lof .IPS i DPERSON HET INKOMEN VAN KINDEREN IN DE BELASTING Temp o-succes op wielertournooi in Hippolytushoef „GARAGE STAM" Kijk uw ogen uit. ÏT Ton Beuken Exclusieve geschenken in leder voor vaderdag. VERKEERS(ON) VEILIGHEID AUTORIJSCHOOL VAN MUIEN AUTORIJSCHOOL M. LOS Veronica's R O PA N.V. Overheveling van inkomen Trans Bosman N.V. Frans Bosman N.V. Grundig - Sony B en 0 Dual Leneo Philips etc. Zondag Midden-Nederland competitie op Soester Industrie-parkoers Tempo-jeugdtraining verzet Soester brandweer bluste in Baarn Winkelbezetting in Klaarwater Gegadigden moeten zich melden voor 15 juli a.s. De heer W. Ringenoldus contactlens- specialist Snelheidsbeheersing belangrijk voor een nieuwe goede gebruikte RENAULT Stam Renault Laanstraat 43 Tel. 4685 UW SUCUES IS ONZE RECLAME „De Gouden Snaar" ELKE PLAAT BIJ ONS IN VOORRAAD I iëring geschiedt volgens ijnen van de Contact - ie Landelijke Organisa- Bejaardentehuizen. ijke sollicitaties worden mtvangen door de direc- •vr. Zr. J. M. Steeman, mstraat 1, Amersfoort, i0) 22844. van onze instruktieboe- ngen, de interne distri- tuur, alsmede de hieruit zaamheden. Denodigdheden en licht iring met kantooroffset ige sfeer. ASONIC EQUIPMENT Telefoon (02155) 55 51* Vrtfdag 16 Juni 1972 ilcen ie o.t. een heel vernuWf m voor bedryvw» In sommige gevallen worden inkomsten van kinderen aan de ouders toegerekend, die daarover dan inkomstenbelasting betalen op de top van hun overig inkomen. Hoewel het sinds 1964 niet meer voorkomt ten aanzien van verdiensten van het kind uit arbeid, bestaat hiervoor nog altijd een zekere angst. Wtf willen daarom een kort overzicht geven van de regeling die voor inkomsten van kinderen geldt, met voorbijgaan thans van het (andere) gevolg dat inkomsten van een kind kun nen hebben voor het recht op kinderaftrek van de ouder. zuivere inkomsten uit vermogen en per soonlijke verplichtingen, worden aange merkt als bestanddelen van het inkomen van dat kind. Lid 3 ziet dus op inkomsten van het kind, waarop geen wettelijk vruchtge not rust van de ouder, doch die toch voor de belastingheffing naar die ouder worden overgeheveld. En lid 2 ziet op inkomsten van de ouder, krachtens vruchtgenot aan het kind ontleend, die toch weer bij het kind worden belast. Enige opmerkingen In de eerste plaats valt natuurlijk op dat naast de inkomsten uit vermogen ook steeds de persoonlijke verplichtin gen bij de ouder in aanmerking worden genomen. Hieronder valt in de eerste plaats de door het kind betaalde rente, In beginsel is iedere inwoner van ons land zelf belastingplichtig voor zijn ei gen inkomen. Dat geldt ook voor het allerkleinste kind en de alleronmondig- ste gehuwde vrouw. De vraag is maar of zij een inkomen genieten. Daar de belasting door middel van een progressief stijgend tarief naar draag kracht wordt geheven rijst de moeilijk heid, dat bij de leden van één gezin meestal geen aparte draagkracht valt te onderkennen. Daarom worden van de vrouw alle inkomsten en van de kin deren sommige inkomsten aan de man toegerekend, voor wie dan diverse ta riefgroepen kunnen gelden, afhankelijk van de omvang van het gezin. Uitgangs punt is, dat inkomsten uit vermogen van een minderjarig kind als regel het gezinsinkomen, daarmee de draagkracht daarvan, zullen vergroten, terwijl in komsten uit arbeid meestel door het kind zelf worden besteed; en dus buiten het gezinsbudget zullen staan en daarom apart daarvan bij het kind zelf moeten worden belast. Zulk een kind behoeft geen of minder bijstand van zijn ouders, vandaar dat deze dan geen ,of minder kinderaftrek krijgen. Ouderlijk vruchtgenot Doordat dit gekozen uitgangspunt af wijkt van het burgerlijk recht, volgens hetwelk de ouders als regel het wettelijk vruchtgenot hebben van het inkomen uit vermogen van hun minderjarige kin- ELECTROTECHNISCH BUREAU Aanleg en onderhoud van jöA licht- en krachtinstallaties 'Elektrische tornuizen, boilers e.d: via de P.U.E.M. 'if'Birkstraat 48 - Telefoon 3367-8978 ELECTROTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, drogers, afwasautomaten, koelkasten enz. O.a.: Mlele, Siemens, Zanussi, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 7253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 3367-8978 deren en van het inkomen uit arbeid van die kinderen, mits ze bij die ouders inwonend zijn, waren er twee wetsbe palingen nodig. Dit wettelijk vruchtgenot bestaat nl. niet altijd: de ouder kan ontzet zijn uit dat genot; bij een aan het kind vermaakte erfenis kan bepaald zijn dat de ouders niet het vruchtgenot van de inkomsten zullen hebben; de ouders kunnen zelfs ook zonder meer afstand hebben ge daan van hun wettelijk vruchtgenot. In al die gevallen komen die inkomsten burgerrechtelijk niet aan hen, doch aan het kind toe. De ouders hebben het dus edhvoudigweg in de hand om via afstand van het wet telijk vruchtgenot inkomsten naar de kinderen over te hevelen en dit zou kunnen leiden tot verschuivingen die fiskaal soms even attraktief als, uit eén oogpunt van gelijke verdeling van de belastingdruk, ongewenst zijn. De twee bepalingen zijn er dus op ge richt dat - hoe het wettelijk vruchtgenot ook al dan niet werkt - altijd hetzelfde fiskale resulaat ontstaat. Dat komt er dus op neer, dat wanneer inkomsten uit welke te zien is als het omgekeerde van inkomsten uit vermogen. Voorts verze keringspremies e.d. indien die afrek- baar zijn. De. premies voor de A.O.W. enz. zijn echter in een speciale bepaling weer uitgezonderd, omdat ze slechts min of meer gemakshalve onder de persoon lijke verplichtingen waren gerangschikt door hier tot een verkeerd resultaat zouden leiden. Wanneer nl. een minder jarig, inwonend kind een loon verdient, dan is bij de inhouding van loonbelas ting reeds rekening gehouden met de aftrekbaarheid van de eveneens inge houden premie, zodat deze niet nog eens naar de vader wordt geschoven en daar nog eens tot aftrek leidt, terwijl het loon zelf, als inkomste uit arbeid, niet bij de vader belast wordt, doch alleen "bij het kind. Voorts blijkt uit lid 3, dat de inkom sten uit vermogen en de persoonlijke J.l. zondag werd door de W.C. „Wierin- gen" een groot nationaal wielertoernooi voor de jeugd van 8 t.m. 13 jaar op een parcours te Hippolytushoef georgani seerd. Ondanks het feit dat dit als nationaal aangekondigde toernooi in de praktijk slechts deelnemers uit een viertal pro vincies aan de start deed verschijnen, nam dit niet weg, dat zowel kwalitatief als kwantitatief van een zeer sterk ren- nersveld gesproken kon worden. Waar naast de Tempo-jeugdploeg nog 14 andere verenigingen in Hippolytus hoef van hun aanwezigheid deden blij ken mocht verwacht worden dat er voor de Tempo-jeugdbrigade tal van harde noten te kraken zouden zijn en dat het een bijzonder zware opgave zou worden om de lange reeks van sukses- sen te continueren. Terwijl de gehele Tempo-jeugd-equipe een enorme vechtlust en een optimale inzet wist te etaleren, moest aan het einde der wedstrijddag, toen al het wel en wee gerecapituleerd werd, vastgesteld worden dat ook de Tempo jeugdtal zijn ups en downs blijkt te hebben en dat zij helaas bij dit toernooi een pasje te rug hadden moeten doen. Dit neemt echter niet weg dat b.v. de 8-jarige Tempo-jeugdrenner Edwin van Putten zich de kaas van het brood zou laten eten. Na een schitterend gereden serie plaatste hij zich onverstoord als 2e. In de finale moest Edwin weliswaar wat terrein prijsgeven, maar wist zich mid dels een 6e plaats toch in de prijzen te rijden. De best geklasseerde Tempo-renner op deze dag was de Baarnse Bobby Bon. In de eerste serie der negenjarigen fi nishte Bobby als 2e man over de streep, terwijl zijn ploegmaat John Gasenbeek in de 2e serie als 4e genoteerd kon worden en toen zag het er voor Tempo, wat de finale, betreft, uitermate gunstig uit! Terwijl Bobby Bon dit seizoen keer op keer zijn aartsrivaal, Adelaarrenner Frank Zomer, wist terug te wijzen, deze keer toonde Frank zich de sterkste en kon Bobby zich als een bijzonder goede 2e manifesteren. Kanshebber der 10-jarigen bij de Tem po-renners was zonder twijfel Ron Groen. Toen Ronny zijn serie als 5e wist te beëindigen, leken alle kansen nog aanwezig. In de finale was een zware verkoudheid er echter debet aar dat Groen het deze keer niet zou kun- ;R4 R6 R8 R10 R12 R16 AUTOMOBIELBEDRIJF Sinds 1913 Nieuwerhoekplein - Soestdijk Telefoon 02155-8850 Radio - Televisie - Hi-Fi stereo Kerkstraat 3 - Soest - Tel. 5677 Naast de Oude Kerk nen maken, en met lege handen huis waarts zou keren. In de finale der 13-jarigen kwamen niet minder dan 4 geplaatste Tempo vertegenwoordigers aan het vertrek, n.1. Co Nagtegaal, Fred v. d. Tempel, Johnny Broers en Con Bunt, waarvan met name Con Bunt zou laten blijken in glanzende vorm te verkeren. Na een zeer enerve rende strijd kwamen Johnny Broers en Con Bunt met een banddikte verschil resp. als 4e en 5e over de streep. In het kader der Midden Nederland Competitie voor de jeugd organiseert de R.T.V. „Tempo" a.s. zondag 18 juni wie lerwedstrijden op het parcours aan de Industrieweg te Soest. Aan deze wedstrijden wordt door alle jeugdrenners uit het distrikt Utrecht deelgenomen. De eerste start zal om 10.00 uur plaatsvinden en om ca. 13.00 uur zal de wedstrijd geëindigd zijn. In verband met het uitgebreide wed- strijdprogramma van de Tempo-jeugd renners heeft het jeugdbestuur besloten om de wekelijkse training op zaterdag morgen voorlopig te laten vervallen. |De wekelijkse training is nu verschoven I' naar de woensdagavond, waarop de ren ners om 18.45 uur aanwezig dienen te zijn. Belangstelling en/of medewerking ivan enkele ouders zal daarbij op prijs I worden gesteld. I Een aantal geselecteerde renners uit de katagorie der A-jeugd zal tevens op de donderdagavond trainingsfaciliteiten ver krijgen. De Soester brandweer heeft dinsdag avond op het grondgebied van de ge meente Baarn met behulp van één straal van de nevelspuit een brandje geblust, dat woedde in een holle boom op de Stadhouderslaan bij de Naald. Vermoedelijk is spelen met vuur de oor zaak. Op de kunstniiverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. Natuurlijk naar (Naast het postkantoor) Telefoon 2476 Nu de bouw van Honsbergen (sectie 9) in de wijk Klaarwater binnenkort een aanvang zal nemen en waarin naast bejaardenwoningen, dienstencentrum en peuterspeelzaal ook een buurtwinkel centrum is gepland, is het zaak gewor den om zo spoedig mogelijk tot een zo verantwoord mogelijke bezetting van dat winkelcentrum te komen. Onlangs heeft de Winkelcommissie on der voorzitterschap van wethouder J. J. Ebbers, een gesprek gehad met de Con tact Commissie voor Middenstands- en Consumenten-aangelegenheden. Laatst genoemde commissie is eind vorig jaar in het leven geroepen met het doel op te komen voor de belangen van de middenstand en de consument. Op de bijeenkomst werd gesproken over de procedure van de branche-ver deling die men zal volgen voor genoemd winkelcentrum en over welke soorten winkels het best zouden passen in deze nieuwe wijk waar ongeveer 4500 men sen komen te wonen. De gedachten gin gen uit naar een supermarkt, waarvoor een bedrijfsruimte van 675 m2 ter be schikking is en naar een aantal addi tionele winkels. Hiervoor werden o.m. genoemd een wasserette'stomerijeen banketbakker, een dameskapper/pedicu re, een boekhandel en een „gift-shop" waar men eenvoudige kunstnijverheids- en luxe huishoudelijke artikelen kan kopen. Inmidels hebben zich al diverse gega digden voor een ruimte in het centrum aangemeld. Graag wil het college van B. W. voor 15 juli a.s. vernemen of er nog meer geïnteresseerden zijn, waarna de definitieve toewijzing zal plaatsvin den. Onze plaatsgenoot de heer W. Ringenoldus heeft met goed gevolg examen ge daan voor het zeer gespecialiseerde beroep van contactlensspecialist. Hij volgde daartoe een twee jaar durende opleiding aan de Chr. Huygensschool in Rotter dam. Onlangs stelden wjj ons beroepshalve enigermate op de hoogte van de controle op de verkeersveiligheid door middel van radar. Een interessante zaak Maar veel interessanter nog werd het gesprek, dat zich ontspon met de beide men sen, belast met dit deel van het politie-apparaat. Een van hen, zelf vader van schoolgaande kinderen, vertelde van de gevaren, ontstaan door het onverantwoor delijk rjjden van automobilisten in de straat waar de school staat. Een van de ouders, die zijn kind nog „gauw even" naar «chool zou brengen, had een andere leerling van de school aagereden en op een ouderavond kwam dit incident vanzelf ter sprake. Om deze cursus te kunnen volgen moet men minimaal hebben 3 jaar HBS of een gelijkwaardige opleiding. Verder dient men in het bezit te zijn van het algemeen vestigingsdiploma voor opti ciens, en het diploma oogmeetkundige. Dit laatste houdt in, dat de opticiën de zgn. subjectieve refractie (oogmeting) mag toepassen. Bij vermoedens of twij fel aan medische afwijkingen stuurt de verplichtingen van een kind, dat min derjarig is, niet altijd naar de oudêrs worden overgeheveld, nl. alleen wanneer deze voor dat kind kinderaftrek genie ten. Wanneer de ouders voor zo'n kind nl. geen kinderaftrek meer genieten, dan zal het als regel zo zijn, dat dat kind niet meer studeert, doch zelfstandig is en voor zich zelf zijn levensonderhoud zal het dan ook wel zelf genieten, zodat verdient. Zijn inkomsten uit vermogen die niet meer tot de draagkracht van de ouder (lees: het gezin) bijdragen. Wezenpensioen Wezenpensioenen kunnen drieërlei ka rakter hebben. Ze kunnen voortvloeien uit vroegere arbéid van een overleden ouder; het behoudt dan het karakter van opbrengst van arbeid en het is dan bij het kind belast, ongeacht of een nog in leven zijnde ouder er al dan niet of een een veilige combinatie ook voor u! R4 R6 R8 R10 R12 R'16 i krachtens wettelijk vruchtgenot recht op heeft volgens het burgerlijk recht. arbeid van het kind op grond van het voorts kan het uit een partikuliere ver kind op grond van het wettelijk vrucht- j zekerjng voortvloeien; het heeft dan het genot aan de ouder toekomen, de ene karakter van opbrengst van vermogen, bepaling zegt dat ze toch aan het kind j zodat ^et bij de ouder belast is, alweer EERSTE RIJLES GRATIS worden toegerekend. En vervolgens dat, wanneer inkomsten uit vermogen door afwezigheid van een wettelijk vrucht genot aan het kind toekomen, ze toch aan de ouder worden toegerekend. Tot zover de grote lijn; nu de precieze tekst plus enige komplikaties, zonder welke we ook hier niet kunnen. De tekst De beide bepalingen vindt men in de leden 2 en 3 van art. 5 van de Wet I-B. Terwille van de leesbaarheid nemen we ze in omgekeerde volgorde. Lid 3 luidt: De zuivere inkomsten uit vermogen en de persoonlijke verplich tingen van een minderjarig kind, voor hetwelk de belastingplichtige kinderaf trek geniet, worden aangemerkt als be standdelen van het inkomen van die be lastin eplichtige. En lid 2 luidt: De krachtens wettelijk vruchtgenot aan een kind ontleende be- standelen van het inkomen, andere dan ongeacht de vraag of die er krachtens wettelijk vruchtgenot ook recht op heeft. Zie de tekst van de twee bepalin- gen. Tenslotte kan het een periodieke uitke ring zijn van publiekrechtelijke aard (d.w.z. niet uit vermogen) als het uit de A.W.W. voortvloeit. Dan is het bij het kind belast. ■Vakantieverdiensten Met vakantieverdiensten ligt het al heel eenvoudig. Of de ouders nu het wettelijk vruchtgenot er van hebben of niet, zij zijn altijd bij het kind belast en worden dus nooit bij het inkomen van de vader geteld. Het zijn immers inkomsten uit arbeid. Wij noemen het alleen maar om er nog op te kunnen wijzen dat het kind in deze gevallen de loonbelasting geheel of gedeeltelijk terug kan krijgen door begin volgend jaar via een z.g. aangif- tebiljet-T een aanslag te vragen. Voor zichzelf dus, en niet voor zijn pa! Toen de vader zich verdedigde door te zeggen: „Ik reed heus niet zo hard, ik reed beslist onder de vijftig!", kon de vader-agent niet nalaten op te merken, dat dit in de gegeven omstandigheden beslist te hoog was, daar de straat be volkt was met kinderen die zich alle maal ook op het laatste nippertje naar school haastten. „Ja, maar waar zijn dan die 50 km borden voor?" en zo volgde een gesprek met de ouders over snelheidsbeheer sing. Maar met een ontmoedigd gebaar be ëindigde de agent z'n verhaal en merkte op: „Het heeft allemaal niks geholpen, ze rijden daar nog altijd even hard bij het aan- en uitgaan van de school". Zyn we wel op de goede weg? Ook in vakkringen komt deze vraag re gelmatig aan de orde. Ter illustratie ge bruiken wij enige gegevens uit het do- cumentatierapport No, 3 van de Ver- keersafdeling van de A.N.W.B., maart 1957: „Binnen de bebouwde kom reden van de 63 personenauto's die een onge val veroorzaakten, er 9 met een snel heid boven de 50 km'u." Hieruit blijkt zonneklaar ,dat verreweg de meeste on gevallen veroorzaakt worden bij snel heden beneden de maximaal toegestane snelheid van 50 km/u, Er zijn dan ook plaatsen te over in stad en dorp, waar rijden met de helft van deze snelheid al niet meer verant woord is. Het zou daarom wel eens kunnen zijn, dat het vaststellen van la gere snelheden voor daarvoor in aan merking komende wegen meer effect zou sorteren dan het „domweg" vast stellen van één toegestane maximum snelheid waarvan de weggebruiker het nut niet van inziet. Aanduidingen Aan een documentatie van het Verbond voor Veilig Verkeer over „Mens en Ver keer" ontlenen wij de volgende passage: „De mens van deze tijd is volwassen, of wil zich tenminste als zodanig beschou wen. Een meer genuanceerde wetge ving - en niet alleen op het gebied van de snelheid - waarbij de weggebruiker in staat zou worden gesteld tot eigen interpretatie in plaats van tot een star re naleving van starre regels, zou een belangrijke bijdrage tot een grotere verkeersveiligheid kunnen leveren." Aan de verwijzing naar de „volwassen heid" van de weggebruiker voegen wij nog toe, dat men in Frankrijk sinds kort aan automobilisten en motorrijders be neden 20 jaar en oudere personen, die nog geen jaar in het bezit zijn van een rijbewijs geen hogere snelheid dan 90 km per uur toestaat. Ook in ons land zou een dergelijke maatregel in belang rijke mate tot meerdere beheerstheid in het verkeer kunnen bijdragen. Door het koppelen van gevaarsborden aan maximum snelheidsvoorschriften bij wegversmallingen, enz. wordt direct een appél gedaan op het denkvermogen van de weggebruiker, onder invloed waar van toch al zijn handelingen tot stand zullen moeten komen. Buitenwegen Terwijl binnen de bebouwde kom de meeste ongevallen te wijten zijn aan een relatief te hoge snelheid, waarvan de hoogte meestal zelfs onder de maxi- latief te lage snelheden. De griezelig ste ongelukken ontstaan immers bij frontale botsingen als gevolg, van on juiste inhaalmanoeuvres! Typerend zijn in dit verband enige uit spraken uit intervieuws, afgenomen aan vrachtwagenchauffeurs en bestuurders van personenauto's. Zelfs de eerstge- noemden beklagen zich erover dat l.g. vooral in het zomerseizoen, dikwijls de autosnelweg als een toeristische route beschouwen en zo langzaam rijden, dat zelfs de vrachtwagen tot een inhaalma noeuvre gedwongen wordt. Veel gevaarlijker is het met een niet al te snelle personenauto toch een lange vrachtwagen te willen passeren, welke tijdrovende handeling uiterst gevaarlijke situaties kan teweegbrengen. Ander zijds werd de klacht geuit, dat teveel vrachtwagenchauffeurs anderen willen inhalen bij een snelheidsverschil van minder dan ongeveer 15 km per uur. En als dan de ander zijn gas niet even inneemt, dan ontstaan daardoor onno dig lange files van personenwagens, waarvan de chauffeurs begrijpelijker wijs geïrriteerd worden. Daarna wordt de spanning afgereageerd door weer flink gas te geven, hetgeen de verkeers veiligheid beslist niet bevordert. Verkeersonderwjjs Het is begrijpelijk dat het verkeerson- derwijs op de scholen zich hoofdzake lijk spitst op het gedrag van de voet ganger en dé wielrijder. Maar omdat er in onderscheid met de berijder van een motorrijwiel van de bromfietser geen rijvaardigheidsexamen wordt afgeno men en bovendien de leeftijdsgrens voor de laatste behoorlijk laag ligt, consta teren we hier een opvallende leemte op het terrein van de verkeersopvoeding. Verder hebben wij een vrij sterk ver moeden, dat bij auto-rijlessen en ex amens, die meestal uitsluitend in de stad gegeven, resp. afgenomen worden, teveel aandacht besteed wordt aan de specialiteiten van het stadsverkeer te weinig aan het verkeer op de buiten wegen en aan algemene problemen zo als die hierboven beschreven zijn, er waarvan wij er nog één tenslotte ver melden, nl. de z.g. „defensieve rij-stijl". Velen, die gedurende de laatste jaren hun rijlessen hebben genoten, hebben nog nooit deze term gehoord, laat staan dat ze enig begrip hebben van wat er onder verstaan wordt. Defensieve rijstijl En zo hebben ze nooit geleerd welbe wust rekening te houden met omstan digheden of fouten van derden, die in bepaalde verkeerssituaties en op grond van algemene ervaringsregels te ver wachten zijn. We noemen slechts be- knoptheidshalve het gedrag van kinde ren en bejaarden, bijzondere weersom standigheden, zoals regen, mist en ijzel, die alle van grote invloed zijn op het aanpassen van de snelheid naar bene den; terwijl het aanpassen van de snel heid naar boven onder enige hiervoor be schreven omstandigheden soms ook nood zakelijk kan zijn. Is het dan te veel ge vraagd, om naast het andere dat ook geleerd moet worden voor het rij-exa men, te eisen dat iedere candidaat uit het hoofd heeft geleerd art. 49 lid 1 van het regie nent verkeersvoorschriften (R.V.V.): „De bestuurder moet zijn maal toegelaten snelheid ligt, blijken op snelheid zodanig regelen, dat geen ge- de buitenwegen een groot aantal onge- vaar of hinder voor andere weggebrul- vallen juist het gevolg te zijn van re- kers of schade kan ontstaan". opticiën de patiënt vanzelfsprekend naar de oogarts. Er zijn in Nederland op het moment on geveer 100 opticiëns/contactlensspecia- listen werkzaam. „Op het gebied van contactlenzen verandert er veel door de snelle ontwikkeling op technisch gebied. Velen zijn door deze lenzen in hun be roep geholpen. Het is niet alleen uit es- tetisch, maar ook vaak een goed hulp middel uit practisch oogpunt", aldus de heer Ringenoldus. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wy lessen in OPEL ASCONA - OPEL KADETT - DAF Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. In samenwerking met STEENHOFFSTRAAT 15 SOEST TELEFOON 2132 1 1) HELLO-A 3 Mouth and MacNeal - Decca 2 2) LET'S DANCE The Cats - Imperia! 3 5) MEISJES MET RODE HAREN Arne Jansen - Imperial 4 6) MATRIMONY Gilbert O'Sullivan - MAM 5 8) TAKE ME BAK 'OME Slade - Polydor 6 3) MEMORIES Earth and Fire - Polydo; 7 4) SONG SUNG BLUE Neil Diamond - Urü 8 (11) LITTLE WILLY The Sweet - RCA 9 (19) GIVE UP YOUR GUNS (Maxi-single) The Buoys - Scepter Records 10 (17) LOCO POR TI Chris Montez - Paramount 11 (7) EVERYBODY JOIN HANDS Debbie - Ariola 12 (14) WHERE Greenfield Cook Polydor 13 9) SYLVIA Focus - Imperial 14 (10) BUDDY JOE Golden Earring Polydor 15 (21) MARGRIETJE Louis Neefs - Philips 16 (12) APRèS TOI Vickey Léandros - Philips 17 (18) CHANTILLY LACE Jerry Lee Lewis - Mercury 18 (30) MARY HAD A LITTLE LAMB Wings - Apple 19 CONQUISTADOR Procol Marum - Chrysalis 20 (38) BEAUTIFUL SUNDAY Daniël Boone - Penny Farthing 21 (23) RADIO Supersister - Polydor 22 (24) TAOS NEW MEXICO R. Dean Taylor - Rare Earth 23 (34) A STAR Mike Michael - Negram 24 (20) VINCENT Don McLean - United Artists Records 25 (29) AJAX, LEVE AJAX Vader Abraham met zijn goede zonen -11 Prov. 26 (13) SOMEDAY NEVER COMES Creedence Clearwater Revival - Fantasy 27 (28) MY LADY OF SPAIN The Classics - Killroy 28 (33) WHAT'S YOUR NAME Chicory Tip - CBS 29 (15) AMAZING GRACE The military Band of the Royal Scots Dragoon Guards - RCA 30 JUMBO Dizzy Man's Band - Harvest 31 PUPPY LOVE Donny Osmond - MGM Records 32 (16) MANANA MANANA Bonnie St. Claire - Philips 3a (36) DE LAATSTE TANGO Cock v. d. Palm - Imperial 34 (32) ANGELIQUE André van Duin - CNR 35 YOU NEED A MESS OF HELI* TO STAND ALONE The Beach Boys - Reprise Records 36 (25) SYLVIA'S MOTHER Dr. Hook The Medicine Show - CBS 37 ALS DE ROOK OM JE HOOFD IS VERDWENEN Boudewijn de Groot - Decca 38 (27) NO SAD SONG Helen Reddy - Capitol 39 (31) HOLY GOLY GIRL Juan Bastos - Pink Elephant/ Vogue 40 (22) ELA ELA Axis - Riviera De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn de plaatsen van vorige week. Dit teken geeft aan dat de betreffende plaat een „Alarmschijf" is.

Soester Courant | 1972 | | pagina 11