lopers op zaterdag 22 april in Soesterberg. Men start vanaf het schoolplein van de St. Carolusschool, ingang Fokkerstraat vanaf 10.00 uur tot 's middags 14.00 uur. De jeugd van AGAVS was in de wed strijd tegen BG SV snel uitgespeeld, want er waren slechts vijf tegenstanders komen opdagen (2-0). Het le herenteam speelde 2-2 gelijk te gen SVH. BG SV 5-AGAVS 3 3-0 (setstanden: 15-5; 15-5 en 15-11). De „oudjes" van AGAVS moesten het in deze wedstrijd opnemen tegen de aan staande kampioenen van de derde klasse. Begrijpelijk kwamen de AGAVS-heren er niet aan te pas, behalve dan in de laatste set. De bejaardensoos Piep-noch-Stok heeft met een dag vol verrassingen het tien jarig bestaan gevierd. In gezelschap van de eregaste, mevrouw Jagers, de opricht sters van deze soos, ging het het hele gezelschap bejaarden per autobus naar het Evoluon. Daar trakteerde zuster Ria uit Delft, bekend van de Rijntochten, de feestvierende bejaarden. De kollekte voor de astmabestrijding wordt dit jaar gehouden van 1 tot en met 7 mei. Het vorig jaar heeft deze landelijke kollekte omstreeks een mil joen gulden opgebracht. Om het hoognodige te kunnen doen voor de astmabestrijding, en gezien de sterk gestegen kosten, moet de kollekte- opbrengst dit jaar anderhalf miljoen worden. Het Nederlands Astma Fonds heeft in de astmabestrijding een heel belang rijke rol, die door de vele belangheb benden steeds weer anders wordt gezien: de rijksoverheid ziet er de koördinator en de stimulator van de astmabestrij ding in, wetenschappelijk onderzoekers zien het als een subsidiebron voor hun belangrijke medische en sociaal-medi sche onderzoekingen, ouders van astma tische kinderen weten dat het een verblijf in een therapeutisch kamp voor hun kind grotendeels betaalt, veel pa tiënten hebben persoonlijk de bemid delende en voorlichtende hulp van het NAF ervaren. Hoe U het Nederlands Astma Fonds ook ziet, het koördinaat en stimuleert het wetenschappelijk onderzoek, proef- projekten op sociaal-medisch gebied die een begeleiding geven aan de patiënt en die, na gebleken sukses, onder de werking van de algemene sociale wet geving dienen te worden gebracht. Dit alles wordt nu nog betaald door het Nederlands Astma Fonds. Voor de taak die voor 't Ned. Astma Fonds blijkt te zijn gereserveerd, ont vangt het een kleine overheidssubsidie. Voor het grootste gedeelte, nl. voor om streeks 80 is het afhankelijk van partikuliere giften, zoals subsidies uit het bedrijfsleven, kontributies, legaten en vooral giften voor de jaarlijkse kol lekte. Of u het persoonlijk met deze, in Nederland traditionele systematiek eens bent of niet, de chronische ziekten van de luchtwegen moeten bestreden worden en het Nederlands Astma Fonds heeft daarbij een belangrijke taak. En daarom vraagt het om uw medewerking. Misschien schrijft u nu wel iets over naar giro 55055 van het Nederlands Astma Fonds: dat is erg nodig. Maar vooral: help bij het koliekteren, spoor anderen daartoe aan. Ook in Soest wordt een kollekte georganiseerd. Inlichtingen geeft: mevrouw Hoegen- Dijkhof, Julianalaan 46, Soest, tel. 2428. De confessionele partijen van de gemeen teraad, de Prot. Chris. Groepering en de K.V.P., zullen deelnemen aan de poli tieke discussie-avond van de kunste naarsvereniging Artishock. Dat deelde de heer R. Wijmenga tijdens de politie- ke-soos bijeenkomst, zaterdagmorgen in Soesterberg gehouden, mede. Deze discussie-avond, welke voor 24 april op het programma staat, door kruist wel een reeds eerder gemaakte afspraak van deze partijen, hun kiezers aan de hand van het verkiezingspro gramma, een overzicht te geven van de tot nu toe bereikte resultaten, wat er beloofd is en wat ervan terecht geko men is. Deze vergadering werd nu verschoven naar 16 mei a.s. en wordt gehouden in „De Open Hof". Die bijeenkomst is spe ciaal bestemd voor eigen kiezers. Zaterdagmorgen bleek er te zijn inge broken in het station Soestdijk. De bui tendeur van het kantoor was openge- wrikt, waarne het brandkastje, 56x56x50, naar buiten werd gesleept. Daar werd het in een gereedstaande auto getild, waarna de daders verdwenen. Een be drag van ƒ819,wordt vermist. iVIA. tiuiu BnteiiBat ÏÓ8(^jK3weg Arepsfoarl- Amsffflism] Soest-lLü® iffl/ 't Is eindelijk zover gekomen, en Rijn en Moezel gaan weer stromen, er vallen drupp'len uit 't heelal, we leven bij een milde regen, niets houdt de natte moesson tegen, het wordt een wilde waterval. Alsof de dik beladen wolken ons zeggen, met hun waterkolken: „Een tijdlang stond je op rantsoen, maar nu is het toch even hozen, ik ga m'n watermassa's lozen, en geef h'm even van katoen". De maand april; in 't eind dier dagen komen nog and're regenvlagen, daar bij die grote waterplas vallen de lintjes op de braven, zij krijgen weer hun ere-gaven en de versiers'len op hun jas. De bui breekt los over de helden, die liggen in de regenvelden, en bij het eind-april geplens, volgt dan de mei; haar regenvlagen, zoals men zei, in vroeger dagen, maakt dan nog groter deze mens. Het raadslid de heer J. C. Smits (Pr. Chr.) voorziet moeilijkheden bij het in nen van de kosten voor het openen en sluiten van beerputten, nu dat noodza kelijke werk niet in het voorgesteld® nieuwe tarief is opgenomen. „Wie bepaalt de kosten van deze werk zaamheden?", vroeg hij aan de voorzit ter van de commissie van financiën tij dens de vergadering vrijdag j.1. Ook wees hij op het gevaar voor spelend® kinderen nu de putten misschien lan ger open liggen, omdat de bewoner® zelf het graafwerk gaan doen. Van de commissieleden kreeg de hear Smits geen steun. Men meende dat het allemaal zo'n vaart niet zou lopen en wat de spelende kinderen betrof werd hij erop gewezen dat de putten op pri vé terrein liggen en de bewoners zelf een oogje in het zeil zullen moeten hou den. De voorgestelde tarieven zijn ƒ20,- vooT putten bij percelen die niet kunnen worden aangesloten op de gemeentelijk® riolering; ƒ5,- voor elke lediging van eerst genoemde putten binnen een tijd vak van een jaar en ƒ60,- voor putten bij een perceel, dat wel aangesloten kan worden op de riolering, maar waar van deze mogelijkheid geen gebruik gemaakt wordt. De heer K. Levinga wilde nog een an der tarief invoeren voor percelen die wel zijn aangesloten op de riolering, maar bovendien hun beerputten willen laten leeghalen. Dat bleek echter niet mogelijk te zijn, omdat deze putten buiten werking gesteld moeten worden. Woensdagmiddag, 2 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vin den aan de houders van gele kaarten, genummerd van 176 tot en met 300. COUPONS

Soester Courant | 1972 | | pagina 3