JS er, 549.- IAM kontrole n kinder- DAM ƒ22,50 n 72 T 27 TASSEN DE KOMEET HA81EY !S ER...! AMERIKA'S uaRoegp i iige zoemer t Zn ectoeruimte OTO filnT| ig voetcontrole Dc burgemeester een verstandig' man Eng II had allang bebouwd moeien zijn Gert Muts en St. concert Frans Bosman N.V. Café Centraal gesloopt Caecilia besluiten -cyclus DOLFINRRIUm VTB n.v. De nieuwe trouwzaal RAPPORT VAN DE GlUB VAN ROME slechts ƒ2,50 Bejaardenzwemmen kan van start gaan Bejaarden maakten kennis met instructiebad „De Turf" m Pannekoeken m Restaurant „Anadolu" nieuwe loot aan groeiende Soester horeca-stam Turkse naam wegwijzer naar gezellig restaurant met écht Turkse specialiteiten De nieuwe trouwzaal een ideaal „nood"-gebouw Mevrouw Polet, ambtenaar van de Burgerlijke Stand, is er zeer tevreden mee Muziek Voorkeur voor ambtenaar jüngende dolfijnen in het Dolfinarium grictsS Harderwijk I t r. Inel. BTW 36 - SOEST !870 ïaridel met praten en vergelijken. lomt U vrijblijvend ijken bij 1NINGINNELAAN 6 SOEST LEFOON 02155-2366 ilikkelijk geregistreerd nnen (in overleg met de maatregelen genomen ;n. pen 3ar. PtEDRO k" - Telefoon 3473 l" - Tel. 8290 Tn Soest bestaat de mogelijkheid zjjn voorkeur uit te spreken voor een be paalde ambtenaar van de hurgelijkc stand. B\j toer-weekbeurt wordt het hu welijk voltrokken door de drie daarvoor aangestelde ambtenaren. Naast me vrouw Polet zijn dat de heer .T. v. d. Arend, de oud-wethouder, en de heer A. Strous. Van de keuzemogelijkheid wordt niet veel gebruik gemaakt. „Je hoort achter af weieens", zegt mevrouw Polet, „Oh, had ik dat maar geweten! Kennelijk is er te weinig bekendheid aan gegeven". Zij ervaart wel, dat een vrouw als ambtenaar van de burgelij ke stand, soms bijzonder op prijs wordt gesteld. „Het is net of men denkt dat een vrouw het bijzondere van de plechtigheid be ter aanvoelt". Wat haar zelf betreft vindt zij dat niet helemaal duidelijk, want zij zegt beslist niet romantisch te zijn. Pratend over haar ervaring als raads lid zegt zjj: „Dat de burgemeester weg gaat, vind ik heel verstandig van de man. Ik geloof dat het verkeerd is, en dat geldt voor iedereen, dat men te veel alles verwacht van één man. Je staat allemaal voor je werk en als je nou het geluk hebt dat je het lang kan doen, nou dan doe je het lang. Ik hoop dat we weer een goede burgemeester terugkrijgen". Zij meent wel dat „goed burgemeester" zijn, veel afhangt van de samenstelling van de raad. „Wij hebben,- in de jaren dat ik raadslid was, heel prettig kunnen samenwerken. Je kon tegen de burge meester onmogelijk lelijk doen. Zo haaiig als ik kon zijn... nooit tegen de burgemeester! Je kon overigens al les zeggen en over alles praten, maar de sfeer bleef prettig". Mevrouw Polet heeft veel met hem te maken gehad, vooral ook omdat zij in de woonruimtecommissie zat. Zij herin nert zich nog dat de burgemeester vreemd opkeek, toen hij in de ont vangst-commissie bij zijn installatie, een vrouw zag. Hij had nog nooit een vrou welijk raadslid meegemaakt. „Dat was een terrein voor mannen en als je als vrouw de brutaliteit hebt om op hun terein te komen, dan is je ook geen enkele misstap gegund". Het geef) extra verplichtingen meent zij. Het raadslidmaatschap is voor. de vrouw een extra belasting. Ze moet altijd zorgen dat haar huishouden doorgaat. Zelf heeft ze daar geen moeilijkheden mee gehad, dankzij de hulp van een goede buur en natuurlijk ook van haar echtge noot, die overigens óók een zeer druk bezet leven had. In het algemeen vindt zij het ideaal als vrouwen en buurtgenoten een af spraak kunnen maken voor de opvang van de kinderen, „al was het maar voor morgen winkelen". Alles moet onderling geregeld kunnen worden. Zij was een duidelijke voorstander van de vrijdag avondverkoop, dan kunnen de bood schappen gedaan worden zonder kinde ren". „De burgehieester was een wijs man, niet dat hij zoveel wist, maar gewoon wijs. Ik zou me hem ook kunnen voor stellen als geestelijk leider, iemand waar je naar toe gaat als je moeilijkheden hebt. Hij kon goed luisteren en de din gen op een rijtje zetten, waardoor je weer eens een andere visie kreeg op bepaalde zaken". Zij heeft hem erg ge waardeerd, „ondanks politieke menings verschillen". „Soest", zegt mevrouw Polet, „was een niet te exploiteren geval. Lang, uitge strekt. zonder veel samenhang. Eng II had allang bebouwd moeten zijn, dat is misgelopen. Wij konden kiezen tussen bebouwing van het Veen of richting polder. Soest moest groter worden om economisch te kunnen draaien. Nu, ach teraf protesteren is onzindelijk". Zij vindt dat je eerst moet weten waar om en hoe alles in zijn werk is gegaan. „Je neemt altijd een besluit, iets voor uitziend en dat kan achteraf wel eens tegenvallen". Geen spijt heeft zij van die situering van het industrieterrein, „dat ligt daar mooi". En wat de Eng betreft, die was al aangepast ver voor de oorlog. De Verlengde Talmalaan, de Molenstraat, de Witte Boerderij waren er allemaal al. Niemand praat meer over de schil- dersbuurt, dat is Eng I". Bovendien weet zij dat de boeren die grond wel kwijt wilden. Dat is ook zo met het Veen. ,,'t Veen had geen waarde, er zijn geen onteigeningsprocedures voor nodig geweest, op „Beukenhage' na, meen ik". De woningbouw had misschien wel an ders gekund, maar dat vindt zij praten achteraf. Nu is zij ambtenaar van de burgelijke stand. Zij heeft zich geheel losgemaakt van de plaatselijke politiek, alhoewel het haar belangstelling volop heeft. Met haar hopen wij, dat zij nog vele jaren dit ambt mag uitoefenen. Vrijdagavond 2 juni a.s., om 8 uur, ver zorgen de bekende Soester organist Gert Muts en het koor Ct. Caecilia van de Petrus- en Pauluskerk, onder leiding van de heer G. v. d. Schepop, het slot- concert van dc cyclus Julianakerkcon- certen in de Julianakerk. ELECTROTÉCHNISCH BUREAU Aanleg en onderhoüd van licht? en krachtinstallaties Elektrische fornuizen, boilers e.d. vla de P.U.E.M. Birkstraal 48 - Telefoon 3367-8978 Met grote voortvarendheid is men deze week begonnen met de sloop van Café Centraal bij het station Soestdijk. Op deze plaats zal het noodlokaal verrijzen, waarvan de bouw noodzakelijk werd door de uitbreiding van het politiekorps. Voor de sloop van het café, de aankoop en het plaatsen van het noodgebouw, als mede een verbouwing van het huidige politiebureau en het bestaande noodge bouw, exclusief de inrichtingskosten, stelde de raad in maart ƒ.1. een krediet van ƒ250.000,- beschikbaar. Voor dit krediet werd nog geen fiat ont vangen van G.S. Daarop zal gewacht moeten worden, voordat men met de bouw van de tijdelijke voorzieningen kan beginnen. Het voormalige stationskoffiehuis, ook wel bekend als café Verkerk, dat overi gens een obstakel vormde voor veilig voetgangersverkeer, behoort binnenkort tot „Soest-toen". Met dit concert waarvoor ook belang stelling bestaat in radio-kringen (de NCRV overweegt van dit concert opna men te maken), besluit men het seizoen '71-'72, dat als een goed concertjaar de geschiedenis in zal gaan. Gert Muts speelt o.a. soli van Georg Friederich Handel, Jan Pietersz. Swee- linck, Felix Mendelssohn Bartoldy en de fransman Jean Langlais, met als slot een werk van Johan Sebastiaan Bach, terwijl hij het koor onder meer zal be geleiden in de Missa Brevis van Wolf gang Amadeus Mozart. Het concert wordt besloten met een improvisatie van de organist, die zeker op het gebied' van improvisatie zijn sporen royaal verdiend heeft. Een sa- me® zang vormt het Slot van de con cert-serie. Geheel nieuw in de opzet van deze cy clus is de koffiepauze die het mogelijk maakt om de toehoorders zich even te laten vertreden onder het genot van een kopje koffie of een frisdrankje. Ter ge legenheid van dit laatste concert wordt de kerk op ingenieuze wijze van steeds wisselende lichteffecten voorzien. Programma voor dit concert, dat te vens bewijs van toegang is, zijn a rai- son van ƒ2,50 aan de kerk verkrijgbaar. Het seizoen '72-'73 vangt 'aan op 11 sep tember met een concert, eveneens in de Julianakerk, waaraan wordt medege werkt door Gert Muts en het paro chiële zangkoor van de R.K. Kerk Soest dijk, o.l.v. Pieter Zoomers. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt Harderwijk - Tel. 03410 - 6041. „Geweldig. Het praat veel makkelijker dan in de oude trouwzaal in het meentehuis. De akoestiek is veel beter". Vol lof is zij ook over de inrichting. Ruim en licht en ook goed voor het ma ken van foto's. Tot nu toe heeft zij van één bruidje gehoord, dat de oude trouw zaal aantrekkelijker was. Het was daar echter een onhoudbare toestand. Amb tenaren die op de zelfde etage werkten, verdeden veel tijd met wachten of moesten zich tussen de bruidsstoet door wringen. Dat werkte wel erg storend. Nu is dat veel beter. Het bruidspaar rijdt tot voor het bordes van de trouw zaal en kan ook bij regenweer zonder alle mogelijke parapluie-toestanden bin nenstappen. Het treinverkeer hindert haar niet. „Ik ben er al aan gewend en bovendien ge loof ik dat ik er automatisch bovenuit praat". Voor een dragelijke tempera tuur op zeer warme zomerse dagen, Van de auteur van HOTEL, AIRPORT en HOOG SPEL! BOEKHANDEL 7 numgpn G.J. WESSELS Soestefberssestraat 53-tel 2419 SOEST In voorraad bij Een 40-tal bejaarden gaven woensdag middag gehoor aan de uitnodiging ken nis te komen maken met het instruk- tiebad „De Turf". Een opkomst waar de initiatiefnemer, de heer G. Loeb, pro- jektleider voor hét Bejaardenwerk, bij zonder tevreden mee was. De directeur van de sportstichting de heer Th. Peet heette hen welkom. Hij wees daarbij op de mogelijkheid voor recreatief zwemmen en de reservering van het bad voor ouderen, waarvoor slechts een voldoend aantal belangstel lenden nodig is. Daarnaast bestond nog het probleem van de begeleiding, daar de Stichting natuurbad hiervoor geen per soneel kan vrijmaken. Deze moeilijkheid werd direct opgelost, toen mevrouw H. Bruins zich hiervoor beschikbaar stelde. Geen sportkeuring Een praktijkman, de heer E. van Asselt, hoofd van de afdeling sportaccomoda- tie van de gemeente Veenendaal, ver telde daarna iets over zijn ervaring met het bejaardenzwemmen. Hij benadruk te daarbij dat daarvoor geen sportkeu ring nodig is. „Wij hoeven geen pres taties te leveren". Wel moet er toestem ming van de huisarts zijn. Zijn oudste leerling in Veenendaal was 89 jaar oud. De heer Van Asselt sprak ook niet van zwemlessen maar van watergymnastiek. Hij kreeg 16 ouderen in het water, die allen even enthousiast nan de oefenin gen deelnamen, die uiteraard niet zwaar waren. Na afloop was er voor diegenen, die de zwemkunst machtig waren, nog gelegen heid enkele baantjes te zwemmen. Niets staat het bejaardenzwemmen nu meer in de weg. In principe gaat het officieel 5 juni van start. De tijden zul len nog nader bekend worden gemaakt. Uit handen van de heer Peet kreeg de heer Van Asselt een boekenbon. !§J9 <57^9 6^ in vele variëteiten lö Ij ,"tDe ^Scs^terduinan.' Soesterbergsestraat 188 Jjj) Telefoon 2739 - Soeslduinen Sgi9 <5^9 6^9 <5^9 Vrijdag 26 mei 1972 4- Zonder officiële, of zelfs maar enigszins feestelijke opening, heeft vorige week een nieuw Horecabedrijf in Soest zjjn deuren geopend. Er is nog niets aan de gevel dat het verraadt, maar de menukaart op de deur maakt het allemaal duidelijker. In het pand Kerkplein 4, waarin tot voor enkele jaren de brood- en banketbak kerij annex ijssalon van de heer W. van den Oord was gevestigd, heeft een restaurant zijn intrek genomen, dat de nadruk duidelijk legt op de specifieke Turkse gerechten. „Vreselijk leuk werk", zegt mevrouw S. M. Polet-Musler, ambtenaar van de bur gerlijke stand. „Heel iets anders dan politiek! Je hebt met jonge mensen te maken, mensen die in een prettige stemming verkeren. Ik hoop het nog een aantal jaren te mogen zijn, zo lang als ik het kan". Haar speeches zet zij niet op papier, halleen voor buitenlanders. Ik kijk de mensen aan en weet dan wel wat ik peggen ga". De leeftijd van het gezel schap speelt daarbij natuurlijk een rol. „Het woord - elkaar - is belangrijk" zegt zij, „dat is wel goed, dat ze dat horen, zeker als ze er vroeger niet over gedacht hebben". Mevrouw Polet praat voor de vuist weg; ze ziet het gezelschap onvoorbereid en heeft daar geen problemen mee. 25 jaar had zij zitting in de gemeenteraad, „fra- tie-voorzitster van de P.v.d.A. „Ik heb in die tijd wel leren praten. Als ik het nou nóg niet kon....! In functie, draagt zij geen speciale ambstkleding, geen toga. „Ja er is wel zo'n ding, maar dat is een mannentoga. Als ik die aan heb, dan lijkt het wel of ik in de zevende maand hen". Van het college van burgemeester en wethou ders hoefde het overigens ook niet en zij zelf stelt er geen prijs op. ,Je blijft tenslotte een burgerlijk ambtenaar. Je moet zorgen dat je er netjes uitziet". worden vooraf de ramen tegen elkaar opengezet en kan eventueel 's morgens vroeg een laag water op het dak vanv de zaal gespoten worden. Voor en/of na de huwelijksplechtigheid wordt, zo men dit wenst, .achtergrond muziek" gedraaid. Men beschikt nu, en daar kan een keus uit gemaakt worden, over het Bruidskoor uit Lohengrin van Richard Wagner en de bruidsmars van Felix M. Bartholdi. Mogelijk wordt dit repertoir in de toekomst uitgebreid. Het afdraaien van een „eigen" bandje is niet toegestaan. Mevrouw Polet verzorgt sa men met de bode de muzikale omlijsting. „Als het bruidspaar binnenkomt zet ik de band aan en na de huwelijksplech tigheid zorgt de bode ervoor". woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting ten gemeentehuize alhier. overdekte Dolfijnenstadión ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijdendagelijks 10.Ö0 - 11.30 - 13.00 - 14.30 - 16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. Onderwaterpanorama. Robarium. Expositie walvisachtigen. „Aan het begin van dit jaar viel ons oog op een advertentie waarin dit pand te huur werd aangeboden. De indeling en ligging waren ideaal voor de plannen die wij hadden; het beginnen van een restaurant". Het echtpaar Gürsoy, hij een rasechte Turk zij een uit Hilversum afkomstige onvervalste Nederlandse, ma ken er geen geheim van dat zij al hun troeven op deze onderneming hebben ge zet. „We hebben het pand gehuurd van de heer Van den Oord, die ons als een gids langs vele klippen heeft geloodsd. Door dat hij sinds enige weken de beschikking heeft gekregen over een woning in het Soesterveen, kwam ook het boven de winkel gelegen woonhuis vrij waar wij nu zelf wonèn'V De heer Irfan Gürsoy is al ruim vijf jaar in ons land en heeft zich de Neder landse spraak eigen gemaakt, zodat, zij het wat stroef, een redelijk gesprek mo gelijk is. Nederland was geen onbekend land voor de sympathieke Turk, die in eigen land, tot zijn. vertrek naar het westen met zijn vele mogelijkheden, sportleraar en Euro peeskampioen worstelen vrije stijl was in de jaren '60. Een sport die hem o.a. in '65 in ons land bracht voor wedstrijden tegen de Deventer krachtsportclub K.D.O. en hem onder meer op de mat bracht tegen Nederlands kampioen de Utrechter Ab Rosbag, in de strijd om de half- zwaargewicht titel. „Het feit dat we wisten dat er aan een specialiteiten-restaurant in Soest en om geving behoefte bestond, maakte onze toekomstplannen vaster omlijnd". Die specialiteiten vond het cullinaire echt paar uiteraard in de Turkse gerechten, die ook bij de Nederlander smakelijk overkomen. De spijskaart, natuurlijk in het Turks, maar met een er direct ach ter geplaatste Nederlandse vertaling, geeft keus uit een zestal menu's in prijs variërend van 6,50 tot 8,50 p.p. Op die spijskaart natuurlijk nog een aantal op zich zelf staande Turkse gerechten, die bijvoorbeeld bij uitstek kunnen zijn voor een origineel maar vooral smakelijk twaalfuurtje. Het interieur van het restaurant, dat ge heel door het echtpaar is verbouwd en ingericht, heeft natuurlijk een vleugje oriëntaals en biedt plaats aan ruim veer tig gasten, die door de aantrekkelijke in deling weinig hinder van elkaar onder vinden. Het restaurant is voorlopig nog elke dag van 's morgens tien tot mid dernacht geopend. Naast het restaurant, waarvan de ver bouwingswerkzaamheden zo goed als af gesloten zijn, wordt er in hetzelfde pand nog hard gewerkt aan realisering van een aantal kamers, een- en tweepersoons, waar een tiental pensiongasten onderge bracht kan" worden; „Er circuleren op onverklaarbare wijze geruchten door Soest, waarvan de bron ons overigens volledig onbekend is, die inhouden dat ons pension een pakhuis voor buitenlandse gastarbeiders zou wor den, maar die geruchten missen elke grond van waarheid. Die kamers zijn voor iedereen beschikbaar die pension zoekt, dat houdt in dat dat buitenlander® kunnen zijn, maar evengoed Nederlan ders". Het pension staat volledig los van res taurant „Anadolu". De pensiongasten hébben een eigen keuken, terwijl ook het sanitair volledig is aangepast. De werkzaamheden worden uitgevoerd naar tekening die in opdracht van het echt paar Gürsoy zijn gemaakt door de Soes ter architekt H. Beekman. „Van de zijde van de gemeentelijke over heid hebben wij erg veel medewerking ontvangen. De ingediende tekeningen en aange vraagde vergunningen werden zonder uitzondering goedgekeurd. Reden voor het ondernemende echtpaar om met enthousiasme door te gaan op de ingeslagen weg, die Soest een nieuwe mogelijkheid gaf om het dagelijkse menu af te wisselen met een voor ons veelal nieuwe smakelijke variëteit.

Soester Courant | 1972 | | pagina 5