W EG vSETTEN 9 juni opening café-restaurant „Darthuizen,t EXP» MED ME HÖRMAN HÖRMAN Autobedrijf Berkhof in ultra modern pand Speelster van S.0. Soest in Nederlands dames- voetbal-elftal Echtpaar Van Gulik runners-up prijs Olympia Volleybal Debuut van bejaardenkoor „Vreugde door zang" in Groot Engendaal Handbal Promotiewedstrijd B.D.C.-Nederhorst 4 vol-automatische kegelbanen Eerste overdekte tennisbanen in Soest P.V. Juliana Post Baarn - Soest P.V. „De Vriendschap" Eiermarkt VIEUX lekker, hè! Boerenkermis viel in het water Uitstel tot 3 juni PI Voetbalwedstrijd Soest-Nederlands Militair Ind Echtpaar Slingerland uit Soest twee titels bij damkampioenschappen De heer P. de Geus overleden Mej. Carla Verwoerd, een speelster van het eerste dames-elftal van de S.O. Soest is uitgenodigd voor het selectie-team, waaruit het Nederlands dames-voetbal elftal geformeerd zal worden. Vier speelsters van de S.O. Soest zijn opgesteld in het districtselftal. Voor de tweede maal in successie is zondag j.l„ tijdens wedstrijden in Den Haag, het echtpaar Slingerland uit Soest, amateurdanskampioen van Nederland gewor den. Zjj behaalden deze titel zowel in het ballroom- als in het latin-american- dansen. De prolongatie van beide titels is geen geringe prestatie, waar veel voorberei ding aan voorafging. „Het vergt veel tijd, te veel op het mo ment", zegt mevrouw Slingerland. „Drie li vier keer per week naar Amsterdam voor de noodzakelijke lessen. Wij hebben danook besloten dat dit voor ons het laatste seizoen is. Geen verdediging van de titels meer volgend jaar". Enkele afspraken in Duitsland worden ïvog nagekomen en in de maand oktober zullen zij Nederland nog vertegenwoor digen op de wereldkampioenschappen in Australië. Na 24 oktober is het echter onherroepelijk afgelopen. Ambities om professionals te worden hebben zij niet. „14 jaar wedstrijddansen is geen sinecure. Om aan de top te blij ven moet je er veel, zeer veel voor over hebben. Tijd en geld. We hebben dat nu lang genoeg gedaan". De eerste jaren hadden zij les van de bekende dansle- raar Voeten. Na diens overlijden van Wim Borel in Amsterdam, een leraar die meer kampioenen aflevert. Mevrouw Slingerland vindt het van de ene kant. wel jammer afscheid van de danssport te moeten nemen, maar het is niet meer te combineren met de drukke werkzaamheden van haar echtgenoot. Overigens zal zij toch nog wel enige bin ding met de sport houden, of beter ge zegd met de vrouwelijke danspartners, want mevrouw Slingerland is een veel gevraagde ontwerpster van dansjapon- nen. Niet alleen die van haar zelf maak te zij, maar ook bij voorbeeld die van mevrouw Van Gulik. Het echtpaar Van Gulik, eveneens uit Soest, behaalde afgelopen zondag even eens een eerste prijs. Voor de eerste maal uitkomend in de hoofdklasse wer den zij kampioen van de runners-up-fi- nale, afdeling ballroomdansen. Mevrouw Slingerland houdt op veler verzoek dat werk nog even aan en wat Australië betreft, „als we daar bij de eerste twaalf eindigen, zou dat al een mooi resultaat zijn". Daar duimen we dan voor, aan de japon nen zal het in ieder geval niet liggen. Verder zullen wij haar nog dikwijls op de „planken" zien bij opvoeringen van de toneelvereniging „Het Soester Ap plaus", waar zij een niet weg te denken actrice van is. Foto: Wouter van Gooi, Voorburg. HORLOGES. DOVIELIER HOBLOGER TV v. v- 50ESTD1IK REMBRANDTLAAN18 - TEL 02155-4785 I-Iedenavond, om 18.45 uur, wordt op het SEC-veld aan de Bosstraat de voet balwedstrijd gespeeld tussen het Ne derlands Militair Elftal en een combina tie van spelers van Soester voetbalclubs. De baten van deze wedstrijd komen ge heel ten goede aan de Stichting Ben- 'inck Fonds. Zowel vóór de wedstrijd, als tijdens de -ust zal de drumband van Olympia een muzikale show opvoeren. Tijdens de rust zal tevens de verloting ilaatsvinden van tal van mooie prijzen, vaarvoor het nummer van het entree bewijs als lotnummer geldt. De prijzen verden gratis beschikbaar gesteld door doester bedrijven. De entree is voor •olwassenen ƒ2,50 en voor kinderen ƒ1,-. 9m de verschillen in technische vaar- igheid van de jongere jeugd nog eens i wedstrijden te toetsen gingen de 3chnische leiders vorige week met twee \eisjesteams, die nog niet in kompeti- •everband hadden gespeeld, naar 3G SV in Baarn, om te spelen tegen e jeugd van deze vereniging. Terwijl et ene team speelde en begeleid werd ioor een leidster of leider, besprak de weede de wedstrijd en taktiek met het andere team. Dat deze gevolgde methode succes had, blijkt wel uit het feit, dat ondanks de nadelen van de lage zaal en de jongere leeftijd, aan het einde van de avond beide verenigingen evenveel sets had den gewonnen. De speelsters en de technische leiding gingen dan ook te vreden en voldaan naar huis. Op maandag 5 juni a.s., te 15 uur, zal het zangkoor „Vreugde door zang", dat sedert november 1971 repeteert o.l.v. dirigent de heer C. F. van Vliet, voor het eerst naar buiten treden. Diti ge schiedt in de recreatiezaal van het be jaardencentrum Groot Engendaal aan de Dalweg. De stichting Federatieve Raad voor het bejaarden werk maakt bekend, dat alle belangstellende bejaarden op deze middag welkom zijn! Donderdagmiddag werd aan de Laan- straat een ultra modefn garagebedrijf geopend door fa. Berkhof, geen onbe kende in Soest, maar nu gevestigd in een geheel nieuw pand. De heer W. Berkhof (47) begon 7 jaar geleden, na vele jaren ervaring op ge daan te hebben, een garagebedrijf in het pand Laanstraat 54. Drie jaar later werd hij Fiat-dealer voor Soest en Soester- berg. Het bedrijf floreerde dusdanig, dat uit gezien moest worden naar een groter complex, dat geheel nieuw werd ge bouwd, óók op de Laanstraat, aan de rand van de nieuwe wijk Klaarwater. Een groot aantal belangstellenden woon de de officiële opening bij. Meer dan 100 bloemstukken waren even zovele geluk wensen. Woordvoerders waren donderdagmiddag de heer Lang uit Amsterdam, de impor teur van Fiat in Nederland en de heer Hessing, namens Shell Nederland. In de showroom stonden de nieuwste modellen opgesteld, waarvan de „128- sportcoupé" de grote „trekker" werd. „Een Fiat voor elke beurs" werd hier ge toond. Achter de ruime showroom is een direc tie-kantoor ingericht, met daarachter een kantine voor het personeel, een mooie wasgelegenheid en de grote werkplaats van 350 m2 met annex het onderdelen- magazijn. De totale oppervlakte van het terrein is 2450 m2, hiervan is 700 m2 bebouwd, zodat er veel ruimte is voor parkeren en voor de toekomstige uitbreidingen. In de werkplaats beschikt men o.m. over drie hef bruggen, zodat het zes man tel lende personeel niet op elkaar behoeft te wachten. De „Shell" pompen zijn van 's morgens 8 tot 's avonds 8 geopend, zaterdags tot 6 uur. Een bedrijf, werd hier gerealiseerd, waar de heer Berkhof 7 jaar geleden niet van durfde dromen en waarmee Iedere Fiat rijder in Soest gefeliciteerd kan worden. Met een vertraging van bijna een uur, waarschijnlijk veroorzaakt door het fou tieve bericht op de radio van afkeuring van het Atilla-v^ld, werd een begin ge maakt met de wedstrijd. Een nerveuze start vanbeide partijen, maar al spoedig was het duidelijk dat BDC over de betere ploeg beschikte. Weliswaar opende Nederhorst de score, maar de Soester dames hadden daar voor al bij verschillende goede schoten de uitstekende keepster van Nederhorst op hun weg gevonden. Deze achterstand was voor BDC het sein om met iets meer precisie te gaan schieten en de volgende aanval leverde dan ook meteen de verdiende gelijkma ker op. Vrijdag 9 juni a.s. zal de burgemeester van Soest, mevrouw J. M. Corver-Van Haaften, het nieuwe café-restaurant „Darthuizen" aan de Prins Hendriklaan ope nen. Het is gevestigd in het voormalige „Oranjehof", waarvan de naam geheel gaat verdwijnen. Het voormalige hotel-pension, eerder nog een rust- en vakantieoord van de Kon. Ned. Bond van oud-onderofficie- ren, heeft, zeker van binnen, een ware metamorfose ondergaan. Niets herinnert meer aan vroegere tijden. Het is her schapen in een modern café-restaurant met een totale accomodatie voor 350 personen. Een ideale gelegenheid voor recepties, vergaderingen, zakenlunches en diners in sfeervolle zalen. Met een ruime parkeerplaats voor zeker 150 au to's. Vijf zalen, de grootste voor gezelschap pen van 140 personen, de kleinste een intiem vergaderzaaltje voor directie- Op het zich snel uitbreidende Van Hars kamp-tennispark aan de Bosstraat wordt momenteel de eerste overdekte tennis baan van Soest en verre omgeving ge bouwd. Benstaai te IJsselsteln plaatst hier een specifieke tennishal* die voorlopig plaats zal bieden aan 2 banen. De lange wan den worden van staalglas voorzien, zo dat overdag bij gewoon daglicht geten nist kan worden. Voor het tennissen bij duisternis wordt in de hal een indirecte verlichting aangebracht, terwijl tegen de winterkoude een luchtverwarming geïn stalleerd zal worden. De hal wordt voorzien van een mattoflex vloer (een nylonprodukt) in 2 kleuren, die de kleur van een graffelbaan het meest benadert. Tussen de hal en het bestaand clubge bouw zal een overdekte verbinding ko men, zodat de spelers en speelsters ook in de winter en bij slecht weer de ge zellige bar kunnen bezoeken. vergaderingen voor 20 personen, allen In oud-hollandse stijl ingericht met echte „boerenknop" stoelen. Nu nog een tame lijk chaotisch geheel, maar straks een restaurant zoals er niet veel in de om geving te vinden zijn. De heer M. A. van Keeken, die ook Darthuizen-Leersum exploiteert, gaat hier de scepter zwaaien. Hij zal worden bijgestaan door 16 man personeel. 4 kegelbanen Daarnaast, In een geheel nieuw aange bouwde vleugel vier ultra moderne kegelbanen, aangelegd volgens de ei sen van de Koninklijke Nederlandse Kegelbond. Banen met een lengte van ca. 20 meter, vervaardigd uit kwaliteits hout en gebouwd door de firma W. Kruysen uit Arkel. Vol automatisc, met „zich zelf oprichtende" kegels en automatische tellers. Ook hier werden geen kosten gespaard. Voor de banen bestaat nu reeds grote belangstelling. 10 kegelclubs toonden reeds belangstelling, 4 avonden zijn reeds besproken. Uit de wijde omge ving meldde men zich, uit Utrecht, Bus- sum en Laren en ook de twee in Soest bestaande clubs kwamen poolshoogte ne men. De banen kunnen twee aan twee gese pareerd worden, zodat twee clubs tege lijk de kegelsport kunnen beoefenen. Niet alleen clubs, ook gezelschappen kunnen de banen huren tegen een prijs van 65,per avond van 8 tot 12 uur. Ook overdag kan er gekegeld worden, wat aantrekkelijk kan zijn voor dames clubs. De exploitatie van de kegelbanen is In handen van de firma H. W. van Asch, Bosstraat 12, telefoon 3260, waar men alle inlichtingen omtrent huur enz. kan verkrijgen. Het ligt in de bedoeling van de heer Van Asch gedurende de maand juni, de verhuur van de banen geheel open te houden, zodat iedereen met de sport kan kennismaken. Eerst daarna zal tot het maken van definitieve afspraken worden overgegaan, waarbij inwoners van Soest de voorkeur hebben. Met „Darthuizen-Soest" wordt een ge deelte van het zalen-probleem opgelost en bovendien bestaat er nu de gelegen heid de aloude kegelsport ook in eigen woonplaats te gaan beoefenen. Met gevarieerd aanvalsspel, waarbij de hoekspeeisters een zeer aktieve rol speelden, bleef BDC daarna aandringen en de rust brak aan met een verdiende 3-1 voorsprong voor BDC. Na de thee kwam een warmgedraaid team in het veld en het van de laatste wedstrijden bekende Soester kwartier tje bleef dan ook niet uit. Met snelle breaks en mooie cirkeldoelpunten voer de BDC de stand op tot 7-1. Dat Nederhorst daarna nog terug kon komen tot 7-3, was niet alleen te wij ten aan de nonchalance van de Soester dames, die het kennelijk wel voldoende vonden, maar ook aan de vaste wil van Nederhorst om een beter resultaat te bereiken. De wedstrijd eindigde dan ook rommelig. Door bovengenoemde vereniging werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Noyon. Afstand 332 km. Er waren 142 duiven in concours, die om 8.20 uur met een sterke z.w. wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 11.18.04 uur. De laatste prijsduif arriveerde om 11.33.26 uur. De uitslagluidt: S. Berghuis 1 19. H. Nap 2 5 29. J. v. Leijenhorst 3 15 23 32. J. de Ruijter 4 22 24 27. J. v. d. Brakel 6. H. Huisman 7 8 10 12 21. P. Ouder dorp Jr. 9 28 36. P. Ouderdorp Sr. 11 13 16 35. J. Croon 14 17 18 20 25 26 30 31 33 34. De vereniging „De Vriendschap" nam deel aan een wedvlucht vanaf Corbeil, 445 km. De duiven werden gelost om 7.30 uur, met harde Z.W.-wind. In con cours waren 363 duiven. De eerste duif arriveerde om 11.38.52 uur. De laatste prijsduif arriveerde om 12.16.13 uur. Uitslag: C. Vaessen 1 14 20 37 39 42. D. Radstok 2 53. W. Roest 3 25 26 32 70. S.K.B. 4 5 7 9 29 51 52 64. A. Grift 6 48. Altenaar-Reijerse 8 15 1.9 21 60 68 72. A. Meesters 10 40. M. v. d. Bor 11 55. D. de Zoete 12 17 41. Gebr. Schimmel 13 18 56. E. Daatselaar 16 22 54. C. Kaats 23 38 47. C. Bokma 24 27 31 33 34 45 46 50 57 58 66. E. Veerman 28. H. Verkerk 30 59. J. Wijnands 35. J. Rut- tenberg 36 44 71 73. J. Kruseman 43 65 69. H. Strumpel 49 61. Mevr. Ottens 62. J. Piepenbroek 63. F. Groenestein 67. Op de Amersfoortse weekmarkt werden aangevoerd 30.000 stuk in prijzen van 13,75 tot 15,Middenprijs 14,10. Prijs per kg ƒ2,20. Talloze regenbuien noodzaakten kinder boerderij „De Vrije Teugel", de boeren kermis van afgelopen zaterdag uit te stellen tot zaterdag 3 juni a.s. De zon brak even door de wolken om de deel- nemertjes aan de ballonnenwedstrijd de kans te geven hun ballon hoog boven de flats te zien verdwijnen. De kermisbemanning maakte van die gelegenheid gebruik prijzen en versie ringen droog binnen te halen. Voor het welslagen van deze actie, werden door de bedrijven van Soest honderden prij zen gratis beschikbaar gesteld. Het handbeschilderde rad van avontuur en alle door de kinderen gemaakte kraampjes en schilderingen leden veel storm- en waterschade. L_ JC. Deze week zal hard worden gewerkt aan het terrein, opdat de kop-van-jut, de draaimolen en waarzeggerstent er weer fier bij zullen staan a.s. zaterdag. Er zijn vele attracties uitgedacht zoals ringsteken, kruiwagenrace, ritjes met de huifkar, zakkenlopen, dierentellen, bo nenraden, koekhappen, spijkerslaan, touwklimmen, lasso-werpen, paardrijden, portrettekenen, hengelen, dobbelen, eten en drinken. P.V.O. met majorettes zal het. feest mu zikaal inleiden, met een muzikale rond gang door het Smitsveen. De boeren kermis duurt van 's morgens 11 uur tot 5 uur 's middags. Iedereen is heel harte lijk welkom. Dinsdag 30 mei 1972 FABRIKAN Wegens uitbreidir zoeken wij een die als taak zal 1 gereedmaken van Na een inwerkpe grote mate van z uitgevoerd. Diegene die prijss en een goed gehc uit te bellen of 1 7, Soest (Industrie 117. Met reeds gemaa rekening gehoude vraagt met spoed leefti, Mavc die d algen mode Prim; Met vakantie-afs- den en voor vervi Dorresteinwcg 64 Maandagmorgen Is vrij onverwacht overleden de heer P. de Geus. De heer De Geus was een bekend musicus, die o.m. jarenlang zorgde voor de muzikale begeleiding van de gymnastieklessen van de Soester Turn Club. Sedert vorig jaar was hij ook een trou we medewerker van het bejaardenzang koor „Vreugde door Zang". De begrafe nis vindt plaats op donderdag 1 juni a.s., om 11 uur, op de begraafplaats aan de Veldweg.

Soester Courant | 1972 | | pagina 4