"Ton Beuken «'t i^uykje» Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Spreekuur nieuwe burgemeester SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke stand ti/T Zaterdag 3 juni „open dag" op de basis Soesterberg Bijna zonder geluidshinder Ballonnenwedstrijd bij aanvang boerenkermis REIZEN NAAR HET BUITENLAND? iMfifOJnteïidl a.n.v.r. reisagenten Laatste jeugddienst in „Open Hof" Gevonden voorwerpen Krabbels van Knelis Bouw van nieuw zusterhuis „Mariënburg" begonnen G.S. zullen bezwaarschrift tegen vestiging van Lagergieterij op het Industrieterrein voor kennisgeving aannemen Kerkconcert Veteranen van v.v. Soesterberg en de Middenstand speelden voor de bejaarden Een trouwpartij Vrijdag 26 mei 1972 v.h. H. VV. VEUJNGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731. b.g.g. 2455. „Dit jaar Is de keus op ons gevallen", aldus de overste H. J. Folmer tijdens een persconferentie, waarop h(j de „open dag" op de vliegbasis Soesterberg aan kondigde. „Er bestaat nu eenmaal veel belangstelling voor de vliegerjj. Dagelijks krijgt deie basis bezoek van groepen burgers, van scholen en ook het luchtmachtmuseum trekt een niet gering aantal kijkers. Tienduizenden bezoeken jaarlijks de shows, dan kun je toch niet meer spreken van een hobby van de luchtmacht, die zonodig vliegen wil. Bovendien is het ook nog zo, dat het totaal aantal vlieguren hierdoor niet vermeerder. Wat er op zaterdag 3 juni gevlogen wordt, gaat af van het totaal aantal uren dat er gevlogen mag worden", aldus overste Folmer. De show ls een jaarlijks terugkerend evenement. Er worden er twee gehouden in Nederland. Eén benoorden de rivieren en één ten zuide ervan, dit jaar op 26 augustus in Gilze Rijen. Het patroon is in het algemeen bekend, tentoonstelling en demonstraties. Tentoonstelling Buiten staan dertien verschillende typen vliegtuigen opgesteld. Van de viermoto rige Hercules tot de eenvoudige Piper. Op de kunstniiverheidafdeling van Ton Beuken wef te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend. lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij-Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. Over portefeuille-verdeling en het spreekuur van burgemeester, mevrouw Mr. J. M. Corver-van Haaften, zullen zo spoedig mogelijk nadere mededelingen gedaan worden. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ma „Ronneburg" (30/5). Australië: ma „ACT I" (30/5). Brazilië; ms „Ronneburg" (30/5). Canada: ms „Montlaurier" (30/5). Chili: ms „Neckarstein" (29^5). Israël: ms „Galila" (30/5). Japan: ms „Tokyo Bay" (3P5). Kenya, Oeganda: ms „Paranga" (2/6). Ned. Antillen: ms „Ulysses" (29/5). Nieuw-Zeeland: ms „Loire Lloyd" (31/5). Suriname: ms „Marathon" (31/5). Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Champagne" (31/5). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W.-Afrika: ms „Nedlloyd Katwijk" (31/5). M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 In hangar I zijn een twintigtal stands ingericht waar te kust en te keur over alle mogelijke diensten van de lucht macht inlichtingen kunnen worden inge wonnen. De tentoonstelling gaat open om 10 uur. Dan start ook de continu film voorstelling, die in een apart gebouw is ondergebracht. Demonstraties Om kwart over één beginnen de vlieg- demonstraties, die tot rond kwart over vier duren. Een Piper Cub opent en sluit de stoet vliegtuigen, die gedurende on geveer drie uren de revue zullen passe ren. Slechts drie straalvliegtuigen beho ren daartoe, zodat de geluidshinder aan banden gelegd is. Wel zweefvliegtuigen en parachute-springen wat beslist ge luidloos is, maar desalniettemin interes sant om naar te kijken. Ook zijn er brandweerdemonstraties. De burgervlie gerij is buiten het zweefvliegen en de para's ook vertegenwoord door het sport- vliegteam „Red Eagles" van het vlieg veld Seppe bij Roosendaal. De TROS-radio verzorgt van 10 tot 12 uur een rechtstreekse uitzending, waarbij ruimschoots tijd is ingeruimd voor in terviews met bezoekers. „Ik geloof", zegt overste Folmer, „dat het niet goed zou z(jn dat beetje open heid af te schaffen. Niet alleen voor ons zelf. maar ook voor de mensen die niets met de luchtmacht te maken willen hebben". Basis Goodwill Fonds Bezoekers zullen die dag in de gelegen heid zijn het Basis Goodwill Fonds financieel te steunen. Er staan bussen opgesteld waarin de vrijwillige bijdra gen kunnen worden gestort. Bovendien zijn er stands waar leuke souveniers, stickers e.d. voor weinig geld té koop zijn, waarmee het Fonds weer veel goeds kan doen. Het Basis Goodwill Fonds is een in 1964 opgerichte organisatie met als doel het verlenen van steun aan gehandicapten, het blijkgeven van belangstelling bij bijzondere ge beurtenissen het personeel van de basis betreffende en het naar buiten optreden namens het personeel van de basis in het algemeen. De geldelijke middelen bestaan uit vrij willige maandelijkse bijdragen van het personeel van de vliegbasis Soesterberg. Met deze middelen heeft het Fonds de afgelopen jaren velen kunnen helpen en vele kinderen gelukkig kunnen maken. O.m. waren dat het kindertehuis „Kina- bu" met spëëlgoed, een- kinderziekenhuis met" een autoracébaan, een bijdrage aan het Dorpshuis te Soesterberg, het Prins Hendrikoord te Lage Vuurse, een pony voor het kindervoogdij huis te Achter veld, herinneringsalbums aan gepensio neerden, verzorging van graven Ned. Oorlogsgraven Comité enz. Toegang De toegang is geheel gratis. Het ten toonstellingsterrein kan alleen bereikt worden via de ingangen aan de Van Weerden Poelmanweg. De nieuwe toe gang aan de Hertenlaan blijft geslo ten. N.B.M.-bussen rijden tot bij het tentoonstellingsterrein. Parkeergelegen heid is er te over. Een groot deel van de startbanen is hiervoor gereserveerd. Af hankelijk van het weer, verwacht men 50 tot 100.000 bezoekers. Volgend jaar bestaat de Luchtmacht 60 jaar. Zoals het er nu naar u^t ziet zal dit, althans niet op Soesterberg, de ba kermat van de militaire luchtvaart, ge paard gaan met veel militair luchtver- toon. Voorlopig keert na 3 juni de „alledaag se" rust weer terug. -J^AAAAt OVERLEDEN: Vincentius Maria Engel, gehuwd met T. T. J. van Ham. Adria- na Martina Zeijderveld. Adriana Vink, weduwe van G. Gerritse. Rei- nier Johan de Haan, gehuwd met J. R. Eefting. Johannes van Dorrestein, gehuwd met C. van 't Klooster. Ca- rel Johannes Dommisse, gehuwd met P. O. Walry. Jan Peter van Strien. Honderden opstijgende ballonnen zullen zaterdag 27 mei het teken vormen dat de boerenkermis van de kinderboerderij De Vrije Teugel opgang is. Vanaf 1 uur, de aanvangstijd van de kermis, zullen de ballonnen voor twee kwartjes té koop zijn op het terrein van de kinderboerderij, Oude Grachtje 1. Tien prijzen zijn beschikbaar gesteld voor de kinderen van wie de ballon binnen 14 dagen de grootste afstand af legt. De uitslag zal in ons blad bekend gemaakt worden. Om het gebeuren van de boerenkermis duidelijk kenbaar te maken start om 1 uur eveneens het muziekkorps van PVO met majorrettes vanaf de Smitshof voor een optocht door het Soesterveen. Einddoel wordt de kinderboerderij. Talrijke attracties zul len tot 5 uur de jeugd en de ouderen bezig kunnen houden. Een groep jon gens verzorgt doorlopend voorstellingen van een uur. Zaklopen, kruiwagenrace, ringsteken, ritjes met de huifkar, bonen raden en dieren tellen wisselen elkaar af. De klimboom krijgt een wildwest func tie. Bij het krentebrood, roggebrood met kaas en pannekoeken, zullen de nodige verfrissingen le bekomen zijn. De op brengst van de boerenkermis zal die nen voor het ongesubsidieerde gedeelte van de exploitatiekosten. De jeugd van het Soesterveen bouwde zelf de kermis op tijdens de Pinkster vakantie. De Soester bedrijven stelden de talrijke prijzen gratis beschikbaar. Vakantie- en zakenreizen, verzekeringen, alles op reisgebied. Uw garantie: Jarenlange ervaring van een ECHT reisbureau. Steenhoffstraat 9a» tel.-6571 en 4905 Zondagavond om 7 uur vindt in de „Open Hof" aan de Dalweg de laatste jeugddienst van dit seizoen plaats. Voor ganger is ds. Kloek, terwijl de zang groep van het Militair Hospital uit Utrecht muzikale medewerking verleent Men rekent zondagavond op grote be langstelling. Na de vakanties wordt de serie jeugddiensten voortgezet, waarbij de eerste bijeenkomst is vastgesteld op zondag 17 september. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: dameshorloge, diverse portemon- naies met inhoud, chequeboekje, dames- parapluie, jagershoed, shelter, bos sleu- voetbal, autoped, herenpantalon met een paar schoenen, tas, fietstas en poncho. Bereffende voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woensdag en za terdag van 14 tot 18 uur, inlichtingen worden verkregen. Deze week is een begin gemaakt met de werkzaamheden verbonden aan de bouw van het nieuwe zusterhuis van Huize „Mariënburg" aan de Vredehof straat. Het twee verdiepingen hoge gebouw wordt gebouwd aan de achterzijde van het huidige gebouw, door het Soester Aannemersbedrijf L. de Ruijgt Zn. Het gebouw krijgt een ingang aan de Dr. de Voslaan. Hoewel de grondwerk zaamheden reeds zijn begonnen ver wacht men toch niet eerder dan na de bouwvakkantie met het grote werk te kunnen beginnen. Met een brief van 9 december 1971 dien de mevrouw E. M. T. Rademaker-Beu ken namens 25 omwonenden bij Ged. Staten een bezwaarschrift in tegen de vestiging van een lagergieterij op het perceel Laanstraat 30. Die bezwaren zijn het veroorzaken van overlast aan stof, lawaai, stank, roet enz. Zij vragen zich af, waarom eenzelfde be drijf aan de Schrikslaan weg moet en er nu vergunning verleend wordt, dicht bij huizen, op 5 meter van slaapkamerra men, in een omgeving waar men al zo veel overlast ondervindt. G.S. stelt zich op het standpunt, dat be zwaarden ingevolge de Hinderwet, de mogelijkheid tot beroep op de Kroon openstaat. Gezien deze beroepsmogelijk heid ligt het niet op haar weg om nader op de bezwaren in te gaan. Zij zijn overigens van mening dat de ge meente terecht de vergunning heeft ver leend. De gieterij wordt gevestigd op het industrieterrein, in overeenstemming met het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders hebben bovendien een com plex van voorwaarden opgelegd. Voorzover het bezwaarschrift van me vrouw Rademaker gezien zou kunnen worden als een bezwaar tegen de op richting van bedrijfsgebouwen, dient dit daarom als ongegrond te worden aange merkt. bar gezellig Telefoon 02155-8252 Het concert van de maand mei in de Oude Kerk is vastgesteld op zaterdag 27 mei a.s. Naar de in dit seizoen ge volgde richtlijn zal het ditmaal weer een orgelconcert zijn door de cantor-or ganist van de Oude Kerk, Jan Jansen. Hij heeft zich ten doel gesteld dit jaar in de Oude Kerk, voorzover het zijn orgelconcert vóór de pauze betreft, van Bach alle triosonates en alle z.g. „Leip- ziger Chorale" uit te voeren. Op dit concert zal hij ten gehore brengen de 3e Triosonate in d kl. t. en de koralen „Komm, Gott, Schöpfer,Heiliger Geist", „Komm Heiliger Geist, Herre Gott", „Vor deinem Thron tref ich hiermit"; bovendien de Fantasie en Fuga in g.kl.t. Het programma na de pauze vermeldt slechts één componist: Charles-Marie Widor, wiens 6e Symphonie dan door Jan Jansen wordt gespeeld, waarvan we gezien zijn veelzijdig kunnen, de beste verwachtingen mogen hebben. We hopen, dat de velen, die hem bij de concerten van de Nederlandse Cantorij als solist al vaak bewonderden, ook op 27 mei in de Oude Kerk te vinden zijn, om te genieten van en uurtje uiterst boeiend orgelspel. Aanvang 8.15 uur. Toegang ƒ3, Dc tekening toont de gevel aan de Dr. De Voslaan, waar men deze week met het grondwerk ls begonnen. Ajje ut ming vraog dan mok /eige daat der eigeluk waat zouw motte vuraan- dere an un bepaolde menier vaan be richtgeving en de waardering vaan die berichte. Zo beul laangzaom an kriej- je de gedaachte daat der teugeswoordug niks aors meer beurt as ongelukke, inbraoke en meer zuk soort onangenaome zaoke. Ut zaal om de een of aore rede wel belaangriek weze daat de minse wete ofter iemasnd mit zun fits ongder un oto hep gezete, maor ajje ut effe nuch ter bekiek, waorom is daat daan wel zo belaangriek. Eerluk gezeit hep ik der geen antwoord op. Ajje ut ming vraog hoe of ik der teugunovur stao, daan zouw ik opmerreke, dak ming eige der wel mee zouw kenne vurzoenc. maor daan moster nao vurloop vaan tied ok bekend gemaok worde, hoe of ut mit de slaachtoffurs vaan die ongelukke en aore zaoke is offegelope. Ik zaal wel me de enugge weze die mit zukke gedaachte rongdloop, maor ik vraog ming wel is of hoe ut r.oeng toch zaal gaon mit min se die beveurbeeld zwaor gewond binne geraok bie un ongeluk, in ut ziekehuus binne oppenome, maor nao un paor dao- ge as naomloze vurgete binne. Uut ming omgeving weet ik netuurluk wel hoe of iemaand. die zwaor gewond is bie un ongeluk nao oplaape en an- mekaor naoie weer in ut leve terug komp en ik ken wel vurtelle daat da nie zo bar mooi is. Maor daat binne maor un paor gevaalle vaan de vele duuzen- de die der ellek jaor biekomme. En mit öie gedaachte in ming kop waas ik blle dak vaan de week in de kraant laas daat de gehandiekepte, en daor binne ok minse bie die deur un ongevaal in die kringe terech gekomme binne. in ..De Turruf", ut enugge echte Soesder instruksiebaad, terech kenne om 1e zwemme. Das iets waor je wel effe veur ovërend ken gaon zitte, waant omdaat te orgaaniezcre liek makkelukkur daan ut wel is. Zukke dinge vraoge veuraal vaan ut baadperseneel volleduge an- Gaacht en laote wullie der wel effe vaan uut gaon daat die minse allenug baad- meester binne en geen vurzorger vaan minse die deur ut leve motte mit un handiekep. Veur die minse, wanrvaan der mes- schien wel bie binne die der heule leve nog nooit in ut waoter binne gewees, mot ut geweldug weze noeng zo maor effe te kenne gaon zwemme. Mar veur aal de gedaachte daat der veur hullie ok waat in ut leve gebeurt, mot veur die minse wel heul belaangriek weze. Noeng zalle der zongder twieful wel weer minse weze die vingde daat ut Bentinck-fonds wel un bietje te ver gaot mit ut betaole vaan de koste die veurtvloeie uut daat zwemme, maor ik zouw die minse wille zeige allenug maor effe in de gaote te houwe daat zullie blie magge weze op eige bene en reke ning te kenne gaon zwemme, zo laang as ut nog gaot, waant waat marrege veur de deur staot weet. geen mins, of hie noeng arrum is of riek. Maor nie allenug de gehendiekepte gaon zwemme, ok de ouwe vaan daoge gaon te waotur, en dat ok aal zoon bericht waat ik veul hogur an slao as de meeste dinge die in de belaangstelling kome te staon. Ut is nog nie zo bar laang gpleie daat der minse waore die der teugeop zaoge om ouwd te worde en der eige der nie veur schaomde omdaat uut te spreke, maor zo laangzaomurhaand komp an die naore gedaachte ok un end, waant ok de ouwere minse beginne die andaacht in de saomeleving te kriege die zullie eerluk gezeit meer as vur- diend hebbe. Ut zaal wel un bietje uut groosughied weze, maor ik krieg d,e gedaachte daat wullie in Soest meer doen veur en mit de ouwe van daoge, ik bedoel bejaorde, as in aore plaotse in ongze omgeving. Noeng ken ut netuurluk ook weze daat da komp omdaat de Soester bejaorde zun eige nie in un hoek laot drukke en aster un beroep op urn wordt gedaon daat mit twee haande angriep. Veur daat iedereen noeng mit zun haand op de borst begint te slaon mot ik nog wel effe zeige daat wullie der netuurluk nog laang nie binne, maor we zijn op de goeie weg. Der binne nog meugelukhede zaat. Ik denk bieveurbeeld an de meu- gelukhied om, as ut weer daat toelaot, bejaorde uut te nodugge veur voetbaai- wedstriede veur niks of veur halluf geld en der binne nog wel meer vaan zuk soort zaoke die der eige veur die dinge bar goed lene. Netuurluk, der gebeurd al genog, maor der zouw en der mot nog veul meer ge- beure. En as ut ken graog veurdaat ik saome mit Kneliao ut bejaordehuus in GEBOREN: Jeroen Johannes Marinus, zoon van R. G. J. de Graaff en G. M. J. F. Pol. Edwin Richard, zoon van R. A. van Logtenstein en M. M. Valkenet. Weridy Eileen, dochter van Ph. A. Des Fosses en W. Nauta. Erwin Leo- nardo, zoon van L. A. M. van Esveld en E. M. T. C. Martin. Hendrika Ma- I riska Rosemarie, dochter van H. J. I Winters en A. H. Tuinman. Pieter I Cornelis, zoon van L. J. van Hornsveld I en M. P. Goossens. Cor, zoon van I C. H. Faber en T. J. Voet. Hans Pie- I ter Christoforus, zoon van D. den Bra- I ven en D. de Graaf. Albertha Wil- helmina, dochter van G. W. Schreur en E. van Leuwen. Hendrikus Johannes Christiaan, zoon van A. J. van den Hen gel en T. C. J. M. van Wieringen. ONDERTROUWD: Kornelis Frank Druijff en Renske Tak. Hiske Engels en Bartha Pathuis. Gerrit Boerema en Cecilia Hendrika Maria Buitendijk. Nicolaas Bernardus Jozef Voet en Louise Juliana Dirkmaat. Keith Pa- tric McCracken en Evertje Snel. GETROUWD: Franz Arnold van Vliet en .Tohanna Ella Rittersma. Arie de Jong en Johanna Elizabeth van Hon- schoten. .Tames Walter Guttridge en Maria Agnita Vorderhake. Adria- nus Johannes de Bruin en Aartje Bos. Pieter Willem van 't Veld en Joke Goudriaan. In een vriendschappelijk duel hebben de voetballers van de plaatselijke Mid denstand en de veteranen van de 'v.v. Soesterberg elkaar bestreden in een benefietwedstrijd voor de bejaarden. De weersomstandigheden waren echter van die aard, dat slechts een tweehonderd toeschouwers de leuk gespeelde wed strijd hebben gezien. De opbrengst van 100 gulden wordt nog even vastgehou den tot een volgende gelegenheid. Al gauw bleek, dat de veteranen over een profesionele aanpak beschikten, wat na een kwartier tot uitdrukking kwam door een harde schuiver van de feestvierende linksbuiten Sax (12 V« jaar getrouwd). Vijf minuten later schoot Wim Huisman tegen de lat,- deed dat drie minuten later nog eens tegen de paal als inleiding op zijn treffer uit een pass van Drost nog voor de rust. Na de rust toonde de Middenstand de nodige initiatieven om er eens wat aan te gaan doen met aanvallen gelanceerd door Teeuw en Pas, maar de steeds goed opgestelde aanvoerder Niessen bleek een oude rot in het vak. Na zeS minuten bezorgde Huisman na een goede solo de Middenstand een 3-0 achterstand. De achterhoede bleek mede door een zware middenstandsdagtaak volkomen aangeslagen. Door vijf tegenstanders te passeren stal Huisman de show en het woord „oude pingelaar" bestierf op de lippen van enkele fanatieke toeschou wers. Het was daarmee 4-0. Een goede pass van Stomp werd door Huisman af gerond (5-0). De Middenstand raakte steeds meer op revanche belust, vooral toen het door dezelfde Huisman 6-0 werd. Door de veteranen werd de wed strijd gewonnen met 6-0. Het was jammer voor de Middenstand, die beter spel te zien gaf dan vorig jaar, dat dit veteranenelftal beslist veel te sterk was. %S> S^S> <5 personen Soesterbergsestraat 188 Telefoon 2739 - Soestduinen

Soester Courant | 1972 | | pagina 15