s\Lo\MU>ri:r GEMAR - Soest, Parallelweg 19 VICTORIA KERSENBONBONS Grote luxe doos 4,95 Bij elke doos 1 kilo SUIKER 1 cent "fraaier haar door Biosthetische De heer J. Kenemans Ridder in de Orde van Oranje Nassau BRANDWEER NAM AFSCHEID VAN BURGEMEESTER BENTINCK Topfunctionarissen bevorderd Boerenkermis op de kinderboerderij Vernielingen aangericht INIed. Chr. Vrouwenbond Soest-Zuid Sergeant-majoor G. Riezebos Koninklijk onderscheiden De heer H. Bertelsmann Ridder in de Orde van Oranje Nassau Verdiend succes Balletvereniging „Soest" Tekenaar Dick Bruynestein verleent medewerking aan programma „Dag burgemeester" Onthulling kunstwerk Politiebureau 44 4 1 Telef. Brandweer 333 3 Voor RADIO en TELEVISIE „Molenschot" won de wisselbeker in de quiz voor bejaarden Paula van Alphen zong met haar „Schellebellen" vaderlandse liederen Woensdag 3 mei 1972 (naast de Oude Kerk), tel. 02155-5677 Voor het front van de aangetreden Luchtma'cht-militdiren, speldde vrijdag morgen kolonel M. W. A. Weers, com mandant van de Datim, de sergeant-ma joor G. Riezebos (46) de ere-medaille in zilver met zwaarden op. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Sergeant-majoor Riezebos is hoofd van de hondegeleiding van het Luchtmacht bewakingskorps en o.m. belast met de opleiding van de hondegeleiders en een belangrijk medewerker bij de aankoop van diensthonden. Na de oïficiële plechtigheid volgde een druk bezochte receptie, waar zowel bur ger- als militair personeel van de Datim de familie Riezebos kwam gelukwensen. De heer Riezebos is inwoner van Soest en woont aan de Vermeerlaan. 'o sces(erlx;rgsGsTraat44 tèl(5fóon'204S, Consumentenprijs 5,95 VOOR MOEDERDAG 1 REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Op zaterdag 27 mei a.s. van 11 tot 17 uur, zal de kinderboerderij „De Vrije Teugel" een boerenkermis organiseren om de zesduizend gulden bij elkaar te krijgen, die ondanks subsidies ontbre ken om de boerderij financieel draaiende de houden. De kinderen bouwen de kermis zelf op. De attracties worden ringsteken, krui wagenrace, ritjes met de huifkar, zak ken lopen, dieren tellen, bonen rapen en nog veel meer. Ouders van de driehonderd kinderen, die regelmatig de boerderij bezoeken en de Soester middenstand zullen worden benaderd om financiële steun en voor 't beschikbaarstellen van prijzen. De boer derij is gelegen aan het Oude Grachtje 1 en is, behalve op maandag en vrijdag, geopend van 10 tot 6 uur. Het telefoon nummer is 8136. Van de Groen van Prinstererschool werden enkele ruiten ingegooid. In de school werden geen vernielingen aange richt. Ook van het clubgebouw van de zee verkenners aan de Bosstraat werden en kele ruiten vernield. Voor de inventa ris bestond geen belangstelling. De laatste vergadering van dit seizoen wordt gehouden woensdag 3 mei, in de Rank, Soesterbergsestraat 18. Aanvang 8 uur. De diepvriesunie te Utrecht be handeld het onderwerp: „De diepvries- produktenmarkt op drift". kwam een melding binnen van een brand aan de Veenzoom, waarvoor as sistentie van de brandweer van Baarn werd ingeroepen. Deze assistentie kwam te laat, want de Soester brandweer had het vuur inmiddels zelf geblust. Daar- brand aan de Beukenlaan, moest het na kwam de melding van een uitslaande weer opgelaaide vuur bij de sloperij ge doofd worden en tot slot een hooiberg worden omgezet. Op 16 september van dat jaar brandde de brandweercentrale af, waarbij o.a. een nevelspuit verloren ging. „De jon gens stonde in pyama te spuiten". De nieuwe centrale werd op 11 decem ber 1968 in gebruik genomen, „een van de mooiste van Nederland". De eerste nevelspuit werd in 1949 aan geschaft, in 1956 de tweede, die in 1 verbrandde. In 1956 kwam ook de auto spuit, die vrijdagavond vervangen werd. In 1960 een nevelspuit, 1961 een land rover, 1963 de ladderwagen, in 1967 werd de mobilofoon-installatie aangeschaft, die in 1968 verder werd uitgebreid. In 1968 kwam ook een M. L. D. met een 2000 liter tank, de materiaal wagen en het volkswagenbusje. Dit jaar werd in gebruik genomen de olieschade-aanhanger en op vrijdag avond werd aan de brandweer overge dragen de nieuwe M.L.D. met een tank voor 3000 lt. en een landrover, die plaats biedt aan 10 personen. Het korps telt op het ogenblik 42 leden, op twee na allen benoemd door de bur gemeester; 38 leden zijn gediplomeerd. De heer Groart besloot: „U hebt ons de kans gegeven een goed korps op te rich ten. Wij zijn u veel dank verschuldigd. Eén van zijn wensen is, dat iedere auto voorzien is van een brandblusapparaat. Mag ik onze dank onderstrepen door u er een aan te bieden". Ere-lid Tijdens een korte plechtigheid heeft de burgemeester vrijdagmorgen de heer J. Kenemans de onderscheiding behorende bij zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau opgespeld. De heer Kenemans kreeg deze onder scheiding in verband met zijn vele werk voor de jeugd en voor de gemeenschap. Hij was 20 jaar hoofd van de Da Costa- school, vanaf 1951 bestuurslid van de Christelijke Oranje Vereniging, 17 jaar lid van sportcommissie voor de lagere scholen, 12 jaar lid van de Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Soestdijk, lid van de bouwcommissie voor Open Hof en 10 jaar voorzitter van de afde ling Soestdijk van de Anti Revolutio naire Partij. r.r, treffelijk schoolleider en een goede op- De burgemeester noemde hem een voor voeder van honderden kinderen. „Als wij meer van zulke schoolhoofden had den, zou de schoolpedagogische dienst niet nodig zijn". Hoezeer zijn vele verdiensten gewaar- deerd werden bleek nog eens na afloop van de plechtigheid, toen alle kinderen van „zijn" school hem bij het gemeen tehuis een spontaan „Lang zal hij le ven" toezongen. Drie jarige leerlingen, Friedai Drost (9), Marijke Stork (11) en Andrè Brussen (9) boden bloemen aan. De voorzitter van de vrijwillege brand weer vereniging, dokter Buss, bood de burgemeester het ere-lidmaatschap aan, „niet omdat u als burgemeester veel voor de brandweer gedaan heeft, maar om alles wat u extra deed, de stimulans, die u ons steeds gaf". Als tastbaar be wijs van hun erkentelijkheid overhan digde hij de burgemeester een paar gouden manchetknopen. De burgemeester dankte de beide spre kers. De heer Groart noemde hij een goed pedagoog. „U hebt op een zeer fijne manier aangeduid, dat ik dat blus- apparaat allang had moeten hebben". Tot dokter Buss zei hij: „U hebt mij toegesproken als burgemeester en wat hij doen moet. Ik heb dat niet alleen kunnen doen en eigenlijk niets kunnen doen. Ik ben op anderen aangewezen. De brandweer heeft mij die hulp altijd ge geven'. Hij waardeerde het zeer, dat dokter Buss, ondanks zijn drukke werk kring, het voorzitterschap van de brand weervereniging op zich genomen had. „U is een stimulerend voorbeeld". Het ere-lidmaatschap aanvaarde hij graag: „Ik vind het een grote eer van dit fijne korps ere-lid te zijn". De manchetkno pen werden zeer op prijs gesteld, „het paar dat ik had is een paar jaar gele den gestolen". „Het ga u goed. Ga door in de geest van vandaag", zo besloot de burgemeester zijn dankwoord. Het korps bleef daarna nog lang bijeen, waarbij Jan Gorissen voor de muzikale noot zorgde. Tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau werd benoemd de heer H. Bertels mann, directeur van de Stichting Be roepsopleiding Smecoma. De heer Bertelsmann, die sinds 1965 in Soest woont, werd op 5 mei 1945 aan gesteld bij de Vakgroep Smederij. In 1948 werd deze vakgroep ongezet in de Stichting Smecoma, waarvan hij in 1957 tot directeur werd benoemd. Hij heeft zich in deze functie veel bezig gehou den met de opleiding volgens het leer lingenstelsel en daarnaast ook vele ne venfuncties in commissies en werkgroe pen vervuld. De burgemeester, die hem de onder scheiding opspeldde sprak de wens uit Een wervelende kleurrijke show van dans en muziek overspoelde als het ware een geheel gevulde zaal met een enthousiast publiek dat vrijdagavond j.1. naar de aula van het Baarns Lyceum was gekomen om de uitvoering bü te wonen, die gegeven werd door de ballet vereniging „Soest" en geopend werd door haar voorzitter Hans d. Heyden. Het programma, dat door de leerlingen werd gepresenteerd, was samengesteld en ingestudeerd onder leiding van Irene Destree-Haeck, die met haar allerjong ste leerlingen op deze avond de zaal wist te ontroeren door de blije en naïe ve ernst waarmee de eerste vorderingen in de danskunst werden gebracht. In een bewerking van Irene Destreé en Marino Morigo werden de Bolero en Sevillanas een manifestatie van een temperamentvol Spaans dansfestijn waar de stukken vanaf vlogen. Die blij heid, uitgedrukt in verschillende dans vormen ,werd ook bereikt in het roman tisch verhaal van de Herder en 't Klei ne Schaap. Gevoel voor structuur werd bereikt in het stuk „Jazz Impressie" op muziek uit Mission Impossible, waarvoor Joke de Winter de choreografie verzorgde en te vens de soliste was. Na de pauze werden op muziek van Vi- valdi de vier jaargetijden gedanst in een klassieke en een moderne bewer king, waarvan de laatste met duidelijke jazzinvloeden. De verzorging van de prachtige kos tuums, die in handen lag van mevr. Lustenhouwer en de staf van onge noemde medewerkers, dwong bij alle aanwezigen een groot respect af voor de vindingrijkheid en goede smaak. Dit kwam vooral tot uiting in de Bre tonse dansen en de Weense Wals. Te recht werd tot besluit van deze avond, onder applaus van een opgetogen pu bliek, Irene Destreé en alle medewer kers van de balletvereniging „Soest" een zeer verdiende bloemenhulde ge bracht. CAREL VOGES. dat spoedig het eerste examencentrum van de grond zou komen. G> De bekende tekenaar Dick Bruynestein verleent vrijdagavond medewerking aan het programma „Dag Burgemeester", dat ter gelegenheid van het afscheid van burgemeester Mr. S. P. Baron Bentinck in de Sporthal Beukendal wordt gege ven. Zijn tekeningen worden, terwijl hij bezig is, op een groot scherm in de zaal geprojecteerd. Aan het programma van 5 mei, dat om 19.45 uur begint en ongeveer 2Va uur zal duren, werken zeer vele Soester vereni gingen mee. Het popfeest op zaterdag 6 mei is ge heel afgestemd op de jeugd. De entreeprijs voor vrijdag is, voor vol wassenen een gulden, kinderen half geld en voor zaterdag ƒ3,50. Kaarten voor de beide dagen zijn in vóórverkoop verkrijgbaar bij het VVV kantoor aan de Steenhoffstraat. Donderdagmiddag a.s. om drie uur zal de burgemeester het bij de sporthal Beukendal opgestelde kunstwerk van de beeldhouwer Otto Schouten, onthullen. Om 4 uur zal de burgemeester de ge meentelijke kwekerij aan de Molenstraat officieel openen. Vrijdagavond hebben de leden van de vrijwillige brandweer afscheid genomen van de burgemeester en zijn echtgenote. Om half acht, toen het echtpaar Ben tinck arriveerde, stond het voltallige korps voor de kazerne aangetreden. Na dat mevrouw Luijben mevrouw Ben tinck bloemen had aangeboden, werd de lange rij vrijwilligers geïnspecteerd, waarna de overdracht plaats vond van de nieuwste aanwinsten van de brand weer, een middel-lage-druk wagen en een landrover. Bevorderingen In de grote zaal van de kazerne ver leende de heer Groart „voor de laatste keer", zoals hij zei, het woord aan de burgemeester. „Na buiten wat zaken geregeld te heb ben, de overdracht van de twee auto's, heb ik ook hier nog wat te regelen", al dus begond de burgemeester zijn af scheidswoord. Hij stelde het bijzonder op prijs deze avond te mogen meemaken. „Er is ind e loop der jaren veel ver anderd en u beschikt over uitstekend materiaal. Ik heb het volste vertrouwen dat u er ook mee om weet te gaan", brandbestrijding en zei verheugd te zijn te gaan met zich te bekwamen in de In dit verband spoorde hij hen aan door dat zovelen specialisten diploma's be haald hadden. „U heeft als brandweer er een andere taak bij gekregen door een andere aan pak van de hulpverlening. Deze is ook gebaseerd op vrijwilligheid en u heeft bewezen dat aan te kunnen. Ik ben er Adviseurs in beeld en geluid KERKSTRAAT 3 - SOEST -De Schellebellen" vertegenwoordigden ie jeugd bij de quizc voor bejaarden. trots op dat de ambulancedienst dankzij uw hulp goed functioneert en dat meer deren van u het EHBO-diploma be haald hebben. Op deze manier gaat u een grote plaats in onze gemeenschap innemen". Hij sprak de wens uit dat zij deze plaats zouden blijven innemen en op basis van vrijwilligheid hun dienende taak zouden blijven vervullen. Vervolgens maakte hij bekend dat het college van b. en w. na rijp beraad be sloten had de heren J. v. Dasselaar, P. Huizinga en J. Zegwaard te benoemen tot adjunct hoofdbrandmeester, de voor zitter van de vereniging, dokter R. E. H. Buss, tot adjunct hoofdbrandmeester le klas en de commandant, de heer J. F. Groart tot hoofdbrandmeester le klas. Tot adspirant brandwacht werd be noemd de heer E. v. d. Heuvel en tot brandmeester de heer G. de Rooy. Statistiek In zijn dankwoord, waarin de heer Groart ook mevrouw Bentinck betrok, zei de commandant: „Er werd weieens gezegd dat de brandweer uw stokpaard je was, omdat wij alles kregen wat wij aanvroegen. U hebt onze voorstellen steeds op bijzondere wijze verdedigd en altijd oog gehad voor het korps. U stond dag en nacht voor ons klaar", aldus de heer Groart. Hij vervolgde met het opsommen van statistische cijfers en feiten. Gedurende de ambtsperiode van de burgemeester van 1946 tot 1971 was de brandweer 1602 maal uitgerukt, vanaf 1923 tot heden was dat 2511 maal. Het jaar 1959 was een zeer markant jaar. Precies 100 branden werden toen geblust, o.a. 52 bosbranden waarbij 15Vs ha bos en heide verloren gingen. Opvallend was het weekend van 21 juni, toen binnen 30 uur de brandweer 11 maal in actie moest komen. Na afloop werd toen besloten een klopjacht te houden op een pyromaan, die echter zonder resulatat gebleven was. Ook de dag 5 juli 1959 werd aan de vergetelheid ontrukt. Als eerste werd een brandje in een spoorberm geblust, vervolgens de brand in de sloperij van Dirk de Ridder. Tijdens de blussing De heer Biezebos met zyn trouwe vier voeter. Voor de derde achtereenvolgende keer werd er een quiz-middag gehouden voor bejaarden. Evenals de andere jaren, namen hieraan deel de bejaarden van „Molen schot", „Bvaamhage" en „Groot Engendaal". De directrice van „Molenschot", mevrouw de Waard was dit jaar gastvrouwe. Quizleider was de hr. W. A. Veldhuizen. Hij had een serie, lang niet gemakkelij ke vragen samengesteld over de periode tussen de eerste en tweede wereldoor log. „Molenschot" won ook dit jaar en kwam definitief in het bezit van de wisselbe ker. Groot Engendal werd tweede en Braamhage derde. In de pauze zongen „De Schellebellen", onder leiding van Paula van Alphen, vaderlandse liederen. Een goede gedach te van de organisatoren. Er is de laat ste jaren in Soest niet meer zo uit volle borst meegezongen. Quiz-master Veldhuizen dankte na af loop de directrice van „Molenschot" voor het gastvrije onthaal en op zijn beurt werd hij bedankt door de heer P, v. d. Weerd, de voorzitter van de ontspanningsvereniging van „Molen schot". De middag werd besloten met het zin gen van het zesde couplet van het Wil helmus.

Soester Courant | 1972 | | pagina 6