rtiirösaerfts ÏEiSÏ^ETTE GEMEENTERAADSVERGADERING De heer J. A. Detmar volgt het WB raadslid de heer J. Geerlings op De naam „Regentuuter" in het geding 'tCT3aarderkooc)t Jaarvergadering Dierenbescherming RESTAURANT HCldclu» Rouw- en Trouwkleding M. TOSSEN Nieuwe borden op voet gangersoversteekplaatsen Geslaagden Instituut Houwers, Baarn SPORTVISSERIJ 1 juni uittocht naar de waterkant Verwijzingsborden binnen de gemeente Bij snelheidscontrole 45 overtreders Natuurwacht excursie ..uilennest" Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. M van Hal-Zonderop Aanrijdingen /-listral Finales handballen Bedrijfssportcompetitie Eiermarkt Vrijdag 26 mei 1972 Onder voorzitterschap van de loco-bur- gemeester, de heer K. de Haan, verga derde de gemeenteraad gisteravond in de zaal van de brandweerkazerne. De niet ingewikkelde agenda werd in korte tijd afgewerkt. Na vaststelling van de raadsnotulen van 20 april j.1. werden de volgende ingekomen stukken behandeld: a. Brief d.d. 2 november 1971 van „Vara Ombudsman" inzake het openstellen van schoolpleinen buiten de schooluren ten behoeve van verruiming van de speel ge legenheid voor de jeugd met voorstel te antwoorden overeenkomstig de ter inza ge gelegde concept-brief. Conform besloten. b. Brief d.d. 21 april 1972 van de voor zitter van het Centraal Stembureau, waarbij hij een afschrift toezendt van zijn besluit van 20 april 1972, waarbij de heer J. Veenendaal te Soesterberg is benoemd verklaard tot lid van de ge meenteraad met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. De loco-burgemeester deelde mee, dat de heer Veenendaal zijn benoeming niet zal aanvaarden. Van de voorzitter van het centraal stembureau was inmiddels een brief binnengekomen waarbij de heer J. A. Detmar, wonende Bartolotti- laan 14, benoemd verklaard werd. Voor het onderzoek van de geloofsbrieven door een commissie uit de raadsleden, werd de vergadering enige minuten ge schorst. Op voorstel van de commissie werd daarna de heer J. A. Detmar be noemd. Dankwoord van de heer Geerlings De heer J. Geerlings nam vervolgens afscheid van de raad. Hij deed dat met het schetsen van het ideale type raads lid. „Deze moet beschikken over een ijzeren wil, een zee van tijd, veel wijs heid, alsook een grenzeloze ambitie om verantwoordelijkheid te dragen voor ei genlijk niemand bevredigende oplossin gen. Zo ze al bestaan", zei de heer Geer lings, „ze zijn opgeslokt door het be drijfsleven, eigen bedrijf, onderwijs, overheid of het verenigingsleven. Waar de maatschappij al veeleisend is, bete kent dat, dat zij geen tijd hebben". Hij vroeg zich af of dit opgelost kon wor den door het presentiegeld. „In de maatschappij is veel voor geld te koop, maar tijd is duurder". Ook in publieke erkenning zag hij het niet zitten. Veel wat men doet wordt verkeerd begrepen. Toch had hij zich niet ongelukkig ge voeld. Hij was van mening dat ieder die tot dit ambt geroepen werd, de taak naar vermogen moet vervullen. Na lof gebracht te hebben aan het amb tenarenapparaat, zei hij te menen dat er een ander soort raadslid nodig was, waaraan in de toekomst, zeker in ver band met de gewestvorming, behoefte zal bestaan. Een fulltime job voor ge schoolde krachten. Hij hoopte dat de maatschappij daar op tijd toe in staat zou zijn. Hij wenste de raad het beste met de uitoefening van haar taak en zei met veel genoegen aan de afgelopen periode te zullen terugdenken. De loco-burgemeester dankte de heer Geerlings voor alles wat hij voor de gemeente Soest had gedaan. „Wij heb ben u langzamerhand zien groeien tot een waardevol raadslid, die het werk uit burgerzin deed". Hij betreurde het vertrek en wenste hem alle goeds toe erop vertrouwend, dat de heer Geer lings het werk van de raad met belang stelling zou blijven volgen. c. Brief d.d. 20 januari 1972 van de Ou dervereniging „De Wiekslag" inzake de aanleg van zebrapaden in het Smitsveen alsmede een- afschrift van een brief van burgemeester en wethouders d.d. 2 mei 1972, afdeling I, nummer 6788, met voorstel deze brieven voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. d. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennsgeving aan te nemen. Conform besloten. Probleem Soesterberg Aan de orde werd daarna gesteld een brief van de PAK-fraktie om het schrij ven van de bewonerscommissie Soester berg van de woningbouwvereniging St. Jozef op de agenda van deze verga ring te plaatsen. De PAK-fraktie wil dit schrijven eerst behandelen, voordat het concept-antwoord wordt opgesteld. Naar zij menen is er sprake van een onverkwikkelijke geschiedenis, die om een duidelijke oplossing vraagt. Met na me wil de fractie weten of het inder daad juist is dat de bewonerscommissie de belangen van de bewoners meer be nadeeld dan bevoordeeld zou hebben. Zo ja, waaruit blijkt dit dan, zo neen, waar zijn dan de communicatie-stoor nissen ontstaan. Zij vragen of het ge wenst is de bewonerscommissie uit te nodigen om de vervelende kwestie de finitief uit te praten. Het college had er geen bezwaar tegen, de loco-burgemeester vroeg of de raad het daarmee eens was. Na veel discussie bleek dat het geval WEET U. DAT WIJ WATERPLANTEN VOOR UW VIJVER HEBBEN? WEET U, DAT WIJ 100 SOORTEN PERKPLANTEN HEB BEN? WEET U, DAT WIJ VERSCHILLENDE HEESTERS EN CONIFEREN HEBBEN DIE NU NOG MET SUCCES VER PLANT KUNNEN WORDEN? WEET U DAT WIJ le KWALITEIT VOORJAARSBOLLEN VERKOPEN MET 25 #/o KORTING WEET U. DAT U, WANNEER U LANGS KOMT, NOG VEEL MEER WEET? TUIN-ADVIESCENTRUM DORRESTEINWEG 123 C TELEFOON (02155) - 2883 Vrijdagavond waren vijfentwintig leden van de afd. Soest van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren aanwezig op de jaarvergadering die ge houden werd in de opkamer van boer derij „Vossenveld" (De Paardenkamp) aan de Birkstraat. aanwezig C. J. t Hart, begroette de aanwezigen en zei: dat de afd Soest op een gunstig verenigingsjaar mocht terug blikken. Erg gelukkig toonde hij zich mei de resultaten die de inspecteur de heer Van Geet het afgelopen jaar boek te. „Hij heeft het in de beginperiode wel een beetje moeilijk gehad, maar uitein delijk heeft hij een pluim verdiend". In zijn rede constateerde de heer 't Hart, dat er de laatste jaren een duide lijke mentaliteitsverandering ten opzichte van de dieren plaats vond. „Vroeger moest je nog wel eens verzoeken om bij voorbeeld de vogels in de wintermaan den niet te vergeten, maar tegenwoordig gebeurd dat vanzelf". De matige winter was er de oorzaak van dat de Dieren bescherming dit jaar niet tot voederen van de dieren in de bossen in de omge ving hoefde over te gaan. De polikliniek voor kleine huisdieren, ge vestigd in het Dierentehuis aan de Klein Engendaalweg, krijgt het steeds druk ker. wat uiteraard gezien moet worden in verband met o.a. de komst van het Soesterveen met zijn duizenden bewo ners. De heer 't Hart memoreerde de meer dan voortreffelijke samenwerking tussen Dierenbescherming en de bond ter be strijding van Vivisectie, waardoor vele honden en katten een afschuwelijk lot kon worden onthouden. Hoewel tot op dit moment niemand pre cies weet wat er met het Dierentehuis in de nabije toekomst gaat gebeuren in verband met het cityplan, is in het afge sloten verenigingsjaar centrale verwar ming in de verschillende lokaliteiten aan gebracht, maar op dusdanige wijze ge- construeerd.dat deze bij 'n eventuele ver plaatsing zonder al te veel kosten mee genomen kan wórden. Aan het slot van zijn verslag dankte de heer 't Hart iedereen voor inzet en activiteit. Mejuffrouw H. Isings gaf in een kort be toog het wel en wee op het Dierente huis aan, waarbij duidelijk werd dat door een kleine groep ontstellend veel maar bovenal dankbaar werk werd ver zet. Uit de cijfers die werden vrijgege ven kwamen verontrustende verschijn selen naar voren. In '69 werd 29 honden en 38 katten aangeboden waarvan af stand werd gedaan, in '70 groeide dit aantal tot resp. 39 en 69 en in '71 waren maar liefst 60 honden en 77 katten het dier van de rekening van de minderende KERKPLEIN - TELEFOON 2591 - (b(j de Petrus- en Pauluskerk) Voor smakelijk eten in een gezellige sfeer. Turkse specialiteiten voor een aantrekkelijke prijs. Mogelijkheid tot reservering, Ruime parkeergelegenheid voor de deur. Geopend van 10 tot 24 uur (elke dag). belangstelling voor huisdieren. De ver wachting lijkt gerechtvaardigd dat ook het lopende jaar weer een stijging te zien zal geven. Het aantal zwerfdieren minderde in aan tal, wat volgens mejuffrouw Isings toe geschreven mag worden aan het feit dat men tegenwoordig wat eerlijker is ge worden en toegeeft van het huisdier af te willen, en niet met het verhaal aan komt het dier „gevonden" te hebben. Nu komt men met andere verhalen die niet waar blijken te zijn". Via het Dierentehuis kregen het afgelo pen verenigingsjaar 124 honden en 64 katten een nieuw tehuis, op dit moment heeft men op de Klein Engendaalweg nog keus uit 23 honden en 52 katten van verschillende soort. Wat de betalende „gasten" betreft blijkt '71 eveneens een goed jaar geweest te zijn, want gedurende de vakantiemaan den werden 214 honden en 116 katten bij het Dierentehuis ondergebracht voor een tijd van één tot drie weken. Mevrouw Kok, de penningmeesteresse, kon in haar verslag eveneens een opti mistisch geluid laten horen, al blijken er toch ook wel verschillende zaken te zijn die aan wijziging toe zijn, waarbij bijvoorbeeld de 600,- gemeentelijke subsidie erg in het oog springt, „ƒ600,- wordt, omdat het zo'n groot bedrag is, in twee termijnen uitbetaald. De contai ner die we op het Dierentehuis gebrui ken (kosten ƒ600,-) natuurlijk wel graag in een keer aan de gemeente overma ken". Naast de gemeentelijke subsidie en de ontvangsten voortkomend uit o.a. de pen- siondieren zijn 15.000,- giften, de jaar lijkse collecte 5.200,- en de donaties 6.600,- de voornaamste bronnen van inkomsten voor het Dierentehuis dat met een exploitatiebedrag van maar liefst 42.000,- werkt. Bijna de helft van dat bedrag zijn de Ionen voor inspecteur en assistentes op het Dierentehuis, terwijl voor de post „voeding" ƒ9.500,- is uitgetrokken. Door het uitgeven van een maandorgaan wordt veel goodwill gekweekt, wat tot uiting komt in het aantal donateurs en leden, bij elkaar zo'n 1150, een aantal dat gezien de groei van het Dierentehuis, te langzaam stijgt. Een van de wensen van het bestuurs- trio, de heer 't Hart, mevrouw Van Woer- kom en mevrouw Kok voor het komende jaar is dan ook een flinke stijging van het aantal leden en donateurs, zodat in de toekomst nog meer gedaan kan wor den voor de huisdieren, die, afgaande op het cijfermateriaal, heel langzaam in aantal terug lijken te lopen. te zijn. Men stelde het op prijs de moei lijkheden vooraf in de diverse commis sies te behandelen. De heer P. Pieren (PAK) verduidelijkte de brief door te stellen dat zij reeds in februari de kwestie hadden willen be handelen. Dat was niet gebeurd. Om te voorkomen dat de misverstanden zou den blijven bestaan, meende hij dat de bewonerscommissie en het bestuur van de woningbouwvereniging ook uitgeno digd moesten worden. Ook daarmee ging men akkoord. Meerdere raadscommis sies zullen zich ermee bezig gaan hou den. 3. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de Provinciale Utrechtse Electriciteits Maatschappij voor het leggen, hebben en onderhou den van een hoogspanningskabel in de Soesterbergsestraat, Van Beuningenlaan en Bartolottilaan. Conform besloten. 4. Voorstel tot ruiling van grond, gele gen aan de Beckeringhstraat met M. Jansen. Conform besloten. 5 .Voorstel tot het verlenen van onthef fing van het bepaalde in artikel I van de „Zoneverordening Hinderwet" ten behoeve van een inrichting tot opslag en verwerking van oud metaal op/in het perceel Nijverheidsweg 4. Conform besloten. ST. Carolusschool krijgt nieuwe toiletten 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het uitvoeren van verbouwingswerkzaam heden in de Carolusschool te Soester berg. Conform besloten. Wethouder J. Dijkstra stelde er prijs op nog een korte toelichting te geven. De lange tijdsduur, (het eerste krediet wer den reeds januari 1969 beschikbaar ge steld) was niet te wijten aan het falen van bepaalde instanties, noch aan de inspecteur, noch aan gemeentewerken. De afkeuring van het oorspronkelijke plan en de omwerking en uitbreiding ervan lagen aan de vertraging ten grondslag. 7. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronderwijs voor: a. het verbeteren van het schoolterrein bij de R.K. kleuterschool aan de Maria- straat. Conform besloten. b. het aanschaffen van buitenspelma teriaal ten behoeve van de R.K. kleu terschool aan de Mariastraat. Conform besloten. Op verzoek van de heer Pieren (PAK) zal bekeken woden of de zandbak nog van een afdekking kan worden voor zien. Wel Regentuuter? 8. Voorstel tot het geven van een naam aan de openbare kleuter- en lagere school aan de Weegbreestraat. Het voorstel werd aangehouden. De heer G. Oldenboom (Pr. Chr.) ver weet de onderwijscommissie, dat zij zich hovaardig zou hebben opgesteld. Hij meende dat zij de Nederlandse taal niet machtig waren en bovendien vond hij dat de oudercommissie miskend werd. De heer J. Van Poppelen (KVP) had ook niet begrepen waarom de onder wijscommissie het voorstel niet had overgenomen. „Regentuuter" was een goede naam, die naar hij meende met één „u" geschreven behoorde te worden. Mevrouw T. Walma van der Molen-de Vries (D'66) en mevrouw P. Oranje-En- tink (VVD), beiden lid van de onder wijscommissie, gaven te kennen beslist geen veto te hebben willen uitspreken. Zij vonden het een lelijke naam. Me vrouw Oranje bleek op informatie uit geweest te zijn bij een terzake kundige „heer", die gezegd had dat de Regen tuuter niet meer bestond, maar dat Re genfluiter een betere naam was. Dit ontlokte de heer De Haan de op merking dat het inderdaad een „heer" geweest moest zijn, omdat de gewone man de naam Regentuuter wel degelijk kende. De heer M. de Groot (B.R.) was ook niet gelukkig met de gekozen naam en zag wel iets in de naam WULP, wat de nodige hilariteit teweeg bracht. De ou- dercommssies krijgen een nieuwe kans 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet aan het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" voor het aanschaffen van een omroep installatie ten behoeve van de christelij ke school voor mavo. Conform besloten. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de open bare lagere school aan de Molenstraat. Conform besloten. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aankopen van een vrachtauto ten behoeve van de dienst gemeentewerken. Conform besloten. 12. Voorstel tot het opnemen en uitlenen van gelden gedurende het 3e kwartaal 1972. Conform besloten. 13. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Stichting Jeugdwerk Soesterberg. Conform besloten. 14. Voorstel tot het wijzigen van de begrotingen voor 1971 en 1972. Conform besloten. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet in verband met het ver strekken van een hypothecaire geldlening aan een ambtenaar. Conform besloten. 16. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen: a. aan de Nijverheidsweg aan G. van Korlaar. Conform besloten. b. aan de Batenburgweg aan Hypsos N.V. te Bilthoven. Conform besloten. c. aan de Nijverheidsweg aan B. Le- narduzzi. Aangehouden. d. aan de Nijverheidsweg/Vrijheidsweg aan H. A. Menning Spuit- en Moffelin- richting N.V. Conform besloten. e. aan de Nijverheidsweg/Industrieweg aan H. Rodenhuis te Amsterdam. Conform besloten. f. aan de Ossendamweg aan Aanne- mings- en Bouwbedrijf H. W. van Asch N.V. Conform besloten. in het bestemmingsplan Klaarwater aan de Stichting Eigen Woningbezit. Conform besloten. h. nabij de Gerrit v. d. Veenstraat aan de PUEM N.V. Conform besloten. 17. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen: in het Soesterveen van J. H. v. d. Heuvel. Conform besloten. b. op de Soester Eng van G. van Logte- stijn c.s. Conform besloten. c. op de Soester Eng van W. van Logte- stijn Rzn. c.s. Conform besloten. d. op de Soester Eng van A. A. Schim- mel-v. d. Hengel. Conform besloten. e. op de Soester Eng van C. Hilhorst- v. d. Bremer. Conform besloten. f. op de Soester Eng van W. van Logte- stijn Rzn. Conform besloten. g. aan de Eigendomweg van M. Kerk hof-de Ruygt c.s. te Amersfoort. Conform besloten. h. op de Soester Eng van J. A. van Log- testein Czn. Conform besloten. i. op de Soester Eng van P. A. Hilhorst. Conform besloten. Bij agendapunt 17a kreeg de heer Van Poppelen op zijn verzoek de aanteke- nng, dat hij aan de besluitvorming niet had deelgenomen. Bij de punten 17b tot en met i, zei de heer Geerling (VVD) in principe bezwaren te hebben tegen aankopen van gronden bestemd voor de weg-over-de-Eng, maar in dit geval, omdat er ook andere bestemmingen mee gemoeid waren, zich niet tegen de aan koop te zullen verzetten. De heer G. Oldenboom (Pr. Chr.) prees daarentegen het college voor haar voortvarend aan koopbeleid. 18. Voorstel tot pachtbeëindiging van di verse percelen grond. Conform besloten. 19. Voorstel tot wijziging van het raads besluit d.d. 17 februari 1972, afdeling I nummer 1407, strekkende tot verkoop van grond in het bestemmingsplan Klaar water aan de PUEM N.V. Conform besloten. 20. Voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan Klaarwater aan de PUEM N.V. Conform besloten. 21. Voorstel tot het verlenen van een :akelijk recht, aan de Provinciale Utrecht se Electriciteits Maatschappij N.V. voori het leggen, hebben en onderhouden van hoogspanningskabels in: a. de Dorresteinweg. Conform besloten. b. de Energieweg. Conform besloten. 22. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot het betalen van rente met betrekking tot een aangegane koop overeenkomst met: a. J. H. v. d. Heuvel. Conform besloten. b. erven A. A. Schimmel-v. d. Hengel. Conform besloten. c. W. van Logtestijn Rzn. Conform besloten. d. P. A. Hilhorst c.s. Conform besloten. Ook bij agendapunt 22a kreegt de heer Van Poppelen (KVP) de aantekening dat hij aan de besluitvorming niet had deel genomen. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Binnenkort zullen de bekende driehoek borden bij de voetgangersoversteekplaat sen vervangen worden door nieuwe. De ze zijn vierkant, hebben een blauwe kleur met in het midden een driehoek met de afbeelding van de overstekende voetgangers. Zij worden geplaatst bij de Koningsweg ter hoogte van de kinderboerderij, de Dalweg bij de Vivo, De Soesterbergse straat bij De Rank, de Koninginnelaan bij de kruising Regentesselaan-Van Straelenlaan, op de Nieuweweg tussen de Molenstraat en de Smitsweg en twee stuks op de Smitsweg. De 5de groep geslaagden van de cursus 1971-1972 zijn: Voor het vaardigheidsdiploma machine- schrijven de dames A. van Huizen, R. van Pothoven, D. van Zanten-Bruide- gom en J. J. van Zanten. Voor het Uniepraktij kdiploma machine- schrijven de dames O. E. Bröckl, H. D. v .d. Broek en W. C. Koster. Voor het vaardigheidsdiploma steno grafie Nederlands de dames A. Blom berg, W. Heesemans, H. Hendriks, M. Hollander-Meihuizen, I. Slijm, T. Ubels, J. Uittenbogaard, H. Visser, M. Vossen en M. de Weyer. Voor het Uniepraktijkdiploma stenogra fie Nederlands de dames A. L. Blom berg, H. J. M. G. Hendriks, M. A. Kok, A. M. v. d. Laak, B. H G. Slijm, G. A. Ubels, H. J. R. Visser en M. A. E. Vos sen. Vcor het Uniepraktijkdiploma stenogra fie Frans de dames P. E. van Kouterik en E. M. van Wayenburg-Veth. Zie advertentie elders in dit nummer. BIJ het aanbreken van deze door hen gelsportliefhebbers met ongeduld ver beide dag begint er een nieuw seizoen waarin ontelbare sportvissers gaan turen op grote en kleine dobbers, die het ogen blik moeten aanduiden waarop het ge schubde slachtoffer met de meeste kans op succes kan worden verschalkt. Wie werkelijk pleziering wil vissen en geen kans op moeilijkheden wil hebben moet wel zorgen dat zijn papieren en spullen in orde zijn, opdat niet hijzelf inplaats van de argeloze vis wordt gevangen. Daartoe dient hij (of zij) in het bezit te zijn van de benodigde akten en vergun ningen en de maten der vissen in acht te nemen. Men onderscheidt a. Zeevisserij, b. Kustvisserij, c. Binnenvisserij. De Zeevisserij is geheel vrij. Daarvoor gelden ook geen gesloten tijden voor vis tuigen en vissoorten; wel gelden er en kele minimummaten. Ook de Kustvisserij is voor ten hoogste twee „gewone" hengels vrij. Voor de „speciale" hengel, de peur en de spie ringpaternoster is alleen een vergunning nodig van de rechthebbende op het vis recht. Die vergunning is niet nodig als het Rijk de rechthebbende op het vis recht is, hetgeen meestal het geval is. Voor alle andere kustvisserij moet men voorzien zijn van een vergunning en een consent (Kosten consent ƒ2, De binnenvisserij De meeste sportvisserij heeft in de bin nenwateren plaats. Daarvoor moet men in het bezit zijn van: a. een zgn. bijdrage voor het vissen met één gewone hengel (ƒ4,b. een kleine visakte voor ten hoogste twee gewone hengels, of een speciale hengel, of een peur 10,75; c. grote visakte voor het vissen met alle geoorloofde vistuigen 32,Alle kosten plus legeskosten, die niet meer dan ƒ1, mag bedragen. Kinderen beneden 15 jaar, die alleen maar met één gewone hengel vissen zijn van het bezit van een bewijs van bij drage vrijgesteld. Behalve genoemde bescheiden dient men in het bezit te zijn van een vergunning van de rechthebbende op het visrecht. Die vergunning is niet nodig voor het vissen met slechts één gewone hengel in bevaar en vlotbare wateren. Daarover bestaat echter veel misverstand en ver schil van mening zodat men beter eerst ter plaats kan informeren. In watersportgebieden worden veelal dag- of weekvergunningen verstrekt door b.v. botenverhuurders, tegen varia bele prijzen, die tevens recht geven op lopen op oevers, dijken, akkers enz., want ook dat is vaak aan vergunningen ge bonden. Gewone en speciale hengen Onder „gewone" hengel wordt verstaan een hengel (al dan niet voorzien van een opwindmechanisme) met maximaal 3 één- twee- of drie-tandige haken geaasc met: a. brood, aardappel, deeg, kaas, gra nen en peulvrachten, fruit, slachtpro- dukten, zeepier, zager, mossel, putschelp. worm, steurkrab en garnaal; b. naboot singen (kunstaas) van de onder a ge noemde; c. insecten, -larven; d. naboot singen van het onder c genoemde aas voor zover niet groter dan 2y2 cm; e. stukjes vis van maximaal 3 cm. Onder „speciale" hengel wordt verstaan elke hengel geaasd met ander aas dan door de minister aangewezen voor de gewone hengel (zgn. snoekhengel). Met de snoekhengel mag niet gevist wor den voor 1 juli, i.v.m. de gesloten tijd voor snoek van 1 maart t.m. 30 juni. Een in juni aan een gewone hengel gevan gen snoek moet terstond in het water worden teruggezet, evenals alle onder maatse vis. Behalve enkele uitzonderingen in enkele rivieren is het nachtvissen verboden; dat is van één uur na zonsondergang tot één uur vóór zonsopgang. Dit geldt niet voor de peur. Een werphengel kan zowel een gewone als een speciale hengel zijn, Dat hangt af van het aas waarmee wordt gevist. Enkel minimum vismaten: Voorn en ser- peling 15 cm, bot 20 cm, baars 22 cm, forel, meun, schol, sneep, winde en zeelt 25 cm, aal of paling 28 cm, barbeel 30 cm, karper 35 cm, snoekbaars 45 cm, snoek 50 cm. Voor bliek en brasem zijn geen maten vastgesteld. Volgens velen zijn hengelaars geboren leugenaars, vandaar dat men spreekt van „visserslatijn", hetgeen nauw verband hondt met het steeds groter worden van maten en gewichten. Waar of niet waar: wij wensen u de vangst van de kanjer van uw leven. Dezer dagen zullen op 12 punten in de gemeente zgn. verwijzingsborden wor den geplaatst. Op deze borden staan vermeld belangrijke punten in de ge meente zoals bejaardencentra, indu strieterrein, gemeentehuis enz. Zij wor den geplaatst op het kruispunt Birk- straat-Vondellaan, Soesterbergsestraat- Vondellaan, bij het station Soest-Zuid, Molenstraat, Verlengde Talmalaan, krui sing Beckeringhstraat-Koninginnelaan, Nieuwerhoek, Braamhage, Nassauplant- sone, Dalweg, bij Groot Engendaal en Molenschot. In totaal worden 78 borden aangebracht, waarmee een bedrag van 4600,ge- meoid is. Hiermede is voldaan aan een verzoek van het bestuur van het Be jaardencentrum „Molenschot". De woensdag in Soesterberg gehouden snelheidscontrole heeft 45 weggebruikers een proces-verbaal opgeleverd. De con trole werd door de politie in samen werking met personeel van de brigade Soesterberg van de Kon. Marechausssee gehouden op de Rademakerstraat, bin nen de bebouwde kom. Hier geldt dus een snelheidsbeperking van 50 km per uur. De automobilist die 95 km per uur reed, had de hoogste score. De heer Roelofs zal a.s. zaterdagavond, 27 mei, belangstellenden brengen bij een bewoond uilennest. Vertrek (alleen bij redelijk weer) om half acht vanaf de hoofdingang van Zon negloren. Gedekte kleding is wenselijk. De deelname is vrij. Bilderdijklaan 1. Soest, telefoon 3029 Bij een aanrijding op de kruising Schrikslaan-Pelikaanweg liepen zondag twee bromfietsers verwondingen op. Zij werden met de ambulance naar Zonne gloren gebracht. Het ongeluk ontstond doordat de 16- jarige bromfietser B. v. E. rijdend op de Schrikslaan, geen voorrang verleen de aan een personenauto, bestuurd door mevrouw C. de R., die op de Pelikaan- weg reed. Van E. liep een hersenschud ding op, zijn duo-passagier W. v. d. S. kreeg een vleeswond aan een been. De 21-jarige bromfietser B. v. d. K. werd 2e Pinksterdag met hoofdwonden naar Zonnegloren gebracht. Hij had het letsel opgelopen bij een aanrijding op de kruising Beetzlaan-Schrikslaan. Rijdend op de Beetzlaan, verleende hij geen voor rang aan de automobilist O. W. H. Een tot nu toe onbekend gebleven automobilist is in de nacht van zaterdag op zondag om kwart over zes met een gestolen auto tegen een dwanghek gere den bij de spoorwegovergang in de Peter van den Breemerweg. De auto bleek za terdag in Amersfoort te zijn gestolen van mej. E. M. uit Overveen, die in Amers foort logeerde. De politie trof de aan de voorzijde aanzienlijk beschadigde auto onbeheerd aan. De 30-jarige automobilist H. B. uit Amersfoort heeft zondagmorgen vroeg, drie tuinen aan de Steenhoffstraat omge ploegd. In de richting Amersfoort rij dend, reed hij in de bocht bij de Raad huisstraat rechtdoor. Tussen de bomen door belandde hij in de tuinen voor de woningen 17. 19 en 21. De auto werd zo zwaar beschadigd, dat de politie het ken teken ervan in beslag nam. De 20-jarige Duitse militair J. W. heeft in de nacht van zaterdag op zon dag, om kwart over vier. het plantsoen tje op de hoek Birkstraat-Soesterbergse- straat omgeploegd en daarbij een scha kelkastje en een bermpaaltje vernield. W. verklaarde tegenover de politie dat hij door een andere auto van de weg was gedrukt. De politie neemt echter aan, dat hij met te hoge snelheid rechts af heeft willen slaan en daarbij de macht over het stuur verloor. De auto, die twee gladde banden had, kreeg aanzienlijke schade. 1ste Pinksterdag, 's morgens om acht uur, reed op het Nieuwehoekplein een auto uit de bocht. De bestuurder A. L. (19) uit Bussum nam, rijdend in de rich ting Amersfoort, de bocht met te hoge snelheid. Hij verloor de macht over het stuur, waardoor de auto kantelde en op zijn linkerkant kwam te liggen, uw dealer KINDERWAGEN SPECIAALZAAK BURG. GROTHESTRAAT 14 SOEST TELEFOON 7951 b De handbalwedstrijden in het kader van de tiende Soester bedrijfssportcompetitiw zijn gisteravond besloten met de finales. Bij de dames kwam het team van Lind- ner als eerste uit de bus, vóór de Ned. Middenstandsbank en de Raiffeisenbank. Bij de heren eindigde Smeeing op de eerste plaats, gevolgd door Stam en Dalco. Het was guur weer, maar desondanks was er een behoorlijke belangstelling. Het was een sportieve avond, met wed strijden onder deskundige, straffe lei ding. Het wedstrijdschema werd zonder problemen afgewerkt. Bij de dames wer den de volgende uitslagen genoteerd: Foxboro-PTT 2-1; Foxboro-Koks G. 1-0; PTT-Koks G. 7-0; Lindner-Raiffeisen- bank 2-0: Lindner-N.M.B. 1-0; N.M.B. Raiffeisenbank 1-0. Hierdoor werd Lind- ner kampioen. Bij de heren de volgende uitslagen: Smeeing-Lindner 3-1; Smeeing-Coca Co la 5-0; Coca Cola-Lindner 3-5: Van Kooy-Dalco 0-2; Van Kooy-Klöckner Bamaco 0-2; Dalco-Klöckner 5-1; Fox- boro-Smeeing 1-10; Foxboro-Dalco 2-3; Foxboro-Stam 4-6: Arco-Smit 0-3; Arco- Stam 3-10; Smit-Stam 1-4: Dalco-Stam 4-5; Smeeing-Stam 1-4; Dalco-Stam 4-5; Smeeing-Stam 5-1; Smeeing-Dalco 5-4. Hierdoor eindigde het team van Smeeing op de eerste plaats. Op de voetbalavond dinsdag, is een ver keerde uitslag doorgegeven met als ge volg een foutieve eindstand in de poule. De wedstrijd Berro H.-d'Huy eindigde niet in een 1-0 stand, maar in 0-1 voor d'Huy. Hierdoor is het team van d'Huy finalist geworden. Op de Amersfoortse weekmarkt werden aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van ƒ13,75 tot ƒ15,Middenprijs 144K Prijs per kg 2,20.

Soester Courant | 1972 | | pagina 13