VOOR DEEL DEEL VOOR 5.60 per tege! KELA FLOR 6J0 per tegel KEIA-LUX f 6.20 per tege! A» MAASWINKE! GEMEENTERAADSVERGADERING RUMOERIGE, FEL PROTESTERENDE PUBLIEKE TRIBUNE Straatnamen geven blijft een probleem TU1N4DVIESGENTRUM 'i aar der koog t Soester Jongerensoos start op 28 april a.s. vdJide KELA-FELT Kela-Tapijtshowroom Leesbaar Nederlands gevraagd Ontmijning woning Soesterengweg Ministerie schrijft alles voor PUEM-transformatorstation aan de Peter van de Breemerweg officieel in gebuik genomen Burgemeester Bentinck drukte op de knop Kela-Tapijtshowroom Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Raad wist meer Straal uaaiu- problemen Kela-Tapijtshowrecm Dank aan «ie burgemeester Telef. Brandweer 3 3 3 3 Politiebureau 4 4 41 KLEIN- EN STIJLMEUBELFABRIEK Vrijdag 21 april 1972 De laatste vergadering van de raad onder voorzitterschap van burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck had een langdurig en even ook een rumoerig verloop. Langdurig omdat over enkele punten zeer uitvoerig gedebatteerd werd, rumoerig omdat een druk bezette publieke tribune zich met het verloop van de vergadering wilde bemoeien. De burgemeester kalmeerde de gemoederen met de opmerking: ,,U is welkom, maar u moet u buiten het debat houden, anders zal ik de zaal moeten laten ontruimen". Dat zou evenwel niet in het voordeel van de belang stellenden zijn, meende hy, omdat zij daardoor verstoken zouden blijven van in formatie waarvoor zy gekomen waren. Dit alles betrof de veel omtreden ontrui ming en onbewoonbaarmaking van het pand aan de Soesterengweg 50. Daaraan vooraf ging de goedkeuring van de notulen van de vergadering van 16 maart j.1. en de behandeling van eni ge ingekomen stukken. a. Besluit van G.S. d.d. 18 februari 1972 tot vaststelling van de gemeenterekening en de bedrijfsrekeningen voor 1968 met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. b. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. c. Brief d.d. 7 maart 1972 van de PAK- fractie van de gemeenteraad met het verzoek te bevorderen dat in het ge meentehuis en in de door de gemeente geëxploiteerde bedrijven nog slechts kof fie te gebruiken van bedrijven, die heb ben toegezegd een einde te maken aan het gebruik van Angola-koffie, met het Iedere dag weer krijgen wy klanten, die nog geen weet hadden van het bestaan van onze zaak. Behoort U ook nog by deze groep van mensen? Komt U dan eens snel langs, want IJ zult ongetwijfeld verrast zyn door dit fascinerende bedrijf dat U alles op het gebied van de tuin levert. DQRRESTEÏNWEG 123 c TELEFOON (02155) - 2883. Soester Sociëteit op stapel organiseert een „open" bingoavond voor de jonge ren. afgewisseld met dansen m.m.v. de „drive-in-show Moby Disc" D. J. Gerry Koderitisch. De avond is toegankelijk voor iedereen. De toegangsprijs is laag gesteld. De bingo-kaarten zijn gratis. Het is de be doeling, dat alle jongeren, die zowel aktief" als „passief" om een Soester soos schreeuwden, deze vrijdagavond, 28 april a.s., om 8 uur, naar het St. Jo- zephgebouw, zaal noord komen. Na verschillende pogingen van jonge ren om een door hun „fel" begeerde „soos" in Soest van de grond te krijgen, welke dan uiteindelijk strandden op fi nanciële en/of organisatorische proble men, heeft een groepje aktieve jonge ren, dankzij het charitatieve centrum in Soest, nu de mogelijkheid om een permanente Soester „soos" te organi seren. Deze jongeren zien het als hun voor naamste taak, zoveel mogelijk te voor zien in de behoefte aan aktiviteit bij de Soester jeugd. De jongeren, die bij het organiseren van aktiviteiten en bij reeds bestaande uitgaansmogelijkheden het meest te kort schieten, is de groep jongeren van 16 jaar en ouder. Bij het organiseren van de diverse ak tiviteiten wordt gedacht aan avonden en middagen, waarin mogelijkheden ge boden worden tot dansen, hobbyaktivi- teiten, sjoelen, tafeltennis, billart, kaar ten e.d. 2 TOFPERS DIT ONZE NIEUWE VOORDEEL AANBIEDING. Onverkort, ongewijzigd, eenmalig: speciale herdruk Björn Landstrom HET SCHIP Een beroemd standaardwerk met meer dan 800 illustraties van 72,50 voor 29,50. MEULENHOFF'S kunstgeschiedenis belangrijke perioden in de Europese schilderkunust in 6 - rijk geïllu streerde - paperbacks van 7,90 voor slechts 3,90. Snel reageren om te profiteren. Tientallen titels voor kleine prijsjes nu bij BOEKHANDEL BOEKHANDEL ~1 G.J. WESSELS Secs»rb«rgs«5irsat 53-tel 2419 SOEST 5 jaar garantie. Alleenverkoop voor Soest VAN LENNEPLAAN 73 - SOEST Telefoon 02155-8995 (Ook zaterdags geopend) voorstel de brief voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. d. Brief d.d. 28 maart 1972 van het be stuur van de Soester kunstenaarsvereni ging Artishock, waarbij een exemplaar wordt toegezonden van de brief aan de leden van de Culturele Commissie, met het voorstel deze beide brieven voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. e. Brief d.d. 5 arpil 1972 van de voor zitter van het Centraal Stembureau, waarbij hij een afschrift toezendt van zijn besluit van 5 april 1972 waarbij de heer F. Timmer te Soest is benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad met het voorstel deze brief voor kennis geving aan te nemen. De heer Timmer zal zijn benoeming niet aanvaarden, waardoor in deze raadsver gadering nog niet in de vacature, ont staan door het bedanken van de heer J. Geerlings van de VVD, kon worden voorzien. De burgemeester dankte de heer Geerlings voor al hetgeen hij met animo en grote belangstelling voor de raad heeft gedaan. f. Brief d.d. 8 maart 1972 van „De Soes ter Vogelvrienden" inzake onkruidbe- strijding met voorstel te antwoorden conform de concept-brief van burge meester en wethouders. Mevrouw E. Korthuis-Elion (VVD) stelde voor de brief in leesbaar Nederlands te stellen. Zij meende dat de gebruikte ter minologie voor de leden van de Soester Vogelvrienden te onduidelijk zou zijn, wat de heer G. Oldenboom de opmer king deed plaatsen dat het gemiddelde niveau van de vogelvrienden onderschat zou worden. Evenwel werd besloten de brief brief anders op te stellen. g. Brief d.d. 31 maart 1972 van de Soes ter Gemeenschap inzake de beantwoor ding van de brieven d.d. 7 januari 1972 en 29 februari 1972, met voorstel te ant woorden conform de concept-brief van burgemeester en wethouders. Conform besloten. Deze brieven behelzen de aanvraag voor een startsubsidie en een ondersteuning van een subsidie-aanvrage door de mu ziekvereniging Animato. De aanvraag om een startsubsidie zal worden aangehouden totdat het bestuur van de S.G. een begroting van de ko mende werkzaamheden zal hebben inge diend. Met het bestuur van de accor deonvereniging Animato zal nog een be spreking plaats vinden. Behandeld werd vervolgens een brief van de raadsleden mevrouw T. R. Wal- ma van der Molen-de Vries (D '66) en de heer P. Grift (PAK) betreffende de onbewoonbaarmaking van de woning Soesterengweg 50. Mevrouw Walma lichtte deze brief toe. „Een groep inwoners van deze gemeen te". aldus mevrouw Walma, „vraagt na melijk van het gemeentebestuur om be grip op te brengen voor haar standpunt." Deze bewoners zijn geschokt door het feit dat een woning in hun buurt onbe woonbaar gemaakt is, „een huis dat al leszins bewoonbaar was volgens hen". Men vraagt zich af waarom b. en w. dit plan hebben goedgekeurd in deze tijd van woningnood. De huizen zijn wel oud, maar niet slecht. Mevrouw Walma meende dat daarvoor wel begrip was op te brengen, immers deze huizen liggen in een bestemmings plan, ze moeten t.z.t. weg. „Dat bestem mingsplan is nog wel niet goedgekeurd", zei mevrouw Walma, „maar dat zal ze ker gebeuren". Wijzend op het feit dat de huizen weinig huur opbrengen en derhalve voor een •woningbouwvereniging weinig aantrek kelijk zijn om geld aan het onderhoud te besteden, meende zij, dat er dan weinig anders op zou zitten dan de huizen bij leegkomen te slopen. „Ik weet dat dat mag van het ministerie van Volkshuis vesting. Al met al vond zij het een be grijpelijke en legale handelwijze van b. en w., „maar ook een hoogst ambtelijke en in mijn visie een niet zo'n mense lijke". Het komt hard aan voor de bewoners in deze tijd van woningnood, vond zij. Zij vreesde dat het een getto werd en een zielige achterbuurt en daar protesteerde de fractie tegen. „Het is inwezen niet nodig, het bestemmingsplan kan nog wel jaren op zich laten wachten en de be woners onderhouden, naar mijn berich ten, hun woning zelf wel". ..Iedereen heeft recht op een woning en die woont, recht op een leefbare en de cente woonomgeving en die wordt niet gecreërd door midden in een wijk hui zen dicht te spijkeren". Zij stelde daarom voor, zoals de be wonerscommissie dat. middels een tele gram gedaan- had. de woning weer te herstellen en zo dat niet gedaan kon worden, uitvoerig de achtergronden daar van uiteen te zetten. Bij dit laatste sloot ook de heer Pieren (PAK) zich aan, daarbij in herinnering brengend de moeilijkheden, die over dit punt ook in Soestcrbcrg gerezen waren. Hij weer erop dat er onder de burgerij veel misverstanden over dergelijke kwes ties bestaan. De heer J. Korte, raadslid voor de KVP- fractie en tevens voorzitter van de wo ningbouwvereniging St. Joseph, eigenaar van de betreffende woningen, kon er kort op antwoorden. Hij verwees naar een brief van het ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening van 16 juli 1971, gericht aan de bewoners commissie. Daaruit bleek dat in 1966, in overleg met de gemeente en de provin cie. een plan was opgemaakt, voor uit gebreide- onderhouds- - en verbeterings werkzaamheden. Uit de terzake opge maakte begroting bleek toen ook, dat de kosten dusdanig hoog zouden worden, dat het niet verantwoord was tot uit voering van het plan over te gaan. Er was toen toestemming door de gemeente gevraagd tot geleidelijke ontruiming en afbraak over te mogen gaan. Deze toe stemming werd bij brief van 7 april 1967 verleend. Een en ander heeft niets te maken met de zgn. Weg-over-de Eng of de aanleg van een stadspark. Slechts de kostenfactor speelde een rol. Het ministerie zegt dan ook dat de wo ningen zo spoedig mogelijk afgebroken moeten worden, hetgeen slechts mogelijk is als de belendende woning ook ge sloopt kon worden. Indien dat nog niet mogelijk is, moet op last van het minis terie de leeggekomen woning dichtgé- spijkerd worden. Het ministerie meende dat het meer op de weg van de bewo nerscommissie zou liggen tesamen met gemeente en bouwvereniging te zoeken naar een oplossing van de problemen. De heer Korte meende dan ook dat het onjuist was voor te stellen dat de wo ningbouwvereniging de huizen zo graag wilde slopen. Het indertijd ingediende bestekklare plan had een begroting van 1.100.000,waardoor de huizen nog een 25 jaar mee zouden kunnen gaan. De heer Korte zei ook, dat alle bewoners op de hoogte waren van deze ontwikke ling. Inmiddels was ook een begelei dingscommissie ingesteld, die zich op de hoogte stelt van de wensen van de be woners. Tegen het instellen van de com missie was niet geprotesteerd en hij be greep de agitatie van de laatste dagen dan ook niet, „tenzij men mij vereen zelvigt met volkshuisvesting", aldus de heer Korte. De heer J. R. van Poppelen (KVP) te kende bezwaar aan tegen de relatie die gelegd wordt tussen woningbouwvereni ging en zijn politieke partij. „Die staan los van elkaar", zei de heer Van Poppe len. Overigens had hij begrip voor de reactie van de bewoners en hij vroeg, zoals de heer Pieren, om een uitvoerige voorlichting. Daar drong ook de heer M. van Ee (VVD) op aan, die een totaal plan wilde zien, wat er met de buurt gaat gebeuren. De heer C. Verheus (Prot. Chr.) sloot zich erbij aan. „Ieder heeft recht op het voeren van actie's", zei de heer Verheus, .rnaar de manier waarop is aanvecht baar". Hij meende dat de mensen, die zich onbaatzuchtig voor de gemeenschap offeren, zeer incorrect bejegend waren. In de beantwoording van de sprekers verwees ook de burgemeester naar de brief van het ministerie. „Het is een langdurige kwestie, de woningen zijn niet meer bewoonbaar". Deze laatste woorden ontlokte de publieke tribune een fel protest. De gemoederen werden echter snel gekalmeerd. Hij maakte een vergelijking met Soesterberg, waar de situatie enigszins anders lag, omdat daar op de plaats waar de woningen staan, andere gebouwd worden. Daar bestond een dwangpositie, die echter met instem ming van de bewoners wordt opgelost. Wat de Molenstraat betrof zei hij dat daar geen enkele dwang bestaat. Er be hoeft daar niet tot ontruiming te worden overgegaan, slechts moeten de leegko mende woningen onbewoonbaar gemaakt worden. Men had een besluit tot onbe woonbaarverklaring kunnen nemen, waardoor de huizen binnen een half jaar ontruimd zouden moeten worden. Dat besluit zou clan steeds met een jaar ver lengd worden, maar hij meende dat de nu gevolgde weg beter was. Ook wees hij er op, dat er Molenstraat-bewoners zijn, die graag hun woning willen ver laten. Overigens was het ook zo, dat juist de klachten van de bewoners er de oorzaak van waren dat in 1966 de reno vatie-plannen waren ingediend. „Het nu gevoerde beleid is gevormd in een lange reeks van jaren en er is lang over nagedacht. Het is onmogelijk 82 gezinnen in korte tijd van een nieuwe -woonruimte te voorzien. Daarvoor is nu eenmaal tijd nodig en wanneer men nu iedere keer weer, de de woningen zijn nu eenmaal slecht, protesteert, dan handelt men tegen de Woningwet, die juist is tot stand ge komen om te zorgen voor een behoor lijke, gezonde volkshuisvesting. Iedere sanering brengt tranen mee en we moe ten proberen die tranen zoveel mogelijk te beperken, maar helemaal wegnemen is nu eenmaal onmogelijk", aldus de burgemeester. Wethouder K. de Haan merkte nog op dat de emoties niet de boventoon moch ten voeren en dat de protesterenden soms de bouw kunnen ophouden. Hij wees er ook op dat het hoger stellen van de grondprijs, de toekomstige bewoners benadeelde en wat de communicatie stoornissen betrof, vond hij dat dat veelal lag aan de opstelling van de be trokkenen. Voor het langdurige debat besloten werd wees de burgemeester nog op de krot- opruimingspremie 1500,-), die men verkreeg bij het verlaten van de woning; zei de heer Korte, dat de gemeenschap jaarlijks ƒ28.000,- bijdroeg in het ex ploitatietekort; vroeg de heer P. Grift (PAK) om een betere sociale begeleiding en stelde mevrouw Walma tot slot voor, teneinde de onvrede weg te nemen, in alle rust met de bewoners de hele zaak nog eens door te spreken. De heer Van Poppelen (KVP) voelde er iets voor naast de 1500,— nog een ex tra bedrag beschikbaar te stellen. Een voorstel de leeg gekomen woningen, althans van buiten nog een bewoonde indruk te laten houden, bleek niet haal- Door het inschakelen van een kostbare vermogensschakelaar 70.000.-), heeft de burgemeester van Soest, mr. S. P. baron Bentinck, gistermiddag een nieuw trans formatorstation officieel in gebruik genomen. Weliswaar voorziet het station van de PUEM reeds langer Soest, Amersfoort en een deel van Leusden en Baarn van electriciteit, maar door de manipulatie van de burgemeester werd tevens het laatste deel van 't bedrijf in werking gesteld. 5 jaar garantie. Alleenverkoop voor Soest VAN LENNEPLAAN 73 - SOEST Telefoon 02155-8995 (Ook zaterdags geopend) Daarmee is tevens een einde gekomen aan een situatie waarin Amersfoort en Soest hun energie betrokken, via veertig jaar oude kabels uit Utrecht. De nieuwe voorziening was een noodzaak. „Im mers", aldus PUEM-directeur ir. J. T. van der Koogh, „de noord-óost-hoek van de provincie Utrecht heeft een zeer snel le ontwikkeling doorgemaakt". De commissaris van de koningin en te vens president-commissaris van de PUEM, mr. P. J. Verdam, sprak de hoop uit, dat „het station aan de Peter v. d. Breemerweg een bijdrage zal leveren voor de verdere uitbreiding van dit ge bied". Hij herinnerde de genodigden, on der wie zich ook Amersfoorts burge meester dr. M. Troostwijk bevond, in het zaaltje boven het station er aan, dat Soest zeer vroeg al over electriciteit had beschikt. „In 1916 had men al elec triciteit, nog voor de oprichting van de PUEM". De commissaris was voorts van oordeel dat „de schaalvergroting zowel econo misch als technisch van belang is voor de gebruiker. In het begin was het tarief 60 cent per kilowattuur. Dat bedraagt nu nog maar zeven cent per kw/h. Ir. F. van Koppenhagen, adjunct-direc teur van de PUEM, noemde Amersfoort en Soest behoorlijke consumenten. „Na 40 jaar is het verbruik van electriciteit in deze gemeenten het 35-voudige van het aanvankelijke verbruik". Hij be treurde het, dat de danleg van kabels bij sommige inwoners van Soest geleid had tot teleurstelling over de schade. „Wij hebben weliswaar bomen moeten kappen, maar zijn daarbij zeer secuur te werk gegaan", zo zei hij. De kosten van de kabelverbinding Utrecht-Soest vergde negen miljoen gul den, terwijl het station 7,8 miljoen kost te. De bouwkosten bedroegen ruim een half miljoen gulden. Overigens zal men rond de komende jaarwisseling starten met de bijplaatsing van een tweede driewikkelingstransformator. Verder zijn de masten geschikt om in de toekomst de capaciteit van het station te verdub belen. De heer Van Koppenhagen ver wachtte evenwel niet dat deze verdub beling voor 1982 noodzakelijk zal zijn. baar, omdat dan de bewoners zich ga rant zouden moeten verklaren, dat het pand niet gekraakt zou worden. Volgens de heer Korte was deze garantie moei lijk te krijgen. 3. Voorstel tot het verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van: a. een verkooppunt voor motorbrand stoffen op/in het perceel Laanstraat 80; Conform besloten. b. een motorbrandstofinstallatie op/in het perceel Nieuwstraat 44; Conform besloten. c. een agrarisch bedrijf met o.a. een varkensmesterij en hooiventilator op/in het perceel Kerkpad Z.Z. 41. Conform besloten. 4. Voorstel tot ruiling van grond, ge legen aan de Klaarwaterweg en nabij de Vrijheidsweg met de provinciale Utrechtse Electriciteits Maatschappij N.V. Conform besloten. 5. Voorstel tót verkoop van grond, ge legen aan/in: a. de Maatweg, aan het Kompost- en Rioolwaterzuiveringsbedrijf Soest-Baarn; Conform besloten. b. het bestemmingsplan „Klaarwater" aan de Provinciale Electriciteits Maat schappij N.V. Conform besloten. 6. Voorstel tot het wijzigen van de bouwverordening van de gemeente Soest. Conform besloten. 7. Voorstel tot het benoemen van een hoofdleidster aan de openbare kleuter school aan de Weegbreestraat. Tot hoofdleidster werd benoemd me vrouw Y. C. Kalleveen-Doornveld uit Veenendaal. 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 aan het be stuur van de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve van de Theresiaschool voor g.l.o. Conform besloten, 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor een sportuitwisse- ling met Soest-Duitsland. Conform besloten. 10. Voorstel tot wijziging van de „Ver ordening rechten repressieve keuringen". Conform besloten. 11. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing en invordering van rechten voor het ledigen van beer- en zinkputten. Conform besloten. 12. Voorstel tot het wijzigen van de „Fi- nancierings- en garantieregeling eigen woningbezit ambtenaren". Conform besloten. 13. Voorstel tot het inwinnen van een advies, als bedoeld in artikel 4 van de „Schadevergoedingsverordening". Conform besloten. 14. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen: a. aan de Klaarwaterweg 13 (gedeelte lijk perceel) van W.C. Priem; Conform besloten. b. aan de Kerkstraat 1/la van de Naam loze vennootschap „Total Nederland Aardolieprodukten N.V.", gevestigd te Rotterdam. Conform besloten. 15. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen nabij de Van Lenneplaan van me vrouw H. van den Breemer-van den Heuvel. Conform besloten. 16. Voorstel tqt het verlenen van een krediet voor het bouwrijpmaken van v.h. H. W. VE1XINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestriijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. sectie 7 van het bestemmingsplan „Klaarwater". Conform besloten. Bij dit voorstel vroeg de heer K. Le- vinga (PAK) of al bekend was wat in sectie 7 gebouwd zou worden. De heer J. R. van Poppelen (KVP) meende dat de heer Levinga dit zou kunnen weten, omdat het reeds in een informele raads vergadering behandeld was en de heer Van EE (WD) raadde hem aan con tact met zijn fractie op te nemen. De beide sprekers waren er volkomen naast, want de wethouder, mevrouw M. Walter-v. d. Togt, zei, clat de vraag van de heer Levinga zeer terecht was. Pas donderdagmiddag was het definitief ge worden dat er door het bouwfonds van de Ned. Gemeenten 100 eengezinswonin gen gebouwd zouden worden. Koopwo ningen in de premie-sfeer. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van on dermeer riolering, voetpaden en plant soenen in sectie 10 van het bestemmings plan „Klaarwater". Conform besloten. 18. Voorstel tot het instellen van een commissie voor de beroepschriften. Conform besloten. De heer P. Pieren bracht dank aan de commissie ad-hoc en de ambtenaar, be last met de voorbereidende werkzaam heden. Mevrouw P. Oranje-Entink (VVD) sloot zich daarbij aan. Zij wilde echter, in het belang van de burgers, enige uitbreidingen aan het. besluit ge ven, die zoveel omvattend bleken te zijn dat voorgesteld werd het voorstel aan te houden. Daar kwam men echter op terug. Het voorstel werd aangenomen en besloten werd er eerst eens mee te gaan werken. T.z.t. zullen dan, zo nodig, de wijzigingen en aanvullingen worden aangebracht. 19. Voorstel tot het benoemen van de leden in de „Commissie voor de beroep schriften". Tot leden van de commissie werden be noemd de heer J. J. M. Festen, voor zitter, mevrouw P. Oranje-Entink en de heren D. Hoekstra, R. van Logtenstein en P. Pieren. 20. Voorstel tot het geven van straat namen. Het geven van straatnamen riep op nieuw problemen op. Het befrof ditmaal de naam Van Maarenplantsoen. De Wijkraad van Soesterberg had een en- quette gehouden onder de huidige 24 bewoners. 8 wilden de naam Van Maa renstraat, 9 -plein, 1 -plantsoen, 3 had den geen mening en 3 waren niet thuis. De verwarring werd groter toen bleek dat ook de heer Korte met enquette- materiaal op tafel kwam. 11 bewoners waren geporteerd voor plein, 1 voor straat, 6 voor plantsoen en 6 hadden geen mening. Op een vraag van de heer P. Pieren Met een druk op de knop van een zeer kostbare vermogensschakelaar 70.000,-) stelde de Soester burgemeester, mr. S. P. Baron Bentinck, het nieuwe transforma torstation in gebruik. 5 jaar garantie. Alleenverkoop voor Soest VAN LENNEPLAAN 73 - SOEST Telefoon 02155-8995 (Ook zaterdags geopend) (PAK) of de Wijkraad door het college gehoord was, werd ontkennend geant woord. De heer Pieren stelde toen voor het voorstel maar aan te houden, maar dat leek de burgemeester niet juist. Op verzoek van de heer J.. R. van Poppelen (KVP)) kreeg toen het Wijkraadlid. de heer Van Aalst, het woord, die mee deelde, dat de 7 leden van de Wijkraad voor „plein" gekozen hadden. Er werd schriftelijk gestemd, waaraan de heer Korte niet deelnam. 8 stemmen gingen naar „plantsoen", 10 naar „plein" en 3 naar „straat". Een herstemming volgde, waarbij „plein" het uiteindelijk won. De naam „Bentinckplein", zoals de heer Hoekstra (Prot. Chr.) nog voorstelde kwam niet (nog-niet?) aan bod. Met de namen Van Hamelenstraat en Jan De Rooystraat ging ieder accoord. De heer M. de Groot (B.R.) kreeg de toezegging dat bij een volgende gele genheid dé naam „Kuipers-Rietbef-g" (Tante) Riek niet vergeten zou worden. 21. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten Conform besloten. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de Lud- gerusschool voor g.l.o. te Soest-Zuid. Conform besloten. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanleggen van een trimbaan. Conform besloten. Mevrouw Walma wees op de noodzake lijkheid voor ouderen, eerst een advies van de huisarts in te winnen, alvorens van de baan gebruik te gaan maken. 24. Voorstel tot het onttrekken van een gedeelte van de Maatweg aan het open baar verkeer. Voorstel werd aangehouden. 25. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen aan de Nachtegaalweg aan J. P. C. Veldhuizen. Conform besloten. 26. Voorstel tot het benoemen van een lid in de commissie culturele zaken. Mevrouw E. Korthuis-Elion (VVD) ver zocht de leden te stemmen op de eerste kandidaat de heer L. A. Wils. Naar aanleiding daarvan merkte de heer J. R. van Poppelen op, dat de stemming niet nodig geweest zou zijn. indien men in de vergadering van maart zijn vraag beantwoord had en de heer K. Levinga (PAK) plaatste de opmerking, dat me vrouw Korthuis dit verzoek beter in de vorige vergadering had kunnen doen. De heer Wils werd benoemd. Wethouder Dijkstra zei het te betreuren dat me vrouw E. Jooslen-Eerdmans de benoe ming niet had willen aanvaarden. De heer heer Van Poppelen had daar echter alle begrip voor. 27. Voorstel tot het niet-ontvankelijk verklaren van een verzoek van de n.v. Chemische Industrie „Randstad" om ont heffing als bedoel in artikel 1 van de .Zoneverordening Hinderwet". Conform besloten. Aan het slot van de vergadering, „die veel spanning en rumoer, misschien zelfs een ongebruikelijk verloop heeft gehad", dankte mevrouw Oranje de burgemees ter voor zijn altijd prettige leiding. „Ik vermoed dat wij allen nog lang aan u terug zullen denken." DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST TELEFOOft 02155 -3991 SHOWROOM Geopend dagelijks van 9 tot 6 uur Zaterdags van 10 tot 5 uur. 1

Soester Courant | 1972 | | pagina 11