NIC. VAN DAM -1 mmmE U9TVAARTVERZ0RG!NG GEMAR - Soest, Parallelweg 19 Heerlijke APPELTAARTEN185 Bij 2 stuks 1 kilo SUIKER voor10 cent SCHOENEN - TASSEN „Een spraakverwarring" op openbare vergadering culturele commissie Ernstige autobotsing in Nassauplantsoen Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Burgerlijke stand Nieuwe vrachtauto voor gemeentewerken Ned. Chr. Vrouwenbond „De Regentuuter" nieuwe naam voor school Gemeenteraadsvergadering Gasbedrijf nam tijdens gezellige bijeenkomst afscheid van burgemeester SOESTER VFRONIEVS TIPPARADF, Eiermarkt Omroepinstallatie voor de Christelijke Mavo Hees 4-Lelystad 4 3-1 SOESTERBERG Soesterberg blijft eerste klasser KWA wint juniorentoernooi met één doelpunt verschil Benefietwedstrijd Bijeenkomst K.V.G. 21 jeugdige E.H.B.O.-ers in Soesterberg S.0. Soest wint veteranentoernooi Utile Dulci speelt „Oscar" Akoesta heeft „stekkie" voor 55-plussers Dinsdag 16 mei 1972 Jten spraakverwarring', verzuchtte Robert Drost gisteravond, toen hy optrad als gespreksleider tydcns de eerste openbare vergadering van de culturele commissie. Een spraakverwarring was er misschien nog niet in de besloten bijeenkomst, die enkele commissieleden vooraf hielden. Drost, medewerker van de Stichtse (of Provinciale) Culturele Raad, zei, nadat de officiële openbare vergadering tien minuten te laat was begonnen, dat „het gekon kel vooraf" de verkiezing van een voorzitter en de werkwijze van de commissie (betrof. Beide punten bleven vaag. Terwijl Robert Drost voorlopig nog als ge- tpreksleider zal fungeren, treedt Lex Wils tot 1 januari 1973 op als voorzitter In de tweede stemming kreeg hij vier stemmen, Jan Leyendekker drie. Dat de leden besloten een voorlopig voorzitter te kiezen, was een gevolg van het f-" dat men elkaar nog nauwelijks kende. De eerste bijeenkomst kenmerkte zich door weinig concrete resultaten. In de drie gevallen waarin de commissie om advies werd gevraagd, kwam men niet tot een oordeel. De subsidiëring aan het Utrechts Symfonie Orkest was een te r Ingewikkeld stuk om dat al in deze vergadering te kunnen behandelen. Het i tekort van het USO loopt tegen de 'f 250.000 gulden. De vraag was wat er moet gebeuren als de provincie de fi nanciële consequenties niet langer draagt. De gemeenteraad van Soest schrapte uit de begroting 1972 de bij drage van 4.000 gulden. Mevr. mr. E. Korthuis-Elion wilde graag bezoekcijfers. Dezelfde wens had Jan Leyendekker, die opmerkte, dat zowel in als buiten Utrecht grote vraagtekens worden gezet bij prestaties en repertoire van het orkest. Hij betwijfelde of Soest wel zo bij het USO betrokken was en deed de suggestie het vrijgekomen be- drag dat anders als subsidie naar het USO zou gaan, te besteden voor het H Soester muziekleven (de Soester Orkest Vereniging en Animato bv.). 5 De heer K. T. van der Schoot zei, dat de gemeentelijke subsidie steeds omhoog gaat, terwijl die van rijk en provincie op hetzelfde niveau blijft. Bij gebrek aan informatie werd dit voorstel gese poneerd. Hetzelfde was het geval met de voor stellen om advies te geven inzake het aanbrengen van een kunstwerk bij de sportzaal aan de Ossendamweg-Oude Utrechtseweg -(voor het kunstwerk is een bedrag van 2.000 gulden beschik baar) en bij scholen aan de Weegbree straat (10.000 gulden) en de Molenstraat (6.000 gulden). Op voorstel van Artishock-voorzitter Ben Joosten, die op de publieke tribune zat, zullen Lex Wils en mevr. T. R. Walma van der Molen-de Vries met de Soester kunstenaars hun gedachten la ten gaan over de procedure die gevolgd moet worden voor het verlenen van een oodracht. Een ontwerp-regeling zal te zijner tijd aan de culturele commissie worden voorgelegd. Als over de proce dure overeenstemming bereikt is, kan men dè gevraagde adviezen geven. De commissie besloot de vergaderingen in de meest ruime zin openbaar te hou den. In voorkomende gevallen kan hier van worden afgeweken. Mevr. Walma meende dat dit alleen in het uiterste geval moet. Jan Leyendekker: „Alleen als het gaat om personen. We moeten de schijn vermijden dat we ook maar iets binnenskamers willen afdoen". Mevr. Korthuis en de heer Hoekstra gingen nog een stapje verder door de mogelijkheid te opperen het publiek te laten meepraten. Hiertoe werd direct besloten. De eerste die hiervan gebruik maakte, was PVO-voorzitter K. Jaarsveld. Hij meende, dat er bij de verenigingen in Soest, vooral bij die welke al vele tien- stallen jaren bestaan, een stukje wan- trouwen heerst ten opzichte van de cul turele commissie. „Bij het instellen van '.'deze commissie heeft de wethouder al- v.le verenigingen gepasseerd", motiveerde hij zijn veronderstelling. De heer Van der Schoot vond het daar om verheugend, dat niet een raadslid voorzitter van de commissie was ge worden, maar een burger. Hij zal vooral met de verenigingen en de burgerij contact moeten zoeken. D heer G. Kasander .secretaris van de commissie, zegde de leden op hun ver zoek cijfermateriaal toe met betrekking tot de cultuuruitgaven in Soest. Hij deelde mee, dat de gemeente de in nood verkerende accordeonvereniging Animato de reddende hand wil toesteken, onder meer door de mogelijkheid te bekijken tot het verlenen van subsidie in de zaalhuur. Overigens zal de heer Kasan der niet lang meer als secretaris aan de commissie verbonden zijn. Op 1 augus tus vertrekt hij naar Arnhem. Mevr. Mirja Muurling, secretaresse van de Soester Gemeenschap, deed de sug gestie leegstaande lokaliteiten (zoals b.v. het kleedgebouw bij het openluchtthea ter) ter beschikking te stellen van nood lijdende groepen. Daarbij werd ook de mogelijkheid geopperd om scholen open te stellen. De S. G. zal de culturele com missie het rapport bezorgen, dat de werkgroep, die zich bezighoudt met de inventarisatie van de accommodaties in Soest, zal opstellen. Ben Joosten verzocht tenslotte om de nota, die de kunstenaarsvereniging Ar- tishock zal opstellen over de eigen si tuatie, op de agenda van de culturele commissie te plaatsen. Dit werd toege zegd; waarschijnlijk komt het stuk ter sprake in de vergadering op dinsdag 27 juni, 's avonds om kwart over acht het gemeentehuis. Daaraan vooraf gaat een vergadering op dinsdag 30 mei, zelfde tijd en plaats, die hoofdzakelijk gewijd zal zijn aan financiële aspecten. Vanuit de brandweerkazerne, waar de politie afscheid nam van de burgemees ter, moest de politie zaterdagmorgen drie keer uitrukken voor een aanrijding. De enstigste was die op het Nassau plantsoen om half twaalf. Rijdend in de richting Hoog Soestdijk kreeg de door W. van de W. (75) uit Soest bestuurde personenauto geen voorrang van mej. T. N. (38) uit Soest, die van de Irene- laan kwam. Door de botsing sloeg de auto van Van de W. drie keer over de kop. De bestuurder en zijn naast hem zittende echtgenote liepen verschillende verwondingen op en werden met de ambulance naar Zonnegloren gebracht. De auto van Van de W. was total-loss, die van mej. N. kreeg aanzienlijke scha de. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. GEBOREN: Remco Johan, zoon van A. Spek en J. M. de Wachter. Jennifer, dochter van J. Abreu en J. van Buuren. Sander Cornelis, zoon van H. Palte en F. van Urk. Robert, zoon van B. Morel en A. C. C. M. van Poortvliet. Johanne Wilhelmina Maria, dochter van F. Streefkerk en M. G. de Wilde. Jo- landa, dochter van R. Kamphuijs en C. M. T. Holleboom. Miranda Isabella, dochter van H. R. van Boeijen en C. J. van Nieuwenhuizen. Helena Petronel- la, dochter v. T. C. v. Bodegraven en H. P. de Kloet. Johnny Beert Hendrik, zoon van A. van Lienden en H. Wenum. Marco Antoine, zoon van M. J. Pie ren en A. H. van Dijk. ONDERTROUWD: Ronald Otto Daniël Johan Horst en Yvonne Clara van de Bor. Tonis Leendert van de Weele en Hendrika Louise Tiggelaven. Ber- nardus Johannes Daalhuizen en Helena Geertruida van Dijk. Jan Dirk Frans Dorrestijn en Adriana Jacoba de Jong. Anthonius Gerardus van den Berg en Maria Johanna Dorresteijn. GETROUWD: Howard White en Irene Poons. Antonie Frank en Catharina Elizabeth Kropff. Arie Hendrik Louis en Gwijnia Emaline Mariette Zeeman. Kornelis Wiebe Walstra en Johanna Sika Kloek. Maarten Johannes Cornelis Ja- cobus Bode en Lyda Louise van Emrik. Jean-Michel Gaston André Armand Pequegnot en Jantina Jitske Sprink. OVERLEDEN: Johanna Vos, weduwe van W. Spijker. Jakomina van der Meulen. Teunis de Man. Sophia Eleonora Rothe, weduwe van W. B. Brocx. Hendrika Renes, weduwe van P. Bakelaar. Gerardus Johannes Si- mon Plagge. Ludovicus Antonius van Wely, weduwnaar van B. J. de Graaf. Ter vervanging van een in 1962 aange schafte vrachtwagen voor gemeente werken, wordt een krediet gevraagd van 69.000,Dit zijn de kosten voor een nieuwe wagen met hydraulische kraan, waarmede reeds rekening werd gehou den in de begroting voor het jaar 1972. De afdeling Soestdijk van de Ned. Chris ten Vrouwenbond houdt op donderdag, 18 mei 1972, 's avond 8.00 uur, haar le denvergadering in het wijkgebouw bij de Emmakerk, Regentesselaan. De heer Espeet, van de edel- en sier- steenslijperij „De Sprong", aan het Kerk- pad te Soest, zal iets vertellen over het vinden en verwerken van diverse steen soorten. Gasten zijn welkom. De openbare kleuter- en lagere school aan de Weegbreestraat zal, mits de com missie van onderwijs en de raad daar mede accoord gaan, de naam „De Re gentuuter" gaan dragen. De oudercom missies van beide scholen zijn om ad vies gevraagd en* hebben kennelijk geen bezwaren. De Soester gemeenteraad is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen don derdag 25 a.s., om 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne. De navolgende agenda zal in behande ling komen: 1. Voorstel tot vaststelling van de raadsnotulen d.d. 20 april 1972. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 2 november 1971 van „Vara Ombudsman" inzake het openstellen van schoolpleinen buiten de schooluren ten behoeve van verruiming van de speelge- legenheid voor de jeugd met voorstel te antwoorden overeenkomstig de ter inza ge gelegde concept-brief. b. Brief d.d. 21 april 1972 van de voor zitter van het Centraal Stembureau, waarbij hij een afschrift toezendt van zijn besluit van 20 april 1972, waarbij de heer J. Veenendaal te Soesterberg is benoemd verklaard tot lid van de ge meenteraad met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. c. Brief d.d. 20 januari 1972 van de Ou dervereniging „De Wiekslag" inzake de aanleg van zebrapaden in het Smitsveen alsmede een afschrift van een brief van burgemeester en wethouders d.d. 2 mei 1972, afdeling I, nummer 6788, met voorstel deze brieven voor kennisgeving aan te nemen. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennsgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de Provinciale Utrechtse Electriciteits Maatschappij voor het leggen, hebben en onderhou den van een hoogspanningskabel in de Soesterbergsestraat, Van Beuningenlaan en Bartolottilaan. 4. Voorstel tot ruiling van grond, gele gen aan de Beckeringhstraat met M. Jansen. 5 .Voorstel tot het verlenen van onthef fing van het bepaalde in artikel I van de „Zoneverordening Hinderwet" ten behoeve van een inrichting tot opslag en verwerking van oud metaal op/in ^voorlaatste ronde tijdens zijn afscheidstoernee langs de verschillende gemeen telijke afdelingen, nam burgemeester Bentinck vrijdagmiddag tijdens een onge dwongen samenzijn afscheid van het gemeentelijk gasbedrijf, dat hem als her innering aan een langdurige periode van buitengewoon prettige samenwerking een elektrische boor aanbood. lage prijs krijgen. „U werkt gelukkig met een kleine groep, anders zou het gas niet zo goedkoop zijn", aldus de burgemeester, die het enthousiasme, de toewijding en de deskundigheid van het personeel prees. Enkelen volgen cursus- om zich verder te bekwamen. „Ik Na de ontvangst, waarbij mevrouw Ben tinck uit handen van mevrouw E. Louz bloemen kreeg aangeboden, sprak gas bedrijf-directeur N. H. Breedeveld de scheidende burgemeester toe. „Wat ons betreft had dit moment een paar jaar later mogen zijn", aldus de directeur. Hij vond het plezierig om de burgemeester j acht dit van 'groot belang^voór "uz'êl? te kunnen bedanken voor de belangstel- maar ook voor het bedrijf Hoe groter de ling die hij altijd aan de dag heeft ge- deskundigheid van het personeel, hoe legd voor het gasbedrijf. „We hebben meer men op het (verantwoordelijke) werk M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noordcrwcg 29 - Soest Telefoon 02155 - 4832 nooit het gevoel gehad dat we achter gesteld werden, integendeel. We zijn bij u altijd goed uit de bus gekomen". De heer Breedeveld merkte op, dat naast de bedrijfsbelangen de burgemeester ook de belangen van het personeel ter harte j gingen. „Sinds ik hier achttien jaar geleden kwam, is er heel wat gebeurd. Destijds werden er twee miljoen eenheden gas verkocht, nu honderd miljoen", vertelde de heer Breedeveld. Hij herinnerde aan de bemiddelende rol van de burgemees ter, waardoor Soest zich kon aansluiten bij het G.C.N.; aan de overname van het net in Soesterberg; de aanleg van een gasleiding naar Baarn en aan de gasom- bouw. Namens het personeel bood de heer P. Kamphorst de burgemeester een boor aan, „want u bent nog te vitaal om in een stoel te gaan uitrusten". De burge meester: „Voortaan hoeft m'n schoon zoon niet meer met z'n boor uit Amster dam te komen". Baron Bentinck noemde het een beetje verdrietig afstand te moeten nemen van het werk en afscheid van de mensen. Zich richtend tot de heer Breedeveld zei de burgemeester: ,,U bent gekomen aan 1 de vooravond van een geweldige ont-1 wikkeling. Het bedrijf moest zich op alle i mogelijke manieren aanpassen, aan an- der gas, ander gebruik en een andere distributie. Dit is op een uitstekende wijze gebeurd. We kunnen trots zijn op dit relatief kleine bedrijf en op het feit, dat het gas goedkoop geleverd kan wor den", aldus de burgemeester. Zijns inziens steekt Soest gunstig af bij prijzen en serviceverlening in andere ge meenten. „Het is altijd gelukt het gas bedrijf zichzelf te laten bedruipen zonder dat dit ten koste is gegaan van de ver bruikers, die het gas nog steeds voor een 11 kan vertrouwen", meester. zo besloot de burge- het perceel Nijverheidsweg 4. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het uitvoeren van verbouwingswerkzaam heden in de Carolusschool te Soester berg. 7. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronderwijs voor: a. het verbeteren van het schoolterrein bij de R.K. kleuterschool aan de Maria- straat. b. het aanschaffen van buitenspelma teriaal ten behoeve van de R.K. kleu terschool aan de Mariastraat. 8. Voorstel tot het geven van een naam aan de openbare kleuter- en lagere school aan de Weegbreestraat. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet aan het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" voor het aanschaffen van een omroep installatie ten behoeve van de christelij ke school voor mavo. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de open bare lagere school aan de Molenstraat. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aankopen van een vrachtauto ten behoeve van de dienst gemeentewerken. 12. Voorstel tot het opnemen en uitlenen van gelden gedurende het 3e kwartaal 1972. 13. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Stichting Jeugdwerk Soesterberg. 14. Voorstel tot het wijzigen van de begrotingen voor 1971 en 1972. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet in verband met het ver strekken van een hypothecaire geldlening aan een ambtenaar. 16. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen: a. aan de Nijverheidsweg aan G. van Korlaar. b. aan de Batenburgweg aan Hypsos N.V. te Bilthoven. c. aan de Nijverheidsweg aan B. Le- narduzzi. d. aan de Nijverheidsweg/Vrijheidsweg aan H. A. Menning Spuit- en Moffelin- richting N.V. aan de Nijverheidsweg/Industrieweg aan H. Rodenhuis te Amsterdam. f. aan de Ossendamweg aan Aanne- mings- en Bouwbedrijf H. W. van Asch N.V. g. in het bestemmingsplan Klaarwater aan de Stichting Eigen Woningbezit. h. nabij de Gerrit v. d. Veenstraat aan de PUEM N.V. 17. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen: in het Soesterveen van J. H. v. d. Heuvel. b. op de Soester Eng van G. van Logte- stijn c.s. op de Soester Eng van W. van Logte- stijn Rzn. c.s. d. op de Soester Eng van A. A. Schim- mel-v. d. Hengel. op de Soester Eng van C. Hilhorst- d. Bremer. f. op de Soester Eng van W. van Logte- stijn Rzn. g. aan de Eigendomweg van M. Kerk hof-de Ruygt c.s. te Amersfoort. h. op de Soester Eng van J. A. van Log- testein Czn. i. op de Soester Eng van P. A. Hilhorst. 18. Voorstel tot pachtbeëindiging van di verse percelen grond. 19. Voorstel tot wijziging van het raads besluit d.d. 17 februari 1972, afdeling I nummer 1407, strekkende tot verkoop van grond in het bestemmingsplan Klaar water aan de PUEM N.V. 20. Voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan Klaarwater aan de PUEM N.V. 21. Voorstel tot het verlenen van een '.akelijk recht aan de Provinciale Utrecht se Electriciteits Maatschappij N.V. voor het leggen, hebben en onderhouden van hoogspanningskabels in: a. de Dorresteinweg. b. de Energieweg. 22. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot het betalen van rente met betrekking tot een aangegane koop overeenkomst met: J. H. v. d. Heuvel. b. erven A. A. Schimmel-v. d. Hengel. c. W. van Logtestijn Rzn. d. P. A. Hilhorst c.s. KORREKTOR SANDAAL IN WIJDTE MATEN MAANDAG DICHT - WOENSDAG OPEN Schoenreparatie in één dag klaar. Torenstraat 5 „btf de Oude kerk" - Telefoon 3473 Winkelcentrum „Smitshof" - Tel. 8290 IN SAMENWERKING MET „DE GOUDEN SNAAR" 1 HELLO AH Mouth and MacNeal - Phono- gram 2 5) DAGEN EN NACHTEN Corrie en de Rekels - Dureco 3(4) IT DOESN'T MATTER Manassas - Polydor 4 (17) 4-TH OF MENDELSOHN Apollo 100 - Dureco 5 7) VAHEVELLA Kenny Loggins with Jim Messina - CBS/Artone (Lex Harding) 6 6) SISTER JOANNE The Walkers Telstar 7 (11) MEISJES MET RODE HAREN Arne Jansen - Bovema 8 (12) CHANTILLY LACE Jerry Lee Lewis - Phonogram (Klaas Vaak) 9 (18) NO SAD SONG Helen Reddy - Bovema 10 (15) ROCKET MAN Elton John - Phonogram 11 (19) 27 FLOORS Mike Tingley - Phonogram (Chiel Montagne) 12 LEVE AJAX Vader Abraham en goede zonen - Dureco 13 (14) LADY OF SPAIN The Classics - Telstar 14 MATRIMONY Gilbert O'Sullivan - Phonogram 15 OLD MAN Neil Young - Negram 16 RADIO Supersister - Polydor (Tineke) 17 AMAZING GRACE The pipes and drums ant the military band of the Royal scots - Inelco 18 (20) DOCTOR MY EYES Jackson Browne- Bovema 19 PAULA Monica Voices of Freedom - Bovema 20 ISRAëL The Beegees - Polydor (Tom Collins) Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van f 13,50 tot 14,50. Middenprijs 13,90. Prijs per kg ƒ2,17. De raad wordt gevraagd een krediet, groot 5200,beschikbaar te willen stellen voor het aanschaffen van een centrale omroepinstallatie en de aanleg van een telefoonaansluiting in de Chris telijke Mavo aan de Prins Bernhardlaan. Afgelopen zaterdagmiddag wist het vier de elftal van Hees de laatste competi tie-wedstrijd met een 3-1 overwinning af te sluiten tegen het bezoekende Lely stad 4. Het veld bleek ondanks de zware regenval prima bespeelbaar te zijn. Beide teams begonnen uiterst nerveur te spelen, waarvan Lelystad de betere kan sen kreeg, doch geen enkele maal wist te profiteren. Door het ontbreken van doelman Smeeing werd deze plaats in genomen door Nico Verkaart, die enkele malen handelend moest optreden. De eerste speelhelft werd dan ook met een 0-0 stand afgesloten. Enkele minuten na de thee wist Fons Hilhorst een terugspeelbal te onder scheppen en raak te schieten 1-0. In valler Sip de Boer zag zijn werk be kroond, door de bal tijdig af te staan aan Rijk Jansen, welke via de hand van de Lelystand goalie raak schoot (2-0). Door te sterk dringen van de thuisclub werd de verdediging even verwaarloosd en wist Lelystad verdiend de stand tot 2-1 te verkleinen. In de 25ste minuut werd een aanval van Hees door een achterspeler met de hand weggeslagen, wat een strafschop ople verde. De toegekende penalty werd be heerst door Rijk Jansen ingeschoten. 3-1. Wat de eindstand op de ranglijst betreft, waren de resultaten van het vierde elftal bijzonder goed, want de ploeg van aanvoerder Henk Kok eiste achter kampioen TOV uit Baarn een fraaie tweede plaats op. In een pittige avondwedstrijd heeft Soesterberg met enig kunst- en vlieg werk zijn plaats in de eerste klasse we ten te behouden, ondanks stevig ver weer van hekkesluiter en degradant Sporting '70. In de eerste helft kwam Soesterberg na een kwartier zeer fortuinlijk aan een 1-0 voorsprong, toen uit een voorzet van Twigt de toelopende Geers de bal pro beerde te koppen, maar, onzichtbaar voor de scheidsrechter, de bal geraffi neerd met de hand in het verlaten Spor- tingdoel werkte. Nog geen kwartier later zag de scheids rechter zijn kans schoon om de balans weer in evenwicht te brengen door een onnodige penalty toe te kennen, die Berkman resoluut benutte (1-1). Na de rust werd er gevoetbald alsof er niets aan de hand was geweest Na vijf minuten werd een voorzet van de ijveri ge Schafer door Geers ingekopt, waarbij de bal van doelman Van Riel weer te rugkaatste en Geers beheerst intikte (2-1). In de 68e minuut schoot Johan van Doesburg ineens in, maar doelman Van Riel was op zijn post. Twee minuten la ter had de Sporting-goalie geen schijn van kans, toen Harry Baardman de bal keihard in de kruising paal-lat schoot. Tien minuten voor het einde zag Scai- roni kans om uit een vrije trap de bal langs de overigens zeer attente doelman Gerrits te schieten (2-2). Met slechts één doelpunt verschil op Soesterberg heeft KWA (Amersfoort) het juniorentoernooi in Soesterberg ge wonnen. Alleen de junioren van Odin en Soes terberg zagen kans de KVVA-ers met 0-0 te bedwingen. Einduitslag: 1. KWA, 8 pt. 2. Soester berg, 8 pt. 3. Odin, 5 pt. 4. DOSC, 5 pt 5. De Meern, 3 pt 6. SDO, 1 pt De plaatselijke Middenstand organiseert in samenwerking met de voetbalvereni ging „Soesterberg" op woensdag 17 mei een benefietwedstrijd voor de bejaarden op het terrein aan de Kampweg om 19.15 uur. Deze wedstrijd wordt gespeeld tussen elftallen van de Middenstand en Oud-Soesterbergspelers. De wedstrijd zal worden geleid door dê heer A. Burgerhout. De drumband van AGAVS verzorgt dê muzikale omlijsting. De toegangsprijs be draagt 50 cent (volwassenen) en 25 ceot (kinderen). In het Dorpshuis organiseert het K.V.Qk donderdag 18 mei een bijeenkomst, waaf de speciale gaste mevrouw Van Dijk, d« districtsleidster, het woord zal voeren. Na de pauze wordt er bingo gespeeld. Aanvang 20 uur. Met groot succes hebben alle deelnemer- tjes van de cursus jeugd-EHBO deelge nomen aan het EHBO-examen voor de cursus A, afgenomen door de kader-in structeur, de heer B. L. Compeer. Deze cursus was georganiseerd door de Stichting Jeugdwerk Soseterberg en werd gegeven door mevrouw Van de Kley. De jubilerende voetbalvereniging „Soes terberg" heeft de serie toernooien op Hemelvaartsdag geopend met het veter anentoernooi, waaraan behalve twee elf tallen van het gouden Soesterberg ook de sterke ploegen van S.O. Soest, Ams- vormde, KWA en Odin deel hebben ge nomen. De finale en daarmede de grote wissel trofee werd door S.O. Soest gewonnen door KWA met 2-0 te verslaan. Soesterberg 1 kwam uit tegen Amsvorde om de derde en vierde plaats, een wed strijd die Soesterberg met 3-1 won. De „Soesterberg-nestor", de heer A. Bur gerhout reikte na afloop herinnerings vanen en prijzen uit aan de aanvoerders van de zeer tevreden deelnemers aan dit geslaagde veteranentoernooi. Regisseur Wout Bakkenes heeft met zijn toneelgroep Utile Dulci tot besluit van het toneelseizoen zijn keus laten vallen op het moeilijke spel „Oscar" van Claude Magnier. het grote toneel- en televisie- suces van Ko van Dijk en Guus Oster. Vrijdag 19 en 26 mei worden de uitvoe ringen gegeven in de toneelzaal van de Hoeksteen om 20.15 uur. Evenals vorig jaar organiseert de actie groep „Akoesta" voor alle 55-plussers van Soesterberg een visdag, die bij re delijk weer op zaterdag 3 juni zal wor den gehouden. Men moet zich zo spoedig mogelijk opge ven bij: J. H. A. van den Berg, Prof. Lorentzlaan 121 (tel. 2190).

Soester Courant | 1972 | | pagina 3