de fantastische keuken AUTORIJSCHOOL VAN IJJUBEN Provincie Utrecht Stichting Amersfoortse Kredietbank Bank zonder winstoogmerk Naaiwerk Bistro 'De Dissel S.O. Soest-jeugd komt volledig aan zijn voetbaltrekken Verschillende toernooien met nationaal bekende tegenstanders in combinatie met een stortvloed van prijzen Specialiteiten van de houtskoolgrill Frans Bosman N.V.; Officiële mededelingen Ruimtelijke Ordening Laanstraat 43 - Iel. 4685 Waterkwaliteitsbeheer Frans Bosman N.V. DOLFINRRIUm YTB n.v. 9 .S^tdyk' (s S II let toch wel op de kasten bij het afsluiten van een krediet Jaarvergadering Neder landse Bond van gepensioneerden Vleesverkoop Oude Kerk Zingende dolfijnen in het Dolfinarium grin0,'£ Harderwijk Leden vrijwillige brand weer behaalden E.H.B.0. Peuterspeelplaats in Postduivenlokaal Mozart's Requiem in de Molenstraat-bewoners sturen raad een protest telegram De heer G. Kruimer voorzitter van het Bentinck Fonds Kruimeldiefstal Terwijl dc competities hun einde naderen, heeft het actieve S.O. Soest jeugd- bestuur een serie toernooien voor de jeugd op stapel gezet die zich in de maand mei op het complex aan dc Bosstraat zullen gaan afspelen. Voor deze toernooien, die alle jeugd-klassen bestreken, zjjn verenigingen uitgeno digd die nationaal grote bekendheid genieten, o.a. Fortuna Vlaardingen, Xerxes en Excelsior uit Rotterdam en om dichter bjj huis te blijven Quick %m Amsvorde uit Amersfoort. De serie toernooien, waarvoor een enorm aantal prijzen beschikbaar is ge steld, werd op tweede paasdag geopend met het junioren-toernooi, met als in zet de voormalige „Bisschopsbeker". De finale van dit toernooi vindt plaats op het Actif-terrein te Hilversum op 11 mei. De a-junioren van de organiseren de vereniging (S.O. Soest) behoren ook tot die finalisten. Op 11 mei, gelijk met de finale van het „Kersten"—paastoernooi, wordt op de Bosstraat voor de tweede maal het „Meester Jansen-ternooi" georganiseerd, waaraan wordt deelgenomen door een junior, een adspiranten en een pupillen- elftal van de verenigingen D.C.G. uit Amsterdam, Excelsior uit Rotterdam, Fortuna Vlaardingen, S.E.C. en natuur lijk S.O. Soest. Doordat het door de drie elftallen behaalde aantal wedstrijdpun- ten beslissend is, blijft de vraag wie voor dit jaar de wisselbeker mee naar huis mag nemen tot de laatste wedstrijd een grote vraag. Overigens is voor de winnaar in elke afdeling nog een extra- prijs. Op 13 mei komt de voetbal-hoop van J.O.S., uit Amsterdam; L.V.V., Laren; Quick, Amersfoort; Xerxes, Rotterdam en de organiserende vereniging in actie BURG. GROTHESTR. 16 - SOEST TELEFOON 02155- 7249 Reservering na 16 uur. Elke dag geopend van 17.00-24.00 u. Expositie collages, wandkleden en wandschilderjjen van Marion Holtrop. tijdens het speciale pupillen-toernooi, dat onder de naam „De Rammelaar" de historie zal ingaan. Elke vereniging neemt met twee elftallen deel aan dit toernooi, dat, evenals het „Meester Jansen"-toernooi, om 10 uur aanvangt. Een week later op 20 mei komen de adspiranten aan bod in het z.g. „Lui- laktoernooi". Door de verenigingen, Amsvorde, Amersfoort; EMM, Hilver sum; Patria; Zeist; PVC, Utrecht en natuurlijk de S.O. Soest, wordt met twee. teams aan dit toernooi deelgeno men. Twee dagen later komen opnieuw de pupillen in aktie om hun tweede pink sterdag op gepaste wijze door te bren gen, met als inzet een natuurgetrouwe kopie van het „Amsterdamse Lieverdje" wat tevens de naam voor dit toernooi zal zijn. Aan dit toernooi, wordt door DOS '01, Utrecht; Eemnes, HVC, Amers foort, Limvio, Baarn en S.O. Soest deel genomen. Elke vereniging verschijnt met twee pupillen-teams op de Bos straat, zodat opnieuw van een aantrek kelijke serie wedstrijden genoten kan worden. Op 27 mei vindt het klapstuk uit deze serie plaats, het junioren-toernooi met als inzet „De Ploeg" een schitterende trofee, waarvoor de senioren in 1968 voor het laatst hebben gespeeld. „De Ploeg" is volledig gerestaureerd en na een waardevolle verzilvering als wissel- prijs beschikbaar gesteld voor dit ju- niorentoernooi waaraan door tien vere nigingen wordt deelgenomen, n.1.: Ac- tif en Altius beiden uit Hilversum, Baarn, HVC en Quick uit Amersfoort, JOS uit Amsterdam, Xerxes en RFC uit Rotterdam, Zeist en uiteraard de S.O. Soest. „De Ploeg" zal worden uitgereikt door de heer Van Hengstum sr. een zo groot mogelijke sportieve presta- duren 2x15 minuten. Bij gelijk eindigen in de verschillende poules wordt niet verlengd, maar worden net als bij de soms „lichtenden voorbeelden" in de Europa-cup-wereld, vijf strafschoppen genomen, totdat een beslissing is be reikt. Met deze toernooi-serie heeft het S.O. Soest-jeugdbestuur duidelijk gemaakt dat de jeugd, na het beëindigen van de diverse competities, de schoenen beslist nog niet hoeft op te bergen, maar zich nog even volledig in kan zetten voor een z groot mogelijke sportieve presta tie, die in bijna alle gevallen met een herinneringsvaantje beloond gaat wor den. ELECTROTECHNISCH. BUREAU Wasautomaten, drogers, afwasautomaten, koelkasten epz. v 0:a.: Mlele, Siemens, Zanussi, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat 2Öa Telefoon 7253 - Serviceplaats: •Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 Cl De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de gemeente Soest, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het plaatsen van een noodgebouw ten behoeve van het politiebureau, op het perceel, ge legen aan de Van Weedestraat 3, kada straal bekend gemeente Soest, sectie H, nr(s). 8910 ged. en 8909 ged. Alvorens een definitieve beslissing geno men zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 21 april 1972. EERSTE RIJLES GRATIS Na een op 17 april 1.1.' door dokter W. J. D. Elfrich uit Utrecht afgenomen exa men, kregen de navolgende leden van de Vrijwillige Brandweer het E.H.B.O. di ploma uitgereikt: E. v. d. Baan, C. J. v. Doorn, C. v. Essen, B. Fabriek, Th. W. Geeve, H. v. d. Heiden, H. Kamphorst, J. F. Kole, M. R. W. Onwezen, H. J. Rademaker, T. Spelt, D. A. Stolk en T. P. Zwalve. Zij werden opgeleid door de instructrice mevrouw Beens. Middels een andere cursus behaalden de brandweerlieden H. J. v. Assen, C. T. de Bruin en Joh. Starink hetzelfde diplo ma. Gedeputeerde staten van Utrecht maken bekend dat vanaf woensdag 19 april tot en met vrijdag 19 mei 1972 in het gebouw van het provin ciaal bestuur, Oudegracht 403 te Utrecht, alsmede in alle gemeente huizen en ter secretarie van elk wa terschap binnen de provincie Utrecht voor een ieder ter inzage liggen: ontwerp-verordening waterkwali teitsbeheer; ontwerp-heffingsverordening wa terkwaliteitsbeheer; toelichting op beide verordenin gen. Deze verordeningen, die nog door provinciale staten moeten worden vastgesteld, bepalen hoe de provin cie Utrecht de verontreiniging van het water zal gaan bestrijden. Te vens leggen zij de maatstaven vast volgens welke een verontreinigings heffing opgelegd zal gaan worden. Donderdag 4 mei 1972 om 09.30 uur wordt vanwege het provinciaal be stuur in de Stadsschouwburg te Utrecht voor belangstellenden een toelichting op de verordeningen ge geven. Tot het stellen van vragen bestaat uiteraard ook gelegenheid. Bezwaren tegen de verordeningen kunnen tot zaterdag 20 mei 1972 schriftelijk worden gericht aan pro vinciale staten, Achter St. Pieter 20 te Utrecht. Zij die dit doen kunnen vragen gehoord te worden in een al dan niet openbare vergadering van een commissie uit provinciale staten opdat zij hun bezwaren mondeling nader kunnen toelichten. ELECTROTECHNISCH BUREAU Verkoop Radio - T.V. - Service Dealer van: B en O, Blaupunkt, Philips, - Nordmende, Akai, Sony en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Sèhriceplaats: Birkstraat 48 Tèlefoon 3367-8978 Harderwïjk' - Téï. 0341Ö - 6041 (5^3 I^Een kopje koffie van 's morgens 9 tot 's avonds 12'A Soesterbergsestraat 188 a(y Telefoon 273.9 - Soestduincn Vredchofstraat fi - Tel. 2523 cfa 2^9 <5^9 6^9 (5^9 ^Hous Bijkantoor Soest: maandag 9.00-12.00 uur en 2.00- 4.00 uur. woensdag 9.00-12.00 uur. vrijdag 5.00-8.00 uur. Hoofdkantoor: Eemstraat 58 Amersfoort Telefoon 03490 - 16527 en 17400 Deze jaarvergadering, welke dinsdag middag werd gehouden in het Vereni gingsgebouw, stond onder leiding van de 2e voorzitter, de heer S. Juisting, daar de voorzitter, de heer H. Jacobs, tus sentijds heeft bedankt. De opkomst van de leden was tamelijk goed te noemen. De heer Juisting heette allen welkom, Jn 't bijzonder de spreker van deze middag, het hoofdbestuurslid, de heer F. Henkei en de afgevaardigde van de afdeling Baarn. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw E. Juisting, bleek, dat enige voorstellen aan het hoofdbestuur van de Bond, waren voorgelegd, o.a. dat artikel P9 pensioenwet wordt gelijkgeschakeld met artikel 60 wet arbeidsongeschikt heid; een z.g. „trap" op de pensioenen, om het wegkorten van kleinere pensioe nen tegen te gaan; een betere ziektekos tenregeling, en dat de bond een zetel krijgt in de Raad van Toezicht. Volgens het verslag van de penning meester, de heer H. A. Z. van Knobels- dorff. was het verschil tussen de in komsten en uitgaven, 1.901,23. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature Jacobs de heer P. S. J. Ablij tot voorzitter gekozen en in de vacature De Nie, de heer A. L. Bakker als be stuurslid. De voorzitter dankte de scheidende -be stuursleden voor hetgeen zij voor de af deling hebben gedaan. Als afgevaardigden naar de algemene vergadering, welke op 9 mei a.s. te Utrecht zal worden gehouden, werden gekozen de heren P. S. J. Ablij en mr. G. M. J. C. Otten. Zij moeten zich be palen tot de gedane voorstellen van de afdeling, maar krijgen evenwel vrij man daat. Daarna sprak het hoofdbestuurslid, de heer F. Henkei, over het onderwerp: „Wat doet het hoofdbestuur voor u". Ten eerste dringt het hoofdbestuur er bij de minister op aan, dat de kleine pensioenen niet meer gekort worden, want. deze mensen moeten zich wenden tot de Bijstandswet, omdat hun pensioen z.g. ingebouwd wordt bij de A.O.W. Van verschillende zijden wordt het hoofd bestuur er op attent gemaakt, dat het noodzakelijk is, om een protestaktie te voeren. Het hoofdbestuur wil een en quête houden onder diegenen die een zeer laag pensioen hebben. Er is een bevredigende oplossing tot stand geko men voor de ziektekostenregeling. Het ledental van de bond kan en moet nog meer stijgen, want dan kan de bond nog meer tot stand brengen. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het flachthuis verkoop van vlees plaatsvin den aan de houders van grijze kaarten, genummerd van 1 tot en met 66 en aan de houders van gele kaarten genum merd van 1 tot en met 125 en van 301 tot en met 360. Vrijdag, 28 april a.s., zal in de Oude Kerk te Soest in het kader van de maandelijkse kerkconcerten een uitvoe- ring worden gegeven van het Requiem van W. A. Mozart, door het koor van de Nederlandse Cantorij (v.h. Hervormd j Jeugdkoor) o.l.v. Maarten Kooy, bege- j leid door het orkest van de Nederlandse i Cantorij. De solisten komen, zoals gebruikelijk, voort uit de gelederen van het koor: Kees v. d. Windt, Lucia van Surksum, Laurina van Amerongen, Christine Jan sen, sopraan; Ciska Schelland, Hans Zuidema, alt; Pier Veldman, tenor; Kees de Groot, bas. Reeds enige jaren gele den voerde het toenmalige Hervormd Jeugdkoor Mozarts Requiem een paar maal in Soest uit met veel succes, en maakte er ook een grammofoonplaat van. Het concert begint met het Concert voor orgel, altviool en strijkorkest van Michael Haydn, gespeeld door de cantor organist van de Oude Kerk, Jan Jansen, en de altviolist Adriaan van 't Wout. Het is een fraai werk, waarin beide so- listen hun capaciteiten ten volle kunnen optplooien. We hopen dan ook veel do nateurs en belangstellenden op het con cert te zien. Ook ditmaal is er weer gelegenheid kaarten telefonisch te bestellen, en wel onder nr. 02155-3181. Ook zijn ze In voorverkoop verkrijgbaar bij de koor-1 leden. overdekte Dolfijnenstadibn ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijdendagelijks 10.ÖO -11.30 - 13.00 - 14.30 - 16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. Onderwaterpanorama. Robarium. Expositie walvisachtigen. Café-Restaurant n „Groeneveld" Amsterdamsestraatweg 42 11 Baarn - Telefoon 02154-2576 I I II ZATERDAG en ZONDAG j „GOULASH HONGROISE" II Overheerlijke Goulash met ryst [J en doperwtjes, gemengde sla en [j rozetje puree S 7,50 Onze zaak is geopend van 7-11 uur. 11 Keuken open van 10 tot 9 uur. j ZAAL MET OPEN HAARD j BESCHIKBAAR VOOR BRUI- LOFTEN. PARTIJEN, RECEP- TIES en VERENIGINGEN. □□□nnnnrnr~1"r~'Mr-iririr De kinderen, maar ook hun leidsters hebben erg veel plezier in de nieuwste Soester peuterspeelzaal, gevestigd in het verenigingslokaal van de postduiven vereniging „De Vriendschap" aan de Nachtegaalweg. Bij mooi weer vermaken de peuters zich buiten uitstekend, terwyl zij by minder goede weersomstandig heden binnen «vei* een geweldin* ■meelruimte beschikken. Dinsdagmiddag werd tijdens afwezig heid van de bewoners, de familie C. de B., ingebroken in hun woning aan de Doresteinweg. Via een bovenlicht kwam men het pand binnen, waarna woon- en slaapkamers werden doorzocht. Een be drag van ƒ7,wordt vermist. Bewoners van de Molenstraat hebben een telegram gezonden aan de gemeente raad, waarin zij protesteren tegen het onbewoonbaar maken van de woning Soester Engweg 50. Het telegram luidde: „Protesteren fel tegen onbewoonbaar maken woning Soester Engweg 50. Verzoeke deze wo ning in oude staat te herstellen". De woning werd vorige week vrijdag, direct na ontruiming, geheel onbewoon baar gemaakt. Ramen werden dichtge spijkerd, vloeren verwijderd, gas, water en electriciteit afgesloten. In de toekomst gaat dit met alle leeg komende wonin gen van de bouwvereniging St. Joseph aan de Molenstraat gebeuren, omdat het rijk geen gelden beschikbaar stelt voor opknapping en een zgn. krotverklaring heeft afgegeven, e.e.a. zeer tot ongenoe gen van de bewoners. De heer G. Kruimer heeft zich bereid verklaard het voorzitterschap van de Stichting Bentinck Fonds op zich te ne men. Het voltallige bestuur bestaat thans uit de volgende personen: de heer B. J. van Os, vice-voorzitter; de heer F. van Luijk, secretaris: de heer W. Rietveld, penningmeester en de leden mej. Q. Jonker, de heer J. C. Jongbloed en de heer A. Timmer. De heer Van Os is belast met de publiciteit. Ik ben getrouwd en heb een geweldige naaimachine. Die wil ik nóg produktiever ma ken. Ik ben mode-bewust en billijk in prijs. Inl.: Haverweerd 8 SOEST Telefoon 02155 -

Soester Courant | 1972 | | pagina 4