HOMEE (§roeneveld (2olitico EB vSETIEN zo'n 5 gulden korting 0 HIILP BIJ „PECH-ONDERWEG" GROOTS BELOOND Inwoner van Soest onderscheiden met de „Krone der Hoflichkeit" Paarsotadel W. van Tol Soest Politie hield viswedstrijd Duits koor zingt in de Wilhelminakerk SOCIALE FRAUDE Frans Bosman N.V. Gestolen auto teruggevonden Al vroeg op het slechte pad Stichting Fed. Raad Bejaardenwerk Soest Zwemuur voor bejaarden was groot succes Uitvoering zangkoor in „Groot Engendaal" geslaagd SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Tennisver. Soest-Zuid B-junioren met één been in de 2e klasse Officiële mededelingen Kleuteronderwij s wet Frans Bosman N.V. Wet Ruimtelijke Ordening Wat zal vader blij zijn.. Heren- en Jongenskleding STEENHOFFSTRAAT 66 SOEST een luxe keuken is geen luxe meer Hertenlaantje krijgt betere straatverlichting A& AL» Ak AL» Ak AL» ;AL£ A&» A& AL» At» A& A& vj. yf? «s? VjJ-vï? vi? yf? vf? vit vf. .vf? yf? vf» >E? vt? vf? ïf? VE? 0 Amsterdamsestraatweg 42 Telefoon 02154 - 2576 Voor sfeervolle diners recepties feestavonden Baarn STOCKHOLM Een laatste kans in kwesties van levensbelang Vrijdag 9 Juni 1972 Voor een, naar z(jn mening, normale hulp aan een met pech langs de weg staande automobilist, is een liever anoniem blijvende plaatsgenoot onderscheiden met het erelidmaatschap van de „Club liebenswertes Wiesbaden". Hjj kreeg op 7 mei een ontvangst die niet in verhouding staat tot de hulp die geboden werd. Zó groots Op een zondag in de maand februari had hij, in de late namiddag in zijn vakantieverblijf in Oostenrijk, een auto mobilist langs de weg zien staan, die kennelijk met pech te kampen had. „In zo'n geval ga je even kijken of er hulp geboden kan worden", aldus onze zegs man. Reparatie ter plaatse bleek niet mogelijk en hij adviseerde de pechvogel. - een hem volkomen onbekende heer Schnunack - contact op te nemen met een garagehouder in het plaatsje Zeil, 18 km verderop. Hij kende daar een garagehouder, die beslist wel tot helpen bereid zou zijn. ,Toen ik dat gezegd had, realiseerde ik me eigenlijk direct, dat dat een soort halve boodschap was, want de man kon Zeil niet meer bereiken. Op dat late uur waren er geen verbindingsmogelijkheden meer". Hij had toen aangeboden een nieuwe dynamo, want daar ging het om, te gaan halen. Door omstandigheden was dat niet meer mogelijk en toen bleek dat de heer Schnuack de nacht kon doorbrengen in hetzelfde vakantieoord, werd besloten de rit de volgende morgen te maken. Sa men zijn zij toen op en neer naar Zeil gereden, waarna onze Soestenaar de dy namo verwisselde. De dankbaarheid was uiteraard groot en afgesproken werd dat de heer Schnunack t.z.t. eens in Soest zou langskomen. Dat hij het voorval aan een krant in Wiesbaden zou doorgeven kon de Soester in de veste verte niet vermoeden. Dat dat weer gevolgen had, nog minder. Hij kreeg een uitnodiging om op 7 mei een opvoering van de opera „Othello" door de Staatsopera van Warschau in Wiesbaden te komen bijwonen. Niet we tend wat hem daar nog meer te wach ten stond, nam hij deze uitnodiging aan. Met zijn vrouw ging hij naar Wiesbaden waar hem een grootse ontvangst te beurt viel. De burgemeester van Wiesbaden, de heer A. Herbei, sprak hem toe en spelde hem de gouden kroon „der Hof lichkeit" op. Hij werd benoemd tot ere lid van de club en kreeg een oorkonde, die begint met de tekst „Dem Höflich- sten die Krone der Hoflichkeit". Boven dien twee boekwerken over de stad Wiesbaden en 's avonds, in gezelschap van de president van de club, de heer Helmut Korte en de secretaresse, me vrouw Zydriok, een bezoek aan de opera, waar de ereloge was gereserveerd. Ook zijn vrouw werd in de hulde betrokken en kreeg een prachtig porselein thee kopje ten geschenke. Het verblijf in Wiesbaden was geheel voor rekening van de gastheren. „Gewel dig, in één woord", is het commentaar van onze nog steeds paf staande zegs man. Na twee Amerikanen, is hij de derde buitenlander, die met „Krone der Hof lichkeit" werd onderscheiden. In totaal werd de onderscheiding in de afgelopen vijf jaar 58 maar uitgereikt. Wat hem bij dit alles het meest goed deed, was wel het feit, dat in deze harde maatschappij er toch nog mensen be staan, die een eigenlijk normale daad van hulpvaardigheid weten te waarde ren. „Velen zullen wel eens hulp verlenen en dit huldebetoon is eigenlijk het gevolg van een samenloop van omstandigheden. De heer Schnunack is een politiefunc tionaris in Wiesbaden. Hij geeft het door aan een krant en dan komen plot seling allerlei mensen in beweging. Toevallig is natuurlijk dat Wiesbaden een club heeft die onderscheidingen voor, in hun ogen, opmerkelijke daden van dienstverlening uitreikt. De eer viel mij nu te beurt, maar belangrijk is, dat hulpverlening op prijs gesteld wordt. Niet om de onderscheiding, maar het zou toch wel leuk zijn als meer verenigingen of organisaties op de een of andere ma nier kenbaar maakten, dat het verlenen van hulp aan de medemens, gewaar deerd wordt. Het verdient navolging". BURG. GROTHESTRAAT 20 - TEL. 2968 Voor: Inkoop - Verkoop - Onderhoud etc. Gistermorgen hield de S.P.S.V. voor haar leden de jaarlijkse viswedstrijd in de waai van Hoolwerf aan de Eem- dijk. Te 8 uur wierpen vijftien hengelaars de simmetjes te water, in afwachting of de vissen trek hadden in een made of ander lekkernij. Zij toonden geen be langstelling en teleurgesteld omdat slechts een visser. J. Hofstee, één postje van 5 cm boven water bracht, maakte men er vroegtijdig een einde aan. Besloten werd bij loting de prijzen uit te reiken. De gelukkigen waren: 1. J. Hofstee, 5 cm. die de wisselbeker we derom ter beschikking stelde voor een volgende keer. 2. S. v. d. Klashorst. 3. J. Mantjes. 4. H. v. Thienen. 5. C. de Bruin. 6. A. de Raadt. 7. C. v. Wijn gaarden. 8. C. Onvlee. 9. R. Meinema. 10. P. Dorst. Controleur J. de Bruin, die niets te doen had, ontving een doosje sigaren. Op zaterdagavond 10 juni a.s., aanvang 8.00 uur, zal in de Wilhelminakerk een concert worden gegeven door het Sieg- lands Kantatenkoor. Dit is een in en buiten Duitsland zeer bekend koor, dat zijn reputatie te danken heeft aan uit voeringen voor radio en televisie. Het is een zeer enthousiast koor van meer dan 100 leden, waarvan er ruim 50 naar Nederland komen om in Soest te zingen. Het koor heeft veel jonge leden en een eveneens jonge dirigent, Herbert Ermert, die tevens dirigent is van een beroepsorkest. Op het repertoir van dit koor, dat bin nenkort ook in Parijs zal optreden, staan stukken zoals het Te Deum van Bruck- ner, het Weihnachtsoratorium van Bach, de negende Symphonie van Beethoven, alsmede een modern oratorium. Twee staatssekretarissen, van C.R.M. en Sociale Zaken (mevr. Veenendaal en drs. Rietkerk) hebben bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend, dat enkele wijzigingen van de algemene bijstandswet beoogt. De bewindslieden willen paal en perk stellen aan het groeiende misbruik, dat van deze wet wordt gemaakt. Volgens het ontwerp kunnen personen, die zonder dat zij dit nodig hebben door allerlei misleidingstaktieken de sociale dienst toch tot een uitkering weten te bewegen, voortaan gestraft worden met maximaal twee jaar hechtenis. Zij, die bijstand aanvragen, zullen ste vig aan de tand worden gevoeld over hun financiële situatie waarbij zelfs ge gevens van jaren geleden kunnen wor den opgevraagd. Op die manier hopen de bewindslieden het euvel van de so ciale fraude te onderdrukken. Gezonde achterdocht kan geen kwaad De omvang van de sociale fraude in ons land valt slechts te schatten. Oud minister Roolvink heeft eens een fraude percentage van 1 genoemd, maar latere schattingen vallen aanzienlijk hoger uit. Het blijft nochtans een trieste zaak, dat de regering nu met enkele strafbepalin gen en een aantal vrij rigoureuze voor waarden het misbruik van de bijstands wet wil tegengaan. Toen per 1 januari 1965 de algemene bij standswet in werking trad, verheugde ieder zich over dit noodzakelijke sluit stuk van onze sociale voorzieningen. ELECTROTECHNISCH BUREAU Grote sortering hangverlichting f.y en staande lampen .fehowroom Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 -o, Krachten art. 1 van deze wet heeft iede re Nederlander, die niet in de noodza kelijke kosten van zijn bestaan kan voorzien, recht op bijstand van de over heid. Was de overheidsbijstand onder de Ar menwet nog een gunst, nu werd ze een recht. De ambtenaren van sociale zaken zouden hun houding t.o.v. de kliënten aan deze nieuwe situatie moeten aan passen. Anders zouden zij immers poten tiële kliënten kunnen afschrikken. De ambtenaar moest de mensen niet sterken in hun drempelvrees. Nu, zeven jaar later, worden de ambte naren plotseling toch weer in een soort „rechercheurshouding" gedwongen. Zij moeten de financiële situatie van de bij standaanvrager zorgvuldig nagaan en mogen dan pas tot een advies komen. Een advies dat door hun superieuren on getwijfeld met argusogen zal worden be keken. Want dat is de belangrijkste strekking van de wijzigingsvoorstellen van mevr. Veenendaal en drs. Rietkerk: de kans dat onnodig bijstand wordt ver strekt moet tot een minimum worden beperkt. En een flinke dosis gezonde achterdocht, misstaat de sociale ambte naar hierbij niet! „Nette" profiteurs Inderdaad was men bij sommige sociale diensten tot nog toe wat al te goedge lovig. Daardoor slaagden sommige pro fiteurs er vrij gemakkelijk in door de mazen van de wet te glippen. Toch bestaat er bij het grote publiek veel misverstand over aard en karakter van dit type sociale fraudeurs. Veelal wordt hier gedacht aan langharig, werk schuw „tuig", aan a-sociale gezinnen e.d. Dit soort vooroordelen sluit nu een maal gemakkelijk aan bij de mentali teit van de gemiddelde kleinburger. Het „kwaad" wordt altijd gezocht buiten eigen kring, het zijn altijd „de anderen", die niet deugen. Maar vermoedelijk zijn het niet de langharigen, de beroepswerk lozen, de sociaal-moeilijke gezinnen, die het meeste misbruik van de bijstandswet hebben gemaakt. Zij werden door de ambtenaren meestal toch wel met wan trouwen bejegend en hadden dus weinig kans om te frauderen. Veel minder greep had en heeft de overheid echter op bijvoorbeeld bejaar den, die vóór hun vertrek naar een ver zorgingstehuis hun vermogen onder de kinderen verdelen en dan vrolijk de ver- zorgingsprijs door de overheid laten be talen. Dit heten dan fatsoenlijke bur gers te zijn, die op werklozen en lang harigen plegen neer te zien, maar die in feite parasiteren op de gemeenschaps- belden. Het is deze zeer grote groep bij standgenietenden, waarop de kontroleurs in de allereerste plaats hun aandacht moeten richten. Geen bijstandsuppletie ten behoeve van een bejaard echtpaar of alleenstaande mag nog worden goedge keurd, alvorens de spaarbankboekjes e.d. van de betrokkenen zorgvuldig zijn ge- kontroleerd. Eenzijdig Helaas is de uitvoering van de bijstands wet nu een beetje in de sfeer van wan trouwen en kontrole komen te liggen. Dat heeft tot gevolg, dat op degenen, die een beroep doen op de bijstandswet, weer het odium van „a-sociaal" wordt gedrukt. Volkomen ten onrechte natuur lijk, want gelukkig wordt er ook bij stand verleend aan volstrekt bonafide personen. Toch vinden wij het optreden tegen so ciale fraudeurs zeer eenzijdig. De voor gestelde maatregelen richten zich alléén tegen „profiteurs" van de algemene bij standswet. Daar is op zichzelf niets te gen maar 't is 'n publiek geheim dat ook van de ziektewet, en de werkloosheids wet veel misbruik wordt gemaakt en dat de kinderbijslagwetten lacunes vertonen, waar vele profiteurs gebruik van maken. En als de regering dan strenger wil op treden tegen „sociale fraudeurs", dan zou ze dat ook „moeten doen tegen de z.g. belastingfraudeurs, die de gemeenschap wellicht voor veel grotere bedragen be nadelen dan de malafide bijstandontvan- gers. Begeleid door een amateur kameror kestje zal door het koor o.a. de Missa Brevis van Jos. Haydn ten gehore wor den gebracht. Door de organist Rudolf Elzner zullen enkele orgelwerken van oude meesters worden uitgevoerd. De toegangsprijs (inclusief programma)' bedraagt 4,voor volwassenen en ƒ2,50 voor jongeren. We hopen dat vele muziekminnenden de Wilhelminakerk aan de Soesterbergse straat 18 zaterdag zullen vullen om dit unieke muziekale gebeuren mee te ma ken. De drie weken geleden gestolen auto van de heer N. uit Amersfoort werd in Soest teruggevonden op de Nachtegaal- weg. Kennissen van de eigenaar hadden hem erop attent gemaakt dat de wagen in Soest langs de weg stond. De heer Van K. van Het Witte Huis aan de Birkstraat waarschuwde de po litie dat twee jongens op het terrein van het pension, bromfietsen te koop aanboden. De politie stelde een onder zoek in en hield de 12-jarige M. L. en de 13-jarige H. W. beiden uit Amers- HORLOGER-JUWELIER Koninginnelaan 21, Soesl Telefoon 8319 DIPLOMA GEHAALD? KIES EEN GOED HORLOGE foort aan. Zij bekenden dat de brom mers van diefstal afkomstig waren en gaven meer namen op van knapen die hierbij betrokken zijn. Het onderzoek werd in handen gegeven van de politie van Amersfoort. Maandagochtend j.1. te 10 uur startte de Stichting Fed. Raad voor het Bejaarden- werk met een zwemuur voor bejaarden in het instructiebad De Turf aan de Waldeck Pyrmontlaan. Er was een zeer grote belangstelling (men noteerde de eerste maal reeds 31 bejaarden) en er heerste een geanimeerde stemming on der de zwemlüstigen, die „gymnastiek - te-water" beoefenden onder leiding van mevr. H. Bruins. Voor hen, die alsnog willen deelnemen wordt nog even herinnerd aan het feit, dat men vóóraf de huisarts dient te raadplegen. 5 juni j.1. was de re creatiezaal van het bejaardencentrum „Groot Engendaal" aan de Dalweg ge heel gevuld met belangstellenden, waar onder een twintigtal bejaarden uit de „wijk". Het was een eerste uitvoering van het bejaardenzangkoor „Vreugde Door Zang, dat onder auspiciën van de Stichting Federatieve Raad voor het Be jaardenwerk elke dinsdagmiddag in El- theto repeteert. Onder de belangstellenden bevond zich M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 ook mevr. Oranje, lid van de gemeente raad, de heer Kempers, bestuurslid van de S.F.R.B.S. en enkele wijkhoofden van de bejaardenwacht. De heer C. F. van Vliet leidde deze mid dag het koor met veel enthousiasme en de „community singing" was een hoogte punt want er werd geweldig goed mee gezongen. Pianiste mevr. Rita van Steen deren begeleidde het koor op voortreffe lijke wijze. In haar dankwoord uitte de directrice, mevr. v. d. Wetering haar voldoening over de opkomst en gaf de bejaarden de raad, wat minder „aan de beeldbuis te hangen" en méér zelf actief bezig te zijn. Zij was eveneens verheugd, dat niet-bewoners op deze middag de weg naar „Groot Engendaal" hadden weten te vinden. De B-junioren van Soest-Zuid hebben zonder enige moeite afgelopen zaterdag de eerste hindernis op weg naar de tweede klasse genomen. De Gelderrnal- sen-junioren kregen geen enkele kans hun plaats in de tweede klasse te ver dedigen. De Soest-Zuid-junioren domi neerden in alle partijen, hetgeen blijkt uit onderstaande uitslagen: Ad. Vreeswijk-Hans Udo 6-1, 8-6: Ma rijke Keet-Anja bij 't Vuur 6-0, 6-3: Ad. Vreeswijk en Arie Cijfer-Hans Udo en Jan Palte 6-2, 6-1: Marijke Keet en Arie Cijfer-Marjola Floor en Jan Palte 6-1, 6-2: (einduitslag 5-0 voor Soest-Z.). Het moet heel gek lopen als zaterdag a.s. Ad Vreeswijk en zijn teamgenoten niet definitief een plaats in de tweede klasse veroveren. De A-junioren speelden in Breukelen hun laatste (uitgestelde) wedstrijd in de gewone kompetitie. John Smit c.s. brachten een 3-2 overwinning mee naar huis. VERLCVINGS - JUWELIER HÜRLOGER REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de raad van de gemeente Soest in zijn vergade ring van 25 mei j.1. medewerking heeft verleend als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Basis- en kleuteronderwijs: a. voor het verbeteren van het school terrein bij de kleuterschool aan de Ma- riastraat; b. voor het aanschaffen van buitenspel materiaal ten behoeve van de kleuter school aan de Mariastraat. Soest, 9 juni 1972. ELECTROTECHNISCH |UREAU Verkoop - Radio - T.V: - Service Dealer van: B en O, Blaupunkt, Philips, Nordmende, Akai, Sony en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van haar gemeente voornemens zijn aan Woningbouwvereniging „Patrimonium", p.a. Rembrandtlaan 24. Soest, op haar daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwer» van 8 eengezinswoningen op het perceel, gelegen aan de Insingerstraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, num mer 3108. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 9 juni 1972. als je hem geeft, dat hfo* zo graag draagt. En wü geven je als je het koopt tussen 8 en 15 juni. En natuurlijk Is de keus b(j ons enorm VRIJDAG KOOPAVOND Uw keuken is uw werkplaats. U brengt er elke dag uren door. Mag zoiets dan alsjeblieft modern en efficiënt en gezellig zijn ingericht als de kosten niet de pan uitspringen? Kom eens een voorproefje nemen in onze showrooms. U vindt er een keuken-naar-maat voor een prijs-naar-maat. SA10M0NS kleine koppel 7 tel. 03490-11945 Showroom open dagelijks van 8.00-17.30 uur Zaterdags van 10-12 uur Het Salomonszegel Uw garantie moderne keukens open haarden natuursteen baksteen wand - en vloertegels De straatverlichting van het Herten laantje wordt uitgebreid. Op het ogen blik betaat deze uit 2 masten met een gloeilamp van 100 Watt. De gloeilampen worden omgewisseld voor TL-armatu- ren met 2 x 20 watt en bovendien wordt er een mast bijgeplaatst, ook met een TL-armatuur van 2x20 watt. Op halve kracht zal de verlichting nu ook 's nachts kunnen branden. Ook het toegangspad van het club huis aan de Kerklaan te Soesterberg, vanaf de Ant. Van Leeuwenhoeklaan, krijgt straatverlichting. Daar zal een helluxpaalarmatuur met 2x6 watt wor den geplaatst. De gemeente heeft de PUEM verzocht de werkzaamheden zo spoedig mogelijk uit te voeren. 0 3iotel- taveerne' reótaurant De voornaamste aandacht die de grote V.N.-konferentie over het leefmilieu al van tevoren kreeg was gekoncentreerd op het akeligste aspekt: de deelneming van Oost-Duitsland en de andere kom- munistische landen van oost-Europa. Zo langzamerhand is er niemand meer, zelfs niet in de bondsrepubliek, die het feitelijk bestaan van de D.D.R. als staat probeert te ontkennen. Maar formeel is deelneming van dit land met volledig stemrecht en dergelijke niet mogelijk omdat het niet alleen geen lid is van de Ver. Naties maar ook niet van spe ciale V.N.-instellingen als Unesco - dat is de bondsrepubliek wel en daarom is de positie van de twee Duitslanden ter konferentie verschillend. Een beetje absurd want een voortvloeisel van de reeks akkoorden die tussen de bezettingsmogendheden van voorheen alsmede tussen Bonn en Moskou, tussen Bonn en Warschau en min of meer ook al tussen de twee Duitse staten zijn ge sloten is het alleen maar een kwestie van korte tijd voor de V.N. twee Duits- landen als lid krijgt, waarna een eind is gekomen aan de krampachtige isolatie van de D.D.R. Niet dat die isolatie hele maal zinloos was. Rusland zowel als de Oostduitse volksrepubliek hebben hun konsessies moeten doen in ruil voor de erkenning die ze wensten en die waren niet af te dwingen geweest als niet kon- sekwent iedere poging om verkapt die erkenning toch al te verkrijgen, was ver ijdeld. Maar of op het allerlaatste mo ment nu die jarenlange koehandel zo goed als beklonken is nog zo star ge handeld had hoeven worden is uiter mate aanvechtbaar. Gezamenlijk inzicht Temeer omdat de V.N.-konferentie in Stockholm alleen zin heeft als allen meedoen en zeker voor west-Europa is het daarbij van belang dat oost-Europa niet ontbreekt, zoals trouwens ook om gekeerd. In beide gebieden zitten grove milieuvervuilers die over en weer last van elkaar ondervinden. En de bedoeling van de konferentie is juist door overleg die lest te verminderen. Niet dat ze daarbij - wat dit betreft is het altijd hetzelfde euvel met V.N.-konferenties - iets beslissends kan voorschrijven, zeker niet iets waaraan afwezigen zich zouden moeten houden. Het beste wat bereikt kan worden is tot een gezamenlijk inzicht te komen over projekten die voorrang verdienen en dat ieder belooft in dit opzicht vrijwillig - want strafbevoegdheden of zelfs maar inspektierechten bestaan nu eenmaal niet - er iets aan te doen. En wat voor rang wordt verleend zal voor een groot deel afhangen van de gegevens die ter konferentie worden aangedragen. Het ongelukkige is dat milieubescher ming wel een mode-begrip is geworden maar dat de kennis over het onheil dat wordt aangericht versnipperd en onvol ledig is. Een van de belangrijkste stuk ken ter konferentie is bijvoorbeeld een rapport over de hoeveelheden gechlo reerde koolwaterstoffen, vooral van in dustriële herkomst, die door Amerikaan se onderzoekers zijn aangetroffen in het midden van de Atlantische Oceaan. Ge gevens overigens die door anderen wel zijn aangevochten, maar dan voorname lijk op theoretische gronden. Uit de praktijk kan niemand veel tegenover dit rapport inbrengen: de oceaan is groot en er is slechts weinig onderzoek. Toch suksessen Maar tot de landen die - overigens meer uit militaire dan uit milieuhygiënische redenen - ijverig 't oceaanonderzoek be drijven behoort weer de Sowjet-unie. En als we een punt als de oceaanver vuiling bij de kop nemen dan is er al leen iets te doen als alle oceaan gebrui kers overgaan tot eenzelfde gedragslijn - en die gebruikers van wat wel ons gemeenschappelijk erfgoed wordt ge noemd zijn ook de enigen die een eni germate redelijke kontrole kunnen uit oefenen dat de afspraken die worden gemaakt ook worden nagekomen. Ook al om die reden is het van belang dat de zaken door allen worden bekeken, zon der uitzonderingen. Grootse resultaten op korte termijn hoeft niemand te verwachten van de V.N.- konferentie in Stockholm. Pessimisme of iets te bereiken valt is niet nodig: tegen over de kwalijke ontdekkingen van ver pesting van het leefmilieu staan ook wel eens suksessen. In de Theems bij Lon den bijvoorbeeld zijn vorig jaar weer vissen teruggekeerd die er tientallen jaren niet waren gezien, maar het is wel het resultaat van een jarenlange cam pagne geweest die misschien nog m.>ar op het nippertje tijdig is ingezet. Stock holm kan zo ook de laatste kans zijn om een funest verlopend procédé nog om te keren en het zou hoogst betreurens waardig zijn als relatief onbelangrijke politieke kwesties onheilzaam remmend I werken op zaken van levensbelang.

Soester Courant | 1972 | | pagina 3