HOMEE HOMEE DAVO IJZERWAREN OMXMjül I opende tweede zaak in Soest BR0EKENMAAND SftüTHS KL00Ï Chaotische ledenvergadering van de hockeyclub Soest Twee leden geroyeerd, vijf geschorst 2000 pantalons in voorraad JUNI bij Heren- en Jongenskleding STEENHOFFSTRAAT 66 SOEST Jaarverslagen en notulen Bestuursverkiezing Politiebureau 444 4 Telef. Brandweer 33 3 3 Benzine uit auto gestolen P.V. Juliana Post Baarn - Soest Eiermarkt Lammert de Wilde opent in Zeist eigen muziekhandel en orgelstudio Vleesverkoop Volleybalfinales van 10e Soester bedrijfssport- com petitie Oosterse Liturgieviering in de St. Nicolaas-kerk te Baarn 12-jarig jongetje aangereden Ned. Vrouwen Electr. Vereniging Martin Di JUNI bij Heren- en Jongenskleding STEENHOFFSTRAAT 66 SOEST Burgerlijke stand NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Ben bank waar je mee op vakantie gaat Donderdag, Dinsdag 6 juni 1972 In haar bijna twintigjarig bestaan kent de hockeyclub Soest meer rumoerige ver gaderingen en moeilijke periodes, maar wat er zich vrijdagavond afspeelde tartte alle beschrijvingen. Het ontaarde soms In een ordinaire schreeuwparty, waarby de leden elkaar over en weer afbekte met niet mis te verstane woorden. Dat het zover kon komen lag hoofdza kelijk aan een zeer zwakke, om niet te zeggen falende, leiding van de voorzit ter, die weliswaar reeds van te voren te kennen gegeven had zijn funktie te zul len neerleggen, maar nu -wel liet blijken deze taak beslist niet aan te kunnOn. Aan de andere kant is het onbegrijpe lijk hoe naar leeftijd volwassen leden zich zo onwaardig kunnen gedragen. Het begon overigens allemaal zeer keu rig. Een welkomswoord dat bestond uit twee woorden; vervolgens de uitreiking van de jeugdbeker, (de beker voor het lid dat zich het afgelopen jaar het meest verdienstelijk heeft gemaakt bij de begeleiding van de jeugd), aan mej. A. v. d. Breemer, de benoeming van de heer en mevrouw van Asselt tot erele den, en daarna de mededeling dat 5 le den geschorst werden in verband met het niet betalen van de contributie. De storm stak toen al op, want één van de geschorsten kwam laten zien dat hij wel betaald had. Hij had dat ook vóór de vergadering kunnen doen, maar het lag kennelijk in zijn bedoeling als le het vuur aan te blazen. Hij ging overi gens af, want zijn betalingsbewijs was niet gedateerd en bewees dus niets. De steun van een lid, die beweerde te we ten dat er betaald was, bleek slechts te berusten op het opvragen van het gi ronummer van de club en bewees dus nog minder, maar gaf wel weer wat de vergadering nog allemaal te wachten stond. Roycring De furie brak pas goed los toen de voorzitter vervolgens bekend maakte dat een lid geroyeerd moest worden in verband met misdraging in een restau rant. De commissie van beroep had aldus geadviseerd en het bestuur nam dit ad vies over en stelde de vergadering voor, conform de statuten hierover te stem men. In zware cavarilltwill reeds vanaf 34,95. In corduroy reeds vanaf In scrubdenim reeds vanaf MODE 2. SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST 2* Een ander lid kreeg, ook op advies van de commissie van beroep, de gelegen heid alsnog de eer aan zich te houden en te bedanken. Dick Stroband voerde een zeer waardig pleidooi voor de twee gestraften. Hij meende dat het gedrag niet al te onac ceptabel was geweest, er zijn in het ver leden wel ergere dingen gebeurd. Bo vendien was hij van mening dat het de club eigenlijk niets aanging. Het was een affaire waar de club niets mee te ma ken had. Een etentje" ter gelegenheid van het behalen van een kampioenschap waar een dertigtal leden aan deelnamen, betrof niet een club-initiatief. Dat het bestuur naar aanleiding van misdragin gen gemeend had excuses aan de be trokken restauranthouder te moeten ma ken, vond hij volmaakt overbodig. Ook wist hij dat deze er niet zo zwaar aan getild had, en de brief niet begrepen had. Een lid van de commissie van beroep, de heer W. Stroink, gaf daarna een na dere verklaring. Het te royeren lid had zich een halfuur te laat bij de commis sie gemeld, weliswaar toegegeven dat er sprake kon zijn van misdragingen, maar er aan toegevoegd dat er rekening moest worden gehouden dat bij zijn royement een heel elftal zou opstappen. Dat werd als een soort chantage aange merkt, waarvoor de commissie niet ge zwicht was. Het andere lid had zonder meer ruiterlijk toegegeven fout geweest te zijn, vandaar het advies hem in de gelegenheid te stellen alsnog te bedan ken. De daarop volgende discussie liep vol ledig uit de hand. Er traden vele „voor zitters" op. Iedereen eiste of nam het woord. Sommigen vonden dat het be stuur in een soort wraakroes leefde, het betrokken lid was al eens eerder ge schorst geweest, en zijn kop moest nu maar rollen. Anderen wilden de regle menten hanteren en tot stemming over gaan. De emoties kregen de overhand. Bestuurslid H. J. v. cl. Dussen las ter verduidelijking de desbetreffende arti- kelen uit de statuten voor, maar die wilde men niet begrijpen. Uiteindelijk ging men tot stemming over en met 34 vóór, 18 tegen en 1 ongeldig, werd tot royering besloten. De gemoederen waren daarmee niet ge kalmeerd, integendeel. Iemand noemde de stemming ongeldig, een ander wilde een nieuwe commissie van beroep en tot slot van de wanorde werd de kop van de tweede man geëist. Dick Stro band deed een beroep op de vergadering dat niet te doen, maar de stemming wees uit, 32 vóór, 16 tegen en 2 ongel dig, dat ook in dit geval tot royering was besloten. Het was toen elf uur. Eerst ten kon met afwerking van de agenda begonnen worden. De notulen van de ledenvergadering van september 1971, het jaarverslag van de secretaresse en het jaarverslag van de penningmees ter werden goedgekeurd. Het rapport van de kascommissie werd aangevochten, omdat deze vermeld had dat de opbrengst van de cantine niet te controleren was. Gelukkig was het verstandige deel van de vergadering verstandig genoeg om de decharge van de penningmeester hier niet van af te laten hangen. Zijn boeken waren in or de bevonden. De voorzitter, de heer J. Wilten, had te kennen gegeven af te willen treden. Daar er nog geen opvolger was, besloot hij aan te blijven tot september. De vraag of hij daar wel verstandig aan deed, bracht daarin geen verandering. Ook het voorstel het bestuur met twee leden uit te breiden, werd aangevochten, maar er werd uiteindelijk toe besloten. De heren K. Dobben en H. v. Rensen namen hun plaats achter de bestuurs tafel in. Vervolgens ging men over tot het be noemen van de leden voor de diverse commissies, waarna de rondvraag los barste. Het was toen bijna twaalf uur. Opnieuw laaide de discussie hoog op en het was één uur toen de voorzitter met een zucht van verlichting voor de laatste maal de veel gehanteerde hamer kon gebruiken. Zaterdagmorgen j.1. opende de heer P. Römer, de bekende „voddenman" van de t.v., de tweede DAVO-zaak in Soest. Deze nieuwe zaak is gevestigd aan de Soes- terbergsestraat 57, tegenover het busstation. In 1934 opende de heer4 J. Teunissen sr. onder de naam „DAVO" een zaak in Hilversum. Acht jaar geleden vestigde Teunissen jr. zich in Soest, waarbij hij zich beperkte tot de levering van houtbewerkingsma chines en gereedschappën voor de in dustrie. Twee jaar later werd het pand aan de Nieuwstraat betrokken. Men leg de zich toe op de verkoop van ijzerwaren en gereedschappen en verkreeg het dea lerschap van Lips. Aan deze zaak werd ook een slijperij verbonden. De verkoop ging uitstekend en met be sloot uit te zien naar een tweede zaak. Deze werd gevonden in het pand van de heer Joh. Buitendijk aan de Soesterberg- sestraat. Een ingrijpende verbouwing (de verkoopruimte van het pand werd o.m. tweemaal vergroot) ging aan de opening vooraf en werd geheel in eigen regie uit gevoerd. Zwaait in de zaak aan de Nieuwstraat de heer D. van Reenen de scepter, voor de winkel aan de Soesterbergsestraat werd de heer J. A. Kolsteeg aangetrok ken. Coördinator voor beide winkels is de heer S. Neeter. Het assortiment, dat gevoerd wordt is compleet en Soest is hiermede een zeer modern ingerichte zaak rijker geworden. Laat thuiskomende bewoners van een flat aan de Smitsweg waren ooggetuigen van diefstal van benzine uit een ge parkeerde volkswagen bestelauto van de heer J. H. J. B. De daders, zich betrapt ziende, verdwe nen met een andere wagen, heeft de zaak in onderzoek. Op de Amersfoortse weekmarkt werden aangevoerd 30.000 stuk in prijzen van 14,tot 15.50. Middenprijs 14,35. Prijs per kg ƒ2,24. Door bovengenoemde vereniging werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Survilliers. Afstand plm. 395 km. Er waren 116 duiven in concours, die om 6.00 uur met een matige z.w. wind ge- De politie lost werden. De eerste duif arriveerde om 10.35.40 uur en maakte een snelheid van 1433.27 m. p. min. De laatste prijs- duif arriveerde om '11.05.07 uur. De uitslag luidt: J. Croon 1 4 11 12 15 18 29. J. de Ruijter 2 10 17. H. Nap 3 16 23. P. Ouderdorp jr. 5 21. J. v. Leijenhorst 6 8 13 14 24 28. H. Huisman 7 9 19. I. Zoals uit een grote advertentie elders In dit blad biykt, opent de bekende Zeister organist Lammert de Wilde een eigen muziekhandel en orgelstudio in de Slotlaan te Zeist. De heer De Wilde, ook in Soest geen onbekende door zyn jaarlijkse orgelshow, heeft op zyn 45-jarige leeftyd thans de sprong gemaakt naar een eigen zaak, waarin hy, op de hem eigen muzikale w«ze zijn talrijke oude en nieuwe cliënten op een uiterst muzikale wijze de weg wil wyzen in de doolhof van de muziek instrumenten, in het bijzonder de electronische orgels, piano's en vleugels. Naast deze instrumenten, die in zijn zaak een belangrijke plaats gaan inne men, ziet de heer De Wilde de noodzaak voor Zeist en omgeving van het voor handen hebben van een uitgebreide sor tering bladmuziek in alle genres. Uit hoofde van zijn veel-jarige orgel- en piano-ervaring kon de heer De Wilde erg selectief te werk gaan bij het aan trekken van zijn leveranciers voor de piano's, orgels en vleugels. Wie kan hier in n.1. beter beslissen dan de musicus Lammert de Wilde, die op muziek-tech- nisch gebied zijn sporen meer dan ver diend heeft. Enkele van zijn gerenom meerde merken zijn Ri-Ha, Mark, Schim mel en Geyer. Voor de bezoekers van zijn zaak zal het ongetwijfeld een aangename verrassing zijn te ondervinden, op welke deskun dige, muzikale en zakelijke manier Lam mert de Wilde voorlicht, demonstreert en musiceert. Aan zijn nieuwe muziekhandel verbindt organist Lammert de Wilde tevens een orgelstudio, waarin hij de mogelijkheid Vogel 20 27. G. v. d. Meent 22. S. Berg huis 25. P. Ouderdorp sr. 26. Woensdagmiddag, 2 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvin den aan de houders van gele kaarten genummerd van 1 tot en met 200. De wedstrijden werden in sportieve sfeer gespeeld, mede dankzij de goede leiding en de perfecte organisatie van de Soes ter Volleybalvereniging. Aan spanning heeft het daarbij niet ont broken. Vooral de laatste wedstrijd bij de heren tussen Stam en Foxboro, ge- openstelt om, tegen een zeer gering les- t tuigden daarvan. Stam werd tenslotte geld, per week gedurende een uur te winnaar. Dalco werd derde. Bij de da- studeren op één van zijn electronische mes versloeg het Lindner-team Foxboro. orgels. Om deze lessen te kunnen volgen Hier werd Stam derde dankzij een beter is het niet nodig zelf in het bezit te zijn setgemiddelde dan Pribor. van een instrument. Er wordt lesgegeven Er was voor deze finale veel publieke in groepsverband, volgens een oorspron- belangstelling. Enkele teams lieten wel- kelijk Amerikaans systeem, waar vele kundige leraren aan hebben meegewerkt. Voor nadere inlichtingen ontvangt Lam mert de Wilde U gaarne in zijn zaak, terwijl hij u verzoekt hiervoor de 22e juni te reserveren. Met de opening van deze speciaalzaak is iswaar verstek gaan, maar dat was mo gelijk te wijten aan het feit dat de wed strijden een dag verschoven moesten worden. Op de grote slotavond, vrijdag a.s. in „De Open Hof" zullen de prijzen wor den uitgereikt. er niet alleen voor Zeist, maar ook voor Terugkijkend op de competitie is de eve- de omliggende plaatsen een mogelijkheid nementencommissie van de Soester Za- gekomen om in een rustige omgeving te kenkring van mening, dat de dit jaar kunnen luisteren en kiezen uit een gese- voor het eerst toegepaste formule van lecteerde collectie instrumenten. I één team per bedrijf een succes is ge- I weest. Op zondag a.s., 11 juni, zal in de R.K. Sint Nicolaas-kerk aan de Kerkstraat te Baarn een oosterse Liturgieviering plaats hebben volgens de Byzantijnse Ritus. Als celebrant zal dan fungeren Mgr. A. G. Smit, oud-voorzitter van het Apostolaat der Hereniging in Neder land, met assistentie als diaken van Dr. Edward van Montfoort, provinciaal van de Paters Assumptionisten in Box tel. De liturgische gezangen tijdens deze plechtigheid zullen worden verzorgd I door het bekende Utrechts Byzantijns koor. Dit koor, bestaande uit 45 zangers, wordt geleid door de Oakraïnse mu sicus Dr. Miroslaos Antonowycz en zingt de begeleidende gezangen in de Het Utrechts Byzantyns koor o.Lv. Dr. Miroslaos Antonowycz. Slavische taal. Deze liturgieviering, die in het teken staat van de oecumene, be gint om 10.30 uur, duurt vijf kwartier en is voor iedere belangstellende gratis toegankelijk. Tekstboekjes zijn aan de ingang van het kerkgebouw verkrijg baar. Zondagmiddag werd op de Koningin- nelaan de 12-jarige O. F. Th. L. aange reden door de hem tegemoetkomende automobilist B. F. Het knaapje stak zonder richting aan te geven, plotseling de weg over om de Nieuwstraat in te rijden. De lichtgewonde jongen werd door de heer F. naar huis gebracht. In zaal „Credo" kwamen leden van de Ned. Vrouwen Electr. vereniging bijeen om te luisteren naar een lezing over het werk van de Hendrik Piersonstichting. De presidente opende de vergadering met een welkom aan de aanwezigen, in het bijzonder mevrouw Van de Pol, de spreekster van deze middag. Mevrouw Van de Pol, maatschappelijk werkster van de stichting, vertelde boei end over de vele problemen van de ongehuwde moeder en haar kindje. De H. P. stichting is een hulpverlenend bu reau met vele maatschappelijke werk sters, die met raad en daad de ongehuw de moeder bijstaan. Nog steeds wordt de ongehuwde moeder niet getolereerd; de meeste ouders vin den het een schande. Vroeger werden de meisjes uitgestoten; gingen in een te huis (middernachtzending), moesten hard werken en eindigden meestal als pros tituee. Sinds 1911 is er voor de onge huwde moeder veel veranderd; door de emancipatie kwam de wet voor alimen tatie tot stand. Toch worstelen nog velen om het hoofd boven water te houden en daarom kunnen zij opgevangen worden op bovengenoemd bureau. Het zijn niet altijd meisjes uit een sociaal zwak mi lieu; heel dikwijls ook uit beter gesi tueerde kringen, variërend in leeftijd van 13 tot 40 jaar, doch overwegend tussen 19 en 23 jaar. De oorzaken zijn meestal argeloosheid, nieuwsgierigheid; denken dat ze achter aan komen bij anderen en ook een groot vertrouwen in de jongen of man. De po sitieve kant van dit probleem is trou wen. dan is de eer gered, maar de raad wordt gegeven eerste elkaar beter le ren kennen. Maar maatschappelijk schept het toch steeds problemen; geen geld, geen eigen huis. Ook voor het kind wordt het moei lijk; het kind vraagt, kan er niets "te genoverstellen en is anders dan anderen. Is de vader minder in opvoeding, dan wordt de situatie precair; de ongehuwde moeder wordt eenzamer. Meestal zijn de moedertjes vóór de geboorte niet onge lukkig" wel wordt overlegd met het bu reau wat er met het kind zal gebeuren: afstaan of zelf houden en gaan werken. Toch laat het bureau de betrokkenen vrij in hun keuze. Veel ingrijpende beslissin gen worden genomen, zoals b.v. abortus, wat door het bureau niet aangemoedigd wordt wel op sociale of medische indica tie, na een uitgebreid onderzoek. Af stand doen van het kindje vergt veel verdriet en tijd. Het kan ook naar een kinderhuis van de H. P. stichting, waar 1 zuster zorgt voor 3 baby's; waar foto's gemaakt wor den vanaf de geboorte en eigen kleertjes worden gedragen. Ook voor de nazorg kunnen de meisjes terecht op dit bureau; in enkele gevallen moet een psychiater of psycholoog uitkomst brengen, die eveneens aan het bureau verbonden zijn. Spreekster eindigde haar betoog door te verzekeren dat het werk op het bureau heerlijk is en veel voldoening schenkt, ook al is er veel verdriet. Steeds zoekt men naar nieuwe metho den groepswerk voor de jonge moeders; een'informatiebureau, ook voor jongens en mannen. De presidente bracht mevrouw Van de Pol dank voor het gebodene onder aan bieding van een gift voor de stichting en een attentie voor de spreekster. Op dinsdag 20 juni gaan de leden van de NVEV naar Safari in Arnhem en een bezoek brengen aan een fruitsiertuin. Op 22 juni is er een causerie over bejaar dentehuizen en recepten ln Amerika in Brandpunt te Baarn. GEBOREN: Ingrid Anita, dochter van G. L. Kuyper en G. H. de Bruin. Charlotte, dochter van J. Dijkstra en G. van Dalen. Ro nald Edward, zoon van R. P. Tensen en G. Bijkerk. Jeffrey Arend Martinus, zoon van D. Dorrestein en C. A. M. L. Papöt. Tamara Maria, dochter van J. C. Kuijer en J. M. M. Elfrink. Mo nique Johanna Maria, dochter van P. T. van den Heuvel en E. A. Kuijer. Mare Robert, zoon van R. B. M. van Zadelhoff en C. C. Edwards. Erik Raymond, zoon van D, den Oude en B. Jongh. Christa, dqchter van P. R. R. Stalenhoef en A. C. Cooiman. Sander Martin, zoon van J. Hoogendoorn en H. Reij. Liane Jennifer, dochter van F. C. L. Hilhorst en M. R. Ritmeijer. Bar- bara Margo, dochter van A. H. Ebbers en M. G. Spijker. Anna Dit, dochter van E. J. Poetsma en W. B. Strankinga. ONDERTROUWD: Adrianus Maria Pau- lina Soeterik. Cornelis Gijsbertus Ge- rardus Josephus den Teuling en Martina Maria van der Vaart. Johannes Mari- nus van Remmerden en Cornelia van Marle. Antonius Lans en Geertruida Anna Schoonderbeek. GETROUWD: Persival Franciscus Voest en Marry Ebens. Johannes Antonius Roels en Mar ja Jacoba van Manen. Paul Aart Nico Creijghton en Maria Gemma Liduina van Antwerpen. Geert Smid en Amena Margaretha van As. Jacobus Vitus Maria Vos en Jo hanna Clara Maria Hilhorst. Bertram Sidney Vriens en Jeanne Catherine Gaaf. OVERLEDEN; Conelis Wolfsen, gehuwd met C. Mostertman. Grietje Boerma. weduwe van A. J. Beukers. Sijtske Prins, weduwe van W. J. van Ee. Gerritje Boers, weduwe van E. van Vul pen* Jacoba Clasina Wilhelmina Nijgh, weduwe van W. L. Blekkingh. Wil helmus Adrianus van Weerdenburg, we duwnaar van G. P. A. van den Bo gaard. Weinand Flaman, gehuwd met C. M. E. Moehn. Jacob van den Brink, gehuwd met G. Bos. Petrus Domini- cus Ophof, gehuwd met J. Groeneveld. - Leendert van 't Hof, weduwnaar van M. G. Regt. Cornelis Johannes de Graaf, gehuwd met M. A. Verel. Piet de Geus. Cornelis van der Does, ge huwd met C. van den Berg. Martin Dowser is de e zanger van wie een s kende Amerikaanse la cords is verschenen. derhalve, die nog m doordat Martin ook de de beide titels, te w Irene" en „Concised Co: Bovendien nam Martin paald niet eenzijdig ge den, de gitaarpartij vc En om de zaak helen Konflikten tussen ouden kloof tussen de generati neratie verstaat de oud evenmin het geval. De t den ingedeeld, maar de die vóór, respectieveiyk i Over het onbegrip tuss< publiceerde het blad gaan van de Nederlands Bejaardenzorg, onlangs bijdrage, die de aandach dient. Auteur: de 70-; prof. dr. W. J. van de leraar aan de Delftse T school. De jeugd van nu De 20ste eeuw heeft vel blikken gekend, die die van de mensen heeft ir wereldoorlogen (1914 en Europa en voorts was e nomische krisis in de De generatie die de pi aktief heeft kunnen bele 1905 geboren zijn) hebt een politieke wereld in> en door een andere verv den. Voor hen die ouder is het bewust-geleefde met de grote chaos vai 1931/1932. Zij hebben ei op een ogenschijnlijk sol grond kan staan om pl een moeras weg te zinkei als zij nog steeds een w ben in ekonomische sti kunnen geloven in eer eeuwigdurende welvaart' len die vóór 1930 zijn ekonomische nood gekei oorlog 1940-1945 bracht op de rand van armoedt Deze generatie stond ir één doel scherp voor oge om de materiële gevolge: te overwinnen. De resu uitgebleven. Het produkt verstrekt, het konsumpti jaar tot jaar. In twintij we tot naar een welvaa In die maatschappij wer< van nu geboren. De generatie van hen d geboren (en als kinderen bewust hebben meegeme andere persoonlijke ervai dan de veertigers en ou ben. Zij hebben de krisis gemaakt. Zij snappen van de ouderen, die d vooral de verhoging va welstand zo centraal ste! ten zich juist tegen d maatschappij" die steeds ten kweekt en de tege de rijke en arme lande: nog vergroot. De ouderen zien in ore' een essentiële voorwaar menleving goed te late De jongeren stellen: dat discipline, uw maatschaj De ouderen menen dat d meer moet worden opgev

Soester Courant | 1972 | | pagina 4