/Vlücitru? MUcimcr MUdma- ZIEKENFONDSVERZEKERDEN TIJDENS VAKANTIE voor vlotte, aparte meisjes-kleding moet u naar: <<t t^uykje» S0ESTERBERG voor stoere^ jongens-kleding moet u naar: voor modieuze positie-kleding moet u naar: AUTORIJSCHOOL VAN BUUREN GEEN SOESTER COURANT ONTVANGEN? UITERLIJK VOOR 7 UUR 'S AVONDS 3982 Jaarlijkse inzameling Rode Kruis Aanzienlijke buit bij diefstallen Toneelvoorstellingen voor leerlingen 4e klas van de lagere scholen tl'?" *3 Gehandicapten kunnen zwemmen in „De Turf" Luilakvierders veroorzaakten schade Jubileumviering Chr. School Soesterberg was onomkoop baar voor Nijenrodes Utile Dulci bracht „Oscar" in koldersfeer Trudy de Knegt Miss Kleurkrijt '72 Aanvullende huursubsidie moet ieder jaar opnieuw aangevraagd worden Tot 1 juli bestaat hiervoor gelegenheid Geen inbraak in het postkantoor Met band en plaat Laanstraat 43 - Tel. 4685 Meningen van lezers AB wegen. Afscheid van Soestduinen voor snoezige baby-kleding -v moet u naar: Jubileumtentoonstelling I.V. Philatelica Zeist Ledenvergadering Katholiek Vrouwengilde Vrijdag 26 mei 1972 Er ia één ding waar vakantiegangers zelden rekening mee houden; dat zij op hun (buitenlandse) reis wel eens ziek zouden kunnen worden. Het is natuurlijk alles zins begrijpelijk dat iedereen hoopt op een zorgeloze vakantie en de gedachte dat Je toch wel eens geneeskundige hulp nodig zou kunnen hebben, wordt daarom gaarne verdrongen. Maar reëel is dat niet Welke rechten hebben ziekenfondsver zekerden (met name verplicht- en be jaardenverzekerden) in het buitenland, wanneer zij een dokter moeten konsulte- ren of anderszins een beroep moeten doen op de geneeskundige voorzieningen in het betrokken land? Heeft het zin een z.g. reisverzekering te suften? Jammer. Indien u deze klacht tele fonisch had doorgegeven onder nummer 3982 van onze medewerker, de heer J. G. A. Batenburg, dan had u uw Soester Courant nog de zelfde avond ontvangen. Klachten over het eventueel niet ontvangen van de Soester Courant gelieve u nog dezelfde avond telefonisch te melden onder nummer U ontvangt uw Soester Courant dan nog diezelfde avond. West-Duitsland gunstigste voorzieningen Er is maar één land waar u als zieken- fonds-verzkerde nagenoeg dezelfde rech ten hebt als in Nederland, namelijk West-Duitsland. Gaat u met vakantie naar dit land, dan bent u vrijwel volle dig tegen ziektekosten gedekt. Dit echter alleen wanneer u vóór uw vakantie bij het ziekenfonds een speciaal formulier hebt aangevraagd. In alle andere landen zijn de normale voorzieningen onvoldoende en kan het gebruikmaken van de geneeskundige voorzieningen u flink op kosten jagen. Daarom is het sluiten van een z.g. reis verzekering geen overbodige luxe, tenzij uw ziekenfonds een dekking tegen ziek- I tekosten in het buitenland heeft opge- j nomen (informeren!). Nochtans heeft de Nederlandse regering met sommige landen verdragen, die al- thans de verplicht verzekerden bepaalde rechten toekennen, ingeval zij beroep op de geneeskundige voorzieningen in een van deze landen moeten doen. Deze lan den zijn België, Luxemburg, Frankrijk, j Italië, Joego-Slavië, West-Duitsland, i Spanje, Portugal en Turkije. Let wel, alleen verplicht verzekerden hebben hier bepaalde rechten, die even- i wel lang niet alle medische voorzienin gen betreffen. Ook in andere landen (uit- gezonderd West-Duitsland) kunt u min of meer belangrijke kosten voor eigen j rekening krijgen. Vrijwillig verzekerden hebben in deze landen geen enkel recht, bejaardenver. zekerden vallen uitsluitend in West. Duitsland en Joego-Slavië onder dezelf de regeling als verplicht verzekerden! GALLENKAMPPELSWEG 11 - SOEST - TEL 6286 Het Nederlandse Rode Kruis zal van maandag 29 mei tot en met zaterdag 10 juni 1972 weer zijn grote jaarlijkse in zamelingscampagne houden. Overal in het land kunt u ze dan weer tegenkomen, de inzamelaars van de gel- den, die gebruikt zullen worden om de hulpverlenende taken van het Rode Kruis - zowel nationaal als internatio naal - snel en doeltreffend te vervullen. Dit moet wel gebeuren, omdat men uit sluitend is aangewezen op vrijwillige bijdragen van het gehele Nederlandse volk en de grootte van uw bijdrage be palend is voor de graad van hulpverle ning. ïn feit mèg en kón immers geen enkel beroep op hulp onbeantwoord blijven. Daarom durven wij als afdelingen ook nu weer bij u aan te bellen met het dringende verzoek om een bijdrage. En scheept u de inzamelaars dan niet af met de mededeling: „we geven niets, want er blijft anders te veel aan de strijkstok hangen". De inzamelaars krijgen geen bepaald percentage, want het gehele bedrag komt ten goede aan het werk van het Rode Kruis. Heeft u niet voldoende contanten in huis, dan mag u ook een ingevuld girobiljet in dank zal worden aangenomen, meegeven, terwijl ook een bankcheque Wat wordt nu uiteindelijk met de door u geschonken bijdragen gedaan, speciaal in ons land? Een deel is nodig voor het afnemen, ver zamelen, onderzoeken en bewaren van het door de donors afgestane bloed voor een medemens. Weer een ander deel is nodig voor het organiseren van vakantieweken met het Rode Kruis Hospitaalschip „J. Henry Dunant" of voor een week ontspanning in de vakantie-tehuizen „IJsselvliedt" te Wezep bij Zwolle of „De Valkenberg" te Rhenen bij Arnhem. Door uw giften kunnen jaarlijks tussen vijf zes duizend personen een fijne rustweek genieten. Niet alleen voor on ze chronische patiënten en invaliden, maar ook is dit dan een rustweek voor de achterb lij venden, omdat zij dan een week ontheven zijn van de dagelijkse zorgen voor het gehandicapte gezinslid. Een prachtig stuk werk wordt ook ver richt door de Welfare-vrijwilligsters. Om het verzorgen van bezigheid voor de langdurige zieken (welfarewerk) te kun nen blijven doen is alleen al een bedrag nodig van lVe miljoen gulden per jaar. Wat zouden wij verder moeten beginnen zonder uw boeken en tijdschriften? Maar als deze zijn ontvangen via de „lectuur- huisjes" en de „lectuurkasten", dan moe ten deze worden gesorteerd en gedistri- 'bueerd ten behoeve van zieken in zie kenhuizen en thuisliggenden. Kilo's pak- -- papier, touw en verzendadressen zijn hiervoor nodig en vergeet u niet de te- - genwoordig niet bepaald goedkope porto- i kosten. E Verder worden uit deze Inzameling de ^kosten bestreden van de Rode Kruis-am- V.bulances en de verbanden bekostigd, die nodig ziin voor de hulpverlening in de 1 weekeinden op de autosnelwegen. Ook •i de tientallen hulpposten langs de wegen l moeten van tijd tot tijd weer worden aan- gevuld met materiaal, dat gebruikt moest worden bij de eerse hulp bij ongelukken. Geef daarom met milde hand in deze nieuwe collecte-periode, want u weet na- ^tuurlijk reeds lang, dat het Rode Kruis 'geen enkele subsidie onvangt en dat men 'dus voor de realisering van alle taken geheel afhankelijk is van uw bijdragen. Twijfelt u aan de persoon, die bij u komt vragen om een bijdrage, vraagt u ihaar of hem dan om het „machtigings- kbewijs" te tonen, dat alle inzamelaars hebben ontvangen en dat voorzien is van ?de naam en het telefoonnummer van de afdelingssecretaris. Zij, die in uniform van het Nederlandse Rode Kruis bij u om een bijdrage, kun nen zich door middel van hun zakboek je, waarop hun foto voorkomt, volledig legitimeren. Kan noch het een, noch het ander getoond worden, dan kunt u het beste even contact opnemen met de plaatselijke politie. ^Sta dus achter uw Rode Kruis, ook met «w geld". Beperkte rechten In Spanje, Portugal en Turkije wordt de bovenstaande regeling met betrek king tot verplicht verzekerden slechts in beperkende zin toegepast. Alleen ver plicht verzekerde werknemers en hun. gezinsleden worden hier de aangeduide rechten toegekend. Verplicht verzekerden, die b.v. naar En geland, Scandinavië, Oostenrijk, Marokko of welk ander land ook gaan, die niet hierboven werd genoemd, doen er goed aan zich te realiseren dat bij een onver hoopt ongeval of ziekte zijzelf voor de totale kosten moeten opdraaien. Bij het trekken van een ontstoken kies vallen die kosten nog wel mee, maar je zou maar eens een spoedoperatie moeten on- In een pension aan de Wieksloterweg heeft een onbekende een bedrag van 7.285,buitgemaakt. Hij haalde het uit kledingstukken van pensiongasten. De Turk K. A. miste uit zijn colbertjasje een bedrag van 250 gulden. Zijn broer E. A. werd 7000 gulden aan Nederlands en Duits geld lichter en M. A. uit Harder wijk miste 35 gulden uit een zak van zijn broek, die hij naast het bed had ge legd waarin hij sliep. Niemand had iets van de diefstal gemerkt. Op raadselachtige wijze is B. N. A. K. uit Soest een foto-apparatentas met een inhoud ter waarde van ongeveer 900 gulden kwijtgeraakt. De tas stond onder zijn bureau op de slaapkamer. Hij bevat te ondermeer een fotocamera, een lens en een filter. De Amsterdammer W. V. deed aan gifte van diefstal van een driewandige tent ter waarde van 200,alsmede van twee petroleumlampjes. Deze spul len waren opgeslagen in het naturisten kamp. Bij een inbraak in de woning van mevrouw K. aan de Foekenlaan, hebben onbekende daders in de nacht van vrij dag op zaterdag een kleuren t.v. en een fotocamera buitgemaakt. Een Friese staatklok lieten zij achter op de keuken vloer. Men is binnengekomen door ver breking van een ruit in de keuken. Mevrouw T. deelde de politie mee, dat een onbekende man uit een tasje in haar in het bos bij het Jessurunkamp geparkeerde auto haar portemonnaie had weggenomen. Aan de hand van het door haar opgegeven signalement, hield de politie de 24-jarige P. v. d. L. aan. De man had de portemonnaie nog op zak. Het bleek een patiënt van de W.A.-hoe- ve in Den Dolder te zijn. Als u voor enkele dagen de grens over gaat naar één der E.E.G.-landen (in be ginsel niet langer dan twee dagen), dan kan het ziekenfonds alleen voor huis artsenhulp en medikamenten een be paalde vergoeding treffen. Deze regeling is in het bijzonder van betekenis voor verzekerden, die in de grensgebieden wo nen en die nogal eens een uitstapje naar het buurland maken. Eenvoudiger ligt de zaak, wanneer u, op vakantie zijnde, ziek wordt in eigen land. Als u zich als ziekenfondsverzeker de kunt legitimeren, krijgt u hulp van elke huisarts die aan een ziekenhuis is verbonden. Vindt deze het nodig dat u een specialist konsulteert, dan kan de laatste zijn honorarium bij het zieken fonds in rekening brengen. Zo gaat het ook met medikamenten die u op recept van een apotheek ontvangt. Ook een tantarts kunt u in spoedgevallen raadplegen. Tips Tenslotte nog enkele tips voor vakantie gangers, voorzover ze betrekking hebben op hun gezondheidstoestand. Ze gelden in het bijzonder voor autorijdende toe risten. Ga de avond vóór uw vertrek vroeg naar bed, zodat u volkomen uitge rust aan de reis begint. Rijd nooit langer dan 2 uur achter elkaar. Laat uw auto volstromen met frisse lucht. U hebt toch vooral goed ontbeten? Rij den met een lege maag is zeer onver standig! Eet tijdens de pauzes onderweg ook een kleinigheid. U moet in uw auto geen honger krijgen, want dat gaat ten kosten van uw konsentratie- en reaktie- vermogen. Vette maaltijden zijn uit den boze, als u vele uren moet chaufferen. Rijden in de bergen is een vak op zich zelf. Bedenk dat u hier aan half gas ge noeg heeft. Zou de prestatie van de mo tor bij het stijgen minderen, schakel dan altijd terug naar een lagere versnelling. Méér gas geven kan u fataal worden. Maandag 29 mei a.s. worden in de zaal van „De Rank" aan de Soesterbergse- straat voor de leerlingen van de 4e klas van de lagere scholen van Soest, twee voorstellingen georganiseerd van de to neelwerkgroep „Harlekijn" uit Amster dam. Opgevoerd wordt het improvisatiespel „Van de Koning, die zo graag een clown wilde zijn". Circa 500 kinderen zullen deze voorstellingen kunnen gaan zien. De organisatie is in handen van de commissie culturele vorming lagere schooljeugd, een door het gemeentebe stuur ingestelde commissie, waarin naast de wethouder van onderwijs en culture le zaken, een gemeenteambtenaar en een aantal schoolhoofden zitting heb ben. Het is de eerste keer dat deze com missie in Soest iets voor de jeugd orga niseert Er zullen meer activiteiten vol gen. De toneelvoorstellingen op maandag a.s. beginnen 's morgens om 10 uur en 's middags om 14 uur. bar gezellig Telefoon 02155-8252 Zaterdag 10 juni a.s., 's morgens van 9.30 tot 10.30 uur, zal het instructiebad „De Turf" aan de Waldeck Pyrmontlaan geopend zijn voor gehandicapten. Zij hebben gratis toegang. De kosten, ƒ65,per uur, zullen geheel gedragen worden door de Stichting Bentinck Fonds. De kosten zijn zo laag door de medewerking van de Stichting Natuur bad en vooral ook door de belangenloze medewerking van de Soester fysiothera peuten. Iedere zaterdag zullen er 6 aan wezig zijn. Voor de gehandicapten wordt de tempe ratuur van het water op 25 graden ge bracht, boven water is het 27 graden. Bestuursleden van het Fonds zullen steeds aanwezig zijn om er op toe te zien of en welke speciale voorzieningen moeten worden getroffen. Men beschikt op het moment over een rolstoel; een tweede is besteld, alsook diverse andere hulpmaterialen. Voor het zwemmen hebben zich op het moment 30 personen aangemeld. Iedere ge handicapte, die meent in aanmerking te komen voor dit zwemmen, zal eerst contact moeten opnemen met de huis arts. Zij echter, die reeds in behande ling zijn bij een fysiotherapeut, zijn zo welkom. Inlichtingen over een en ander worden verstrekt door de fysiotherapeu ten en de bestuursleden van het Ben tinck Fonds. Ook de jeugd van Soest heeft zich za terdagmorgen bezig gehouden met de „luilak"-viering. In enkele gevallen had dat schade tot gevolg. Bij een woning in Colenso, waar de bewoner J. V. de bel had afgezet om niet gestoord te wor den, sneuvelde een ruit van de voordeur zodat V. toch wakker werd. Overigens duwde de jeugd spelden tussen belknop pen. In de Smitshof werden vlagge masten neergehaald en een 20-tal licht bolletjes vernield. Mogelijk dat ook het vernielen van een schrikdraadinstallatie in het weiland van P. aan de Birkstraat een gevolg was van luilak. De schade was hier 150 gulden. Op 1 juli a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat de Christelijke school te Soes- terberg werd opgericht. Ter gelegenheid van dit feit is een ju bileumcomité opgericht, dat zich tot taak heeft gesteld diverse festiviteiten rondom dit jubileum te organiseren. 1 Zo zal op 24 juni, van 10.00 tot 16.00 uur, j een reünie worden gehouden voor alle oud-leerlingen vanaf 18 jaar en voor „oud" onderwijskrachten, s Avonds is er een feestavond voor oud leerlingen in de leeftijd van 13 tot 18 jaar. Reünie en feestavond vinden plaats in de school aan de Gen. Winkelstraat. Op 25 juni wordt het vijftig jarig be staan in een speciale herdenkingsdienst herdacht. Op 27 juni organiseert men een ontspan- ningsavond voor alle leden van de ou-1 dervereniging met hun kinderen. Om- j trent plaats en tijdstip van aanvang i worden nog nadere mededelingen ge daan. Voor de huidige leerlingen zal op 29 juni een sport/spelmiddag worden gehouden. Nadere mededelingen voor dit feeston- derdeel worden tezijnertijd aan de kin deren bekend gemaakt. Het is begrijpelijk dat vooral het achter halen van adressen van oud-leerlingen en oud-personeel geen sinecure is. Het comité is zich dan ook wel terdege be wust dat niet allen een persoonlijke uit nodiging zullen hebben gekregen of als nog zullen ontvangen. Zij wil dan ook diegenen, die om wat voor reden dan ook geen rondschrijven hebben ontvangen, hartelijk uitnodigen om de te houden reünie te bezoeken. De deelnemerskosten bedragen 5,(hierbij zijn de kosten voor de te gebruiken lunch inbegrepen). Gaarne uw aanmelding vóór 10 juni a.s. op gironr.: 2666353 t.n.v. Jan Kastelijn, Kampweg 6 te Soesterberg. Uiteraard kunt u zich laten vergezellen door uw vrouw, verloofde etc., mits men uiter aard hiervoor eveneens de deelnemers- kosten voldoet. Op bovengenoemd adres is tevens het secretariaat van het jubi leumcomité gevestigd. Alle gewenste in lichtingen kan men daar verkrijgen. Te lefoon: 03463-1952. Naar verluid is de v.v. Soesterberg niet bij een omkopingsschandaaltje betrokken geraakt, dank zij de weigering van trai ner-coach de heer Rijn, om voor hon derd gulden en een feestavond de met het degradatiesspook bedreigde voetbal club Nijenrodes uit Breukelen aan een overwinning te helpen. Toch heeft Soesterberg van Nijenrodes verloren en wel met 4-1, de grootste ne derlaag van het afgelopen seizoen. Het duurde tot de 40e minuut, voordat de thuisclub in een oninteressante eerste helft toesloeg en de leiding nam. Zes minuten later werd het 2-0 en na vijf minuten in de tweede helft keek Soesterberg al tegen een 3-0 achterstand aan. Een handsbal in het strafschopgebied le verde een penalty op, die door Kees de Lange scherp werd ingeschoten (3-1). Even later werd Schafer bij een aanval gevloerd en kwam de bal terug bij Jan Roelofs, die doel trof, maar het doelpunt werd afgekeurd vanwege buitenspel. In de 69e minuut stormde Kroon op de Soesterbergse-goalie af, maar de Nijen- rodes-aanvoerder ving de bal op en schoot langs de te laat op zijn post zijn de Gerrits de thuisclub naar 4-1. Het blijspel „Oscar" van Claude Magnier werd door Utile Dulci met daverend suc ces omgezet in een doldwaze klucht, waaraan zowel het hele gezelschap als de helaas weinige toeschouwers enorm veel plezier hebben beleefd De voorstelling werd gisteravond in de Hoeksteen gepro longeerd. De regiseur liet het geheel in een vlot tempo afspelen in een leuk gevonden decor, waarbij alleen het gebruik van het „voordoek" beter achterwege had kun nen blijven. Nadat de straattekenwedstrijd een week uitgesteld was vanwege de neerstromen de regen werd zaterdag voor Pinksteren bij zonnig weer deze jaarlijks terugke rende wedstrijd gehouden op de speel- splaats van de Carolusschool onder lei ding van de Stichting Jeugdwerk Soes terberg. De vrouwelijke jury bestaande uit de dames Veenendaal, Sukkel en Lensink deed op serieuze wijze haar werk bij de soms lastige beoordeling van de kleurige krijtprodukten op de tegels van de speelplaats. Tot Miss Kleurkrijt 1972 werd de acht jarige Trudy de Knegt gekozen, die de onderscheiding ontving uit handen van de vorige Miss, Petra van Maarseveen. De prijswinnende tekenaars ontvingen waardebonnen voor de geleverde preta- ties. GALLENKAMPPELSWEG 11 - SOEST - TEL. 6286 BUJETIJDS BABY EN KINDERKLEDING GALLENKAMPPELSWEG 11 SOEST TEL 6288 Zaterdagmiddag kreeg de politie enkele mededelingen van omwonenden van het postkantoor, dat er vermoedelijk een poging tot inbraak werd gedaan. Een groepje jongelui had een ladder tegen het gebouw gezet en wekte de indruk naar binnen te willen klimmen. De zaak zat echter anders in elkaar. De 19-jarige K. van D. uit Soest had bij het tennissen op het marktterrein een bal door een ruit van het postkantoor ge slagen. Hij deed hiervan aangifte op het politiebureau. Later besloot hij de schade zelf te herstellen. Met hulp van een aantal vrienden en ruim voorzien van stopverf, was hij bezig een nieuwe ruit in te zetten, toen de politie hen „betrapte". Dn interkerkelijke werkgroep Soester berg organiseert op donderdag 25 mei het programma „Met band en plaat voor U paraat". In de Hoeksteen worden wer ken ten gehore treden via de plaat op Vivaldi. Verder treden via de plaat op het Katwijks Mannenkoor en The Young Credo Singers. Aanvang 20 uur. Met enige verbazing en ook verontrus ting constateert men op het gemeente huis dat hónderden huurders, aan wie vorig jaar een aanvullende huursubsidie werd verleeend, tot nu toe hiervoor nog geen aanvraag hebben ingediend. De regeling is van toepassing op die wo ningen, waarvoor na 31 maart 1960 rijks subsidie is verleend, óf waarvan de huurprijs in het kader van de huurhar- monisatie met meer dan 6 is verhoogd, óf die waarvan de huurprijs belangrijk is verhoogd als gevolg van een ingrij pende verbetering van de woning. Bij het vaststellen of een huurder al dan niet voor een bijdrage (die van rijks wege wordt vertrekt) in aanmerking komt, wordt rekening gehouden met het inkomen en de te betalen huurprijs. De bijdrage wordt alleen verstrekt in dien het inkomen minder dan 18.000,- bedraagt en de huur niet lager is dan 1050,—. Huurders die een periodieke uitkering krachtens de Algemene Bijstandswet ge nieten, komen niet voor deze regeling in aanmerking, daar hier de noodzakelijke woonkosten mede in aanmerking geno men worden. De bijdrage kan variëren van minimaal 120,- tot maximaal 1200,- per jaar. Indien men meent voor deze regeling in aanmerking te komen, kan men tot uiterlijk 1 juli a.s. aanvraagformulieren voor het verkrijgen van genoemde bij drage afhalen bij de afdeling algemene zaken van het gemeentecretarie. Desge wenst worden de formulieren op tele fonisch verzoek (telefoon 6744, toestel 153) toegezonden. Wanneer men meer wil weten omtrent deze regeling, zijn er folders op het ge meentehuis aanwezig. VERMIST: Bijna twee weken zoekt de fam. Cisser van de Vermeerlaan 24 naar hun 3-4 jarige trouwe bastaard viervoeter. Met zijn wit/zwarte „uitmonstering" en bruine snuit is de reu toch opvallend genoeg. De haast volledig witte lapjespoes van de fam. Van Luyn, Van Lijndenlaan 2a, heeft op 16 mei zijn mand verlaten en is tot op heden niet teruggekeerd. De diepe snede onder zijn neus is een be langrijk herkenningsmerk. Kijkt u eens in uw omgeving rond? GEVONDEN: Op de Doresteinweg 5b logeert sinds enige tijd een gladharige tackel. Hoewel hij het er best naar zijn zin heeft, mist hij zijn baasje. Wie zijn zwarte kat, zich voortbewe gend op wite pootjes, mist, moet maar eens op het Kerkpad gaan kijken, want daar loopt en sluipt sedert enige dagen zo'n viervoeter rond, die vooral opvalt door zijn dikke poten en het feit dat hij aan een oog blind is. Deze week werd een zwarte langharige hond doodgereden. Op de Koninginne weg 33 te Hilversum, tel. 02150-10361, kunnen ze er meer van vertellen. Wat een grote zwarte poes voor het Soester Natuurbad zocht zal wel een vraag blijven. Zij lette onvoldoende op het verkeer en sneuvelde. De Fam Bouwman, Eemstraat 1 kan er alle in lichtingen over geven. Wanneer u een dier aan ons opgeeft als „vermist", en het wordt terugbezorgd, wilt u ons dan even een berichtje stu ren? Inlichtingen over deze en andere dieren aan het Dierentehuis, Klein Engendaal- weg 36a, Soest, telefoon 3583. Opgaven voor vermelding in deze ru briek uiterlijk zaterdagavond telefonisch onder de nummers 3583, 3282 of 2501. EERSTE RIJLES GRATIS Wat zijn AB wegen? AB wegen zijn anti-benzinewegen. AB wegen zijn toeristische routes d alléén toegankelijk zijn voor voetgan gers, fietsers, ruiters, rijtuigen en inva lidewagentjes. Zij slingeren zich door de mooiste plek jes van ons land en geven ons einde lijk de rust en de ontspanning waarop wij recht hebben. Langs de AB wegen vinden wij gezelli ge uitspanningen, goed geoutilleerde campings, hotels en herbergen; vrije piknikplaatsen, zwembaden, verhuurin- richtingen van fietsen, paarden en rij tuigen. Kortom: alles wat de rekreatie zoekende mens voor een enkele dag, 'n weekend of zijn hele vakantie, nodig heeft. Want de AB wegen zijn geen korte toeristische wegen waarop men na enkele uren fietsen of wandelen is uitgekeken, maar het zijn uitgestrekte routes die dwars door ons land lopen, van noord tot zuid, van oost tot west, door die gebieden die voor dit doel het meest geschikt zijn en als ons optimisme ons niet bedriegt zal men ook in het buitenland spoedig overgaan tot dc aan leg van deze attraktieve AB wegen. De AB wegen zijn er nog niet. Nóg niet. Tientallen moeilijkheden moeten uit de weg worden geruimd. Dat kan, mits wij de steun hebben van rijk, provincie en gemeenten. En deze steun kunnen wij alleen krijgen als wij ons verzekerd we ten van de symphatie, de daadwerkelij- kesteun en het enthousiasme van dui zenden, tienduizenden burgers. Daarom deze eerste oproep van onze stichting. Stuur ons uw adhessiebetuiging. Een briefkaart met uw naam en adres plus de tekst „AB wegen" is voldoende. U hoort dan spoedig meer van dit unieke plan. Stichting AB wegen, Top Naeffstaat 17, Bussum. 't Was moeilijk om dag Soestduinen te zeggen na er zoveel jaren gelukkig te zijn geweest. „Als het om de liefde gaat", want ik had Soestduinen lief en ik dank de hemel voor alles wat ik daar heb mogen ontvangen en voor alles wat ik daar heb mogen doen. 't Was goed, maar hier is mijn „dag" dan. Dag beste mensen, dag heerlijke bomen en duinen, dag mijn fijne laan van lief en leed, waar de bomen elkaar een hand gaven. Dag alle lieve jongens en meisjes, dag mijn huis. Ik ben onuitsprekelijk dankbaar voor wat al die jaren voor mij zijn geweest en wat jullie allemaal voor mij hebben betekend en voor mij hebben gedaan. De burgemeester kan niet dankbaarder van Soest afscheid hebben genomen, dan ik afscheid van Soestduinen neem. Hier is het voor 95 °/o goed. De 5 °/o zal het ook nog wel halen hoop ik. Tot ziens, Fransje v. d. Sluis. Korte Hartweg 37. Soest, 20 mei 1972. BUJETIJDS-, BABY EN KINDERKLEDING GALLENKAMPPELSWEG 11 - SOEST - TEL 6286 Zaterdag 27 en zondag 28 mei a.s. houdt de I.V. Philatelica afd. Zeist in verband met haar 25-jarig bestaan, in Boschlust, Boslaan 19 te Zeist, een jubileumten toonstelling. De tentoonstelling is za terdag geopend van 13 tot 22 uur en zóndag van 10 tot 18 uur. De ruilbeurs begint zaterdag om 16 uur en zondag om 14 uur. Aan de tentoonstelling is een grote postzegeltombola verbonden. Voor slechts 50 cent kan men een enveloppe kopen met de kans op een prachtige in houd. De ledenvergadering van het Katholiek Vrouwengilde, afdeling Soest, wordt ge houden op dinsdag 30 mei a.s. in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoff- straat. De vergadering begint om 20.00 uur precies. De leden kunnen zich op deze avond nog aanmelden voor de cursus gespreks- en discussietechniek, die in de maanden september en okto ber gehouden zal worden. MOLENSCHOT. - Kunt u mij de oor sprong en achtergrond mede delen van het woord „Molenschot"? Antwoord: Op de hoek van de Molen weg en Molenstraat heeft indertijd ge staan de molen „De Windhond", welke jammer genoeg is afgebroken. Om elke molen (zo ook bij de Windmolen) ligt altijd wel open land met het oog op de wind, en dit land noemde men „schot". Vandaar de naam „Molenschot". APOLLO 14. - Kunt u mij zeggen wat de afstand is van de aarde naar de maan en hoe zijn alle manoeuvres van de Apollo 14 tot stand gekomen. Antwoord: De gemiddelde afstand van de maan tot de aarde bedraagt 38.440 km. Deze afstand kan variëren van 35.700 tot 40.700 km, een factor waar mee men bij maanreizen terdege reke ning houdt. Alle manoeuvres van de Apollo 14 behalve de landing op de Stille Oceaan, zijn met raketmotoren tot stand gebracht, dus ook het buiten de aantrekkingskracht van de maan brengen van de commandocabine, het geen tot stand komt door de hoofdra ketmotor van het dienstcompartiment. Bij de landing op de Stille Oceaan wordt alleen als dat nodig is, met raketkracht een beetje bijgestuurd. Tussen de maan en de aarde behoudt de capsule zijn eenmaal verkregen snelheid, terwijl vóór de landing met behulp van para chutes de snelheid wordt verminderd om een zachte landing te bewerkstelli gen. BANKGEHEIM. - Bestaat er in Neder land een bankgeheim, zo ja kan dan een bankemployé van de ene bank bij de andere bank naar iemands financiën in formeren? Antwoord: Wettelijk bestaat er in Ne derland het bankgeheim niet meer, voor geen enkele bank, d.w.z. dat ingeval van het in staat van beschuldiging staan •wegens b.v. belastingfraude, inzage aan de bevoegde instanties gegeven moet worden. Voor particuliere aangelegen heden houden alle banken zich echter wel aan het bankgeheim. Dus zonder machtiging van de rekeninghouder wordt aan niemand enige inlichting vw- strekt.

Soester Courant | 1972 | | pagina 11