N IK* DE MUNT „Autobedrijf Garage Stam" introduceert nieuwe Renault-typen Twee pure sportwagens aan de toch al lange serie toegevoegd Kentekenplaten Anna Paulownahuis krijgt nieuwe bewoners Kela-berber tapijttegels 53.60 m2 Pianohandel W. van Tol Soest Lakspuiterij bij N.V. Arma aan tle Van Weerden Poelmanweg uitgebrand Twee honderd duizend gulden schade g/t Kinderconcert in Artishockgebouw Voetbalwedstrijd Artishock tegen buitenlandse arbeiders Jongentje gewond bij aanrijding Gevonden voorwerpen Overweg in de Molenstraat nu „veilig" Een trouwpartij Krabbels van Knelis 627 LEERLINGEN VAN BASISSCHOLEN KREGEN VERKEERSDIPLOMA Experimentele muzikale instuif Bromfiets in beslag Met een drie dagen durende introductie-show, vrijdag, zaterdag en maandag a.s., laat Renault-dcaler Stam aan het Nieuwerhoekplein zijn cliënten en andere be langstellenden kennis maken met de laatste scheppingen van Renault: de sport wagens R 15 en R 17. NIEUWEWEG 49 - TEL. 3126 klaar terwijl U wacht. De Stichting Maatschappelijke Dienst verlening heeft via de burgemeester, Mr. S. P. Baron Bentinck, bericht ge kregen van de Stichting voor Welda digheid, dat zij in de naaste toekomst het Anna Paulownahuis in gebruik mo gen nemen. Het Anna Paulownahuis is eigendom van het Koninklijk Paleis, dat het pand in beheer gegeven heeft bij de Stich ting voor Weldadigheid. Het ligt in de bedoeling dat naast de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening daar ook gehuisvest zullen wor den het Kath. Instituut voor Maatschap pelijk werk, de Nederlandse Vereniging voor maatschappelijk werk Humanitas en het bureau van de projektleider voor het Open Bejaardenwerk. Voordat deze instellingen het pand kun nen betrekken zal er een sumiere in terne verbouwing moeten plaatsvinden. De hiervoor gemaakte tekening moet echter eerst nog ter goedkeuring wor den voorgelegd aan de Stichting voor Weldadigheid. De verbouwing zal hoofdzakelijk be staan uit een ruimtelijke herindeling, waardoor de nieuwe bewoners eigen kantoorruimten krijgen. De zaal blijft daarbij intact, zodat de bejaardengym- nastiek ongestoord kan doorgaan. Wanneer een en ander gerealiseerd zal zijn is nog niet exact te zeggen. Het kantoor van de maatschappelijkwerk- ster van het Prot. Interkerk. Sociaal Centrum zal van dit pand geen gebruik maken. Na de Cara veile, een kleine sportwagen, die geheel uit de serie is verdwenen, maar naast het sportieve paradepaard de Renault-Alpine, een ralley-car bij uit stek, heeft men het gemis aan een extra sportief model bij Renault opgelost met het creëren van de nu gelanceerde mo dellen 15 en 17. Een gebruiks-sportwagen waarvan de R 17 TS Zantvoort en Monza misschien wel zullen gaan halen, maar die in de eerste plaats toch het accent op het woord „gebruiks" laten liggen. Niet al leen een openbaring om in te rijden, maar ook voor de passagiers prettig om mee te reizen. Rondkijkend in het interieur van deze sportieve auto is er niet veel meer dat herinnert aan de bestaande Renault-mo- dellen. Alles heeft een sportieve kick gekregen. Maar ondanks het volkomen ander aan zien lijkt er niet vananderd te zijn wat het bekende Renault-comfort betreft. Een zee van ruimte voor bestuurder en passagiers met een zit, die het sum mum van comfort genoemd mag worden. Natuurlijk draagt de carrosserie op be paalde punten nog de duidelijke Renault- kenmerken, waarnaast het sportieve ka rakter op verschillende plaatsen extra wordt benadrukt, waarbij de verzonken handgrepen bijvoorbeeld die sportieve lijn nog eens accentueren. De 15 en de 17 zijn duidelijk nauw aan elkaar verwant, waarbij de R17 alles heeft meegekregen om een échte sport wagen te zijn, wat niet alleen wordt be nadrukt door het fraaie voorfront, dat in originaliteit sterk wordt benaderd door de mooie achterzijde, die tevens nog een verassend grote bergruimte her bergt, maar nog eens extra naar voren komt in de doorlopende carrosserie, op die plaatsen waarbij in de R 15 de pas sagiers een onbelemmerd uitzicht naar buiten hebben. Wat men tijdens de eerste kilometers wel mist, is de bekende vering die elke oneffenheid in het wegdek opvangt. De wat lager liggende wagens kregen een stuggere vering mee, die gezien moet worden als een concessie aan het ideale (100 pet. zuiver scheerwol) in naturel en bruin. Kunt u zo neerleggen. Zonder plakken. Zonder spijkeren. Zonder ondertapijt. Dit geldt ook voor onze andere ta- Kela-felt, Kela-lux en Alleen verkrijgbaar in onze eigen Kela-tapijt showrooms. Voor verdere informatie Hoofdkan toor Kela-tapijt, Van Lenneplaan 73, Soest. Alleenverkoop voor Soest: Kcla-tapjjtshowroom, Van Lennep laan 73 Soest, tel. 02155-8995 (ook zaterdags geopend). Nieuw te Soest: prachtige kollektie aangepaste gordpnen. BURG. GROTHESTRAAT 20 - TEL. 2968 Voor: Inkoop - Verkoop - Onderhoud etc. Een korte maar felle brand heeft dins- dagmorgen de lakspuiterij bij de N.V. Arma te Soestduinen volkomen vernield. De brandweerkorpsen van Soest en Soes- terberg waren snel ter plaatse en had den het vuur in korte tijd bedwongen. De nablussing nam geruime tijd in be slag. De schade wordt geschat op 2 ton. De oorzaak van het ontstaan van de brand is nog niet bekend. In de spuiterij was slechts één man aanwezig, die direct alarm sloeg, waarop het fabrickspersoneel gepoogd heeft met handblusapparaten het vuur te doven. Ook de automatische blusinstallatie trad in werking, maar het mocht niet baten. De inmiddels gearriveerde brandweer begon de bestrijding van het vuur van binnenuit. Aan de buitenzijde moest een toegangs deur, die gesloten bleek te zijn, met snij branders worden opgebrand, waarna ook van die kant drie stralen op het vuur gericht konden worden. Daar op het terrein geen brandkraan aanwezig was, moesten over een af stand van ca. 300 meter slangen voor de watertoevoer worden uitgelegd naar de brandkraan bij het Soester Natuurbad. Dat nam geruimte tijd in beslag, maar het vuur werd ondertussen bestreden met de middel-lagedruk spuit waardoor kans op uitbreiding reeds werd voorko men. De schade bleef beperkt tot de spuiterij, die echter geheel uitbrandde. De enorme rookontwikkeling was tot ver in de om trek te zien. Nadat met snijbranders een zware me talen deur was verwijderd kwam men in de spuiterij. comofrt, maar die de wegligging (vei ligheid) sterk ten goede komt. De beide nieuwe Renaultscheppingen zijn het komende weekend te bezichtigen in de showroom van Autobedrijf „Garage Stam" aan het Nieuwerhoekplein. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in deze courant. (xa (rt-in <Ac. Zondagmiddag 23 april a.s., om drie uur, organiseert Artishock opnieuw een kin derconcert in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat. Elk kind dat een instrument bespeelt mag dit meenemen, bovendien worden ter plaatse slag- en ritme-instrumentjes uitgereikt. Het is een muzikale instuif waar veel bij wordt gezonden. Zaterdag 22 arpil worden de kinderen die dat leuk vinden, in de gelegenheid ge steld instrumentjes te maken, waarop ze de volgende dag spelen kunnen. Zij zijn welkom zaterdagmorgen van 10 tot 12 uur. De afstrap van de voetbalwedstrijd Ar tishock tegen buitenlandse arbeiders zal geschieden door dr. A. B. Haartsen, be stuurslid van de Stichting „Eemland". De wedstrijd om de Gouden Artisjok begint zaterdag a.s., om 2 uur, en wordt gespeeld op het speelterrein op de Eng, voor de Witte Boerderij. Voor de muzi kale opluistering zorgt de drumband van Olympia. De prijsuitreiking vindt na af loop plaats in de Sociëteit van Artishock. Maandag werd op de Willem de Zwij gerlaan het jongetje V. v. S. (8) aange reden door de automobilist B. J. uit Soest, toen hij plotseling de weg over stak. Het knaapje liep daarbij een scheur op in zijn linker kuitbeen en werd door zijn ouders naar Zonnegloren gebracht. De auto werd niet beschadigd. De be stuurder meldde het ongeval op het po litiebureau. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: sjaal, vulpen, sleutels, herenfiets, bal, poes, ballpoint, damesfiets, fiets- sleutels en een dames horloge. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woensdag en zaterdag van 14 tot 18 uur. inlichtin gen worden verkregen. De tot voor kort slechts met een knip perlichtinstallatie beveiligde overweg aan de Molenstraat is door het plaatsen van een met halve bomen beveiligde installatie, duidelijk veiliger geworden. Door de directe verbinding met het Soesterveen, de enige vanaf de Rijks- weg: zolang de Dalweg niet is doorge trokken, werd de Molenstraat een zó druk bereden straat, dat de slechts met knipperlichten beveiligde overweg een doorlopend gevaar voor elke wegge bruiker opleverde. Nadat er ook nog een ernstig ongeluk gebeurde, dat het leven koste aan een inwoonster van het Soesterveen, werd besloten de Molenstraat op de lijst van urgentiegevallen te plaatsen. Toch nog sneller dan in de bedoeling lag heeft men bij de N.S. aan deze ge vaarlijke situatie snel een eind gemaakt. Met als resultaat, dat een dezer dagen de met halve bomen uitgeruste instal latie zonder officieel feestvertoon in ge bruik is gesteld. Op dit moment heeft de lijn Baarn- Den Dolder nog alleen met knipper lichten beveiligde overgangen op de Veldweg en Kolonieweg, situaties die zo langzamerhand zeker ook wel voor een dergelijke verbetering in aanmerking komen. zalen van 25 tot 150 personen Socstcrbcrgsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen Vredehofstraat 6 - Tel. 2525 i <5^3 <5^3 Adjudant Snijders en inspecteur Hoog- ina flankeren de burgemeester tijdens het uitreiken van de diploma's. Dinsdag en woensdag werden in Soest en Soesterberg aan 627 leerlingen van de basisscholen de verkeersdiploma's uitge reikt. Er waren 637 kandidaatjes, waar van er 10 bij het schriftelijk examen te weinig punten behaalden. Dinsdagmorgen reikte de heer H. G. Scholtmeijer, corpschef van de Soester- politie ,de diploma's uit, dinsdagmiddag deed de burgemeester het met een toe passelijk woordje. Hij wees er de kinde ren op, dat zij waarschijnlijk nog heel wat diploma's zouden moeten halen in hun leven, maar dat met het verkeers- diploma mogelijk het eerste binnen was. .Velen van jullie zullen misschien al in het bezit zijn van een zwemdiploma en daarmee bewezen hebben, dat je je in het water redden kunt. Met een ver- keersdiploma ligt dat wel even anders. Jullie kennen nu de verkeersregels, maar je zult ze ook moeten gaan toepassen. Dat is noodzakelijk voor de verkeers veiligheid van iedereen. Anders dan bij zwemmen, waar je al leen je zelf hebt als je het geleerde niet in praktijk brengt, moet je er goed op bedacht zijn, dat het niet toepassen van de verkeersregels, velen in gevaar kan brengen. Eén foutje kan fatale gevolgen hebben voor velen". In de praktijk zag hij nog al eens kin deren, die zich van het geleerde niets aantrokken en maar aan deden. „Zo wordt het verkeer nooit veiliger en dat is meer dan noodzakelijk. Ieder moet zijn steentje bijdragen, waardoor voorkomen kan worden dat je betrok ken raakt bij een afschuwelijk verkeers ongeluk. Dan zul je wel spijt hebben, maar die spijt komt dan te laat". Na alle geslaagden gefeliciteerd te heb ben en dank gebracht te hebben aan alle medewerkers, politie en onderwijzend personeel, overhandigde de burgemeester aan een afgevaardigde van iedere school de diploma's. Bloemen voor de burgemeester Tot volkomen verrassing van de bur gemeester bood adjudant A. Snijders van de verkeerspolitie, hem een fraai bloem stuk aan. „Uit dankbaarheid, dat u, ondanks uw drukke werkzaamheden, steeds tijd gevonden hebt deze dag bij te wonen en de diploma's uit te reiken", zei adjudant Snijders. Annemieke Baars van de Ma- riaschool mocht ze overhandigen. De burgemeester stelde deze bloemhulde zeer op prijs en dankte nogmaals alle medewerkers. Hij sprak de hoop uit dat het werk van zovele jaren vrucht zou dragen en het verkeer veiliger zou wor den. Voor de kinderen werden daarna twee films vertoond, een verkeers- en een cowboyfilm. 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Al geruime tijd organiseert Artishock zgn. Play-in's. Bij de komende Play-in op dinsdagavond 25 april in het Ar tishockgebouw wil men afwijken van het gewone stramien en de muzikale instuif een experimenteel karakter ge ven. Daartoe is allereerst aangetrokken de bewegingsexpert Kia Glass uit Weesp. Zij zal proberen door bewegend te rea geren op geluid een spel te spelen van en met deze expressie-vormen. De tweede kunstenaar is Job Golden- beld uit Bilthoven, die al geruime tijd experimenteert met tableaus en vor men ,die via ingebouwde elektronische schakelingen geluid geven. De aanwezigen, aan wie gevraagd zal worden mee te doen, kunnen gebruik maken van klankgevende materialen en hun eigen muziekinstrumenten. De bromfiets van de Amersfoorter B. R. J. v. O. (24) werd inbeslaggenomen. De brommer was niet verzekerd. SAjje ut ming vraog vraog dan mok zeige datter in ongze sao- wullie as vaanzelluf- kend magge worde. Zoon bepaold ding vin ik bevoorbeeld ut behaole vaan ut vurkeersdieplomao deur de kingders. Bar veul grote minse zien teuge daat dieplo- mao un bietje geringschaatend op. en laote wullie effe eerluk weze, daat ls daan ok in un heule kwak gevaalle bar goed te merreke. Vreuger, en daan hoeve wullie nog nie eens zo bar veer trug te gaon in de of- gelope jaore, waas ut bar belaangriek as kingders hullie eige kongde redde as zullie op de een of aore menier in ut waotur terecht kwaome. Maor die lied is veurbie, der gaon noeng veul meer kingders dood deur ut vurkeer as deur ut waotur, en daorom staot ut as un paol bove waotur daat un vurkeersdie plomao in deuze lied veur un kingd een vaan de allerbelaangriekste dinge is. Noeng binne der neluurluk wel weer minse die vingde daat kingders in bezit vaan zoon dieplomao hullie eige nie be- tur gedraoge as un kingd zongder zoon pepiertje, maor dan motte die minse nie vurgete daat wullie an motte neme daat alle ouwere minse voldoende vurstaand hebbe meejekrege om hullie eige un bietje behoorluk in ut vurkeer te ge draoge, maor daat daorvaan in de praak- tiek ók maor bar wienug terecht komp. Ik bin un groot veurstaandur vaan de menier waorop de kingders noeng vur- trouwd gemaok worde mit ut vurkeer. Mit de gevaore die hullie de heule daag bedriege. Heul of en toe, aal mok zeige daat die regulmaot zo laangzaomerhaand nogal wordt opgevoerd, staon wullie nog wel is effe stil bie ut grote gevaor, daat wul lie ut vurkeer in zun totaol wel magge noeme. Veuraal aster weer is un onge luk is gebeurd, daan wille wullie nog wel is effe denke, „ken daat zo noeng wel deur blieve gaon?" Maor un paor daoge laotur is die gedaachte weer heu- legaor op de aachturgrond gedronge en gaot allus weer zun ouwe gevaorlukke gangetje. Ik blief ut ouwe gezeigde „jong geleerd is oud gedaon" heulegaor anhaange, aal zaal ut in warrekelukhied wel nie let- terluk heulegaor zo uut de varruf kom- me. Vaast staot in aalle gevaal daat ajje kingders noeng leert hoe of zullie der eige in ut vurkeer motte gedraoge, daat der un goeie kaans in zit, daat zul lie daat ok in toepaassing zalle bringe en daor gaot ut toch allegaor om? Neem beveurbeeld noeng allenug is effe ut doodeenvoudugge haandje uutsteke ajje op fiets of brommur de hoek om- gaot. Ik hepter wel is effe un paor dao ge opgelet, maor ut binne in hoofzaok ouwere minse die daan mit bar veul meujte ut stuur vaan hullie tweewielur loslaote om effe an te geve welleka kaant zullie opwille en de groep king ders die nog maor kort ut vurkeerdie- plomao in hullie zaak hebbe. In de grote groep, die daor tusse zit, binne der gelukkug ok nog un paor die zullie haand uutsteke as zullie de hoek omgaon, waormee inderdaod in veul ge- vaale wordt veurkomme daat zullie zo- gezeit feguurluk ut hoekie omgaon, maor der binne der toch wel meraokuls veul, die nie op of om kieke en gewoon hul lie eige weg gaon, zongder ok maor eff« rekening te houwe mit hullie medeweg- gebruukers. Noeng kejje je eige netuurluk of gaon vraoge hoe of daat komp, maor daat i§ nie nodug. „Jong geleerd maag daan oud gedaon weze" en „goed veurbeeld doet goed vollege", maor as de ouweri en de ouwere minse ut uutsteke vaan daat haandje aal uut gemaakzuch nla doen, daan ken ut nie aors of de king ders laote ut der in de kortste kere ok bie zitte. Daat zouw daan inhouwe daat de vur- keerslesse deur de pelissieminse zoon bietje veur niks gegeve worde en das toch aal te gek in deuze tied, waorin ut vurkeer heul waat meer as zun plaots in de saomeleving opeist.

Soester Courant | 1972 | | pagina 7