<Soeót viercle blij en entkouóiaót 3Coninc)innedag DEVIEZEN in de Orde in de Orde ck Bruynestein nedewerking ogramma gemeester" kunstwerk /eer 444 1 333 '4 Schitterende dag bood elk wat wils Druk bezoek aan Luchtmacht-museum SOESTERBERG Geslaagde viering van Koninginnedag Hockey-toeriiooi Ook feest in het Oieenhachttheater Kinderfeesten aan «Ie Bosstraat NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank me! buitenlandse contacten Filmvoorstellingen en pnzzeltocht Rolschaatsfeest in 't Soesterveen Geslaagde toneeluitvoering Leuke lampionoptoclit Erg eenvoudig vuurwerk Voor reisdeviezen en alle verzekeringen BONDSSPAARBANK Kunst-Kijken-Kopen op de Kunstmarkt Soester jeugd knutselde „zes-hoog" of kraaide om het gouden ei Gecostumeer«l voetballen m«pp Dlleider en een goede op- :er noemde hem een voor- ïonderden kinderen. „Als zulke schoolhoofden had- schoolpedagogische dienst vele verdiensten gewaar- bleek nog eens na afloop igheid, toen alle kinderen ooi hem bij het gemeen- Dntaan „Lang zal hij le- i. irlingen, Frieda Drost (9), (11) en Andrè Brussen (9) aan. Woensdag 3 mei 1972 eerste examencentrum komen. aar Dick Bruynestein and medewerking aan ag Burgemeester", dat an het afscheid van S. P. Baron Bentinck ïukendal wordt gege- en worden, terwijl hij groot scherm in de ia van 5 mei, dat om ongeveer 2Va uur zal r vele Soester vereni- aterdag 6 mei is ge- de jeugd. vrijdag is, voor vol- ?n, kinderen half geld 3,50. beide dagen zijn in jgbaar bij het VVV ïenhoffstraat. a s. om drie uur zal iet bij de sporthal te kunstwerk van de Schouten, onthullen, burgemeester de ge- j aan de Molenstraat pen op de Doe-Dag. Er werd gebouwd, zes hoog zelfs, getimmerd, gezaagd, dit het een lieve lust was. De touwbrug van de padvinders had veel aftrek, zo ook de verfstand. Het afbreken van alle bouwsel was zo mogelijk nog leuker. Vanaf 12 uur werd er druk „passief-ge- recreëerd" bij de muziektent, tijdens het optreden van de popgroepen. Actief werd deelgenomen aan het volksdan sen, maar een hoogtepunt voor de jeugd was ongetwijfeld het optreden van „The Continental Uptight Band". De tussentijdse wedstrijd kukleku-en, om het gouden ei, was een leuke onder breking. Vermeld zij verder dat niet alleen kunst de aandacht van de marktbezoe- kers trok, maar ook de stand van de imkers, de natuurbeschermingswacht, de wereldwinkel en een reform-kraam. Weinig mensen zuilen toen zii zondag 30 april naar bed gingen gedacht hebben, morgen zal het met het weer wel beter zijn, want dan wordt Koninginnedag ge tierd. Het was droevig. Kou en regen leken van de combinatie 1 mei/koninginne dag een kille bedoening te gaan maken. Maar hoe anders pakte het allemaal uit. Een stralende, zon begroette natuurlijk de vooral kleine feestgangers, die, aange- trokken door dc muziek, naar buiten kwamen, terwijl de kerkklokken probeerden duidelijk te maken dat het geen gewone dag was. De ouverture voor Koninginnedag '721 scholen, voorafgegaan door P.V.O.. of vormde per traditie de aubade voor het de drumbands van „Crescendo" en gemeentehuls, waaraan verschillende „Olympia" deelnamen. Duidelijk minderende belangstelling voor aubade. Ondanks het mooie weer wisten veel mensen tussen tien en vier uur toch de weg naar het luchtmachtmuseum te vinden, waarbij natuurlijk tevens in aanmerking genomen dient te worden dat veel luchtmacht-fans hun bezoek op schorten tot 3 juni a.s., wanneer de vliegbasis Soesterberg de eer te beurt Begunstigd door onverwacht prachtig weer bestond er gedurende de gehele Koninginnedag grote belangstelling voor diverse activiteiten van het programma van het Oranjecomité Soesterberg. Bij wijze van stertocht namen het mu ziekkorps en de damesdrumband van de Muziekvereniging en de drumbands van AGAVS en Laetitia deel aan de reveille langs diverse routes in het vroege mor genuur. De kleuters en schooljeugd van de la gere klassen konden zich kostelijk ver maken bij het popentheater van Ronald en Gemma de Zeeuw uit Soest, che „De verjaardagstaart" en „Jan klaassen en de Tovenaar" ten beste gaven. De Hoge re klassen werden leuk betrokken bij een goochelshow van Ronald de Zeeuw. Terwijl de kinderkennis in De Hoek steen met vele attracties goed op gang kwam strooide de assistent van de Ame rikaanse piloot Edward Schlinger III vanuit de „Cessna" met kwistige hand oranje folders boven Soesterberg uit, waaronder vele waardebonnen schuil gingen. Niet minder dan 321 wandelaars namen deel aan de voetpuzzeltocht. Een overweldigende belangstelling be stond er voor de damesvoetbalwedstri]- den tussen Soesterberg 1-Hoogland en Soesterberg 2-Patria. Vooral bij de top per tegen het reeds in de competitie spelende Hoogland stonden de toeschou wers rijen dik, waarbij de dames van Soesterberg nog voor een grote verras sing zorgden door met 3-1 te winnen.. Het tweede speelde 0-0 gelijk tegen Pa- tria. Uit handen van Oranjecomite-voorzitter J. Rosing ontvingen alle deelneemsters een fraai herinneringslint. De elfde ronde van Soesterberg geor ganiseerd door „Tempo" uit Soest en gestart door burgemeester Bentinck werd een overwinning voor de Volharding- renner G. Nederlof uit Maarssen. Een gezellige fakkel- en lampionoptocht vormde het besluit van een geslaagde Koniginnedagviering. valt als „noordelijke" basis in ons land de voor de luchtmacht jaarlijkse „open dag" te organiseren. Van 's morgens tien uur tot 's middags vier uur werden op de velden aan de Schrikslaan de bijna dertig hockey-wed- strijden gespeeld, die uit moesten gaan maken wie dit jaar beslag zou gaan leggen op de Generaal J. Brouwer-wis selbeker. Aan het toernooi werd deelge nomen door een negental hockeyvereni- gingen. Na de poule wedstrijden klasseerde zich Schaerweijde, Kameleon en het a-team van de M.H.C. Soest voor de finale-pou le, waaruit Schaerweijde als triomfator te voorschijn kwam. Kameleon legde beslag op de 2e plaats en het team van de organiserende vereniging legde zeer hoffelijk beslag op de derde plaats. Na het toernooi, dat voortreffelijk werd georganiseerd door Dick Stroband, ble ven de deelnemers nog geruime tijd bij een tijdens een genoeglijke barbeque- party. Zo'n vierhonderd kinderen genoten in het openluchttheater van een niet uitge breid maar toch wel aantrekkelijk pro gramma, dat in het optreden van het muzikale duo „De Kermisklanten", be kend van radio- en televisie ongetwijfeld zijn hoogtepunt vond. Natuurlijk kreeg de poppenkastvoorstel ling van Rob Vrieling vooral van de kleintjes erg veel bijval, waarna een heuse pottenbakker voor verbluffende staaltjes op de pottenbakkersschijf zorg de. De middag stond voor een groot deel in het teken van de jeugd, waarbij het SEC kinderfeest werkelijk centraal stond. Royaal voor één uur, het officiële openingstijdstip, stonden al honderden kinderen voor de poorten van het SEC- terrein aan de Bosstraat. De belangstelling voor dit dóór de SEC- evenementencommissie georganiseerde kinderfeest sloeg alle records en het Rccordbczoek aan kinderspelen op S.E.C.-terrein. Het klapstuk van de middag vormde zonder enige twijfel de gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen een SEC-team en een team van „kela"-tapijt, onder de karnavaleske leiding van Prins Knol de le, deskundig terzijde gestaan door zijn twee adjudanten. Dat de uitslag uitein delijk werd bepaald op 3-3 was alleen nog maar belangrijk voor de beide com mentatoren de heren Elderman en Brou wer, die Herman Kuiphof en Theo Koo- men duidelijk naar de kroon staken. Het voor het eerst georganiseerde ver sierde fietsen- en autopedfeest mocht zich in een redelijke belangstelling ver heugen, waarbij toch wel enige fraaie staaltjes van versierkunst vielen te be wonderen. Na aankomst op het SEC- terrein via Nassauplantsoen, Dalweg, Smitshof en Parklaan, werden de fraaie prijzen, beschikbaar gesteld door ver schillende Soester zaken, door Prins Karnaval uitgereikt. Even na vijf uur kwam het einde aan een fantastisch kinderfeest, waarop vele duizenden kinderen, veelal vergezeld van hun ouders, weer eens ouderwets koninginnedag hebben gevierd. Traditioneel trok de filmvoorstelling in gebouw „Credo" aan de Julianalaan tij dens de voorstellingen die om twee uur, drie uur en vier uur draaiden, veel be langstelling. De puzzelrit voor auto's, motoren, brom fietsen en fietsen, onder leiding van de heer J. van de Bank, vertrok dit jaar voor het eerst vanaf de brandweerkazer ne doordat de opeenhoping van verkeer Een half gevuld openluchttheater. tijdens het kinderfeest van SEC te veel problemen met zich mee zou brengen. Ondanks het mooie weer namen weer veel mensen deel aan dit evenement dat de deelnemers weer door heel Soest voerde. De jeugd in het Soesterveen, overigens was iedereen van harte welkom, zorgde er 's middags in de omgeving van de Weegbreestraat weer voor dat het rol schaatsen als sport weer eens extra in de belangstelling kwam te staan, door de wedstrijden die ook dit jaar weer werden georganiseerd. De toneeluitvoering in het Verenigings gebouw, waar door het toneelgezelschap „Zon en Schild" en „Hebron" uit Amers foort het stuk „De vlag op de toren" werd opgevoerd trok een goed gevulde zaal. Een 140 toneelliefhebbers hebben genoten van een geweldige voorstelling. Feest voor de jeugd in het „eigen dorp". Optreden van de verschillende bands trok een groot aantal overwegend jeugdige toehoorders. De lampionoptocht ondervond opnieuw grote belangstelling. Jammer was het dat niet voor iedereen even duidelijk was waar vertrokken zou worden, zodat er kleine problemen ontstonden die ove rigens snel werden opgelost. De honderden meters lange stoet trok langzaam richting Eng om getuige te zijn van het vuurwerk. De wat onge lukkig (om veiligheidsredenen?) gekozen afvuurplaats was er oorzaak van dat de in beweging komende mensen de kleintjes in de verdrukking bracht. Het „eenvoudige vuurwerk" bezorgde het publiek op de speelweide bepaald geen vurige avond. Toen de eerste pijl de lucht inging bleek de afstand publiek- afvuurplaats dermate groot (Parklaan) dat voor veel mensen de gijn er snel af was. „Zonde van het geld" was een veel gehoorde uitroep bij de vuurwerklief hebbers. voor Midden en Oost Nederland Door verminderde belangstelling was dit jaar Soest-Zuid van de agenda afge voerd, zodat alle belangstelling zich richtte op het gemeentehuis. Na het zingen van enige liederen en het ten gehore brengen van enige marsen door de aanwezige drumbands, leidde de voorzitter van het Oranje-comité, de heer De Zwaan, de burgemeester in, die o.a. memoreerde dat het zijn laatste aubade was die hij vanaf het bordes meemaakte. Na de toespraak van de burgemeester zongen de kinderen nog enige toepasse lijke liederen o.l.v. de heer G. van der Schepop, muzikaal terzijde gestaan door P.V.O. bestuur van het Oranje-comité heeft dan ook ongetwijfeld met veel plezier geke ken naar de activiteiten, die onder haar auspiciën werden ontplooid. Het was nog meer dan vorig jaar een echt kinderfeest. Alle attrakties voor de eenheidsprijs van 25 cent en bovendien altijd prijs. De organisatoren hadden ge rekend op een zes tot achtduizend prij zen, maar halverwege de middag bleek dat aantal al niet meer toereikend en moesten er andere oplossingen gezocht worden die overigens razendsnel gereali seerd werden. De Kunstmarkt pp de Eng, georganiseerd door de kunstenaarsvereniging „Arti- shock", trok wederom grote belangstelling. De 75 kunststands werden druk be zocht, er werden goede zaken gedaan en alle standhouders waren na afloop zeer tevreden. Nog nooit was het zo druk. bevolking. Na een grote K op een bord geschilderd te hebben, waar achter de woorden -unst, -ijken, -open, verklaarde hij de markt voor geopend. Nog vóór deze officiële plechtigheid hadden ontelbare kinderen zich gewor- De markt werd geopend door de heer E. Holtrop, de voorpitter van de Soes ter Gemeenschap, die opmerkte, dat in vergelijking met vroeger, toen de kunst alleen voor de rijken was, deze nu op straat gebracht werd. Hij noemde het een manifestatie voor de hele Soester

Soester Courant | 1972 | | pagina 7