Glazenier Willem Timmermans I OS F.C. TWENTE mirösaerös <Sckoemaker - e goederen ARN iel. 02154-5003 >L BLEEKER ERF B.V. LIJKE VE KRACHT iRBANK terug op internationaal niveau «t i^uykje» de fantastische keuken reisverzekering plaatste drie ramen in de dagkapel van de rJk* kerk in Soest-Zuid TEDDYNETTE M. TUSSEN GARAGE STAM" <t uykje> «'t £uykje» ROE mogelijk- premie te ut, Ambte- Bedrijfs- Voor welke t hangt af len of ij de Hf— -4® SHOWROOM: Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155-8009 Yoetbaljeugd speelt om elubkampioenschap van Soest S.O. Soest organiseert wedstrijden om jeugdcup Gaai U met vakantie J. L. M. v. Hal-Zonderop Mistral Rouw- en Trouwkleding Soest - - Telefoon 2792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Openbare commissie vergaderingen Natuurwandeling Gevonden voorwerpen Rijden onder invloed Auto vernield zitbank Ned. Vrouwen Elektr. Vereniging Olympia volleyballers houden jaarvergadering Nieuwe bestuursvorm aanvaard voor een nieuwe goede gebruikte RENAULT Stam Renault Vrijdag 9 juni 1972 olenstraat 63 - Telefoon 3878 d. Veldeplants. 19, teL 6196 lofdkantoor 02154-5085 foon 02155-2707 Soest iarvan strekt wel tot aan- :aand adres. De kaarten zjjn geschud voor het internationale voetbal van de Nederlandse topclubs voor het komende seizoen. Vier clubs kunnen daaraan deelnemen Ajax in de Europacup voor landskampioenen, Den Haag bjj de bekerwinnaars en Feüenoord en FC Twente komen in de strijd om de U.E.F.A.-cup uit. De Enschedeërs hebben daarvoor een verwoede strijd moeten leveren met Sparta, dat in het laatste deel van de competitie opeens een kleine voorsprong ver speelde. Trainer-coach Kees Rijvers heelt Twente in de afgelopen jaren naar een belangrijke plaats in het nationale voetbal kunnen voeren. De kleine oud international van NAC gaat in het komende eizoen echter naar P.S.V. Geringe produktie Twente is een opmerkelijke ploeg in het Nederlandse topvoetbal. De ande ren (Ajax, Feijenoord, Sparta, Den Haag en Utrecht) danken hun hoge posities voor een groot deel aan een vlotte produktie van doelpunten. Ajax scoorde in het afgelopen seizoen ge middeld drie doelpunten per wedstrijd, Feijenoord en Sparta kwamen op ruim twee, Den Haag en Utrecht op onge veer 1,75. Twente kwam echter niet verder dan 1,3. Voor een topclub erg weinig. De Enschedeërs bouwen voor een groot deel op hun verdediging met doelman Piet Schrijvers aan het hoofd. Schrijvers, is in het afgelopen seizoen op gelijke hoogte met Jan van Beveren (P.S.V.) gekomen in de waar dering. Hij heeft Van Beveren zelfs al een paar keer naar de reservebank kunnen verwijzen voor het Nederlands elftal. Weinig tegengoals Twente heeft veruit het geringste aan tal tegendoelpunten gekregen in de afgelopen competitie. Per wedstrijd gemiddeld 0,46, tegenover Ajax 0,60 en Feijenoord 0,70. De andere clubs had den allemaal gemiddeld één of meer tegendoelpunten per wedstrijd. Deze situatie was twee seizoenen ge leden bij Twente weinig anders. Toen reikten de Enschedeërs in het toen malige toernooi om de Runners Up Cup (nu U.E.F.A.-cup) tot de kwart finales. Daarbij moet in aanmerking worden genomen, dat in dit toernooi 64 clubs deelnemen tegenover maxi maal 32 bij de landskampioenen en bekerwinnaars. Er is dus één ronde meer te spelen. Terecht derde In afwijking tot voorgaande jaren heeft in het afgelopen seizoen het in ternationale bekervoetbal voor de Ne derlandse clubs weinig invloed gehad op de resultaten in de nationlae com petitie. Daarom is Twente terecht derde geworden. De zeer sterke de fensie maakt de ploeg kansrijk om in het U.E.F.A.-toernooi een eind te ko men, want Twente kan met succes op een gelijkspel in uitwedstrijden mikken. Met Feijenoord vormt Twente een goede afvaardiging in het U.E.F.A.- toernooi, dat vaak sterker is bezet dan het toernooi van de bekerwin naars. In het afgelopen seizoen speel den P.S.V. en Den Haag in het U.E.F.A.-toernooi. De Hagenaars kwa men tot 5-0 en een teleurstellende 2-2 tegen het Luxemburgse Aris Bonne- weg, waarna zij in de tweede ronde werden afgedroogd door de latere fi nalist het Wolverhampton Wanderes met 1-3 en 0-4. Verder dan verwacht PSV kwam in de eerste ronde uit tot 0-0 tegen Chemie Halle. De Oost duitsers werden later in Eindhoven getroffen door een brand in hun ho tel, waardoor de wedstrijd niet werd VI bar gezellig Telefoon 02155-8252 milmo (Ook op zaterdag geopend). De S.O. Soest heeft het initiatief genomen om jaarljjks, vóór de aanvang van de competitie, te gaan vaststellen welke club zich „jeugdkampioen van Soest" mag noemen. De winnende vereniging krtfgt voor een jaar een cup in bezit, welke in lengte en omvang niet onderdoet voor de Europacup. Voor de eerste maal worden deze wedstrijden gespeeld op zaterdag 12 augustus. I Dit jaar nemen daaraan deel de ver- 1j enigingen Hees, SEC, VVZ en S.O. Soest. Ook Soesterberg werd uitgenodigd, maar zij konden helaas dit jaar niet aanwezig zijn, omdat zij reeds elders afspraken hadden. Volgend jaar zijn zij in ieder geval wel van de partij. Iedere vereniging komt uit met haar sterkste junioren-A elftal, adspiranten A, pupillen 1 en pups 1. In zijn poule speelt ieder elftal drie wedstrijden. Per poule komt een win naar te voorschijn, die zich dan junio ren-, adspiranten-, pupillen- of pups kampioen van Soest mag noemen. De punten die de respectievelijke elftal len hebben behaald in de poules, wor den per vereniging getotaliseerd en zo kan worden vastgesteld welke club zich jeugdkampioen mag noemen. De poule-winnaars krijgen de poule- prijs, de winnende club de jeugdcup en iedere elftalspeler van de winnende ver eniging een vaantje. Alle andere deel nemers, de niet-winnaars dus, krijgen een herinneringsvaantje mee naar huis. De naam van de winnaar wordt in de beker gegraveerd. Voor dit initiatief bestaat bij de jeugd grote belangstelling en alle verenigingen werken er van harte aan mee. De S.O. Soest neemt dit jaar de organisatie op zich. Voorde volgende jaren zijn nog geen afspraken gemaakt. Zeker is echter dat deze wedstrijden ieder jaar gespeeld zullen worden. De verhouding van de beker tot de voetbalschoenen geeft dc grote van de trofee aan. Vergeet dan niet een af te sluiten bij BILDERDIJKLAAN 1 - TEL. 3029 uw dealer KINDERWAGEN SPECIAALZAAK BURG. GROTHESTRAAT 14 SOEST TELEFOON 7951 b.g.g. 8895 gespeeld. Eén Oostduitser overleed bij die brand, verscheidene anderen wer den gewond. In de tweede ronde scha kelde PSV de Spaanse topclub Real Madrid verassend, gezien de vorm van de Eindhovenaars, uit met 1-3 en 2-0. Na een 1-0 zege in de eerste wed strijd ging PSV' ten onder tegen Lier- se S.K. met 4-0, dat ook al de Engel se topploeg Leeds United had uitge schakeld. Sparta weerde zich goed bij de be kerwinnaars; In de eerste ronde scha- I kelde Levski Sofia (Bulgarije) uit met 1-1 en 2-0. Wat ongelukkig gingen de Rotterdammers daarna ten onder te gen Rode Ster Belgrado met 1-1 en 1-2. Stuivertje wisselen Naast Ajax en Feijenoord is het tus sen Twente, Sparta, Den Haag en PSV steeds stuivertje wisselen om de ove rige plaatsen die recht geven op deel neming aan Europese bekertoernooien. Deze vier en waarschijnlijk ook Utrecht, dat het nog niet heeft kun nen bewijzen, zijn goed genoeg om een flink partijtje mee te blazen. Om in het komende seizoen een'flinke gooi te doen naar de hoogste plaatsen zal Twente aanvallend wat sterker moeten worden. Maar de ploeg is, in tegenstelling tot Den Haag, rijp voor internationaal voetbal. Tekenend daar voor is dat de Hagenaars in de onder linge ontmoetingen tussen de vader landse topclubs met het slechtste re sultaat ut de bus komen. Twente topclub In die onderlinge ontmoetingen kwam Twente, als enige club na Ajax, ook tot een positief resultaat. Feijenoord hield het op fifty-fifty en de anderen verloren meer dan zij wonnen. Dit on derlinge vaderlandse topvoetbal is een belangrijke graadmeter voor wat er internationaal kan worden verwacht. Daarom kan men vertrouwen hebben in het duo Twente en Feijenoord in de U.E.F.A.-cup. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Donderdag 1 juni j.1. leverde glazenier Willem Timmermans het eerste deel van z|jn opdracht af en plaatste hjj in de dagkapel van de r.k. kerk te Soest-Zuid drie glas-mozaiek ramen. Deze ramen hebben min of meer 't effect van glas-in-lood ramen zonder het te zijn. Het lood ontbreekt, maar de kleurnuances zijn er, zonder gebrandschilderd te zjjn en de afbeelding is overduidelijk. Bij nadere beschouwing blijkt bet een uiterst eenvoudig procédé te zijn. „Glas applicatie?, zegt Timmermans, „oplegwerk van gekleurd glas op doodgewoon blank, enkeldik, vensterglas". 20 jaar geleden ongeveer, tijdens een bezoek aan de schildersbeurs te Utrecht, kreeg hij de „brain-wave". Glas kan ge kleurd worden met gewone waterverf in elke gewenste kleur, glas is te snijden in duizenderlei vormen en het kan ook geplakt worden. Timmermans werkte het idee uit, expe rimenteerde, zocht en vond een goede lijm, een veredelde kunsthars, nu zo ln de handel te verkrijgen. Hij kreeg prachtige resultaten. Die hield hij niet voor zich, integendeel. In zijn studio „Time-glas-2000" in Asel bij Apeldoorn ging hij cursussen geven. Op verzoek komt hij demonstraties geven. In Soest maakten twee lagere scholen er reeds gebruik van. Er bestaat nu bovendien ook een dokumentaire film in kleuren van 20 minuten. Hij nam het ook op in uitvoeringen en opdrachten voor scho len, gebouwen, interieur of exterieur. „Het ligt in mijn bedoeling dit zo breed mogelijk door te geven". „Het is geschikt", zegt hij, „voor jong en oud. Het zou opgenomen kunnen worden in de handenarbeid in het al gemeen, bij het onderwijs en bij het welfare werk". Hij nam daarvoor con tact op met het ministerie van onder wijs, maar tot nu toe toonde men daar weinig of geen belangstelling. „Dat blijft soms hangen bij een of ander per soon. Men kijkt liever de kat eerst uit de boom". Het zou hem dan ook niet verwonde ren als een ander land er wel mee gaat werken. De ramen in Soest-Zuid Voor het vervaardigen van de ramen in de dagkapel van de kerk in Soest- Zuid kreeg hij de opdracht van een particulier, die het geheel financierde. Het werk is uitgevoerd in een triptiek. De eerste trap toont het godsvolk on derweg, onder de druk van het aardse verloop. Talrijke tegenstellingen, de be rusting, het protest in het midden raam, de confrontatie met het geweld en de dood. De tweede trap heeft als symbool het water, de reiniging. De derde trap „Het Licht" met de H. Antonius van Padua als de bemiddelaar. Op het rechter raam een knielende ezel, gebaseerd op het verhaal van de knielende ezel van Toulouse. De redeloze natuur, die het hoofd buigt voor het opperwezen. Ver der de lelietak, waarmee de zuiverheid van de leer als symbool wordt uitge drukt. Willem J. A. Timmermans (56) volgde een opleiding aan de kunstnijverheids school te Amsterdam. Hij behaalde de acte tekenen en gaf 11 jaar les aan de LTS Don Bosco te Leusden. Later, na jaren van experimenteren, van zoeken en verbeteren, brak het tijdstip aan, dat hij geheel werd vrijgesteld voor de kunst. Vele jongeren hebben intussen kennis gemaakt met dit werken met glas en wat men met glasmozaiëken kan bereiken; „maar wat betekent dit op zoveel honderdduizenden", zegt hij. Donderdag 15 juni a.s. wordt in het ge meentehuis de openbare vergadering ge houden van de commissie van openbare werken. Deze vergadering begint om 16.00 uur. Om 20.00 uur komt de onder wijscommissie in openbare vergadering bijeen. De vergadering van de finan ciële commissie wordt gehouden op vrij dag 16 juni om 15.30 uur. A.s. zondag 11 juni wordt bij redelijk weer de maandelijkse natuurwandeling gemaakt. Vertrek vanaf de inrit van het ziekenhuis „Zonnegloren" om 14 uur. De deelname is kosteloos. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: gouden dameshorloge, portemon- naie, tas, een paar gymnastiekschoenen ml. 33, weekendtas, armbandje, ring met sleutels, autosleutel, vouwfiets, heren- rijwiel, 3 muntbiljetten, meisjesfiets en sleutels in etui. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. Op de Soesterbergsestraat werd dinsdag de heer A. A. de H. (62), koopman, wo nende te Zeist, aangehouden in verband met het rijden onder invloed. Op het stopteken van de politie reageèrde hij nauwelijks en hij botste met zijn wagen tegen de voor hem rijdende patrouille auto. De auto van de H. werd daarbij bescha digd, de politieauto kwam er zonder kleerscheuren af. De H. werd na het nemen van een bloedproef ingesloten. Proces verbaal werd opgemaakt. De 26-jarige producer T. R. v. d. G. uit Soest nam in de nacht van dinsdag op woensdag de bocht Kanstanjelaan-Hei- deweg met te hoge snelheid. Hij raakte de macht over het stuur van zijn wagen kwijt, botste tegen een langs de weg staande boom, draaide om zijn as en vernielde daarbij een zitbank. Zowel bank als auto zijn total-loss. De leden van de Nederlandse Vrouwen Electriciteits Vereniging gaan op dins dag 20 juni op safarie naar Arnhem. Aansluitend volgt een koffietafel in Ti el en een bezoek aan een proeftuin in Gel- dermalsen. Donderdag 22 juni houdt mevrouw Ou wehand een lezing over haar wederva ren tijdens een bezoek aan Amerika. Op dinsdag 18 juli staat een excursie op het programma naar het klooster van de Norbertinessenzusters in Oosterhout. Het winterprogramma van de vereniging begint op 26 september met eén voor dracht. De bestuursleden, de dames E. van Goor-Cleton en C. Groot-van Za- delhoff, hebben besloten, na meer dan 20 jaar bestuursfuncties bekleed te heb ben, dit werk neer te leggen. De secre taresse mevrouw Klooker zal voorlopig de penningen beheren. „De groei van de volleybalvereniging Olympia noopt ons te kiezen voor een andere meer democratische bestuursvorm dan de tot nu toe gehanteerde", aldus voorzitter Werner Paans in zjjn toelichting op de voorgestelde wijziging. De wijziging moet tdt gevolg hebben dat het bestuur beter dan voorheen contact houdt met alle trainingsgroepen van de vereniging. De vereniging is verdeeld in vier groe pen. Elke groep krijgt een eigen com missie, die is samengesteld uit vertegen woordigers van de trainingsgroepen. Eén lid van elke commissie neemt zit ting in het bestuur. De diverse commis sies krijgen een grote mate van eigen verantwoordelijkheid. Daarnaast blijft een dagelijks bestuur de administratie en financiële zaken behartigen. Het voorstel werd met algemene,, stemmen aanvaard. Olympia, aldus voorzitter Werner Paans, heeft een zeer goed en gezond seizoen R4 R6 -1 R8 R10 R12 R16 AUTOMOBIELBEDRIJF Sinds 1913 Nieuwerhoekplein - Soestdijk Telefoon 02155-8850 bar gezellig Telefoon 02155-8252 of een een veilige combinatie Ook voor u! R4 R6 R0 R10 R12 R16 achter de rug. Vijf kampioenen in één seizoen is een respectabel aantal. Maar daarnaast heeft Olympia ook een zeer bloeiende recreatieafdeling die ook dit jaar weer meer belangstelling trok dan het voorgaande jaar. Olympia bemoeit zich als geen andere vereniging met de opvang en begeleiding van de jeugd. Het is jammer dat niet meer vereni gingen zich zoveel moeite getroosten als Olympia. In de speciale jeugdklasse, die de Ne derlandse volleybalbond heeft ingesteld, spelen overwegend Olympiateams. Ook het komend seizoen brengt Olympia van de veertien bij de Nevobo ingeschreven teams voor. de. jeugdklasse. er acht. in het veld. Maar we beschikken dan ook over een aantal eminente jeugtrainers zoals Lenie de Bruin, Herman Franke- na, Gijs van Schaffelaar en Herman Rouwendaal. Een verzoek van een aan tal leden de groepen wat kleiner te ma ken, (sommige groepen bestaan uit meer dan twintig man), kon nog niet worden ingewilligd omdat de zaalruimte in Soest beperkt is, maar de voorzitter hoopte behalve over de maandagavond (sporthal) en woensdagavond (Its-Eem- land), die dit seizoen beschikbaar wa ren, voor het komende seizoen op enige uitbreiding, ook al gezien de enorme groei van Olympia (nu 270 leden). Een woord van dank bracht het bestuur aan de wedstrijdleider Jan Lokhoff, die op energieke wijze de 21 Olympia teams heeft begeleid. Schcidsrechtersprobleem Een woord van kritiek liet de voorzit ter van Olymmpia horen waar het de scheidsrechters betrof. Olympia heeft veel te weinig arbiters en met klem werd dan ook verzocht de komende cursus te gaan volgen zodat Olympia aan zijn verplichtingen, een scheids rechter per team, in het komende sei zoen kan voldoen, Staande de vergadering gaven zich een aantal adspirantscheidsrechters op. Vakantie voor volleyballers Maandag 12 juni a.s. is de laatste trai ningsavond van dit seizoen. Traditiege trouw wordt dat een zeer bijzondere avond. Er wordt niet gevolleybald. Dat is een jaar lang aan de orde geweest. Het bestuur heeft een zeer aantrekkelijk programma opgesteld. De seniorleden, die om negen uur werden verwacht mogen de echtgenoten meenemen. Ook voor hen een zeer aantrekkelijke serie activiteiten. Om 6.30 uur worden de jongste Olym- pianen verwacht. Meisjes en jongens a. b en c en de da- mesgroep van 8.30 uur worden verwacht om 7.30 uur. Alle overige leden komen om 9.00 uur aan bod. De eerste trainingsavond in het nieuwe seizoen is 31 juli. bar gezellig Telefoon 02155-8252

Soester Courant | 1972 | | pagina 9