mm Rommelmarkt werd succes fraaier haar door Biosthetische SIMVAO/VVl E.H.B.0. Veenendaal wint districtswedstrijd Eerste Soester Begrafenis-Onderneming H.M. Koningin Juliana woonde weldadigheids avond van K.P.S. bij Chili helpen Burgerlijke stand Demonstratie modern dansen Dodenherdenkinssconeert Baarn „Vangrail"-kas in amper zeven uur met ruim 8.000,- gespekt Kerkconcert Gospelgroup „The Messengers" Soest Ab Meilink opende tentoonstelling bij Artishock Eiermarkt Eerste officiële optreden van Soester Orkest Vereniging succesvol Dirigent Willem de Vries met zijn musici bezorgde toehoorders mooie avond Verkeerscontrole Aanbesteding V.V.Z. wint klaverjaswed- strijd van de S.P.S.V. Ervaren parachutist verongelukt Dinsdag 25 april 1972 nadat vrijdag voorzitter Jaarsveld isoesterbe'rQséstraat44 V telefoon 2045' De vrijdagavond in het gebouw Middel- wijk door de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. EHBO georganiseerde dis trictswedstrijd is gewonnen door de af deling Veenendaal met 305 punten. Tweede werd de Utrechtse Vereniging met 265 punten, vervolgens IJsselstein 258 pt., De Bilt-Bilthoven 241 pt. en Mij drecht met 201 pt. Veenendaal zal het district vertegenwoordigen op de natio nale wedstrijd in Drachten. De deelnemende ploegen werden wel kom geheten door de voorzitter van de afdeling Soest, de heer H. E. J. Smit. Van het districtsbestuur was aanwezig de heer J. Freriks, die aan het slot van de avond de prijzen uitreikte. De wedstrijd stond onder leiding van de districtswedstrijdleider de heer D. J. Rijksen uit Rhenen terwijl de jury werd gevormd door de Soester doktoren J. C. Rip, J. H. Overbeek en P. J. H. M. Ru- pert. De drie leden van elke ploeg kregen eerst een bloedneus, een verstuikte pols en een onderarmverwonding te behan delen. Daarna kregen ze 10 minuten de tijd voor de behandeling van twee slachtoffers, een bewusteloze vrouw die teveel slaaptabletten had ingenomen en haar echtgenoot, die na het halen van hulp over een kleedje in de slaapkamer struikelde, waardoor hij zijn rechter- sleutelbeen brak. Twee Lotus-leden beeldden de slacht offers uit. Na afloop van de hulpverle ning door de vijf afdelingen gaf dokter Rip op humoristische wijze een toelich ting. De prijs voor de beste leider ging even eens naar Veenendaal. Voor de wedstrijd bestond grote belangstelling. v.h H. \V. VEIXINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdljk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. De jaarlijkse weldadigheidsavond van de personeelsvereniging KPS (Koninklijk Paleis Soestdijk), werd j.1. vrijdagavond gehouden in de zaal van Astoria te Baarn. Onder de vele aanwezigen bevond zich H. M. Koningin Juliana, vele leden van de hofhouding, jhr. mr. C. Dedel, oud intendant van het Paleis en ere-voorzit- ter van KPS, de burgemeesters van Baam en Soest en de ereleden van KPS. De zaal was tot de laatste plaats bezet. De heer J. J. Kraaijenhagen, voorzitter van KPS, sprak het welkomswoord en deelde mede, dat het batig saldo van deze avond bestemd is voor Nier Stich ting Nederland. Hij was blij, dat twee firma's gratis hebben meegewerkt en het drukwerk gratis hebben verzorgd. Door deze geste kan een flink geldsbedrag aan de Nierstichting worden afgedragen. Spreker bracht tenslotte dank aan de adverteerders in het programma. Aan het feestprogramma werkten o.m. mee: „De Wama's", Willy Alberti, Jack Reinders, „Le Diaboliques", Michel et Monique, Robert Paul, „The Handy Fooi Trudy Dilé", Nol Kok en Frans Wan- ders. Na dit grootse programma, dat veel bijval oogstte, volgde een grote tombola met schitterende prijzen. GEBOREN: Klaas, zoon van A. Denkers en G. Roelofsen. Arjen en Jeroen, zoons van C. van Vulpen en J. A. van Sint Annaland. Jasper Michiel, zoon van J. A. M. Willems en M. C. A. Taris. Radmer Arnoud,- zoon van J. A. L. M. Schalkx en M. P. A. Buijs. Johan Al- bert, zoon van J. A. Bakker en E. La- seur. Joes, zoon van H. C. M. Heere- grave en T. Dekker. Yvonne Laura, dochter van J. L. Schlebaum en H. J. van Wuijckhuijse. Anne-Marie De- bora, dochter van K. J. J. Glas en C. H. Molenaar. Gerrit-Jan, zoon van P. Burgerhout en J. J. Pijper. Johanna Maria Catharina, dochter van C. E. E. M. Raven en J. Steenkamp. Nicole Da- nielle Maureen, dochter van J. van den Brink en H. J. Bliekendaal. Maurits Eelco, zoon van E. M. Nikkels en M. H. C. Evelien. Marion, dochter van J. Sondag en J. W. Rieken. Johannes Alexander, zoon van J. Smink en A. M. van Doornik. Carolien Birgitta, doch ter van E. K. D. Meun en J. J. Knete- mann. ONDERTROUWD: Bertram Sidney Vriens en Jeanne Catherina Gaaf. Marten Herman Hilbrands en Neeltje Annigje Terlouw. Howard White en Irene Poons. Cornelis Gerhard Idenburg en Johanna Frederika Appeldoorn. GETROUWD: Hermanus Marinus van der Kuilen en Francisca Margaretha van Toor. OVERLEDEN: Jacobus Merts, gehuwd met W. Weerdesteijn. Johanna Zaal, weduwe van H. Kleijn, Berend Jan Boevink, gehuwd met J. H. Weenink. Frederik Johannes Egmond, gehuwd met J. P. Spijker. Pieter van Weelden, ge huwd met B. Stuip. Hendrik de Goe de, gehuwd met H. J. Gerritsen. Pe- tronella Gerarda van der Kleij, gehuwd met G. A. van Weel. Pieter Swart, gehuwd met C. Kapteijn. GEBOREN: Miluska Berdina, dochter van R. J. Roose en J. M. Hinfelaar. Ramon Eduard, zoon van H. L. Kar- sters en E. J. van Zutphen. Marina, dochter van H. Schut en W. R. J. van Kempen. Martijn, zoon van G. C. Vreman en W. de Vries. Arnaud, zoon van C. J. van Brummelen en M. Lenarduzzi. Gerda Elisabeth Bernar- da, dochter van J. C. Westeneng en E. B. P. van Schaik. Richard Sander, zoon van H. F. van der Steen en J. H. D. Arnoldus. Krijn, zoon van J. A. Donker en H. G. Rabouw. Henricus Gerardus Adrianus, zoon van J. R. Hof slot en K. A. Kok. Casper Johannes, zoon van C. J. Kok en R. Hilhorst. Denise Justine, dochter van P. W. Bree- vaart en I. Schreuder. Erik Anton Siebe, zoon van J. P. R. Tabois en A. M. J. F. van Leur. Marco Michel, zoon van F. L. Kok en A. I. Dirkmaat. Judith, dochter van W. G. van de Mast en G. C. M. Zwanikken. Martine Caroline, dochter van A. A. Kriesch en S C. Stüwe. Ho Kit, zoon van K. M. Cheung en Y. T. Wong. Remco Ar jen, zoon van A. Bax en L. J. Roubos. Marcel Stefan Christian, zoon van J. C. Terlouw en P. Andeweg. ONDERTROUWD: Antonie Frank en Catharina Elizabeth Kropff. Marius van Wandelen en Gonnie van den Heu vel. Johannes Antonius Roels en Mar ja Jacoba van Manen. GETROUWD: David J. Jr Sullen en Peggy Ann Leurs. Peter Cornelis Johannes Huizinga en Geertruida Pe- tronella Hooijer. Hans Mastbergen en Elisa Maria Muller. Hendricus Johannes Kolder en Jantje Raat. Hendrik Albertus Adrianus Gerardus van Woerkom en Wilhelmina Engeltje van Ginkel. Martin Arend Veltkamp en Myrna OHjslager. Cornelis van den Burg en Sjoukje Steenstra. OVERLEDEN: Sjoerd Carolus Marie Fontein Strootman, gehuwd met H. Hüt- ten. Franciscus Eugenius Schaepkens, gehuwd met H. P. M. Allers. Frede rik Lablans, zijn echtgenote Jantina Aberson en hun zoon Frederik Emanuel. Arie Meijer, gehuwd met E. S. Emme- lot. Wilhelmina Franciska Emmelot, rchuwd met J. Linschoten. Gerharda Johanna Rondeel, weduwe van G. Beij- en. Louis Karei van Loon, gehuwd met A. J. Donkers. Gerardus Jacobus Jo- sephus Dijst, gehuwd met J. M. Dijst. Jetsko Heije Faber, gehuwd met F. Proctor. In het kader van de wereldhandelskon- ferentie Unctad III, heeft de Nederland se Organisatie voor Internationale Sa menwerking de aktie „Chili Helpen" in het leven geroepen. Iedereen weet nu wel dat er rijke en arme landen zijn. Iedereen weet ook dat er miljoenen mensen in de wereld zijn die niet genoeg te eten hebben. Hon derden miljoenen. Zij bezitten vrijwel niets, hebben geen werk, verdienen nauwelijks iets en kun nen meestal niet lezen en schrijven. Zij lijden armoede, hun gezondheid is meestal niet zo best en ze leven meestal maar kort, gemiddeld zo'n twintig jaar korter dan de mensen hier. In de rijke landen is dat anders. Daar gaan de dingen zoals ze behoren te gaan en het zou beter zijn als ze wat meer op de rijke landen gingen lijken. De verschillen worden echter steeds groter. Om daar verandering in te brengen wordt de wereldhandelskonferentie ge houden. De wereld hoort nu opnieuw heel duidelijk de noodkreet van de ar men. Het NOVIB heeft zich tot taak gesteld 200.000,bijeen te brengen voor de aanschaf van allerlei machines voor de landbouwschool van San Vicente in Chili. Een deel van dit bedrag is al be schikbaar door de aktie „Werk aan de Wereld 1971", maar meer dan de helft moet nog worden opgebracht. Om dit bijeen te brengen worden stick ers van Unctad III te koop aangeboden a ƒ0,25 per stuk. In Soest zijn deze verkrijgbaar bij het „Novib-comité Soest", Anna Paulownalaan 34, bij de Wereldwinkel in de F.C. Kuyperstraat en donderdags aan de stand van de wereldwinkel op de markt. Woensdagavond 26 april, om 8 uur 's avonds vindt een bijzondree dansde- monstratie plaats. Dan laat Barbara Gi- deonse uit Utrecht tijdens een openbare les zien hoe middelbare scholieren en werkende jongeren bij Artishock les krijgen in modrn dansen. Daarna is er een ontmoeting tussen de cursisten van Artishock en de docen ten, waarbij tijdens een gezellig samen zijn wordt nagepraat over het afgelopen cursusseizoen. 's Middags om twee uur laat Els Ban nenberg zien hoe je kunt kantklossen en Elmy Bennink uit Amersfoort maakt propaganda voor haar toekomstige cur sus „Experimentele kleding maken". Van kwart voor vijf tot half zes maakt Ties Schonk uit De Bilt muziek met haar kindercursus. Ook hier zijn kin deren met hun ouders hartelijk wel kom. Alle openbare lessen zijn voor iedereen gratis toegankelijk. Zo ook de tentoon stelling „Werk van Cursisten" die tot 14 mei in het Artishock-gebouw wordt gehouden. in Op donderdag 4 mei a.s. zal in de Nico- laaskerk te Baarn het dodenherden kingsconcert gegeven worden. Uitge voerd zullen worden de Cantate BWV 56 van J. S. Bach en het Requim K.V. 626 van W. A. Mozart. Aan het concert werken mee de sopraan Mieke Suchel, de alt Delia van Schaik, de tenor Herman van Kerkhof, de bas Lieuwe Visser en de organist Ger Muts. Het Groot Nicolaaskoor staat onder lei ding van Louis Mol. ,Het concert begint om 20.30 uur. De optimistische verwachtingen van de Rommelmarkt-organisatoren, verwachtin gen die overigens hun ontstaan dankten aan de vele reacties, die dagelijks by* hen binnen kwamen, zijn zaterdag beslist niet beschaamd. Na het succes van de eerste Soester Rommelmarkt, hadden de organisatoren de formule niet gewijzigd, slechts de toevloed van artikelen werd door een goede propagandacampagne belangrijk verbeterd, zodat het eigenlijk al niet anders kon of de tweede Rommelmarkt moest het succes van de eerste overtreffen. Royaal voor negen uur stonden de men- I sen voor de hekken, die onverbiddelijk pas om klokslag negen uur werden ge opend, waarna de zevenenvijftig mede werkers en medewerksters een enorme stormloop kregen te verwerken. Met de gedacht de eerste slag is een. daalder der waard, leek het wel of iedereen in het eerste uur van openstelling van dit Soester Waterloo-plein, de slag van zijn leven wilde slaan, door het per ongeluk „ontdekken" van antiek of andere voor hen in elk geval waardevolle voorwer pen. De penningmeester van de Stichting „Jeugdzorg Soest", de heer Santbrink, liep als een kassier rond de verschillen de verkopers en verkoopsters en kon na een uur „zaken doen" al melden dat reeds ƒ3.500,was omgezet. De op de eerste uren toegespitste belangstelling kwam om elf uur helemaal duidelijk naar voren toen bleek dat men precies de 5.000,was gepasseerd. Het „moois" was er uit, wat nog bleef waren de spullen voor de liefhebber. Iemand b.v. die bepaalde dingen maar mee nam omdat ze misschien nog wel te gebruiken waren. De stafleden van „De Vangrail", die niet met „verkoop" waren belast, zorgden in een der hoeken van de markt voor de afd. kunstnijverheid door het vervaar digen van o.a. sieraden en macramé- werk, die uiteraard ter verkoop werden aangeboden. Na 1 uur, de stand was toen al 7.000, zakte het spektakel als de bekende plumpudding in elkaar. Er was nog vol doende voorraad, maar het waren bijna allemaal artikelen met geringe waarde, die niet zoveel zoden aan de dijk zette. Deze terugslag werd ook in de cijfers duidelijk. Van 1 uur tot en met het tijdstip van sluiting, bij verdwenen be- Op vrijdag 28 april 1972, te 20.30 uur, hoopt de Gospelgroup „The Messengers" o.l.v. P. J. Houtzagers een concert te geven in de Petrus 'en Pauluskerk. Anne Holtrop zal hierbij de inleidende teksten zeggen. langstelling, zette men slechts voor 1.250,om, waarmede men het totaal op 8250,bracht, zodat men na aftrek van kosten, kraamhuur e.d. een bedrag van ƒ8.000,overhield. Om drie uur hoopte men nog op een op leving in verband met de verkoop bij opbod van een modelbouw-spoorempla- cement met alles er op en er aan, maar het vuur was er uit en voor nog geen 100,wisselde dit schitterende stukje „hobby" van eigenaar. Voor de demonstrateur van het volledig opgebouwde emplacement kreeg de Rom melmarkt nog een verlengstuk, toen be kend werdt dat zijn fiets door een al te ijverige medewerker voor een zacht prijsje van de hand was gegaan. Voor de Rommelmarkt-organisatoren een kleine schadepost, want voor zo'n prijs is nergens een fiets te koop en men mag nu eenmaal van de eigenaar niet ver wachten dat hij voor het overigens erg goede doel - de Soester jeugd - in het vervolg zal gaan lopen. Over medewerking had men overigens ook dit jaar weer niet te klagen, want Vrijdagavond heeft de heer Ab Meilink uit Amersfoort de tentoonstelling in het Artishockgebouw „Werk van Cursisten" geopend. Hij werd welkom geheten door de cursusleider Hans Zabel, die er op wees, dat de expositie een beeld geeft van het werk van de cursisten in het afgelopen seizoen. De heer Meilink zei onder de indruk te zijn van het werk van Artishock. Soest heeft met het Artishockgebouw een cen trum, dat een geweldige behoefte vol-, doet. Er zouden naar zijn mening de- pendences van gesticht moeten worden worden in de verschillende wijken. Ook pleitte hij voor meer contact met de scholen en adviseerde het bestuur aan te kloppen bij het gemeentebestuur voor meer steun. Met het compliment dat Artishock één van de lichtende voorbeelden is, ver klaarde hij de tentoonstelling voor ge opend. Als dank ontving de heer Meilink een ets, gemaakt door de 4-jarige Ernst van Ittersum. De tentoonstelling duurt tot 14 mei en is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur en dinsdag tot en met vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 25.000 stuk in prijzen van 14,25 tot 15,10. Middenprijs 4,65. Prijs per kg 2,27. Het optreden in de grote zaal van ziekenhuis „Zonnegloren" van het slechts zes maanden jonge Soester Symfonieorkest, kon min of meer gezien worden als een generale repetitie, die overigens klonk als een klok. De Soester Orkest Vereniging trad donderdag j.1. officieel naar buiten in het eerste officiële concert, dat gegeven werd in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein. Vierhonderd „fans" van de Soester Or kest Vereniging hadden donderdagavond het grootste deel van de voor dergelijke concerten geschikte kerk ingenomen, toen om kwart over acht dirigent Wil lem de Vries zijn plaats innam voor het uit dertig musici bestaande orkest, dat op een enkele plaats een „gast" telde, een noodzaak die aanwezig blijft totdat men bepaalde instrumenten door leden bezet weet. Ondanks het feit dat men maar zes maanden de tijd had om op elkaar in gespeeld te raken (verschillende musici hadden hun instrumenten vele jaren niet aangeraakt), is Willem de Vries er in geslaagd een behoorlijke eenheid te smeden, die natuurlijk op enkele plaat sen niet helemaal uit de muzikale verf kwam, maar over het algemeen toch een bijzondere knappe indruk op de toe hoorders maakten. Het stond zo eenvoudig op het program ma, werken van Gluck, Handel en Haydn, ten gehore gebracht door een pas zes maanden oud amateur-symfo nieorkest, onder leiding van de jonge dynamische student orkest-directie Wil lem de Vries. Zo de verwachtingen van de toehoor ders hoog gespannen waren, mogen we rustig stellen dat het Soester symfonie orkest hen niet teleurstelde. Willem de Vries sleepte zijn orkest mee over de passages, die zeker een amateur nog wel eens voor problemen kan zetten. De hulde die de toehoorders de dirigent en het orkest na het eerste stuk bracht, was er ongetwijfeld oorzaak van dat een grote mate van rust over het orkest kwam, die in de volgende stukken dui delijk merkbaar was. Het orkest met de dominerend spelende concertmeesteresse Mevr. Hulshof, on der de bezielende leiding van Willem de Vries, bezorgde de aanwezigen een avond vol muzikaal genot en kan een belangrijke aanwinst genoemd worden voor het culturele leven in Soest, dat met de komst van de Soester Orkest Vereniging ongetwijfeld weer een nieu we injectie heeft gekregen. Na de uitvoering, die gegeven gaat worden met de verschillende andere muziek- en zangverenigingen, ter gele genheid van het afscheid van de burge meester, breekt voor het orkest een periode van verdiende rust aan. waarna men na de vakantie met frisse moed begint aan het instuderen van nieuwe stukken, waarmede men twee uitvoe ringen per seizoen hoopt te realiseren. Bij een vorige week gehouden autocon trole werden in totaal 430 wagens ge controleerd. Daarvoor werden in Soest en Soesterberg in totaal elf agenten inge zet. In 38 gevallen werd procesverbaal opge maakt. Drie automobilisten waren niet in het bezit van een rijbewijs, vijf hadden het niet bij zich, één chauffeur was niet in het bezit van een kentekenbewijs, zes hadden het niet bij zich en in drie ge vallen was de tenaamstelling onjuist. Vijf keer werd overtreding van de rij- tijdenwet geconstateerd. In drie gevallen bleken de banden ver sleten te zijn, van een oplegger moest de lading overgeladen worden omdat de chassisbalken gescheurd en kromgetrok ken waren. Een andere vrachtwagen was te zwaar geladen. Van een vrachtauto bleken van het linkervoorwiel alle zes bouten los te zitten, van het linkerach terwiel twee van de zes en van het rechterachterwiel vijf van de zes. In de komende weken zullen deze con troles, zowel op vrachtwagens als op personenauto's, worden herhaald. Maandagmorgen werd door de direkteur van gemeentewerken aanbesteed, de aan leg van riolering in de Mariastraat, Van Straelenlaan, Hellingweg en Korte Berg straat. 10 aannemers schreven hiervoor in. 1. Mulder, Oldebroek, 97.500,—. 2. Van Herk, Waddinxveen, 96.400,3. Ho- genbirk. Laren, ƒ94.500.—. 4. Emelaar, Zeist, 92.000,5. Gooi's Wegenbouw bedrijf, Hilversum, ƒ91.900,—. 6. H. van Asch, Soest, 90.500,7. Eemstreek, Leiderdorp, ƒ90.000,—. 8. Alrnere. Bun schoten, 88.500,9. A. Kuijer. Soest, 85.500,10. De Komeet, Utrecht, ƒ75.157,De begroting bedroeg 90.000,—. De besturen van de voetbalvereniging VVZ en de Soester Politie Sport Ver eniging, kwamen enige tijd geleden tot de overeenkomst, om jaarlijks twee kla- verjaswedstrijden te spelen, met als in zet een wisselbeker. Vorig najaar vond de eerste ontmoeting plaats en VVZ werd winnaar met 71.218 punten tegen de SPSV 67.834 punten. De achterstand voor de politie was dus erg groot en deze was moeilijk weg te werken bij de tweede ontmoeting, die j.1. donderdagavond plaats vond, we derom in de kantine van WZ. Dat bleek overduidelijk toen de einduit slag bekend werd gemaakt. WZ had 73.914 punten gescoord tegen 62.748 pun ten voor de SPSV. De voorzitter van de SPSV, de heer W. v. d. Brink, reikte met een toepasselijk woord de wisselbeker en een herinne ringsbekertje uit aan de voorzitter van VVZ, de heer H. Duit. Volgens de heer v. d. Brink is de SPSV vast van plan bij de volgende wedstrij den ln het winterseizoen, revanche t« nemen. Van ieder team waren zestien spelers- (sters) aanwezig, die drie partijen speel den van ieder vijftien giften. aanvoer van de artikelen beschikbaar had gesteld, zorgde Garage Stam er de gehele zaterdag voor dat er „vervoer" was voor de grote artikelen die keurig werden thuisbezorgd. Nog vóór de veel al waardeloze restanten van de tweede hands-veldslag in een container waren geladen om afgevoerd te worden, waren de organisatoren het er al over eens: „Ook in '73 zal een Rommelmarkt wor den gehouden". Zondagmorgen is op de Leusderhei, na bij het Zeister Spoor, opnieuw een pa rachutist dodelijk verongelukt bij het beoefenen van zijn sport. De 36-jarige N. M. van D. uit Nieuwendam (A'dam) - lid van de Hilversumse parachutisten vereniging „Icarus" - in het bezit van het b-brevet, verongelukte door het feit dat zij parachute zich niet opende. De verongelukte parachutist maakte geen gebruik van de bij de vereniging aanwezige automatische shute-opener, een instrument dat de parachuut auto matisch opent wanneer de springer, door welke oorzaak dan ook, zelf zijn chute niet opent of kan openen. Hoewel het een verenigingsvoorschrift is dat zowel de bezitter van het a. als het b-brevet slechts springen met de automatische opener, was het feit dat de verongelukte parachutist over een complete eigen uitrusting beschikt waarschijnlijk de reden dat hij geen ge bruik maakte van deze veiligheidsvoor ziening.

Soester Courant | 1972 | | pagina 3