Soest toen - Soest nu Soester winkeliers toonden weinig belangstelling voor jaarvergadering DINSDAG GEEN COURANT dinsdag a.s. niet verschijnen Vrijdag 19 mei 1972 50e jaargang no. 80 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 2506-5154 - Postgiro 120150 kelé-mix Kascommissie liet niets van zich horen Burgemeester mevrouw Corver-van Haaften opende showroom Kela-tapijt in Heiloo Buitengewone openbare raadsvergadering in de sporthal Het oog gericht op machteloos tegenover kogels V.V.V.-nieuws Voetbalwedstrijd Soest tegen militair elftal wederom uitgesteld Komt er een dancing aan de Koninginnelaan Toezicht op bouwwerk SOESTER(()OURANT Abonnement per kwartaal ƒ4,75. Buiten Soest per kwartaal ƒ9,— Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag De .jaarvergadering van de winkeliersvereniging Soest dinsdagavond, trok slechts in totaal 12 leden. Van de 9 bestuursleden waren er slechts 5 aanwezig, de overige vier zonden een bericht van verhindering. Zeven leden hadden de moeite genomen de 24ste ledenvergadering by te wonen en met het bestuur de niet geringe agenda te behandelen. „Daar sta Je dan", zei de heer J. van Huissteden, de voorzitter, op „zijn" eer ste jaarvergadering. Hy stak zijn onge noegen over de slechte opkomst niet on der stoelen of banken. „Het is moeilijk de middenstander in beweging te krijgen. Kritiek achteraf hebben ze volop, maar dan meestal via een achterdeur". Hy memoreerde het ve le werk dat verzet werd om 'n uniforme winkelsluiting van de grond te krijgen. Reële resultaten had dat wel opgeleverd. Er waren thans branche gewyze sluitin gen, maar voor het publiek, waar alles voor opgezet was, was er van duidelijk heid nauwelijks sprake. „Gezien het vele geld en nog meer vrije tyd, die o.a. door de bemiddelaar, de heer A. H. F. Smit, aan deze zaak besteed was, bleef het resultaat pover. Het geheel heeft ons een wrange nasmaak bezorgd", aldus de heer v. Huissteden. Hij' gaf daarna in vogelvlucht een over zicht van de werkzaamheden van de ver eniging in de afgelopen jaren, die na veel moeilijkheden resulteerden in een doorbraak in het jaar 1968. Dat was het jaar dat de Wiso-bonnenactie van start ging en de eerste Sowi-beurs gehouden werd. Ook mei: de overheid bestond nu een goed contact. Nadat de Smitshof prac- tisch zonder inspraak van de winkeliers was tot stand gekomen, is er nu wat het winkelcentrum Honsbergen betreft over leg geweest met gunstige resultaten voor de Soester' winkeliers. De heer Van Huissteden deelde verder mee dat een middenstandswarenhuis in het city-centrum geen haalbare zaak zal blijken te zjjn. maar dat men met alter natieve plannen zal komen. Dank bracht hij voorts aan de admini strateur „die bergen werk verzette". Hij besloot zijn openingswoord met te constateren dat de winkeliersvereniging springlevend is. Er bestaan goede con tacten met de winkeliersverenigingen in Soesterberg. Men was met hen tot de conclusie gekomen dat gezamenlijk op treden effectiever zou kunnen werken. Tot slot merkte hij <>P dat hij uit be trouwbare bron wist dat de middenstand van Heiloo, het vertrek van de burge meester mevrouw Corver, ziet als een verlies. „Dat lijkt gunstig voor de Soes ter middenstand", aldus de heer Van Huissteden. Notulen en jaarverslagen Na de ingekomen stukken, die o.m. een overzicht van de gevoerde corresponden tie in 1971 gaven, werden de notulen en het jaarverslag van de penningmeester behandeld en onveranderd goedgekeurd. De penningmeester was door ziekte ver hinderd de vergadering bij te wonen. Zijn financieel overzicht riep geen vra gen op. De kascommissie bleek de boeken wel gecontroleerd te hebben, maar schitterde op deze vergadering door afwezigheid, Ook was er geen schriftelijke verkla ring. Het bestuur zal contact met hen opnemen, opdat, in het volgende maand blad de bevindingen van de commissie kunnen worden afgedrukt. In de nieuwe kascommissie werden ge kozen de heren Verkade en Wijnands met als reserve de heer Van Dijk. Blijkens de ontvangen berichten zou desi tuatie bij het busstation aan de Soester- ■bergsestraat gehandhaafd moeten blijven. Op het gedeelte van de Soesterbergse- straat tussen Kerkstraat en Eikenlaan evenzo. Van de 15 retourontvangen kaar ten bleken er 12 die strekking te hebben. Wat de Smitshof betreft hadden 7 win keliers geantwoord. Vier willen de hui dige situatie handhaven, twee voelen iets voor parkeermeters en één wil dat slechts in uiterste noodzaak. Van de 48 aangeschreven winkeliers aan de Van Weedestraat, op het moment het belangrijkste onderdeel van de enquete, werden 28 kaarten retour ontvangen. Hiervan willen er 17 de huidige situatie handhaven, één wil een blauwe zone, drie geen enkele maatregel, acht voelen voor parkeermeters, wat nogal enige verwondering teweeg bracht, en één win kelier wil een blauwe zone met vrijstel ling voor eigen wagen en die van zijn personeel. Het advies handhaven van de huidige situatie ligt voor de hand, tenzij de resterende 20 antwoordkaarten zo die al binnen komen, een ander beeld gaan geven. Bestuursverkiezing Het aftredende bestuurslid, de heer J. Kok, werd herkozen. De heer W. Ringe- noldus, die zich niet herkiesbaar stelde, werd bedankt voor het vele werk dat hij voor de vereniging verzette. Voor de vacature waren geen kandidaten be schikbaar, zodat deze plaats open blijft. De heer C. Verkley meende dat er wel spoedig in voorzien diende te worden, daar anders in strijd met de statuten ge handeld zou worden. SOWI '72 De heer A. Breij had slechts enkele, me dedelingen over de stand van zaken voor wat betreft de beurs Sowi '72. De be schikbare ruimte is bijna geheel ver huurd, zodat overwogen wordt het aan tal stands uit te breiden. Deze beslissing moet zeer binnenkort genomen worden, zodat eventuele kandidaten zich met spoed moeten opgeven. Part-time krachten Op initiatief van de vereniging werd een lijst aangelegd van in de gemeente be schikbare part-time krachten. Na enkele advertenties hebben zich 75 personen aangemeld. De belangstelling voor deze lijst is bij de winkeliers echter minimaal, zodat men besloot deze activiteit voor lopig te staken. Maandblad Uit een mededeling van de voorzitter bleek dat men contractueel verplicht is tot medio 1973 het maandblad uit te geven. Hij stelde de vraag of er daarna mee doorgegaan moest worden. Het vul len van het blad met interessante arti kelen is een grote belasting voor de ad ministrateur, temeer daar van winke lierszijde geen bijdragen worden ingele verd. De vergadering stelde het voortbestaan echter op prijs. Bekeken zal nu worden op welke wijze de toch hoge kosten be streden kunnen worden. Een idee van een van de aanwezigen ook de leden in de gelegenheid te stellen te adverteren werd in dank aanvaard. Ook de ledenwerving kwam weer aan bod. „Niet voor de eerste maal", zei de heer Van Huissteden, maar het blijft nodig. 85 winkeliers zijn lid. De namen van deze leden zullen in één van de eerstvolgende maandbladen worden afge drukt, waardoor werving iets eenvou diger wordt. Aan contributieverhoging werd niet gedacht. Dat zou noodzakelijk worden als het ledenbestand niet uitge breid wordt, daar anders met enkele ja ren alle activiteit gestaakt zouden moe ten worden. Ook de statuten zullen in het maandblad afgedrukt worden. Sint Nicolaas intocht 1972 De heer B. Baar deelde mee, dat in prin cipe de opzet van het afgelopen jaar ge handhaafd zal blijven. Dit was moge lijk dankzij financiële steun v. d. VVV de Zakenkring Soest, de Wiso, de Smitshof en de winkeliersvereniging. Er is een aparte organisatie voor gevormd, waarin deze organisaties allen vertegenwoordigd zijn. De winkeliersvereniging levert daar aan zijn bijdrage. Na een korte rondvraag, sloot de voor zitter de vergadering met de medede ling dat het 25-jarig bestaan van de vereniging, volgend jaar, slechts op zeer bescheiden wijze gevierd zal kunnen worden. Daar door Pinksteren de maandag van de komende week als werk dag vervalt, welke dag wjj steeds nodig hebben om onze courant van dinsdag, zowel redactioneel als tech nisch te verzorgen, zal de Soester Courant Dinsdag j.1. opende de toekomstige burgemeester van Soest, mevrouw Mr. J. M. Corvee-Van Haaften in haar huidige standplaats in Heiloo, de tiende showroom van Kela-tapyt uit Soest. Mevrouw Corver had haar loco-burge- meeester meegebracht, die gezegd had: „Ik weet nu wel wat wij aan Soest le veren, maar ik wil nu ook weten wat Soest aan Heiloo levert". Zij had tijdens een rondrit door Soest, maandag j.1., het bedrijf van de heer P. van Heugten aan de buitenkant gezien en zegde toe het ook eens van binnen te komen bezichti gen. Wat haar vertrek uit Heiloo betrof, zei zij het jammer te vinden weg te gaan, „vooral nu vlak bij zijn woning zo'n leuk winkelcentrum groeit". Van de heer Van Heugten ontving zij als aandenken een tapijttegel met ingeweven sleutel en de belofte dat haar burge meesterskamer in Soest van een Kela- tapijt vloerbedekking zal worden voor zien. O O Ter gelegenheid van de installatie van de nieuwe burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften, zal op 1 juni a.s., des avonds om 8 uur, een buiten gewone openbare raadsvergadering wor den gehouden in de sporthal Beukendal. O C We kunnen het met gouverneur George Wallace's politiek eens of oneens zijn, vast staat dat het neerschieten van een medemens een lafhartige daad is, die op geen enkele manier is goed te praten. Evenals van andere politieke groeperin gen in andere werelddelen de bloedba den of kriminele handelingen niet goed te keuren zijn, moet ook deze daad als een uiterst laakbare worden gezien. Wel ke ideologie hier ook achter mocht zit ten. Terecht gaat er een storm van veront waardiging door de wereld (niet alleen door Amerika). Zelfs het feit dat gouver neur Wallace het stempel vari „racist" op zich droeg kan de daad zelfs bij de grootste voorstanders van rassenintegra tie niet als rechtvaardig gevoeld worden. Het blijft een daad van geweld waarbij geen enkele partij enig belang heeft. Het is natuurlijk mogelijk dat het weer eens de daad is van een enkeling. De politie vond geen aanleiding om nog andere dan de aangehouden dader te arresteren. Het is toch al te gek dat een kandidaat voor het presidentschap zich moet veilig stellen door zich te verschansen achter kogelvrije platen en ruiten. In negen jaar tijds zijn vijf Amerikaanse politieke figuren door verraderlijke ko gels getroffen. Het is in de V.S. een hachelijke zaak je kandidaat te stellen voor het presidentschap. Het is niet on mogelijk dat deze daad het begin is van een nieuwe golf van geweld over geheel Amerika. We hebben dit ook bij vorige politieke moorden kunnen konstateren. Het tragische van dit alles is dat ieder zo machteloos staat tegenover dergelijk geweld. Bekend was dat Wallace zijn campagne voerde achter een spreekge stoelte met kogelvrije ruiten. Builen de agenten van de Amerikaanse federale geheime dienst., had hij nog een p'gen lijfwacht om zijn leven veilig te stellen. Hij had zich nog niet één keer dicht bij de massa gewaagd die hij toesprak. Nu hij voor de eerste keer de handen ging schudden van zijn potentiële kiezers werd hem dit noodlottig. Wanneer je hoort dat de leider van een verkiezings campagne, een dominee, met een schiet- klare revolver in zijn zak loopt, ga je je wel afvragen: gaan we vandaag of mor gen het geweld niet als normaal ervaren. KANTMAN. We hoeven er eigenlijk niet over te be ginnen, dat het leven in vele opzichte® duurder is geworden. Dat ook het ver strekken van folders kosten meebrengt is een zaak, die hierbij thuis hoort. We praten er eigenlijk niet graag over. He lemaal sneu is het altijd, wanneer kin deren voor hun schoolwerk om plaatjee komen vragen en wij zijn niet in staat aan hun wensen tegemoet te komen. De onderwijzers wanen zich nog wel eens in de verleden tijd, toen alles gemakke lijk was weg te geven, maar dat gaat in de huidige omstandigheden niet meer op. Bovendien is het voornaamste druk werk bestemd voor de toerist, of voor wie informatie verlangt over bepaalde delen van het land, waar de vakantie gehouden zal worden. Maar om nu terug te komen op de kinderen, die wij toch graag een plezier willen doen, laat ons dan vertellen, dat wij een groot aantal ansichtkaarten van Nederland en andere landen verzameld hebben, die wij voor de aardrijkskundige verlangens van de jeugd beschikbaar stellen. De meisjes en jongens, die van deze mooie kaarten willen profiteren kunnen op elke woens dagmiddag bij ons terecht. Kosten zijn aan dit bezoek niet verbonden, alleen bij slecht weer voeten vegen vóór het naar binnengaan. Zodat was dan dat! En hierna een ogenblik attentie voor een alleraardigst evenement, dat U kunt meemaken in de provincie Noord Hol land. U kunt namelijk een echt historische rit maken in een historisch voertuig. Tot 27 augustus is het mogelijk op alle zaterda gen en in midden juni worden hier de woensdagen en de zondagen nog aan toe gevoegd, met de stroomtram een tocht te maken van Hoorn naar Medemblik. Op zaterdag, 29 april maakten Prins Bernhard, kleinzoon Maurits. Prins Char les Hugues en kleinzoon Carlos dezelfde rit. Zij maakten als eersten gebruik van het prachtig gerestaureerde salonrijtuig van de vroegere Gooise Stoomtram. Prins Charles reed mee op de locomotief en de kleine Carlos zat in de kartonnen doos bovenop de briketten. Uit betrouwbare bron werd ons dit meegedeeld en tevens werden wij voorzien van folders, waarin de dienstregeling van deze unieke stoom tram is opgenomen. Wie Noord Holland intrekt mag zich zo'n ouderwets uitstapje niet laten ontgaan. O Het zit de organisatoren van de voet balwedstrijd Nederlands Militair elftal tegen het Soester elftal niet mee. We derom moet de wedstrijd uitgesteld worden. Het militair elftal speelt op die dag in Salerno een beslissingswedstrijd tegen Italië voor een plaats in de eindronde van het CISM-toernooi in Bagdad. Als nieuwe datum is nu vastgesteld dinsdag 30 mei. Het militair elftal zal tn zijn sterkste opstelling uitkomen. Parkeerenquete Voor het pand aan de Koninginnelaan, waar tot voor kort de stomerij Super Cleaner was gevestigd, is een drank vergunning aangevraagd. Volgens de voorlichtingsambtenaar, de heer B. van Os, zijn er meer gegadigden voor dit pand. De zaak is echter nog in onder zoek bij de gemeente, die op het mo ment wacht op een advies van de Ka mer van Koophandel. Of bij een eventueel te verlenen drank vergunning tot het exploiteren van een dancing zal worden gegeven, is volgens de heer Van Os een geheel andere zaak. Daarvoor zullen veel meer gegevens op tafel moeten komen. De aanvraag daar toe is echter tot op dit moment nog niet ingediend. Op verzoek van de aannemer H. v. W. zal er toezicht gehouden worden op het bouwwerk van deze firma aan de Burg. Grothestraat. In het afgelopen weekend hebben onbekenden tonnen met materi aal en Wter over het pasgestorte beton gegooid, wat een ernstige schadepost fetekende. Op verzoek van de gemeente heeft de winkeliersvereniging een parkeerenquete gehouden onder de winkeliers. Het re sultaat zal in de vergadering van de ambtelijke verkeerscommissie van maan dag 29 mei besproken worden, zodat de ontvangen antwoordkaarten, welke nog in het rapport verwerk kunnen worden, uiterlijk deze week binnen moeten zijn. De heer Van Huissteden had wel enige voorlopige conclusies. De Petrus eö Pauluskerk vanaf de Korte Kerkstraat, vijftig jaar gelede®. Dezelfde plaats nu

Soester Courant | 1972 | | pagina 1