SPAAR- PREMIE uropa HOMEE vande\ NATUURLIJK WEER RIJ zo'n fijn TRUITJE 5 gulden korting Eert van de Oijssel Godfried BOStóANS En nog veel meer voor vader MENINGEN VAN LEZERS Onzekerheid over kernenergie-centrale Zomeravondmarsen door de muziekvereniging Wandellegioen defileerde voor burgemeester BONDSSPAARBANK SOESTERBERG Inbreker sloeg toe tijdens afwezigheid van bewoners Van Weerden Poelmanweg in gemeentehanden UIT VOORRAAD LEVERBAAR Officiële mededelingen Hinderwet Intrekking verkeersmaatregel Olympia veteranen spelen in Zandvoort Wat zal vader blij zijn... Heren- en Jongenskleding STEENHGFFSTRAAT 66 SOEST Wij zijn deze week gesleten. Loodgietersbedrijf Krediet van 144.000,- voor voorzieningen en inrichting van het politiebureau Eiermarkt HERSNNERINSEN AAN SMITSHOF VIERDE 1-JARIG BESTAAN aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B., de Koninklijke Neder landse Automobiel Club, de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging, al len te 's-Gravenhage en aan gedepu teerde staten dezer provincie. Soest, 13 juni 1972. Tijdens afwezigheid van de bewoners van de woning Amersfoortsestraat 115 heeft een Inbreker z\jn slag geslagen. Een buurman, die gedurende de vakantie van de familie v. d. Veen een oogje in het zeil had gehouden en nog vrijdagavond de zaak gecontroleerd had, ontdekte zaterdagmiddag dat er ingebroken was. HU waar schuwde de politie, die direct met het onderzoek begon. Kort daarop kwam de familie thuis. "De dader is vermoedelijk zaterdagmor gen vroeg door het inslaan van een ruit in de keukendeur binnengekomen. Na de gordijnen gesloten te hebben, heeft hij alle kasten en laden doorzocht, waarbij hij zeer ruw te werk is gegaan. Met een schroevendraaier vernielde bij de sloten. Hij verdween tenslotte met een groot bedrag aan gouden, zilveren, tinnen en koperen voorwerpen. Vermist worden een zilveren roomstel, een zilveren klepel, een taartschep, taart vork, bonbonlepel, 6 likeurbekertjes met initialen, een 130 jaar oude beugel met ketting van een tas, een kralenhanger, drie 10 centimeter hoge vaasjes, 2 bon bonschaaltjes, een ouderwetse speld, in gelegd met briljantjes en diamantjes, af komstig van een Drents oorijzer, twee vaasjes met lepeltjes, een vlalepel, een croquettelepel, een theezeefje met druip- bakje en een groot gedeelte van het zil veren bestek. Aan goud nam hy mee een dameszegel ring, waarvan de steen ontbrak, een da mespolshorloge, een hanger met bloed koralen steen. Verder twee koperen tabaksdozen, een geel koperen boeddhabeeldje, 2 geelko peren klompjes, 2 tinnen vaasjes en drie zilveren medailles. Vermoedelijk ver voerde hij zijn buit met een oud-Hol lands kleed, dat hij van een tafel nam. Codeertangen, vanaf 9,95 Hechtmachines vanaf 6,50 Perforators vanaf 3,90 SHOWALBUMS vanaf 12,25 POSTZ, INSTEEK ALBUM vanaf 2,90 POTL. SLIJPMACHINE vanaf 12, BRIEFWEGERS vanaf 19,25 Parker VULPENNEN vanaf 15,— Parker BALLPOINT vanaf 12,— TELEFOONREGISTERS v.a. 14,75 Brother SCHRIJFMACHINE ƒ325,— Erika SCHRIJFMACHINE 225,— BOEKHANDEL 7 G.J. WESSELS Socstwberps«straat S3-tel 2419 SOEST In de Soester Courant van 26 mei j.1. stond een stukje over de kerncentrale te Doodewaard. Hierin wordt gesugge reerd dat de ongerustheid m.b.t kern centrales vaak overdreven is en ver oorzaakt wordt door te weinig voorlich ting van de kant van de overheid en deskundigen. Met dit laatste ben ik het wel eens. Het standpunt van het kabinet in de zaak Doode waard is bijzonder onduidelijk ge weest. Eerst werd gezegd dat er niets aan de hand was. Vervolgens werd toe gegeven dat de feiten juist waren, maar dat er geen overdreven bezorgdheid voor hoefde te bestaan. Tenslotte bleek dat de kerncentrale zelfs stil moest wor den gelegd om alle onderdelen te con troleren. Men ontdekte zelfs dat er op de bodem een zeer radioaktief slib was achtergebleven. Dit zou in duizenden betonnen containers verpakt, op de zee bodem gestort moeten worden. Uit dit alles blijkt wel, dat er zelfs technisch nog zeer veel onzekerheid is over een kern-centrale. En toch zal de nieuwe kerncentrale te Borsselo, die veel onderdelen bevat, die ook in Doo- dewaard gebruikt worden, over 2 jaar in gebruik worden genomen. En verder is, zeker voor de toekomst, het allergrootste gevaar het radioaktie- ve afval: waar blijft het, hoe lang blijft het daar en hoe wordt het erheen ge bracht? Allemaal nog steeds (en ook voorlopig) onbeantwoorde vragen. En waarom gaat dit alles nu toch zo maar door, ondanks alle protesten, waarschuwingen en rapporten tegen een te snelle, ondoordachte overgang op kernenergie? Ten eerste, dacht ik, omdat er te veel economische belangen mee gemoeid zijn. Het geïnvesteerde kapitaal moet snel z'n vruchten afwerpen. Mede daarom wordt er op geen enkele wijze moeite gedaan om het energieverbruik af te remmen, want juist hoe meer vraag naar energie, des te meer rendement hebben de elektriciteitsbedrijven en aan verwante industrietakken. En omdat de regering goede betrekkin gen met de diverse belanghebbenden wil behouden, heeft ze de gevaren van de kerncentrale óf helemaal niet gezien, óf in de doofpot willen stoppen. Ten aanzien van dit laatste heb ik onlangs van een journalist van Newsweek/Times gehoord dat dit blad al enkele maan den geleden de fouten in Doodewaard heeft willen publiceren, maar door de regering hiertoe een verbod heeft ge kregen. Dan is er een tweede reden waarom er zoveel haast wordt gemaakt met de kernenergie. Dat is de uitputting van andere grondstoffen. Op zich wel een goede reden natuurlijk. Maar dan zou de Nederlandse regering eigenlijk niet al dat aardgas uit Groningen aan bui tenlandse afnemers moeten verkopen, en ook wat meer bezuiniging moeten af dwingen, niet alleen bij de kleinver bruikers, maar ook bij de grootverbrui kers. Verder blijft het een erg vreemde zaak, dat er nog steeds niet met grote haast en inzet naar andere energiebronnen wordt gezocht, zoals: gebruik van zon- ne-energie (is mogelijk, doch moei meer effektief worden gemaakt): verhoging van het rendement van windmolens etc. Mijn konklusie is dat men met kern energie niet voorzichtig genoeg kan zijn, omdat wij hierbij niet alleen verant woording dragen voor deze generatie, maar nog veel meeT voor de toekom stige. En als er rlan een kerncentrale gesloten moet worden, dan moet. dat maar. Wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen. Tenslotte vind Ik het stukje van 26 mei j.1. erg gevaarlijk, omdat, het tracht de mensen weer wat in te laten dutten met de gedachte dat de overheid en de in dustrie echt wel weien wat. ze doen. En dat dopn ze nou net. niet. De psychologische begeleiding waar In de laatste zin over wordt eenraat, doet mij meer denken aan een slaapkuur. i R. VERDUYN. De jubilerende Mezuiekvereniging „Scres- terberg" (9e lustrum) laat het niet alleen bij de onlangs gehouden receptie. Op het programma voor de komende zomer maanden, met uitzondering van de va kantieperiode, laat het muziekkorps, ge steund door de damesdrumband, de ge hele bevolking delen in de feestvreugde door de diverse woensdagavonden een rondgang te maken door de verschillen de wijken. Woensdag 14 juni kan jong en oud voor het eerst „met-de-muziek-mee", zo ook op de volgende woensdagavonden tot aan de vakantie begin juli. Na de vakantie, waarin elke muzikant eens flink kan uitblazen, worden de marsen door het dorp voortgezet. Daar na worden er enkele festiviteiten geor ganiseerd en wordt er druk gewerkt aan een plan voor een grote actie in septem ber, waaraan ook enkele muziekkorpsen uit de omgeving muzikale medewerking zullen verlenen. Het 670 man sterke Soesterbergse wan- dellegiöen heeft tot besluit van vier avonden wandelen gedefileerd voor d« nieuwe burgemeester van Soest-Soestef- berg, mevrouw Corver-van Haaften. Met de heren voorzitters van de plaatse lijke sportverenigingen, de heer Hag- meijer (Laetitia), tevens voorzitter van de plaatselijke regelingscommissie van de Sticht-Gooise Wandelbond, de heer Esmeijer (AGAVS) en de heer Verheul (KVO), adjudant Bergman en de heer Luyf heeft het echtpaar Corver-van Haaften voor de politiepost aan de Ples- manstraat het gehele legioen, getooid met bloemen, in ogenschouw genomen. Van de sportjeugd van Soesterberg ont ving de burgemeester bloemen, terwijl Zilvervloot, Ambtenare. spaarregeling, Bedrijfs- spaarregelingen etc. voor Midden en Oost Nederland 7,ij zichtbaar met genoegen de enthou siaste wandelaars de laatste kilometer zag afleggen door het dorp, waar ieder een weer op de been was om zijn fa milie en kennissen te begroeten, alsof zij vier dagen weggeweest waren. Door de voorzitter van de P.R.C.. de heer Hagmeijer, liet de burgemeester zich daarna rondleiden over het terrein van de Carolusschool, waar zij met ver schillende deelnemers groot of klein korte gesprekjes voerde. Het was een feestelijk besluit, van het 18e wandelfestijn in Soesterberg. dat door de veelsoortige kleuren van de verenigingen AGAVS. K.V.O., Laetitia. de wandelclub Wing van ffb. .Tohannes Stichting, de vier basisscholen en noc een handjevol van de 250 indlviduelen, een kleurige aanblik vormde. Het geheel werd sterk ritmisch opge luisterd door de drumbands van AGAVS en Laetitia en de Muziekvereniging Soesterberg. De organisatie van de PRC was weer gopd voor elkaar en dank zij politie en EHBO had een en ander een goed ver loop bij dit veel publiek trekkende wan delevenement. Medio 1970 werd voor de reconstructie van dc Van Weerden Poelmanweg een krediet beschikbaar gesteld, onder voorwaarde dat de gemeente Soest het beheer, onderhoud en eigendom van een gedeelte van de weg zou overnemen. De recon structie was nodig in verband met de verkeersonveilige situatie. Bij een brief van 29 november 1971 beeft het Directoraat Gebouwen, Wer ken en Terreinen van het ministerie van Defensie medegedeeld op welke wijze en onder welke voorwaarden de over name zou kunnen geschieden. De over name geschiedt om niet, waarbij bij echter in hef. belang van Defensie een aantal rechten moet worden geves tigd en nok aan een aantal voorwaar den met worden voldaan. Daarbij zal een grondruiltransactie plaatsvinden. De raad wordt verzocht met deze over name en transactie in te stemmen. Voorts wordt gevraagd een aanvullend krediet, groot 41.000,beschikbaar te willen stellen, zijnde de meerkosten van de totale reconstructie^werkzaamheden. Het oorspronkelijk be^hikbaar gestelde krediet was ƒ200.000,groot. Het Rijk heeft geweigerd in deze meerkosten bij te dragen. Zij had er in toegestemd, dat de weg gereconstrueerd werd, toen, door een tragisóh ongeluk op 11 juni 1970 waarbij 5 doden vielen, bleek, hoe nood zakelijk deze werkzaamheden waren. E kantoorboekhandel Naast postkantoor Telefoon 2476 Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeen tesecretarie van Soest ter inzage is ge legd een verzoek met bijlagen van de Firma N.E.M.A.S., Duinweg 14 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een service- en reparatiebedrijf van elektromedische apparatuur, op/in het perceel Duinweg 14 te Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 2824. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een inder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op woensdag 28 juni a.s., des voormiddags 9.00 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. Soest, 13 juni 1972. 4 Afgelopen vrijdag en zaterdag vierden de winkeliers aan de Smitshof hun „offi- I cieel" éénjarig bestaan. Het was vrUdag precies één jaar geleden, dat burgemeester ,J Bentinck onder grote belangstelling het winkelcentrum opende. |fl Het pleintje voor de winkels was voor deze gelegenheid ingericht als markt. Vry- j wel Iedere winkelier had een kraam ingericht waar ondermeer demonstraties ge- I geven werden. IDe heer H. van Rouwendaal, de beheer der van de snackbar, gaf een voorproef je van zijn plan nog deze zomer een terrasje op het plein in te richten. Er werd druk gebruik van gemaakt. Vre- I man Supermarkt had in zijn stand vele I goedkope aanbiedingen, die een grote I trekpleister waren. I In de kraam van slagerij Bakker konden I toastjes geproefd worden en er werd een I barbequedemonstratie gegeven. I Ook „De Ster" en drogisterij Kok had- I den een stand ingericht, die redelijke I aftrek vonden bij het publiek. I Veel succes had ook de „dwerg", die I met zijn echte bloemenwagen zijn kleu- I rige waar stond aan te prijzen. In de I toekomst blijft deze wagen op het plein I staan. Een bijzonder aantrekkelijke stand had verder slijterij Van den Breemer. De beheerder liep rond als een Fransiscaner monnik en probeerde, meestal met suc ces, zijn wijn aan de man te brengen. De Monnik wist ook mee te delen, dat Soest binnenkort een wijnkelder gaat krijgen aan de Korte Melmweg. Najaarsmarkt De aktie is wel zó goed geslaagd, dat men besloten heeft in het najaar weer een „marktdag" te houden. Verder staan de gebruikelijke St. Nicolaas- en Kerst- akties op het programma. Volgens de heer Vreman, voorzitter van de winkeliersvereniging „De Smitshof", is er het afgelopen jaar over het alge meen „goed geboerd". Enkele zaken, zo als de snackbar en de goudboutiek kon den de strijd niet volhouden. De snack bar kreeg alweer een nieuwe eigenaar, voor de goudboutiek is men nog aan het zoeken. Als men er hard voor werkt, dan lukt het wel hier, maar het geld ligt nu eenmaal niet op straat", aldus de heer Vreman. De winkeliers zijn van mening dat er onder elkaar een goede geest heerst. Grote concurrentie is er niet, ieder houdt zich bij zijn eigen branche en helpt el kaar waar nodig. Al met al is deze „markt" succesvol geweest dankzij re delijk weer. In de herfst zal zij, zoals gezegd, worden herhaald. Twee veteranenteams van Olympia volleyhal namen afgelopen week deel aan het „veteranenkampioenschap van Nederland" in Zandvoort. By de dames namen onder andere deel Haag 68, EAVV, Hygiea. In de openingswedstrUd moesten de Soester dames aantreden tegen Haag 68. Een vereniging die het landskampioen schap bU de dames heeft behaald. In het Haagse team speelden ook enke le speelsters van het kampioensteam mea Groot was dan oo)c de verbazing van de toeschouwers toen het Soester Olympia met groot enthousiasme en een enorme inzet de eerste set op haar naam bracht. Met zeer fraaie combina ties en uitstekend verdedigen verras ten zij de Haagse meisjes volkomen. Met 15-8 werd de set gewonnen. In de tweede set werd de Haagse aan val sterker en toen Olympia ook nog opslagen slecht ging verwerken was het snel gedaan met de Illusie de wedstrijd te kunnen winnen van Haag 68. Het als je hem geeft, dat hij zo graag draagt. En wU geven je als je het koopt tussen 8 en 15 juni. En natuurlijk is de keus by ons enorm VRIJDAG KOOPAVOND werd 15-6 voor Den Haag. Toen even later het Haagse team echter ook gelijk speelde tegen het Arnhemse EAVV lag de weg naar het kampioen schap weer geheel open voor Olympia. Haag 68, EAW en Olympia hadden alle drie gewonnen van Hygiea met 2-0. De wedstrijd tegen EAVV moest de be slissing brengen en Olympia begon weer overrompelend. Prachtig verdedigen aan het net en in het achterveld belette EAVV het scoren. Olympia liep in hoog tempo uit naar 8-2. Nog even kwamen de Arnhemse meisjes terug maar Olym pia gaf de voorsprong niet meer uit handen. 15-8. De tweede set was de beslissende. Werd deze gewonnen dan zou Olympia zich Nederlands kampioen mogen noemen. Maar deze gedachte speelde de Olympia dames te veel parten en met 15-7 werd de tweede set verloren. Hierdoor eindigde Haag 68, EAW en Olympia op de eerste plaats. Het set gemiddelde moest uitmaken wie zich kampioen mocht noemen. Dat werd EAVV, twee punten daarachter Haag en twee punten daar weer achter Olympia uit Soest. Een fraai resultaat na een prima dagje volleybal. De heren Het heren veteranenteam moest spelen tegen Purvo uit Purmerend, SMH uit Amsterdam en Blokkeer uit Den Haag. In de andere poule speelde o.a. Libanon uit Rotterdam en EAVV uit Arnhem. Het Olympiateam, allemaal spelers ou der dan 35 jaar, hebben prachtig partij gegeven in een aantal aantrekkelijke wedstrijden. Na een verloren en een gelijkgespeelde wedstrijd moest Olympia spelen om de vijfde en zesde plaats. Met 2-0 werd Purvo verslagen en Olympia eindigde bij dit nationale vet.eranentoer- nooi op de vijfde plaats. Plet was een uitstekend geleid toernooi. Het pleintje by de Smitshof was by de viering van het 1-jarig bestaan van dit winkelcentrum, veranderd in een mini- markt, die het gezellig druk kreeg. Spoedgevallen Van der Linden. Telefoon 2490. Stationsweg 12. Burgemeester en wethouders van Soest maken hierbij bekend, zulks ter vol doening aan artikel 133 van het Regle ment Verkeersregels en Verkeerstekens, dat hun college hun besluit van 16 maart 1971, afdeling I, nummer 251 tot het instellen van een verkeersmaatregel heeft ingetrokken. Het betreft hier met name een parkeer verbod voor de rechter wegzijde van de Beckeringhstraat (gaande in de richting Biltseweg) en wel het weggedeelte Kor- teweg-Koningsweg. Van dit besluit tot intrekking van een verkeersmaatregel staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van dertig dagen na heden. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch behoort te worden ingediend bij de com missaris der Koningin van deze provin cie te Utrecht, die een bewijs van ont vangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toegezonden De raad wordt gevraagd twee kredie ten beschikbaar te willen stellen, tot een gezamenlijk bedrag van 144.000, voor de inrichting van en het treffen van diverse voorzieningen in het poli tiebureau. 35.000,is nodig voor de aanschaf van meubilair en andere inventaris. Van dit bedrag wordt ook het ingebruik zijnde meubilair overgespoten. 28.900,is nodig voor de aanschaf van een nieuwe telefooncentale. De hui dige installatie kan slechts met twee toestellen worden uitgebreid, terwijl het aantal met zeker 12 dient te worden vermeerderd. 49.000,vergt de aanschaf van een nieuwe meidtafel. Daarbij komt nog een bedrag van 17.000,voor de over brenging van de alarmeringstelefoonap- paratuur naar de meldtafel. In de meld- tafel zullen ook worden opgesteld de brandalarmerings- en beveiligingsappa ratuur, het lokale mobilofoonnet, het interregionaal alarmnet, alsmede de alarmeringsapparatuur voor de ambu lancedienst en het ziekenhuis. Een commissie ad hoe uit de raad heeft zich voor de meidtafel kunnen oriënte ren op het politiebureau van Hilversum en heeft daar deskundige voorlichting gehad. Voorts is nog een bedrag van ƒ6000, nodig voor hak-, breek-, en timmerwerk en een bedrag van 9000,voor werk zaamheden op het terrein van de elek trische installatie. Gezien de noodzakelijkheid van het treffen van deze voorzieningen, wordt de raad gevraagd de beide kredieten bschikbaar te stellen. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 30.000 stuks in prijzen van ƒ14,tot ƒ15,50. Middcnprijs 14,35. Prijs per kg. 2,24.

Soester Courant | 1972 | | pagina 5