mm mmm BONTE BORDEN-RAGE HE MODERNE VROUW HEEFT „STEUN" NODIG TROUW HET IS THUIS GEVAARLIJKER DAN U DENKT! er evi's - Les Jackets areisen Zn. ELIJKE EN E ICIÜSS OUDSTE NEDERLANDSE MEMUP STAMT 9IT1611 UITERSTE VERKOOPDATUM te Soest. sterduinen" suranfiekasifoor - Baarn geschenken ERC9EEL VERKSTER reuze lekker OOP TIJEN" :n klein Suedine - Canvas Press. en uitlopende pijp. rtartikelen Telefoon 02155 -2749 - Telefoon 02155-2650 naf 30,per maand, •rsum, tel. 02150-50641 Soest-Zuid mogelijk, flinke algemene buishoude- nheden. ige werksfeer, deling tussen 10 en ice. Tel. 2941. 5T Vereniging „Het Wit- >ij de leden uit tot het nene ledenvergadering, zal worden op: a.s„ om 20.00 uur, lla", Molenstraat 11. ?nvergariering ligt van- :r inzage bij het hoofd- senbank, Kerkplein 9, ;r. Namens het bestuur, DE VOORZITTER Taxaties - Hypotheken 53 - SOESTDIJK )2155 - 2002 straatweg 47 - BAARN ding zoeken wij een van het hoofd van de -ijd 20 jaar, MULO- met eventueel steno ïlfstandig, afwisselend /an het verkoop-kaart- fferte's, de administra- geschiktheid: het ma- 5raken en het ontvan- howroom. Kortom een 'koopbevordering. >gevens te richten aan Steeds weer verbaast men zich over de in ventiviteit van reclamemensen om de aan dacht op een bepaalde zaak of een artikel te vestigen. Zo is de kruideniersorganisatie Centra een originele actie begonnen, die als de „Bonte bordenrage" wordt aangeduid. Iedereen, klant of niet-klant kan aan deze rage meedoen door zijn mooiste of gekste te. kening in een bord te laten persen. Een pret- tige bijkomstigheid is, dat dit bord een lang leven heeft, want het is onbreekbaar, kras- vrij en bestand tegen heet water. In alle winkels van genoemde kruideniers organisatie kan men geheel gratis een deel nemerspakket krijgen. In dit pakket zitten speciale vellen papier, waarop met viltstift alles getekend kan worden wat men maar wil. Men is niet gebonden aan een bepaalde kleur, want elke kleur is goed. Men levert het kunstwerk in bij Centra, die ervoor zorgt dat de tekening in een bord wordt geperst. Dit bord krijgt de deelnemer (mèt de origi nele tekening) thuisbezorgd. Voor het ge heel moet een bedrag van f 3.75 (excl. ver zendkosten) worden betaald. Zo'n zelfgemaakt bord heeft meerdere funkties. Afgezien van het feit dat het kind voortaan kan smullen van zijn eigen teke ning, kan het ook worden gemaakt voor ver jaardagsgeschenk, voor vaderdag, moeder dag en vele andere speciale gelegenheden. Op bijgaande foto ziet u enkele voorbeelden van zo'n zelf ontworpen en beschilderd bord. De lingerie- en foundationsector heeft in het afgelopen jaar geen slechte resultaten geboekt. Daaruit blijkt wel dat de mo derne vrouw meer dan ooit steun" nodig heeft, of indien men het anders wil zien steeds meer waarde gaat hechten aan de mode-onder-de-mode. De foundationindustrie is dan ook dit voorjaar met een bijzonder functionele en zeer modieu- ce collectie op de markt gekomen. Nieuw zijn de kleuren per- vence, een zeer gedistingeerd grijsblauw, en wild rose, een vrouwelijk lilarose. De kleuren beige en brasil bleven gehand haafd. De mode van de wijdvallende tunieken en jurken die de vrouwelijke vormen eerder verhullen dan accentueren heeft afgedaan en het gevolg daarvan is, dat de nieuwe modelijn dan ook zeer hoge eisen stelt aan de foundations. Een nieuwe variatie op een set van antron-lycra is de „Mon Rêve"-set. Het is een romantisch en bijzonder elegant setje, waarbij het elas tische materiaal en de graduering borg staan voor een perfecte pasvorm. Er is een beha en een slipje, beide afgebiesd met kant, constraterend of ton-sur-ton. Onder de naam „Extase" is een set uitgebracht van fraaie hakelkant bestaande uit een luchtige soft-beha en een bijpassende slip. De beugel-beha heeft een perfecte pasvorm en is speciaal geschikt voor de grotere maten C en D. „Funny girl" is een set van zeer dunne jaquard- lycra, met een dessin in een heel klein vrouwelijk bloemetje. Deze set bestaat uit beha, slip en boxer. Het model „Carette" is gemaakt van een moderne grove kant en bestaat uit vijf de len: een hesje, padded beha met beugel, décolleté beha padded met beugel, unpadded beha en bikini. Hoeveel „steun" de mo derne vrouw ook nodig mag hebben, de modellen uit de nieuwe foundation-kollektie kunnen haar geven wat ze verlangt. Foto boven: Deze set van zeer fraaie hakelkant heeft de naam Extasemeegekregen. Ze bestaat uit een luchtige soft-beha en een bijpassende slip Foto links: Deze set, „Funny girl" genaamd is van zeer dunne jaquard lycra vervaardigd. Het dessin vertoont een zeer vrou welijk bloemetje. De set bestaat uit beha, bravest, body- stocking, slip en boxer Foto rechts: Caretteis een set van een moderne grove kant. Ze bestaat uit vijf delen: hesje, padded beha met beugel, dé colleté beha padded met beugel, unpadded beha en bikini. (Alle hier getoonde modellen staan op naam van „Lovable", Zutphen) JWNALAAN ■net c.v. gas, 2 garages, 3 m2 tuin. Ind.: L-vor- 7 m, open haard en yoon-eetkeuken, kelder, badkamer toilet. 145.000,—. LENLAAN met ruime berging, m2 tuin. Ind.: kamer toilet, kelder, keuken, xiven: 4 slaapkamers, 1 goed onderhouden en anvaarden. 98.000,—. RESTAURANT Soest - Tel. 02155-2537 aar toch lekker eten Jie u mee naar huis de grootst mogelijke it Een Frans spreekwoord zegt: kritiek is makkelijk, maar de kunst om goede kritiek te leveren is moeilijk. Geen wonder dus dat we heel wat kritiek te horen krijgen. Bovendien valt iets wat ons hindert ons veel sterker op dan dat wat we „gewoon" vinden. Vooral wan neer dat hinderen" bij herhaling ge beurt. Vandaar dat we mensen, die we eerst wel aardig vonden, op den duur bezwarend gaan vindenwanneer we voortdurend op hun gezélschap zijn aangewezen. We ontdekken allerlei on hebbelijkheden en foutjes, die ons ten slotte alle oog doen verliezen voor hun „betere" kanten. Dat we ook zélf tallo ze van zulke trekjes bezitten en ten toonspreiden, vergeten we maar al te gemakkelijk, omdat we daar nu een maal geen last van hebben. Het is ech ter niet moeilijk in te zien hoe licht dit toegeven aan zo'n zekere geprikkeld heid in de loop van de tijd tot vereen zaming kan leiden. Wie meer kritiek op zich gericht voelt dan hij of zij meent te verdienen komt in verzet, en bovendien voert de vrees dat er ook tegenover anderen minder waarderend over ons gesproken wordt allicht tot onaangenajne woordenwisselingen en steeds minder genoegen in de vriend schappelijke omgang. Tegenover de vereenzaming staat echter de trouw, 'n wat verouderd begrip in deze snél wis selende wegwerp"-tijd. Maar enkele menselijke eigenschappen laten zich nu eenmaal niet zo makkelijk en onge straft „wegwerpen". In ieder leven kunnen momenten komen, waarin we tamelijk alleen staan en dan blijken en kele „trouwe" relaties van onschatbare waarde te zijn. Niet dat toe uit bere kening trouw zouden moeten zijn; het gaat erom de waarde van trouw aan te voélen in het algemeen, wederzijds menselijk verkeer. De neiging tot trouw verheft ons juist boven veel kleinzieligheid, boven allerlei op- en aanmerkingen. Het bevordert de open heidin onze verhouding wanneer we weten dat we op elkaar kunnen bou wen. Echte trouw gaat vergezeld van „goede trouw"; toe zijn niet achter dochtig of kwalijknemend, juist omdat toe elkaar goed hebben leren kennen. Ondanks het feit dat de een vaak meer gèvend, de ander meer nemend is, blijft toch het gevoel van trouw voor beiden van waarde. Het is juist de trouw die de tegenstellingen aanvaardt en zo goed mogelijk oplost. JETTY :Het is alweer enige maanden geleden dat de Consumenten bond in zijn contactorgaan „Koopkracht" een felle actie heeft ondernomen tegen gevaarlijke apparaten en giftige stoffen, die de consument in de huishouding kunnen bedreigen. Het le ven in huis blijkt volgens de statistieken steeds gevaarlijker te worden. Op elke 100.000 mannen overlijden er in ons land per jaar 14, en op elke 100.000 vrouwen 24 tengevolge van on gelukken in en om ons huis. Tien jaar geleden waren het nog resp. 10 mannen en 16 vrou wen per 100.000 seksegenoten. Die toeneming komt doordat we steeds méér apparaten, gereedschappen en andere „han dige'' dingen in en om ons huis gebruiken, zodat we ons steeds gemakkelijker vergiftigen, onder stroom komen te staan of een dodelijke val maken. Omdat volgens het Consu menten Contact Orgaan de handel niet altijd rekening houdt met de gevarenfactor, wil het CCO signaleren wat niet deugt doordat het te gevaarlijk is. Het CCO riep bij de start van de actie de lezers van „Koopkracht" op hun ervaringen te mel den. LEVENSGEVAARLIJK Om te beginnen nam het CCO stelling tegen een wat het noemt „levensgevaarlijke douchevlonder", die bij een groot warenhuis te koop werd aangeboden en de oorzaak van ern stige valpartijen zou kunnen zijn. De vlonder is nl. zo hoog, dat hij gemakkelijk opklapt als men op een zijkant stapt. In een publikatie van een onderzoek van doe-het-zelf-verven werd geprotesteerd tegen het zonder duidelijke waarschuwing op de verpakking verwerken van het giftige loodchromaat, dat vooral voor kinderen gevaar kan opleveren. Misschien hebben de leveranciers van genoemde levensge vaarlijke apparaten en stoffen inmiddels lering getrokken uit de actie van de Consumentenbond, maar u kunt er van over tuigd zijn dat er steeds nog gevaarlijke apparaten en giftige stoffen op de markt zijn. Houd uw ogen dus wijd open bij dergelijke aankopen. Het is van levensbelang voor u en uw gezin niet maar klakkeloos alles te kopen wat wordt aange boden, hoe handig en ongevaarlijk de aanbieding op het eer ste gezicht ook mag lijken. ,,Trin Pieterdochter wonende te Opperdoes heeft dees doeck genaeiit anno 1611". De staat op de merklap, die het West fries museum in Hoorn heeft ontdekt in het nabijgelegen dorpje Opperdoes. Het komt hoogst sporadisch voor, dat uit een zo vroege tijd een gaaf stuk textiel bewaard is gebleven, aldus het museum, dat de merklap een „fraai, cultuurhisto risch interessant exemplaar" noemt, de verreweg oudste in Nederland bekende merklap. De merklap kwam aan het licht, toen het museum West» Friesland en de kop van Noord-Holland uitkamde op merk lappen voor een tentoonstelling. Met de exemplaren uit eigen bezit en die van het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen zijn thans meer dan 300 merklappen en aanverwante handwerken bijeengebracht. Ze worden tot en met 23 mei in de Boterhal, de expositieruimte van het Westfries museum in Hoorn, ge toond. De tentoonstelling laat voor het eerst een samenvatting zien van het merklappenbezit van een nog niet eerder grondig onderzochte streek, die een der rijkste merklappengebieden van Nederland blijkt te zijn, meent het museum. Het uitkammen geschiedde door een grootscheepse actie in verschillende plaatsen, waar beoordelingsdagen worden ge houden. Op zo'n dag in Opperdoes werd het oudste exemplaar „ontdekt". De tentoonstelling „Merklappen in Hoorn" omvat stukken uit voorgaande eeuwen en een kleine afdeling mo derne lappen. Er is op het ogenblik veel vraag naar echt leren ceintuurs in de kleuren rood, groen, oranje en geel. Daarnaast wor den ook de imitatie leren ceintuurs en lak veel gevraagd. Ze worden vooral verkocht als sets, in combinatie met damestassen. De hier getoonde modellen staan op naam van de Ned. Mode Industrie te Nieuw-Beijerland, die ook de rechts op de foto afgebeelde herenriem in de meer ge dekte tinten bruin, zwart en grijs heeft uitgebracht. Met Ingang van 30 april 1972 zaj een verordening van het Produktschap voor Zuivel van kr ;ht worden, dat verpak te consumptiemelk en -produkten, zoals yoghurt, vlaas, pap pen enz., voor zover zij niet zijn gestereliseerd moeten zijn voorzien van een uiterste verkoopdatum. Deze aanwijzing moet dusdanig zijn aangebracht, dat ze door de consument gemakkelijk kan worden gecontroleerd. De uiterste verkoopdatum is aangegeven door middel van twee door een streepje van elkaar gescheiden groepen van elk twee cijfers. De eerste groep duidt de dag van de maand aan en de tweede maand. Dus vóór 30 juni staat als volgt aangegeven: 30-06. Is de verpakking gesloten met 'n kroon- kurk, dan kan worden volstaan met de aanduiding van de dag van de maand. De uiterste verkoopdatum mag niet worden verward met de uiterste verbruiksdatum. De melk en de melkprodukten zul len namelijk ook na de op de verpakking aangegeven dag nog enige tijd goed houdbaar zijn, aangenomen dat ze in de huishouding op de juiste wijze - dus in een koelkast en donker worden bewaard. Voor gestereliseerde melk en melkprodukten met inbegrip van koffiemelk zijn geen dag- aanduidingsvoorschriften gegeven. Deze produkten zijn door de hittebehandeling die ze hebben ondergaan in ongeopen de verpakking zeer lang, in beginsel 2elfs vrijwel onbeperkt houdbaar.

Soester Courant | 1972 | | pagina 11