HOMEE wwuvyvvvww Arhrort Tof W baarn* ïïSSrSè H AKKERTBANDENH AKKERT BANDEN baarn* ^STSSTSi Kela zoekt geluidshinder WANNEER PROCES-VERBAAL BIJ VERKEERSONGEVALLEN AD MAASWINKEL INSTITUUT HULSOHER AUTORIJSCHOOL M. LOS ONDERZOEK ONDER WERKLOZEN zo'n fijn TRUITJE 5 gulden korting Keüa-tapijt ONDERWIJS EEN GENERATIE ACHTER ZIEKENAUTO 2727 Veronica's Nieuwe richtlijnen sinds 15 mei van kracht Komt U eens langs bij Aanmeldingen voor het nieuwe kursusjaar. is UW SUCCES ONZE RECLAME Excursie N.V.E.V. naar kasteel „De Haar" Bromfietshelm aanbevolen, maar nog niet verplicht Wat zal vader blij zijn... Heren- en Jengenskleding STFENHOFFSTRMT 66 SOEST TELEFOONNUMMER Ton Beuken „De Gouden Snaar" ELKE PLAAT BIJ ONS IN VOORRAAD 2 VTfldag 9 Juni 1972 Sinds 1967 werd het opmaken van een proces-verbaal bij een verkeersongeval be perkt tot gevallen waarbij de schade boven de duizend gulden lag èn by ernstige overtredingen. Op die manier werd de politie verlost van een massa administra tieve rompslomp, want b(j duizenden aanrijdingen was noch sprake van ernstige overtredingen, noch van een schade die de 1000 te boven ging. Sedert 15 mei gelden echter weer nieu we richtlijnen. Deze bepalen dat voor taan alleen nog bij ernstige ongelukken een proces-verbaal wordt opgemaakt. Bij andere ongelukken, mits de schade een bepaald bedrag te boven gaat of er na der omschreven omstandigheden in het spel zijn, kan de politie volstaan met aantekening op een registratieformulier. Een vereenvoudiging van de richtlijnen met betrekking tot het verbaliseren bij ongelukken was reeds lang een harte- wens van de politie. Vóór 1967 werd praktisch altijd een proces-verbaal opge maakt. sinds dat jaar werkte de politie met nieuwe richtlijnen, die evenmin be vredigden. Het opmaken van een proces verbaal neemt enorm veel tijd in beslag, ook al omdat in het verbaal een verkla ring van de bij het ongeluk betrokken partijen moet worden opgenomen. En die verklaringen kunnen erg omstandig uit vallen. Mede gezien het toenemend aan tal verkeersongevallen besteedde de po litie overmatig veel manuren aan het verbaliseren van alle mogelijke verkeers ongevallen, zonder dat de noodzaak hier toe altijd zo duidelijk was. Per 15 mei van dit jaar is daarom een nieuwe regeling ingevoerd, welke niet meer voorschrijft dat bij ongevallen, waarbij de schade hoger ligt dan 1000,- proces-verbaal moet worden opgemaakt. Alleen bij ongelukken die dodelijke slachtoffers of ernstig lichamelijk letsel tot gevolg hebben, moet de politie nu nog verbaliseren. Ook wanneer de be stuurder die bij het ongeval was be trokken is doorgereden, wordt proces verbaal opgemaakt, evenals bij rijden onder invloed of een ander verkeersmis- drijf. Snellere afhandeling Maar wat doet de politie nu wanneer er noch sprake is van een verkeersmisdrijf, noch spake van ernstig lichamelijk let sel? Volgens de nieuwe richtlijnen zal de po litie zich kunnen beperken tot het in vullen van een z.g. registratieformulier. Dat geldt niet voor kleine ongelukken, waarbij de schade beneden de duizend gulden ligt. Dan heeft er geen tussen komst van de politie plaats en moeten beide partijen zelf tot een schikking zien te komen. Ligt de schade boven de duizend gulden, dan vult de politieambtenaar een regis tratieformulier in. Op dit formulier wordt als het ware de toedracht van het onge luk in summiere trekken weergegeven. Anders dan bij het proces-verbaal is geen verklaring van de bij het ongeluk betrokken partijen nodig. Het invullen van een registratieformulier vergt minder tijd dan het opmaken van een proces-verbaal. Dat is niet alleen aan trekkelijk voor de politie, maar veelal ook voor de bij een aanrijding betrokke- Klein- en Stijlmeubelfabriek DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST TELEFOON 02155 - 3991 - 4550 Showroom dagelijks geopend van 9 tot 6 uur. 's Zaterdags van 10 tot 5 uur. ne. De politie zal het registratieformulier immers direkt kunnen toezenden aan de Nederlandse Vereniging van Automobiel assuradeuren. Hierdoor zal een schade claim sneller behandeld en afgewikkeld kunnen worden. Bij een proces-verbaal wordt die afwikkeling altijd fiks getrai neerd omdat nu eenmaal alle verbalen eerst bij het parket moesten worden in geschreven. Meer macht? Toch heeft deze nieuwe regeling hier en daar ook wel vragen opgeroepen. Krijgt de politie nu niet meer macht dan met haar wezenlijke taak in overeenstemming te brengen is. De politieambtenaar maakt onderdeel uit van de uitvoerende macht, maar als hij zelfstandig kan beslissen of van een aanrijding wel of niet proces verbaal moet worden opgemaakt of dat volstaan kan worden met een registratie formulier, geef je hem dan niet een stuk je bevoegdheid, dat eigenlijk alleen voor behouden zou moeten zijn aan de rech terlijke macht? Deze vraag klemt des te meer, omdat de keuze tussen wel of geen proces-ver baal in feite moeilijker is geworden dan ze vóór 15 mei was, toen een proces verbaal moest worden opgemaakt, als de schade boven 1000 lag of er sprake was van ernstige overtredingen. Toch geloven we, dat aan deze bezwaren niet te zwaar getild moet worden. Des- Uitsluitend kleine clubs onder des kundige leiding. TYPEN STENO MIDDENSTAND BOEKHOUDEN IIANDELSCORRESP. CONVERSATIE Studieplan wordt op aanvraag toe gezonden. BEATRIXLAAN 24 - SOEST TELEFOON 2900 kundige politiemensen kunnen de merites van een verkeersongeval vrij snel over zien om die vervolgens vakkundig te toetsen aan de nieuwe bepalingen. We vermelden tenslotte die bepalingen m.b.t. het registratieformulier. Dit formulier wordt gebruikt wanneer er geen drin gende redenen bestaan voor het opmaken van een verbaal èn: 1. de schade groter is dan 1000 (bij bromfiets groter dan ƒ200); 2. een van de betrokken voertuigen ge stolen is; 3. een van de betrokken partijen niet W.A. verzekerd is; 4. een van de partijen jonger is dan 16 jaar; 5. de verdachte zelf het enige slachtoffer is met ernstig letsel; 6. een buitenlands voertuig is betrok ken of een buitenlander schade lijdt. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wtf lessen in OPEL ASCONA - OPEL KADETT - DAF Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. Een volle bus van Amersfoort's Bloei vertrok met de leden van de N.V.E.V. afd. „Eemland" naar het kasteel „De Haar" in Haarzuilen. Het kasteel „De Haar" dateert uit de 12e eeuw en was het eigendom van de familie Van Woer den. Ongeveer in 1435 ging dit bezit over naar de familie Van Zuylen van Nijevelt door huwelijk van de erfdoch ter. Thans in 1972 is de kasteel-eigenaar baron Van Zuylen van Nijevelt van de Haar (Heer betekent: boven de omge ving). Enige eeuwen lang is het slot ver waarloosd doch met behoud van de vroegere bouwstijl is het kasteel geres taureerd en gemoderniseerd, o.a. water leiding en electrisch licht, onder toe zicht van de bekende dr. Cuypers. Het kasteel bevat vele kunstwerken zoals Spaanse schilderijen, prachtige gobelins, antiek en vooral het prachtige houtwerk van de meubelen, (stijl Lodewijk de 14e, de 15e en 16e) en de wanden zijn opval lend mooi en solide. Ruim 42% van de Nederlandse werklozen meent dat zij onvoldoende informatie van de gewestelijke arbeidsbureaus ontvangt. Dat is een van de meest frappante konklusies die we kunnen trekken uit het verslag van een onderzoek onder werk lozen, dat werd verricht door het Instituut voor Arbeidsvraagstukken te Tilburg met medewerking van de ministeries van Sociale Zaken en C.R.M. Sinds 1 juni geldt voor bestuurders en passagiers van motorfietsen de verplich ting tot het dragen van een valhelm. Omdat daarover veel misverstand blijkt te bestaan, wijst de RAI er op, dat een soortgelijke verplichting voor bromfiet sers en hun passagiers op 1 juni nog niet van kracht is geworden en zeker nog enkele jaren op zich zal laten wach ten. Intussen wordt aan de bromfietsers en hun passagiers wèl van harte aan bevolen om op vrijwillige basis een valhelm te dragen. De bromfietshelm kan voorlopig nog niet algemeen verplicht worden gesteld, omdat pas zeer recent van overheids wege nieuwe keuringseisen zijn gefor muleerd voor een lichte en draagbare bromfietshelm. Op grond van deze eisen worden momenteel door helmenfabri kanten nieuwe prototypen ontwikkeld. De prototypen moeten eerst nog worden goedgekeurd en vervolgens moeten en kele miljoenen bromfietshelmen worden geproduceerd, die aan alle nieuwe eisen voldoen. Deze produktie vergt de nodige tijd, niet alleen vanwege het grote aan tal, maar ook omdat de fabrikanten van bromfietshelmen gelegenheid moeten krij gen hun produktie-apparaat op efficiën te wijze aan te passen, wil men althans een zo laag mogelijke prijs kunnen rea liseren. De tussenliggende periode kan bovendien nuttig worden gebruikt om op grote schaal propaganda te maken voor het vrijwillig dragen van de bromfietshelm. Als op die manier het gros van de bromfietsers vertrouwd wordt gemaakt met deze veiligheidsvoorziening, mag bij een algemene verplichtstelling een veel betere naleving van de maatregel wor den verwacht. De resultaten van dit onderzoek hebben betrekking op een uitermate aktuele si tuatie, want het werkloosheidscijfer is de laatste maanden snel gestegen en mo menteel telt ons land reeds circa 130.000 werklozen. In het algemeen beschouwen zij hun uit kering als een recht, maar de meesten van hen vinden het onrechtvaardig dat „beroepswerklozen", „werkweigeraars", „profiteurs" e.d. ook voor een uitkering in aanmerking kunnen komen. Ernstige kritiek op gewestelijke arbeidsbureaus Een werkloze ontvangt gedurende ten hoogste 26 weken een uitkering krach tens de Werkloosheidswet (W.W.). Is hij daarna nog werkloos, dan komt hij on der de Wet Werkloosheidsvoorziening (W.W.V.) te vallen met een maximale uitkeringsduur van twee jaar. Tenslotte is er voor de werklozen, op wie deze re gelingen niet (meer) van toepassing zijn, de rijksgroepsregeling werkloze werkne mers (R.W.W.). Tussen de W.W.- en een W.W.V.-uitkering bestaat niet zoveel ver schil. Wie van de W.W. trekt, ontvangt 80 °/o van zijn laatstverdiende bruto-sa- laris tot een maximum van 80 van 112,40 per dag. Wie van de W.W.V. trekt, ontvangt 75 van dat salaris en netto wordt het ver schil dan vrij gering. Maar een uitkering op basis van de rijksregeling is vaak veel lager (ongeveer 95 van het mini mumloon), temeer omdat men daarbij ook rekening houdt met de verdiensten van de werkende vrouw. Het Instituut voor Arbeidsvraagstukken legde de ondervraagde werklozen de vraag voor of zij het rechtvaardig von den dat mensen die buiten hun schuld langer werkloos waren een lagere uit kering kregen dan mensen die korter werkloos waren. De overgrote meerder heid, ca. 80%, vond dat onrechtvaardig. Ruim 95 van de ondervraagden be schouwt de werkloosheidsuitkering als een recht. Maar bijna de helft der on dervraagden meende, dat aan bepaalde werklozen geen uitkering zou moeten worden verstrekt. Zij dachten hierbij aan „profiteurs", „beroepswerklozen", „werkweigeraars" e.d. Tekortschieten Slechts 45 van de ondervraagde werk lozen vond, dat zij voldoende voorlich ting had ontvangen. Bijna evenveel (42 meende dat dat niet het geval als je hem geeft, dat hy zo graag draagt. En \vy geven je als je het koopt tussen 8 en 15 juni. En natuurlijk is de keus by ons enorm VRIJDAG KOOPAVOND Vele prominente figuren zijn de gasten van de kasteelheer, o.a. Maria Callas heeft er gelogeerd. De baron en de ba rones met hun drie kinderen zijn echter slechts één maand per jaar aanwezig en dan komen de genodigden dineren, mu siceren en dansen in de prachtige zalen. Bezienswaardig is vooral de karos, waar in zonnekoning Lodewijk de 14e als kind Kela zoekt huiskamer waar geluidshinder van onder- en/of boven buren een enorm probleem is. Kela wil deze kamer gratis bekleden als proef, met zware, dikke, geluiddempende Kela tapijttegels. Enige voorwaarde: als proef slaagt willen wij dit via advertenties bekend maken. Correspondentie met alle hinderlijke gegevens richten aan v. LENNEPLAAN 73 - SOEST Afd. Research gereden heeft en de draagkoets uit Ja pan. Om het kasteel is een vorstelijk park met vijvers en bloembedden. Ook de kerk nabij het kasteel behoort aan de landheer. Na het bezoek aan het kasteel volgde een smakelijke lunch en vertrokken de dames naar de fabriek van cosmetische produkten n.v. „Substantia" in Mijdrecht (Three Flowers). Onder het nuttigen van een kopje koffie werden de verschillende producten en een computer getoond en het gebruik daarvan. Onder hilariteit van de aanwezigen kregen twee dames een schoonheidsbehandeling. Door de schoonheidsspecialiste werden nog verschillende wenken gegeven voor het behandelen en het opmaken van het gelaat, waarbij vooral de nadruk werd gelegd op goede reiniging, goede nacht rust en verantwoorde, niet vet-houdende voeding. Allen gingen huiswaarts met een leuke mini-beauty-cassette. Op 20 juni hopen de leden van deze vereniging een excursie te maken naar Arnhem en Geldermalsen en op 22 juni is er een demonstratie van Amerikaanse recepten in zaal „Brandpunt" te Baarn. Het is eigenlijk een hoogst merkwaardige zaak dat de kritiek op ons middelbaar- en hoger onderwijsstelsel is toegenomen in een tijd, dat een aantal leerlingen en studenten aan dit onderwijs sterk is toegenomen. De kritiek op ons voortgezet onderwijs neemt toe, maar tegelijkertijd wil men graag studeren aan dezelfde onderwijsinstituten, waarop de kritiek zich richt. Wordt er maar gerept over een studentenstop, dan is de verontwaardiging groot. was. Velen waren bijzonder teleurge steld over het arbeidsbureau, dat huns inziens vooral als informatieverstrekken- de bron ernstig tekort schoot. Bijna 55 van de geënquteerden bleek geen in lichtingen van het gewestelijk arbeids bureau te hebben ontvangen. Bij het onderzoek bleken er grote verschillen tussen de arbeidsbureaus te bestaan. Het is bijzonder waardevol, dat het on derzoek deze feiten aan het licht heeft gebracht. Het arbeidsbureau is een dienstverlenend orgaan en als het als zo danig tekortschiet, moeten er ten spoe digste maatregelen worden genomen om daarin verandering te brengen. Het is een hoogst ernstige zaak, dat sommige ambtenaren van deze bureaus hun voor lichtende taak zo onvoldoende uitvoeren. Bovendien bracht dit onderzoek ook nog aan het licht dat een arbeidsbureau, dat relatief weinig informatie geeft, waar schijnlijk ook een arbeidsbureau is, dat relatief weinig verwijst en relatief veel niet-suksesvolle verwijzingen kent. Kort om, als het arbeidsbureau onvoldoende voorlichting geeft, dan is dat op zich al een aanwijzing, dat het op andere ge bieden ook niet veel presteert. Nieuwe regeling Werklozen blijken - mede door de on voldoende voorlichting vaak niet op de hoogte van allerlei wettelijke regelin gen, die voor hen van belang zijn. Het rapport noemt een kras voorbeeld. Het komt voor dat een werkloze een nieuwe, voor hem geschikte betrekking vindt, waar het loon lager is dan in zijn vorige werkkring. Tot 1 januari 1970 gold de regeling dat, wanneer hij op nieuw werkloos werd, zijn nieuwe uitke ring gerelateerd was aan dit lagere loon. Sinds 1 januari 1970 geldt echter de re geling dat bij „nieuwe onvrijwillige werkloosheid" de uitkering gebaseerd blijft op het eerder verdiende hogere loon. Deze regeling geldt voor hen die binnen een half jaar na het eerste ont slag werk aanvaarden dat minder in komsten oplevert. De garantie blijft ge durende tweeënhalf jaar na het eerste ontslag gelden voor de uitkering bij elke nieuwe werkloosheidsperiode in die tweeënhalf jaar. De regeling is bedoeld als weerstand tegen het aanvaarden van lager betaalde arbeid. Maar slechts 27 van de werklozen kende deze regeling en daaruit blijkt nog weer eens hoe slecht de werklozen in ons land worden geïnformeerd. Stellig is ons onderwijs in een diepe cri sis geraakt. „Net zoals de krijgsmacht soms een oorlog achter ligt, zo zijn de onderwijzers thans een generatie achter", aldus het blad „Europese Gemeenschap", dat overigens opmerkt dat deze karak teristiek evenzeer van toepassing is op het onderwijs in de andere Europese (E.È.G.) landen, waar de school van van daag ook niet meer is dan de weer spiegeling van de samenleving van gis teren. 25% bevolking bezoekt dagschool In alle industrielanden is er sinds het begin van de vijftiger jaren een sterke toeloop geweest van leerlingen naar het middelbaar- en hoger onderwijs. Bijna een kwart van de gehele bevolking be zoekt thans een dagschool. Over het al gemeen is het aantal leerlingen op scho len en universiteiten die al hun tijd aan de studie kunnen wijden, in de Ver. Staten toegenomen met 80 in Frank rijk met 74%, in de Sowjet-unie met 59 en in Nederland met 49 Sommi ge landen, waaronder Japan en West- Duitsland, vertonen echter veel lagere groeicijfers, respektievelijk 24% en 14%. Toch geldt voor vrijwel alle van deze landen, dat het middelbaar onderwijs en vooral het hoger onderwijs nog voorna melijk voorbehouden is aan de kinderen van de hogere sociale klasse, de toekom stige elite. De sociale samenstelling van de studentenbevolking met name is nog steeds van dien aard, dat daaruit valt te konkluderen dat (begaafde) kinderen uit de arbeidersklasse te zelden het onder wijs volgen, dat bij hun talenten past. In een land als Frankrijk bijvoorbeeld komt ongeveer 62% van de studenten uit de hogere sociale milieus en slechts 11 uit de arbeidersmilieus. Voor Ne derland zijn deze cijfers niet gunstiger, al levert het middenkader hier waar schijnlijk iets meer studenten af. Massamedia Ondanks de langere leerplicht is de schoolopleiding van de grote massa ten enenmale onvoldoende om gelijke tred te kunnen houden met de ontwikkelin gen in een zo sterk geïndustrialiseerde samenleving als de onze. Maar wat min stens even erg is: ook ons onderwijs stelsel zelf houdt geen gelijke tred met die ontwikkelingen. Volgens „Europese Gemeenschap" stuit de golf van kritiek tegen de huidige school af op het ontwrikbare geloof van de onderwijsinstanties in de voordelen van de uitbreiding van het onderwijs. Kortom, de instanties willen wel uit breiding, maar zij blijven vasthouden aan de onderwijsbeginselen uit een ver vlogen tijdperk. Zij verwaarlozen hierbij een kernge geven: dat de ontwikkelingen van jon geren niet meer hoofdzakelijk berust op een school- en universitaire opleiding. Zij berust veeleer op een stroom van kennis die wij elke dag ontvangen door een voortdurende, buitensporige en on georganiseerde voorlichting. Niet de boe ken van leraren en onderwijzers brengen ons deze kennis bij, maar de pers, de radio, de film, de reklame en - last but no least - de televisie. Vorming De massamedia oefenen veelal een gro tere invloed op onze kennis van het da gelijks gebeuren uit dan welk school- instituut ook. Maar toch brengen zij ons beelden en feiten die meer op ons ge voel dan ons verstand werken. Daarom is het noodzakelijk, dat de kri tische instelling van de radioluisteraar en de televisiekijker wordt vergroot, op dat hij niet blijft stilstaan bij de opper vlakte van de dingen. De vorming van de luisteraar en kijker moet systema- tisch worden georganiseerd. En daar komt de school van vandaag nog hele maal niet aan toe. De audio-visuele me thoden mogen dan hun entree hebben gedaan in de schoolklas en het kollege lokaal, deze methode verkeert toch nog in een beginstadium. De afstand tussen school en maatschap pij is de laatste jaren aanzienlijk breder geworden. Dat is een ernstig euvel. Op deze manier worden scholieren en stu denten onvoldoende voorbereid op hun plaats in de huidige samenleving. En je kan geen moderne samenleving op bouwen als het fundament daartoe en het onderwijs niet deugdelijk is. Dege nen die in het begin van de eenentwin tigste eeuw de voornaamste posten in onze maatschappij moeten vervullen, moet je iets anders bieden dan een on derwijsstelsel, dat nog grotendeels uit de voor een stoel of bank die vooraan staat in vorm en uitblinkt in komfort interieurverzorging 8oesterbergsestraat 51, soest t.o. busstation, tel. 02155 - 2180 In samenwerking met STEENHOFFSTRAAT 15 SOEST TELEFOON 2132 1 1) HELLO-A O Mouth and MacNeal - Decca 2 3) LET'S DANCE The Cats - Imperial 3 2) MEMORIES Earth and Fire - Polydor 4 4) SONG SUNG BLUE Neil Diamond - Uni 5 8) MEISJES MET RODE HAREN Arne Jansen - Imperial 6 (10) MATRIMONY Gilbert O'Sullivan - MAM 7 6) EVERYBODY JOIN HANDS Debbie - Ariola 8 (20) TAKE ME BAK 'OME Slade - Polydor 9 9) SYLVIA Focus - Imperial 10 5) BUDDY JOE Golden Earring - Polydor 11 (18) LITTLE WILLY The Sweet - RCA 12 7) APRèS TOI Vickey Léandro-ï - Philips 13 (13) SOMEDAY NEVER COMES Creedence Clearwater Revival- Fantasy 14 (22) WHERE Greenfield Cook - Polydor 15 (14) AMAZING GRACE The military Band of the Royal Scots Dragoon Guards - RCA 16 (11) MANANA MANANA Bonnie St. Claire - Philips 17 (34) LOCO POR TI Chris Montez - Paramount 18 (21) CHANTILLY LACE Jerry Lee Lewis - Mercury 19 GIVE UP YOUR GUNS (Maxi-single) The Buoys - Scepter Records 20 (17) VINCENT Don McLean - United Artists Records De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn de plaatsen van vorige week. Dit teken geeft aan dat de betreffende plaat een „Alarmschijf" is. 21 (32) MARGRIETJE Louis Neefs - Philips 22 (12) ELA ELA Axis - Riviera 23 (29) RADIO Supersister - Polydor 24 (31) TAOS NEW MEXICO R. Dean Taylor - Rare Earth 25 (16) SYLVIA'S MOTHER Dr. Hook The Medicine Show - CBS 26 (15) WALKIN' IN THE RAIN WITH THE ONE I LOVE Love Unlimited - Uni 27 (28) NO SAD SONG Helen Reddy - Capitol 28 (35) MY LADY OF SPAIN The Classics - Killroy 29 AJAX, LEVE AJAX Vader Abraham met zijn goede zonen - 11 Prov. 30 MARY HAD A LITTLE LAMB Wings - Apple 31 (19) HOLY GOLY GIRL Juan Bastos - Pink Elephant/ Vogue 32 (26) ANGELIQUE André van Duin - CNR 33 WHAT'S YOUR NAME Chicory Tip - CBS 34 A STAR Mike Michael - Negram 35 (25) HOORT MIJ AAN PESSIMISTEN Ben Cramer - Elf Provinciën 36 DE LAATSTE TANGO Cock v. d. Palm - Imperial 37 (30) TUMBLING DICE The Rolling Stones - Rolling Stones 38 BEAUTIFUL SUNDAY Daniël Boone - Penny Farthing 39 (23) HAI! PIPPI LANGKOUS Pippi Langkous met koor - Philips 40 (24) STREETS OF LONDON Ralph Mc Teil - Paramount

Soester Courant | 1972 | | pagina 5