12 af te Utrecht 4ET VIS iSckoemaker - antenneteckniek Van Essen-Optiek hoekje ER !S EEN ZAAK FILET.... 2,M !W, mjr. 2,25 I1,48 :N1,50 VERZORGING winstoogmerk winnaars van het schoolvoetbaltoernooi Margrietschool en R.K. Mavo KAMPEREN OP HET BOERENERF Milieu in plastic BESTEEDBAAR INKOMEN ONDER DRIIK AUTORIJSCHOOL BLE1KER VROLIJK! - VLOT! - ZOMERS! SOESTERBERG h ifSIÏ O SS dü ïSg Ssi f I lot |il Kunstgebitten- reparaties hWC? ijsttafel Verrichtingen L.T.C. Soest Soest - - Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Gevecht om de ruimte duurt voort Autotocht Soester ouden van dagen Politiebureau 444 4 Telef. Brandweer 333 3 VAKANTIE ANS ELLI0TT schoonheidsspecialiste Eerste 4 lessen ƒ49,— Eén van de veie nieuwe brilmonturen uit de enorme collectie van S0EST-ZUID Splitsing hoofdweg, Soesterbergsestraat „De zaak waar zoveel aandacht aan uw bril wordt besteed Verzet tegen politie Tiende Soester Bedrijfs Sport Competitie voor liefhebbers, d.w.z. mensen die er van houden alles onder één dak te ko pen. Dat kan. De Vlijt ls zo'n zaak. Op het gebied van baby, kleuter, teener, dameskle ding, foundations en nacht kleding zijn wij uniek in Soest. Komt U eens vrijblijvend langs. Ons adres is Steenhoffstraat 61. tel. 2381 ca .4) ca <uO c o, as w "öj ca o c <nx '3 "rt g H Jj *i n C-O 4) - ts c: •2 S5 <g 3 3 ca w 33 3 Sneller, beter en goedkoper! Ook gouden tanden. DROGISTERIJ AT BREM, Koninginnelaan 6, Soest, telefoon 02155 - 2366 jofdkantoor van d« Provinciale Electriciteits Maatschappij N.V. aan de jnnummer blijft ongewijzigd 5911. lesingel 32 is, In verband met de af. De toonkamer op ons nieuwe Parkeergelegenheid is aanwezig. NKTVIS - VISKROKETTEN .EN - GEFILEERDE PALING )ze Vis. GEHELE DAG GEOPEND. GESLOTEN. AK TELEFOON 8402 'an begrafenissen en indten. i. vaste tarieven en ig. >ffiekamers L" srsurn 78 BUSSUM Huize „De Heemburgh" Graaf Wichmanlaan 28 Telefoon 02150 - 1 79 88 IBAAR Vrijdag 19 mei 1972 Toen voorzitter W. van den Brink van de Soester Politie Sport vereniging don derdagmorgen om half negen het veer tiende schoolvoetbaltoernooi in successie opende, zag het er somber uit wat het weer betrof. Achteraf ls het allemaal erg meegevallen. Het was prima voetbahveer, ondanks een enkel regenbuitje, dat er overigens niet in slaagde het enthousias me van de jeugd te temperen. De heer Van den Brink hoopte, dat de voetballertjes het goede, dat ze van tele visie-voetbal opstaken, in de praktijk brengen en de minder goede dingen ach terweg laten. Zo is het ook gegaan, want er werd gedurende het gehele toer nooi geen wanklank gehoord. De wedstrijdleiding was in handen van brigadier W. den Hartog. Doordat secre taris R. Meinema wegens dienst plotse ling verstek moest laten gaan, kwam hij er alleen voor te staan. Het toernooi ver liep echter vlekkeloos, en bovendien prima op tijd. In de wedstrijd tegen de Insingerschool liep Albert Strumpel van De Savornin Lohmannschool een armfractuur op, toen hij ongelukkig terechtkwam. Van opzet was geen sprake. Hij werd met de poli tieauto naar Zonnegloren gebracht. De winnaar bij de scholen met voort gezette opleiding werd de r.k. mavo, vóór de openbare mavo, de LTS Eemland en de chr. mavo. Bij de lagere scholen ein digde de Margrietschool als eerste door in de finalewedstrijd de St. Willibrordus- school met 4-0 te kloppen. De strijd om de derde en vierde plaats leverde voor de St. Jozefschool winst op tegen de Sav. Lohmannschool (door strafschop pen na een 0-0 uitslag) en om de vijfde en zesde plaats een 1-0 overwinning voor Zoals wij In ons blad van dinsdag j.1. konden melden, zijn er bij de LTC Soest aan de Schrikslaan al vier kampioens teams uit de bus gekomen, het 2e, het 4e, hst eerste herenteam en het eerste jeugd - team. Voor Soest T ls er nog een kans op het kampioenschap en wel wanneer in de laatste (uit-)wedstrijd met 6-2 van Zand- voort gewonnen wordt. Bij de thuiswed strijd van dit team trok Zandvoort mei 5-3 aan het langste eind, zodat het wel een moeilijke opgave zal zijn, te meer daar Zandvoort evenzeer op winst ge brand is. Omdat echter verschillende partijen nét-aan verloren werden is het dus wel degelijk mogelijk, dat de weeg schaal ditmaal gunstig voor Soest uit slaat en de dames Koster en v. Bönning- hausen zullen met de heren Koster en Ter Meulen zeer zeker de huid zo duur mogelijk verkopen. Jongstleden zondag werd in een 6-2 overwinning hekke- sluiter in de afdeling, Unicum I aan de zegekar gebonden. Soest II had aan vijf winstpartijen ge noeg om zich kampioen te noemen, mits de in Zeist te spelen wedstrijd tussen de concurrenten In gelijk spel of winst voor Ready '28 verliep. Dat gebeurde. In Soest werd Intussen een 4-0 voorsprong uit de enkelspelen opgebouwd. Nijhuis won zeer vlot, Yvonne Hofman was in de eerste set nog aan het inslaan (verloor die met 6-1), maar maakte in de beide andere sets zeer korte metten. P. Meijer en To Felix hadden drie sets nodig om de tegenstanders op de knieën te krijgen. De luxe bleek te groot, „uit de losse pols" werden de beide gemengddubbels verloren. Oosterman en Nijhuis stelden in de herendubbel het kampioenschap veilig in een vlotte partij. Ook de da- mesdubbel werd gewonnen, zodat Hil- verheide - onderaanstaand - ook ditmaal een 6-2 nederlaag mee naar huis moest nemen. Soest III blijft de dreiging van degra datie duidelijk voelen. In Oud Wasse naar wist alleen mevT. Groart haar en kelspel te winnen en daar zij ook sa men met G. Geijtenbeek het gemengd- dubbel won, had zij een goede bijdrage geleverd. Helaas bleef het daarbij en de dames v. Dorssen, J. Janssen noch de heren P. Janssen en R. v. Coeverden konden voorkomen, dat de nederlaag 6-2 werd. De laatste zondag zal er werkelijk vuur werk geleverd moeten worden en wan neer het lukt een 5-3 winst te forceren, dan is de zaak gered. Het 4e team be vocht de 5e overwinning, 6-2 tegen de Telegraaf. De dames Ebben en Luten veegden de tegenstandsters van de baan, Robin Zahn volgde het goede voorbeeld, maar aan voerder P. Heuts liet zijn goede hart spreken en gunde de tegenstander een 3-sets zege. Onderbroken door felicitaties en bloe men werd de zegetocht voortgezet. Een leuke verrassing was het, dat tegen hel eind van de dag ook de beide andere teams uit de afdeling op het park aan do Schrikslaan verschenen om de Soes- ters te feliciteren. Een zeer gewaardeerde geste. Je herenteam (heren Sligtenbree, uitwedstrijd tegen Maccabi met 6-0. zonder een enkele set af te staan. Ook dit team werd - ook met welwillende medewerking van de naaste concurrent - kampioen. Het 2e herenteam (heren Meesters, B^rg, Derksen, de Vos, wonnen de Bloemhard, Huyg, J. v. Dort) streden niet minder enthousiast, maar de over macht bleek toch te groot en het lukte niet een enkele partij te pakken. Op zaterdagmiddag werd niet het gehele programma afgewerkt, in verband met de traag neerdalende regen. Wel speelde het le jeugd team (Brigitte Wilten, Henk Korvinus, Koos Mirck (aanv.) en inval ster Annemarie Bleeksma.) Ludenti D werd energiek afgedroogd en Soest won met 5-0. In de sport blijft het zo, dat de sterkste moet winnen, al is het wel eens sneu een sympathieke tegenstander naar de onderste plaats te -moeten verwijzen. Bovengenoemde jongelui zullen zich nu, met de vaste speelster uit het team Har riet Wilten gaan voorbereiden op de te spelen promotiewedstrijden. Het derde jeugdteam (Roland Smits. Ab Koppe naal. Anita Vlas en Lilian Citeur be haalde een mooie overwinning op TCL D. Alleen de herensingle ging, ondanks goed spel van R. Smits verloren. (Uit slag 4-1). Het senioren A team verloor met 3-2 van Vechtlust. De winst lag in de enkel spelen. Herman Kuiphof won in twee sets. mevr. Elly Twijsel bewees, dat ook Soest niet van vechtlust gespeend is, en won (5-7, 11-9, 6-4). In de drie dubbel spelen was men minder succesvol. Overige uitslagen: Vechtlust C-Soest G (jeugd) 4-1. Soest C-'t Laer (sen.) 2-3. de Groen van Prinstererschool tegen de Mariaschool. Aan het eind van het toernooi reikte voorzitter Van den Brink de prijzen uit. Hij bedankte vooral de organisatoren, met name de heer Den Hartog, SEC voor het beschikbaar stellen van de accommo datie, de gemeente, de kantinemensen en de scheidsrechters Jongepier, De Kruijf, Kuyvenhoven, Mariens en Schalkwijk. De uitslagen waren: Da Costaschool-Margrietschool 0-1 St. Ludgerus-St. Jozef 0-1 Soest Centrum-Min. de Visser 1-0 Insingerschool-Pr. Willem Alexander 1-0 Savornin Lohman-St. Willibrordus 0-1 Mariaschool-Van der Huchtschool 2-0 Da Costaschool-Groen van Prinsterer 0-1 Insingerschool-St. Theresiaschool 2-1 Margriet-St. Ludgeriusschool 2-0 Pr. W. Alexander-Savornin Lohman 0-1 St. Jozef-Soest Centrum 0-0 St. Willibrordus-Mariaschool 1-1 Min. de Visser-Groen van Prinsterer 0-1 Van der Hucht- St. Theresiaschool 2-0 Da Costa-St. Ludgerus l-l Insinger-Savornin Lohman 1-2 Margriet-St. Jozefschool 2-0 Pr. W. Alexander-St. Willebrordus 0-2 Soest Centrum-Groen van Prinsterer 1-2 Mariaschool-St. Theresiaschool 2-0 Min. de Visser-Da Costaschool 3-1 Van der Hucht-Insingerschool 2-2 St. Ludgerus-Groen van Prinsterer 1-1 St. Willibrordus-St. Theresiaschool 1-0 Margriet-Soest Centrum 0-0 Pr. W. Alexander-Mariaschool 0-2 St. Jozef-Min. de Visser 0-1 Van der Hucht-St. Willibrordus 0-2 Margriet-Groen van Prinsterer 1-0 Da Costa-Soest Centrum 1-1 Insinger-Mariaschool 0-2 St. Ludgerus-Min. de Visser 0-1 Savornin Lohman-St. Theresiasch. 4-0 Savornin Lohman-Van der Hucht 0-0 Da Costa-St. Jozef 0-1 Insinger-St. Willibrordus 1-3 R.K. Mavo-L.T.S. Eemland 1-1 Chr. Mavo-Openb. Mavo 0-2 St. Ludgerus-Soest Centrum 1-1 Pr. Willem Alexander-St. Theresia 1-1 Margriet-Min. de Visser 2-1 Savornin Lohman-Mariaschool 2-1 R.K. Mavo-Chr. Mavo 2-0 L.T.S. Eemland-Openb. Mavo 1-2 Pr. Willem Alexander-Van der Hucht 0-1 St. Jozef-Groen van Prinsterer 1-0 R.K. Mavo-Openbare Mavo 2-1 L.T.S. Eemland-Chr. Mavo 0-0 Van alle kanten wordt ons toegeroepen dat ons goede land overbevolkt is en dat w(j dus in alle opzichten ruimte tekort komen. Nu zijn er vele streken In ons land waarvan men sterk de indruk krjjgt dat men er mensen tekort komt en geen hek- taren, maar in die streken staan de meningsvormende drukmachines niet opge steld en daar komen ook de kommcntaren van radio en t.v. niet vandaan, zodat dit niet meetelt. Als wij dan toch zoveel ruimte tekort komen zou men, uitgaande van een goed milieubeheer, die ruimte zo goed moge lijk moeten benutten en gebruiken. Dan zijn wij niet zo zeer gebaat met vele tienduizenden ha natuurgebieden waar geen mens komt kijken als wel met ge bieden waar de mens zich ontspannen kan en waar hij zich lekker voelt. On der andere bij cle boer. Nederlandse kampeerraad doet moeilijk In de voorbije zomers hebben enkele duizenden boeren het gewaagd caravans op hun bedrijven toe te laten. Veelal deden zij dat illegaal en een enkele boer is dan ook beboet. Maar men kan geen 3.000 caravans wegslepen en dus moest de zaak geregeld worden. Dit drong te meer omdat de landbouwers-met-cara vans, verenigd in de Stichting Vrije Re creatie, zo langzamerhand een hand be gonnen te worden die ook tot een vuist gebald zou kunnen worden. Staatssekretaris Vonhoff van C.R.M. zon op een nieuwe kampeerwet en vroeg advies aan de N.K.R., dat is de Neder landse Kampeerraad. Daarin zijn niet alleen de eigenaren van grote campings verenigd, maar ook allerlei organisaties, zoals de A.N.W.B., De Stichting Recrea tie en via die twee b.v. ook het Land bouwschap. Gezien de huidige situatie kon de heer Vonhoff moeilijk aan de Stichting Vrije Recreatie (S.V.R.) ad vies vragen want dat zouden de anderen niet prettig hebben gevonden. De anderen dan adviseerden C.R.M., In dividueel kamperen toe te laten bij de boer in bepaalde gebieden. Dan echter niet méér dan drie tenten of caravans op een erf of terrein, niet langer dan 72 uur en met niet meer dan tien men sen daarin. Toen dit advies bekend werd, barstte het rumoer los. En terecht. Het plaatsen van caravans voor 72 uur (om ze daarna weer naar huis te rijden) is onzinnig. Zelfs een tent opzetten voor zo'n korte tijd kan bezwaren geven. De tien mensen erin zijn volkomen wille keurig gekozen en ten slotte spreekt nu het landbouwschap zichzelf weer tegen. Het had immers via zijn Commissie Pla nologie al geadviseerd vijf tenten of caravans toe te laten. Het is duidelijk dat achter deze betutte ling de angst van de logiesverstrekken- de bedrijven, inklusief de grote kam peerplaatsen, zit. Deze angst is dan we derom een zeer slechte raadgeefster. Beperkte vrijheid Ons land kent vrij veel verenigingen en organisaties, waarvan men zeggen moet dat zij in wezen gelijk hebben, maar die zich door een of andere geschiedenis in een hoek gewrongen hebben waar niet met hen gerekend wordt. Dat is min of meer óók het geval met de S.V.R. Als bundeling van de illegaliteit kan zij nergens op een gul onthaal rekenen. Haar advies wordt voor kennisgeving aangenomen. Kennelijk zit dat de S.V.R. hoog, want zij heeft zich inmiddels voorzien van deugdelijk postpapier, dito medewerkers en zij geeft heel goede rapporten uit. Natuurlijk heeft de kwestie waarover het gaat, vele kanten. De zaak hele- Ik ga 't milieubederf bestrijden, en weet een middel dat goed werkt, waarbij je van 't bederf niets merkt, en dat wel past in deze tijden. Wanneer een boom niet kan gedijen, in deze vieze atmosfeer, zet dan een plastic boompje neer, wat mij betreft, in hele rijen. Je kunt het stadspark dan beplanten, met palmen, dat is exclusief, exotisch; 't is voor het gerief een Oosters beeld in varianten. Van cederbomen, en olijven, met rijpe vruchten in plastic, het hele park, 't ls magnifiek en zalig om daar te verblijven. En niet van echt te onderscheiden, het gaat een mensenleven mee, 't komt in de bus, naar mijn idee en 'k vraag er aandacht aan te wijden. En in een tijd van economen, geen rottend blad, en geen gehark, geen kale takken in het park en geen verzorging voor de bomen. Je plant ze in betonnen lagen, de grond mag zijn zo droog als gort, omdat plastic toch niet verdort, geen last ook van insectenplagen. maal vrij laten gaat moeilijk, omdat een zee van caravans bij de boer het land schap zou aantasten. Akkoord, maar er zijn vele tientallen kampeerplaatsen waarvan hetzelfde geldt. Men kan be zwaar maken tegen de gebrekkige hy giëne op de boerderij, maar zijn de of ficiële campings dan zo zindelijk? Tach tig procent daarvan is niet op een rio lering aangesloten volgens de S.V.R. U ziet, dat men elkaar hard om de oren slaat. Waarom dan het plaatsen van caravans op terreinen waar zij niet zichtbaar zijn vanaf de openbare weg helemaal niet wordt vrijgelaten begrijpt niemand. Men kan rustig vaststellen, dat de kwestie van het al of niet vrije kamperen bij de boer terecht is geko men op het vlak van de keiharde be langenstrijd: enerzijds de boer die wat bijverdienen wil en de stadsbewoner die niet betutteld wenst te worden, ander zijds de beroepslieden van de recreatie. Het zal daarom óók in de toekomst, met of zonder goede kampeerwet, keihard tegen keihard gaan. Daaraan zal geen enkel Ingrijpen van de heer Vonhoff iets aan veranderen. Zelfs niet indien men elke agrariër toestaat vijf caravans te plaatsen op zijn erf of zijn land. De praktijk was immers, dat velen een paar hektare uitrokken en er zonder enige vergunning een grote kam- peerplaats van maakten. Met méér ruimte dan op de legale campings, dat wel. Die laatste moeten echter tamelijk dure voorschriften naleven. Dat zij dat niet altijd kunnen verandert niets aan de kwestie. Deze zomer? Men verwacht, dat C.R.M. wel met een of andere regeling zal komen. Vermoe delijk zal een agrariër of andere grond bezitter of -gebruiker, mits hij buiten de bebouwde kom woont en niet han delt in strijd met bestemmingsplannen, wel een paar caravans mogen plaatsen. Het aantal zal echter, zelfs als het op vijf gesteld wordt (wat niemand ver wacht) tóch uitgebreid worden. De boe ren vooral zullen zich niet aan veror- deningen storen. Zij weten immers, dat vorig jaar reeds 15.000 mensen via hun caravans op de boerderij verbleven en dat zullen er misschien wel 45.000 wor den. Die pakt men niet meer aan met de politie- knuppel. Dat is de keiharde waarheid. Als het -enmaal zóver is dat men die waarheid erkent, zal men de S.R.V. ook wel uit haar isolement halen en haar behandelen zoals op grond van haar aanhang eigenlijk nu al had moeten ge beuren. Weerstaat de S.V.R. de verlei ding om zich met suiker in te laten leg gen dan kan zij een belangwekkende gesprekspartner worden voor de ande ren. Als dan komt het compromis in zicht, waarbij de boer weer wat méér wordt toegestaan dan nu. Dat echter de ze zomer inderdaad op grote schaal op getreden zal worden tegen de vrije re creatie verwacht niemand meer. Het deel van het publiek dat de ruimte bij de boer leerde benutten is daarvan niet meer af te brengen. Dat heeft zijn mee en zijn tegen, maar het feit op zichzelf is niet meer te wij zigen. C.R.M. zou daarvan alvast kun nen uitgaan. Tenzij men de voorkeur geeft aan nog méér wetten waaraan steeds minder de hand wordt gehouden. Drie hoofdwegen zullen vermoedelijk moeten gaan leiden naar een betere finan ciële situatie voor de overheid. In de eerste plaats zal de overheidstaak zoveel mogelyk moeten worden beperkt. Het assortiment voor een winkelbedrijf wisselt in tien jaar tijd bijna geheel. Het assortiment van een overheidsdient van hoog tot laag, breidt zich alleen maar uit. Er zullen talrijke taken moeten worden afge stoten, willen er belangrijker, meer aktuele taken kunnen worden aangevat. Er zullen ook taken moeten afvallen, die wel nut hebben, maar waarvan het profijt niet (meer) opweegt tegen de kosten. Een dergelijke lijn in het overheidsbe leid zou dan ook werkelijk beleidsom buiging kunnen heten. Nu wordt dit be grip meer gezien als een politieke ca mouflage van bezuinigingen. Een derge lijk beleid zou ook meer passen in de lijst van deze tijd want ambtelijke be moeienis is zeer arbeidsintensief en juist de kosten van de menselijke arbeid zijn torenhoog gestegen. Herverdeling Ook het verdelen van de overheidstaken ter wille van een politiek evenwicht is een kostbare zaak. Is het nu werkelijk noodzakelijk dat er zoveel departemen ten bestaan als thans nodig wordt ge oordeeld? Moet er beslist een departe ment van landbouw blijven naast eko- nomische zaken, nu de agrarische be langen een veel geringere rol spelen in onze ekonomie? Is het noodzaak om het departement van kuituur, rekreatie en maatschappelijk werk in stand te hou den ,dat er alleen om politieke redenen is gekomen? Een hergroepering van de hoofdstukken in het boek van het rege ringsbeleid zou wellicht sanerend kun nen werker». Van de mate waarin men bereid is de overheidstaak in te krim pen zal de bereidheid afhangen tot me dewerking aan het gebruiken van an dere hoofdwegen tot verbetering van de overheidsfinanciën. De tweede weg is die van het laten be talen door burgers voor diensten die hem door de overheid worden bewezen. De laatste tijd wordt dit de toepassing van het profijtbeginsel genoemd. Willen we een paspoort van de overheid dan kost dit nu reeds een veelvoud van wel eer. Er zijn plannen tot een fikse verho ging van het kollegegeld en het school geld. Er worden voorbereidingen getrof fen om de kosten van het drinkwater sterk te verhogen. Kijkers en luisteraars naar televisie en radio zullen ook wel voor meer lasten worden geplaatst. Ook aan het front van de sociale voorzie ningen worden plannen gemaakt om de genieters van deze voorzieningen, die nochtans voor de een meer profijt af werpen dan voor de ander. Verhogingen van tarieven voor parkeren, gasgebruik en elektriciteit liggen deels in hetzelfde vlak. Voor een ander deel lopen zij pa rallel met de belastingheffing, de derde weg waarlangs het overheidsbudget kan worden gerestaureerd. De derde weg, die van de directe en in directe belastingen, is reeds flink plat getreden. Zelfs de minister en staatsse- Laat uw SCHOORSTEEN VEGEN door de vakman. J. H. SCHLEBAUM. Erkend schoorsteenveger en rookverdrijver. Troel- strastraat 2, tel. 3732. Groot assortiment PERK- PLANTEN tegen zeer scherpe prijzen. M. Schol ten, Bloemen en Planten, Middelwjjkstraat 28. Tel. 2336. Klein zelfstandig SCHIL DER vraagt binnen- en buitenwerk tegen scherpe prijzen. Prima referenties. Tel. 030-315229. Voor BRUIDSREPORTAGE en kinderfoto's naar HERMAN VAN DAM, Eemnesservveg 81, Baarn, tel. 02154-4938. Wees wijs neem REGNE- RY'S IJS! Nieuwerhoek- plein 6, telefoon 2774. Te koop GERANIUMS ƒ1,60, coniferen vanaf ƒ2,-. Nieuwevveg 29c. REPARATIE KUNST GEBITTEN, snel en billijk. Cantonlaan 9A, Baarn. tel. 02154-4136. ROZEN. Prachtige patent rozen tegen speciale prij zen. M. Scholten, Bloemen en Planten, Middelwijk straat 28. Tel. 2336. Gebruikte TELEVISIE TOESTELLEN v.a. 150,-, met garantie. Gem. beta ling. Erkende Philips- service. C. v. d. BERG, Oosterstraat 34, Baarn, telefoon 02154 - 4235, Te koop prima WINTER AARDAPPELEN (Irene) 20 cent per kilo. J. B. LANSER. Soester Engweg 8. tel. 2557. Het comité ,dat bovengenoemde tocht organiseert, deelt mede dat deze tocht dit jaar zal worden gereden op woens dag 7 juni a.s. Voorwaarde tot deelname is in de eer ste plaats dat gegadigden de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt en voorts dat zij weinig of nooit in de gelegenheid zijn eens onbezorgd een dagje uit te gaan. Een veel voorkomende gedachte is, dat deze tocht door de gemeente wordt ge organiseerd. Deze gedachte is onjuist. De hiervoor benodigde gelden zijn spon taan door de Soester bevolking via col lecten en giften aan het comité voor dit doel ter beschikking gesteld. Zij, die aan deze tocht wensen deel te nemen en hiervoor in aanmerking ko men, kunnen zich in de week van 23-27 mei a.s. opgeven aan het hoofdbureau van politie, Van Weedestraat 3. van 20 mei t.m. 5 juni De praktijk gaat normaal door op mijn adres Varenstraat 69 en wordt waargenomen door mevr. Curly de Bruin, die U voor een afspraak kunt bereiken onder tel. no. 02150 -15803 (na 19.00 uur). Voor RIOLERING groot of klein moet u by een vakman zijn. Tel. 5253. Weekaanbieding. 2 BEGO NIA'S voor slechts 1,50. M. Scholten, Bloemen en Planten, Middelwjjkstraat 28. Tel. 2336. Voor de tuin: TURF- STROOISEL, V.A.M. com post, gedr. koemest, kalk, tuinturf enz. enz. M. SCHOLTEN, bloemen en planten, Middelwtfk- straat 28. telefoon 2336. (4 uren 60 minuten) Theorie iedere dinsdagavond 8 uur in De Rank. OPEL ASCONA en AUTOMATI SCHE OPEL KADETT. Diploma's VAMOR - FNOP - MRI Molenstraat 63 - Telefoon 3878 v. d. Veldeplants. 19. tel. 6196 Hoofdkantoor 02154-5085 cretaris var» financiën geven toe dat de belastingdruk ons volk tot aan de lippen is gestegen. De laatste, mr. Scholten, heeft recentelijk verklaard dat een in komen maximaal tot 65 o zou kunnen worden, belast. Welnu, er zijn er in ons land, die reeds meer betalen. De on middellijke gevolgen van die hoge hef fing ondervinden wij duidelijk in de af wenteling van belasting op anderen, waar wij intussen allen mee bezig zijn, voor zover wij de kans krijgen. Die af wenteling leidt er nu reeds toe dat de inflatie steeds meer snelheid krijgt en dat de overheidshuishouding zelf er door wordt aangetast. Er zal echter niet worden nagelaten door allerlei verfij ning de burger nog meer uit de zak te kloppen Er moet immers zoveel op tafel komen voor volkswoningbouw, betere wegen en meer ontwikkelingshulp. Het probleem nu is dat wij via die hoge belastingen al zoveel bijdragen, ook voor de voorzieningen waarvoor een speci fieke bijdrage wordt gevraagd. Want de drinkwatervoorziening is zonder meer een kollektieve voorziening. Onderwijs wordt gesubsidieerd omdat een goede vorming van jonge mensen een alge meen belang is, een nationale zaak. Daarom lopen de wegen ook deels sa men: er zijn reeksen belastingplichtigen die reeds via de belastingheffing enorme bijdragen geven voor onderwijs en we genbouw, terwijl zij daarnaast via spe cifieke heffingen nog eens extra worden belast. Nivellering netto-inkomen Niemand kan dus op gronden van recht vaardigheid verdedigen dat door het voeden van het profijtbeginsel een har monische kombinatle wordt gevonden tussen dit principe en het draagkracht beginsel waarop ons systeem van di recte belastingen is gebouwd. Enige ja ren geleden, bij de invoering van de BTW. is door de regering toegezegd dat de ferme verhoging van de indirekte belastingen noodzakelijk was om in Europees verband te komen tot een belastingharmonisatie. Onze direkte be lastingen zouden worden teruggedraaid tot een meer aanvaardbaar percentage. Daar praat niemand meer over. Zelfs de inflatiekorrektie bij de directe belastin gen wordt door „deskundigen" onhaal baar genoemd. De fiskale schroef wordt tot het uiterste aangehaald en het ter rein van de retributies wordt door een fusie met de belastingheffing geannex eerd. Voor de belastingplichtigen blijft een onoverzichtelijk veld van lasten, die met name voor de middengroepen het besteedbaar inkomen tezeer aantasten. We mogen met deze gedragslijn dan wel geraken tot een veel grotere gelijkheid van netto-inkomen, in hoeverre er aan de andere kant sprake is van ongelijke inspanning wordt onvoldoende in de netto-inkomstentheorie verdisconteerd. Het is een „sauve-qui-peut" voor een slecht gefundeerd financieel bewind dat zeker tot reakties zal leiden. De 21-jarige Soesterberger R. M. ver zette zich tegen de politie, toen deze hem mee wilde nemen naar de politie post. M. reed op een onverzekerde motor, die voorzien was van het kenteken van een auto uit 1957. Bij de overbrenging naar het bureau, liet hij zich beledigend uit ten opzichte van de hem begeleidend» poltie functionarissen. Onder grote belangstelling startte gif teravond de eerste volleybalavond in dt Sporthal Beukendal. De organisatie traditiegetrouw in handen van de vol leybalvereniging SVV was perfect, en het geheel werd vlekkeloos afgewerkt. Voor de eerste keer in de Bedrijf ssport- kompetitie opereerden teams zoalf Drukkerij Smit, Uyland, Amro Bank. Ze hebben zich goed geweerd en zich van hun goede zijde laten zien. Het ent housiasme van alle deelnemers kende geen grenzen. Onder de vele belang stellenden (ook in de drukke restaura tie) zagen we vele direktie- en stafleden van bedrijven. Met vallen, opstaan en enkele rake (bal)- klappen werden de volgende resultaten genoteerd: Heren: SPSV-Lindner 0-2 Klöckner B-d' Huy 2-0 SPSV-Smeeing 2-0 Klöckner B.-PTT 0-2 Lindner-Smeeing 2-0 d' Huy-PTT 0-2 Foxboro-Pribor 2-0 Kooy-Uyland 2-0 Bosman-ARCO 2-0 Foxboro-Branson E. 2-0 Kooy-Mercurius 0-2 Stam-Avia 2-0 Bosman-Dalco 0-2 Branson E-Howson 1-1 Mercurius-Interlas 2-0 Avia-Coca-Cola 2-0 Dalco-L. Rademaker 2-0 Pribor-Howson 2-0 Uyland-Interlas 0-2 Smit-Coco-Cola 1-1 Arco-L. Rademaker 2-0 Dames: Stam-Arco 2-0 Smeeing-AMRO 2-0 Interlas-Raiffeisenbank 0-2 Klöckner B.-Dalco 2-0 Foxboro-Klöckner B. 2-0 Pribor-Interlas 2-0 Raiffeisenbank-Avia 0-2 Gem. Secr.-Stam 0-2 Lindner-Smeeing 2-0 Foxboro-Dalco 2-0 Pribor-Avia 2-0 I Gem. Secr.-ARCO 2-0 Lindner-AMRO 2-0 I De teams van Foxboro, Stam en Lind- ner hebben zich reeds geplaatst voor de dames finale poule. In de demi-finale I poules heren zijn nu al reeds geplaatst i Lindner en de PTT. De tweede volleybalavond zal niet I plaatsvinden op 1 juni, doch op 2 juni in sporthal Beukendal. j Wij vestigen nog eens de aandacht op de bijzondere voetbalwedstrijd Neder- j lands Militair elftal tegen een Soest- I combinatie, ten bate van het Bentinck- fonds, die verplaatst moest worden naar i dinsdag 30 mei te 18.45 uur, op het SEC-terrein. Vele prominenten uit het betaald voetbal kunt u daar van dicht bij aan het werk zien. De bedrijfs-competitie wordt vrijdag 19 mei voortgezet met dames handbal en heren voetbal, eveneens op het SEC» terrein.

Soester Courant | 1972 | | pagina 13