<S>ckoemaker - n-tw. fc ZIEKENAUTO 2727 Personeel Gemeentewerken bood scheidende burgemeester foto-album en buitenlantaarn aan z BADMODE s WERELD RODE KRUIS DAG Wandelsport Olympia MO. 01 BRUIN SMAKELIJK, VERRASSEND EN VOORDELIO VAN DE BRINK U kunt niet alles weten Officiële mededelingen Bestemmingsplan Klaarwater J. A. Simorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg. Soest en omstreken. GEMEENTE KWEKER!] MN DE MOLENSTRAAT OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN Zaterdag open huis voor de burgerij Zaterdag 6 mei open buis Pianohandel W. van Tol - Soest GEEN SOESTER COURANT ONTVANGEN? UITERLIJK VOOR 7 UUR 'S AVONDS 3982 ARN0ULD G. DIEPEVEEN o.a. zomcrtricot JAPONNEN met Jasje maten 36 t.m. 46 125,- Soest - - Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Eerste Soester Begrafenis-Onderneming K.P.S. weer op de goede weg Krabbels van Knelis .tji' bist Politiebureau 444 4 Telef. Brandweer 333 3 V.V.V.-nieuws Vrijdag 5 mei 1972 Hoewel de burgemeester steeds heeft laten weten, dat wat hem betrof op af scheidsbijeenkomsten persoonlijke cadeaus achterwege konden blijven, was hij toch dolbiy met het foto-album en de buitenlantaarn, die hij gistermiddag in de brandweerkazerne kreeg aangeboden by zijn afscheid van de dienst gemeen tewerken. In aanwezigheid van de wethouder van openbare werken, mevrouw M. C. P. Walter-van der Togt, luidde het personeel van gemeentewerken bij monde van directeur H. J. van der Dussen de burgemeester uit. Namens de personeelsvereniging deed dit de heer G. van Wandelen. De heer Van der Dussen constateerde, dat het prettig werken was onder de leiding van burgemeester Bentinck. „Wij betreuren dan ook uw heengaan", aldus de directeur, die erop wees, dat het personeelsbestand bij gemeentewerken nu het vijfvoudige bedraagt van het aantal werknemers in 1946, toen de burgemeester naar Soest kwam. Toen waren het er hooguit vijftig, nu zijn het er meer dan tweehonderd. Het is een gevolg van de groei van Soest, die ook een toeneming van taken met zich brengt, want steeds meer dingen wor- naar gemeentewerken toegeschoven. Als voorbeeld hiervan noemde de heer Van der Dussen de maatregelen ter bestrij ding van de milieuvervuiling. Hij deelde mee, dat de omzet bij ge meentewerken in het afgelopen jaar 12,5 miljoen gulden heeft bedragen, nadat in 1970 voor de eerste keer in de ge schiedenis van G.W. Soest de 10 mil joen gulden was overschreden. In de loop der jaren is de huisvesting sterk veranderd. „We hebben alleen nog een toekomstdroom voor het administratie gebouw", aldus de heer Van der Dussen. Zich speciaal tot de burgemeester rich tend noemde hij deze een man, die altijd veel aandacht heeft gehad voor de de tails, zonder daarbij overigens de hoofd lijnen uit het oog te verliezen. Namens de dienst gemeentewerken bood de di recteur de burgemeester een album aan Voor de meest uitgebreide kollektie voor dames en heren van o.a. -a. Trenco en Linda Lu naar 1MÜDE 2 SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST met foto's „als geheugensteun je bij het terugdenken aan al datgene wat er in 25 jaar is veranderd". Fakkeldrager De heer G. van Wandelen sprak als voorzitter van de personeelsvereniging PGWS. Hjj vergeleek in dit Olympische jaar de burgemeester met een fakkel drager, die het vuur heeft overgebracht en het brandende heeft weten te houden ondanks wind, storm en regen. „Wy willen dat licht niet doven", aldus de heer Van Wandelen, die namens het personeel een grote buitenlantaarn aan bood. In zijn dankwoord ging de burgemeester in op de groei van gemeentewerken. „Dat is niet zo verwonderlijk. Hèt ken merk van gemeentewerken is in de eer ste plaats de dienstverlening aan het publiek. Er wordt het uiterste gedaan om het leven voor de mensen zo aan genaam mogelijk te maken. Dit komt grotendeels door de inzet van gemeente werken". Het album vond de burge meester een kostbare herinnering, en ook met de buitenlantaarn was hij „dol blij, want hiermee gaat een grote wens in vervulling". „Wij blijven hier wonen, dus we kunnen het werk van gemeente werken blijven volgen", zo besloot de burgemeester zijn dankwoord. Daarna namen alle personeelsleden van G.W. persoonlijk afscheid van het burgemees tersechtpaar. fcvV5? •v5c>v^;: -HF 2 Het Rode Kruis is sinds zijn stichting nauw betrokken geweest bij de ver schillende vormen van menselijk lijden als armoede, ziekte, geweld en natuur rampen, om er slechts enkele te noemen die het menselijk welzijn bedreigen. Ook is er veel gedaan door het verzach ten van het leed, dat door de oorlog wordt veroorzaakt. Daardoor is het ook altijd bezig geweest met het afwenden van oorlog en de el lende, die deze met zich meebrengt. In hun strijd tegen al deze bedreigingen zijn thans 224 miljoen jonge en vol wassen mensen uit alle landen van elk ras, elke nationaliteit, godsdienst, sociale herkomst en politieke overtuiging vere nigd in de universele beweging van Rode Kruis, Rode Halve Maan en Rode Leeuw en Zon. Elk van hen tracht op zijn eigen wijze zijn naaste te helpen en daardoor de oorzaken van menselijk lijden weg te nemen. Gezamenlijk vormen zij een homogene macht, die het contact kan herstellen tussen landen, die met elkaar in con flict zijn en de kloof tussen generaties kan overbruggen en een bijdrage kan vormen ter vermindering van de on rechtvaardige verschillen tussen rijk en arm. Deze gedachten vormen de achter grond van het thema van de 8-ste mei a.s, de geboortedag van Jean Henry Du- nant te Genéve, stichter van het Rode Kruis. De Liga van Rode Kruis verenigingen te Genève (de organisatie van alle Rode Kruis verenigingen in de wereld) geves tigd, koos voor ditmaal de slagzin: „Red Cross - the bridge in time of need". Deze „brug in tijd van nood" kan reeds bestaan uit een „mond op mond beade ming", een „bloeddonatie" of een „hulp verlening aan verslaafden" als persoon lijke hulp, tot een samenbundeling van hulp van alle inwoners van een land bij de bestrijding van „overstromingen" en „aardbevingen". Dat het Nederlandse Rode Kruis één van de vele pijlers van die brug is, behoeft hier niet nader te worden uiteengezet. De afgelopen twee rampjaren is in totaal voor meer dan veertien miljoen gulden aan hulpzendingen verzonden naar lan den, waar calamiteiten hadden plaats gevonden. Ook afgelopen maand april vond weer een aardbeving plaats in Perzië en op de dag zelf werd door datzelfde Nederland se Rode Kruis reeds een bedrag van vijftigduizend Zwitserse francs voor de hulpverlening ter beschikking gesteld. Het zal onze lezers wel bekend zijn, dat in de laatste week van deze maand en in de eerste week van juni weer een beroep zal worden gedaan op de gehele bevolking om haar giften te schenken bij de jaarlijkse inzameling van het Nederlandse Rode Kruis. Wil men graag zien, dat alle taken naar behoren worden uitgevoerd en dat de slachtoffers zo snel mogelijk hulp krij- Agen, geef dan met milde hand. Heeft u bovendien nog enige uren of misschien dagen vrij om te collecteren, geef u dan nu reeds op bij een plaatse lijke afdeling, die u daarvoor reeds bij voorbaat dankzegt. Dit kan geschieden bij de volgende adressen: mevrouw W. Elemans-Eland, Meidoornweg 5. tel. 3021 of bij de heren P. J. van den Breemer, Vosseveldlaan 21, tel. 3910 of bij de se cretaris van de afdeling Soest/Soester- berg. P. Bergema, Prins Bernhardlaan 38, tel. 2250. In het kader van de Oranjefestiviteiten werden afgelopen zaterdag de vierde nationale Oranje-wandeltochten in Amersfoort gehouden. De 1500 deelne mers liepen onder bijzonder slechte weersomstandigheden (regen en wind) een parkoers dat hen langs de haven, de dierentuin en het landgoed De Treek voerde. De 15 adspiranten van de chr. wandel sportvereniging „Olympia" liepen 5 ki lometer onder leiding van mevr. S. Brood. De uitslag in hun afdelng was 1. Pr. Beatrik, Veenendaal 565 punten; 2. Olympia, Soest 550 punten en derde 't Slot, Zeist 542 punten. Onder leiding van de heer P. du Prie liepen 25 junioren 10 km. Zij behaalden geen prijs. De heer L. Vogel liep met nog 13 se nioren 15 km. Hier was de uitslag: 1. Olympia, Soest 643 punten, 2. SSS, Veenendaal 600 punten, 3. Hollands Glo rie, Gorinchem 589 punten. Dit resultaat betekende tevens dat de senioren het hoogste aantal punten had den behaald. Zij ontvngen hiervoor een ereprijs, bestaande uit een eremedaille van Pr. Beatrix en Prins Claus. Maandag defileerden de drie groepen voor het Koninklijk Gezin en 's avonds liepen de Olympianen nog mee in de lampionnenoptocht in Soest waarbij zij fakkels droegen. GEEF MOEDER EEN GOEDE FIETS, GEEF HAAR EEN GAZELLE. Rijwiel- en Bromfictsspecialist GALLENKAMPPELSWEG 1 Telefoon 02155 -2857 t.o. busstation Soest-Zuid HOTEL-CAFÉ-RESTAURANT Een gezellige pleisterplaats voor het hele gezin. PLATE-SERVICE TOURISTEN-MENU DINER a LA CARTE Onze chefkok maakt er een feest van U komt er toch langs, wipt u eens binnen na een wande ling of fietstocht in de rond om gelegen bossen, en laat u eens verwennen. Soesterbergsestraat 122 Telefoon 2706 ANWB-borden wijzen u de weg, en er is voldoende par keerruimte. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat ter uitvoering van artikel 3 van de voorschriften van het bestemmingsplan „Klaarwater" de eer ste uitwerking van genoemd bestem mingsplan met ingang van maandag 8 mei a.s. ter gemeentesecretarie, afdeling I, gedurende twee weken voor een ie der ter inzage ligt. Belanghebbenden worden in de gelegen heid gesteld binnen de genoemde ter mijn hun bezwaren schriftelijk bij hun college in te dienen. Soest, 5 mei 1972. Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458 OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem.) Gelig geworden wit marmer wordt mooi wit, door het marmer af te schuren met zeepsop en marmerslijpsel. Daarna op de vlekken een doek leggen, gedrenkt in bleekwater of oplossing van wolbleek middel. Tenslotte nabehandelen met schoon water en opwrijven met witte was. Zwart marmer kunt u eerst afnemen met zeepsop, daarna inwrijven met zwarte schoencrème. In laten trekken en flink uitwrijven. Vuurvaste schotels en vuurvaste bakjes, die nieuw zijn, zet u vóór het gebruik een halve dag in warm, zout water. Water waarin eieren gekookt zyn, is zeer geschikt voor het verwijderen van aan slag op zilveren lepels en vorken. Jonge kaas snijdt u gemakkelijker met een warm mes. Als u wol langer weekt dan b.v. 15 mi nuten vermindert de veerkracht sterk. Lederen meubelen krügt u mooi door ze op te wrijven met geklopt eiwit. Het „weer" krijgt u uit een spiegel, als u droge, zeer fijne lijm op het glas strooit. Daarna goed afwrijven met een wollen lap. Krakende deuren. Het beste middel om dit te verhelpen is de scharnieren in te wrijven met vaseline. Indien u de schar nieren oliet, is er meer kans dat u be hang of het houtwerk verontreinigt. Gebruik geen zeemlap om houtwerk of ruiten te drogen, als deze behandeld zijn met water waaraan een synthetisch was middel is toegevoegd. Uw zeem zal spoe dig verslijten. „W- j „Ik zou u graag een schop geven. Daar heb ik altijd naar verlangd", aldus de heer A. v. d. Broek, hoofd van de plant soenendienst, donderdagmiddag, toen hij de burgemeester verzocht, door 't planten van een berk, de nieuwe kwekerij aan de Molenstraat officieel in gebruik te stellen. „De schop mag u houden, want ik heb gehoord dat u van plan is meer tijd te gaan besteden aan uw tuin en mocht u op problemen stuiten, dan zijn wij altijd bereid u van advies te dienen". De directeur van gemeentewerken, de heer H. v. d. Dussen had de burgemees ter welkom geheten. Hij zei het bijzonder op prijs te stellen, dat de burgemeester in het kader van de afscheidstijd deze laatste officiële daad wilde verrichten. De gekozen plaats voor de kwekerij noemde de heer v. d. Dussen ideaal, „centraal gelegen, in het groene hart van de gemeente, aan de onderkant van de helling, waardoor gebruik gemaakt is van de wijde ruimte". Het moet het centraal trefpunt worden van het per soneel van de plantsoenendienst en de burgerij. Alvorens de burgemeester de schop te overhandigen, memoreerde de heer. v. d. Broek de primitieve behuizing in Co- lenso. „Met vreugde heb ik die zien sneuvelen. Het enige positieve was slechts dat zij tegenover het Paleis lag", zei de heer v. d. Broek. Hij had zich er al die jaren over verwonderd dat het personeel toch nog zoveel daar tot stand wist te brengen. „Met jaloerse blikken heb ik dikwijls gekeken naar de huis vesting van de andere gemeentelijke in stellingen, maar nu zijn wij dik tevre den". De kwekerij krijgt ook een edu catieve taak en de heer v. d. Broek hoopte dat ze een rol gaat spelen voor de burgers. De kwekerij is o.m. 3 kleine modeltuinen rijk en a.s. zaterdag wordt Open Huis gehouden, van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur, om de Soesters in de gelegenheid te stellen het complex te komende bewonderen. Deskundig perso neel zal dan aanwezig zijn, om waar nodig adviezen te geven. „Burgemeester", besloot de heer v. d. Broek, wij als plantsoenendienst zullen u missen. U was een trouwe gast op de boomfeestdagen en is daar de grote sti mulator van geweest. Wij hopen dat uw opvolger dezelfde liefde voor de natuur zal opbrengen". Met het planten van de berk werd daar na deze officiële plechtigheid besloten. Het gezelschap maakte daarna een rond gang over de kwekerij. BURG. GROTHESTRAAT 20 - TEL. 2968 Voor: Inkoop - Verkoop - Onderhoud etc. Jammer. Indien u deze klacht tele fonisch had doorgegeven onder nummer 3982 van onze medewerker, de heer J. G. A. Batenburg, dan had u uw Soester Courant nog de zelfde avond ontvangen. Klachten over het eventueel niet ontvangen van de Soester Courant gelieve u nog dezelfde avond telefonisch te melden onder nummer U ontvangt uw Soester Courant dan nog diezelfde avond. boutique IN DE SCHADUW VAN DE OUDE KERK. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestaijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. SAjje ut ming vraog dan mok zeige dat ter in ut verleje nog wel is minse waore die vongden daat Soest un bar ouwer- wets en behouwend darrup waas, maor ik bin zo vrie om op te marreke daat ut mit daat ouwerwet- se wel meevaalt. Ut maag daan zo weze daat un barre- gemeester deur de ovurhied wordt be- noemp, maor ik schaat daat die vriejers in Den Haog der toch wel un bietje rekening mee houwe waor zullie un bepaolde pursoon, die veur barrege- meestur mot gaon speule, naor toe ge stuurd wordt. En daorom vraog ik ming of hoe de laandelukke overhied ongs darrup beziet. Ik stel ming zo veur daat zullie vingde daat Soest un darrup is waor, wie daan ok, zun eige op zun gemaak ken vuule, en waorom daan geen vrouwelukke barregemeestur. Ut is gewoon un kwestie vaan effe wenne. De mit een bar muujeluk woord aan- geduude opkoms zijnde ovurheersing vaan de vrou liek onofwendbaor. De tied daat de dolle mienaos in de be- laangstelling stonde liek veurbie. Die luu die niet zo veur 'n vrouwelukke barregemeester binne, zalle der eige der bie neer motte leige. Ajje ut un bietje nuchter bekiek, daan binne alle muuje- lukhede die die minse an zien komme, toch nie zo groot daat zoon vrouw as veurzitter vaan de gemeenteraad der geen oplossing veur zouw hebbe. Ik schaat daat wullie nog wel is an de beron terug zalle denke en daat baa- zeer ik daan op ut aal ouwe gezeigde, je weet wel wajje hep, maor nie wajje krieg. Der zalle noeng wel minse weze die vinde daat de vurtrekkende barrege meestur der zogezeit wel us mit zijn hoge zijje naor zouw hebbe gegooid, maor waat daat angaot schaat ik daat prakties heul Soest ut daor niet mee eens is en daor binne kneliao en ming pursoon ok bie. Wullie motte maor denke daat nije be- zums meraokuls schoon vege, en om daat te kenne beoordele motte wullie heul gewoon ofwaachte, das zo gezeit un kwestie vaan tied. Wullie motte ut der gewoon op houwe daat de tied ongs nog zaal lere waat veur un barregevaodur de beron toch eigeluk wel waas. Un maan die wist waat hie wou en daat ok de aore minse op un heule aordugge wieze duudeluk kon maoke. Das un gaove die nie zo bar veul minse hebbe en die eigeluk hoort bie alle kingders die in de wieg leige en veur- bestemp binne om as de tied daor riep veur is as barregemeestur, maan of vrouw, te gaon warreke. Wullie wille der netuurluk nie zo gauw an, maor waorom zouw un paasgebore kind nie veur ut een of aore beroep veurbestemp kenne weze en daan neem ik maor un paor dinge bie de kop. Kommandaant vaan de braandweer wor je nie; mit zo iets bejje zogezeit errefe- luk belaast, un pelissieagent wordt nie gemaok, die leig as ut waore ok aal mit zun pet op in de wieg en om nog maor zoon veurbeeld bie de haore te griepe, un veurlichtingsaamptenaor hep waat vaan ut een en waat vaan ut an- dur zongder zogezeit zelluf te begriepe waat hie noeng eigeluk wel of nie mot doen, en daan bejje veur zuk soort zao- ke de juuste maan op de juuste plaots. Maor noeng alle gekhied effe op un stokkie. Ongze barregevaoder gaot mit pesjoen. Hie hepter viefentwintug jaor in Soest op zitte en daat binne bepaold nie de makkelukste gewees. Maor een ding staot vaast, viefentwin tug jaor maok ongze nijje barregemees tur in ongs darrup nie vol, of ut zouW motte weze daat zie naor Soest is ge- komme om der zekur vaan te weze deT ouwe daag teuge die tied in un mooi® omgeving te slijte. Aal zaal daat wel r.ie de rede weze om barregemeestur vaan Soest te worre. QavVW\ (k Het voetbalelftal van KPS (Koninklijk Paleis Soestdijk), dat vorig seizoen in de zomeravondcompetitie van de eerste klasse naar de tweede degradeerde blijkt grote plannen te hebben om de verloren plaats te heroveren. Vorige week werd de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen gespeeld tegen Electrofact uit Amersfoort, waarbij de punten werden gedeeld. Dinsdagavond was Haceka uit Amers foort op bezoek en KPS wist deze wed strijd te winnen met 5-0, zodat ze nu drie punten verzameld hebben uit twee wedstrijden. Het begin is dus uitstekend. Het begin van de wedstrijd was niet hoopgevend. De Amersfoorters gaven goed partij en aan de afwerking van de voorhoede van KPS mankeerde nog al het een en ander. Prachtige opgelegde kansen werden voor doel verknoeid. Haceka beschikt ook niet over een elf tal om over naar huis te schrijven, maar ze wisten in ieder geval tot tien minuten voor rust de stand dubbel blank te houden. Henk van Essen kon een voor het doel geplaatste bal ineens inkogelen en KPS nam hiermede de leiding. Na rust zakte het spel van Haceka in elkaar. Na tien minuten werd het 2-0 weer door Henk van Essen, maar die kreeg de bal toegeworpen door de kee per van Haceka, zodat het een koud kunstje was de bal in te schieten. Ach tereenvolgens werd het 3-0 door Wim v. d. Geest, 4-0 door Henk van Essen en even voor tijd wist Wim v. d. Geest met een afstandschot de stand op 5-0 te brengen voor KPS. A.s. dinsdagavond, om 19 uur, krijgt KPS bezoek van plaatsgenoot Pol-Boys, waarbij KPS het wel wat moeilijker zal krijgen. Een goede gids voor de uitstapjes met kinderen is het vouwblad van Tour- Ned, dat U een dertien-tal mogelijkhe den wijst. De illustraties laten de ge neugten zien en heel handig gevouwen is deze informatiefolder ook gemakke lijk mee te nemen. Er is nogal aardig wat te doen in ons land, waar we de kinderschaar mee naar toe kunnen ne men, maar ook dichtbij huis is een mid dagje dierenpark altijd weer leuk. Over zonder-de-kinderen-eens-lekker- uit-eten-gaan kunnen wij U ook infor meren en U diverse folders verstrekken. De Touresto-menu's beginnen al be kendheid te krijgen, de vereniging „Ro mantisch tafelen" legt de nadruk op de goede band tussen gast en gastheer en de folder „Geef het leven kleur, eet eens buiten de deur" geeft een goed overzicht van de gelegenheden waar U deze kleur van het leven kunt gaan ge nieten. Daarnaast hopen we echter, dat U veel zult wandelen en fietsen. Voor de fiets is er voor de omgeving Soest een aar dige routebeschrijving verkrijgbaar, ter wijl ook de Vuursche route, uitgestip peld door de ANWB de wielrijders de schoonheid van de naaste omgeving laat zien. Af en toe is het aardig U eens attent te maken op een mooie en bekende stad in ons land. Laten we ditmaal Haarlem eens bij U presenteren aan de hand van een uitstekend verzorgd boek je, waarin zoveel wetenswaardigs is te vinden, dat U het met plezier zult be kijken en lezen. Wij kregen een groot aantal exemplaren toegezonden en daar de tekst viertalig is, geloven wij, dat U Uw gasten uit het buitenland hiermee groot plezier zult doen. Ir, Theater Carré zullen tien voorstel lingen worden gehouden van De Twee Weezen, gespeeld door de zuidelijke to neelgroep Globe. De plaatsbespreking is al begonnen voor deze serie, die loopt van zaterdag 13 mei tot en met maan dag 22 mei. U kunt via ons reserveren, niet telefonisch, zelf even voor de balie komen, maax dan bent U ook verzekerd van een goefee plaats.

Soester Courant | 1972 | | pagina 3